This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2018/2019
1 KS Legnickie Pole 59
2 Konfeks Legnica 54
3 GKS Męcinka 54
4 Kuźnia Jawor 51
5 Zawisza Serby 42
6 Płomień Radwanice 37
7 Odra Chobienia 37
8 Iskra Kochlice 37
9 Kaczawa Bieniowice 34
10 Zamet Przemków 32
11 Iskra Księginice 31
12 Pogoń Góra 25
13 Zryw Kłębanowice 25
14 Chojnowianka 20
15 UKS Huta Przemków 15
16 Czarni Rokitki 14
więcej
25 kolejka 25.05.19
Księginice - Radwanice 5:1
Chobienia - Kochlice
Konfeks - UKS Huta 3:0
Kuźnia - Zryw 1:0
Legnickie Pole - Serby 9:3
Męcinka - Zamet 3:0
Bieniowice - Rokitki
Góra - Chojnów
26 kolejka 1.06.19
Radwanice - Góra
Chojnów - Bieniowice
Rokitki - Męcinka
Zamet - Legnickie Pole
Serby - Kuźnia
Zryw - Konfeks
UKS Huta - Chobienia
Kochlice - Księginice
Snajperzy 2018/2019
Cirko Michał 21
Dubowski Tomasz 11
Akacki Łukasz 10
Janeczko Michał 6
Łukasz Czuba 4
Wójcik Kamil 3
Winnik Hubert 3
Dominik Pazio 2
Swędzikiewicz Maciej 2
Martinka Rafał 2
Kowalczyk Krystian 1
Piotrowski Gabriel 1
Kulikowski Grzegorz 1
Cerolewicz Jakub 1
Jazowiecki Aleksander 1
Grządkowski Michał 1
Hawran Mikołaj 1
Dudka Marek 1
Dańczak Oliwier 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie działalności naszego Klubu przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2018 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór do sekcji piłki nożnej dzieci urodzonych w latach 2014-2015.
Pierwszy trening odbędzie się 13 maja (poniedziałek) o godz. 17:00 na stadionie przy ul.Grabskiego.
Telefon do trenera Patryka Potycza 794-362-833
Jeżeli chcesz zostać piłkarzem naszego klubu i pójść w ślady naszych wybitnych wychowanków, reprezentantów Polski Grzegorza Bartczaka, Marcina Robaka i Krzysztofa Łaciny zgłoś się na zajęcia do Konfeksu!
Będą to zajęcia typowo zabawowe, przygotowujące do uprawiania sportu.
.
Wiadomości
Głosuj na projekt #47
Klub Sportowy Konfeks Legnica w dniu 22.09.2019 planuje zorganizować piknik dla dzieci i dorosłych. Ma się on odbyć na stadonie Klubu Konfeks Legnica przy ul.Grabskiego. W czasie festynu zostaną przeprowadzone różnego rodzaju gry i zabawy dla wszystkich grup wiekowych. Odbędą się mecze w piłce nożnej, tenisie stołowym, piłce siatkowej, przeciąganiu liny itp. Będą zjeżdzalnie, trampoliny, pokaz sztuk walki oraz bepłatne badania dietetyka dla chętnych osób, oraz wiele atrakcji dla dzieci. Przewidujemy również występ zespołu Cheerleaderki Legnica. Festyn ma na celu integrację dzieci,młodzieży i dorosłych. Dla każdego uczestnika festynu będzie poczęstunek z grilla, słodycze, napoje, owoce itp.
Głosować może każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka na terenie Dolnego Śląska. Głosowanie jest bezpłatne, a odbywa się przez Internet, klikając w poniższy link i wybierając - projekt sportowy numer 47- Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny Dla Dzieci i Dorosłych.
Głosuj na projekt #47
KS Konfeks Legnica istnieje od 1971 roku i w czasie swojej 48 - letniej działalności zawsze stawiał na szkolenie dzieci i młodzieży oraz ich wychowanie poprzez sport. Nasz Klub wyszkolił dwóch bardzo wybitnych reprezentantów Polski oraz kapiatnów drużyn ekstraklasowych Marcina Robaka (Śląsk Wrocław) oraz Grzegorza Bartczaka (Miedź Legnica).
Prowadziliśmy i prowadzimy szereg akcji mających na celu przyciągnięcie do klubu jak najwięcej młodych ludzi. W ciągu 48 lat istnienia naszego stowarzyszenia przez klub przewinęło się ponad 7200 młodych sportowców.
Dowodem uznania naszej działalności na rzecz dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska była nominacja naszego klubu do Dolnośląskiego Klucza Sukcesu w kategorii najlepszego klubu sportowego, ośrodka sportu i rekreacji, organizatora masowych imprez sportowych. W uznaniu i docenieniu działalności KS Konfeks Legnica, Polski Związek Piłki Nożnej objął patronatem XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury, który odbędzie się w dniu 22.06.2019.
Nieprzerwanie od 33 lat organizujemy Ferie z tenisem stołowym i Wakacje z tenisem stołowym, dla wszystkich chętnych dzieci spędzających ferie i wakacje w mieście, a chcących na sportowo spędzić czas wolny.

