Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Turniej miłodzików w Blańsku
18/06/2019 0:49
W dniach 14-16.06.2019 drużyna młodzików naszego klubu uczestniczyła w turnieju piłki nożnej w Blansku.
W turnieju startowało 14 drużyn podzielonych na dwie grupy . Nasz zespół zajął w swojej grupie 2 miejsce , w związku z czym zagrał w meczu finałowym o 3 miejsce z drużyną FC Medlanky.
W meczu tym nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 1:0 po bramce Czarneckiego.
Nasz zespół zajął w ogólnej klasyfikacji 3 miejsce na 14 drużyn.
Gratulujemy naszym młodym zawodnikom wyniku oraz bardzo dobrej postawy podczas całego wyjazdu.
Był to bardzo udany wyjazd mogliśmy skorzystać z basenu i innych atrakcji.

Skład Konfeksu: Wróblewski Szymon, Wróblewski Jakub, Matwiejczuk Kacper, Rauss Oskar, Czarnecki Bartosz, Rakoczy Dominik, Warchol Maksymilian, Kaptur Adrian, Zakrzewski Daniel, Krok Mateusz, Mroczkowski Jakub, Niedźwiecki Kacper

Klub Sportowy Konfeks Legnica chce bardzo podziękować Urzędowi Miasta za umożliwienie wzięcia udziału w turnieju młodzikow w miejscowości Blansko w Czechach.
3 punkty w Przemkowie
16/06/2019 22:01
Przemków 15 czerwca 2019 godz.16:00

Liga Okręgowa

Zamet Przemków - Konfeks Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Cirko 51 min, 0:2 Wójcik 58 min, 0:3 Dańczak 65 min

Sędzia: Rak Jakub (Del. Lubin)

Widzów: ok.80

Konfeks po ostatniej kompromitującej porażce z Zawiszą Serby wygrał mecz wyjazdowy z Zametem 3:0. Do przerwy gra w naszym wykonaniu była bardzo przeciętna i ta część meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Po przerwie w 51 minucie pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Cirko, który znalazł się w czystej sytuacji bramkowej i bez problemu zdobył gola. Po kolejnych kilku minutach za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, którego pewnym wykonawcą dla naszego zespołu był Kamil Wójcik. Wynik meczu ustalił ładnym strzałem z 25 metrów Olivier Dańczak. Wydarzeniem tego spotkania był powrót do gry po 8 - miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Dominika Plebaniaka. Cieszymy się z powrotu Dominika do gry i w kolejnych meczach trener Andrzej Kisiel będzie mógł z niego skorzystać. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 20.06 (czwartek)o godz. 17:00 z Czarnymi Rokitki.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski (85 min Freidenberg), Wojcik, Swędzikiewicz, Martinka, Pazio, Kulikowski (65 min Dańczak), Czuba (80 min Plebaniak), Grządkowski, Cirko, Dubowski
Wywiad z Dyrektorem Klubu Piotrem Potyczem
11/06/2019 12:38
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dyrektorem Klubu KS Konfeks Legnica Piotrem Potyczem, który ukazał się 6 czerwca 2019 na YouTube w programie Niski Pressing.

Widzów: ok.150

W rozegranym awansem meczu z Zawiszą Serby nasza drużyna uległa rywalom na swoim boisku 1:2 !!!
Najlepsze co było w tym meczu to działo się przed spotkaniem . Była piękna oprawa meczu,występ Chereaderki Legnica oraz wyprowadzenie drużyn przez najmłodszych naszych zawodników oraz Chereaderki. Oprawa była na poziomie ligowym.
Sam mecz wyglądał bardzo źle przegraliśmy z drużyną, która znajduję się w kryzysie i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla naszej gry.

Jako cały komentarz do meczu niech posłuży wypowiedź trenera Andrzeja Kisiela:
- Tak jak dziś zagraliśmy, to nie można walczyć o IV ligę. W innych meczach super funkcjonowaliśmy, a mecz z Serbami zawaliliśmy. Podsumowując krótko – zawiodło wszystko i na całej linii. Mam żal do moich zawodników, bo zamiast dziś skoncentrować się na tym ważnym dla nas meczu, wybrali plażowanie w Rokitkach. Chcieli się rozluźnić i chyba aż za bardzo to zrobili. Dzisiejsza pogoda była mordercza i za brakło siły, koncentracji na mecz. Zlekceważyliśmy to spotkanie i zostaliśmy ukarani. Powiedzmy sobie jasno to nie tylko przegrany mecz, to koniec walki o awans. Trudno w to uwierzyć, bo cała drużyna mówi walczymy o IV ligę, a jak zwykle w końcówce odpuszczamy i po raz kolejny robimy z siebie pośmiewisko.

