This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2018/2019
1 GKS Męcinka 36
2 KS Legnickie Pole 32
3 Kuźnia Jawor 30
4 Konfeks Legnica 27
5 Iskra Kochlice 27
6 Płomień Radwanice 25
7 Odra Chobienia 25
8 Zawisza Serby 21
9 Kaczawa Bieniowice 20
10 Pogoń Góra 20
11 Zamet Przemków 18
12 Iskra Księginice 15
13 Zryw Kłębanowice 14
14 Chojnowianka 12
15 Czarni Rokitki 8
16 UKS Huta Przemków 6
więcej
15 kolejka 17/18.11.18
Męcinka - Radwanice 0:2
Legnickie Pole - Bieniowice
Kuźnia - Góra 7:0
Konfeks - Chojnów 7:1
Chobienia - Rokitki 4:1
Księginice - Zamet 3:1
Kochlice - Serby 4:3
UKS Huta - Zryw 2:3
Snajperzy 2018/2019
Akacki Łukasz 10
Cirko Michał 9
Janeczko Michał 3
Wójcik Kamil 3
Swędzikiewicz Maciej 2
Winnik Hubert 2
Jazowiecki Aleksander 1
Kowalczyk Krystian 1
Piotrowski Gabriel 1
Kulikowski Grzegorz 1
Cerolewicz Jakub 1
Martinka Rafał 1
Grządkowski Michał 1
Hawran Mikołaj 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie działalności naszego Klubu przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2018 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
Mecze seniorów w okresie przygotowawczym:
Wszystkie mecze odbędą się na sztucznej płycie przy ul.Grabskiego.
26.01.19 godz. 14:00 *** Konfeks - Górnik Złotoryja 2:4 (0:1)
02.02.19 godz. 14:00 *** Konfeks - Odra Ścinawa 1:3 (0:1)
09.02.19 godz. 14:00 *** Konfeks - Męcinka 3:2 (0:0)
16.02.19 godz. 11:00 *** Konfeks - BKS Bolesławiec 0:3
23.02.19 (sobota) godz. 11:00 *** Konfeks - Górnik II Złotoryja
02.03.09 (sobota) godz. 14:00 *** Konfeks - Albatros Jaśkowice
09.03.19 (sobota) godz. 14:00 *** Konfeks - Pogoń Świerzawa
Wiadomości
W meczu juniorow Academy lepsze
01/10/2017 15:01
Legnica 30 września 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Konfeks Legnica - FC Wrocław Academy 0:3 (0:2)

W 9 kolejce rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych nasz zespół podejmował na własnym boisku drużynę FC Wrocław Academy. Po serii porażek przed naszym zespołem zawisło widmo spadku do klasy Okręgowej, w związku z czym nasi gracze wyszli na boisko z mocnym postanowieniem walki o pełną pulę. Jednak prawdziwą wartość zespołu jak to zwykle bywa weryfikuje plac gry. Lepiej zaczęli goście, którzy już w 5 minucie wykorzystali lukę w środku pola, jeden z Wrocławian przytomnie uderzył z 30 metrów, czym kompletnie zaskoczył ustawionego na 5 metrze Prusa, który przepuścił tzw. bramkę „za kołnierz”. W pierwszym okresie gry rywale zdominowali nas i skonstruowali jeszcze kilka szybkich akcji ofensywnych, jednak dobrze bronił Prus lub piłka odbijała się od poprzeczki naszej bramki.
Od 15 minuty mecz nieco wyrównał się i zawodnicy Konfeksu zaczęli coraz śmielej atakować. Na czyste pozycje po bardzo dobrych podaniach Rzeszotki wychodzili Chabecki oraz Dzierbicki, jednak obydwoje nie potrafili utrzymać linii spalonego i akcje zostały przerwane gwizdkiem sędziowskim. Mecz mógł podobać się, gdyż obie drużyny starały się grać ofensywnie i angażowały dużą liczbę zawodników w akcje zaczepne. Większą piłkarską jakość zawodnicy z Wrocławia udokumentowali jednak bramką w 25 minucie. Szybkie oskrzydlenie z prawej strony boiska, stworzenie przewagi liczebnej, zagranie w pole karne gdzie Hawran nie zdążył wrócić za swoim zawodnikiem i strzał przy długim słupku – czyli akcja jak z podręcznika. W 40 minucie meczu w stykowej sytuacji walki o piłkę z bramkarzem groźnego urazu kolana doznał Chabecki, który zwijając się z bólu zszedł z boiska i został odwieziony do szpitala. Tam już po meczu zostało zdiagnozowane uszkodzenie łąkotki, skutkujące przynajmniej 5 tygodniami przerwy w treningach oraz w grze.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Najlepszy w naszych szeregach Rzeszotko próbował obsługiwać podaniami Urynka, Dzierbickiego i Kułacza, ci jednak przegrywali pojedynki z bardzo dobrze grającymi obrońcami FC Academy. Z naszej strony czujni obrońcy rozbijali ataki rywali, dzięki czemu nie mieli oni wielu dogodnych sytuacji bramkowych w tej części gry. Wynik meczu został ustalony w 60 minucie gry. Zawodnik gości uderzył mocno piłkę z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, błąd popełnił bramkarz Prus który źle obliczył tor lotu piłki, a ta odbijając się od słupka wpadła do bramki. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć w końcówce spotkania aktywny Dzierbicki. Po świetnym prostopadłym podaniu od Klaudiusza Górskiego wyszedł on sam na sam z bramkarzem, który dodatkowo pośliznął się i niemal upadł na murawę boiska, jednak nasz napastnik nie wykorzystał tego faktu i uderzył piłką prosto w niego.

