Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zwycięska seria
28/10/2019 17:38
Przemków 27 października 2019 godz.15:00

Liga Okręgowa

Zamet Przemków - Konfeks 0:4 (0:2)

Bramki: 1:0 Wójcik Kamil 10 min (karny)2:0 Dubowski 28 min , 3:0 Wójcik Adrian 60 min, 4:0 Wójcik Adrian 84 min

Sędzia: Grzegorz Kuczała (Del.Głogów)

Widzów: ok.50

Po 5 kolejnych zwycięstwach nasz zespół rozegrał kolejny mecz z Zametem w Przemkowie.
Drużyna Zametu jest w bardzo dużych kłopotach organizacyjno- kadrowych i zamyka ligową tabelę. Od początku spotkania nasz zespół osiągnął olbrzymią przewagę i szybko zdobyliśmy prowadzenie. W 10 minucie w polu karnym faulowany był Jazowiecki, a karnego na gola zamienił Kamil Wójcik. W 28 minucie kolejną bramkę zdobył Tomek Dubowski, który wykorzystał dobrze rozegraną akcję zespołową i zakończył ją golem.
Pozostałe dwie bramki w 60 i 84 minucie zdobył strzałami z dystansu, z odległości 25 metrów, Adrian Wójcik. W tym meczu mieliśmy jeszcze wiele sytuacji bramkowych, jednak nieskuteczność w dalszym ciągu jest naszą bolączką.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 03.11 o godz. 11.00 na naszym boisku z zespołem Przyszłość Prusice.

Konfeks: Tamioła, Swędzikiewicz (75 min Jasiński), Wójcik Kamil, Sidorowicz, Grządkowski, Jazowiecki, Plebaniak (77 min Dańczak), Trochanowski, Wójcik Adrian, Szpak, Dubowski
Marsz w górę tabeli
20/10/2019 23:19
Legnica 19 października 2019 godz.15:00

Konfeks Legnica - Zawisza Serby 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Dubowski 26 min, 2:0 Swędzikiewicz 40 min, 3:1 Adrian Wójcik 84 min, 4:1 Dubowski 87 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Del.Legnica)

Widzów: ok.150

Nasz zespół w kolejnym meczu spotkali się z mocnym zespołem Zawiszy Serby, który zajmował IV miejsce w tabeli. Konfeks tak jak zwykle mógł rozpocząć od mocnego uderzenia i zdobyć dwie bramki w pierwszych 7 minutach.
W 4 minucie ładną asystą popisał się Adrian Wójcik wyprowadzając Dubowskiego na czystą pozycję.
Jednak strzał Tomka z 5 metrów obronił bramkarz gości.
W 7 minucie kolejna ładna zespołowa akcja naszego zespołu, jednak Plebaniak z 10 metrów strzela w bramkarza. Mogło się to zemścić w 10 minucie, gdy napastnik gości wyszedł sam na sam z Tamiołą, na nasze szczęście świetnie interweniował nasz bramkarz.
Kolejną świetną sytuację mamy w 17 minucie, gdy Adrian Szpak uderza z 10 metrów, a jego strzał zmierzający do siatki z linii bramkowej, wybija obrońca gości.
Nasz zespół dalej atakuje i wreszcie w 25 minucie zdobywamy bramkę na 1:0. Świetnie w polu karnym zachowuje się Tomek Dubowski, który perfekcyjnie przyjmuje piłkę, zwodem mija dwóch zawodników i pewnie strzela do bramki.
Była to bardzo ładna bramka Tomka. W 38 minucie przepięknym strzałem w okienko z 25 metrów popisuje się Maciek Swędzikiewicz i prowadzimy 2:0. Brawo Maciek!!
Po przerwie w 55 minucie powinniśmy prowadzić 3:0, jednak świetną sytuację bramkową marnuje Martinka.
W 71 minucie robi się nerwowo, gdy goście po fatalnym błędzie naszego obrońcy zdobywają bramkę po strzale Żaka. Przez kilka minut jest nerwowo, ponieważ goście niespodziewanie poczuli, że mogą zremisować. Jednak nasz zespół rozgrywający najlepszy mecz w sezonie dąży do zdobycia kolejnych bramek.
W 86 minucie gry kapitalnym uderzeniem w okienko z 25 metrów popisał się Adrian Wójcik i prowadzimy 3:1.
Wielkie brawa dla Adriana za przepiękną bramkę. Będący na fali nasz zespół w 88 minucie strzela czwartą bramkę, a jej strzelcem jest Tomek Dubowski.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie, a zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało odniesione nad mocnym zespołem.
W naszym zespole należy pochwalić wszystkich zawodników, ponieważ zagrali na wysokim poziomie. Oczekujemy kolejnych dobrych występów i zwycięstw, ponieważ mamy mocny zespół, który powinien awansować do IV ligi.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 27.10 o godzinie 15.00 w Przemkowie z Zametem.

