This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.





Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2019/2020
1 Mewa Kunice 15
2 Iskra Kochlice 15
3 Iskra Księginice 12
4 Zryw Kłębanowice 11
5 Górnik Lubin 11
6 Zawisza Serby 10
7 Kaczawa Bieniowice 8
8 Konfeks Legnica 7
9 Gwardia Białołęka 6
10 Przyszłość Prusice 4
11 Płomień Radwanice 4
12 Zamet Przemków 3
13 GKS Męcinka 1
14 Pogoń Góra 1
15 Odra Chobienia 0
więcej
6 kolejka 14/15.09.19
Górnik - Kaczawa
Księginice - Konfeks
Kochlice - Męcinka 4:2
Gwardia - Odra
Zryw - Płomień 2:1
Serby - Góra 1:1
Zamet - Prusice
7 kolejka 21/22.09.19
Prusice - Górnik
Góra - Zamet
Płomień - Serby
Odra - Zryw
Mewa - Gwardia
Konfeks - Kochlice
Kaczawa - Księginice
Snajperzy 2019/2020
Wójcik Adrian 3
Wójcik Kamil 2
Plebaniak Dominik 1
Jazowiecki Aleksander 1
Szpak Adrian 1
Trochanowski Marek 1
Swędzikiewicz Maciej 1
Winnik Hubert 1
Nasi Sponsorzy

.
Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze KS Konfeks Legnica
KS Konfeks Legnica informuje, że w dniu 20.09 w piątek o godz. 17:00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnica ul.Marynarska 31 odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo - wyborcze KS Konfeks Legnica.
Zapraszamy wszystkich członków Klubu do wzięcia udziału w w/w zebraniu.
Zarząd KS Konfeks Legnica
KS Konfeks Legnica szuka trenerów !!!
KS Konfeks Legnica informuje, że w związku z prężnie rozwijającą sie sekcją piłki nożnej i tworzeniem nowych grup szkoleniowych poszukuje trenerów sekcji piłki nożnej do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Informujemy, że w sekcji piłki nożnej naszego Klubu prowadzimy szkolenie w 11 grupach dziecięco - młodzieżowych począwszy od 4 roku zycia, w których gra ok, 300 dzieci.
Chętni trenerzy proszeni są o składanie swojego CV na nasz e-mail ks.konfeks@onet.eu ******************************************************************************
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2015.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
.
Wiadomości
Udany start
15/08/2019 22:26
Chobienia 15 sierpnia 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Odra Chobienia - Konfeks Legnica 2:4 (1:0)

Bramki: 1:1 Plebaniak 69 min, 1:2 Adrian Wójcik 74 min, 1:3 Jazowiecki 83 min, 2:4 Adrian Wójcik

Sędzia: Nawracaj Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Konfeks na otwarcie sezonu 2019/20 pokonał w Chobieni tamtejszą Odrę 4:2.
Zawodnicy Chobieni to wysocy, silni piłkarze, którzy postawili naszym zawodnikom wysokie wymagania. Konfeks wszedł w mecz słabo i w pierwszej połowie praktycznie nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji bramkowej. Odra wykorzystała błąd w komunikacji pomiędzy naszym bramkarzem a obrońcą i w 33 minucie Jakub Sypień dał prowadzenie gospodarzą. Pierwszy kwadrans 2 połowy to w dalszym ciągu nasza przeciętna gra. Dopiero w 69 minucie spotkania ładnym podaniem ze skrzydła na 25 m do Dominika Plebaniaka popisał się Adrian Wójcik, a strzał Dominika w długi róg dał nam wyrównanie.
W 74 minucie drugą bramkę zdobywa Adrian Wójcik który wykorzystuje świetne podanie od Michała Janeczko. Od tego momentu nasz zespół kontroluje grę. W 83 minucie bramkę zdobywa wprowadzony parę minut wcześniej Aleksander Jazowiecki, a jego radość ze zdobytej bramki jest tak duża, że zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.
Gospodarze próbują odmienić losy meczy i w 89 minucie spotkania Artur Czuba przepięknym strzałem z woleja zdobywa kontaktową bramkę. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry. W ostatniej minucie spotkania Adrian Wójcik sprytnie mija bramkarza gospodarzy i ustala wynik meczu na 4:2.
W najbliższą sobotę o godz. 17:00 na stadionie przy ul.Grabskiego nasz zespół zmierzy się z Mewą Kunice, która w pierwszym meczu pokonała KS Męcinka 3:1.