Wybierz projekt o charakterze sportowym. Okręg Legnicki. Projekt nr.47 Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny Dla Dzieci i Dorosłych.
Prosimy o jak najwięcej głosów na nasz projekt , a po wygranym głosowaniu zapraszamy na super zabawę w dniu 22.09.2019
Zwycięstwo w Księgienicach.
01/10/2018 13:33
Księgienice 30 września 2018 godz.16:30

Liga Okręgowa

Iskra Księgienice - Konfeks Legnica 1:2 (1:1)

Bramki : 0:1 Cirko 20 min, 1:2 Akacki 60 min

Sędzia Kacper Gontarek (Del. Legnica)

Widzów: ok.80

Po bardzo słabym ostatnim meczu na własnym z Odrą Chobienia
pojechaliśmy na trudny teren do Księgienic.
Z tym przeciwnikiem na wyjazdach nie wygraliśmy od wielu lat,tym rzem musieliśmy zdobyć 3 pkt, żeby nie stracić zbyt dużego dystansu do czołówki. W stosunku do ostatniego meczu trener dokonał kilku zmian. Od początku spotkania nasz zespół był drużyną dominującą wykazującą większa kulturę gry.
Efektem tego była bramka w 20 minucie Michała Cirki po ładnej asyście Piotrowskiego. Gdy wydawało się że mecz jest pod kontrolą gospodarze wyrównali w 37 minucie.
Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu przewaga Konfeksu,czego efektem jest bramka w 60 minucie. Akcję prawą stroną przeprowadza Michał Janeczko wycofuje piłkę w pole karne a Łukasz Akacki zdobywa prowadzenie. Mecz kończy się naszym zwycięstwem, wypada nadmienić że mieliśmy jeszcze wiele sytuacji bramkowych których nie wykorzystaliśmy.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę 06.10 o godz.16:00 z Iskrą Kochlice

Konfeks: Kaźmierczak, Hoszowski, Bazan, Wójcik, Kowalczyk, Janeczko (70 min Kukułka), Jazowiecki (90 min Cerolewicz), Piotrowski, Winnik (75 Swędzikiewicz), Cirko(70 min Danczak), Akacki.
Lodowaty prysznic
22/09/2018 23:07
22 września 2018 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Odra Chobienia 2:3 (0:2)

Bramki: 1:3 Swędzikiewicz, 2:3 Piotrowski.