Konfeks: Tamioła, Swędzikiewicz (85 min Jazowiecki), Grządkowski, Wójcik Kamil, Trochanowski, Przerywacz, Wójcik Adrian, Plebaniak, Szpak (72 min Sidorowicz), Martinka, Dubowski (Jasiński 88 min )

Widzów: ok.200

Czwarte, kolejne zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze. Mecz od początku był pod kontrolą konfeksu. Już w pierwszych 4 minutach powinniśmy prowadzić 2-0. Świetnych sytuacji nie wykorzystali jednak Adrian Wójcik i Dubowski. Gospodarze swoją szansę mieli w 6 minucie, której nie wykorzystali. Cała pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Konfeksu. Wynikiem tego była bramka w 27 minucie, gdy Rafał Martinka strzałem pod poprzeczkę wykończył świetną akcję zespołową naszego zespołu. Następnie mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Konfeksu 1:0, jednak takie mecze powinniśmy wygrywać bardziej zdecydowanie.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 19.10 o godz. 15.00 na własnym boisku z Zawiszą Serby.
Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie i liczymy na kolejne zwycięstwo naszego zespołu.

Konfeks : Tamioła, Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Dubowski, Wójcik Adrian (88 min Grygierczyk), Plebaniak (75 min Dańczak), Przerywacz, Szpak (60 min Sidorowicz), Martinka, Swędzikiewicz.
Niesamowity mecz
07/10/2019 1:42
Legnica 6 pażdziernika 2019 godz.15:00

Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 7:1 (0:1)

Bramki: 1:1 Dubowski 62 min, 2:1 Swędzikiewicz 65 min, 3:1 Dubowski 67 min, K.Wójcik 69 min, 5:1 Szpak 70 min, 6:1 Przerywacz 78 min, 7:1 Dubowski 82 min

Sędzia: Piotr Klaska (Del. Głogów)

Widzów: ok.100

Mecz z Gwardią Białołęka miał niespotykany przebieg. Do 62 minuty nasz zespół przegrywał 0:1. Do tego czasu mieliśmy zdecydowaną przewagę i wielką nieskuteczność. Wykorzystali to goście w 30 minucie, gdy Maciej Ćwik zdobył bramkę. Do 62 minuty mieliśmy minimum 7 sytuacji 100 procentowych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Nastepnie w ciągu 19 minut pomiędzy 63 a 82 minutą zdobywamy 7 bramek. W ciągu 13 minut nasi zawodnicy się odblokowali i zdobyli kolejno 7 bramek. Tomek Dubowski strzelił 3 bramki i mamy nadzieję, że najgorszy okres ma za sobą. Cieszy wysokie zwycięstwo naszego zespołu i mnóstwo stworzonych sytuacji bramkowych. Mamy nadzieję, że kolejne mecze także będą zwycięskie i do końca rundy jesiennej odniesiemy komplet zwycięstw.
Następny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 13.10 o godz. 16.00 ze Zrywem w Kłębanowicach.

