Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Przegrana po dobrym meczu
11/06/2017 4:41
Legnica 10 czerwca 2017 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Nowosielski 16, 0:2 Dudzic 85, 1:2 Wójcik 90 (karny)

Sędzia: Mateusz Witkowski (Del.Legnica)

Widzów: ok.300

Nasz zespół mecz z walczącym o awans Górnikiem Złotoryja rozegrał na sztucznej płycie, ponieważ w tym samym czasie na naszym stadionie odbywał się festyn.
W związku z tym, że była to przedostatnia kolejka nie mogliśmy przełożyć meczu na inny termin, ponieważ wszystkie mecze musiały odbyć się o tej samej porze.
Mecz mógł dla nas rozpocząć się bardzo dobrze ponieważ w 5 min Wójcik mógł zdobyć gola jednak jego strzał głową minimalnie minął bramkę gości.
W 10 min Michał Janeczko przeprowadził 40 m rajd kapitalnie zagrał do Rafała Martinki jednak ten nie wykorzystał doskonałej sytuacji na zdobycie bramki.
Zemściło się to w 16 min gdy po naszym błędzie zawodnik gości Sułek Paweł strzela bramkę, dobijając piłkę która odbiła się od słupka.
Pierwsza połowa była wyrównana jednak to my byliśmy drużyną dominującą na boisku.
W 47 min Dominik Wiśniewski otrzymał super podanie na 7 metrze od bramki gości jednak fatalnie spudłował.
W 60 min doskonałej sytuacji nie wykorzystał Dawid Kryza a w 62 min Dominik Wiśniewski.
Goście zrewanżowali się ładną akcją w 68 min jednak na nasze szczęście Bartosz Haniecki strzelił nad poprzeczką. W dalszym ciągu trwa napór naszej drużyny podobnie jak w meczu z Odrą Ścinawa jednak bez efektów bramkowych.
Wykorzystali to goście w 87 min gdy po rzucie rożnym Dudzic głową zdobywa drugą bramkę dla Górnika.
W dalszym ciągu atakujemy, ale jednak znów Dawid Kryza nie wykorzystuje doskonałej sytuacji bramkowej.
W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany jest Rafał Martinka i Kamil Wójcik z rzutu karnego zdobywa honorową bramkę dla naszego zespołu.
Chwilę później sędzia kończy zawody a drużyna Górnika Złotoryja otrzymuje informacje, ze jego najgroźniejszy rywal w walce o awans przegrywa 0:1 w Rokitkach.
Dzięki temu zespół Górnika awansuje do IV ligi.
Trwa piękna radość zawodników i kibiców Górnika z osiągniętego sukcesu i awansu.
Kolejny raz nasz zespół pokazał że potrafi grać w piłkę, zdominować przeciwnika, być lepszym zespołem jednak brak skuteczności i doświadczenia przeszkadza nam w osiągnięciu zwycięstw z mocnymi przeciwnikami.
Uważamy jednak że czas pracuje na naszą korzyść i powinniśmy osiągać coraz lepsze wyniki.

Konfeks: Tamioła - Janeczko (60 Trochanowski), Hoszowski, Wójcik, Kowalczyk - Dańczak (60 Lech), Kwaśniewski, Martinka, Jazowiecki (30 Piotrowski) - Kryza, Wiśniewski (77 Ławkiel).
Bukowski Jan w kadrze DZPN 2005
09/06/2017 13:45
Miło nam poinformować że nasz zawodnik Bukowski Jan - rocznik 2005 został powołany na konsultację szkoleniową do kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.
Konsultacja odbędzie się w dniu 13.06.2017 w Dzierżoniowie.

