This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2018/2019
1 KS Legnickie Pole 36
2 GKS Męcinka 36
3 Kuźnia Jawor 33
4 Konfeks Legnica 33
5 Iskra Kochlice 33
6 Płomień Radwanice 28
7 Odra Chobienia 26
8 Zawisza Serby 24
9 Kaczawa Bieniowice 21
10 Pogoń Góra 20
11 Zamet Przemków 18
12 Iskra Księginice 18
13 Zryw Kłębanowice 14
14 Chojnowianka 13
15 Czarni Rokitki 8
16 UKS Huta Przemków 6
więcej
16 kolejka 16.03.19
Radwanice - Zryw 4:2
UKS Huta - Serby 0:3
Kochlice - Zamet 2:1
Księginice - Rokitki 4:0
Chobienia - Chojnów 1:1
Konfeks - Góra 4:2
Kuźnia - Bieniowice 4:1
Legnickie Pole - Męcinka 5:1
17 kolejka 23.03.19
Legnickie Pole - Radwanice
Męcinka - Kuźnia
Bieniowice - Konfeks
Góra - Chobienia
Chojnów - Księginice
Rokitki - Kochlice
Zamet - UKS Huta
Serby - Zryw
Snajperzy 2018/2019
Cirko Michał 13
Akacki Łukasz 10
Janeczko Michał 4
Wójcik Kamil 3
Dubowski Tomasz 3
Winnik Hubert 2
Swędzikiewicz Maciej 2
Jazowiecki Aleksander 1
Kowalczyk Krystian 1
Piotrowski Gabriel 1
Kulikowski Grzegorz 1
Cerolewicz Jakub 1
Martinka Rafał 1
Grządkowski Michał 1
Hawran Mikołaj 1
Łukasz Czuba 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie działalności naszego Klubu przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2018 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
Wiadomości
Przebudzenie juniorów
13/11/2017 9:16
Legnica 11 listopada 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Konfeks Legnica - Polonia Sparta Świdnica 10:0 (5:0)

Bramki: Przerywacz - 5, Słoniewski - 3, Hawran, Dzierbicki

Znakomity mecz rozegrali występujący w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych zawodnicy Konfeksu. W doskonałym stylu ograli oni znajdującą się dwie pozycje wyżej w tabeli Polonię – Spartę Świdnica, aplikując jej w całym meczu 10 bramek, co zresztą było najmniejszym wymiarem kary dla słabo grających tego dnia rywali. Kluczem do zwycięstwa było doskonałe opanowanie środkowej strefy boiska , w której mieliśmy nieustanną przewagę w ataku oraz w obronie oraz szybkie i dynamiczne akcje oskrzydlające Chabeckiego oraz najlepszego na boisku Przerywacza, którzy co chwilę rozrywali silnymi dośrodkowaniami obronę gości. W tym meczu dobrze zafunkcjonowali zarówno gracze podstawowi, jak również wchodzący z ławki rezerwowych. Każda kolejna zmiana wnosiła świeżość do gry naszego zespołu oraz powodowała jeszcze większe zamieszanie i rezygnację w szeregach Świdniczan, którzy szczególnie w drugiej połowie nie mieli zupełnie żadnych argumentów przeciwko odpowiedzialnie i skutecznie grającej drużynie Konfeksu. Tym meczem nasi zawodnicy odowodnili, że jeśli tylko chcą potrafią grać w piłkę na niezłym poziomie, a cel utrzymania się w Lidze Dolnośląskiej pomimo wielu dotychczasowych porażek wcale nie jest jeszcze nierealny. Liczymy na podobny scenariusz i tak samo dobrą grę naszych chłopców w ostatnich dwóch kolejkach ligowych – na wyjeździe z Polonią Środa Śląska oraz u siebie z Parasolem Wrocław.

