This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Tabela 2017/2018
1 Prochowiczanka 74
2 Sparta Rudna 71
3 Odra Chobienia 65
4 Kuźnia Jawor 59
5 Konfeks Legnica 56
6 KS Legnickie Pole 49
7 Zamet Przemków 48
8 Płomień Radwanice 43
9 KS Męcinka 41
10 Iskra Księginice 38
11 UKS Huta Przemków 36
12 Kaczawa Bieniowice 29
13 Iskra Kochlice 28
14 Czarni Rokitki 20
15 Dąb Siedliska 18
16 Grom Gromadzyń 8
więcej
30 kolejka 9.06.18
Zamet - Rokitki 4:0
UKS Huta - Grom
Chobienia - Konfeks 4:1
Radwanice - Bieniowice 5:0
Prochowiczanka - Księginice 5:0
Rudna - Kochlice 5:0
Męcinka - Kuźnia 1:2
Legnickie Pole - Siedliska 4:3
Snajperzy 2017/2018
Wójcik Kamil 18
Cirko Michał 10
Wiśniewski Dominik 8
Kryza Dawid 8
Kowalczyk Krystian 6
Janeczko Michał 4
Plebaniak Dominik 2
Kulikowski Grzegorz 2
Dańczak Oliwer 3
Grządkowski Michał 2
Jazowiecki Aleksander 1
Winnik Hubert 1
Trochanowski Marek 1
Piotrowski Gabriel 1
Martinka 1
Nasi Sponsorzy

.
Wiadomości
Falstart juniorów
21/08/2017 8:01
19 sierpnia 2017 godz.13:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Miedź Legnica - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Cukier 31 min, 2:0 Rachel 46 min

Sędzia: Cirko Sebastian (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Niezbyt udaną inaugurację sezonu zaliczyli nasi juniorzy, występujący w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W derbowym pojedynku z Miedzią Legnica, w którym to nasz zespół jako gość udał się na boisko przy ulicy Świerkowej lepsi okazali się rówieśnicy z Miedzi, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, gdyż z obu stron dominowały błędy zarówno indywidualne, jak również taktyczne w rozegraniu piłki a także w działaniach obronnych. W pierwszej połowie warto odnotować jedynie niewykorzystany przez zawodnika Miedzi rzut karny, który obronił Brdak oraz bramkę w 33 minucie, która była wynikiem braku koncentracji i odpowiedniej agresji w doskoczeniu do zawodnika oddającego strzał do bramki.
Druga część spotkania odbywała się w nieco żwawszym tempie, ale sytuacje podbramkowe tworzyli sobie właściwie tylko gospodarze. Nasi młodzi gracze odzyskując piłkę na własnej połowie często starali się ogryzać próbami szybkich ataków, te jednak kończyły się właściwie za każdym razem przed polem karnym rywali. Największym mankamentem naszych zawodników była słaba decyzyjność, ponieważ za każdym razem wybierali oni na połowie przeciwnika niewłaściwie rozwiązania, które w większości kończyły się stratami piłki i kontrami. W podobny sposób padła również druga bramka dla gospodarzy, którzy wykorzystali błąd w otwarciu gry od naszego bramkarza. Pomimo ambitnej postawy i dużego zaangażowania nie byliśmy jednak w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki.
Mecz ten pokazał przede wszystkim jak ciężka walka będzie czekać nasz zespół w obecnym sezonie Ligi Dolnośląskiej, czego wszyscy zawodnicy muszą być w pełni świadomi i ciężką pracą w treningach oraz w meczach udowadniać swoją przydatność dla zespołu.

Miedź: Rędzio - Kaczor, Karwecki (Jernaś), Huzar, Zawadzki - Żarkowski, Cukier (Zachaczewski), Słupski (Salamon), Rachel, Gryman - Andrzejewski.
Konfeks: Brdak (66 min Garbacz Łukasz), Przerywacz, Wysoczański, Taraciński, Cerolewicz (79 min Garbacz Marcin), Górski, Ignaszewski (41 min Kułacz), Chabecki, Krupa (70 min Lewandowski), Rzeszotko, Słoniewski
Pewne 3 punkty z Czarnymi
20/08/2017 7:47
Legnica 19 sierpnia 2017 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Czarni Rokitki 4:0 (0:0)

Bramki : 1:0 Kryza 54 min, 2:0 Kowalczyk 65 min, 3:0 Kryza 69 min, 4:0 Janeczko 74 min.

