Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.

Z okazji Swi±t Wielkanocnych Zarz±d KS Konfeks Legnica, chcia³by t± drog± przes³aæ najlepsze ¿yczenia Pogodnych i Zdrowych Swi±t dla naszych sponsorów i kibiców, jak rownie¿ dla wszystkich naszych zawodników, dzia³aczy i trenerów pracuj±cych w Klubie.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Przedszkolaki w Konfeksie
21/09/2018 12:28
W dniu 20.09 Konfeks Legnica gościł na swoim stadionie przedszkolaków z Przedszkola nr 14 im.Kubusia Puchatka w Legnicy.
Były to dzieci od 3-6 lat w sumie 100 dzieci. Wszystkie dzieci mogły bawić się piłką ,były przygotowane place gry oraz konkursy sprawnościowe.
Podczas pobytu dzieci cały czas grała muzyka w tym hymn konfeksu.
Dzieci miały zapewnioną wodę do picia oraz wszystkie dzieci otrzymały lizaki.
Następnie dzieci grupami wraz z Paniami Wychowawczyniami przeszli do biura konfeksu gdzie podziwiali piękne puchary,zdjęcia oraz koszulki naszych najlepszych zawodników z różnych klubów w Polsce.
Była to świetna zabawa dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim wychowawczynią za przyprowadzenie dzieci na nasz obiekt, myślimy że zaszczepiliśmy w dzieciach bakcyla sportu i że wszystkie dzieci były na konfeksie szczęśliwe.
Nasz klub zaproponował ażeby wszystkie dzieci wykonały w przedszkolu rysunku z pobytu na konfeksie, a najlepsze zostaną wyróżnione i nagrodzone upominkami.
Konfeks przywozi z Radwanic 3 punkty
16/09/2018 20:53
Radwanice 16 września 2018 godz.14:00

Liga Okręgowa

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 1:2 (0:1)

Bramki dla Konfeksu: Cirko 20 min, Kowalczyk 75 min.

Sędzia: Robert Parysek (Del. Głogów)

Widzów: ok.80

Po wygranej w Jaworze z mocnym zespołem Kuźni Jawor nasz zespół pojechał na trudny teren do Radwanic.
Zespół Płomienia po 5 spotkaniach miał 4 remisy i jedną porażkę.
Mecz od początku był bardzo zacięty i oba zespoły za wszelką cenę chciały ten mecz wygrać.
Zespół gospodarzy miał dogodne sytuacje bramkowe w 2 oraz 8 minucie spotkania.
Konfeks odpowiedział groźną akcją w 18 minucie gdy sam na sam z bramkarzem wyszedł Michał Janeczko który niestety przegrał ten pojedynek strzelając z 8 metrów w bramkarza.
W 22 minucie przeprowadziliśmy piękną akcję gdy wspaniałym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Bazan.
Świetne podanie Piotrka wykorzystał Michał Cirko który mocnym strzałem pod poprzeczkę z 12 metrów wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
Od tego momentu nasz zespół prezentował się lepiej od gospodarzy. W 38 minucie Janeczko z 18 metrów oddaje ładny strzał który świetnie broni bramkarz gospodarzy. 5 minut później po akcji Janeczki, Cirko z ostrego kąta strzela w słupek.
Druda połowa spotkania jest w dalszym ciągu bardzo zacięta i stoi na dobrym poziomie.
W 77 minucie Olivier Danczak popisuje się świetną asystą do Kowalczyka. Krystian piękną głÃ³wką zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.
Gospodarze dążą do zmiany wyniku i udaję im się to w 82 minucie spotkania gdy zdobywają kontaktową bramkę.
Ostatnie minuty są bardzo nerwowe, obie drużyny mają dogodne sytuację do zdobycia bramki których nie wykorzystują.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu nad groźnym zespołem z Radwanic który rozegrał dobry pmecz.
Gratulujemy naszym zawodnika zwycięstwa i liczymy na dalsze sukcesy.
- Po falstarcie gramy coraz lepiej. Potrzebowaliśmy trochę czasu na poukładanie zespołu. Latem straciliśmy przecież kilku ważnych zawodników. Czas gonić czołÃ³wkę, która nam trochę uciekła - powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel
Kolejny mecz rozegramy w sobotę 22.09 o godz.16:00 z Odrą Chobienią na własnym boisku.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Akacki, Wójcik, Kowalczyk – Janeczko (75 Cerolewicz), Jazowiecki, Bazan (75 Wasiuk), Dańczak (87 Hawran), Martinka – Cirko
Przełamanie ?
09/09/2018 15:54
Jawor 9 września 2018 godz.11:00

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jazowiecki 20 min

Sędzia głÃ³wny: Gontarek Kacper
Asystenci sędziego : Abramowicz Rafał, Kobza Wiesław