Konfeks: Garbacz Łukasz, Garbacz Marcin (60 min Pawliszczy), Cerolewicz, Kuboń, Taraciński, Dzierbicki (70 Górski Klaudiusz), Górski Wojciech (55 min Pitner), Przerywacz, Chabecki (53 min Kułacz), Hawran (50 min Tumilewicz), Słoniewski (55 min Grześków)
Brawo Konfeks !!
11/11/2017 18:08
Radwanice 11 listopada 2017 godz.14:30

Liga Okręgowa

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Kowalczyk 60 min

Sędzia: Marcin Nawracaj (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Po przegranej w ostatnim meczu z Prochowiczanką Prochowice nasi zawodnicy pojechali do Radwanic z wilka wolą odniesienia zwycięstwa. Mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych przy dużym wietrze i opadach marznącego deszczu. Warunki do gry były bardzo ciężkie ponieważ płyta boiska jest nieosłonięta i przy tych warunkach atmosferycznych ciężko było grać. Mecz dla naszego zespołu ułożył się początkowo bardzo źle, ponieważ w 17 min Michał Cirko w kontrowersyjnej sytuacji otrzymał czerwoną kartkę.
Nasz zespół na zaistniałą sytuację zareagował bardzo dobrze, ponieważ nie cofnął się do obrony, grał ofensywnie. Przyniosło to efekt w 60 min gdy piękną indywidualną akcję przeprowadził Krystian Kowalczyk i świetnym strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Wypada nadmienić, że w 55 min w doskonałej sytuacji będąc sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dominik Wiśniewski.
W 61 min trener Andrzej Kisiel dokonuje dwóch zmian na zawodników ofensywnych dając tym samym znak, że będziemy walczyli o dalsze bramki. W 65 min uzyskujemy rzut wolny z narożnika pola karnego jednak strzał Kamila Wójcika broni bramkarz gospodarzy. Podrażnieni utratą bramki i faktem, że grają z przewagą jednego zawodnika gospodarze groźnie atakują. Nasz zespół gra bardzo konsekwentnie, świetnie w bramce broni Sebastian Tamioła, który wyłapuje wszystkie dośrodkowania a 77 min wychodzi zwycięsko z pojedynku sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Zacięta walka trwa do ostatniej minuty, utrzymujemy prowadzenie do końca i odnosimy cenne zwycięstwo.
Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało odniesione w niesprzyjających warunkach i osłabieniu brakiem jednego zawodnika od 17 min meczu.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom postawy i walki przez 90 minut
która w efekcie dała cenne 3 punkty.
Po meczu trener Andrzej Kisiel powiedział:
- Mimo osłabienia, graliśmy ofensywnie. Moja drużyna zasłużyła na
słowa uznania. Chłopcy wykazali się bowiem ogromną ambicją. Punkty
wywalczone w takich okolicznościach cieszą podwójnie.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 19.11.2017 w niedzielę o godz 13;00 z Odrą Chobienia. Liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy, a ewentualne zwycięstwo da na 2 miejsce na zakończenie rundy jesiennej.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Wójcik, Kowalczyk – Janeczko, Piotrowski (82 Kwaśniewski), Grządkowski, Plebaniak, Dańczak (61 Winnik) – Wiśniewski (61 Kryza), Cirko
Prochowiczanka zgarnęła pulę na Grabskiego
05/11/2017 16:10
Legnica 5 listopada godz.11:00

Liga Okregowa

Konfeks Legnica - Prochowiczanka 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Szumański 11 min

Sędzia: Oniszczuk Bartłomiej (Del.Legnica)

Widzów: ok.400

Zdjęcia www.lca.pl

Konfeks Legnica przegrał 0:1 z Prochowiczanką Prochowice w meczu na szczycie tabeli Klasy Okręgowej. To pierwsza w tym sezonie porażka zespołu trenera Andrzeja Kisiela.
Mecz dwóch najlepszych i jak dotąd niepokonanych zespołów w lidze wzbudził spore zainteresowanie. Na trybunach stadionu przy Grabskiego zasiadła rekordowa liczba kibiców, a z perspektywy loży honorowej spotkanie obserwowali prezes DZPN Andrzej Padewski i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Sam mecz trochę rozczarował. Więcej w nim było walki niż składnych akcji i podbramkowych spięć. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy częściej byli przy piłce, prowadzili grę. Prochowiczanie przyjechali do Legnicy nastawieni na defensywę i sprawiali wrażenie, że z powodu remisu płakać nie będą.

