Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Kolejne wyjazdowe zwycięstwo
15/10/2018 12:12
Przemków 14 września 2018 godz.14:00

Liga Okręgowa

Huta Przemków - Konfeks Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Akacki 24 min (karny), 1:2 Cerolewicz 85 min

Sędzia: Klaska Piotr (Del.Głogów)

Widzów: ok.80

Na mecz do Przemkowa nasz zespół udał się w bardzo okrojonym składzie ponieważ z różnych względów nie mogło w nim wystąpić az 7 naszych zawodników.
Pierwsza połowa spotkania to dobra gra naszego zespołu który kontrolował grę. W 24 minucie spotkania w polu karnym był faulowany Michał Janeczko i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Łukasz Akacki który dał nam prowadzenie.
Mecz mogliśmy i powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie ale nasz zespół był nieskuteczny. Pierwsze 20 minut drugiej części to przewaga gospodarzy. Od 65 minuty nasz zespół wrócił na właściwy tor.
Niestety w 81 minucie tracimy bramkę po rzucie karnym. Nie załamuje to naszego zespołu który w 85 minucie wychodzi na prowadzenie 2:1.
Ładną indywidualną akcję przeprowadza Hubert Winnik dokładając piłkę na 5 metr do Jakuba Cerolewicza a ten zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu mistrzowskim seniorów.

W sobotę 20.10 o godz. 15.30 gramy ze Zrywem Kłębanowice i oczekujemy przełamania klątwy własnego boiska i odniesienia zwycięstwa.

Konfeks: Kazimierczak, Hoszowski, Bazan, Akacki, Piotrowski, Swędzikiewicz, Winnik, Janeczko, Cerolewicz, Kulikowski, Martinka.
Kolejna domowa przegrana seniorów
08/10/2018 12:32
Legnica 6 października 2018 godz.16:00

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kulikowski 23 min, 1:1 Baranowski 77 min, 1:2 Kacper Kwiatkowski 82 min

Sędzia: Norbert Deluga

Widzów: ok.100

Mecz z Iskrą to kolejny popis nieudolności naszego zespołu. Grając przez 77 minut z dużą przewagą i mając wiele sytuacji bramkowych kolejny raz przegrywamy wygrany mecz.
W 23 minucie spotkania Grzegorz Kulikowski ładnym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. Prowadzimy grę, dyktujemy warunki gry i mamy juz nie 100, ale 300 % sytuacje których nie wykorzystuje Kamil Wójcik, Michał Janeczko oraz Gabriel Piotrowski.
Mści się to w końcówce spotkania gdy tracimy bramki w 77 min i 82 minucie.
Jest to 4 mecz Konfeksu na własnym boisku i 4 kolejna
przegrana. Jeszcze nigdy w 47 letniej historii naszego Klubu taka rzecz nie miała miejsca !!
W meczu nie popisał się także sędzia głÃ³wny spotkania Norbert Deluga który za uderzenie głową naszego zawodnika dał tylko żÃ³łtą kartkę zawodnikowi gości.
Jest to o tyle dziwne że zarówno sędzia głÃ³wny i sędzia asystent doskonale widzieli tą sytuacje ponieważ było to na ich oczach.
Kolejny mecz rozegramy 14.10 o godz. 14 z Hutą Przemków na wyjeździe.

Konfeks: Kaźmierczak, Winnik (75 min Kukułka), Kowalczyk, Bazan, Akacki, Jazowiecki, Janeczko, Piotrowski, Kulikowski, Wójcik, Hoszowski.
Zwycięstwo w Księgienicach.
01/10/2018 17:33
Księgienice 30 września 2018 godz.16:30

Iskra Księgienice - Konfeks Legnica 1:2 (1:1)

Bramki : 0:1 Cirko 20 min, 1:2 Akacki 60 min

Sędzia Kacper Gontarek (Del. Legnica)

