Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Bramki: Rychlicki - 5, Ząbek i Strzelczyk po 1

Trampkarze Konfeksu Legnica występujący w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy po dwóch kolejnych porażkach na początku sezonu grają coraz lepiej.
Nasi trampkarze po pokonaniu Karkonosze Jelenia Góra oraz Chrobrego Głogów odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo.
Tym razem nasz zespół rozgromił Pogoń Góra 7:2.
Bohaterem tego spotkania był Jakub Rychlicki, który zdobył w tym meczu 5 bramek. Konfeks odniósł zasłużone wysokie zwycięstwo, ponieważ od początku spotkania był zespołem dużo lepszym.
Pomimo tego po 20 minutach przegrywaliśmy 0:1 odpowiedź nasza była natychmiastowa i w ciągu minuty Rychlicki zdobył swoją pierwszą bramkę.
Goście ambitnie walczyli do końca spotkania, ale w tym meczu wszystkie argumenty piłkarskie były po stronie po Konfeksu. Pomimo wysokiego zwycięstwa trener Witold Woźniak nie był zadowolony z gry naszego zespołu ponieważ twierdził, że stać nasz zespół na dużo lepszą grę.
Kolejny mecz rozegramy 18.04 (czwartek) o godz. 18:00 z Miedzią Legnica

Konfeks: Morawski, Tomaszewski, Strzelczyk, Ptaszyński, Romanow, Ząbek, Rychlicki, Chmielowiec, Jamka, Bukowski, Świątkowski, Zwiński, Herec
Kubeł zimnej wody
14/04/2019 23:31
Legnica 13 kwietnia 2019 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Kuźnia Jawor 1:4 (1:3)

Bramki : 0:1 Majka 15 min, 0:2 Borek 20 min, 1:2 Dubowski 38 min, 1:3 Piec 41 min, 1:4 Bagiński 70 min

Sędzia głÃ³wny: Kacper Bajon (Delegatura Lubin)

Widzów: ok.100

Po ostatnim naszym najlepszym spotkaniem w tej rundzie, choć było to spotkanie przegrane z Legnickim Polem mieliśmy nadzieję na dobrą grę i korzystny wynik naszego zespołu. Przeciwnikiem naszym była bardzo mocna drużyna Kuźni Jawor. Jak zwykle na meczach Konfeksu mecz odbył się na świetnie przygotowanej płycie boiska, a oba zespoły wyprowadziły na plac gry najmłodsi nasi piłkarze. Przy tej okazji bardzo dziękujemy rodzicom, że po mimo nie korzystnej pogody przyprowadzili swoje dzieci na mecz, dzięki czemu była piękna oprawa meczu. Zdecydowanie lepiej w grę weszli piłkarze Kuźni, którzy już w 15 minucie po strzale Rafała Majki zdobyli prowadzenie, pięć minut później dostaliśmy drugi cios gdy Emilian Borek przypadkowo uderzył piłkę tyłem głowy i dał prowadzenie 2:0 gościom.
W nasze szeregi wdarła się nerwowość w wyniku czego nie potrzebną żÃ³łtą kartkę za gadanie otrzymał nasz kapitan Kamil Wójcik. W 35 minucie Wójcik będąc 7 metrów od bramki przeciwnika fatalnie przestrzelił. W 38 minucie po ładnej wrzutce Kowalczyka piękną bramkę głową w okienko zdobywa Tomek Dubowski, gdy wydaje się, że możemy doprowadzić do wyrównania otrzymujemy trzeci cios gdy ładnym strzałem z 20 metrów popisuje się najlepszy zawodnik spotkania Przemysław Piec, który daje prowadzenie gościom 3:1.
Parę minut później Kamil Wójcik otrzymuje drugą żÃ³łtą kartkę w konsekwencji czego musi opuścić plac gry. Otrzymana czerwona kartka przez Kamila Wójcika była z gatunku na własne życzenie.
W przewie meczu nasz trener dokonał dwóch zmian ściągając z placu gry Michała Cirko oraz Grzegorza Kulikowskiego, a w ich miejsce wprowadził Michała Grządkowskiego oraz Kamila Hoszowskiego. W drugiej połowie spotkania Kuźnia Jawor mając korzystny wynik cofnęła się na własną połowę i kontrolowała przebieg gry,czekając na kontrę. Nasz zespół w tym okresie osiągnął przewagę, grał ambitnie, ale na nic się to zdało. W 69 minucie najlepszy strzelec gości Marcin Bagiński zdobywa 4 bramkę dla Kuźni. W 82 minucie świetną sytuację bramkową ma Dubowski jednak jego stał broni Patryk Borek.Przegrywamy bardzo ważny mecz dla układu tabeli 1:4, spadamy na 4 miejsce i tracimy do wicelidera już 6 pkt.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem spotkania był zawodnik Kuźni Przemysław Piec, natomiast w naszym zespole wyróżniał się wprowadzony w 46 minucie Kamil Hoszowski.
Trener gości Piotr Przerywacz świetnie ustawił taktycznie swój zespół i widać było , że pod tym względem jesteśmy od Kuźni zespołem zdecydowanie słabszym.
Mamy nadzieję, że nasz zespół wyciągnie wnioski po dwóch kolejno przegranych meczach i w kolejnych spotkaniach będziemy wygrywać mecze.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 27.04(sobota) o godz. 16:00 na własnym boisku z Płomieniem Radwanice.

