Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Bramki: 0:1 Trochanowski 17 min, 1:2 Swędzikiewicz 55 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Podokręg Legnica)

Widzów ok.100

Po kompromitującej porażce na własnym boisku nasz zespół udał się na
zawsze trudny dla nas wyjazd do Męcinki. W Męcince Konfeks nie wygrał już od 4 lat, z zespołem tym walczyliśmy w ubiegłym sezonie o awans do IV ligi. Oba zespoły nie awansowały przegrywając rywalizację o awans na finiszu rozgrywek.
W meczu tym wystąpiliśmy bardzo osłabieni bez 5 podstawowych zawodników.
Wynik meczu otworzył w 16 minucie Marek Trochanowski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Świetną asystą popisał się Adrian Szpak.
W 26 minucie mieliśmy 100% sytuację której nie wykorzystał Adrian Wójcik, w odpowiedzi zespół gospodarzy miał także 2 sytuację bramkowe w 30 i 34 minucie. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy,którzy wykorzystują ten prezent.
Drugą połowę rozpoczynamy tak samo jak pierwszą i w 57 minucie wychodzimy na prowadzenie gdy ładną akcję Pawła Przerywacza kończy golem Maciek Swędzikiewicz. Następnie gospodarze chcą za wszelką cenę wyrównać,
ale grają nie skutecznie. W 82 minucie Adrian Wójcik z 25 metrów strzela w słupek,a Szpak mając pustą bramkę na 8 metrze zamiast strzelać przyjmuje piłkę i tracimy
szanse na 3 bramkę. Wygrywamy 2:1 i przełamujemy boisko w Męcince
odnosząc zasłużone zwycięstwo. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 01.09 w niedzielę o godz. 14:00 w Lubinie z miejscowym Górnikiem.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Przerywacz (Bełza 77 min), Plebaniak, Szpak, A. Wójcik.
Szokujący wynik
17/08/2019 19:46
Legnica 17 sierpnia 2019

Konfeks Legnica - Mewa Kunice 2:6 (2:2)

Bramki: 1:0 Szpak, 1:1 Kaczmarek, 1:2 Cymbalista, 2:2 A. Wójcik, 2:3 Kaczmarek, 2:4 Cieślak, 2:5 Kaczmarek, 2:6 Cichocki.

Sędzia: Szczyrbaty Piotr (Del.Lubin)

Widzów: ok.300

Po przeciętnym lecz wygranym meczu z Odrą w Chobieni mieliśmy nadzieję, że kolejny mecz w naszym wykonaniu będzie zdecydowanie lepszy. W meczu z Mewą z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Tomek Dubowski i Aleksander Jazowiecki. Mecz jak zwykle na Konfeksie miał ładną oprawę i był rozegramy przy licznej ok.300 osobowej widowni. Początek spotkania był dla naszego zespołu obiecujący. Już w 7 minucie zdobywamy piękną bramkę po strzale Adriana Szpaka, który wykorzystuje świetną asystę Kowalczyka. W 17 minucie tracimy bramkę z rzutu karnego po strzale Kaczmarka. W 25 minucie fatalne zachowanie naszych obrońców wykorzystuje Cymbalista i przegrywamy 1:2. W 44 minucie piękną asystą popisuje się Adrian Szpak, który dogrywa piłkę do Adriana Wójcika i wyrównujemy stan meczu na 2:2.
Po przerwie nasz zespół przeprowadza ładną akcję lecz strzał Plebaniaka z 22 metrów w okienko broni bramkarz gości. W odpowiedzi zespół gości- Horbal w dogodnej sytuacji z 8 metrów strzela obok bramki. Decydujące dla losów spotkania akcja ma miejsce w 65 minucie gdy Dominik Pazio fauluje zawodnika Mewy w polu karnym.
Za to zagranie Pazio otrzymuje drugą żÃ³łtą kartkę i w konsekwencji musi opuścić plac gry. Kaczmarek strzela rzut karny i goście prowadzą 3:. W 75 minucie kolejny fatalny błąd naszej linii defensywnej i Cieślak w zamieszaniu pod bramkowym zdobywa bramkę.
W 77 minucie kolejny faul w polu karnym naszego zawodnika Swedzikiewicza i już 3 w tym meczu rzut karny dla gości, który znów wykorzystuje Kaczmarek.
W 86 minucie wynik spotkania ustala Cichocki. Wynik spotkania jest szokujący dla naszego zespołu. Nasz zespół pomimo ,że wzmocniony personalnie gra tak jak w poprzednim sezonie fatalnie taktycznie i tracimy mnóstwo bramek. W poprzednim sezonie na swoim boisku przegraliśmy wysoko z Kuźnią Jawor, KS Legnickie Pole i Kaczawą Bieniowice tracąc w tych meczach w sumie 13 bramek. Ta sytuacja powtarza się już na początku sezonu gdy w 2 spotkaniach tracimy aż 8 goli. Jest to ostatni sygnał dla trenera i zawodników ,że musi nastąpić radykalna zmiana w organizacji gry defensywnej naszego zespołu.
Mamy za dobry zespół żeby tracić gole tak łatwo i w takich rozmiarach przegrywać mecze.
Naszym celem w tym sezonie jest awans do IV Ligi o musi nastąpić błyskawiczna zmiana w organizacji gry i taktyce naszego zespołu, żeby nie było za późno. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w tym fatalnym meczu był Adrian Szpak oraz Maciej Swedzikiewicz. Natomiast w zespole gości zdecydowanie najlepszym
zawodnikiem był Damian Ponanta. Gratulujemy zespołowi gości zasłużonego zwycięstwa,choć rozmiar porażki jest za wysoki.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w Męcince w dniu 24.08 o godz. 17:00. Liczymy na przebudzenie się naszego zespołu i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Tamioła – Kowalczyk, Pazio, K. Wójcik, Trochanowski – Dańczak (50 Kulikowski), Szpak, Swędzikiewicz, Plebaniak, Janeczko – A. Wójcik.

