Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Cenne 3 punkty i popis Tamioły
16/11/2019 19:45
Legnica 16 listopada 2019 godz.13:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Płomień Radwanice 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Rząd 20 min, 1 :1 Plebaniak 48 min, 2:1 Szpak 56 min, 3:1 Kowalczyk 90+3 min

Sędzia: Piotr Ignatowicz (Del. Legnica)

Widzów: ok.100

Po kolejnych ośmiu zwycięstwach, nasz zespół przystąpił do ostatniego meczu w rundzie jesiennej, z wielką wiarą odniesienia kolejnego zwycięstwa. Trener Andrzej Kisiel dokonał zmian w bardzo dobrze ostatnio grającej linii obrony. Spowodowało to duży rozgardiasz w tej formacji i dużo sytuacji bramkowych dla drużyny gości. Całe szczęście, że w świetnej dyspozycji był nasz bramkarz- Sebastian Tamioła, który był bohaterem tego meczu. W 7 minucie, błąd w ustawieniu naszej obrony mógł wykorzystać Adam Nazar, ale świetna interwencja Michała Grządkowskiego uratowała nasz zespół. W 20 minucie napastnik gości Daniel Rząd zdobywa prowadzenie dla Płomienia. Nasz zespół tego dnia gra bardzo anemicznie i nie potrafimy pomimo przewagi w polu, stworzyć sytuacji bramkowych. W 44 minucie dwukrotnie Sebastian Tamioła ratuje nasz zespół przed utratą bramki, broniąc sytuacje sam na sam z zawodnikami gości.
Po odprawie w szatni i ostrej reakcji trenera, nasz zespół szybko zdobywa wyrównanie. W 48 minucie, mocnym, precyzyjnym strzałem z 12 metrów popisuje się Dominik Plebaniak, wyrównując stan meczu na 1:1. W 55 minucie, znów w głÃ³wnej roli występuje Sebastian Tamioła, który broni strzał z 5 metrów. W 56 minucie, ładna, zespołowa akcja naszego zespołu, kończy się precyzyjnym uderzeniem Adriana Szpaka, który wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2-1. Do końca meczu trwa walka i w dalszym ciągu świetnie broni Sebastian Tamioła. W doliczonym czasie gry, Krystian Kowalczyk zdobywa 3 bramkę dla naszego zespołu i możemy się cieszyć z kolejnego, dziewiątego zwycięstwa z rzędu.
Najlepszymi zawodnikami naszego zespołu w tym dniu byli Sebastian Tamioła, Michał Grządkowski oraz Marek Trochanowski. Dzięki temu zwycięstwu, nasz zespół plasuje się na II miejscu w tabeli rundy jesiennej, czyli miejscu premiowanym awansem. Cieszymy się z tego zwycięstwa, pomimo słabszego meczu pokazaliśmy, że w takich meczach, także potrafimy zwyciężać.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie tym, którzy byli z nami od początku do końca oraz trenerowi Andrzejowi Kisielowi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomimo fatalnego startu w rozgrywkach, gdy zdobyliśmy w 5 meczach tylko 7 punktów, potrafiliśmy się pozbierać odnosząc 9 kolejnych zwycięstw. Liczymy na bardzo dobre przygotowanie naszego zespołu do rundy wiosennej i kontynuowania zwycięskiej serii.

Konfeks: Tamioła - Trochanowski, Grządkowski, K.Wójcik,Pazio - Plebaniak, Martinka( 85 min. Dańczak), Swędzikiewicz ( 81 min. Jazowiecki), Szpak( 76 min. Winnik) - A. Wójcik ( 59 min. Kowalczyk), Dubowski.

Widzów: ok.50

Kolejne zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze, wygrywając w Górze z Pogonią 3 do 1. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się źle, ponieważ na początku meczu straciliśmy bramkę. Do wyrównania doprowadził w końcówce 1 połowy Aleksander Sidorowicz. Po przerwie mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystał Kamil Wójcik. W dalszym ciągu drugiej połowy osiągneliśmy dużą przewagę, efektem czego były dwie bramki, naszego wyborowego snajpera Tomka Dubowskiego. Wygrywamy pewnie mecz i w dalszym ciągu znajdujemy się na miejscu gwarantującym awans do IV Ligi.
Na kolejny, ostatni mecz w tym sezonie zapraszamy w sobotę 16.11 o godz. 13.00, na własnym boisku zagramy z Płomieniem Radwanice.