Sędzia: Kuczała Krzysztof (Del.Głogów)

Widzów ok.100

Zdjęcia www.lca.pl
Po efektownym zwycięstwie na trudnym terenie w Przemkowie nasz zespół do meczu z Rokitkami przystąpił jako zdecydowany faworyt. Od pierwszych minut Konfeks przejął inicjatywę i zepchnął zespół gości do głębokiej defensywy. W 15 min spotkania nastąpiło niefortunne zderzenie dwóch naszych zawodników głowami w wyniku czego Kamil Hoszowski uległ kontuzji łuku brwiowego i został odwieziony do szpitala.
W szpitalu założono mu 5 szwów. Od tego momentu nasz zespół został chwilowo wytrącony z gry.
W pierwszej części spotkania w 30 min Michał Cirko miał dwie 100% sytuacje jednak z 5m dwukrotnie trafił w bramkarza.
W 40 min Gabriel Piotrowski z 20 m minimalnie strzelił obok słupka.
Po przerwie nasz zespół wrócił na właściwe tory i po uwagach trenera Kisiela znów zaczęliśmy grać bardzo ofensywnie. Efektem tego była bramka zdobyta w 54 min przez Dawida Kryzę, który po rzucie rożnym pewnie strzelił w długi róg bramki gości zdobywając bramkę.
Dwie minuty później ładną akcję przeprowadził Marek Trochanowski, który z prawej strony wykonał wrzutkę w pole karne a Kryza z pierwszej piłki minimalnie przestrzelił. W 58 min Cirko z 25 m minimalnie strzelił obok okienka.
W 61 min Krystian Kowalczyk efektownym strzałem głową zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu. Napór naszego zespołu trwa dalej czego efektem jest bramka Kryzy w 69 min spotkania. Wynik końcowy ustala w 74 min Michał Janeczko, który pięknym strzałem z 20 m zdobywa efektowną bramkę.
Wypada pokreślić, że dużą zasługę w tej bramce miał Michał Grządkowski, który sprytnie rozegrał rzut wolny. W końcówce meczu mogliśmy wygrać jeszcze wyżej jednak strzały Kryzy w 61 min oraz Kamila Wójcika w 83 min trafiają w poprzeczkę.
Wypada nadmienić, że w tym meczu po kilkuletniej przerwie na stanowisko kierownika zespołu powrócił Stanisław Górski, popularny Kiero miał udany powrót oraz dużo pracy spowodowanej szczególnie kontuzją Hoszowskiego.
Cieszymy się, że Stasiu Górski znów jest w naszej drużynie.
Gratulujemy naszemu zespołowi efektownej wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
W tym spotkaniu trener dał pograć wszystkim zawodnikom rezerwowym, dokonując 6 zmian w zespole.
Na uwagę zasługuje postawa kierownika zespołu gości Pana Bogdana Styrkowca, który udzielił szybkiej pomocy naszemu kontuzjowanemu zawodnikowi, który ucierpiał w pobliżu ławki rezerwowych zawodników gości. Dziękujemy.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 26.08 o godz 16;00 na wyjeździe z zespołem Gromu Gromadzyń.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski (15 min Trochanowski), Pazio, Wójcik, Kowalczyk – Grządkowski (82 min Kwaśniewski), Piotrowski (74 min Jazowiecki), Dańczak (66 min Bazan), Janeczko (80 min Swędzikiewicz), Kryza – Cirko (66 min Wiśniewski).
Udany start seniorów
13/08/2017 15:18
Przemków 13 sierpnia 2017 godz.17:00

Liga Okręgowa

Huta Przemków - Konfeks Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kryza 15 min, 0:2 Plebaniak 90 min