Konfeks: Kaźmierczak - Kowalczyk, Pazio, Wójcik , Janeczko (62 min. Winnik) - Kulikowski (46 min. Hoszowski), Dudka (79 min. Dańczak), Swędzikiewicz (70 min. Czuba), Martinka - Cirko (46 min. Grządkowski), Dubowski.

Kuźnia: P.Borek - Wiźniewski, Kruczek, Dunaj, Dworakowski - D.Duda (67 min. Janoś), E.Borek, Majka, Piec, Suchecki (76 min. Pastuła) - Bagiński.
Porażka z Legnickim Polem
06/04/2019 22:39
Legnica Park Miejski 6 kwietnia 2019 godz.17:00

KS Legnickie Pole - Konfeks Legnica 2:1 (0:1)

Bramki 1:0 Dubowski 35 min, 1:1 Wasilewski M. 68 min, 2:1 Wasilewski M. 84 min

Sędzia: Wożny Łukasz (Del.Legnica)

Widzów: ok.250

Po serii 8 kolejnych zwycięstw nasza drużyna seniorów zmierzyła się z liderem rozgrywek z Legnickiego Pola.
W pierwszych 5 minutach przewagę osiągneli piłkarze naszego rywala,jednak nic z tego nie wyniknęło. Następne minuty to zdecydowana dominacja naszego zespołu i świetne sytuację do zdobycia bramki. Dwie z nich nie wykorzystał w 6 i 11 minucie Tomek Dubowski. Zrehabilitował się w 36 minucie gdy po wrzutce z rzutu wolnego Grzegorza Kulikowskiego zdobywa piękną bramkę głową.
Prowadzimy 1-0 i dalej atakujemy. W 42 minucie Michał Cirko oddaje mocny strzał z 35 m, który minimalnie mija słupek.
Po przewie kontynuujemy naszą dobrą grę wynikiem czego są znów doskonałe sytuacje naszych zawodników.
W 60 minucie Marek Dudka z 8 m , strzela w boczną siatkę.
W 65 minucie powinno być 2:0 jednak Cirko strzela w poprzeczkę a dobitka Dubowskiego jest niecelna. Tak to bywa w piłce nożnej ,że nie wykorzystane sytuację się mszczą i w 68 minucie tracimy bramkę. Od tego momentu w naszą grę wkrada się nerwowość efektem czego jest świetna sytuacja w 75 minucie dla naszego rywala,na nasze szczęście strzał jest nie celny.
W 80 minucie w doskonałej sytuacji znajduje się Michał Cirko, jednak zbyt długo czeka z oddaniem strzału i tracimy szanse na objęcie prowadzenia.
W 87 minucie tracimy bramkę i przegrywamy mecz 1:2.
Szkoda bo w tym meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, który powinien wygrać minimum 3 bramkami. Mecz był podobny do meczu ekstraklasy, który został rozegrany w niedzielę, w którym zdecydowanie lepszym zespołem był Górnik Zabrze, jednak brak skuteczności sprawił ,że zwycięzca została Legia Warszawa.
Z przebiegu gry widać ,że nasz zespół jest mocny i w kolejnych meczach powinniśmy seryjnie wygrywć.
- Mogliśmy Legnickie Pole dobić do przerwy, bo mieliśmy idealne sytuacje na zdobycie drugiej i trzeciej bramki Każdy zespół budują zdobywane bramki. Mieliśmy gole mogące dać nam prowadzenie i rywal zostałby rozjechany, ale niestrzelenie tych goli sprawiło, że wkradło się w rozprężenie w naszych szeregach. W końcówce meczu rywal przetasował skład i zrobił dwie mocne akcje swoją lewą stroną boiska na podmęczonych zawodników w moim zespole. Zarówno Janeczko, jak i Hoszowski harowali od początku meczu, grali mocno ofensywnie i po prostu nie zamknęli w porę tych akcji. Porażka była wkalkulowana w scenariusz ligi. To dopiero 19 kolejka, przed nami 11 spotkań i gramy dalej. Cele pozostają te same - powiedział po meczu trener Konfeksu Andrzej Kisiel