Kunice: Czarnecki - Wach (80 min Styrcz), D. Durkalec, Cieślak, Horbal (70 min Mikhnov), Kaczmarek, Kanas, Wilczyński (87 M. Durkalec), Ponanta, Cymbalista (85 min Szalwich), Cichocki.
Udany start
16/08/2019 2:26
Chobienia 15 sierpnia 2019 godz.17:00

Odra Chobienia - Konfeks Legnica 2:4 (1:0)

Bramki: 1:1 Plebaniak 69 min, 1:2 Adrian Wójcik 74 min, 1:3 Jazowiecki 83 min, 2:4 Adrian Wójcik

Sędzia: Nawracaj Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Konfeks na otwarcie sezonu 2019/20 pokonał w Chobieni tamtejszą Odrę 4:2.
Zawodnicy Chobieni to wysocy, silni piłkarze, którzy postawili naszym zawodnikom wysokie wymagania. Konfeks wszedł w mecz słabo i w pierwszej połowie praktycznie nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji bramkowej. Odra wykorzystała błąd w komunikacji pomiędzy naszym bramkarzem a obrońcą i w 33 minucie Jakub Sypień dał prowadzenie gospodarzą. Pierwszy kwadrans 2 połowy to w dalszym ciągu nasza przeciętna gra. Dopiero w 69 minucie spotkania ładnym podaniem ze skrzydła na 25 m do Dominika Plebaniaka popisał się Adrian Wójcik, a strzał Dominika w długi róg dał nam wyrównanie.
W 74 minucie drugą bramkę zdobywa Adrian Wójcik który wykorzystuje świetne podanie od Michała Janeczko. Od tego momentu nasz zespół kontroluje grę. W 83 minucie bramkę zdobywa wprowadzony parę minut wcześniej Aleksander Jazowiecki, a jego radość ze zdobytej bramki jest tak duża, że zostaje ukarany przez sędziego żÃ³łtą kartką za ściągnięcie koszulki.
Gospodarze próbują odmienić losy meczy i w 89 minucie spotkania Artur Czuba przepięknym strzałem z woleja zdobywa kontaktową bramkę. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry. W ostatniej minucie spotkania Adrian Wójcik sprytnie mija bramkarza gospodarzy i ustala wynik meczu na 4:2.
W najbliższą sobotę o godz. 17:00 na stadionie przy ul.Grabskiego nasz zespół zmierzy się z Mewą Kunice, która w pierwszym meczu pokonała KS Męcinka 3:1.

