Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Bramki dla Konfeksu: Domagała 2, Herman Jurek

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi Młodzicy, którzy tym razem pokonali Zagłębie Lubin 3:1.
Prowadzenie dla zespołu gości zdobył Gracjan Opaliński w 7 minucie. Mecz od początku był bardzo ciekawy i widać było, że spotkały się dwa zespoły, które są właściwie szkolone. Po straconej bramce nasz zespół uzyskał dużą przewagę, czego efektem była bramka w 23 minucie Andrzeja Domagały.
Po przerwie w 42 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobywa najmłodszy nasz zawodnik, 9-letni Herman Jurek. Brawo!! Wynik meczu ustala w 53 minucie Andrzej Domagała i wygrywamy 3:1.
Gratulujemy całej drużynie dobrej gry i zwycięstwa.
Konfeks: Jakubowicz, Michalski, Jurek, Kruszelnicki, Popel, Czarnecki, Domagała, Łabuz, Matwiejczuk, Pacewicz, Tekiele Wojciech, Zakrzewski Dawid, Zakrzewski Kacper.
Pewne 3 punkty
22/09/2019 20:38
Legnica 21 września 2019 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Janeczko 30 min, 2:0 Szpak 74 min

Sędzia: Aleks Paluch (Del. Legnica)

Widzów: ok.100

Mecz z Iskrą był bardzo jednostronny. Od początku spotkania nasz zespół uzyskał zdecydowaną przewagę i mógł rozstrzygnąć losy meczu już po pierwszym kwadransie. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Janeczko oraz dwukrotnie Dubowski.
Bramkę zdobywamy w 31 minucie, gdy akcję prawą stroną przeprowadza Szpak wrzucając piłkę w pole karne do Adriana Wójcika, a ten głową świetnie wystawia piłkę do Michała Janeczko, który pewnym strzałem z pola karnego zdobywa gola.
W 36 minucie goście mają jedyną szansę bramkową, gdy po fatalnym błędzie Dominika Pazio mogli zdobyć bramkę. Na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Tamioła.
W 45 minucie Plebaniak strzela z 30 metrów, jego strzał intuicyjnie broni Chmurowski, a Kamil Wójcik będąc 5 m od bramki strzela głową nad poprzeczką. W drugiej części spotkania obraz gry nie ulega zmianie, dalej mamy dużą przewagę, jednak gramy bardzo nieskutecznie.
Powracający po kontuzji Tomek Dubowski ma kolejne sytuacje bramkowe, których nie wykorzystuje. To nie był dzień Dubowskiego, mamy nadzieję, że w następnym meczu będzie skuteczniejszy.
W 75 minucie piękną asystą popisuje się Adrian Wójcik, do piłki dochodzi Adrian Szpak i ustala wynik meczu na 2:0. Cieszy, że wreszcie nie straciliśmy bramki, martwi słaba skuteczność.
W najbliższej kolejce mamy pauzę, a kolejny mecz rozegramy na własnym boisku w dniu 06.10 (niedziela) o godz. 15.00 z Gwardią Białołęka.
Liczymy na solidne przepracowanie tego okresu, właściwe ustawienie taktyczne naszego zespołu, gdzie mamy największe braki.
Najlepszymi zawodnikami w naszym zespole w tym meczu byli: Adrian Wójcik, Adrian Szpak, Michał Janeczko i rozgrywający najlepszy mecz w tym sezonie Michał Grządkowski.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Dubowski, Janeczko, Plebaniak (Sidorowicz 67 min), A. Wójcik, Szpak (Jazowiecki 79 min)
Pożegnanie z PP
19/09/2019 11:48
Legnica 18 września 2019 godz.17:00

III Runda PP

Konfeks Legnica - Sparta Rudna 2:9 (0:5)

Bramki dla Konfeksu: A.Wójcik i Jasiński

Trener Andrzej Kisiel Konfeks Legnica powiedział po meczu: - Dziś w pucharach mogli zagrać moi zawodnicy, którzy nie grają w ogóle w lidze, a także ci co są po kontuzjach i przez co mieli po 3-4 tygodnie przerwy. I wyszło co wyszło, jak widać. Dla nich było to bardzo fajne przetarcie i również lekcja jak dużo brakuje im do poziomu, który prezentuje czwartoligowa Sparta Rudna. Nie wyszedł na murawę nasz podstawowy ligowy skład, ponieważ ważniejsza jest dla nas kolejka w grupie, a przed nami ważny w sobotę mecz- gramy z Kochlicami, z wiceliderem. Dzisiejsze spotkanie traktujemy jako mocniejszy trening, dla tych którzy są w podstawowym ligowym składzie, miało być dla nich przetarciem. Dla tych co nie mieli do tej pory okazję załapać się na skład w okręgówce, to była szansa na pokazanie się i udowodnienie kolegom czy można na nich liczyć. Lecz niestety jeszcze muszą się uczyć, daleka droga do tego. Goście pokazali nam, że w IV lidze jest poziom dużo wyższy niż my dziś zaprezentowaliśmy na swoim boisku.