Po bardzo słabym ostatnim meczu na własnym z Odrą Chobienia
pojechaliśmy na trudny teren do Księgienic.
Z tym przeciwnikiem na wyjazdach nie wygraliśmy od wielu lat,tym rzem musieliśmy zdobyć 3 pkt, żeby nie stracić zbyt dużego dystansu do czołÃ³wki. W stosunku do ostatniego meczu trener dokonał kilku zmian. Od początku spotkania nasz zespół był drużyną dominującą wykazującą większa kulturę gry.
Efektem tego była bramka w 20 minucie Michała Cirki po ładnej asyście Piotrowskiego. Gdy wydawało się że mecz jest pod kontrolą gospodarze wyrównali w 37 minucie.
Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu przewaga Konfeksu,czego efektem jest bramka w 60 minucie. Akcję prawą stroną przeprowadza Michał Janeczko wycofuje piłkę w pole karne a Łukasz Akacki zdobywa prowadzenie. Mecz kończy się naszym zwycięstwem, wypada nadmienić że mieliśmy jeszcze wiele sytuacji bramkowych których nie wykorzystaliśmy.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę 06.10 o godz.16:00 z Iskrą Kochlice

Konfeks: Kaźmierczak, Hoszowski, Bazan, Wójcik, Kowalczyk, Janeczko (70 min Kukułka), Jazowiecki (90 min Cerolewicz), Piotrowski, Winnik (75 Swędzikiewicz), Cirko(70 min Danczak), Akacki.
Lodowaty prysznic
23/09/2018 3:07
22 września 2018 godz.16:00

Konfeks Legnica - Odra Chobienia 2:3 (0:2)

Bramki: 1:3 Swędzikiewicz, 2:3 Piotrowski.

Sędzia: Marek Opalinski (Del.Lubin)

Po dwóch kolejnych wyjazdowych zwycięstwach liczyliśmy na kontynuację dobrej passy. Niestety rzeczywistość była zupełnie inna.
W meczu tym wystąpiliśmy bez 5 podstawowych zawodników którzy z różnych przyczyn nie mogli zagrać: Grządkowski, Kowalczyk,Dańczak, Janeczko, Kulikowski.
Od początku spotkania nasz zespół grał bardzo słabo ,tracąc bramki w 9 i 26 minucie spotkania.
II część spotkania rozpoczęła się od 100% okazji Cerolewicza który z 10 m trafił w bramkarza.
W 58 minucie goście zdobywają 3 bramkę. Minutę później Cerolweicz znów nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej.
W 80 minucie Maciej Swędzikiewicz wykonuje rzut wolny z 22 m i precyzyjnym strzałem w okienko strzela gola dla naszego zespołu.
W 90 minucie spotkania Piotrowski po ładnej asyście Swędzikiewicza strzela drugą bramkę dla Konfeksu.
Mecz kończy się naszą przegraną 2:3 i jest to już trzecia porażka naszego zespołu na własnym boisku. Zagraliśmy bardzo słaby mecz we wszystkich formacjach.
Musi nastąpić diametralna poprawa podejścia naszych zawodników do gry,ponieważ w tym sezonie interesuje nas tylko gra o awans do 4 ligi.
Mamy zapewnione wszystkie warunki ażeby ten cel osiągnąć. Oczekujemy od zawodników i trenera zdecydowanie lepszych wyników i pnięcia się w górę tabeli.
Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe w Księgienicach w niedzielę 30 września o godz.16.30 z drużyna Iskry.
W tym meczu oczekujemy pełnej mobilizacji naszego zespołu i odniesienia zdecydowanego zwycięstwa.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski, Akacki, Wójcik, Bazan - Swędzikiewicz, Jazowiecki, Piotrowski, Cerolewicz (Kukułka), Winnik (Hawran) – Cirko
Przedszkolaki w Konfeksie
21/09/2018 12:28
W dniu 20.09 Konfeks Legnica gościł na swoim stadionie przedszkolaków z Przedszkola nr 14 im.Kubusia Puchatka w Legnicy.
Były to dzieci od 3-6 lat w sumie 100 dzieci. Wszystkie dzieci mogły bawić się piłką ,były przygotowane place gry oraz konkursy sprawnościowe.
Podczas pobytu dzieci cały czas grała muzyka w tym hymn konfeksu.
Dzieci miały zapewnioną wodę do picia oraz wszystkie dzieci otrzymały lizaki.
Następnie dzieci grupami wraz z Paniami Wychowawczyniami przeszli do biura konfeksu gdzie podziwiali piękne puchary,zdjęcia oraz koszulki naszych najlepszych zawodników z różnych klubów w Polsce.
Była to świetna zabawa dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim wychowawczynią za przyprowadzenie dzieci na nasz obiekt, myślimy że zaszczepiliśmy w dzieciach bakcyla sportu i że wszystkie dzieci były na konfeksie szczęśliwe.
Nasz klub zaproponował ażeby wszystkie dzieci wykonały w przedszkolu rysunku z pobytu na konfeksie, a najlepsze zostaną wyróżnione i nagrodzone upominkami.
Konfeks przywozi z Radwanic 3 punkty
16/09/2018 20:53
Radwanice 16 września 2018 godz.14:00