Skład: Prus (62 Garbacz Łukasz), Cerolewicz, Przerywacz, Taraciński, Garbacz Marcin (75 Górski Klaudiusz), Tumilewicz (68 Pawliszczy), Kułacz (58 Lewandowski), Rzeszotko, Hawran (26 Urynek), Dzierbicki, Chabecki (41 Górski Wojciech)
Konfeks lepszy w Jaworze
01/10/2017 0:33
Jawor 30 września 2017 godz.16:00

Liga Okręgowa

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 1:2 (0:0)

Bramki : 0:1 Kryza 59, 1:1 Grządkowski 67 (samobójcza), 1:2 Plebaniak 70.

Sędzia: Łabędzki Piotr.
Asystenci: Kaczmarek Mariusz, Woronok Grzegorz (Del.Legnica)

Widzów: ok.100

Po zwycięstwie w ostatnim meczu nasz zespół pojechał na mecz wyjazdowy na zawsze trudny teren do Jawora.
Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i przez 20 min zespół Kuźni praktycznie nie wychodził ze swojej połowy. Mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy stworzyć w tym czasie sytuacji bramkowych. Dopiero w 22 min Kamil Wójcik otrzymał świetne podanie jednak jego strzał głową z 7 m był nie celny.
Kuźnia najlepszą sytuację w pierwszej części miała w 29min gdy ich napastnik znalazł się w dogodnej sytuacji bramkowej, na nasze szczęście świetnie interweniował Sebastian Tamioła. W kontrataku Cirko otrzymał piłkę na 12 m i będąc w 100% sytuacji strzelił nad poprzeczkę.
Drugą połowę spotkania mogliśmy rozpocząć od bramki jednak Dawid Kryza będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem zmarnował sytuację bramkową.
W 59 min wreszcie zdobywamy bramkę gdy Dawid Kryza wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela pewnie obok interweniującego bramkarza. Gdy wydaje się że kolejne bramki dla naszego zespołu są kwestią czasu tracimy samobójczą bramkę.
W 67 min Bagiński wykonuje rzut wolny z bocznej strefy boiska a Michał Grządkowski niefortunnie kieruje piłkę do własnej bramki. Riposta naszego zespołu jest błyskawiczna gdy w 70 min po ładnie rozegranej akcji Michał Cirko podaje na 14 m przed bramką do Dominika Plebaniaka a ten ładnym plasowanym strzałem w róg bramki Kuźni zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu.
W 85 min mogliśmy prowadzić 3;1, ale Cirko marnuje dogodną sytuację. Kuźnia próbuje doprowadzić do remisu stwarza jedną dobrą sytuację, którą nie wykorzystuje.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który w przekroju całego spotkania był zespołem zdecydowanie lepszym.

