Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Nokaut po przerwie
27/08/2017 2:28
Wielowieś 26 sierpnia 2017 godz.16:00

Liga Okręgowa

Grom Gromadzyń/Wielowieś - Konfeks Legnica 0:11 (0:2)

Bramki: Wiśniewski 3, Kryza 2, Wójcik 2, Cirko 2, Trochanowski 1

Sędzia: Frączek Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.800

KS Konfeks Legnica pojechał na trudny teren do Gromadzynia po dwóch wygranych spotkaniach. W dotychczas rozegranych meczach w Gromadzyniu jeszcze nigdy nie wygraliśmy, dwukrotnie remisując. Dlatego też od początku nasz zespół był bardzo skoncentrowany i od pierwszych minut zepchnął gospodarzy do defensywy.Pierwszą świetną sytuację nie wykorzystał Machał Cirko, którego strzał z 10 m obronił bramkarz Gawron. Gospodarze odpowiedzieli w 14 min gdy mieli rzut wolny z 25 m oddając świetny strzał w róg bramki naszego bramkarza, na nasze szczęście grający w tym meczu Skibiński świetnie obronił. Od tego momentu gospodarze praktycznie nie mogli wyjść ze swojej połowy. Kolejne świetne sytuacje nie wykorzystał dwukrotnie Cirko.
W 36 min zdobywamy bramkę po strzale Kryzy. Minutę później jest już 2;0 gdy ładną akcję naszego zespołu strzałem głową szczupakiem zdobywa Kamil Wójcik. W 41 min Cirko z 25m strzela w poprzeczkę a w 45 min Krystian Kowalczyk nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej znajdując się 7 m przed bramkarzem. Drugą część rozpoczynamy ponownie od naszej olbrzymiej przewagi w 49 min nasz zespół rozgrywa ładną akcję wymieniając 8 podań z pierwszej piłki wyprowadzając Dominika Plebaniaka na sytuację sama na sam z bramkarzem, której Dominik nie wykorzystuje.
W 51 min ładną akcję przeprowadza duet Grządkowski - Piotrowski podając do Kryzy, który strzela na 3;0.
W 52 min wreszcie odblokowuje się Michał Cirko, który strzela swą pierwszą bramkę w sezonie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy naszego zespołu podbiegają do Michała i gratulują mu tej bramki i ciesząc się, że wreszcie strzelił bramkę.
Mamy nadzieję, że będzie to przełomowa bramka Michała. W 62 min faulowany jest w polu karnym Piotrowski a Wójcik z karnego podwyższa na 5;0. W 65 min przepiękną bramkę strzałem z 30m pod poprzeczkę zdobywa Grzegorz Kulikowski. W 67 min swoją druga bramkę w tym meczu strzela Michał Cirko. W kolejnych minutach popis skuteczności daje
Dominik Wiśniewski, który w ciągu 5 min zalicza klasyczny hatrick zdobywając 8, 9 i 10 bramkę dla naszego zespołu.
GRATULUJEMY.
W 85 min bramkę na 11:0 strzela Marek Trochanowski. Minutę później przepiękny strzał z ponad 20m w okienko oddaje Jazowiecki jednak piłka odbita od wewnętrznej części poprzeczki wychodzi w pole.
Cieszymy się z efektownego zwycięstwa, jednak szybko o nim zapominamy i szykujemy się do bardzo trudnego meczu w Przemkowie z Zametem, który rozegramy 02.09 w sobotę o godz 16;00.

Konfeks: Skibiński – Pazio, Wójcik, Kowalczyk, Grządkowski (83 Trochanowski)– Piotrowski, Dańczak (46 Kulikowski), Janeczko (70 Bazan), Plebaniak (74 Kwaśniewski), Cirko – Kryza (74 Wiśniewski)
Falstart juniorów
21/08/2017 12:01
19 sierpnia 2017 godz.13:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Miedź Legnica - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Cukier 31 min, 2:0 Rachel 46 min