Sędzia: Marek Opalinski (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

Po dwóch kolejnych wyjazdowych zwycięstwach liczyliśmy na kontynuację dobrej passy. Niestety rzeczywistość była zupełnie inna.
W meczu tym wystąpiliśmy bez 5 podstawowych zawodników którzy z różnych przyczyn nie mogli zagrać: Grządkowski, Kowalczyk,Dańczak, Janeczko, Kulikowski.
Od początku spotkania nasz zespół grał bardzo słabo ,tracąc bramki w 9 i 26 minucie spotkania.
II część spotkania rozpoczęła się od 100% okazji Cerolewicza który z 10 m trafił w bramkarza.
W 58 minucie goście zdobywają 3 bramkę. Minutę później Cerolweicz znów nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej.
W 80 minucie Maciej Swędzikiewicz wykonuje rzut wolny z 22 m i precyzyjnym strzałem w okienko strzela gola dla naszego zespołu.
W 90 minucie spotkania Piotrowski po ładnej asyście Swędzikiewicza strzela drugą bramkę dla Konfeksu.
Mecz kończy się naszą przegraną 2:3 i jest to już trzecia porażka naszego zespołu na własnym boisku. Zagraliśmy bardzo słaby mecz we wszystkich formacjach.
Musi nastąpić diametralna poprawa podejścia naszych zawodników do gry,ponieważ w tym sezonie interesuje nas tylko gra o awans do 4 ligi.
Mamy zapewnione wszystkie warunki ażeby ten cel osiągnąć. Oczekujemy od zawodników i trenera zdecydowanie lepszych wyników i pnięcia się w górę tabeli.
Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe w Księgienicach w niedzielę 30 września o godz.16.30 z drużyna Iskry.
W tym meczu oczekujemy pełnej mobilizacji naszego zespołu i odniesienia zdecydowanego zwycięstwa.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski, Akacki, Wójcik, Bazan - Swędzikiewicz, Jazowiecki, Piotrowski, Cerolewicz (Kukułka), Winnik (Hawran) – Cirko
Przedszkolaki w Konfeksie
21/09/2018 8:28
W dniu 20.09 Konfeks Legnica gościł na swoim stadionie przedszkolaków z Przedszkola nr 14 im.Kubusia Puchatka w Legnicy.
Były to dzieci od 3-6 lat w sumie 100 dzieci. Wszystkie dzieci mogły bawić się piłką ,były przygotowane place gry oraz konkursy sprawnościowe.
Podczas pobytu dzieci cały czas grała muzyka w tym hymn konfeksu.
Dzieci miały zapewnioną wodę do picia oraz wszystkie dzieci otrzymały lizaki.
Następnie dzieci grupami wraz z Paniami Wychowawczyniami przeszli do biura konfeksu gdzie podziwiali piękne puchary,zdjęcia oraz koszulki naszych najlepszych zawodników z różnych klubów w Polsce.
Była to świetna zabawa dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim wychowawczynią za przyprowadzenie dzieci na nasz obiekt, myślimy że zaszczepiliśmy w dzieciach bakcyla sportu i że wszystkie dzieci były na konfeksie szczęśliwe.
Nasz klub zaproponował ażeby wszystkie dzieci wykonały w przedszkolu rysunku z pobytu na konfeksie, a najlepsze zostaną wyróżnione i nagrodzone upominkami.
Konfeks przywozi z Radwanic 3 punkty
16/09/2018 16:53
Radwanice 16 września 2018 godz.14:00

Liga Okręgowa

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 1:2 (0:1)

Bramki dla Konfeksu: Cirko 20 min, Kowalczyk 75 min.

Sędzia: Robert Parysek (Del. Głogów)

Widzów: ok.80

Po wygranej w Jaworze z mocnym zespołem Kuźni Jawor nasz zespół pojechał na trudny teren do Radwanic.
Zespół Płomienia po 5 spotkaniach miał 4 remisy i jedną porażkę.
Mecz od początku był bardzo zacięty i oba zespoły za wszelką cenę chciały ten mecz wygrać.
Zespół gospodarzy miał dogodne sytuacje bramkowe w 2 oraz 8 minucie spotkania.
Konfeks odpowiedział groźną akcją w 18 minucie gdy sam na sam z bramkarzem wyszedł Michał Janeczko który niestety przegrał ten pojedynek strzelając z 8 metrów w bramkarza.
W 22 minucie przeprowadziliśmy piękną akcję gdy wspaniałym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Bazan.
Świetne podanie Piotrka wykorzystał Michał Cirko który mocnym strzałem pod poprzeczkę z 12 metrów wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
Od tego momentu nasz zespół prezentował się lepiej od gospodarzy. W 38 minucie Janeczko z 18 metrów oddaje ładny strzał który świetnie broni bramkarz gospodarzy. 5 minut później po akcji Janeczki, Cirko z ostrego kąta strzela w słupek.
Druda połowa spotkania jest w dalszym ciągu bardzo zacięta i stoi na dobrym poziomie.
W 77 minucie Olivier Danczak popisuje się świetną asystą do Kowalczyka. Krystian piękną główką zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.
Gospodarze dążą do zmiany wyniku i udaję im się to w 82 minucie spotkania gdy zdobywają kontaktową bramkę.
Ostatnie minuty są bardzo nerwowe, obie drużyny mają dogodne sytuację do zdobycia bramki których nie wykorzystują.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu nad groźnym zespołem z Radwanic który rozegrał dobry pmecz.
Gratulujemy naszym zawodnika zwycięstwa i liczymy na dalsze sukcesy.
- Po falstarcie gramy coraz lepiej. Potrzebowaliśmy trochę czasu na poukładanie zespołu. Latem straciliśmy przecież kilku ważnych zawodników. Czas gonić czołówkę, która nam trochę uciekła - powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel
Kolejny mecz rozegramy w sobotę 22.09 o godz.16:00 z Odrą Chobienią na własnym boisku.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Akacki, Wójcik, Kowalczyk – Janeczko (75 Cerolewicz), Jazowiecki, Bazan (75 Wasiuk), Dańczak (87 Hawran), Martinka – Cirko
Przełamanie ?
09/09/2018 11:54
Jawor 9 września 2018 godz.11:00

