Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazujc 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziki tym rodkom bdziemy mogli dofinansowa nasze druyny dziecice i modzieowe organizujc turnieje i zawody sportowe. Szczegy obok w zakadce. Z gry dzikujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogasza nabr wszystkich chtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chtni proszeni s o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zosta kolejnym naszym wychowankiem, ktry bdzie gra w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pj w lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz si do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Widzów: ok.120

Przed meczem minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego 19.10.2017 naszego byłego zawodnika Wieśka Kołodzieja.
Mecz z Męcinką od początku był bardzo zacięty, widać było, że grają dwa czołowe zespoły tej klasy rozgrywkowej. Oba zespoły są dobrze zorganizowane w liniach defensywnych, w związku z czym rzadko dochodziło do klarownych sytuacji bramkowych.
W 24 min ładną akcję przeprowadził Michał Grządkowski, który świetnie podał do Michała Cirki, który znajdował się w polu karnym jednak jego strzał z 12 m obronił bramkarz gości.
Była to świetna sytuacja, która powinna być wykorzystana. Pomimo naszej przewagi w pierwszej części nie potrafiliśmy wypracować sobie więcej sytuacji bramkowych.
Przez pierwsze 10 min drugiej części spotkania lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. Około 60 min nasz zespół opanował sytuację i zaczął przeważać.
W 72 min ładny strzał z 20 m oddał Michał Janeczko jednak na posterunku był bramkarz gości.
Decydująca akcja meczu nastąpiła w 75 min. Świetnym strzałem głową z 10 m w długi róg bramkarza gości popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Wiśniewski. Była to trudna sytuacja tym większe brawa dla strzelca bramki - Dominika Wiśniewskiego.
Do końca meczu nasz zespół kontrolował przebieg gry mając świetną sytuację w 90 min na zdobycie 2 bramki, której jednak nie wykorzystaliśmy. Pocieszający jest fakt, że goście w czasie całego meczu nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej. Cieszy zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem i umocnienie się w czołówce tabeli.

Kolejny mecz rozegramy na trudnym terenie w Rudnej z miejscową Spartą w niedzielę 29.10.17 o godz 13;00.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Wójcik, Pazio, Kowalczyk – Piotrowski (90 Kwaśniewski), Grządkowski, Plebaniak, Kulikowski (61 Kryza), Janeczko – Cirko (70 Wiśniewski)
Wysoka porażka juniorów z Zagłębiem
19/10/2017 0:42
Legnica 14 października 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Konfeks - Zagłębie Lubin 1:8 (1:4)

Bramka : Słoniewski 10 min

Nasi juniorzy rozegrali kolejny mecz w ramach rozgrywek Ligi Dolnośląskiej. Podejmowaliśmy na własnym boisku bardzo mocny zespół Zagłębia Lubin w składzie z samymi reprezantami województwa , a nawet kadrowiczami Polski. Na tle takiego rywala ustępowaliśmy pod każdym względem - zarówno w aspekcie pilkarskim, jak również motorycznym. Tylko ambicja i determinacja naszych graczy sprawiła, że końcowy wynik 1:8 na korzyść Lubinian był tak naprawdę najmniejszym wymiarem kary. W międzyczasie przeprowadziliśmy co prawda kilka groźnych kontrataków, piękną bramkę na początku meczu zdobył Słoniewski po podaniu prostopadłym od Hawrana, jednak byo to wszystko, na co było stać w tym spotkaniu naszych młodych zawodników.
W kolejnym meczu w Bolesławcu liczymy na dobrą postawę juniorów i na zdobycie upragnionych punktów.

