Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zakończenie sezonu najmłodszych
23/06/2019 13:46
W dniu 21.06.2019 zorganizowaliśmy zakończenie sezonu najmłodszych naszego Klubu zawodników począwszy od 4 latków do 13 latków. W uroczystym podsumowaniu sezonu uczestniczyli zawodnicy, rodzice, trenerzy oraz działacze naszego klubu. Na początku uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki dla najlepszych zawodników, następnie była super zabawa, grano na 6 przygotowanych boiskach. Były mecze rodzice kontra dzieci, rodzice kontra rodzice.
W tym roku dzięki rodzicom naszych dzieci Pani Zań oraz Panu Kapturowi było wiele atrakcji tj.trampolina, dmuchany zamek, malowanie twarzy, wata cukrowa. Ponadto był tradycyjnie grill, napoje oraz słodycze i owoce. Dziękujemy rodzicom za upieczone ciasta i owoce. Impreza trwała 3 godziny było wiele uśmiechów, radości dzieci z czego się bardzo cieszymy.
Dla upamiętnienia naszej pięknej imprezy zakończenia sezonu zdjęcia z imprezy.
W czasie trwania Turnieju odbył się występ Cheereaderki Legnica.
Dziękujemy!

***********************************************************
W dniu 22.06.2019 odbył się w Kłębanowicach Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików w którym startowało 5 drużyn: Konfeks Legnica, Mewa Kunice, Błękitni Koskowice, SV Bannewitz e. V. Football Academy Legnica.
Zespół Konfeksu nie miał sobie równych, wygrywając 6 meczy i dwa remisując. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Kaptura, a wyróżnienie organizatorów otrzymała Zuzanna Dobies.
Skład Konfeksu: Krok, Kruszelnicki, Kaptur, Dobies Zuzanna, Raus, Domagała, Tekiele Wojciech, Rakoczy, Matwiejczuk
XXV Turniej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury
23/06/2019 0:48
Łużyce Lubań zostały zwycięzcą w XXV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury organizowanym przez Konfeks Legnica. Turniej odbył się na stadionie Konfeksu 22 czerwca 2019 i odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Turniej poświęcony pamięci wieloletniego działacza piłkarskiego, kierownika sekcji młodzieżowych i wiceprezesa zarówno Miedzi, jak i Konfeksu. Włodzimierz Jantura zmarł w wieku 52 lat, w kwietniu 1994 roku.
W tegorocznym Turnieju zagrało 6 zespołÃ³w w tym dwa z Ukrainy.
Poziom meczów był wysoki a zaskoczeniem dla wszystkich była znakomita postawa piłkarskiego narybku z Lubania. Łuźyce wygrały 4 mecze a punktami podzieliły się jedynie ze Śląskiem Wrocław (0:0).

Wyniki turnieju:
Konfeks Legnica - F.C Galych Lytsar 2:0, Junak Drohobycz - Łużyce Lubań 0:2, Śląsk Wrocław - Parasol Wrocław 0:0, Konfeks Legnica - Junak Drohobycz 0:0, F.C Galych Lytsar - Parasol Wrocław 0:6, Łużyce Lubań - Śląsk Wrocław 0:0, Junak Drohobycz - F.C Galych Lytsar 2:0, Śląsk Wrocław - Konfeks Legnica 5:0, Parasol Wrocław - Łużyce Lubań 1:2, Junak Drohobycz - Śląsk Wrocław 1:3, Konfeks Legnica - Parasol Wrocław 1:1, F.C Galych Lytsar - Łużyce Lubań 0:4, Parasol Wrocław - Junak Drohobycz 1:0, Łużyce Lubań - Konfeks Legnica 2:0, Śląsk Wrocław - F.C Galych Lytsar 7:0
6. F.C Galych Lytsar - 0 pkt 0:21
Najlepszym zawodnikiem wybrano - Marcin Orzechowski (Łużyce Lubań)
Królem strzelców wybrano -Dorian Gupieniec - 6 goli (Śląsk Wrocław)
Najlepszym bramkarzem wybrano - Mateusz Dec (Śląsk Wrocław)
Mateusz Szczepański - Śląsk Wrocław.