Kolejny mecz rozegramy w dniu 08.10.2017 w niedzielę o godz 15;00 na własnym boisku z drużyną Dąb Siedliska.
Zapraszamy kibiców na dobre spotkanie i wiele emocji.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Pazio, Wójcik, Kowalczyk – Plebaniak (86 Winnik), Grządkowski, Cirko (89 Kwaśniewski), Kulikowski (62 Piotrowski), Janeczko (82 Dańczak) – Kryza.
Kolejna porażka juniorów
25/09/2017 8:55
Wałbrzych 23 września 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Górnik Wałbrzych - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)

Bramka dla Konfeksu: Chabecki 80

Nasi juniorzy występujący w LDJM na kolejny mecz ligowy wybrali się do Wałbrzycha, aby stoczyć pojedynek na sztucznej nawierzchni z miejscowym Górnikiem.
Niestety pierwszy raz w tym sezonie zastała nas fatalna pogoda, przez co spotkanie toczyło się w rzęsistych opadach deszczu oraz w porywach wiatru. Nie sprzyjało to w umiejętnym rozgrywaniu piłki , przez co mecz nie był porywającym widowiskiem. Lepiej jednak rozpoczęli gospodarze. Festiwal błędów rozpoczęty w środku pola, kontynuowany przez bramkarza oraz obrońców pozwolił Górnikom na objęcie prowadzenia już w drugiej minucie gry. Przestraszeni takim obrotem spraw gracze Konfeksu dali się zamknąć na własnej połowie, na szczęście gracze z Wałbrzycha byli tego dnia nieskuteczni.
Nasi juniorzy w pierwszej połowie dosyć mądrze bronili dostępu do własnej bramki, a jedyne zagrożenie stanowiły kontrataki. W drugiej połowie natomiast z minuty na minutę zaczęliśmy przejmować inicjatywę oraz tworzyć sytuacje podbramkowe. Mecz nieco ożywił się , a najlepszą okazję by doprowadzić do remisu miał Rzeszotko, który zauważył wysuniętego bramkarza Górnika i przymierzył z 30 metrów. Piłka jednak pechowo uderzyła w poprzeczkę.
Kiedy wydawało się, że bramka dla naszej drużyny jest tylko kwestią czasu, kolejny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił grający tego dnia bardzo nieodpowiedzialnie Przerywacz, a napastnik Górnika dopełnił formalności i w sytuacji 1x1 z Garbaczem umieścił piłkę w bramce. Ta sytuacja podcięła naszym graczom skrzydła i do końca meczu gra była szarpana i chaotyczna. A że Wałbrzyszanie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem, mecz w ostatnich minutach nie sprawił kibicom zbyt wielu emocji.
W doliczonym czasie gry w nieco przypadkowej sytuacji Urynek zdołał urwać się obrońcom rywali, dośrodkował piłkę w pole karne a Chabecki strzałem przy krótkim słupku zmniejszył rozmiary porażki.
Na więcej nie starczyło już czasu, jednak należy przyznać, że Górnik w tym meczu wygrał zasłużenie. Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych, byli bardziej agresywni i zdeterminowani oraz nie popełnili tak wielu rażących błędów zarówno indywidualnych, jak i zespołowych.

Skład: Brdak (41 Garbacz Łukasz) , Przerywacz (63 Lewandowski), Taraciński (72 Fronc), Cerolewicz, Garbacz Marcin, Dzierbicki, Rzeszotko, Tumilewicz (68 Ignaszewski), Hawran (58 Urynek), Kułacz (77 Pawliszczy), Chabecki
3 punkty z Kochlicami
24/09/2017 22:54
Legnica 24 września 2017 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Wójcik 88 (karny), 2:0 Wójcik 90+3 (karny).

Sędzia: Abramowicz Rafał
Asystenci: Urszulak Sławomir Wilczyński Aleksander (Del.Legnica)