Konfeks: Tamioła - Szpak (46 min SwŁdzikiewcz), Wójcik Kamil, Pazio, Trochanowski - Przerywacz (46 min Grygierczyk), Dańczak (79 min Jazowiecki), Janeczko, Plebaniak, Wójcik Adrian, Dubowski (77 min Grządkowski
Podsumowanie okresu przygotowawczego.
12/08/2019 22:08
W sobotę 10.08 nasz zespół seniorów rozegrał ostatni mecz sparingowy przed startem rozgrywek.W meczu tym nasz zespół pokonał drużynę Zryw Kłębanowice 2:0 po bramkach Kulikowskiego i Adriana Wójcika.
W meczu tym trener Andrzej Kisiel tak jak w poprzednich meczach sprawdził 20 zawodników.
W sumie w okresie przygotowawczym rozegraliśmy 4 spotkania notując 2 zwycięstwa, jeden remis i ponosząc jedną porażkę.
W meczach tych trener naszego zespołu w sumie sprawdził przydatność do zespołu 26 zawodników.
W kadrze naszego zespołu nastąpiły następujące zmiany: z powodu kontuzji w rundzie jesiennej nie będzie mógł grać Michał Cirko.
Ponad to Łukasz Czuba odszedł do Mewy Kunice, Kamil Hoszowski do Dąb Stowarzyszenie Siedliska, Rafał Martinka wyjechał do Anglii. Marek Dudka na chwilę obecną zawiesił grę w naszej drużynie, lecz mamy nadzieję, że długo nie wytrzyma bez piłki i powróci do drużyny.
Natomiast nasz zespół zasilili następujący zawodnicy: wrócił do nas po kilku latach gry w innych zespołach nasz wychowanek Adrian Wójcik, który powinien być dużym wzmocnieniem, także do naszego zespołu powrócił po kilku latach gry w innych drużynach Wojciech Grygierczyk. Nowymi nabytkami Konfeksu są : 19 letni Adrian Szpak z Miedzi Legnica, również 19 letni Konrad Bełza z Chrobrego Głogów, powrócił do naszego zespołu po 2 latach grze w Miedzi Legnica Paweł Przerywacz.
Bardzo dobrze okres przygotowawczy przepracował powracający po kontuzji Dominik Plebaniak który powinien być czołowym zawodnikiem zespołu.
Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów we Wrocławiu powrócił do naszego zespołu Marek Trochanowski. Liczymy także, że mocnym punktem naszego zespołu będzie Sebastian Tamioła ,który wrócił do gry po rocznej przerwie. Trener Andrzej Kisiel ma do dyspozycji szeroką kadrę zawodników, z której mamy nadzieję, że stworzy zespół na miarę awansu do IV Ligi. Jest to głÃ³wny cel naszego zespołu i mamy nadzieję, że ostatni sezon będziemy grać w klasie okręgowej.
Pierwszy mecz w rundzie jesiennej nasz zespół rozegra 15.08 o godz. 17;00 w Chobeni z miejscową Odrą. Natomiast sezon na swoim boisku przy ul.Grabskiego rozpoczniemy 17.08 w sobotę o godz. 17:00 podejmując beniaminka klasy okręgowej zespół Mewy Kunice.
Zapraszamy wszystkich kibiców na ten ciekawy zapowiadający się mecz.
Ślub naszego trenera Damiana Kwaśniewskiego
12/08/2019 18:38
W dniu 10.08 w Legnickiej Katedrze odbył się ślub naszego trenera Damiana Kwaśniewskiego z uroczą Pauliną.
Uroczystość miała wspaniałą oprawę.
Po ceremonii ślubnej odbyło się piękne wesele,podczas którego było wiele niespodziewanych atrakcji i zabaw dla gości weselnych.
Życzymy Młodej Parze samych radosnych,wspaniałych dni, takich jak było Wasze wesele.
Ponad to życzymy gromadki dzieci i wszystkiego, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
Sparing z Męcinką
05/08/2019 13:29
Legnica 3 sierpnia 2019 godz.17:00

Mecz sparingowy

Konfeks - KS Męcinka 5:1 (1:0)

Bramki: Dubowski 3, Wójcik Adrian i Wójcik Kamil po 1.