Kolejny mecz rozegramy 13.04 (sobota) o godz.15:00 z Kuźnią Jawor

Legnickie Pole:Kostuń - Lesiak( Kubań), Dominiak, Plecety, Sejud ( Kaśczyszyn)) - Kozłowski( K. Adach), Wyźga, Alwin, J. Adach - M.Wasilewski ( Kukułka), A.Wasilewski.
Konfeks: Kaźmierczak - Kowalczyk, Pazio, Wójcik, Janeczko( 83 min Swędzikiewicz) - Martinka, Dudka ( 75 min Grządkowski) , Kulikowski ( 75 min Winnik), Hoszowski - Dubowski, Cirko
Konfeks rządzi Ekstraklasą !
03/04/2019 12:28
W dniu 02.04.2019, 60 osobowa grupa zawodników, trenerów i działaczy była na meczu derbowym we Wrocławiu Śląsk Wrocław - Miedź Legnica.
Przed meczem przeżyliśmy historyczny moment dla naszego Klubu ponieważ dwóch naszych wychowanków Grzegorz Bartczak i Marcin Robak byli kapitanami swoich zespołÃ³w.
Nasi wychowankowie wyprowadzili swoje drużyny na murawę stadionu. Jednym słowem można powiedzieć, że Konfeks rządzi Ekstraklasą!!!
Wypada nadmienić, że jest to jedyny wypadek w Polskiej Ekstraklasie gdzie dwóch zawodników, wychowanków jednego klubu jest kapitanami zespołÃ³w.
Była to dla nas bardzo miła i wzruszająca chwila, która zapisze się w kronikach naszego Klubu.
Sam mecz był meczem przyjaźni i obie drużyny nie chciały zrobić sobie wzajemnie krzywdy.
Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 0:0, a nasi młodzi zawodnicy po meczu spotkali się z Marcinem Robakiem i zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć.
Mecze młodzików i trampkarzy
01/04/2019 13:51
Efektowna wygrana młodzików

Konfeks - Górnik Polkowice 10:1 (7:0)

Bramki: Rauss - 3, Rakoczy - 2, Kruszelnicki, Zakrzewski, Kaptur, Tekiele Wojciech i Wróblewski Jakub po 1

Efektowne zwycięstwo z Górnikiem Polkowice w stosunku 10-1 odnieśli nasi młodzicy. Nasz zespół rozegrał dobry mecz i widać ,że cały czas robi postępy, chcąc grać piłką. W efekcie dobrej naszej gry zdobyliśmy 10 bramek tracąc tylko 1 w końcówce spotkania. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 17:30 z Sokołem Jerzmanowa.

Konfeks: Rakoczy, Czarnecki, Kaptur, Krok, Kruszelnicki, Matwiejczuk, Rauss, Wróblewski Jakub, Wróblewski Szymon, Domagała, Tekiele Wojciech, Witkowski, Zakrzewski Kacper, Zakrzewski Dawid.

**************************************************

Trampkarze

Konfeks - Karkonosze Jelenia Góra 3:1 (2:1)

Bramki: Ząbek, Rychlicki, Tekiele

Po dwóch przegranych pierwszych spotkaniach w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy nasz zespół do meczy z Karkonoszami przystąpił bardzo skoncentrowany. Od początku dyktowaliśmy warunki gry, gdy byliśmy zespołem lepszym.
W efekcie dobrej gry naszego zespołu zdobyliśmy 3 bramki, których strzelcami byli Jakub Rychlicki, Filip Ząbek i Arkadiusz Tekiele.
Goście odpowiedzieli jednym trafieniem i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu 3:1.
Po meczu była duża radość z osiągniętego zwycięstwa.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w dniu 06.04.(sobota) o godz. 15:00 w Głogowie z Chrobrym.