Widzów: ok.150

Zdjęcia www.lca.pl
Historia meczy z Iskrą Kochlice pokazuje, że mecze z tą drużyną zawsze były dramatyczne.
Nasz zespół od początku spotkania miał miażdżącą przewagę i gra praktycznie przez całe spotkanie toczyła się na połowie gości. W 18 min z 30 m silny strzał pod poprzeczkę oddaje Dawid Kryza, który świetnie broni bramkarz Iskry Hubert Gajda.
4 min później po pięknej akcji i dograniu piłki przez Michała Janeczko Kryza z 3 m strzela nad poprzeczką.
W 29min ponownie Kryza znajdując się w świetnej sytuacji z 12 m strzela w bramkarza. Po kolejnych 6 min Kryza z 10 m strzela nad poprzeczką.
Po przerwie nasz zespół dalej atakuje jednak jesteśmy bardzo nie skuteczni.
W 50 min sama na sam z bramkarzem znajduje się Michał Janeczko jednak przegrywa ten pojedynek.
W 80 min spotkania wydaje się, że Kryza musi strzelić bramkę wychodzi sam na sam z bramkarzem pozostawiając w tyle obrońców gości jednak już po raz czwarty przegrywa ten pojedynek.
Napór naszego zespołu jest coraz większy. Kamil Wójcik w 100% sytuacji bramkowej z 5 m nie potrafi pokonać bramkarza gości, który jest bohaterem Iskry. W 83 min Kryza z 16 m strzela w poprzeczkę.
W 88 min w świetnej sytuacji bramkowej znajduje się Kamil Wójcik, obrońca gości nie widząc innej sytuacji na przerwanie akcji fauluje naszego kapitana w polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie Kamil wykorzystuje.
W 90 min spotkania trener Kisiel wprowadza do gry Aleksandra Jazowieckiego, który 3 min później świetnie podaje do Michała Janeczki. Michał wychodzi sam na sam z bramkarzem, który fauluje naszego zawodnika będącego już przed pustą bramką. Sędzia musi podyktować rzut karny, który na bramkę ponownie zamienia Kamil Wójcik.
Mecz kończy się wynikiem 2:0 choć z przebiegu gry powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej i wcześniej zdobyć zwycięskie bramki.
W zespole gości na uwagę zasługuje bramkarz Hubert Gajda, który uchronił swój zespół od wysokiej porażki.
Gratulujemy naszemu zespołowi zwycięstwa i ambitnej gry do końca, która w końcówce dała zwycięstwo.
W kolejnym spotkaniu spotkamy się w dniu 30.09.2017 w sobotę o godz 16:00 w Jaworze z Kuźnią Jawor.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski (38 Trochanowski), Wójcik, Pazio, Kowalczyk – Plebaniak (65 Winnik), Grządkowski, Kryza (90 Jazowiecki), Bazan (20 Kwaśniewski), Janeczko – Cirko (69 Wiśniewski).
Iskra: Gajda – Winnik, Różycki, Wierzbicki, Klimczak, Stachowiak, Ręczkowski, G. Golewicz (65 Salamaga), Huzarewicz, B. Golewicz.
Puchar Polski III runda
22/09/2017 8:50
Rudna 20 września 2017 godz.16:30

Puchar Polski III runda

Sparta Rudna - Konfeks 2:2 (1:0) karne 4:2

BramkI: Winnik, Piotrowski

Sędzia:

Widzów: ok.80

Trener Andrzej Kisiel w meczu pucharowym dał szansę gry od pierwszych minut zawodnikom rezerwowym.
W składzie pojawiło się tylko 3 zawodników z pierwszej 11.
W pierwszej połowie gra naszego zespołu nie mogła zachwycać ponieważ było dużo niedokładności w grze i brakło zrozumienia. W tej części meczu straciliśmy bramkę po samobójczym strzale Marka Trochanowskiego.
Druga połowa spotkania była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. W tej części gry kontrolowaliśmy spotkanie będąc zespołem dużo lepszym. Wyrównującą bramkę dla naszego zespołu zdobył Hubert Winnik dobijając odbitą piłkę przez bramkarza gospodarzy po silnym strzale Kulikowskiego.
Kwadrans przed końcem spotkania Sparta zdobyła prowadzenie. 10 min później wyrównującą bramkę dla naszego zespołu zdobył Gabriel Piotrowski.
Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2 w związku z czym sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Lepsi w nich okazali się zawodnicy Sparty, którzy bezbłędnie wykonywali jedenastki.
W naszym zespole rzutów karnych nie wykorzystali Piotrowski i Kwaśniewski natomiast bezbłędnie strzelili Bazan i Janeczko.
Był to pożyteczny mecz dla naszych młodych zawodników, który pokazał że w meczu mistrzowskim grając w pełnym składzie będziemy mieć duże szanse na odniesienie zwycięstwa z tym zespołem.

