Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Widzów: ok.80

W kolejnym meczu nasz zespół chciał zrehabilitować się za słaby start w rozgrywkach. W 18 minucie Szpak ładnie uderzył z 15 metrów, lecz jego strzał obronił Miłosz Kudłacz, w 42 minucie miała miejsce kluczowa akcja pierwszej połowy, gdy przepięknym strzałem z 35 metrów w okienko popisał się Hubert Winnik. Bramka Huberta była ozdobą tego meczu.
Goście w 45 minucie stworzyli bardzo groźną sytuację, lecz świetnie w naszej bramce interweniował Tamioła. W drugiej połowie spotkania goście wyrównują w 57 minucie, a strzelcem bramki jest Kasperowicz Adam, który świetnie wykorzystuje podanie rzutu wolnego Śliwińskiego Dawida. Dwie drużyny dążą do zwycięstwa, lecz bliżsi tego są goście i w 75 minucie po kontrze zdobywają bramkę na 2:1. Trzy minuty później pięknie strzela z 30 m w okienko Wójcik Adrian, a przepiękną paradą popisuje się bohater tego meczu, bramkarz gości Kudłacz. W 90 minucie Adrian Szpak, po ładnej akcji wychodzi na dogodną pozycję, lecz jego strzał z 8 metrów znów broni Kudłacz. Nasze wysiłki kończą się powodzeniem w doliczonym czasie gry, gdy rzut rożny wykonuje Wójcik Adrian a jego dokładne dośrodkowanie kończy głową Wójcik Kamil i zdobywamy wyrównującą bramkę na 2:2. Najlepszymi zawodnikami w zespole Kaczawy byli: Kudłacz Miłosz i nasz wychowanek Szymon Janeczko.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w Księgienicach 15.09 (w niedzielę) o godz. 17.00. Liczymy na przełamanie naszego zespołu, zwycięstwo i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski (75 min Bełza), Przerywacz, Plebaniak, Winnik, A. Wójcik, Szpak
Remis Trampkarzy
05/09/2019 23:09
Jelenia Góra 4 września 2019 godz.17:00

II Liga Wojewódzka Trampkarzy

Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 3:3 (2:2)

Bramki dla Konfeksu: Zwiński, Frydrychowicz, Rychlicki.

Nasi Trampkarze rozegrali pierwszy mecz mistrzowski w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy.
Mecz z Karkonoszami w Jeleniej Górze ułożył się dla nas bardzo dobrze, ponieważ w 12 minucie Rychlicki strzelił bramkę dla Konfeksu. Gospodarze wyrównali w 24 minucie. Nasz zespół szybko odpowiedział bramką na 2:1 w 27 minucie, której strzelcem był Frydrychowicz.
Następnie Konfeks pomimo wielu dogodnych sytuacji niepotrafi strzelić kolejnej bramki, co wykorzystują gospodarze i strzelając 2 bramki wychodzą na prowadzenie 3:2. Nasi Trampkarze grali do końca, wyrównując ten mecz na 3:3 po strzale Marcela Zwińskiego. Mecz kończy się zasłużonym remisem 3:3.
Wypada nadmienić, że nasz bramkarz Błażej Morawski, obronił rzut karny.
Następny mecz nasi Trampkarze rozegrają w dniu 07.09.19 r. o godz. 11.00 z Zagłębiem Lubin.

Konfeks: Bukowski, Romanow, Szlęk Leon (70 min Zwiński), Warchoł, Tomaszewski, Frydrychowicz, Janka, Morawski, Rychlicki, Szlęk Hubert, Tekiele Arkadiusz
Ponadto w składzie byli: Chruściński, Herec, Marciniszyn, Szymonek Igor, Świątkowski.
Pucharowa wygrana.
05/09/2019 22:57
Rokitki 4 września 2019 godz.17:00

Puchar Polski II runda

Czarni Rokitki - Konfeks Legnica 1:5 (0:2)

Bramki : Wójcik K, Janeczko, Wójcik A, Pazio, Przerywacz

Sędzia:

Widzów: ok.50

Konfeks: Sasiela, Trochanowski, Wójcik Kamil, (72 min Jasiński) , Pazio, Przerywacz, Winnik, Szpak, Wójcik Adrian, Janeczko, Swędzikiewicz, Plebaniak, (46 min Bełza),

W kolejnej rundzie Pucharu Polski nasz zespół zagra 18.09.2019 r. na własnym boisku ze Spartą Rudna.
Zero gry, zero taktyki, zero punktów
02/09/2019 0:04
Lubin 1 września 2019 godz.14:00

Górnik Lubin - Konfeks Legnica 2:1 (0:0)

Bramka: 1:2 Wójcik K. 77 min (karny)

Sędzia: Piotr Klaska (Podokręg Głogów)

Widzów ok.100

Po słabym starcie rozgrywek liczyliśmy, że mecz w Lubinie będzie przełomowy i nasza drużyna zagra na miarę swoich możliwości i oczekiwań. niestety mecz w Lubinie był w naszym wykonaniu bardzo słaby i zasłużenie przegraliśmy. W pierwszej połowie gospodarze mieli 3 stu procentowe sytuacje bramkowe, których nie wykorzystali. w 5 minucie zawodnik Górnika wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, którego interwencja zapobiegła utracie bramki. W dwóch pozostałych sytuacjach napastnicy z Lubina fatalnie pudłowali.
Po przerwie tracimy bramki w '55 i '72 minucie. Honorową bramkę zdobywamy z rzutu karnego, który wykorzystał Kamil Wójcik. Wypada nadmienić, że w tym meczu nasz zespół nie stworzył żadnej sytuacji bramkowej. Najlepszym naszym zawodnikiem był bramkarz Sebastian Tamioła, który uratował Konfeks przed wyższą przegraną. W kolejnym meczu gramy bardzo słabo, nie ma pomysłu na grę i wszyscy zawodnicy grają poniżej swoich możliwości.
W tym tygodniu czeka nas wiele rozmów, żeby tą sytuację poprawić. W taki sposób i tak słabo nie możemy grać, ponieważ nasz potencjał zawodniczy stać na zdecydowanie lepszą grę.
Kolejny mecz rozegramy w sobotę 07.09.19 o godz. 17.00 na własnym boisku z Kaczawą Bieniowice.

Andrzej Kisiel, trener Konfeksu Legnica powiedział po meczu: - Dzisiaj warunki były ekstremalne. Obie drużyny zaprezentowały bardzo fajny poziom: dużo biegania, dużo walki. Może nie było pięknej gry bo za bardzo asekuracyjnie podeszliśmy do tego meczu i brakło kilka razy większego zaryzykowania i dlatego wyszło tak jak wyszło – cóż tu więcej powiedzieć?

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz (46 min Janeczko), Pazio, Grządkowski, Przerywacz (Kulikowski 75 min), Plebaniak, A. Wójcik, Szpak (85 min Winnik),
Narodziny w Konfeksie
29/08/2019 13:23
W dniu 24.08.2019 o godz 12.16 przyszedł na świat Maciej Tomasz Kulikowski, syn naszego zawodnika Grzegorza i jego uroczej Gabrysi.
Maciej Tomasz ważył 3150g i mierzył 56cm.
Życzymy szczęśliwym rodzicom samych radości przy wychowywaniu syna i samych przespanych nocy.
3 punkty w Męcince
26/08/2019 1:41
Męcinka 24 sierpnia 2019 godz.17:00

GKS Męcinka - Konfeks Legnica 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Trochanowski 17 min, 1:2 Swędzikiewicz 55 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Podokręg Legnica)