Konfeks: Morawski, Latoch, Chmielowiec, Strzelczyk, Ząbek, Tomaszewski, Ptaszyński, Rychlicki, Jamka, Tekiele, Romanow, Zwiński, Herec, Świątkowski, Bukowski, Ścigała, Kondratowicz.

Widzów ok.700

Mecz z wiceliderem KS Męcinka odbył się na bardzo dobrej przygotowanej płycie boiska, przy świetnej pogodzie.
Mecz oglądała rekordowa liczba widzów tj.700 osób.
Spotkanie miało piękną oprawę , przed spotkaniem wystąpił zespół taneczny Diamond Girls na płytę boiska sędziów oraz zespoły Konfeksu i Męcinki wyprowadzili najmłodsi piłkarze naszego klubu.
Oprawa meczu była przepiękna. Od początku spotkania w poczynaniach obu zespołÃ³w widać było dużą nerwowość. Zespoły grały bardzo uważnie w obronie starając się nie stracić przypadkowej bramki.
Po 20 minutach spotkanie nabrało rumieńców i zaczęły się tworzyć sytuacje bramkowe. W 25 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się najlepszy strzelec gości Adam Pałka, jednak skuteczna interwencja naszego obrońcy i bramkarza zapobiegła utracie gola. Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Cirko jednak jego strzał trafia tylko w słupek ,a dobitka Tomka Dubowskiego nie przynosi efektu.
W 39 minucie 100% sytuację bramkową ma Rafał Martinka , który z 5 metrów strzela zbyt lekko i bramkarz gości Bartosz Biadała skutecznie broni.
W przerwie meczu trener Andrzej Kisiel dokonuje 2 zmian wprowadzając za Michała Grządkowskiego oraz Łuaksza Czubę, Macieja Swędzikiewicza oraz Huberta Winnika.
W tej części spotkania zaczynamy grać pewniej osiągając przewagę . Efektem tego jest bramka w 68 minucie Michała Cirki.
Zdobycie bramki poprzedziło dwukrotne wybicie piłki z lini bramkowej przez obrońców gości . Przy trzecim strzale Cirki piłka ugrzęzła w siatce i nastąpiła wielka radość naszego zespołu.
W 77 minucie z 25 metrów strzela Winnik jednak jego strzał pod poprzeczkę broni Bidała. W 83 minucie w świetnej sytuacji bramkowej znalazł się nasz kapitan Kamil Wójcik, który nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Dwie minuty później w 100% sytuacji znalazł się Winnik, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału ,marnując doskonała sytuację bramkową.
Mecz stał na dobrym poziomie dwa zespoły stworzyły ciekawe widowisko, a emocje trwały do ostatnich sekund spotkania.
Konfeks odniósł zasłużone zwycięstwo będąc zespołem lepszym, stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych i dlatego też po meczu mogliśmy cieszyć się
z cennego zwycięstwa. Zespół gości zaprezentował się dobrze i widać, że do końca rozgrywek będą walczyć o awans do klasy wyższej.
Dziękujemy za liczne przybycie na nasz stadion i gorący doping. Uważamy ,że warto było przyjść na stadion Konfeksu obejrzeć emocjonujące spotkanie i zwycięstwo naszej drużyny.
Zapraszamy na kolejne spotkania .
Naszemu zespołowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 06.04 (sobota) o godz.17:00 z liderem rozgrywek zespołem KS Legnickie Pole, który odbędzie się w Legnicy na sztucznej płycie w Parku Miejskim.