Konfeks: Dawid Sasiela, Marek Trochanowski (Pazio Dominik 46 min), Hubert Winnik, Aleksander Jazowiecki ( Wysoczański Adrian 70 min), Paweł Przerywacz, Wojciech Grygierczyk, Dominik Plebaniak (Wójcik Adrian 46 min), Kamil Jasiński, Michał Janeczko (Szpak Adrian 46 min), Maciej Swędzikiewicz ( Grządkowski Michał 46 min), Konrad Bełza

Widzów: ok.80

Po słabym starcie w rozgrywkach nasz zespół chcąc się liczyć w walce o awans musiał wygrać ten wyjazdowy mecz.
Pierwsze 15 minut w naszym wykonaniu było słabe. Gospodarze w tym czasie mieli dwie dobre sytuacje bramkowe, na nasze szczęście świetnie wybronił je nasz bramkarz Dawid Sasiela.
Od 16 minuty nasz zespół zaczął grać coraz lepiej, wynikiem czego były groźne strzały oddane przez Wójcika Adriana, Janeczko i Plebaniaka. Jednak świetnie w bramce Iskry bronił nasz wychowanek Piotr Krysa.
Druga część spotkania to zdecydowana dominacja naszego zespołu.
W 47 minucie Janeczko nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Krysą. Minutę później obejmujemy prowadzenie, gdy rozgrywający bardzo dobry mecz Marek Trochanowski, mocno strzela z bocznego sektora boiska i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wpada do bramki.
W 52 minucie jest już 2:0, gdy po asyście Trochanowskiego bramkę zdobywa Tomek Dubowski. W kolejnych minutach powinniśmy zdobyć 3 kolejne bramki, jednak szczęście jest w tym przypadku przy zespole gospodarzy. Strzały Dubowskiego i Trochanowskiego lądują na poprzeczce, a strzał Adriana Wójcika z 6 metrów, świetnie broni Krysa. W 75 minucie błąd w ustawieniu naszej defensywy i tracimy bramkę. W dalszym ciągu jednak mamy dużą przewagę czego efektem jest bramka, w 90 minucie Adriana Wójcika.
Andrzej Kisiel, trener Konfeks Legnica: - Jestem zadowolony z meczu, z wyniku a przede wszystkim z gry. Dzisiaj zdominowaliśmy przeciwnika w każdym momencie i dlatego mamy taki wynik. W końcu zaczynamy grać tak jak chcemy i dlatego trzeba się z tego cieszyć
W kolejnym meczu nasz zespół spotka się w środę 18.09 o godz 17.00 w meczu Pucharu Polski ze Spartą Rudna. Na mecz mistrzowski zapraszamy w sobotę o godz. 16.00 gdy rozegramy mecz na własnym boisku z Iskrą Kochlice. Mamy nadzieję, że zagramy tak, jak drugą połowę w meczu z Iskrą Ksieginice.

Konfeks : Sasiela, Trochanowski, K. Wójcik, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Janeczko (Wysaczański 70 min), Plebaniak, Dubowski, A. Wójcik, Szpak
Zwyciestwo trampkarzy
09/09/2019 23:41
Legnica 7 września 2019 godz.11:00

II Liga Trampkarzy

Konfeks Legnica - Zagłębie II Lubin 4:1 (2:0)

Bramki dla Konfeksu: Rychlicki - 2, Szlęk L. - 1, Samobójcza - 1

W kolejnym meczu nasi Trampkarze spotkali się z zespołem Zagłębia Lubin, wygrywając 4:1.
Wynik meczu otworzył w 7 minucie Leon Szlęk, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Następnie mieliśmy wiele sytuacji bramkowych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Pomogli nam w tym zawodnicy gości, którzy w 27 minucie strzelili samobójczą bramkę. Po przerwie kolejne dwie bramki dla Konfeksu zdobył Jakub Rychlicki. Honorową bramkę dla gości zdobył Kacper Szulc z rzutu wolnego.
Kolejny mecz nasi Trampkarze rozegrają 11.09 (w środę) o godz. 18.00 z Górnikiem Złotoryja na wyjeździe.