Sędzia: Cirko Sebastian (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Niezbyt udaną inaugurację sezonu zaliczyli nasi juniorzy, występujący w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. W derbowym pojedynku z Miedzią Legnica, w którym to nasz zespół jako gość udał się na boisko przy ulicy Świerkowej lepsi okazali się rówieśnicy z Miedzi, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, gdyż z obu stron dominowały błędy zarówno indywidualne, jak również taktyczne w rozegraniu piłki a także w działaniach obronnych. W pierwszej połowie warto odnotować jedynie niewykorzystany przez zawodnika Miedzi rzut karny, który obronił Brdak oraz bramkę w 33 minucie, która była wynikiem braku koncentracji i odpowiedniej agresji w doskoczeniu do zawodnika oddającego strzał do bramki.
Druga część spotkania odbywała się w nieco żwawszym tempie, ale sytuacje podbramkowe tworzyli sobie właściwie tylko gospodarze. Nasi młodzi gracze odzyskując piłkę na własnej połowie często starali się ogryzać próbami szybkich ataków, te jednak kończyły się właściwie za każdym razem przed polem karnym rywali. Największym mankamentem naszych zawodników była słaba decyzyjność, ponieważ za każdym razem wybierali oni na połowie przeciwnika niewłaściwie rozwiązania, które w większości kończyły się stratami piłki i kontrami. W podobny sposób padła również druga bramka dla gospodarzy, którzy wykorzystali błąd w otwarciu gry od naszego bramkarza. Pomimo ambitnej postawy i dużego zaangażowania nie byliśmy jednak w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki.
Mecz ten pokazał przede wszystkim jak ciężka walka będzie czekać nasz zespół w obecnym sezonie Ligi Dolnośląskiej, czego wszyscy zawodnicy muszą być w pełni świadomi i ciężką pracą w treningach oraz w meczach udowadniać swoją przydatność dla zespołu.

Miedź: Rędzio - Kaczor, Karwecki (Jernaś), Huzar, Zawadzki - Żarkowski, Cukier (Zachaczewski), Słupski (Salamon), Rachel, Gryman - Andrzejewski.
Konfeks: Brdak (66 min Garbacz Łukasz), Przerywacz, Wysoczański, Taraciński, Cerolewicz (79 min Garbacz Marcin), Górski, Ignaszewski (41 min Kułacz), Chabecki, Krupa (70 min Lewandowski), Rzeszotko, Słoniewski
Pewne 3 punkty z Czarnymi
20/08/2017 11:47
Legnica 19 sierpnia 2017 godz.16:00

Konfeks Legnica - Czarni Rokitki 4:0 (0:0)

Bramki : 1:0 Kryza 54 min, 2:0 Kowalczyk 65 min, 3:0 Kryza 69 min, 4:0 Janeczko 74 min.

Sędzia: Kuczała Krzysztof (Del.Głogów)