Konfeks: Tamioła - Szpak (46 min SwŁdzikiewcz), Wójcik Kamil, Pazio, Trochanowski - Przerywacz (46 min Grygierczyk), Dańczak (79 min Jazowiecki), Janeczko, Plebaniak, Wójcik Adrian, Dubowski (77 min Grządkowski
Podsumowanie okresu przygotowawczego.
12/08/2019 18:08
W sobotę 10.08 nasz zespół seniorów rozegrał ostatni mecz sparingowy przed startem rozgrywek.W meczu tym nasz zespół pokonał drużynę Zryw Kłębanowice 2:0 po bramkach Kulikowskiego i Adriana Wójcika.
W meczu tym trener Andrzej Kisiel tak jak w poprzednich meczach sprawdził 20 zawodników.
W sumie w okresie przygotowawczym rozegraliśmy 4 spotkania notując 2 zwycięstwa, jeden remis i ponosząc jedną porażkę.
W meczach tych trener naszego zespołu w sumie sprawdził przydatność do zespołu 26 zawodników.
W kadrze naszego zespołu nastąpiły następujące zmiany: z powodu kontuzji w rundzie jesiennej nie będzie mógł grać Michał Cirko.
Ponad to Łukasz Czuba odszedł do Mewy Kunice, Kamil Hoszowski do Dąb Stowarzyszenie Siedliska, Rafał Martinka wyjechał do Anglii. Marek Dudka na chwilę obecną zawiesił grę w naszej drużynie, lecz mamy nadzieję, że długo nie wytrzyma bez piłki i powróci do drużyny.
Natomiast nasz zespół zasilili następujący zawodnicy: wrócił do nas po kilku latach gry w innych zespołach nasz wychowanek Adrian Wójcik, który powinien być dużym wzmocnieniem, także do naszego zespołu powrócił po kilku latach gry w innych drużynach Wojciech Grygierczyk. Nowymi nabytkami Konfeksu są : 19 letni Adrian Szpak z Miedzi Legnica, również 19 letni Konrad Bełza z Chrobrego Głogów, powrócił do naszego zespołu po 2 latach grze w Miedzi Legnica Paweł Przerywacz.
Bardzo dobrze okres przygotowawczy przepracował powracający po kontuzji Dominik Plebaniak który powinien być czołowym zawodnikiem zespołu.
Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów we Wrocławiu powrócił do naszego zespołu Marek Trochanowski. Liczymy także, że mocnym punktem naszego zespołu będzie Sebastian Tamioła ,który wrócił do gry po rocznej przerwie. Trener Andrzej Kisiel ma do dyspozycji szeroką kadrę zawodników, z której mamy nadzieję, że stworzy zespół na miarę awansu do IV Ligi. Jest to główny cel naszego zespołu i mamy nadzieję, że ostatni sezon będziemy grać w klasie okręgowej.
Pierwszy mecz w rundzie jesiennej nasz zespół rozegra 15.08 o godz. 17;00 w Chobeni z miejscową Odrą. Natomiast sezon na swoim boisku przy ul.Grabskiego rozpoczniemy 17.08 w sobotę o godz. 17:00 podejmując beniaminka klasy okręgowej zespół Mewy Kunice.
Zapraszamy wszystkich kibiców na ten ciekawy zapowiadający się mecz.
Ślub naszego trenera Damiana Kwaśniewskiego
12/08/2019 14:38
W dniu 10.08 w Legnickiej Katedrze odbył się ślub naszego trenera Damiana Kwaśniewskiego z uroczą Pauliną.
Uroczystość miała wspaniałą oprawę.
Po ceremonii ślubnej odbyło się piękne wesele,podczas którego było wiele niespodziewanych atrakcji i zabaw dla gości weselnych.
Życzymy Młodej Parze samych radosnych,wspaniałych dni, takich jak było Wasze wesele.
Ponad to życzymy gromadki dzieci i wszystkiego, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
Sparing z Męcinką
05/08/2019 9:29
Legnica 3 sierpnia 2019 godz.17:00

Mecz sparingowy

Konfeks - KS Męcinka 5:1 (1:0)

Bramki: Dubowski 3, Wójcik Adrian i Wójcik Kamil po 1.