Widzów: ok.120

Po trzech przegranych spotkaniach Nasi Piłkarze pojechali na trudny teren do Jawora gdzie zmierzyli się z mocnym zespołem Kuźni.
Od początku spotkania Nasz zespół był bardzo skoncentrowany,grał bardzo uważnie w obronie i widać było od początku że jest zdeterminowany.
Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie,nie odpuszczali żadnej piłki i akcji.
W związku z tym zespół Kuźni Jawor ma dobrych zawodników chcących grać w piłkę dlatego mecz od początku był bardzo ciekawy.
W 20 minuciespotkania w odległości 25 metrów od bramki Kuźni sfaulowany został Olivier Dańczak. Rzut wolny wykonywał Grzegorz Kulikowski którego mocny strzał wybronił bramkarz parując piłkę na 5 metr.
W tej sytuacji najlepiej zachował się Jazowiecki który pewnym strzałem dał nam prowadzenie. Od tego momentu kontrolowaliśmy grę stwarzając kilka groźnych sytuacji.Do przerwy utrzymał się wynik 1-0 dla Konfeksu,który
był zespołem lepszym piłkarsko. W drugiej połowie nadal
kontrolowaliśmy przebieg gry. Gospodarze stworzyli w przeciągu całego meczu tylko jedną groźną sytuację pod naszą bramką, strzelając w 46 minucie spotkania w słupek.
Konfeks miał dużo więcej klarownych sytuacji a najlepszej nie wykorzystał w 78 minucie Janeczko,który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
W 88 minucie Michał Janeczko oddał potężny strzał z 25 metrów który świetnie obronił bramkarz Kuźni.
Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Konfeksu Legnica
który był w tym meczy zespołem lepszym. Mamy nadzieję że jest to początek dobrej passy naszego zespołu który dołączy do czołÃ³wki.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 16.09 o godz.14:00 z Płomieniem w Radwanicach.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Wójcik, Akacki, Kowalczyk – Kulikowski, Grządkowski, Jazowiecki, Dańczak (88 Swędzikiewicz), Martinka (75 min Janeczko) – Cirko (90 min Cerolewicz).
Konfeks odpadł z Pucharu Polski
06/09/2018 12:54
Legnica 5 września 2018 godz.17:00

Puchar Polski I runda

Konfeks - Sparta Rudna 2-2 (1-2) karne 7-8

Bramki: Akacki Winnik

Sędzia głÃ³wny: Łuniewski Jarosław (Del.Legnica)

Ciekawy mecz rozegrały w ramach Pucharu Polski drużyny Konfeksu i Sparty Rudnej.
W 3 minucie goście zdobywają bramkę po strzale Ostrowskiego.
Następnie w 23 minucie w sytuacji sam na sam Cirko przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. W 32 minucie po ładnej wrzutce z rzutu rożnego Danczaka, bramkę strzałem głową zdobywa Akacki. Następnie trzy stuprocentowe sytuacje nie wykorzystuje Michał Cirko . Mści się to w 44 minucie w której goście po strzale Ostrowskiego z rzutu karnego wychodzą na prowadzenie.
W 2 połowie spotkania mamy jeszcze większą przewagę niż w 1 połowie. Jednak nieskuteczność naszych zawodników w tym 100% sytuacje bramkowe Martinki oraz Cerolewicza nie pozwalają nam zdobyć bramki.
W 82 minucie Kowalczyk strzela w poprzeczkę.W 90 minucie doprowadzimy do wyrównania 2-2 po strzale Winnika. Bezpośrednio po zakończeniu meczu sędzia zarządza konkurs rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy.
Przegrywamy w rzutach karnych 7-8 a 11 nie wykorzystują Piotrowski oraz Cerowleicz. Bramki dla naszego zespołu rzutów karnych zdobyli: Akacki, Danczak, Winnik, Kowalczyk, Bazan, Hoszowski,Swędzikiewicz.
Mecz który powinniśmy wygrać kilkoma bramkami w dramatycznych okolicznościach przegrywamy.
Kolejny mecz mistrzowski rozegramy w niedzielę 9 września o godz.11 w Jaworze z Kuźnią

Konfeks: Kazimierczak, Martinka(84 min Hawran), Janeczko(46 min Swędzikiewicz), Kowalczyk, Danczak, Cirko(56 Cerolewicz) Hoszowski, Jazowiecki(78 min Wnnik)Piotrowski, Bazan, Akacki
Od 2:0 do 2:5 !!
03/09/2018 14:21
Legnica 1 września 2018 godz.17:00

Konfeks Legnica - KS Legnickie Pole 2:5 (2:3)

Bramki Kamil Wójcik 3 min( karny), Michał Cirko 17 min - Łukasz Kozłowski 28 min, Kacper Kaszczyszyn 30 min, Adam Wasilewski 40 min(karny), 86 min(karny), Mateusz Alwin 90+3 min

Sędzia: Artur Dębowski (Del.Lubin)

Widzów: ok.150

Nasza drużyna zanotowała trzecią porażkę z rzędu, ulegając tym razem drużynie KS Legnickie Pole 2:5, mimo prowadzenia 2:0 w początkowej fazie meczu.
Ten mecz traktowaliśmy jako przełamanie po dwóch porażkach ale było podobnie jak w porzednich meczach. Dużo błędów w obronie i pomocy oraz nieskuteczność w ataku.