Widzów ok.100

Po efektownym zwycięstwie na trudnym terenie w Przemkowie nasz zespół do meczu z Rokitkami przystąpił jako zdecydowany faworyt. Od pierwszych minut Konfeks przejął inicjatywę i zepchnął zespół gości do głębokiej defensywy. W 15 min spotkania nastąpiło niefortunne zderzenie dwóch naszych zawodników głowami w wyniku czego Kamil Hoszowski uległ kontuzji łuku brwiowego i został odwieziony do szpitala.
W szpitalu założono mu 5 szwów. Od tego momentu nasz zespół został chwilowo wytrącony z gry.
W pierwszej części spotkania w 30 min Michał Cirko miał dwie 100% sytuacje jednak z 5m dwukrotnie trafił w bramkarza.
W 40 min Gabriel Piotrowski z 20 m minimalnie strzelił obok słupka.
Po przerwie nasz zespół wrócił na właściwe tory i po uwagach trenera Kisiela znów zaczęliśmy grać bardzo ofensywnie. Efektem tego była bramka zdobyta w 54 min przez Dawida Kryzę, który po rzucie rożnym pewnie strzelił w długi róg bramki gości zdobywając bramkę.
Dwie minuty później ładną akcję przeprowadził Marek Trochanowski, który z prawej strony wykonał wrzutkę w pole karne a Kryza z pierwszej piłki minimalnie przestrzelił. W 58 min Cirko z 25 m minimalnie strzelił obok okienka.
W 61 min Krystian Kowalczyk efektownym strzałem głową zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu. Napór naszego zespołu trwa dalej czego efektem jest bramka Kryzy w 69 min spotkania. Wynik końcowy ustala w 74 min Michał Janeczko, który pięknym strzałem z 20 m zdobywa efektowną bramkę.
Wypada pokreślić, że dużą zasługę w tej bramce miał Michał Grządkowski, który sprytnie rozegrał rzut wolny. W końcówce meczu mogliśmy wygrać jeszcze wyżej jednak strzały Kryzy w 61 min oraz Kamila Wójcika w 83 min trafiają w poprzeczkę.
Wypada nadmienić, że w tym meczu po kilkuletniej przerwie na stanowisko kierownika zespołu powrócił Stanisław Górski, popularny Kiero miał udany powrót oraz dużo pracy spowodowanej szczególnie kontuzją Hoszowskiego.
Cieszymy się, że Stasiu Górski znów jest w naszej drużynie.
Gratulujemy naszemu zespołowi efektownej wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
W tym spotkaniu trener dał pograć wszystkim zawodnikom rezerwowym, dokonując 6 zmian w zespole.
Na uwagę zasługuje postawa kierownika zespołu gości Pana Bogdana Styrkowca, który udzielił szybkiej pomocy naszemu kontuzjowanemu zawodnikowi, który ucierpiał w pobliżu ławki rezerwowych zawodników gości. Dziękujemy.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 26.08 o godz 16;00 na wyjeździe z zespołem Gromu Gromadzyń.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski (15 min Trochanowski), Pazio, Wójcik, Kowalczyk – Grządkowski (82 min Kwaśniewski), Piotrowski (74 min Jazowiecki), Dańczak (66 min Bazan), Janeczko (80 min Swędzikiewicz), Kryza – Cirko (66 min Wiśniewski).
Udany start seniorów
13/08/2017 19:18
Przemków 13 sierpnia 2017 godz.17:00

Huta Przemków - Konfeks Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kryza 15 min, 0:2 Plebaniak 90 min

Sędzia: Piotr Kusak (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Seniorzy naszego klubu udanie rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo klasy okręgowej.
W pierwszym meczu na trudnym terenie w Przemkowie nasz zespół odniósł cenne zwycięstwo. Od pierwszym minut spotkania Konfeks przejął inicjatywę i był zespołem lepszym.
W 15 min spotkania nasz zespół przeprowadził ładną zespołową akcję, znajdujący się polu karnym Michał Janeczko oddał silny strzał, który bramkarz gospodarzy odbił przed siebie a Dawid Kryza strzelił bramkę z 5 m. Zespół gospodarzy w 20 min przeprowadził ładną akcję zakończoną mocnym strzałem z 20 m pod poprzeczkę, który świetnie obroniła Sebastian Tamioła.
W odpowiedzi nasz zespół miał trzy 100% sytuacje bramkowe, których niestety nie wykorzystaliśmy. Kolejno w 22 min Michał Cirko strzela z 10 m zbyt lekko i bramkarz gospodarzy broni ten strzał, w 38 min Kryza z 5 m strzela obok bramki, a w 40 min Dominik Plebaniak również nie wykorzystuje świetnej sytuacji. Mogło się to zemścić w 41 min gdy napastnik gospodarzy znajdując się 8 m od bramki oddaje mocny strzał który kapitalnie broni Tamioła. W odpowiedzi rozgrywający bardzo dobry mecz Dawid Kryza przeprowadza 70 m rajd świetnie podaje w pole karne do Plebaniaka jednak Jego strzał broni bramkarz z Przemkowa.
W drugiej połowie spotkania nasz zespół dalej dominuje na boisku czego efektem są cztery 100% sytuacje bramkowe, które znów nie zostają wykorzystane.
W 47 min Kryza w dogodnej sytuacji strzela obok bramki, w 60 min Gabriel Piotrowski nie wykorzystuje doskonałej sytuacji bramkowej. W 70 min spotężną bombę z 25 m pod poprzeczkę oddaje Kryza i świetnie broni bramkarz Huty. W 90 min przeprowadzamy piękną zespołową akcję w wyniku czego Kryza otrzymuje świetne podanie znajdując się 5 m od bramki jednak strzela nad poprzeczką. W ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry Dominik Plebaniak kapitalnym uderzeniem z 30 m w okienko ustala wynik meczu na 2:0. Z opisanych sytuacji widać że nasz zespół miał dużą przewagę i wiele sytuacji bramkowych, czego wynikiem powinno być wyższe zwycięstwo Konfeksu.
Cieszy fakt że w drugiej połowie zespół gospodarzy nie stworzył żadnej sytuacji do zdobycia bramki.
Gratulujemy naszemu zespołowi udanego rozpoczęcia sezonu i dobrej gry.