Konfeks: Kazimierczak - Wójcik, Pazio, Dudka, Czuba (46 min Winnik), Grządkowski (46 min Swędzikiewicz), Kowalczyk, Janeczko (85 min Hoszowski), Kulikowski, Dubowski, Cirko
Andrzej Kisiel w TV Regionalna i TV Dami
30/03/2019 21:03
Informujemy, że Andrzej Kisiel w ostatnich dniach uczestniczył w dwóch programach telewizyjnych, w których opowiadał o swojej karierze zawodniczej i trenerskiej .
Wypowiadał się także na temat KS Konfeks Legnica, w którym jest trenerem drużyny seniorów.
Ciekawe wywiady można obejrzeć na stronach:
oraz
Zapraszamy.
Hat trick Michala Cirko
23/03/2019 17:07
Bieniowice 23 marca 2019 godz.15:00

Kaczawa Bieniowice - Konfeks Legnica 1:4 (0:2)

Bramki dla Konfeksu: 0:1 Cirko 22 min, 0:2 Cirko 39 min, 0:3 Winnik 79 min, 0:4 Cirko 90+2 min

Sędzia: Horbal Maciej (Del.Legnica)

Widzów: ok.80

Po dwóch pewnie wygranych meczach w rundzie wiosennej, nasz zespoł wyjechał na mecz do Bieniowic.
W ostatnich latach Kaczawa Bieniowice była zawsze dla nas trudnym przeciwnikiem.
Scenariusz zawsze był taki sam, była duża nasza przewaga, brak skuteczności i w efekcie porażka.
Dlatego też nasz zespół do tego spotkania przystąpił bardzo skoncentrowany i już na rozgrzewce widać było, że będzie dobrze. Konfeks od początku spotkania uzyskał przewagę i widać było z naszej strony wiekszą kulturę gry.
Przeciwnik grał bardzo ambitnie i w związku z tym mecz był bardzo ciekawy.
Wynik meczu otworzył w 21 minucie meczu Michał Cirko, ktory z 30 m potężnym strzałem pokonał bramkarza Kaczawy. W 32 minucie bardzo ładną akcją popisał się Marek Dudka, ktory precyzyjnie podał na 18 m do Michała, a ten pewnym strzałem dał nam prowadzenie 2:0. Gospodarze chcieli nam dorównać za wszelką cenę, jednak w ich zepole widać było dużą nerwowość po straconych bramkach. W efekcie tego ich zawodnik Michał Śliwiński bardzo szybko otrzymał 2 żołte kartki i w 34 min musiał opuścić plac gry. Po przerwie Konfeks w dalszym ciągu dominował na boisku w efekcie czego uzyskaliśmy dużą przewagę.
W 48 min Dudka trafił w poprzeczkę, a minutę poźniej strzał Wójcika głową po rzucie rożnym z lini bramkowej wybił obrońca gospodarzy.
Kaczawa w 50 minucie miała dogodną sytuację bramkową, ale ich napastnik przestrzelił z 6 metrów. Trener Kisiel w trakcie drugiej połowy dokonał trzech zmian, w efekcie czego Konfeks osiagnął jeszcze wiekszą przewagę. W 78 minucie przepięknym strzałem z 30 m popisał się Hubert Winnik podwyższając wynik na 3:0. W 87 minucie Hubert Winnik oddaje strzał z daleka, ktory odbija bramkarz, a Michał Cirko znalazł się tam gdzie trzeba i zdobywa 4 bramkę a swoją trzecią w tym spotkaniu, Wysokie prowadzenie sopowodowało chwilowy brak koncentracji w wyniku czego Adrian Ceglarski zdobywa honorową bramkę dla gospodarzy.
Wygrywamy 4:1 i jest to jak najbardziej zasłużony wynik meczu, ponieważ z przebiegu gry powiniśmy wygrac wyżej. Gratulujemy naszemu zespołowi 3 kolejnej wygranej w rundzie wiosennej i życzymy gry w takim stylu w kolejnych meczach.
Jeżeli chodzi o zespoł Kaczawy naleły go pochwalić za dużą wolę walki i grę do konca. Uważamy że jest to dobry zespóę, który spokojnie powinien osiągać dobre wyniki w kolejnych meczach.

Następny mecz Konfeks rozegra na własnym stadionie w niedzielę 31 marca o godz.16:00. Zapraszamy kibiców na to spotkanie i liczymy na gorący doping dla naszego zespołu.

Konfeks: Kazimierczak - Wójcik, Pazio, Dudka (78 min Dańczak), Czuba (75 min Winnik), Grządkowski, Kowalczyk, Janeczko (75 min Swędzikiewicz), Martinka, Dubowski, Cirko