Ostatecznie z Grabskiego wywieźli komplet punktów. Zwycięstwo Prochowiczanka zawdzięcza głównie młodemu bramkarzowi Konfeksu. Zaledwie 17-letni Jakub Skibiński, który zastąpił chorego Sebastiana Tamiołę, na początku spotkania popełnił fatalny błąd odbijając piłkę wprost pod nogi Rafała Szumańskiego. Ten wpakował ją do siatki z kilku metrów.

Zadowolony z obrotu spraw lider z Prochowic nie miał zamiaru iść za ciosem, tylko skoncentrował się na obronie. A Konfeks? Ambitnie atakował. Problem w tym, że prochowicka defensywa spisywała się bez zarzutu i legniczanie nie umieli znaleźć na nią sposobu.

Okazje do wyrównania Konfeks jednak miał. Stuprocentową jednak tylko jedną. W 70 min. strzał Kamila Wójcika z rzutu wolnego odbił przed siebie Tomasz Wasilewski. Do piłki dopadł Michał Grządkowski, ale z kilku metrów huknął nad poprzeczką.

Konfeks przegrał pierwszy mecz w sezonie i spadł na trzecie miejsce w tabeli. Prochowiczanka nadal pozostaje niepokonana, jeszcze wygodniej rozsiadła się w fotelu lidera i chyba powoli może już myśleć o 4. lidze. A legniczanie skoncentrować się na walce o drugie miejsce, również przecież premiowane awansem.

- Zarówno Konfeksowi, jak Prochowiczance życzę jak najlepiej, ale po ewentualnym awansie oba zespoły będą musiały się wzmocnić. Różnica między okręgówką a 4 ligą jeśli chodzi o poziom wciąż jednak jest znaczna – komentował niedzielny szlagier prezes Padewski.

Konfeks: Skibiński – Hoszowski, Pazio Ż, Wójcik, Kowalczyk – Janeczko (46 Cirko), Grządkowski Ż, Piotrowski, Plebaniak, Dańczak Ż (46 Kulikowski) – Kryza (68 Wiśniewski).
Prochowiczanka: Wasilewski – Popowczak, Kula, Mastalerz, Antosiewicz – Ziembicki Ż (90 Majkowski), Ignatowicz Ż, Zieliński (78 Skotnicki), Azikiewicz Ż – Matulak (64 Małek), Szumański (82 Mądro)
Zakończenie sezonu młodzików
25/10/2017 19:46
W dniu 21.10.2017 po ostatnim meczu mistrzowskim z Jaworią Jawor odbyło się uroczyste podsumowanie - zakończenie sezonu młodzików.
Humory zawodnikom dopisywały, ponieważ wygraliśmy ostatni mecz z Jaworią 7;3 i uplasowaliśmy się po rundzie jesiennej na 2 miejscu, tracąc do Miedzi 1 pkt.
Pyszne babeczki oraz napoje przygotowała mama naszego zawodnika Katarzyna Ścigała, której serdecznie dziękujemy. Babeczki były przepyszne więc bardzo szybko zniknęły.
Mecze mistrzowskie się zakończyły, ale w dalszym ciągu trenujemy, przygotowując się już do rundy wiosennej.
W okresie przygotowawczym nasza drużyna będzie przebywać tradycyjnie w Borowicach w okresie od 15 - 22. 01 2018
Juniorzy polegli w Bolesławcu
25/10/2017 19:32
Bolesławiec 21 października 2017 godz.13:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