W kolejnym meczu w dniu 19.08 sobota rozegramy mecz u siebie z Czarnymi Rokitki o godzinie 17;00.
Zapraszamy.

Konfeks: Tamioła – Kowalczyk, Wójcik, Pazio, Hoszowski – Janeczko, Grządkowski, Plebaniak, Piotrowski (85 min Wiśniewski), Kryza – Cirko (63 min Winnik).
I runda Pucharu Polski
06/08/2017 13:28
Prochowice 5 sierpnia 2017 godz.16:00

Puchar Polski I runda

Prochowiczanka - Konfeks Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Plebaniak 35 min

Nasza druzyna w Prochowicach pokonała Prochowiczankę w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica.
Bramkę zdobył ładnym strzałem z 25 m Dominik Plebaniak.

- W Prochowiczance zabrakło kilku podstawowych zawodników, ale i my nie wystąpiliśmy w najsilniejszym zestawieniu. Nie zagrali przecież dwaj środkowi obrońcy – Pazio i Wójcik, a także Kryza. Zwycięstwo z mocną Prochowiczanką, która w tym sezonie będzie faworytem do awansu, to z pewnością dobry prognostyk przed ligą – powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel.

W niedzielę 12 sierpnia ruszają rozgrywki Klasy Okręgowej, nasza drużyna zagra w Przemkowie z tamtejszą Hutą.

Konfeks: Skibiński – Trochanowski, Hoszowski, Bazan, Kowalczyk – Plebaniak (85 Swędzikiewicz), Grządkowski, Dańczak (71 Kubań), Piotrowski (70 Jazowiecki), Kulikowski (46 Winnik) – Cirko (85 Wiśniewski).
Zwycięstwo z Górnikiem
02/08/2017 12:15
Legnica 1 sierpnia 2017 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 5:2 (2:1)

Bramki: Dańczak, Winnik, Piotrowski, Wiśniewski, Cirko

Po dwóch meczach sparingowych, które przegraliśmy z Miedzią (CLJ) oraz Odrą Ścinawa po raz pierwszy wystąpiliśmy w prawie optymalnym składzie. Trener Kisiel miał do dyspozycji 19 zawodników i wszyscy z nich otrzymali szansę gry w tym meczu.
Brakowało tylko Michała Janeczki, Dawida Kryzy oraz Damiana Kwaśniewskiego. Spotkanie było od początku ciekawe, obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Goście w 5 min wyszli na czystą pozycję z naszym bramkarzem, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości. W odpowiedzi Michał Cirko doszedł do dogodnej pozycji strzeleckiej jednak z 8m strzelił w bramkarza. Kolejne dobre sytuacje dla naszego zespołu nie wykorzystali kolejno Piotrowski oraz Grządkowski. Goście swoją szansę mieli w 26 min jednak znów świetnie w bramce zachował się nasz bramkarz Skibiński. W 32 min tracimy bramkę po serii błędów w obronie. Jednak minutę później jest już 1;1. Rzut wolny z 25 m wykonuje Kamil Wójcik, jego strzał zmierzający w okienko bramki broni Łuniewski jednak dobitka Dańczaka jest już skuteczna.
Minutę później prowadzimy 2;1 po pięknej przebojowej akcji Winnika, który pewnym strzałem z ostrego kąta zdobywa ładną bramkę.
Pierwszą połowę kończymy prowadząc 2;1 będąc zespołem lepszym, dominującym na boisku. Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszego zespołu, który cały czas przebywa na połowie przeciwnika. W 56 min Gabriel Piotrowski pięknym strzałem z 30 m w okienko daje nam prowadzenie 3;1.
Następnie bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystują Plebaniak, Cirko i Winnik.
Mści się to gdy goście zdobywają kontaktową bramkę. Odpowiedź naszego zespołu jest natychmiastowa i w ciągu 2 min Wiśniewski oraz Cirko podwyższają nasze prowadzenie na 5;2. Mecz kończy się wynikiem 5;2, chociaż powinniśmy wygrać dużo wyżej.
Cieszy dyspozycja naszego zespołu, dobra atmosfera w zespole oraz szeroka kadra. Kolejny mecz Mrozegramy w sobotę 05.08.2017 o godz 16;00 w Prochowicach a będzie to mecz w ramach Pucharu Polski z miejscową Prochowiczanką. Będzie to generalny sprawdzian przed inauguracją sezonu, która odbędzie się w Przemkowie w niedzielę 13.08.2017 o godz 17;00 a naszym przeciwnikiem będzie Huta Przemków.