Liga Okręgowa

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jazowiecki 20 min

Sędzia główny: Gontarek Kacper
Asystenci sędziego : Abramowicz Rafał, Kobza Wiesław

Widzów: ok.120

Po trzech przegranych spotkaniach Nasi Piłkarze pojechali na trudny teren do Jawora gdzie zmierzyli się z mocnym zespołem Kuźni.
Od początku spotkania Nasz zespół był bardzo skoncentrowany,grał bardzo uważnie w obronie i widać było od początku że jest zdeterminowany.
Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie,nie odpuszczali żadnej piłki i akcji.
W związku z tym zespół Kuźni Jawor ma dobrych zawodników chcących grać w piłkę dlatego mecz od początku był bardzo ciekawy.
W 20 minuciespotkania w odległości 25 metrów od bramki Kuźni sfaulowany został Olivier Dańczak. Rzut wolny wykonywał Grzegorz Kulikowski którego mocny strzał wybronił bramkarz parując piłkę na 5 metr.
W tej sytuacji najlepiej zachował się Jazowiecki który pewnym strzałem dał nam prowadzenie. Od tego momentu kontrolowaliśmy grę stwarzając kilka groźnych sytuacji.Do przerwy utrzymał się wynik 1-0 dla Konfeksu,który
był zespołem lepszym piłkarsko. W drugiej połowie nadal
kontrolowaliśmy przebieg gry. Gospodarze stworzyli w przeciągu całego meczu tylko jedną groźną sytuację pod naszą bramką, strzelając w 46 minucie spotkania w słupek.
Konfeks miał dużo więcej klarownych sytuacji a najlepszej nie wykorzystał w 78 minucie Janeczko,który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
W 88 minucie Michał Janeczko oddał potężny strzał z 25 metrów który świetnie obronił bramkarz Kuźni.
Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Konfeksu Legnica
który był w tym meczy zespołem lepszym. Mamy nadzieję że jest to początek dobrej passy naszego zespołu który dołączy do czołówki.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 16.09 o godz.14:00 z Płomieniem w Radwanicach.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Wójcik, Akacki, Kowalczyk – Kulikowski, Grządkowski, Jazowiecki, Dańczak (88 Swędzikiewicz), Martinka (75 min Janeczko) – Cirko (90 min Cerolewicz).
Konfeks odpadł z Pucharu Polski
06/09/2018 8:54
Legnica 5 września 2018 godz.17:00

Puchar Polski I runda

Konfeks - Sparta Rudna 2-2 (1-2) karne 7-8

Bramki: Akacki Winnik

Sędzia główny: Łuniewski Jarosław (Del.Legnica)