Skład : Garbacz Łukasz - Garbacz Marcin (73 min Lewandowski), Górski Wojciech (Fronc 78 min), Cerolewicz, Taraciński, Tumilewicz (75 min Górski Klaudiusz), Hawran (Pawliszczy), Dzierbicki, Słoniewski, Kułacz (Urynek 61 min), Ignaszewski(41 min Lejk)
Konfeks na meczu Śląsk - Wisła
17/10/2017 23:35
W dniu 14.10.2017 52 osobowa ekipa zawodników naszego klubu oraz rodziców udała się na mecz ekstraklasy do Wrocławia na mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków.
W drużynie Śląska Wrocław występuje dwukrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, nasz wychowanek Marcin Robak.
Mec oglądało 21503 widzów w tym nasza ekipa gorąco dopingująca Marcina Robaka.
Byliśmy wyposażeni w duży transparent o wymiarach 6x1 m z napisem Robak dumą KS Konfeks Legnica.
Przed meczem odbyła się miła uroczystość ponieważ Marcin został uznany piłkarzem miesiąca września w polskiej ekstraklasie i otrzymał pamiątkowe wyróżnienie.
Gratulujemy Marcinowi kolejnego sukcesu. Przed meczem dyrektor naszego klubu miał przyjemność spotkać się z Patrycją, Marcinem i Antosiem i osobiście pogratulować Marcinowi udanej gry w Śląsku Wrocław.
Mecz zakończył się przegraną Śląska 0;2.
Śląsk w tym meczu zagrał słabiej, ale takie mecze także się zdarzają. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu Śląsk wygra na wyjeździe z Wisłą Płock i dołączy do czołówki tabeli.
Po meczu Marcin podszedł do naszej grupy, zrobiliśmy wiele selfie przybił tradycyjną piątkę z naszymi zawodnikami i przekazał dyrektorowi klubu swoją koszulkę z tego meczu. Koszulka Marcina zawiśnie w biurze klubu na honorowym miejscu.
Był to bardzo udany wyjazd na mecz ekstraklasy, nasi zawodnicy mogli obserwować mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i w przyszłości marzyć o grze w ekstraklasie.

Życzymy Marcinowi z drużyną Śląska wielu zwycięstw i sięgnięcia po raz trzeci po koronę króla strzelców polskiej ekstraklasy.
Dziękujemy Marcinowi za spotkanie z naszymi zawodnikami.
Remis na fatalnym boisku
15/10/2017 4:54
Legnickie Pole 14 października 2017 godz.16:00

KS Legnickie Pole - Konfeks Legnica 1:1 (0:0)

Bramki 0:1 Grządkowski 83, 1:1 Wasilewski 90.

Sędzia: Łukasz Jasiński (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Piłkarze naszego klubu kolejny mecz rozegrali na najgorszym boisku w tej klasie rozgrywkowej. Mecz odbył się na małym, wąskim boisku w Legnickiem Polu, które nie powinno być dopuszczone do rozgrywek piłkarskich. Mecze rozgrywane na tym boisku grożą poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi (kto będzie odpowiedzialny wtedy gdy stanie się nieszczęście, ponieważ drzewa znajdują się metr od linii bocznych i za bramkami). Spotkania na tym boisku to czysty przypadek bo o normalnej grze w piłce nożnej na tym boisku nie ma mowy. Z meczu tego nie można przeprowadzić normalnej relacji i opisać go ponieważ rządził na nim przypadek.
W 16 min Kryza doszedł w dużym tłoku do pozycji strzeleckiej jednak jego strzał z 18 m obronił bramkarz. Po przerwie w 50 min Michał Janeczko znalazł się w 100% sytuacji bramkowej jednak jego strzał z 12 m minimalnie minął słupek. Minutę później gospodarze mają rzut wolny z 30 m.
Strzał zawodnika z Legnickiego Pola jest bardzo precyzyjny na nasze szczęście świetnie broni Sebastian Tamioła. Dodaje to wigoru zawodnikom gospodarzy, którzy do 60 min kontrolują przebieg gry.
W 83 min świetnie na głowę Michała Grządkowskiego dogrywa Dańczak i zdobywamy prowadzenie.
Wydaje się, #380;e mecz jest rozstrzygnięty. W 89 min następuje kuriozalna sytuacja gdy nasz zawodnik faulowany jest w polu karnym, sędzia główny gwiżdże pokazuje rzut wolny dla naszego zespołu i chce ukarać zawodnika żółtą kartką za niebezpieczną grę.
Wtedy z niezrozumiałych przyczyn do akcji wkracza sędzia asystent, który podpowiada sędziemu głównemu, że powinien być rzut karny dla gospodarzy. Wtedy sędzia główny zmienia swoją decyzję.
Wypada nadmienić, że sędzia główny widział tą sytuację bardzo dobrze ponieważ był obok akcji około 8 m, a sędzia asystent widział to zdarzenie z odległości min 30 m.
Dlatego też decyzja sędziego jest niezrozumiała i wzbudziła niesmak i rozgoryczenie w naszym zespole.
Gospodarze wykorzystują rzut karny i mecz kończy się wynikiem remisowym.
Pocieszeniem dla naszego zespołu jest fakt, że już w tych rozgrywkach nie zagramy na takim boisku.