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 1:2 (0:1)

Bramki dla Konfeksu: Cirko 20 min, Kowalczyk 75 min.

Sędzia: Robert Parysek (Del. Głogów)

Po wygranej w Jaworze z mocnym zespołem Kuźni Jawor nasz zespół pojechał na trudny teren do Radwanic.
Zespół Płomienia po 5 spotkaniach miał 4 remisy i jedną porażkę.
Mecz od początku był bardzo zacięty i oba zespoły za wszelką cenę chciały ten mecz wygrać.
Zespół gospodarzy miał dogodne sytuacje bramkowe w 2 oraz 8 minucie spotkania.
Konfeks odpowiedział groźną akcją w 18 minucie gdy sam na sam z bramkarzem wyszedł Michał Janeczko który niestety przegrał ten pojedynek strzelając z 8 metrów w bramkarza.
W 22 minucie przeprowadziliśmy piękną akcję gdy wspaniałym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Bazan.
Świetne podanie Piotrka wykorzystał Michał Cirko który mocnym strzałem pod poprzeczkę z 12 metrów wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
Od tego momentu nasz zespół prezentował się lepiej od gospodarzy. W 38 minucie Janeczko z 18 metrów oddaje ładny strzał który świetnie broni bramkarz gospodarzy. 5 minut później po akcji Janeczki, Cirko z ostrego kąta strzela w słupek.
Druda połowa spotkania jest w dalszym ciągu bardzo zacięta i stoi na dobrym poziomie.
W 77 minucie Olivier Danczak popisuje się świetną asystą do Kowalczyka. Krystian piękną głÃ³wką zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.
Gospodarze dążą do zmiany wyniku i udaję im się to w 82 minucie spotkania gdy zdobywają kontaktową bramkę.
Ostatnie minuty są bardzo nerwowe, obie drużyny mają dogodne sytuację do zdobycia bramki których nie wykorzystują.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu nad groźnym zespołem z Radwanic który rozegrał dobry pmecz.
Gratulujemy naszym zawodnika zwycięstwa i liczymy na dalsze sukcesy.
- Po falstarcie gramy coraz lepiej. Potrzebowaliśmy trochę czasu na poukładanie zespołu. Latem straciliśmy przecież kilku ważnych zawodników. Czas gonić czołÃ³wkę, która nam trochę uciekła - powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel
Kolejny mecz rozegramy w sobotę 22.09 o godz.16:00 z Odrą Chobienią na własnym boisku.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Akacki, Wójcik, Kowalczyk – Janeczko (75 Cerolewicz), Jazowiecki, Bazan (75 Wasiuk), Dańczak (87 Hawran), Martinka – Cirko
Przełamanie ?
09/09/2018 15:54
Jawor 9 września 2018 godz.11:00

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jazowiecki 20 min

Sędzia głÃ³wny: Gontarek Kacper
Asystenci sędziego : Abramowicz Rafał, Kobza Wiesław