Bramki dla Konfeksu: Skobelski, Chabecki, Prus, Strzelecki, Martinka

Nie do końca udała się naszym zawodnikom wyprawa do Oławy na ostatni mecz rozgrywek LDJM. Upał i chyba już znużenie ciężkim sezonem dały się naszej drużynie we znaki, gdyż na tle spadkowicza zaprezentowaliśmy się dosyć średnio. Mimo, że byliśmy zespołem dominującym i stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, to w tym spotkaniu byliśmy wyjątkowo nieskuteczni, co chwila marnując stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Niezbyt dobrze funkcjonował też nasz blok obronny, który co chwila dopuszczał do groźnych sytuacji pod naszą bramką. Na prowadzenie wyszliśmy w 22 minucie za sprawą Skobelskiego, który mocnym strzałem zza pola zaskoczył bramkarza z Oławy. Następnie inicjatywę przejęli rywale, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki po prostych błędach w kryciu naszych zawodników. Zaraz po przerwie nastąpiła nawałnica na bramkę Oławian, ale we wszystkich sytuacjach nasi zawodnicy albo nie trafiali w bramkę, albo dobrze bronił bramkarz gospodarzy. Bramkę kontaktową dopiero w 55 minucie zdobył Chabecki po dobrym podaniu z głębi pola Rzeszotki. Zamiast pójść za ciosem, nasi gracze w 60 minucie po raz kolejny dali sobie wbić bramkę po kontrze. Końcówka meczu to okres olbrzymiej przewagi naszego zespołu, który zepchnął rywali do rozpaczliwej obrony. W tym czasie udało się wyprowadzić rezultat ze stanu 2:4 do 5:4 na naszą korzyść, po bramkach kolejno Prusa, Strzeleckiego i Martinki. I kiedy wydawało się, że po bramce w 70 minucie i kolejnych klarownych okazjach naszego zespołu nie ma możliwości aby nie wygrać tego spotkania, rozpaczliwy rajd jednego z napastników Oławy po raz kolejny odnalazł drogę do naszej bramki i mecz zakończył się remisem. Wynik 5:5 co prawda hokejowy, jednak pozwolił on naszemu zespołowi utrzymać 4 miejsce na mecie zmagań w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych, co należy uznać za dobry wynik.

Skład: Prus Szymon, Strzelecki, Taraciński, Winnik (41 Cerolewicz), Wysoczański, Rzeszotko, Szwedzik (55 Marczuk), Skobelski, Chabecki, Hawran (41 Prus Jakub), Martinka
Marcin Robak królem i najlepszym napastnikiem
06/06/2017 13:45
W niedzielę 04.06.2017 zakończyły się rozgrywki ekstraklasy w piłce nożnej.
Lech Poznań, w którym występuje nasz wychowanek Marcin Robak
zdobył 3 miejsce w rozgrywkach i zapewnił sobie start w europejskich pucharach.
Marcin Robak został po raz drugi najlepszym strzelcem polskiej ekstraklasy zdobywając 18 bramek w sezonie.
Tytuł ten dzieli razem z zawodnikiem Lechi Gdańsk Marco Paixao.

W dniu wczorajszym odbyła się gala Lotto Ekstraklasy na której Marcina spotkały kolejne wyróżnienia.
Otrzymał statuetkę jako najlepszy strzelec polskiej ekstraklasy oraz został uznany najlepszym napastnikiem sezonu 2016-17.
Ponadto Marcin znalazł się wśród trzech najlepszych zawodników polskiej ligi nominowanych do najlepszego zawodnika sezonu 2016/2017.
W kategorii tej nagrodę otrzymał zawodnik Legi Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe.
Widać z tego, że Marcin był bohaterem gali, która była transmitowana przez Canal+.
Cieszymy się z wielkiego sukcesu Marcina Robaka - naszego wychowanka, który utrzymuje bliski kontakt z naszym klubem.
Marcin obiecał, że pojawi się w naszym klubie i wtedy zorganizujemy spotkanie gwiazdy polskiej ekstraklasy z zawodnikami wszystkich drużyn KS Konfeks Legnica.
Porażka w Chobieni
04/06/2017 21:46
Chobienia 3 czerwca 2017 godz.15:00