KS Konfeks Legnica honorową statuetką oraz nagrodą rzeczową za 25 lat pomocy przy organizacji turnieju uhonorował Henryka Zdanowicza przedstawiciela Urzędu Miasta Legnica.
Ponadto uhonorowaliśmy Pawła Janturę za 25 lat przy organizacji tego turnieju.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki z tego turnieju.
Drużyny zostały nagrodzone pucharami, wieloma nagrodami w formie sprzętu sportowego. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkę z naszej imprezy.Gościem honorowym był nasz wychowanek, były reprezentant Polski, dwukrotny król strzelców Polskiej Ekstraklasy Marcin Robak, który wygłosił kilka słÃ³w do uczestników turnieju. Zaznaczył, że jest wychowankiem naszego klubu i zawsze chętnie uczestniczy w życiu sportowym KS Konfeks Legnica.
Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom imprezy tj: Urząd Miasta Legnica, PZPN, DZPN Wrocław, OZPN Legnica, Saller, Piekarnia Korneliusza Okonia, LPWiK Legnica.
Wszystkim dziękujemy za dużą pomoc dzięki czemu była bardzo fajna oprawa imprezy i piękne nagrody.
7:0 z Czarnymi
20/06/2019 19:18
Legnica 20 czerwca 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Czarni Rokitki 7:0 (5:0)

Bramki : T. Dubowski 3 ( 22, 24, 41 min), Cirko 20 min, Wójcik 44 min (karny), Dańczak 52 min, Martinka 77 min. 56

Sędzia: Paluch Aleks (Del. Legnica)

Widzów ok.100

Mecz z Czarnymi był bez historii . Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i widać było, że tylko kwestią czasu jest zdobycie pierwszej bramki. W 18 minucie Michał Cirko strzałem w długi róg po pięknej asyście Dubowskiego zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu.
W 22 minucie Dubowski podwyższa na 2:0.Minutę później Tomek Dubowski wykorzystuje ładną asystę Cirki i prowadzimy już 3:0. W41 minucie Dubowski kompletuje klasycznego hattricka gdyż strzałem głową po ładnie wykonanym rzucie rożnym przez Janeczkę zdobywa swoją 3 bramkę w tym meczu i prowadzimy już 4:0.
Trzy minuty później w polu karnym faulowany jest Janeczko a Kamil Wójcik pewnym strzałem daje nam prowadzenie do przerwy 5:0. W przerwie spotkania trener Kisiel wprowadza jednocześnie trzech zawodników wprowadzając Sasielę, Kulikowskiego i Dańczaka za Kazimierczaka,Grządkowskiego i Janeczkę.
6 bramkę dlanaszego zespołu w 50 minucie zdobywa Olivier Daczak a wynik meczu w 78 minucie strzałem z 20 metrów w długi róg ustala Rafał Martinka.
Trener Kisiel dokonuje kolejnych trzech zmian dając pograć wszystkim zawodnika rezerwowym.
W 2 połowie spotkania bolesnej kontuzji kolana doznaje Michał Cirko i musi opuścić plac gry. Mamy nadzieję, że kontuzja będzie nie groźna i Michał szybko wróci do gry.Ostatni mecz w sezonie rozegramy w niedzielę 23.06 o godz. 17:00 z Chojnowianką na wyjeździe.

Konfeks: Kaźmierczak ( 46 Sasiela) - Martinka, Pazio ( 70 min Freidenberg), Wójcik, Hoszowski - Grządkowski ( 46 min Kulikowski), Czuba, Swędzikiewicz ( 66 min Jazowiecki), Janeczko ( 46 min Dańczak) - Dubowski, Cirko ( 66 min Plebaniak).