BKS Bobrzanie Bolesławiec – Konfeks 4:1 (1:1)

Bramka dla Konfeksu : Słoniewski (karny) 30 min

W 12 kolejce rozgrywek Ligi Dolnośląskiej nasi juniorzy młodsi rywalizowali w wyjazdowym meczu z BKS Bobrzanie Bolesławiec. Czekało nas bardzo ciężkie spotkanie z rewelacją tegorocznych gier. Gracze z Bolesławca do meczu podchodzili w roli zdecydowanych faworytów, zajmując pozycję wicelidera tabeli po wygraniu 10 z 11 dotychczasowych spotkań. Jednak nasi zawodnicy na boisko wyszli bez kompleksów, walcząc bardzo twardo o każdą piłkę oraz organizując dynamiczne i ładne dla oka ataki.
W środku pola bardzo dużą pracę wykonali Tumilewicz, Rzeszotko oraz Hawran którzy nie dość że przechwytywali większość stykowych piłek, to jeszcze co chwilę dobrymi podaniami obsługiwali wysuniętego z przodu Słoniewskiego oraz skrzydłowych Dzierbickiego i Kułacza. Dobrze broniący jednak gospodarze nie dopuścili w tym czasie do utraty bramki. W 25 minucie gracze BKSu zdobyli prowadzenie, kończąc kontratak po nieudanym rzucie rożnym z naszej strony. Nasi gracze wzięli się do jeszcze większej pracy, co opłaciło się już 5 minut później. Po świetnym podaniu Hawrana w polu karnym faulowany był Słoniewski, po czym sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów.
Wynik do przerwy 1:1 zapowiadał duże emocje w drugiej połowie meczu, jednak dwie bardzo szybko strzelone bramki przez gospodarzy zaraz po zmianie stron po indywidualnych błędach w obronie podziałały na naszych zawodników demotywująco. Wprawdzie zacięta walka trwała do końca spotkania, mieliśmy również swoje sytuacje, jednak na więcej nie było już naszych zawodników stać w tym meczu. W końcowych fragmentach meczu pięknym strzałem z ponad 30 metrów jeden z graczy z Bolesławca ustalił ostateczny wynik na 4:1 dla gospodarzy. Naszym graczom pozostaje cieszyć się z dojrzałej, ładnej gry. Nie cieszy z pewnością kolejna już w tych rozgrywkach porażka, jednak należy podkreślić klasę i siłę rywali którzy w obecnym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

Konfeks : Brdak (Garbacz Łukasz 66), Cerolewicz, Taraciński, Garbacz Marcin, Górski Wojciech (68 Lewandowski), Tumilewicz (68 Urynek), Rzeszotko, Hawran (Górski Klaudiusz 76), Dzierbicki, Kułacz (55 Lejk), Słoniewski
Zmarł Wiesiek Kołodziej
21/10/2017 22:18
W dniu 19.10.2017 zmarł Wiesiek Kołodziej - popularny Kołek, wieloletni zawodnik piłki nożnej naszego klubu.
Wiesiek grał w naszym Klubie w latach 1982 - 1990.
Dał się poznać jako bardzo dobry kolega dla wszystkich, na boisku nieustępliwy, ambitny zawodnik.
Nie było dla niego straconych piłek i przejścia obok meczu.
W każdym meczu dawał z siebie maksimum umiejętności, ambicji i woli walki.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wzór zawodnika.

Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy przy ul. Wrocławskiej 23.10.2017 o godz 9:30. (poniedziałek)
Wszystkich kolegów, byłych zawodników, działaczy i sympatyków naszego klubu prosimy o wzięcie udziału w uroczystościach żałobnych i godnym pożegnaniu Wieśka.
Złota bramka Wiśniewskiego
21/10/2017 22:18
Legnica 21 października 2017 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - GKS Męcinka 1:0 (0:0)

Bramka: Wiśniewski 75 min.