Konfeks: Grzegorz Kaźmierczak, Michał Grządkowski (Aleksander Jazowiecki 68 min), Krystian Kowalczyk, Piotr Bazan, Michał Cirko, Łukasz Akacki, Michał Janeczko (Filip Kukułka 62 min), Gabriel Piotrowski, Grzegorz Kulikowski ( Rafał Martinka 62 min), Kamil Wójcik, Kamil Hoszowski

Legnickie Pole: Alan Kopystiański, Patryk Czuchnicki (Przemysław Nowak 90 min), Łukasz Kozłowski, Adam Wasilewski, Paweł Wyżga, Igor Kuczyński, Patryk Kukla (Rafał Lesiak 80 min), Marcin Wasilewski, Jakub Adach, Mateusz Alwin, Kacper Kaszczyszyn.
Druga porażka
26/08/2018 15:19
Męcinka 25 sierpnia 2018 godz.17:00

GKS Męcinka - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Del.Legnica)

Widzów ok.60

Konfeks przegrał 0:2 w Męcince z tamtejszym GKS-em w meczu 3. kolejki piłkarskiej Klasy Okręgowej.
Nasz zespół& był tradycyjnie nieskuteczny w ataku, i niepewny w obronie.
Pierwszego gola starciliśmy po zamieszaniu podbramkowym i zaspaniu defensorów.
W drugiej połowie podopieczni trenera Andrzeja Kisiela zdominowali gospodarzy ale nic z tego nie wynikało.
Miedzy innymi sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Grzegorz Kulikowski.
Drugi gol padł po szybkiej kontrze gospodarzy. Konfeks doznał drugiej z rzędu porażki. Po trzech kolejkach mamy tylko trzy punkty.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Wójcik, Bazan, Kowalczyk, Jazowiecki (16 Swędzikiewicz), Grządkowski, Janeczko (75 Kukułka), Kulikowski, Piotrowski, Akacki
Zimny prysznic
19/08/2018 3:42
Legnica 18 sierpnia 2018 godz.17:00

Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 2:3 (1:0)

Bramki: Akacki, Janeczko (Konfeks) oraz Niedbała - 2, Stępień (Kaczawa)

Sędzia: Dębowski Artur (Del.Lubin)

Po wyjazdowym pewnym zwycięstwie w pierwszej kolejce kibice Konfeksu spodziewali się że, Konfeks zdobędzie punkty z lokalnym rywalem Kaczawą Bieniowice na swoim stadionie.
Niestety mimo dobrego meczu z obu stron nasza drużyna dostała zimny prysznic przegrywając 2:3.
Dwa gole Kaczawa zdobyła w koncówce meczu.
Stara piłkarska prawda sie sprawdziła, że gra się do końca.
W przyszłym tygodniu Konfeks jedzie do Męcinki, gdzie o punkty nie będzie łatwo.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski, Wójcik, Bazan, Trochanowski, Janeczko, Jazowiecki (Cerolewicz), Grządkowski, Piotrowski, Swędzikiewicz (Winnik), Akacki.

Kaczawa: Giedrojć – Stępień, Wroński, Synowiec, Domagała, Niedbała, Komaniecki (70 K. Ceglarski), Śliwiński, A. Ceglarski (64 Kontraktewicz), Bienia, Wiśniewski.
3 punkty w Górze
12/08/2018 1:53
Góra 11 sierpnia 2018 godz.18:00

Pogoń Góra - Konfeks Legnica 2:5 (0:4)

Bramki: Grządkowski 12 min, Wójcik 16 min (karny), Akacki – 3 (20 min, 23 min, 76 min).

Sędzia: Grzegorz Nalepa (Del. Głogów)

Widzów: ok.100

Konfeks bez żadnych problemów wygrał w Górze z tamtejszą Pogonia na inaugurację ligi okręgowej 5:2.
Wynik meczu został przesadzony już do przerwy. Nasza drużyna pewnie prowadziła 4:0.
Cieszy dobra i ambitna gra i mamy nadzieję, że w kolejnych meczach Konfeks będzie grał podobnie.
Trzy bramki w tym meczu zdobył nowy nabytek Łukasz Akacki a po jednej dorzucili Grządkowski i Wójcik z rzutu karnego.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski, Wójcik (85 Winnik), Bazan, Kowalczyk – Janeczko (78 Cerolewicz), Grządkowski, Piotrowski, Jazowiecki (65 Jurkiewicz), Kulikowski (60 Swędzikiewicz) - Akacki (77 Hawran).