Nasi zawodnicy rozegrali 3 sparing w przeciągu tygodnia, wygrywając tym razem z KS Męcinka 5:1.
Trener Andrzej Kisiel wypróbował w tym meczu 20 zawodników. Mecz z czołowym zespołem z ubiegłego zespołu pokazał, żeprzygotowania naszego zespołu idą w dobrym kierunku. Cieszy duża rywalizacja w zespole i widać ,że tworzy się bardzo ciekawy zespół.
Nowym zawodnikiem naszego został w ostatnich dniach Adrian Wójcik, który jest wychowankiem naszego klubu i po kilku latach gry w innych zespołach postanowił wrócić do macierzystego klubu.
3 bramki dla naszego zespołu zdobył Tomek Dubowski, a po jednej Adrian Wójcik i Kamil Wójcik.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę& 10.08 o godz. 11:00 na własnym stadionie ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Tamioła, Sasiela, Trochanowski, Pazio, Wójcik Kamil, Kowalczyk, Grygierczyk, Szpak, Swędzikiewicz, Grządkowski, Janeczko, Plebaniak, Wójcik Adrian, Dańczak, Dubowski, Cerolewicz, Jazowiecki, Wysoczański, Freidenberg.
Przygotowania do sezonu
01/08/2019 12:16
W dniu 15.07.19 nasza drużyna seniorów rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/2020.
W kadrze zespołu doszło do kilku zmian.
Najważniejszą sprawą dla naszego zespołu jest to,że pozyskaliśmy definitywnie Tomasza Dubowskiego z Górnika Złotoryja, wrócił do naszego zespołu po kilku latach gry w Orkanie Szczedrzykowice Wojciech Grygierczyk.
Ponadto wszyscy podstawowi zawodnicy wyrazili chęć gry w dalszym ciągu w naszym klubie.Bardzo cieszy, że wrócił do dobrej dyspozycji po wielomiesięcznej kontuzji Dominik Plebaniak, który powinien być dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu.Dojdzie jeszcze do kilku zmian, ale o nich poinformujemy w terminie późniejszym. Nasz zespół rozegrał dotychczas dwa mecze sparingowe.
W dniu 28.07 rozegraliśmy mecz z Legnickim Polem przegrywając 4:5.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli Plebaniak, Dubowski, Pazio i Dańczak.
Mecz miał dwa oblicza, do 60 minuty gdy nasz zespół grał podstawową 11-tką wygrywaliśmy zdecydowanie 4:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym, następnie jak to bywa w meczach towarzyskich trener Andrzej Kisiel wprowadził do gry 8 zmienników i wtedy obraz gry się zmienił.
Kolejny mecz rozegraliśmy 31.07 z Prochowiczanką Prochowice remisując 0:0. Był to bardzo udany sparing stojący na wysokim poziomie, obfitował wiele ciekawych akcji,interwencji bramkarza. W tym meczu trener Andrzej Kisiel sprawdził także wszystkich 19 zawodników naszego zespołu.
Kolejny sparing rozegramy 03.08 w sobotę o godz.17:00 na własnym boisku z KS Męcinka. Ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek będzie mecz w dniu 10.08 gdy zmierzymy się ze Zrywem Kłębanowice.
Cieszy duża frekwencja na treningach i dobra atmosfera w zespole.
Spacerek mecz na koniec
24/06/2019 15:41
Chojnów 23 czerwca 2019 godz.17:00

Chojnowianka - Konfeks Legnica 2:11

Bramki: Dańczak - 2, T. Dubowski 2, Grządkowski, Janeczko, Hoszowski, Swędzikiewicz, Martinka, Czuba po 1 i samobójcza

Sędzia: Kacper Gontarek (Del. Legnica)

Widzów: ok.80

Konfeks: Kaźmierczak ( 46 min Sasiela) - Martinka, Grządkowski ( 60 min Plebaniak), Pazio ( 75 min Freidenberg), Wójcik, Hoszowski - Dańczak , Czuba (60 min Kulikowski), Swędzikiewicz ( 65 min Jazowiecki), Janeczko - Dubowski,