Sędzia: Grzegorz Nalepa (Del.Głogów)

Widzów: ok.120

Zdjęcia www.lca.pl

Przed meczem minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego 19.10.2017 naszego byłego zawodnika Wieśka Kołodzieja.
Mecz z Męcinką od początku był bardzo zacięty, widać było, że grają dwa czołowe zespoły tej klasy rozgrywkowej. Oba zespoły są dobrze zorganizowane w liniach defensywnych, w związku z czym rzadko dochodziło do klarownych sytuacji bramkowych.
W 24 min ładną akcję przeprowadził Michał Grządkowski, który świetnie podał do Michała Cirki, który znajdował się w polu karnym jednak jego strzał z 12 m obronił bramkarz gości.
Była to świetna sytuacja, która powinna być wykorzystana. Pomimo naszej przewagi w pierwszej części nie potrafiliśmy wypracować sobie więcej sytuacji bramkowych.
Przez pierwsze 10 min drugiej części spotkania lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. Około 60 min nasz zespół opanował sytuację i zaczął przeważać.
W 72 min ładny strzał z 20 m oddał Michał Janeczko jednak na posterunku był bramkarz gości.
Decydująca akcja meczu nastąpiła w 75 min. Świetnym strzałem głową z 10 m w długi róg bramkarza gości popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Wiśniewski. Była to trudna sytuacja tym większe brawa dla strzelca bramki - Dominika Wiśniewskiego.
Do końca meczu nasz zespół kontrolował przebieg gry mając świetną sytuację w 90 min na zdobycie 2 bramki, której jednak nie wykorzystaliśmy. Pocieszający jest fakt, że goście w czasie całego meczu nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej. Cieszy zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem i umocnienie się w czołówce tabeli.

Kolejny mecz rozegramy na trudnym terenie w Rudnej z miejscową Spartą w niedzielę 29.10.17 o godz 13;00.

Konfeks: Tamioła – Hoszowski, Wójcik, Pazio, Kowalczyk – Piotrowski (90 Kwaśniewski), Grządkowski, Plebaniak, Kulikowski (61 Kryza), Janeczko – Cirko (70 Wiśniewski)
Wysoka porażka juniorów z Zagłębiem
18/10/2017 20:42
Legnica 14 października 2017 godz.11:00

Dolnośląska Liga Juniorów Młodszych

Konfeks - Zagłębie Lubin 1:8 (1:4)

Bramka : Słoniewski 10 min

Nasi juniorzy rozegrali kolejny mecz w ramach rozgrywek Ligi Dolnośląskiej. Podejmowaliśmy na własnym boisku bardzo mocny zespół Zagłębia Lubin w składzie z samymi reprezantami województwa , a nawet kadrowiczami Polski. Na tle takiego rywala ustępowaliśmy pod każdym względem - zarówno w aspekcie pilkarskim, jak również motorycznym. Tylko ambicja i determinacja naszych graczy sprawiła, że końcowy wynik 1:8 na korzyść Lubinian był tak naprawdę najmniejszym wymiarem kary. W międzyczasie przeprowadziliśmy co prawda kilka groźnych kontrataków, piękną bramkę na początku meczu zdobył Słoniewski po podaniu prostopadłym od Hawrana, jednak byo to wszystko, na co było stać w tym spotkaniu naszych młodych zawodników.
W kolejnym meczu w Bolesławcu liczymy na dobrą postawę juniorów i na zdobycie upragnionych punktów.

Skład : Garbacz Łukasz - Garbacz Marcin (73 min Lewandowski), Górski Wojciech (Fronc 78 min), Cerolewicz, Taraciński, Tumilewicz (75 min Górski Klaudiusz), Hawran (Pawliszczy), Dzierbicki, Słoniewski, Kułacz (Urynek 61 min), Ignaszewski(41 min Lejk)

Starsze wiadomości