Sędzia: Piotr Kusak (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Seniorzy naszego klubu udanie rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo klasy okręgowej.
W pierwszym meczu na trudnym terenie w Przemkowie nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo. Od pierwszym minut spotkania Konfeks przejął inicjatywę i był zespołem lepszym.
W 15 min spotkania nasz zespół przeprowadził ładną zespołową akcję, znajdujący się polu karnym Michał Janeczko oddał silny strzał, który bramkarz gospodarzy odbił przed siebie a Dawid Kryza strzelił bramkę z 5 m. Zespół gospodarzy w 20 min przeprowadził ładną akcję zakończoną mocnym strzałem z 20 m pod poprzeczkę, który świetnie obroniła Sebastian Tamioła.
W odpowiedzi nasz zespół miał trzy 100% sytuacje bramkowe, których niestety nie wykorzystaliśmy. Kolejno w 22 min Michał Cirko strzela z 10 m zbyt lekko i bramkarz gospodarzy broni ten strzał, w 38 min Kryza z 5 m strzela obok bramki, a w 40 min Dominik Plebaniak również nie wykorzystuje świetnej sytuacji. Mogło się to zemścić w 41 min gdy napastnik gospodarzy znajdując się 8 m od bramki oddaje mocny strzał który kapitalnie broni Tamioła. W odpowiedzi rozgrywający bardzo dobry mecz Dawid Kryza przeprowadza 70 m rajd świetnie podaje w pole karne do Plebaniaka jednak Jego strzał broni bramkarz z Przemkowa.
W drugiej połowie spotkania nasz zespół dalej dominuje na boisku czego efektem są cztery 100% sytuacje bramkowe, które znów nie zostają wykorzystane.
W 47 min Kryza w dogodnej sytuacji strzela obok bramki, w 60 min Gabriel Piotrowski nie wykorzystuje doskonałej sytuacji bramkowej. W 70 min spotężną bombę z 25 m pod poprzeczkę oddaje Kryza i świetnie broni bramkarz Huty. W 90 min przeprowadzamy piękną zespołową akcję w wyniku czego Kryza otrzymuje świetne podanie znajdując się 5 m od bramki jednak strzela nad poprzeczką. W ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry Dominik Plebaniak kapitalnym uderzeniem z 30 m w okienko ustala wynik meczu na 2:0. Z opisanych sytuacji widać że nasz zespół miał dużą przewagę i wiele sytuacji bramkowych, czego wynikiem powinno być wyższe zwycięstwo Konfeksu.
Cieszy fakt że w drugiej połowie zespół gospodarzy nie stworzył żadnej sytuacji do zdobycia bramki.
Gratulujemy naszemu zespołowi udanego rozpoczęcia sezonu i dobrej gry.

W kolejnym meczu w dniu 19.08 sobota rozegramy mecz u siebie z Czarnymi Rokitki o godzinie 17;00.
Zapraszamy.

Konfeks: Tamioła – Kowalczyk, Wójcik, Pazio, Hoszowski – Janeczko, Grządkowski, Plebaniak, Piotrowski (85 min Wiśniewski), Kryza – Cirko (63 min Winnik).
I runda Pucharu Polski
06/08/2017 9:28
Prochowice 5 sierpnia 2017 godz.16:00

Puchar Polski I runda

Prochowiczanka - Konfeks Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Plebaniak 35 min

Zdjęcia www.lca.pl
Nasza druzyna w Prochowicach pokonała Prochowiczankę w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica.
Bramkę zdobył ładnym strzałem z 25 m Dominik Plebaniak.

- W Prochowiczance zabrakło kilku podstawowych zawodników, ale i my nie wystąpiliśmy w najsilniejszym zestawieniu. Nie zagrali przecież dwaj środkowi obrońcy – Pazio i Wójcik, a także Kryza. Zwycięstwo z mocną Prochowiczanką, która w tym sezonie będzie faworytem do awansu, to z pewnością dobry prognostyk przed ligą – powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel.

W niedzielę 12 sierpnia ruszają rozgrywki Klasy Okręgowej, nasza drużyna zagra w Przemkowie z tamtejszą Hutą.

Konfeks: Skibiński – Trochanowski, Hoszowski, Bazan, Kowalczyk – Plebaniak (85 Swędzikiewicz), Grządkowski, Dańczak (71 Kubań), Piotrowski (70 Jazowiecki), Kulikowski (46 Winnik) – Cirko (85 Wiśniewski).
Zwycięstwo z Górnikiem
02/08/2017 8:15
Legnica 1 sierpnia 2017 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 5:2 (2:1)