Widzów: ok.80

Zdjęcia www.lca.pl
Ciekawy mecz rozegrały w ramach Pucharu Polski drużyny Konfeksu i Sparty Rudnej.
W 3 minucie goście zdobywają bramkę po strzale Ostrowskiego.
Następnie w 23 minucie w sytuacji sam na sam Cirko przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. W 32 minucie po ładnej wrzutce z rzutu rożnego Danczaka, bramkę strzałem głową zdobywa Akacki. Następnie trzy stuprocentowe sytuacje nie wykorzystuje Michał Cirko . Mści się to w 44 minucie w której goście po strzale Ostrowskiego z rzutu karnego wychodzą na prowadzenie.
W 2 połowie spotkania mamy jeszcze większą przewagę niż w 1 połowie. Jednak nieskuteczność naszych zawodników w tym 100% sytuacje bramkowe Martinki oraz Cerolewicza nie pozwalają nam zdobyć bramki.
W 82 minucie Kowalczyk strzela w poprzeczkę.W 90 minucie doprowadzimy do wyrównania 2-2 po strzale Winnika. Bezpośrednio po zakończeniu meczu sędzia zarządza konkurs rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy.
Przegrywamy w rzutach karnych 7-8 a 11 nie wykorzystują Piotrowski oraz Cerowleicz. Bramki dla naszego zespołu rzutów karnych zdobyli: Akacki, Danczak, Winnik, Kowalczyk, Bazan, Hoszowski,Swędzikiewicz.
Mecz który powinniśmy wygrać kilkoma bramkami w dramatycznych okolicznościach przegrywamy.
Kolejny mecz mistrzowski rozegramy w niedzielę 9 września o godz.11 w Jaworze z Kuźnią

Konfeks: Kazimierczak, Martinka(84 min Hawran), Janeczko(46 min Swędzikiewicz), Kowalczyk, Danczak, Cirko(56 Cerolewicz) Hoszowski, Jazowiecki(78 min Wnnik)Piotrowski, Bazan, Akacki
Od 2:0 do 2:5 !!
03/09/2018 10:21
Legnica 1 września 2018 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - KS Legnickie Pole 2:5 (2:3)

Bramki Kamil Wójcik 3 min( karny), Michał Cirko 17 min - Łukasz Kozłowski 28 min, Kacper Kaszczyszyn 30 min, Adam Wasilewski 40 min(karny), 86 min(karny), Mateusz Alwin 90+3 min

Sędzia: Artur Dębowski (Del.Lubin)

Widzów: ok.150

Nasza drużyna zanotowała trzecią porażkę z rzędu, ulegając tym razem drużynie KS Legnickie Pole 2:5, mimo prowadzenia 2:0 w początkowej fazie meczu.
Ten mecz traktowaliśmy jako przełamanie po dwóch porażkach ale było podobnie jak w porzednich meczach. Dużo błędów w obronie i pomocy oraz nieskuteczność w ataku.

Konfeks: Grzegorz Kaźmierczak, Michał Grządkowski (Aleksander Jazowiecki 68 min), Krystian Kowalczyk, Piotr Bazan, Michał Cirko, Łukasz Akacki, Michał Janeczko (Filip Kukułka 62 min), Gabriel Piotrowski, Grzegorz Kulikowski ( Rafał Martinka 62 min), Kamil Wójcik, Kamil Hoszowski

Legnickie Pole: Alan Kopystiański, Patryk Czuchnicki (Przemysław Nowak 90 min), Łukasz Kozłowski, Adam Wasilewski, Paweł Wyżga, Igor Kuczyński, Patryk Kukla (Rafał Lesiak 80 min), Marcin Wasilewski, Jakub Adach, Mateusz Alwin, Kacper Kaszczyszyn.
Druga porażka
26/08/2018 11:19
Męcinka 25 sierpnia 2018 godz.17:00

Liga Okręgowa

GKS Męcinka - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Del.Legnica)

Widzów ok.60

Konfeks przegrał 0:2 w Męcince z tamtejszym GKS-em w meczu 3. kolejki piłkarskiej Klasy Okręgowej.
Nasz zespół& był tradycyjnie nieskuteczny w ataku, i niepewny w obronie.
Pierwszego gola starciliśmy po zamieszaniu podbramkowym i zaspaniu defensorów.
W drugiej połowie podopieczni trenera Andrzeja Kisiela zdominowali gospodarzy ale nic z tego nie wynikało.
Miedzy innymi sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Grzegorz Kulikowski.
Drugi gol padł po szybkiej kontrze gospodarzy. Konfeks doznał drugiej z rzędu porażki. Po trzech kolejkach mamy tylko trzy punkty.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Wójcik, Bazan, Kowalczyk, Jazowiecki (16 Swędzikiewicz), Grządkowski, Janeczko (75 Kukułka), Kulikowski, Piotrowski, Akacki

Starsze wiadomości