Konfeks: Bukowski, Romanow, Szlęk Leon, Warchoł, Tomaszewski, Frydrychowicz, Herec, Morawski, Rychlicki, Szlęk Hubert, Tekiele, Niedźwiecki, Chruściński, Krok, Marciniszyn, Ścigała, Świątkowski, Zwiński.
Tylko remis z Kaczawą
08/09/2019 22:49
Legnica 7 września 2019 godz.17:00

Konfeks - Kaczawa Bieniowice 2:2 (1:0)

Bramki dla Konfeksu: 1:0 Winnik 42 min, 2:2 Wójcik K. 90+2 min

Sędzia: Horbal Maciej (Del.Legnica)

W kolejnym meczu nasz zespół chciał zrehabilitować się za słaby start w rozgrywkach. W 18 minucie Szpak ładnie uderzył z 15 metrów, lecz jego strzał obronił Miłosz Kudłacz, w 42 minucie miała miejsce kluczowa akcja pierwszej połowy, gdy przepięknym strzałem z 35 metrów w okienko popisał się Hubert Winnik. Bramka Huberta była ozdobą tego meczu.
Goście w 45 minucie stworzyli bardzo groźną sytuację, lecz świetnie w naszej bramce interweniował Tamioła. W drugiej połowie spotkania goście wyrównują w 57 minucie, a strzelcem bramki jest Kasperowicz Adam, który świetnie wykorzystuje podanie rzutu wolnego Śliwińskiego Dawida. Dwie drużyny dążą do zwycięstwa, lecz bliżsi tego są goście i w 75 minucie po kontrze zdobywają bramkę na 2:1. Trzy minuty później pięknie strzela z 30 m w okienko Wójcik Adrian, a przepiękną paradą popisuje się bohater tego meczu, bramkarz gości Kudłacz. W 90 minucie Adrian Szpak, po ładnej akcji wychodzi na dogodną pozycję, lecz jego strzał z 8 metrów znów broni Kudłacz. Nasze wysiłki kończą się powodzeniem w doliczonym czasie gry, gdy rzut rożny wykonuje Wójcik Adrian a jego dokładne dośrodkowanie kończy głową Wójcik Kamil i zdobywamy wyrównującą bramkę na 2:2. Najlepszymi zawodnikami w zespole Kaczawy byli: Kudłacz Miłosz i nasz wychowanek Szymon Janeczko.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe w Księgienicach 15.09 (w niedzielę) o godz. 17.00. Liczymy na przełamanie naszego zespołu, zwycięstwo i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski (75 min Bełza), Przerywacz, Plebaniak, Winnik, A. Wójcik, Szpak
Remis Trampkarzy
05/09/2019 23:09
Jelenia Góra 4 września 2019 godz.17:00

II Liga Wojewódzka Trampkarzy

Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 3:3 (2:2)

Bramki dla Konfeksu: Zwiński, Frydrychowicz, Rychlicki.

Nasi Trampkarze rozegrali pierwszy mecz mistrzowski w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy.
Mecz z Karkonoszami w Jeleniej Górze ułożył się dla nas bardzo dobrze, ponieważ w 12 minucie Rychlicki strzelił bramkę dla Konfeksu. Gospodarze wyrównali w 24 minucie. Nasz zespół szybko odpowiedział bramką na 2:1 w 27 minucie, której strzelcem był Frydrychowicz.
Następnie Konfeks pomimo wielu dogodnych sytuacji niepotrafi strzelić kolejnej bramki, co wykorzystują gospodarze i strzelając 2 bramki wychodzą na prowadzenie 3:2. Nasi Trampkarze grali do końca, wyrównując ten mecz na 3:3 po strzale Marcela Zwińskiego. Mecz kończy się zasłużonym remisem 3:3.
Wypada nadmienić, że nasz bramkarz Błażej Morawski, obronił rzut karny.
Następny mecz nasi Trampkarze rozegrają w dniu 07.09.19 r. o godz. 11.00 z Zagłębiem Lubin.

Konfeks: Bukowski, Romanow, Szlęk Leon (70 min Zwiński), Warchoł, Tomaszewski, Frydrychowicz, Janka, Morawski, Rychlicki, Szlęk Hubert, Tekiele Arkadiusz
Ponadto w składzie byli: Chruściński, Herec, Marciniszyn, Szymonek Igor, Świątkowski.
Pucharowa wygrana.
05/09/2019 22:57
Rokitki 4 września 2019 godz.17:00

Puchar Polski II runda

Czarni Rokitki - Konfeks Legnica 1:5 (0:2)

Bramki : Wójcik K, Janeczko, Wójcik A, Pazio, Przerywacz

Sędzia:

Widzów: ok.50

Konfeks: Sasiela, Trochanowski, Wójcik Kamil, (72 min Jasiński) , Pazio, Przerywacz, Winnik, Szpak, Wójcik Adrian, Janeczko, Swędzikiewicz, Plebaniak, (46 min Bełza),

W kolejnej rundzie Pucharu Polski nasz zespół zagra 18.09.2019 r. na własnym boisku ze Spartą Rudna.