Po kompromitującej porażce na własnym boisku nasz zespół udał się na
zawsze trudny dla nas wyjazd do Męcinki. W Męcince Konfeks nie wygrał już od 4 lat, z zespołem tym walczyliśmy w ubiegłym sezonie o awans do IV ligi. Oba zespoły nie awansowały przegrywając rywalizację o awans na finiszu rozgrywek.
W meczu tym wystąpiliśmy bardzo osłabieni bez 5 podstawowych zawodników.
Wynik meczu otworzył w 16 minucie Marek Trochanowski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Świetną asystą popisał się Adrian Szpak.
W 26 minucie mieliśmy 100% sytuację której nie wykorzystał Adrian Wójcik, w odpowiedzi zespół gospodarzy miał także 2 sytuację bramkowe w 30 i 34 minucie. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy,którzy wykorzystują ten prezent.
Drugą połowę rozpoczynamy tak samo jak pierwszą i w 57 minucie wychodzimy na prowadzenie gdy ładną akcję Pawła Przerywacza kończy golem Maciek Swędzikiewicz. Następnie gospodarze chcą za wszelką cenę wyrównać,
ale grają nie skutecznie. W 82 minucie Adrian Wójcik z 25 metrów strzela w słupek,a Szpak mając pustą bramkę na 8 metrze zamiast strzelać przyjmuje piłkę i tracimy
szanse na 3 bramkę. Wygrywamy 2:1 i przełamujemy boisko w Męcince
odnosząc zasłużone zwycięstwo. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 01.09 w niedzielę o godz. 14:00 w Lubinie z miejscowym Górnikiem.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Przerywacz (Bełza 77 min), Plebaniak, Szpak, A. Wójcik.
Szokujący wynik
17/08/2019 19:46
Legnica 17 sierpnia 2019

Konfeks Legnica - Mewa Kunice 2:6 (2:2)

Bramki: 1:0 Szpak, 1:1 Kaczmarek, 1:2 Cymbalista, 2:2 A. Wójcik, 2:3 Kaczmarek, 2:4 Cieślak, 2:5 Kaczmarek, 2:6 Cichocki.

Sędzia: Szczyrbaty Piotr (Del.Lubin)

Widzów: ok.300

Po przeciętnym lecz wygranym meczu z Odrą w Chobieni mieliśmy nadzieję, że kolejny mecz w naszym wykonaniu będzie zdecydowanie lepszy. W meczu z Mewą z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Tomek Dubowski i Aleksander Jazowiecki. Mecz jak zwykle na Konfeksie miał ładną oprawę i był rozegramy przy licznej ok.300 osobowej widowni. Początek spotkania był dla naszego zespołu obiecujący. Już w 7 minucie zdobywamy piękną bramkę po strzale Adriana Szpaka, który wykorzystuje świetną asystę Kowalczyka. W 17 minucie tracimy bramkę z rzutu karnego po strzale Kaczmarka. W 25 minucie fatalne zachowanie naszych obrońców wykorzystuje Cymbalista i przegrywamy 1:2. W 44 minucie piękną asystą popisuje się Adrian Szpak, który dogrywa piłkę do Adriana Wójcika i wyrównujemy stan meczu na 2:2.
Po przerwie nasz zespół przeprowadza ładną akcję lecz strzał Plebaniaka z 22 metrów w okienko broni bramkarz gości. W odpowiedzi zespół gości- Horbal w dogodnej sytuacji z 8 metrów strzela obok bramki. Decydujące dla losów spotkania akcja ma miejsce w 65 minucie gdy Dominik Pazio fauluje zawodnika Mewy w polu karnym.
Za to zagranie Pazio otrzymuje drugą żÃ³łtą kartkę i w konsekwencji musi opuścić plac gry. Kaczmarek strzela rzut karny i goście prowadzą 3:. W 75 minucie kolejny fatalny błąd naszej linii defensywnej i Cieślak w zamieszaniu pod bramkowym zdobywa bramkę.
W 77 minucie kolejny faul w polu karnym naszego zawodnika Swedzikiewicza i już 3 w tym meczu rzut karny dla gości, który znów wykorzystuje Kaczmarek.
W 86 minucie wynik spotkania ustala Cichocki. Wynik spotkania jest szokujący dla naszego zespołu. Nasz zespół pomimo ,że wzmocniony personalnie gra tak jak w poprzednim sezonie fatalnie taktycznie i tracimy mnóstwo bramek. W poprzednim sezonie na swoim boisku przegraliśmy wysoko z Kuźnią Jawor, KS Legnickie Pole i Kaczawą Bieniowice tracąc w tych meczach w sumie 13 bramek. Ta sytuacja powtarza się już na początku sezonu gdy w 2 spotkaniach tracimy aż 8 goli. Jest to ostatni sygnał dla trenera i zawodników ,że musi nastąpić radykalna zmiana w organizacji gry defensywnej naszego zespołu.
Mamy za dobry zespół żeby tracić gole tak łatwo i w takich rozmiarach przegrywać mecze.
Naszym celem w tym sezonie jest awans do IV Ligi o musi nastąpić błyskawiczna zmiana w organizacji gry i taktyce naszego zespołu, żeby nie było za późno. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w tym fatalnym meczu był Adrian Szpak oraz Maciej Swedzikiewicz. Natomiast w zespole gości zdecydowanie najlepszym
zawodnikiem był Damian Ponanta. Gratulujemy zespołowi gości zasłużonego zwycięstwa,choć rozmiar porażki jest za wysoki.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w Męcince w dniu 24.08 o godz. 17:00. Liczymy na przebudzenie się naszego zespołu i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Tamioła – Kowalczyk, Pazio, K. Wójcik, Trochanowski – Dańczak (50 Kulikowski), Szpak, Swędzikiewicz, Plebaniak, Janeczko – A. Wójcik.