Konfeks: Tamioła - Trochanowski, Pazio (Bełza 80 min), K.Wójcik, Grządkowski, Martinka (Przerywacz 65 min), Plebaniak (Sidorowicz 77 min), Szpak (Dańczak 77 min), A.Wójcik
Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze KS Konfeks
24/09/2019 13:05
W dniu 20.09.2019 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze KS Konfeks Legnica.
W zebraniu uczestniczyli członkowie KS Konfeks Legnica oraz zaproszeni goście w osobach: Zbigniew Rutka - Zastępca Dyrektora wydziału sportu Urzędu Miasta Legnica, Adam Michalik - Dyrektor Podokręgu Legnica DZPN Wrocław, Jerzy Koziński i Martin Huras.
Podczas zebrania wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną KS Konfeks Legnica.
Grzegorz Czapulak - członek.
Prezes Marek Kucharski odczytał sprawozdanie za 4 letnią kadencję, a Jacek Krawczun odczytał protokół Komisji Rewizyjnej. Następnie wyróżniono zawodników, rodziców, osoby pomagające Klubowi. Dyrektor Adam Michalik wręczył Srebrne Odznaki Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, które otrzymali: Ryszard Kępa, Martin Huras, Andrzej Kisiel i Włodzimierz Przysłupski.
Podziękowania i pamiątkowe tabliczki otrzymały osoby pomagające klubowi: Paweł Frydrychowicz, Maria i Łukasz Jurek, Bogusław Basiura, Łukasz Wasylik, Martin Huras, Jerzy Koziński, Tomasz Kaptur, Henryk Grzyb oraz Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Z sekcji brydża sportowego wyróżniono Grzegorza Czapulaka, Jana Niebudka i Bogumiła Wegnera, z sekscji tenisa stołowego wyrózniono: Hachułe Daniela, Szymona Świerczyńskiego, Adama Świerczyńskiego oraz Marka Lecko.
W sekcji piłki nożnej wyróżniono najmłodszych piłkarzy: Jakuba Kuczyńskiego, Zań Jakuba, Hermana Jurek, Wojciecha Czajkę, Wojciecha Tekiele, Maksymiliana Frydrychowicza, Kamila Pitner i Arkadiusza Tekiele.
Następnie w dyskusji głos zabrali Adam Michalik i Jerzy Koziński, którzy w bardzo ciepłych słowach wyrażali się o działalności naszego Klubu.
Na zakończenie obrad odczytano protokół Komisji Uchwał i Wniosków.
Najważniejszymi uchwałami było:
1. Walne Zebranie przyjęło sprawozdanie ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej i udzieliło absolutorium.
2. Poczynienie starań w Urzędzie Miasta Legnicy odnośnie wykonania remontu na stadionie przy ul. Grabskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym naszego Klubu i gorąco dziękuję wszystkim osobom pomagającym Klubowi. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, przyjaciołom Klubu i wszystkim naszym sympatykom.
Zapraszamy na treningi i zawody sportowe organizowane przez nasz Klub.
Dzień Przedszkolaka na Konfeksie
24/09/2019 12:38
W dniu 23.09.2019 Klub Sportowy Konfeks zorganizował na naszym stadionie Dzień Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkola Kubusia Puchatka w Legnicy.
W imprezie uczestniczyło ok. 100 dzieci od 3 do 6 roku życia.
Dla wszystkich dzieci były zorganizowane gry i zabawy z piłką.
Dzieci mogły się wybiegać, wyszaleć i na sportowo spędzić czas. Ponadto dzieci w siedzibie klubu podziwiały puchary, medale i inne pamiątki sportowe.
Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, cukierki, mogły częstować się ciastkami i napojami. W spotkaniu z dziećmi ze strony Konfeksu uczestniczyli: Martin Huras, Jerzy Pawliszczy, Patryk Potycz i Piotr Potycz. W tym roku zorganizowaliśmy święto Przedszkolaka po raz drugi z rzędu, pierwsze spotkanie z przedszkolakami na Konfeksie miało miejsce w 2018 roku.
Ogłosiliśmy konkurs na najlepsze prace, które wykonają przedszkolaki z odwiedzin na naszym stadionie. Zachęcamy wszystkie dzieci do wykonywania prac, a następnie spotkamy się w Waszym przedszkolu i otrzymacie od naszego klubu upominki.
Wszystkie chętne dzieci, które by chciały grać w naszym klubie w piłkę nożną zachęcamy do kontaktu i zapisywania się. Informujemy, że prowadzimy szkolenie już od 4 roku życia. Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji Przedszkola i Paniom Wychowawczyniom za wspólnie spędzone chwile na naszym stadionie w fantastycznej atmosferze.
Zwycięstwo młodzików
23/09/2019 12:59
Legnica 21 września 2019 godz.12:45