Następny mecz rozegramy w sobotę 21.10.17 o godz 15;00 z groźnym zespołem, który obecnie znajduje się na 5 miejscu w tabeli KS Męcinka.
Oczekujemy od naszego zespołu dobrej gry i zapraszamy kibiców na to spotkanie. Legnickie Pole: Kazimierczak – Serenda, Dominiak, Terpiłowski, Zarański – Alwin, Kaśczyszyn (81 Kukla), Adach, Lesiak (65 Plecety) – Wasilewski, Adach.
Konfeks: Tamioła – Kowalczyk, Pazio, Wójcik, Hoszowski – Kulikowski, Grządkowski, Plebaniak, Janeczko (82 Dańczak) – Kryza (75 Wiśniewski), Cirko.
Klęska juniorów w Głogowie
11/10/2017 12:23
Głogów 7 października 2017 godz.13:00

Chrobry Głogów - Konfeks 9:1 (5:1)

Bramka dla Konfeksu: Słoniewski 15 min

Kolejnej, tym razem wyjazdowej porażki doznali nasi juniorzy występujący w Lidze Dolnośląskiej. Choć końcowy wynik spotkania z Chrobrym Głogów był wysoki i brzmiał 9:1, to nasi zawodnicy kolejny raz zaliczyli zdecydowanie gorszy rezultat, niż wskazywała na to ich gra.
Pierwsza połowa, a szczególnie jej początkowa faza nie zapowiadała takiej klęski.
Na dwie przypadkowo zdobyte bramki przez głogowian szybko zareagowaliśmy golem Słoniewskiego, który wykończył głową dośrodkowanie Cerolewicza po pięknej zespołowej akcji.
Następnie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Kułacz , a zdezorientowani gracze Chrobrego dali się zepchnąć do obrony.
Potem już jednak nie było tak kolorowo. Największą bolączką naszego zespołu od początku sezonu jest brak koncentracji oraz proste błędy indywidualne w obronie, przez które tracimy mnóstwo bramek. A że przyszło nam mierzyć się z bardzo silnym rywalem głównym kandydatem do awansu do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, zostaliśmy boleśnie wypunktowani.
Pomimo naszej niezłej gry i dalszych kilku ładnych akcji ofensywnych Chrobry do przerwy zdołał skontrować nas jeszcze trzy razy.
To z kolei spowodowało, że w nasze szeregi oprócz błędów w kryciu i rozegraniu wkradły się również brak pewności siebie.
W drugiej połowie Chrobry zdobył już całkowitą przewagę w rozgrywaniu piłki, stworzył wiele sytuacji bramkowych i zdołał wykorzystać cztery z nich.
Naszej drużynie pozostaje ciężka walka o utrzymanie w Lidze Dolnośląskiej.
Wprawdzie nasz zespół od początku sezonu doznał wielu porażek, jednak kiedyś musi nastąpić przełamanie i powrócić dobra passa choćby z poprzedniego sezonu. Nadzieja bowiem umiera ostatnia.

Skład: Brdak (41 Garbacz Łukasz), Przerywacz (35 Ignaszewski, 75 Fronc), Cerolewicz, Górski Wojciech, Garbacz Marcin, Rzeszotko, Taraciński, Tumilewicz, Słoniewski, Kułacz (63 Lewandowski), Dzierbicki
Do jednej bramki
09/10/2017 2:37
Legnica 8 pażdziernika 2017 godz.15:00

Konfeks Legnica - Dąb Siedliska 8:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Janeczko 15, 2:0 Kowalczyk 47, 3:0 Cirko 57, 4:0 Cirko 60, 5:0 Janeczko 69, 7:0 Kryza 70, 7:1 Styczeń 79, 8:1 Cirko 85.

Sędzia: Gontarek Kacper
Asystenci: Gurban Paweł Gontarek Arkadiusz (Del.Legnica)