Zdjęcia www.e-legnickie.pl

Nasi zawodnicy rozegrali 3 sparing w przeciągu tygodnia, wygrywając tym razem z KS Męcinka 5:1.
Trener Andrzej Kisiel wypróbował w tym meczu 20 zawodników. Mecz z czołowym zespołem z ubiegłego zespołu pokazał, żeprzygotowania naszego zespołu idą w dobrym kierunku. Cieszy duża rywalizacja w zespole i widać ,że tworzy się bardzo ciekawy zespół.
Nowym zawodnikiem naszego został w ostatnich dniach Adrian Wójcik, który jest wychowankiem naszego klubu i po kilku latach gry w innych zespołach postanowił wrócić do macierzystego klubu.
3 bramki dla naszego zespołu zdobył Tomek Dubowski, a po jednej Adrian Wójcik i Kamil Wójcik.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę& 10.08 o godz. 11:00 na własnym stadionie ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Tamioła, Sasiela, Trochanowski, Pazio, Wójcik Kamil, Kowalczyk, Grygierczyk, Szpak, Swędzikiewicz, Grządkowski, Janeczko, Plebaniak, Wójcik Adrian, Dańczak, Dubowski, Cerolewicz, Jazowiecki, Wysoczański, Freidenberg.
Przygotowania do sezonu
01/08/2019 8:16
W dniu 15.07.19 nasza drużyna seniorów rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/2020.
W kadrze zespołu doszło do kilku zmian.
Najważniejszą sprawą dla naszego zespołu jest to,że pozyskaliśmy definitywnie Tomasza Dubowskiego z Górnika Złotoryja, wrócił do naszego zespołu po kilku latach gry w Orkanie Szczedrzykowice Wojciech Grygierczyk.
Ponadto wszyscy podstawowi zawodnicy wyrazili chęć gry w dalszym ciągu w naszym klubie.Bardzo cieszy, że wrócił do dobrej dyspozycji po wielomiesięcznej kontuzji Dominik Plebaniak, który powinien być dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu.Dojdzie jeszcze do kilku zmian, ale o nich poinformujemy w terminie późniejszym. Nasz zespół rozegrał dotychczas dwa mecze sparingowe.
W dniu 28.07 rozegraliśmy mecz z Legnickim Polem przegrywając 4:5.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Plebaniak, Dubowski, Pazio i Dańczak.
Mecz miał dwa oblicza, do 60 minuty gdy nasz zespół grał podstawową 11-tką wygrywaliśmy zdecydowanie 4:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym, następnie jak to bywa w meczach towarzyskich trener Andrzej Kisiel wprowadził do gry 8 zmienników i wtedy obraz gry się zmienił.
Kolejny mecz rozegraliśmy 31.07 z Prochowiczanką Prochowice remisując 0:0. Był to bardzo udany sparing stojący na wysokim poziomie, obfitował wiele ciekawych akcji,interwencji bramkarza. W tym meczu trener Andrzej Kisiel sprawdził także wszystkich 19 zawodników naszego zespołu.
Kolejny sparing rozegramy 03.08 w sobotę o godz.17:00 na własnym boisku z KS Męcinka. Ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek będzie mecz w dniu 10.08 gdy zmierzymy się ze Zrywem Kłębanowice.
Cieszy duża frekwencja na treningach i dobra atmosfera w zespole.
Spacerek mecz na koniec
24/06/2019 11:41
Chojnów 23 czerwca 2019 godz.17:00

Liga Okręgowa

Chojnowianka - Konfeks Legnica 2:11

Bramki: Dańczak - 2, T. Dubowski 2, Grządkowski, Janeczko, Hoszowski, Swędzikiewicz, Martinka, Czuba po 1 i samobójcza

Sędzia: Kacper Gontarek (Del. Legnica)

Widzów: ok.80

Konfeks: Kaźmierczak ( 46 min Sasiela) - Martinka, Grządkowski ( 60 min Plebaniak), Pazio ( 75 min Freidenberg), Wójcik, Hoszowski - Dańczak , Czuba (60 min Kulikowski), Swędzikiewicz ( 65 min Jazowiecki), Janeczko - Dubowski,
Zakończenie sezonu najmłodszych
23/06/2019 9:46
W dniu 21.06.2019 zorganizowaliśmy zakończenie sezonu najmłodszych naszego Klubu zawodników począwszy od 4 latków do 13 latków. W uroczystym podsumowaniu sezonu uczestniczyli zawodnicy, rodzice, trenerzy oraz działacze naszego klubu. Na początku uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki dla najlepszych zawodników, następnie była super zabawa, grano na 6 przygotowanych boiskach. Były mecze rodzice kontra dzieci, rodzice kontra rodzice.
W tym roku dzięki rodzicom naszych dzieci Pani Zań oraz Panu Kapturowi było wiele atrakcji tj.trampolina, dmuchany zamek, malowanie twarzy, wata cukrowa. Ponadto był tradycyjnie grill, napoje oraz słodycze i owoce. Dziękujemy rodzicom za upieczone ciasta i owoce. Impreza trwała 3 godziny było wiele uśmiechów, radości dzieci z czego się bardzo cieszymy.
Dla upamiętnienia naszej pięknej imprezy zakończenia sezonu zdjęcia z imprezy.
W czasie trwania Turnieju odbył się występ Cheereaderki Legnica.
Dziękujemy!
Zdjęcia www.e-legnickie.pl