Kunice: Czarnecki - Wach (80 min Styrcz), D. Durkalec, Cieślak, Horbal (70 min Mikhnov), Kaczmarek, Kanas, Wilczyński (87 M. Durkalec), Ponanta, Cymbalista (85 min Szalwich), Cichocki.
Udany start
16/08/2019 2:26
Chobienia 15 sierpnia 2019 godz.17:00

Odra Chobienia - Konfeks Legnica 2:4 (1:0)

Bramki: 1:1 Plebaniak 69 min, 1:2 Adrian Wójcik 74 min, 1:3 Jazowiecki 83 min, 2:4 Adrian Wójcik

Sędzia: Nawracaj Marcin (Del.Lubin)

Widzów: ok.100

Konfeks na otwarcie sezonu 2019/20 pokonał w Chobieni tamtejszą Odrę 4:2.
Zawodnicy Chobieni to wysocy, silni piłkarze, którzy postawili naszym zawodnikom wysokie wymagania. Konfeks wszedł w mecz słabo i w pierwszej połowie praktycznie nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji bramkowej. Odra wykorzystała błąd w komunikacji pomiędzy naszym bramkarzem a obrońcą i w 33 minucie Jakub Sypień dał prowadzenie gospodarzą. Pierwszy kwadrans 2 połowy to w dalszym ciągu nasza przeciętna gra. Dopiero w 69 minucie spotkania ładnym podaniem ze skrzydła na 25 m do Dominika Plebaniaka popisał się Adrian Wójcik, a strzał Dominika w długi róg dał nam wyrównanie.
W 74 minucie drugą bramkę zdobywa Adrian Wójcik który wykorzystuje świetne podanie od Michała Janeczko. Od tego momentu nasz zespół kontroluje grę. W 83 minucie bramkę zdobywa wprowadzony parę minut wcześniej Aleksander Jazowiecki, a jego radość ze zdobytej bramki jest tak duża, że zostaje ukarany przez sędziego żÃ³łtą kartką za ściągnięcie koszulki.
Gospodarze próbują odmienić losy meczy i w 89 minucie spotkania Artur Czuba przepięknym strzałem z woleja zdobywa kontaktową bramkę. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry. W ostatniej minucie spotkania Adrian Wójcik sprytnie mija bramkarza gospodarzy i ustala wynik meczu na 4:2.
W najbliższą sobotę o godz. 17:00 na stadionie przy ul.Grabskiego nasz zespół zmierzy się z Mewą Kunice, która w pierwszym meczu pokonała KS Męcinka 3:1.

Konfeks: Tamioła - Szpak (46 min SwŁdzikiewcz), Wójcik Kamil, Pazio, Trochanowski - Przerywacz (46 min Grygierczyk), Dańczak (79 min Jazowiecki), Janeczko, Plebaniak, Wójcik Adrian, Dubowski (77 min Grządkowski