Czarni: Nowak - Bekacz, Gronoasta, Gut, Daniec - D.Pachura, K.Pachura, Romaniak, Sieroń, Piotrowski - Wojak oraz Kuczyński.
Turniej miłodzików w Blańsku
18/06/2019 0:49
W dniach 14-16.06.2019 drużyna młodzików naszego klubu uczestniczyła w turnieju piłki nożnej w Blansku.
W turnieju startowało 14 drużyn podzielonych na dwie grupy . Nasz zespół zajął w swojej grupie 2 miejsce , w związku z czym zagrał w meczu finałowym o 3 miejsce z drużyną FC Medlanky.
W meczu tym nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 1:0 po bramce Czarneckiego.
Nasz zespół zajął w ogólnej klasyfikacji 3 miejsce na 14 drużyn.
Gratulujemy naszym młodym zawodnikom wyniku oraz bardzo dobrej postawy podczas całego wyjazdu.
Był to bardzo udany wyjazd mogliśmy skorzystać z basenu i innych atrakcji.

Skład Konfeksu: Wróblewski Szymon, Wróblewski Jakub, Matwiejczuk Kacper, Rauss Oskar, Czarnecki Bartosz, Rakoczy Dominik, Warchol Maksymilian, Kaptur Adrian, Zakrzewski Daniel, Krok Mateusz, Mroczkowski Jakub, Niedźwiecki Kacper

Klub Sportowy Konfeks Legnica chce bardzo podziękować Urzędowi Miasta za umożliwienie wzięcia udziału w turnieju młodzikow w miejscowości Blansko w Czechach.
3 punkty w Przemkowie
16/06/2019 22:01
Przemków 15 czerwca 2019 godz.16:00

Zamet Przemków - Konfeks Legnica 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Cirko 51 min, 0:2 Wójcik 58 min, 0:3 Dańczak 65 min

Sędzia: Rak Jakub (Del. Lubin)

Widzów: ok.80

Konfeks po ostatniej kompromitującej porażce z Zawiszą Serby wygrał mecz wyjazdowy z Zametem 3:0. Do przerwy gra w naszym wykonaniu była bardzo przeciętna i ta część meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Po przerwie w 51 minucie pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Cirko, który znalazł się w czystej sytuacji bramkowej i bez problemu zdobył gola. Po kolejnych kilku minutach za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, którego pewnym wykonawcą dla naszego zespołu był Kamil Wójcik. Wynik meczu ustalił ładnym strzałem z 25 metrów Olivier Dańczak. Wydarzeniem tego spotkania był powrót do gry po 8 - miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Dominika Plebaniaka. Cieszymy się z powrotu Dominika do gry i w kolejnych meczach trener Andrzej Kisiel będzie mógł z niego skorzystać. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 20.06 (czwartek)o godz. 17:00 z Czarnymi Rokitki.

Konfeks: Kaźmierczak - Hoszowski (85 min Freidenberg), Wojcik, Swędzikiewicz, Martinka, Pazio, Kulikowski (65 min Dańczak), Czuba (80 min Plebaniak), Grządkowski, Cirko, Dubowski
Wywiad z Dyrektorem Klubu Piotrem Potyczem
11/06/2019 12:38
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dyrektorem Klubu KS Konfeks Legnica Piotrem Potyczem, który ukazał się 6 czerwca 2019 na YouTube w programie Niski Pressing.

Widzów: ok.150

W rozegranym awansem meczu z Zawiszą Serby nasza drużyna uległa rywalom na swoim boisku 1:2 !!!
Najlepsze co było w tym meczu to działo się przed spotkaniem . Była piękna oprawa meczu,występ Chereaderki Legnica oraz wyprowadzenie drużyn przez najmłodszych naszych zawodników oraz Chereaderki. Oprawa była na poziomie ligowym.
Sam mecz wyglądał bardzo źle przegraliśmy z drużyną, która znajduję się w kryzysie i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla naszej gry.

Jako cały komentarz do meczu niech posłuży wypowiedź trenera Andrzeja Kisiela:
- Tak jak dziś zagraliśmy, to nie można walczyć o IV ligę. W innych meczach super funkcjonowaliśmy, a mecz z Serbami zawaliliśmy. Podsumowując krótko – zawiodło wszystko i na całej linii. Mam żal do moich zawodników, bo zamiast dziś skoncentrować się na tym ważnym dla nas meczu, wybrali plażowanie w Rokitkach. Chcieli się rozluźnić i chyba aż za bardzo to zrobili. Dzisiejsza pogoda była mordercza i za brakło siły, koncentracji na mecz. Zlekceważyliśmy to spotkanie i zostaliśmy ukarani. Powiedzmy sobie jasno to nie tylko przegrany mecz, to koniec walki o awans. Trudno w to uwierzyć, bo cała drużyna mówi walczymy o IV ligę, a jak zwykle w końcówce odpuszczamy i po raz kolejny robimy z siebie pośmiewisko.