Konfeks: Skibiński, Trochanowski, Pazio, Hoszowski, Bazan, Kwaśniewski, Jazowiecki (76 Piotrowski), Winnik, Kulikowski (76 Janeczko), Plebaniak (76 Cirko)
Grad bramek w meczu juniorów
22/09/2017 8:41
Legnica 16 wrzesnia 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

WKonfeks Legnica - WKS Śląsk Wrocław 3:8 (2:4)

Bramki dla Konfeksu: Krupa 15, Słoniewski 28, Dzierbicki 54

Po niezłym meczu i zwycięstwie na ciężkim terenie Ślęzy Wrocław liczyliśmy na pierwszą wygraną u siebie naszych juniorów młodszych. Niestety, przeciwnik tym razem okazał się zbyt wymagający, ponieważ podejmowaliśmy zespół WKS Śląsk Wrocław. Doznaliśmy wysokiej porażki w nieco hokejowym wyniku 3:8, jednak szczególnie początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Nasi zawodnicy grali i walczyli jak równy z równym, co udokumentowali golem Krupy w 15 minucie spotkania. Z biegiem czasu jednak gracze Śląska coraz śmielej zaczęli przedostawać się pod naszą bramkę. W wyniku opanowania środkowej strefy boiska rywale organizowali szybkie i dynamiczne akcje zarówno w bocznych, jak i w środkowym sektorze boiska. W 20 minucie meczu Śląsk doprowadził do remisu i w naszej drużynie znowu pojawiły się stare demony. Chwila rozluźnienia, dekoncentracji i po 10 minutach oraz strzeleniu trzech kolejnych bramek mecz właściwie już dla nas się skończył. Po tym czasie nieco otrzeźwieliśmy i do przerwy bramkę na 2:4 po ładnej akcji z Chabeckim zdołał strzelić Słoniewski, choć do przerwy rywale trafili ponownie i wynik brzmiał 2:5. Po zmianie stron zamiast od razu wziąć się do mocnej pracy nasi gracze po raz kolejny oddali pole rywalom, dzięki czemu Śląsk dołożył w przeciągu 10 minut kolejne trzy bramki do swojego dorobku. Od tego momentu mecz wyrównał się, akcje toczyły się w obie strony a gola ustalającego wynik spotkania na 3:8 zdobył Dzierbicki, kończąc piękną i dynamiczną akcję całej drużyny. Pomimo starań i ambitnej postawy oraz kilku dogodnych sytuacji nie udało się już zmniejszyć wyników porażki i w dalszym ciągu pozostajemy drużyną, która na własnym boisku jeszcze nie potrafiła zapunktować. Należy jednak przyznać że w pojedynku z bardzo mocnym Śląskiem momentami pokazaliśmy ładną dla oka i skuteczną piłkę, w szczególności w pierwszych dwudziestu minutach gry.

Konfeks: Garbacz Łukasz, Cerolewicz(74 Garbacz Marcin), Przerywacz, Taraciński, Górski (55 Tumilewicz), Rzeszotko, Krupa (41 Hawran), Kułacz (60 Ignaszewski), Dzierbicki (78 Fronc), Słoniewski (65 Lewandowski), Chabecki
Podział punktów w Księginicach
17/09/2017 16:38
Księginice 17 września 2017 godz.16:00

Liga Okręgowa

Iskra Księginice - Konfeks Legnica 1:1 (0:1)

Bramki : 0:1 Kulikowski 2 min, 1:1 Kocot 85 min.

Sędzia Robert Parysek (Del. Głogów)

Widzów: ok.80

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu ponieważ już w 2 min zdobyliśmy prowadzenie. Grzegorz Kulikowski przeprowadził piękny 40 m rajd minął trzech zawodników i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy Piotra Krysę - była to piękna bramka - ozdoba tego meczu. W 5 min Michał Cirko będąc 6 m przed bramkarzem gospodarzy trafił piłką w interweniującego bramkarza. Szkoda bo była to super sytuacja bramkowa. W 7 min napastnik Iskry wyszedł sam na sam z Sebastianem Tamiołą - na nasze szczęście lepszym w tym pojedynku okazał się nasz bramkarz.
Do 29 min nasz zespół całkowicie kontrolował grę i wydawało się, że dalsze bramki są kwestią czasu.
W 29 min pomocnik Iskry brutalnie sfaulował naszego zawodnika Kamila Hoszowskiego za co otrzymał czerwoną kartkę. Gdy wydawało się, że nasz zespół powinien mieć w tym meczu dużo łatwiej grając z przewagą jednego zawodnika.
Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Od tego momentu to gospodarze przejęli inicjatywę w grze. W40 min napastnik Iskry oddał piękny strzał z narożnika pola karnego w okienko, który kapitalnie obronił Sebastian.
W 68 min ładną indywidualną akcję przeprowadził Dominik Wiśniewski wykładając piłkę na 12 m Kulikowskiemu, który nie wykorzystał tej sytuacji. W 70 min spotkania losy meczu powinny być rozstrzygnięte na naszą korzyść jednaj Michał Cirko znów nie wykorzystał setki, strzelając z 12 m już leżącego obrońcę Iskry.
Zemściło się to w 80 min gdy gospodarze strzałem głową zdobywają wyrównującą bramkę. Szkoda straconych 2 punktów, ponieważ mecz ten powinien być wygrany.
- Z jednej strony punkt wywalczony w Księgnicach cieszy, bo ostatnio z Iskrą regularnie przegrywaliśmy. Patrząc jednak na przebieg meczu, to odczuwam ogromny niedosyt, bo zwycięstwo było bardzo blisko. Straciliśmy dwa punkty trochę na własne życzenie – podsumował mecz trener Andrzej Kisiel.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Pazio, Bazan, Kowalczyk – Janeczko, Grządkowski, Piotrowski (83 Kwaśniewski), Cirko (73 Kryza), Kulikowski – Wiśniewski (73 Plebaniak).
Pierwsze zwycięstwo juniorów
14/09/2017 18:33
Wrocław 13 września 2017 godz.13:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Ślęza Wrocław - Konfeks 2:3 (0:2)