Sędzia: Sasiela, Martinka, Pazio, Swędzikiewicz (46 Grządkowski), Czuba (65 min Dańczak), Cirko, Dubowski, Janeczko (72 min Pasowicz), Winnik, Wójcik, Hoszowski (46 min Kulikowski).
Efektowne zwyciestwo młodzików
03/06/2019 12:27
Legnica 1 czerwiec 2019 godz.11:00

Liga Mlodzikow

Konfeks Legnica - Kuźnia Jawor 6:1 (1:0)

Bramki : Czarnecki -2, Warchoł, Rauss, Kaptur i Zakrzewski Kacper po 1

Udanie zakończyli sezon młodzicy naszego klubu.W ostatnim meczu spotkaliśmy się z drużyną Kuźni Jawor którą pokonaliśmy wysoko 6:1.
Początek sezonu naszej drużyny był przeciętny jednak potem praca na treningach dała efekty. Wynikiem tego była bardzo udana runda wiosenna i zakończenie sezonu na 3 miejscu. Cieszy szczególnie postęp w grze wszystkich zawodników.

Opinie trenerów po meczu:
Trener Kuźni Jawor Marcin Dudek: - Za tydzień ostania przed nami kolejka, a dziś ostatni mecz na wyjeździe. Graliśmy to spotkanie na pewno z zespołem lepszym od nas, przede wszystkim bardziej zorganizowanym.
Przegraliśmy zasłużenie - Konfeks na naszym tle wyglądał zdecydowanie lepiej. Honorową bramkę strzelił dla nas Michał Bąk, ale nie miało to większego znaczenia jeśli podsumujemy cało to spotkanie.
Natomiast cały nasz sezon w tej lidze – był mieszany. Zespół, który jest złożony z kilku roczników 2006, 2007, 2008 i nawet jeden zawodnik z 2009 to problem dla trenera. Ciężko zbudować coś stabilnego, gdy drużyna oparta jest na tak zróżnicowanych wiekowo chłopców. Dlatego ten sezon tak wyglądał – raz lepiej, raz gorzej. W dalszym ciągu się uczymy, a dzisiejsze spotkanie traktować jako cenną lekcję na przyszłość.

Trener Konfeksu Patryk Potycz: - Niestety mimo wygranej dziś, to nie mamy szansy na awans. Drużyna z Jerzmanowej wyprzedza nas o 6 punktów. Nie graliśmy wszystkich meczy w pełnym składzie, niektórzy grali też w trampkarzach – nie udało się w tym sezonie awansować, ale i tak jestem bardzo zadowolony z tej rundy. Będziemy ogólnie sklasyfikowani na trzecim miejscu. Bardzo dobrze graliśmy w tej rundzie, mamy taki rocznik parę chłopców, 2006, 2007, 2008 i nawet dwie osoby z 2009, cały czas szkolimy i chcemy iść do przodu.
W klubie stawiamy właśnie na szkolenie i rozwój tych chłopaków. Mamy dwie drużyny młodzików, i w klubie jest zasada, że trenerzy z wyższych grup np. z trampkarzy czy juniorów mogą zabierać na mecze młodszych – najlepszych zawodników zawsze dajemy do drużyn starszych. Dziś więc grało z nami dwóch 2009, dwóch 2008 i tak próbujemy najzdolniejszych zawodników, kosztem czasami wyniku spotkania.

Skład : Wróblewski Szymon, Matwiejczuk, Wróblewski Jakub, Warchoł, Rakoczy, Brzeziński, Krok, Rauss, Kaptur, Domagała, Niedziecki, Kruszelnicki, Czarnecki, Zakrzewski, Kacper, Zakrzewski Dawid
Zwycięski mecz w Kłębanowicach
01/06/2019 23:15
Kłębanowice 1 czerwca 2019 godz.17:00

Zryw dr OKO Kłębanowice - Konfeks Legnica 1:3 (1:1)