Odra Chobienia - Konfeks Legnica 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Wiśniewski 12 min, 1:1 Jurak 50 min, 2:1 Dziadowicz 53 min, 3:1 Jurak 83 min

Sędzia: Marcin Frączek (Del.Lubin)

Widzów: ok.50

Po dobrym choć przegranym meczu z liderem rozgrywek Odrą Ścinawa liczyliśmy na udany występ i zwycięstwo w Chobieni. Mecz rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem ponieważ na zawody spóźnili się sędziowie.
Wprowadziło to wiele zamieszania w obu zespołach. W 12 min
spotkania Dominik Wiśniewski zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu.
Jest to 11 bramka 19-letniego Dominika Wiśniewskiego w drużynie seniorskiej.
Wydawało się, że jesteśmy na najlepszej drodze do
osiągnięcia sukcesu. Jednak w drugiej połowie coś w naszym zespole się załamało a piłkarze Odry Chobienia zaczęli grać coraz ostrzej.
Wyrównującą bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył najlepszy ich strzelec Jurak w 50 min. Trzy min później Dziadowicz zdobył prowadzenie dla zespołu Odry. Nasz zespół ambitnie dążył do wyrównania jednak to gospodarze w 83 min wykorzystali rzut karny, który na bramkę zamienił
Jurak. Wypada nadmienić, że w naszym zespole w tym meczu nie wystąpił etatowy nasz bramkarz Sebastian Tamioła.
Udany debiut w zespole seniorskim zanotował zastępujący go 17-letni Jakub Skibiński.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 10.06.2017 o godz 17;00 z walczącym o awans Górnikiem Złotoryja. Mecz odbędzie się na sztucznej płycie Zespołu Szkół Budowlanych, ponieważ w tym czasie odbędzie się na naszym obiekcie festyn a ze względu, że jest to przedostatnia kolejka nie mogliśmy przełożyć tego meczu na inny termin.

Konfeks: Skibiński - Hoszowski, Wójcik, Janeczko, Jazowiecki (60 min Trochanowski), Kowalczyk, Kubań (60 min Kryza), Kwaśniewski, Lech (60 min Dańczak), Piotrowski (67 min Ławkiel, Wiśniewski,
Zwycistwo juniorów z Górnikiem
29/05/2017 11:39
Legnica 27 maja 2017 godz.12:00

Konfeks - Górnik Wałbrzych 4:2

Bramki dla Konfeksu: Winnik, Skobelski 2, Szwedzik

Do kolejnego meczu w ramach LDJM nasi młodzi piłkarze podchodzili pełni obaw i niepokoju. Sytuacja w ostatnim tygodniu mocno skomplikowała się, gdyż część zawodników podstawowego składu zmagała się z różnego rodzaju urazami, a dodatkowo kilku dostało powołania od trenera Kisiela na mecz drużyny seniorów. Stąd też frekwencja treningowa, jak również jakość prezentowana w okresie poprzedzającym mecz pozostawiała wiele do życzenia.
Za spotkanie z Górnikiem Wałbrzych należy jednak wystawić naszym zawodnikom mocną czwórkę. Czwórkę – ponieważ nasza ekipa zdobyła 4 gole, ale i nie ustrzegła się kilku prostych błędów w defensywie, w wyniku których rywale zdobyli 2 bramki.
W przekroju całego spotkania byliśmy jednak zespołem zdecydowanie lepszym. Dyktowaliśmy tempo gry, stwarzaliśmy sytuacje, szybko i mądrze organizowaliśmy ataki pozycyjne oraz zabezpieczaliśmy dostęp do własnej bramki. Co bardzo cieszy – nominalni rezerwowi wzięli na siebie odpowiedzialność za organizację gry i potrafili utrzymać dobry poziom przez cały okres trwania meczu. Na pochwały zasługują przede wszystkim zdobywca dwóch bramek Mateusz Skobelski, który w tygodniu otrzymał powołanie do reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, świetny w defensywie Mateusz Rycombel oraz bramkarz Szymon Prus, który wprowadzał wiele spokoju w szeregach naszej drużyny a w kilku sytuacjach dla rywali popisał się bardzo dobrym refleksem. Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek i wyjazd do Oławy, gdzie będziemy starali się utrzymać świetne 4 miejsce na zakończenie zmagań w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych

Skład: Prus, Rycombel, Taraciński, Winnik (41 min Przerywacz, 74 min Marczuk), Prus (60 min Cerolewicz), Rzeszotko, Piotrowski (41 min Wysoczański), Szwedzik, Hawran, Chabecki, Skobelski,
Porażka z liderem
28/05/2017 15:42
Legnica 27 maja 2017 godz.16:00

Konfeks Legnica - Odra Ścinawa 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Lichwa 7, 0:2 Lichwa 32, 0:3 Cichuta 53, 1:3 Wójcik 59 (karny), 2:3 Lech 74.

Sędzia: Marek Opaliński (Del. Lubin)

Widzów: ok.200

Po serii trzech zwycięstw zmierzyliśmy się z liderem rozgrywek Odrą Ścinawa.
W meczu tym nie mogli wystąpić Kwaśniewski, Trochanowski oraz Dominiak. W związku z tym trener wystawił do gry kolejnych juniorów młodszych.
W 2 min spotkania ładny 50 m rajd przeprowadził Krystian Kowalczyk, który został powstrzymany w polu karnym. W 7 min tracimy bramkę gdy po złym ustawieniu naszych zawodników w dogodnej sytuacji znalazł się Grzegorz Lichwa i strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza.
W 16 min rozgrywający dobry mecz Alan Lech strzela mocno z 25 m pod poprzeczkę jednak świetnie broni Damian Wójcik.
W 25 min po ładnej akcji w dogodnej sytuacji znajduje się Dawid Kryza jednak źle wchodzi w pole karne i tracimy sytuację bramkową.
W 30 min przegrywamy 2;0 gdy w polu bramkowym faulowany jest nasz bramkarz jednak sędzia zawodów Marek Opaliński nie przerywa gry i Lichwa strzela swoją drugą bramkę. Szkoda tej sytuacji ponieważ nasz bramkarz był ewidentnie faulowany. Tuż przed przerwą Kryza znów nie wykorzystuje dogodnej sytuacji bramkowej.
W ostatniej akcji pierwszej połowy w 16 znajduje się Dominik Wiśniewski jednak jego dobry strzał blokuje obrońca gości. Po pierwszej połowie przegrywamy 0;2 co nie oddaje sytuacji na boisku.
W przerwie spotkania trener Andrzej Kisiel dokonuje 3 zmian, które dają pozytywny efekt.
Pomimo, ze w 53 min tracimy bramkę, której strzelcem jest Cichuta Damian całkowicie przejmujemy kontrolę nad wydarzeniami na boisku.
W 58 min spotkania wykonujemy rzut wolny z 25 m, który zawodnik gości blokuje ręką w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę - pewnie wykorzystuje karnego Kamil Wójcik. Zespół gości ogranicza się do przeszkadzania naszym zawodnikom nie stwarzając sytuacji na naszej połowie.
W 74 min pięknym podanie popisuje się Bartek Ławkiel, piłkę w polu karnym przejmuje Alan Lech i pewnym mocnym strzałem w długi róg zdobywa gola dla naszego zespołu.
W efekcie ze stany 0;3 w 53 min doprowadzamy do wyniku 2;3 w 74 min.
Zespół gości ogranicza się tylko do obrony, wyraźnie ustępując naszemu zespołowi w przygotowaniu kondycyjnym. W 87 min spotkania brutalnie faulowany w polu karnym jest rozgrywający kolejny dobry mecz Aleksander Jazowiecki jednak gwizdek sędziego z niezrozumiałych względów milczy. Jazowiecki opuszcza plac gry, po dwóch minutach wchodzi jednak tylko asystuje w grze ponieważ nie jest w stanie normalnie grać po faulu, który spowodował jego kontuzję. W efekcie przegrywamy 2;3 , którego wynik jest nieadekwatny do sytuacji na boisku.
Cieszy gra naszego zespołu na tle lidera rozgrywek. Naszemu zespołowi należy się pochwała za dużą waleczność i determinację pomimo przegrywania 0;3.
Cały mecz w naszym zespole rozegrał 17-letni Kamil Hoszowski i był to jego udany występ. Udane 45 min zanotował także 17-letni Gabriel Piotrowski, który popisał się wieloma ciekawymi akcjami.
Bartek Ławkiel wszedł na 45 min, zanotował asystę i wiele udanych zagrań. Liczymy, że Bartek będzie solidnie trenował odrabiając zaległości treningowe gdy zaprzestał na 2 lat gry w piłkę nożną i będzie mocnym punktem naszego zespołu w przyszłym sezonie.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 03.06.2017 w sobotę o 15;00 w Chobieni.