Bramki dla Konfeksu: bramka samobójcza 15 min, Dzierbicki 25 min, Przerywacz 80 min

W 6 kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych wreszcie powody do radości zafundowali nam nasi młodzi zawodnicy, którzy przywieźli trzy punkty z gorącego terenu Ślęzy Wrocław. Spotkanie od początku toczyło się w dosyć szybkim tempie, jednak obydwu zespołom ciężko było skonstruować ciekawą akcję ofensywną.
Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem dominacji naszej drużyny, która cierpliwie rozgrywała akcje na połowie rywali i dążyła do strzelenia upragnionej bramki. Bardzo aktywni byli skrzydłowi Słoniewski i Dzierbicki oraz grający w ataku Chabecki. Na drodze stawali jednak twardo grający obrońcy rywali bądź niedokładność w ostatnim podaniu.
Konfeks w nieco przypadkowy sposób dopiął swego w 15 minucie spotkania, kiedy Taraciński wrzucił piłkę w pole karne, a obrońca Ślęzy nieszczęśliwie uderzył piłkę tyłem głowy, całkowicie myląc interweniującego bramkarza własnej drużyny. Drugą bramkę 10 minut później zdobył Dzierbicki, który zachował się najprzytomniej w polu karnym gospodarzy przy stałym fragmencie gry i z bliska wpakował piłkę do siatki.
Druga połowa przyniosła z kolei lepszą i bardziej agresywną grę gospodarzy, którzy za wszelką cenę dążyli do odwrócenia losów meczu. Taki rozwój wypadków sprawił, że naszym zawodnikom rozgrywanie piłki przychodziło z większym trudem, a co za tym idzie nie tworzyliśmy już takiego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Na domiar złego po wrzutce z bocznego sektora boiska przypadkowo piłkę w polu karnym ręką odbił Dzierbicki i po wykorzystaniu rzutu karnego przez zawodnika Ślęzy zrobiło się nerwowo. Od tego momentu na boisku panował chaos, wiele niedokładności z obydwu stron, łatwe i niepotrzebne straty.
W 74 minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym zawodnik Ślęzy z bliska wpakował piłkę do siatki. Na całe szczęście ta przypadkowa sytuacja zdeterminowała naszych graczy do rzucenia się do ataku, dzięki czemu w ostatnich pięciu minutach mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Bohaterem w ostatniej minucie został jednak Przerywacz, który po dośrodkowaniu Rzeszotki z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową zdobył piękną bramkę przy słupku. W doliczonym czasie gry stuprocentową sytuację miał jeszcze Słoniewski, który po akcji dwujkowej z Chabeckim wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak nie trafił czysto w piłkę. Do końca grający bardzo ambitnie gracze Konfeksu nie pozwolili przeciwnikom przedostać się pod naszą bramkę i zdobyli upragnione i wyczekiwane od początku sezonu zwycięstwo, które mamy nadzieję będzie dobrym prognostykiem przed czekającymi nas następnymi trudnymi meczami w LDJM.

Konfeks: Garbacz Łukasz – Górski Wojtek (65 Ignaszewski), Przerywacz, Taraciński, Cerolewicz, Rzeszotko (80 Garbacz Marcin), Krupa (50 Tumilewicz), Dzierbicki (65 Urynek), Słoniewski, Kułacz (74 Lewandowski), Chabecki

Starsze wiadomości