Bramki: Lazarek 38 min - Wójcik 4 min (karny); Dubowski 66 i 84min

Sędzia: Nawracaj Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.250

Zespół Konfeksu po kolejnych 5 zwycięstwach pojechał do pobliskich Kłębanowic z zamiarem zdobycia kolejnych 3 pkt. Zespół Zrywu ma kilku doświadczonych dobrych zawodników dlatego od początku spotkania nasz zespół był bardzo skoncentrowany. Mecz ułożył się dla naszego zespołu bardzo dobrze gdyż w 4 minucie po świetnym zagraniu Winnika w pole karne wpadł Martinka, a przeciwnik go sfaulował. Rzut karny pewnie wykonał Kamil Wójcik i nasz zespół uzyskał szybkie prowadzenie. W 10 minucie zawodnik Zrywu dośrodkowywał, a piłka przypadkowo trafiła w poprzeczkę.
W 38 minucie błąd naszego doświadczonego obrońcy wykorzystał Lazarek i strzałem w długi róg pokonał broniącego tego dnia Dawida Sasielę. Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando. W 50 minucie Janeczko ładnie znalazł się w polu karnym jednak jego stał z 8 metrów świetnie obronił bramkarz Zrywu.
W 66 minucie nasz zespół objął prowadzenie 2:1 gdy największym sprytem w polu karnym zaimponował Tomek Dubowski zdobywając swoją 12 bramkę w sezonie.
Gospodarze próbowali zmienić wynik meczu, ale nie mieli argumentów ponieważ z każdą minutą opuszczały ich siły. W 84 minucie spotkania nasz zespół przeprowadził decydującą akcję, gdy wprowadzony kilka minut wcześniej Olivier Dańczak świetnie dośrodkował w pole karne, a Tomek Dubowski ustalił wynik meczu na 3:1.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - Po karnym szybko objęliśmy prowadzenie i chyba za bardzo chcieliśmy strzelić kolejne bramki. Troszeczkę żeśmy się za dużo rozjechali w obronie i przeciwnik natychmiast to wykorzystał. Na drugą połowę zrobiliśmy pewne korekty – przede wszystkim musiałem zdyscyplinować zespół, żeby grał do końca meczu odpowiedzialnie. I to w drugiej połowie było widać. My mamy od dawna ten sam problem - jeśli przystosowujemy się do drużyny przeciwnej to mamy kłopoty. Ale jeśli gramy swoją piłkę, którą uczymy się już od kilku miesięcy, to pozostałe drużyny nie mają z nami żadnych szans. Przy tym wybieganie kondycyjne powoduje także, że przeciwnicy odpadają i nie mogą nam sprostać. Przed nami zostały 4 kolejki i naszym zadaniem jest wygrać wszystko do końca. W środę gramy z Sebami u siebie, potem w Przemkowie, Rokitki u siebie i na końcu Chojnów. Dzisiejszy mecz był najtrudniejszy ze względów ambicjonalnych – gospodarze chcieli z nami wygrać, wśród nich jest wielu byłych piłkarzy Konfeksu. I z tego względu stopień trudności był wyższy.

Zryw dr OKO Kłębanowice: Szpryngiel , Kłak, Cichy, Lazarek Robert, Cyza (Lech 88 min), Grabowski, Łysak, Nicieja Marek, Słoninka, Kowalski (Wolanin Paweł 65 min), Kalicki
Konfeks: Sasiela, Martinka, Wójcik, Hoszowski, Pazio, Swędzikiewicz, Czuba (Dańczak 80 min), Dubowski, Janeczko, Winnik, Dudka (Kulikowski 60 min)
Walkower Huty Przemków
27/05/2019 11:57
Duży zawód sprawiła drużyna UKS Huty Przemków, która nie przyjechała na mecz do Legnicy z naszą drużyną seniorów.
W dniu tym była świetna pogoda, doskonale przygotowana płyta boiska i wszystkie warunki do rozegrania meczu.
Niestety sędziowie spotkania po odczekaniu regulaminowych 15 minut, w związku z nie przybyciem gości odgwizdali walkower dla naszego zespołu.
Szkoda, że kierownictwo UKS Huty nie zawiadomiło naszego klubu , że nie przyjadą na mecz sprawiając tym zawód zarówno naszym zawodnikom , sędziom spotkania oraz kibicom.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 1.06 o godz. 17:00 ze Zrywem w Kłębanowicach.
Natomiast w roli gospodarza nasz zespół wystąpi w dniu 05.06 (środa) gdy o godz.18 podejmiemy na stadionie przy ul.Grabskiego zespół Zawiszy Serby.
Strzelanina w Kochlicach
19/05/2019 1:38
Legnica 18 maja 2019 godz.18:00