Skład: Skibiński, Trochanowski, Pazio, Wójcik, Bazan, Winnik, Piotrowski, Grządkowski, Dańczak, Plebaniak, Cirko
W drugiej połowie wystąpili; Kowalczyk, Kubań, Wiśniewski, Swędzikiewicz, Hoszowski, Kulikowski, Tamioła, Jazowiecki
Obóz w Borowicach
07/07/2017 13:01
W dniach 26.06 -05.07.2017 grupa najmłodszych zawodników KS Konfeks Legnica w wieku 7 - 14 lat przebywała na obozie w przepięknych Borowicach.
Podczas obozu przeprowadziliśmy bardzo dużo zajęć
treningowych, korzystając z boisk trawiastych oraz ze sztuczną nawierzchnią, sali sportowej.
Rozegraliśmy także wiele gier kontrolnych
z Chojnowianką Chojnów oraz Akademią Piłkarską z Sycowa. Ponadto odbyliśmy wiele wycieczek górskich - byliśmy dwa razy na wycieczkach przepięknym szlakiem górskim wśród lasów z Borowic do Karpacza oraz z Borowic do kościółka Św. Anny oraz źródełka miłości.
Byliśmy także w kościółku Wang w Karpaczu oraz trzykrotnie na świetnym basenie z wieloma atrakcjami w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.
Podczas pobytu na obozie uczestniczyliśmy w czterech dyskotekach na których świetnie bawili się szczególnie nasi najmłodsi zawodnicy.
Oglądaliśmy także wiele transmisji z meczy Mistrzostw Europy U-21, które odbywały się w Polsce oraz mecze Pucharu Konfederacji, które odbywały się w Rosji.
Na zakończenie obozu tradycyjnie zorganizowaliśmy oficjalne podsumowanie na którym wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe kubki z widokiem ośrodka w którym przebywaliśmy oraz sylwetką naszego wybitnego wychowanka - Marcina Robaka, który jest naszą dumą.
Był to bardzo udany obóz na którym nie brakowało zabaw z
piłką, wycieczek pieszych, zabawy oraz kąpieli. Wszyscy zawodnicy wrócili zadowoleni, bez kontuzji i chęcią do dalszej pracy treningowej.

Dziękujemy wszystkim trenerom i wychowawcom za stworzenie dobrej atmosfery na obozie dzięki czemu obóz był rewelacyjny.
W załączeniu kilka zdjęć a wkrótce ukaże się reszta zdjęć
Osoby które chciałyby całą dokumentację zdjęciową z obozu prosimy o dostarczenie opisanych pendrivów do klubu.
Parasol Wrocław najlepszy w memoriale Jantury
02/07/2017 13:18
KS Konfeks Legnica zorganizował w dniu 24.06.2016 XXIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury.
W imprezie startowalo 4 zespoły urodzeni w 2002 roku i młodsi.
Grano systemem każdy z każdym.
Finałowy mecz między Śląskiem a Parasolem zakończył się remisem 2:2. Jedenastki lepiej egzekwowali trampkarze Parasola i to oni zwyciężyli w legnickim turnieju.
W meczu o trzecie miejsce Konfeks uległ ukraińskiemu Junakowi Drohobycz 0:1.
MVP turnieju został Maciej Świędrych z Parasola, królem strzelców Piotr Łoniewski ze Śląska (5 goli), a najlepszym bramkarzem Łukasz Garbacz z legnickiego Konfeksu.
Nagrodę dla najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Danilo Kanajew z Junaka.