Konfeks: Tamioła - Przerywacz , Grządkowski, K.Wójcik, Swędzikiewicz (77 min Dańczak) - Sidorowicz , Jazowiecki (62 min Martinka), Szpak, Plebaniak - Dubowski, A. Wójcik
Coraz lepiej
03/11/2019 17:51
Legnica 3 listopada 2019 godz.11:00

Konfeks Legnica - Przyszłość Prusice 9:0 (3:0)

Bramki: Tomasz Dubowski 3 (27, 42 i 70 min), Adrian Wójcik 2 (20 i 86 min, Plebaniak 63 min, K.Wójcik 69 min karny, Paweł Przerywacz 80 min, Kowalczyk 90 min.

Sędzia: Mariusz Witkowski(Del.Legnica)

Widzów: ok.150

Kolejne, siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli nasi seniorzy, pokonując 9:0 Przyszłość Prusice. Goście w dotychczasowych wszystkich meczach wyjazdowych, stracili tylko 7 bramek, ale w Legnicy musieli pogodzić się z wysoką przegraną. Cały mecz to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który od początku uzyskał zdecydowaną przewagę. W 20 minucie Adrian Wójcik dał nam prowadzenie, a 7 minut później, Tomek Dubowski po ładnej zespołowej akcji, zdobył drugiego gola dla naszego zespołu.
W 42 minucie ładną asysta popisał się Adrian Szpak, a Dubowski strzelił swoją kolejną bramkę. Goście w przeciągu całego meczu mieli jedną dogodną sytuacje bramkową, ale świetnie w bramce sprawdził się Sebastian Tamioła. W 63 minucie, kolejną piękną asysta popisuje się Szpak, a Dominik Plebaniak strzela na 4 do 0.
W 69 minucie rzut karny dla naszego zespołu wykorzystuje Kamil Wójcik. 2 minuty później kolejną asystą popisuje się Szpak, a Tomek Dubowski strzela swoją 3 bramkę.
Kolejna bramka pada w 80 minucie, gdy Hubert Winnik przeprowadza świetną, indywidualną akcję, a Paweł Przerywacz strzela na 7:0. Najładniejsza
bramka meczu pada w 87 minucie, gdy Adrian Wójcik z 25 m, pięknym technicznym strzałem w okienko zdobywa bramkę.
Ostatnia bramka pada w 90 minucie, gdy powracający po kontuzji Krystian Kowalczyk, potężnym strzałem pod poprzeczkę ostala wynik meczu na 9:0. Wypada pochwalić nasz zespół za dobrą grę i dużą skuteczność. Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 10.11 o godz. 11.00 w Górze. Natomiast na ostatni mecz w sezonie zapraszamy w dniu 16.11, gdy o godz 13.00 rozegramy mecz z Płomieniem Radwanice.
Konfeks: Tamioła - Trochanowski (84 min Martinka) , Grządkowski, K.Wójcik, Swędzikiewicz (72 min Dańczak) - Sidorowicz (88 min Kowalczyk), Jazowiecki ( 62 min Przerywacz), Szpak ( 79 Winnik), Plebaniak - Dubowski(79 min Jasiński), A. Wójcik
100 lat PKOL
30/10/2019 22:10
W dniu 26.10 w Teatrze Narodowym w Warszawie, odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W tej wielkiej uroczystości wzięli udział reprezentujący Legnicki Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks Legnica Ryszard Kępa i Piotr Potycz.
Na uroczystościach tych byli obecni: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent MKOL Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijańcić, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz przedstawiciele Sponsorów Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Jednak najważniejszymi gośćmi specjalnymi uroczystości było wiele pokoleń polskich medalistów olimpijskich i olimpijczyków. Wielką Galę Olimpijską uświetniły występy chóru i orkiestry Teatru Wielkiego- Opery Narodowej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.
Szczególnym wydarzeniem było wręczenie dla Anity Włodarczyk, naszej mistrzyni w rzucie młotem, przez szefa MKOL złotego medalu z Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012. Wówczas Anita zdobyła srebrny medal, a u zwyciężczyni stwierdzono po kilku latach, stosowanie środków dopingujących. Następnie odegrano hymn Polski, który przepięknie wykonał chór i orkiestra Teatru Wielkiego. W czasie 3-godzinnej uroczystości przedstawiono historię powstania PKOL oraz historię udziału polskich sportowców w Olimpiadach. Zaakcentowano i pokazano na materiałach filmowych, największe sukcesy polskich olimpijczyków w 100-letniej historii Polskiego Olimpizmu. Kolejnym punktem Gali, było spotkanie zaproszonych gości w kuluarach Teatru Narodowego z olimpijczykami. Mieliśmy okazję spotkać się i rozmawiać z takimi gwiazdami polskiego sportu jak: Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Wójtowicz, Włodzimierz Lubański, Otylia Jędrzejczak i wielu wielu innych.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone rozmowy zaowocują przyjazdem do Legnicy wielkich gwiazd polskiego sportu. Wypada nadmienić, że otrzymaliśmy pamiątkowe albumy olimpijskie, wydane z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pamiątkowy medal i odznakę PKOL
Zwycięska seria
28/10/2019 17:38
Przemków 27 października 2019 godz.15:00