Iskra Kochlice - Konfeks Legnica 3:6 (0:3)

Bramki: Cirko - 3 (35 min, 45 i 70 min), Dubowski - 2 (36 i 80 min), Janeczko (77 min)

Sędzia: Razmuz Mateusz (Del. Głogów)

Widzów: ok.100

Po serii trzech zwycięskich meczy nasz zespół udał się do Kochlic na mecz z miejscową Iskrą. Mecze z Iskrą są zawsze emocjonujące i dramatyczne.
Od pierwszych minut spotkania obydwa zespoły nastawiły się na otwartą grę,w związku z czym było dużo sytuacji pod bramkowych.
W 12 minucie błąd naszego pomocnika mógł zakończyć się bramką jednak strzał z 18 m świetnie wybronił nasz bramkarz. W odpowiedzi Michał Cirko miał dwie świetne sytuacje bramkowe w 15 oraz 17 minucie, których nie wykorzystał.
Kolejną szansę miał Michał w 35 minucie, którą wykorzystał. Jego mocny strzał z 16 metrów w długi róg wylądował pod poprzeczką i objeliśmy prowadzenie 1-0. Poszliśmy za ciosem i minutę później Tomek Dubowski podwyższył wynik na 2:0.
Pierwszą połowę spotkania zakończył piękny strzał Michała Cirki z 25 metrów który dał nam prowadzenie do przerwy 3-0. Na drugą połowę spotkania nasz zespół wyszedł zbyt rozluźniony i w ciągu 15 minut gospodarze zdobyli 2 bramki doprowadzając do wyniku 2:3.
Odpowiedź naszego zespołu była piorunująca ponieważ w przeciągu 10 minut pomiędzy 70 a 80 minutę tego spotkania zdobywamy 3 bramki.
W 70 minucie ładną i indywidualną akcję przeprowadził Michał Cirko i ładnym strzałem z pod lini autowej zdobywa gola w okienko.
W 77 minucie Dubowski strzela w poprzeczkę, a minutę później Michał Janeczko podwyższa na 5-2.Strzelanie dla naszego zespołu w 80 minucie kończy Tomek Dubowski zdobywając pewnym strzałem kolejną swoją bramkę.
W 85 minucie gospodarze wykorzystują drugi rzut karny i mecz kończy się wynikiem 6:3 dla naszego zespołu.
Cieszy zwycięstwo, martwi jednak zbyt duża ilość traconych bramek,ponieważ w ostatnich 4 meczach straciliśmy aż 12 bramek.
Mamy nadzieję, że limit straconych bramek na ten sezon został już wyczerpany.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 25 maja o godz. 17:00 na własnym boisku z UKS Huta Przemków.
Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie i gwarantujemy wiele emocji.

Trener Andrzej Kisiel powiedział po spotkaniu: - W tym meczu nie da się ukryć, że byliśmy faworytami i nie zawiedliśmy. Nie było niespodzianki, choć już wszyscy nasi rywale czekają na naszą porażkę i wypatrują drużynę, która nas powstrzyma w drodze po awans. I Iskra tą nie była. Pierwsza połowa zakończyła się 3:0, ale to był i tak najniższy wymiar kary dla rywala, bowiem było jeszcze kilka sytuacji bramkowych więcej. Nie udało się im wcześniej strzelić te bramki, ale w drugiej połowie w końcówce złapaliśmy swój rytm i dokończyliśmy dzieło. Wprawdzie w tej części zrobiło się trochę na początku nerwowo i pojawił się niepokój, jednak moja drużyna jest na tyle doświadczona w tej chwili i zahartowana w bojach - mecz z Chobienią, który był dla nas bardzo ciężki, gdzie w 95 minucie strzeliliśmy bramkę, potem podobnie z Iskrą Księginice tak samo walczyliśmy do końca. Ta drużyna wykształciła się na świetny, obeznany i charakterny zespół zawodników. Zostało nam jeszcze 6 kolejek, za nami już najcięższe mecze i w tej chwili mamy już spotkania z drużynami, które są w naszym zasięgu. I na pewno będziemy walczyć do samego końca o awans.

Konfeks: Kaźmierczak - Swędzikiewicz, Pazio, Wójcik , Hoszowski - Janeczko, Dudka (46 min. Grządkowski), Czuba (67 min. Winnik), Martinka (82 min. Dańczak) - Cirko, Dubowski.