Sędzia: Sasiela, Martinka, Pazio, Swędzikiewicz (46 Grządkowski), Czuba (65 min Dańczak), Cirko, Dubowski, Janeczko (72 min Pasowicz), Winnik, Wójcik, Hoszowski (46 min Kulikowski).
Efektowne zwyciestwo młodzików
03/06/2019 12:27
Legnica 1 czerwiec 2019 godz.11:00

Liga Mlodzikow

Konfeks Legnica - Kuźnia Jawor 6:1 (1:0)

Bramki : Czarnecki -2, Warchoł, Rauss, Kaptur i Zakrzewski Kacper po 1

Udanie zakończyli sezon młodzicy naszego klubu.W ostatnim meczu spotkaliśmy się z drużyną Kuźni Jawor którą pokonaliśmy wysoko 6:1.
Początek sezonu naszej drużyny był przeciętny jednak potem praca na treningach dała efekty. Wynikiem tego była bardzo udana runda wiosenna i zakończenie sezonu na 3 miejscu. Cieszy szczególnie postęp w grze wszystkich zawodników.

Opinie trenerów po meczu:
Trener Kuźni Jawor Marcin Dudek: - Za tydzień ostania przed nami kolejka, a dziś ostatni mecz na wyjeździe. Graliśmy to spotkanie na pewno z zespołem lepszym od nas, przede wszystkim bardziej zorganizowanym.
Przegraliśmy zasłużenie - Konfeks na naszym tle wyglądał zdecydowanie lepiej. Honorową bramkę strzelił dla nas Michał Bąk, ale nie miało to większego znaczenia jeśli podsumujemy cało to spotkanie.
Natomiast cały nasz sezon w tej lidze – był mieszany. Zespół, który jest złożony z kilku roczników 2006, 2007, 2008 i nawet jeden zawodnik z 2009 to problem dla trenera. Ciężko zbudować coś stabilnego, gdy drużyna oparta jest na tak zróżnicowanych wiekowo chłopców. Dlatego ten sezon tak wyglądał – raz lepiej, raz gorzej. W dalszym ciągu się uczymy, a dzisiejsze spotkanie traktować jako cenną lekcję na przyszłość.

Trener Konfeksu Patryk Potycz: - Niestety mimo wygranej dziś, to nie mamy szansy na awans. Drużyna z Jerzmanowej wyprzedza nas o 6 punktów. Nie graliśmy wszystkich meczy w pełnym składzie, niektórzy grali też w trampkarzach – nie udało się w tym sezonie awansować, ale i tak jestem bardzo zadowolony z tej rundy. Będziemy ogólnie sklasyfikowani na trzecim miejscu. Bardzo dobrze graliśmy w tej rundzie, mamy taki rocznik parę chłopców, 2006, 2007, 2008 i nawet dwie osoby z 2009, cały czas szkolimy i chcemy iść do przodu.
W klubie stawiamy właśnie na szkolenie i rozwój tych chłopaków. Mamy dwie drużyny młodzików, i w klubie jest zasada, że trenerzy z wyższych grup np. z trampkarzy czy juniorów mogą zabierać na mecze młodszych – najlepszych zawodników zawsze dajemy do drużyn starszych. Dziś więc grało z nami dwóch 2009, dwóch 2008 i tak próbujemy najzdolniejszych zawodników, kosztem czasami wyniku spotkania.

Skład : Wróblewski Szymon, Matwiejczuk, Wróblewski Jakub, Warchoł, Rakoczy, Brzeziński, Krok, Rauss, Kaptur, Domagała, Niedziecki, Kruszelnicki, Czarnecki, Zakrzewski, Kacper, Zakrzewski Dawid