Widzów: ok.150

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi piłkarze z Dębem Siedliska.
Zespół gości był groźny tylko w początkowych minutach spotkania gdyich napastnik Tomczyk w 2 min mógł zdobyć bramkę jednak jego strzał głową z 7 m był niecelny. Również w 25 min Łukasz Akacki z zespołu gości znalazł się w dogodnej sytuacji jednak świetną interwencją popisał się nasz bramkarz Sebastian Tamioła. Poza tymi sytuacjami Konfeks kontrolował to spotkanie.
Tradycyjnie mieliśmy dużo sytuacji, których nie potrafiliśmy wykorzystać w pierwszej połowie. 100% sytuacji w tej części gry nie wykorzystał Dawid Kryza w 8 oraz 37 min, gdy znajdując się sam na sam z bramkarzem strzelał nie celnie. Równiej dwie 100% sytuacje w pierwszej części gry nie wykorzystał Michał Cirko. Do przerwy nasz zespół mimo dużej przewagi zdobył tylko 1 bramkę gdy w 15 min Michał Cirko skutecznie wykończył ładną zespołową akcję naszego zespołu.
Druga połowa spotkania to jeszcze większa dominacja Konfeksu i dużo lepsza skuteczność. W 47 min piękny 30 m rajd przeprowadził Krystian Kowalczyk i ładnym strzałem w długi róg zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu. W 57 min odblokował się Michał Cirko, który z 15 m podwyższa na 3;0. 3 min później Michał pięknym strzałem w okienko z ponad 20m zdobywa efektowną bramkę na 4;0.
W 67 min na 5;0 podwyższa Michał Janeczko, który precyzyjnym strzałem z 12m w róg bramki nie daje szans bramkarzowi gości.
W 75 min swoją drugą bramkę w tym spotkaniu po ładnej asyście Plebaniaka strzela Kowalczyk.
W 77 min wreszcie odblokowuje się Dawid Kryza, który wcześniej nie wykorzystał 4 sytuacji sam na sam z bramkarzem. Tym razem Dawid kiwnął bramkarza i strzela do pustej bramki zdobywając swoją upragnioną bramkę.
Wynik 7;0 powoduje, że w naszym zespole następuje dekoncentracja i zawodnik gości Styczeń w 79 min zdobywa honorową bramkę dla swojego zespołu.
Wynik meczu ustala w 89 min Michał Cirko, który wykorzystuje dogodną sytuację i zdobywa 3 swoją bramkę w tym meczu. Mecz kończy się efektownym zwycięstwem naszego zespołu, a wynik jest jak najbardziej zasłużony.
W kolejnym meczu spotkamy się w sobotę 14.10.2017 o godz 16;00 w Legnickim Polu z miejscowym zespołem.
Liczymy na dobrą grę naszego zespołu na trudnym, małym boisku. Pomimo to liczymy, że nasz zespół udowodni swoją wyższość.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Trochanowski, Pazio, Kowalczyk – Plebaniak, Grządkowski (67 Piotrowski), Kulikowski, Kryza (80 Winnik), Janeczko (80 Jazowiecki) – Cirko.

Dąb: Baziewski – Wójtów, Sosnowski (66 Paradowski), Pachulski (70 Styczeń), Kościelny (68 Bielecki), Horbal, Kądzioła, Zaręba, Bazicki, Akacki, Tomczyk.
W meczu juniorow Academy lepsze
01/10/2017 19:01
Legnica 30 września 2017 godz.11:00

Konfeks Legnica - FC Wrocław Academy 0:3 (0:2)

W 9 kolejce rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych nasz zespół podejmował na własnym boisku drużynę FC Wrocław Academy. Po serii porażek przed naszym zespołem zawisło widmo spadku do klasy Okręgowej, w związku z czym nasi gracze wyszli na boisko z mocnym postanowieniem walki o pełną pulę. Jednak prawdziwą wartość zespołu jak to zwykle bywa weryfikuje plac gry. Lepiej zaczęli goście, którzy już w 5 minucie wykorzystali lukę w środku pola, jeden z Wrocławian przytomnie uderzył z 30 metrów, czym kompletnie zaskoczył ustawionego na 5 metrze Prusa, który przepuścił tzw. bramkę „za kołnierz”. W pierwszym okresie gry rywale zdominowali nas i skonstruowali jeszcze kilka szybkich akcji ofensywnych, jednak dobrze bronił Prus lub piłka odbijała się od poprzeczki naszej bramki.
Od 15 minuty mecz nieco wyrównał się i zawodnicy Konfeksu zaczęli coraz śmielej atakować. Na czyste pozycje po bardzo dobrych podaniach Rzeszotki wychodzili Chabecki oraz Dzierbicki, jednak obydwoje nie potrafili utrzymać linii spalonego i akcje zostały przerwane gwizdkiem sędziowskim. Mecz mógł podobać się, gdyż obie drużyny starały się grać ofensywnie i angażowały dużą liczbę zawodników w akcje zaczepne. Większą piłkarską jakość zawodnicy z Wrocławia udokumentowali jednak bramką w 25 minucie. Szybkie oskrzydlenie z prawej strony boiska, stworzenie przewagi liczebnej, zagranie w pole karne gdzie Hawran nie zdążył wrócić za swoim zawodnikiem i strzał przy długim słupku – czyli akcja jak z podręcznika. W 40 minucie meczu w stykowej sytuacji walki o piłkę z bramkarzem groźnego urazu kolana doznał Chabecki, który zwijając się z bólu zszedł z boiska i został odwieziony do szpitala. Tam już po meczu zostało zdiagnozowane uszkodzenie łąkotki, skutkujące przynajmniej 5 tygodniami przerwy w treningach oraz w grze.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Najlepszy w naszych szeregach Rzeszotko próbował obsługiwać podaniami Urynka, Dzierbickiego i Kułacza, ci jednak przegrywali pojedynki z bardzo dobrze grającymi obrońcami FC Academy. Z naszej strony czujni obrońcy rozbijali ataki rywali, dzięki czemu nie mieli oni wielu dogodnych sytuacji bramkowych w tej części gry. Wynik meczu został ustalony w 60 minucie gry. Zawodnik gości uderzył mocno piłkę z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, błąd popełnił bramkarz Prus który źle obliczył tor lotu piłki, a ta odbijając się od słupka wpadła do bramki. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć w końcówce spotkania aktywny Dzierbicki. Po świetnym prostopadłym podaniu od Klaudiusza Górskiego wyszedł on sam na sam z bramkarzem, który dodatkowo pośliznął się i niemal upadł na murawę boiska, jednak nasz napastnik nie wykorzystał tego faktu i uderzył piłką prosto w niego.