***********************************************************
W dniu 22.06.2019 odbył się w Kłębanowicach Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików w którym startowało 5 drużyn: Konfeks Legnica, Mewa Kunice, Błękitni Koskowice, SV Bannewitz e. V. Football Academy Legnica.
Zespół Konfeksu nie miał sobie równych, wygrywając 6 meczy i dwa remisując. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Kaptura, a wyróżnienie organizatorów otrzymała Zuzanna Dobies.
Skład Konfeksu: Krok, Kruszelnicki, Kaptur, Dobies Zuzanna, Raus, Domagała, Tekiele Wojciech, Rakoczy, Matwiejczuk
Zdjęcia www.e-legnickie.pl
XXV Turniej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury
22/06/2019 20:48
Łużyce Lubań zostały zwycięzcą w XXV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury organizowanym przez Konfeks Legnica. Turniej odbył się na stadionie Konfeksu 22 czerwca 2019 i odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Turniej poświęcony pamięci wieloletniego działacza piłkarskiego, kierownika sekcji młodzieżowych i wiceprezesa zarówno Miedzi, jak i Konfeksu. Włodzimierz Jantura zmarł w wieku 52 lat, w kwietniu 1994 roku.
W tegorocznym Turnieju zagrało 6 zespołów w tym dwa z Ukrainy.
Poziom meczów był wysoki a zaskoczeniem dla wszystkich była znakomita postawa piłkarskiego narybku z Lubania. Łuźyce wygrały 4 mecze a punktami podzieliły się jedynie ze Śląskiem Wrocław (0:0).

Zdjęcia www.tulegnica.pl
Wyniki turnieju:
Konfeks Legnica - F.C Galych Lytsar 2:0, Junak Drohobycz - Łużyce Lubań 0:2, Śląsk Wrocław - Parasol Wrocław 0:0, Konfeks Legnica - Junak Drohobycz 0:0, F.C Galych Lytsar - Parasol Wrocław 0:6, Łużyce Lubań - Śląsk Wrocław 0:0, Junak Drohobycz - F.C Galych Lytsar 2:0, Śląsk Wrocław - Konfeks Legnica 5:0, Parasol Wrocław - Łużyce Lubań 1:2, Junak Drohobycz - Śląsk Wrocław 1:3, Konfeks Legnica - Parasol Wrocław 1:1, F.C Galych Lytsar - Łużyce Lubań 0:4, Parasol Wrocław - Junak Drohobycz 1:0, Łużyce Lubań - Konfeks Legnica 2:0, Śląsk Wrocław - F.C Galych Lytsar 7:0
Tabela końcowa:
1. Łużyce Lubań - 13 pkt 9:1
2. Śląsk Wrocław - 11 pkt 15:1
3. Parasol Wrocław - 8 pkt 9:3
4. Konfeks Legnica - 5 pkt 3:7
5. Junak Drohobycz - 4 pkt 3:6
6. F.C Galych Lytsar - 0 pkt 0:21
Najlepszym zawodnikiem wybrano - Marcin Orzechowski (Łużyce Lubań)
Królem strzelców wybrano -Dorian Gupieniec - 6 goli (Śląsk Wrocław)
Najlepszym bramkarzem wybrano - Mateusz Dec (Śląsk Wrocław)
Najlepsi zawodnicy w drużynach :
Nazar Sora - F.C Galych Lytsar
Denic Kurylo - Junak Drohobycz
Karol Strzelczyk - Konfeks Legnica
Jan Budek - Parasol Wrocław
Maciej Furmański - Łużyce Lubań
Mateusz Szczepański - Śląsk Wrocław.

KS Konfeks Legnica honorową statuetką oraz nagrodą rzeczową za 25 lat pomocy przy organizacji turnieju uhonorował Henryka Zdanowicza przedstawiciela Urzędu Miasta Legnica.
Ponadto uhonorowaliśmy Pawła Janturę za 25 lat przy organizacji tego turnieju.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki z tego turnieju.
Drużyny zostały nagrodzone pucharami, wieloma nagrodami w formie sprzętu sportowego. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkę z naszej imprezy.Gościem honorowym był nasz wychowanek, były reprezentant Polski, dwukrotny król strzelców Polskiej Ekstraklasy Marcin Robak, który wygłosił kilka słów do uczestników turnieju. Zaznaczył, że jest wychowankiem naszego klubu i zawsze chętnie uczestniczy w życiu sportowym KS Konfeks Legnica.
Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom imprezy tj: Urząd Miasta Legnica, PZPN, DZPN Wrocław, OZPN Legnica, Saller, Piekarnia Korneliusza Okonia, LPWiK Legnica.
Wszystkim dziękujemy za dużą pomoc dzięki czemu była bardzo fajna oprawa imprezy i piękne nagrody.

Starsze wiadomości