Bramki: Dańczak, Winnik, Piotrowski, Wiśniewski, Cirko

Po dwóch meczach sparingowych, które przegraliśmy z Miedzią (CLJ) oraz Odrą Ścinawa po raz pierwszy wystąpiliśmy w prawie optymalnym składzie. Trener Kisiel miał do dyspozycji 19 zawodników i wszyscy z nich otrzymali szansę gry w tym meczu.
Brakowało tylko Michała Janeczki, Dawida Kryzy oraz Damiana Kwaśniewskiego. Spotkanie było od początku ciekawe, obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Goście w 5 min wyszli na czystą pozycję z naszym bramkarzem, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości. W odpowiedzi Michał Cirko doszedł do dogodnej pozycji strzeleckiej jednak z 8m strzelił w bramkarza. Kolejne dobre sytuacje dla naszego zespołu nie wykorzystali kolejno Piotrowski oraz Grządkowski. Goście swoją szansę mieli w 26 min jednak znów świetnie w bramce zachował się nasz bramkarz Skibiński. W 32 min tracimy bramkę po serii błędów w obronie. Jednak minutę później jest już 1;1. Rzut wolny z 25 m wykonuje Kamil Wójcik, jego strzał zmierzający w okienko bramki broni Łuniewski jednak dobitka Dańczaka jest już skuteczna.
Minutę później prowadzimy 2;1 po pięknej przebojowej akcji Winnika, który pewnym strzałem z ostrego kąta zdobywa ładną bramkę.
Pierwszą połowę kończymy prowadząc 2;1 będąc zespołem lepszym, dominującym na boisku. Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszego zespołu, który cały czas przebywa na połowie przeciwnika. W 56 min Gabriel Piotrowski pięknym strzałem z 30 m w okienko daje nam prowadzenie 3;1.
Następnie bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystują Plebaniak, Cirko i Winnik.
Mści się to gdy goście zdobywają kontaktową bramkę. Odpowiedź naszego zespołu jest natychmiastowa i w ciągu 2 min Wiśniewski oraz Cirko podwyższają nasze prowadzenie na 5;2. Mecz kończy się wynikiem 5;2, chociaż powinniśmy wygrać dużo wyżej.
Cieszy dyspozycja naszego zespołu, dobra atmosfera w zespole oraz szeroka kadra. Kolejny mecz Mrozegramy w sobotę 05.08.2017 o godz 16;00 w Prochowicach a będzie to mecz w ramach Pucharu Polski z miejscową Prochowiczanką. Będzie to generalny sprawdzian przed inauguracją sezonu, która odbędzie się w Przemkowie w niedzielę 13.08.2017 o godz 17;00 a naszym przeciwnikiem będzie Huta Przemków.

Skład: Skibiński, Trochanowski, Pazio, Wójcik, Bazan, Winnik, Piotrowski, Grządkowski, Dańczak, Plebaniak, Cirko
W drugiej połowie wystąpili; Kowalczyk, Kubań, Wiśniewski, Swędzikiewicz, Hoszowski, Kulikowski, Tamioła, Jazowiecki
Obóz w Borowicach
07/07/2017 9:01
W dniach 26.06 -05.07.2017 grupa najmłodszych zawodników KS Konfeks Legnica w wieku 7 - 14 lat przebywała na obozie w przepięknych Borowicach.
Podczas obozu przeprowadziliśmy bardzo dużo zajęć
treningowych, korzystając z boisk trawiastych oraz ze sztuczną nawierzchnią, sali sportowej.
Rozegraliśmy także wiele gier kontrolnych
z Chojnowianką Chojnów oraz Akademią Piłkarską z Sycowa. Ponadto odbyliśmy wiele wycieczek górskich - byliśmy dwa razy na wycieczkach przepięknym szlakiem górskim wśród lasów z Borowic do Karpacza oraz z Borowic do kościółka Św. Anny oraz źródełka miłości.
Byliśmy także w kościółku Wang w Karpaczu oraz trzykrotnie na świetnym basenie z wieloma atrakcjami w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.
Podczas pobytu na obozie uczestniczyliśmy w czterech dyskotekach na których świetnie bawili się szczególnie nasi najmłodsi zawodnicy.
Oglądaliśmy także wiele transmisji z meczy Mistrzostw Europy U-21, które odbywały się w Polsce oraz mecze Pucharu Konfederacji, które odbywały się w Rosji.
Na zakończenie obozu tradycyjnie zorganizowaliśmy oficjalne podsumowanie na którym wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe kubki z widokiem ośrodka w którym przebywaliśmy oraz sylwetką naszego wybitnego wychowanka - Marcina Robaka, który jest naszą dumą. 
Był to bardzo udany obóz na którym nie brakowało zabaw z
piłką, wycieczek pieszych, zabawy oraz kąpieli. Wszyscy zawodnicy wrócili zadowoleni, bez kontuzji i chęcią do dalszej pracy treningowej.