Skład: Prus (62 Garbacz Łukasz), Cerolewicz, Przerywacz, Taraciński, Garbacz Marcin (75 Górski Klaudiusz), Tumilewicz (68 Pawliszczy), Kułacz (58 Lewandowski), Rzeszotko, Hawran (26 Urynek), Dzierbicki, Chabecki (41 Górski Wojciech)
Konfeks lepszy w Jaworze
01/10/2017 4:33
Jawor 30 września 2017 godz.16:00

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 1:2 (0:0)

Bramki : 0:1 Kryza 59, 1:1 Grządkowski 67 (samobójcza), 1:2 Plebaniak 70.

Sędzia: Łabędzki Piotr.
Asystenci: Kaczmarek Mariusz, Woronok Grzegorz (Del.Legnica)

Po zwycięstwie w ostatnim meczu nasz zespół pojechał na mecz wyjazdowy na zawsze trudny teren do Jawora.
Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i przez 20 min zespół Kuźni praktycznie nie wychodził ze swojej połowy. Mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy stworzyć w tym czasie sytuacji bramkowych. Dopiero w 22 min Kamil Wójcik otrzymał świetne podanie jednak jego strzał głową z 7 m był nie celny.
Kuźnia najlepszą sytuację w pierwszej części miała w 29min gdy ich napastnik znalazł się w dogodnej sytuacji bramkowej, na nasze szczęście świetnie interweniował Sebastian Tamioła. W kontrataku Cirko otrzymał piłkę na 12 m i będąc w 100% sytuacji strzelił nad poprzeczkę.
Drugą połowę spotkania mogliśmy rozpocząć od bramki jednak Dawid Kryza będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem zmarnował sytuację bramkową.
W 59 min wreszcie zdobywamy bramkę gdy Dawid Kryza wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela pewnie obok interweniującego bramkarza. Gdy wydaje się że kolejne bramki dla naszego zespołu są kwestią czasu tracimy samobójczą bramkę.
W 67 min Bagiński wykonuje rzut wolny z bocznej strefy boiska a Michał Grządkowski niefortunnie kieruje piłkę do własnej bramki. Riposta naszego zespołu jest błyskawiczna gdy w 70 min po ładnie rozegranej akcji Michał Cirko podaje na 14 m przed bramką do Dominika Plebaniaka a ten ładnym plasowanym strzałem w róg bramki Kuźni zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu.
W 85 min mogliśmy prowadzić 3;1, ale Cirko marnuje dogodną sytuację. Kuźnia próbuje doprowadzić do remisu stwarza jedną dobrą sytuację, którą nie wykorzystuje.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który w przekroju całego spotkania był zespołem zdecydowanie lepszym.

Kolejny mecz rozegramy w dniu 08.10.2017 w niedzielę o godz 15;00 na własnym boisku z drużyną Dąb Siedliska.
Zapraszamy kibiców na dobre spotkanie i wiele emocji.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Pazio, Wójcik, Kowalczyk – Plebaniak (86 Winnik), Grządkowski, Cirko (89 Kwaśniewski), Kulikowski (62 Piotrowski), Janeczko (82 Dańczak) – Kryza.