Konfeks: Tamioła, Janeczko (86 min Winnik),Hoszowski, Wójcik, Kowalczyk, Lech, Dańczak (46 min Kubań), Martinka (46 min Piotrowski), Jazowiecki, Kryza, Wiśniewski (46 min Ławkiel)
Kolejne wyjazdowe zwycięstwo seniorów
22/05/2017 11:43
Chojnów 20 maja 2017 godz.17:00

Chojnowianka Chojnów - Konfeks 0:4 (0:2)

Bramki: 1:0 Wiśniewski 2 min, 2:0 Kowalczyk 23 min, 3:0 Kowalczyk 74 min, 4:0 Winnik 86 min

Sędzia: Łukasz Jasiński (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Kolejne efektowne zwycięstwo na wyjeździe odnieśli nasi piłkarze.
Już w 2 minucie obejmujemy prowadzenie gdy strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonuje Dominik Wiśniewski.
W 22 min efektowną akcję przeprowadza Kryza jednak jego mocny strzał z 20 m broni bramkarz gospodarzy.
W 23 min zdobywamy bramkę gdy po rzucie rożnym strzałem głową bramkę zdobywa Krystian Kowalczyk. Szybko zdobyte bramki dekoncentrują nasz zespół i do przerwy nie stwarzamy żadnych sytuacji bramkowych.
W 51 min zespół Chojnowianki ma dobrą sytuację strzelecką jednak świetnie broni Sebastian Tamioła. Trzy minuty później ładnym podaniem Jazowiecki uruchamia Wiśniewskiego, który z 16 m strzela w poprzeczkę.
W 66 min Rafał Martinka świetnie centruje z rzutu rożnego Kamil Wójcik strzela w okienko jednak bramkarz gospodarzy broni ten strzał.
W 74 min Krystian Kowalczyk strzałem z 60 m zdobywa 3 bramkę dla naszego zespołu. Piłka dostaje poślizgu na 15m lobuje bramkarza i w ten sposób zdobywamy gola.
W 86 min na 4:0 podwyższa Winnik wykorzystując dobre zagranie Dominika Wiśniewskiego.
Wypada nadmienić że w tym meczu zadebiutował w naszym zespole kolejny junior młodszy Kamil Hoszowski, który zanotował udany debiut w drużynie seniorskiej. Gratulujemy naszemu zespołowi efektownej wygranej i z niecierpliwością oraz nadziejami oczekujemy na kolejny udany występ.

W sobotę 27 maja o godz 16;00 będziemy gościć na naszym stadionie lidera rozgrywek Odrę Ścinawa.
Zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Skład:: Tamioła, Kowalczyk (80 Hoszowski), Wójcik, Dominiak, Janeczko (80 min Kubań), Kwaśniewski, Martinka (74 min Ławkiel), Dańczak (55 min Lech), Jazowiecki, (63 min Piotrowski), Wiśniewski, Kryza (80 min Winnik)