Dziękujemy wszystkim trenerom i wychowawcom za stworzenie dobrej atmosfery na obozie dzięki czemu obóz był rewelacyjny.
W załączeniu kilka zdjęć a wkrótce ukaże się reszta zdjęć
Osoby które chciałyby całą dokumentację zdjęciową z obozu prosimy o dostarczenie opisanych pendrivów do klubu.
Parasol Wrocław najlepszy w memoriale Jantury
02/07/2017 9:18
KS Konfeks Legnica zorganizował w dniu 24.06.2016 XXIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury.
W imprezie startowalo 4 zespoły urodzeni w 2002 roku i młodsi.
Grano systemem każdy z każdym.
Finałowy mecz między Śląskiem a Parasolem zakończył się remisem 2:2. Jedenastki lepiej egzekwowali trampkarze Parasola i to oni zwyciężyli w legnickim turnieju.
W meczu o trzecie miejsce Konfeks uległ ukraińskiemu Junakowi Drohobycz 0:1.
MVP turnieju został Maciej Świędrych z Parasola, królem strzelców Piotr Łoniewski ze Śląska (5 goli), a najlepszym bramkarzem Łukasz Garbacz z legnickiego Konfeksu.
Nagrodę dla najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Danilo Kanajew z Junaka.

Sponsorami tegorocznej edycji turnieju byli :
Urząd Miasta w Legnicy, OZPN Legnica, Castorama, Decathlon, Saller, Piekarnia Okoń oraz Jerzy Koziński.

Dziękujemy !!

Zdjęcia www.lca.pl
Wyniki turnieju:
Konfeks Legnica - Junak Drohobycz 1:0
Śląsk Wrocław - Parasol Wrocław 2:1
Junak Drohobycz - Śląsk Wrocław 1:3
Konfeks Legnica - Śląsk Wrocław 1:1
Konfeks Legnica - Parasol Wrocław 1:1
Junak Drohobycz - Parasol Wrocław 1:2
Tabela:
1.Śląsk 6 6:4
2.Parasol 4 4:4
3.Konfeks 4 3:3
4.Junak 3 3:5

Mecz o 3. miejsce: Konfeks Legnica - Junak Drohobycz 0:1

Mecz o 1. miejsce: Parasol Wrocław - Śląsk Wrocław 2:2 (5:3 karne)
Wakacyjny program treningów KS Konfeks Legnica
23/06/2017 17:42
KS Konfeks Legnica informuje, że podczas wakacji treningi będą się odbywać według niżej podanego harmonogramu:
- grupa młodzików 2005 i 2006 rozpoczyna treningi 11 lipca wtorek o godz 15:00
- grupa 2007, 2008, 2009 rozpoczyna treningi 11 lipca wtorek godz 16;30

Treningi będzie prowadził trener Patryk Potycz 794 362 833
Następne terminy treningów w tych grupach trener Patryk poda na pierwszych zajęciach.
W razie nieobecności na pierwszym treningu proszę o kontakt telefoniczny z trenerem.
*********************************************
Treningi Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych rozpoczynamy 24 lipca poniedziałek o godz 10:00.
Treningi odbywać się będą od poniedziałku do piątku od godz 10:00

WSZYSCY CHĘTNI ZAWODNICY Z ROCZNIKA 2001, 2002, KTÓRZY CHCIELIBY SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ W LIDZE DOLNOŚLĄSKIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH PROSZENI SĄ O KONTAKT Z TRENEREM TEJ GRUPY MICHAŁEM GRZĄDKOWSKIM TEL. 693 676 108

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi do klubu, który wychował reprezentantów Polski: Marcina Robaka i Grzegorza Bartczaka oraz wielu zawodników ekstraklasowych.
Trenując w naszym klubie możesz pójść w ich ślady.

Plan treningów w pozostałych grupach podamy w terminie późniejszym.

Starsze wiadomości