Liga Młodzików

Konfeks - Zagłębie Lubin 3:1 (1:1)

Bramki dla Konfeksu: Domagała 2, Herman Jurek

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi Młodzicy, którzy tym razem pokonali Zagłębie Lubin 3:1.
Prowadzenie dla zespołu gości zdobył Gracjan Opaliński w 7 minucie. Mecz od początku był bardzo ciekawy i widać było, że spotkały się dwa zespoły, które są właściwie szkolone. Po straconej bramce nasz zespół uzyskał dużą przewagę, czego efektem była bramka w 23 minucie Andrzeja Domagały.
Po przerwie w 42 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobywa najmłodszy nasz zawodnik, 9-letni Herman Jurek. Brawo!! Wynik meczu ustala w 53 minucie Andrzej Domagała i wygrywamy 3:1.
Gratulujemy całej drużynie dobrej gry i zwycięstwa.
Konfeks: Jakubowicz, Michalski, Jurek, Kruszelnicki, Popel, Czarnecki, Domagała, Łabuz, Matwiejczuk, Pacewicz, Tekiele Wojciech, Zakrzewski Dawid, Zakrzewski Kacper.
Pewne 3 punkty
22/09/2019 20:38
Legnica 21 września 2019 godz.16:00

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Janeczko 30 min, 2:0 Szpak 74 min

Sędzia: Aleks Paluch (Del. Legnica)

Mecz z Iskrą był bardzo jednostronny. Od początku spotkania nasz zespół uzyskał zdecydowaną przewagę i mógł rozstrzygnąć losy meczu już po pierwszym kwadransie. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali Janeczko oraz dwukrotnie Dubowski.
Bramkę zdobywamy w 31 minucie, gdy akcję prawą stroną przeprowadza Szpak wrzucając piłkę w pole karne do Adriana Wójcika, a ten głową świetnie wystawia piłkę do Michała Janeczko, który pewnym strzałem z pola karnego zdobywa gola.
W 36 minucie goście mają jedyną szansę bramkową, gdy po fatalnym błędzie Dominika Pazio mogli zdobyć bramkę. Na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Tamioła.
W 45 minucie Plebaniak strzela z 30 metrów, jego strzał intuicyjnie broni Chmurowski, a Kamil Wójcik będąc 5 m od bramki strzela głową nad poprzeczką. W drugiej części spotkania obraz gry nie ulega zmianie, dalej mamy dużą przewagę, jednak gramy bardzo nieskutecznie.
Powracający po kontuzji Tomek Dubowski ma kolejne sytuacje bramkowe, których nie wykorzystuje. To nie był dzień Dubowskiego, mamy nadzieję, że w następnym meczu będzie skuteczniejszy.
W 75 minucie piękną asystą popisuje się Adrian Wójcik, do piłki dochodzi Adrian Szpak i ustala wynik meczu na 2:0. Cieszy, że wreszcie nie straciliśmy bramki, martwi słaba skuteczność.
W najbliższej kolejce mamy pauzę, a kolejny mecz rozegramy na własnym boisku w dniu 06.10 (niedziela) o godz. 15.00 z Gwardią Białołęka.
Liczymy na solidne przepracowanie tego okresu, właściwe ustawienie taktyczne naszego zespołu, gdzie mamy największe braki.
Najlepszymi zawodnikami w naszym zespole w tym meczu byli: Adrian Wójcik, Adrian Szpak, Michał Janeczko i rozgrywający najlepszy mecz w tym sezonie Michał Grządkowski.

Konfeks: Tamioła, K. Wójcik, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pazio, Grządkowski, Dubowski, Janeczko, Plebaniak (Sidorowicz 67 min), A. Wójcik, Szpak (Jazowiecki 79 min)