Widzów: ok.120

Po trzech przegranych spotkaniach Nasi Piłkarze pojechali na trudny teren do Jawora gdzie zmierzyli się z mocnym zespołem Kuźni.
Od początku spotkania Nasz zespół był bardzo skoncentrowany,grał bardzo uważnie w obronie i widać było od początku że jest zdeterminowany.
Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie,nie odpuszczali żadnej piłki i akcji.
W związku z tym zespół Kuźni Jawor ma dobrych zawodników chcących grać w piłkę dlatego mecz od początku był bardzo ciekawy.
W 20 minuciespotkania w odległości 25 metrów od bramki Kuźni sfaulowany został Olivier Dańczak. Rzut wolny wykonywał Grzegorz Kulikowski którego mocny strzał wybronił bramkarz parując piłkę na 5 metr.
W tej sytuacji najlepiej zachował się Jazowiecki który pewnym strzałem dał nam prowadzenie. Od tego momentu kontrolowaliśmy grę stwarzając kilka groźnych sytuacji.Do przerwy utrzymał się wynik 1-0 dla Konfeksu,który
był zespołem lepszym piłkarsko. W drugiej połowie nadal
kontrolowaliśmy przebieg gry. Gospodarze stworzyli w przeciągu całego meczu tylko jedną groźną sytuację pod naszą bramką, strzelając w 46 minucie spotkania w słupek.
Konfeks miał dużo więcej klarownych sytuacji a najlepszej nie wykorzystał w 78 minucie Janeczko,który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
W 88 minucie Michał Janeczko oddał potężny strzał z 25 metrów który świetnie obronił bramkarz Kuźni.
Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Konfeksu Legnica
który był w tym meczy zespołem lepszym. Mamy nadzieję że jest to początek dobrej passy naszego zespołu który dołączy do czołÃ³wki.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 16.09 o godz.14:00 z Płomieniem w Radwanicach.

Konfeks: Kaźmierczak – Hoszowski, Wójcik, Akacki, Kowalczyk – Kulikowski, Grządkowski, Jazowiecki, Dańczak (88 Swędzikiewicz), Martinka (75 min Janeczko) – Cirko (90 min Cerolewicz).
Konfeks odpadł z Pucharu Polski
06/09/2018 12:54
Legnica 5 września 2018 godz.17:00

Puchar Polski I runda

Konfeks - Sparta Rudna 2-2 (1-2) karne 7-8

Bramki: Akacki Winnik

Sędzia głÃ³wny: Łuniewski Jarosław (Del.Legnica)

Ciekawy mecz rozegrały w ramach Pucharu Polski drużyny Konfeksu i Sparty Rudnej.
W 3 minucie goście zdobywają bramkę po strzale Ostrowskiego.
Następnie w 23 minucie w sytuacji sam na sam Cirko przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. W 32 minucie po ładnej wrzutce z rzutu rożnego Danczaka, bramkę strzałem głową zdobywa Akacki. Następnie trzy stuprocentowe sytuacje nie wykorzystuje Michał Cirko . Mści się to w 44 minucie w której goście po strzale Ostrowskiego z rzutu karnego wychodzą na prowadzenie.
W 2 połowie spotkania mamy jeszcze większą przewagę niż w 1 połowie. Jednak nieskuteczność naszych zawodników w tym 100% sytuacje bramkowe Martinki oraz Cerolewicza nie pozwalają nam zdobyć bramki.
W 82 minucie Kowalczyk strzela w poprzeczkę.W 90 minucie doprowadzimy do wyrównania 2-2 po strzale Winnika. Bezpośrednio po zakończeniu meczu sędzia zarządza konkurs rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy.
Przegrywamy w rzutach karnych 7-8 a 11 nie wykorzystują Piotrowski oraz Cerowleicz. Bramki dla naszego zespołu rzutów karnych zdobyli: Akacki, Danczak, Winnik, Kowalczyk, Bazan, Hoszowski,Swędzikiewicz.
Mecz który powinniśmy wygrać kilkoma bramkami w dramatycznych okolicznościach przegrywamy.
Kolejny mecz mistrzowski rozegramy w niedzielę 9 września o godz.11 w Jaworze z Kuźnią

Konfeks: Kazimierczak, Martinka(84 min Hawran), Janeczko(46 min Swędzikiewicz), Kowalczyk, Danczak, Cirko(56 Cerolewicz) Hoszowski, Jazowiecki(78 min Wnnik)Piotrowski, Bazan, Akacki