Zamet Przemków - Konfeks 0:4 (0:2)

Bramki: 1:0 Wójcik Kamil 10 min (karny)2:0 Dubowski 28 min , 3:0 Wójcik Adrian 60 min, 4:0 Wójcik Adrian 84 min

Sędzia: Grzegorz Kuczała (Del.Głogów)

Po 5 kolejnych zwycięstwach nasz zespół rozegrał kolejny mecz z Zametem w Przemkowie.
Drużyna Zametu jest w bardzo dużych kłopotach organizacyjno- kadrowych i zamyka ligową tabelę. Od początku spotkania nasz zespół osiągnął olbrzymią przewagę i szybko zdobyliśmy prowadzenie. W 10 minucie w polu karnym faulowany był Jazowiecki, a karnego na gola zamienił Kamil Wójcik. W 28 minucie kolejną bramkę zdobył Tomek Dubowski, który wykorzystał dobrze rozegraną akcję zespołową i zakończył ją golem.
Pozostałe dwie bramki w 60 i 84 minucie zdobył strzałami z dystansu, z odległości 25 metrów, Adrian Wójcik. W tym meczu mieliśmy jeszcze wiele sytuacji bramkowych, jednak nieskuteczność w dalszym ciągu jest naszą bolączką.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 03.11 o godz. 11.00 na naszym boisku z zespołem Przyszłość Prusice.

Konfeks: Tamioła, Swędzikiewicz (75 min Jasiński), Wójcik Kamil, Sidorowicz, Grządkowski, Jazowiecki, Plebaniak (77 min Dańczak), Trochanowski, Wójcik Adrian, Szpak, Dubowski
Marsz w górę tabeli
20/10/2019 23:19
Legnica 19 października 2019 godz.15:00

Konfeks Legnica - Zawisza Serby 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Dubowski 26 min, 2:0 Swędzikiewicz 40 min, 3:1 Adrian Wójcik 84 min, 4:1 Dubowski 87 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek (Del.Legnica)

Nasz zespół w kolejnym meczu spotkali się z mocnym zespołem Zawiszy Serby, który zajmował IV miejsce w tabeli. Konfeks tak jak zwykle mógł rozpocząć od mocnego uderzenia i zdobyć dwie bramki w pierwszych 7 minutach.
W 4 minucie ładną asystą popisał się Adrian Wójcik wyprowadzając Dubowskiego na czystą pozycję.
Jednak strzał Tomka z 5 metrów obronił bramkarz gości.
W 7 minucie kolejna ładna zespołowa akcja naszego zespołu, jednak Plebaniak z 10 metrów strzela w bramkarza. Mogło się to zemścić w 10 minucie, gdy napastnik gości wyszedł sam na sam z Tamiołą, na nasze szczęście świetnie interweniował nasz bramkarz.
Kolejną świetną sytuację mamy w 17 minucie, gdy Adrian Szpak uderza z 10 metrów, a jego strzał zmierzający do siatki z linii bramkowej, wybija obrońca gości.
Nasz zespół dalej atakuje i wreszcie w 25 minucie zdobywamy bramkę na 1:0. Świetnie w polu karnym zachowuje się Tomek Dubowski, który perfekcyjnie przyjmuje piłkę, zwodem mija dwóch zawodników i pewnie strzela do bramki.
Była to bardzo ładna bramka Tomka. W 38 minucie przepięknym strzałem w okienko z 25 metrów popisuje się Maciek Swędzikiewicz i prowadzimy 2:0. Brawo Maciek!!
Po przerwie w 55 minucie powinniśmy prowadzić 3:0, jednak świetną sytuację bramkową marnuje Martinka.
W 71 minucie robi się nerwowo, gdy goście po fatalnym błędzie naszego obrońcy zdobywają bramkę po strzale Żaka. Przez kilka minut jest nerwowo, ponieważ goście niespodziewanie poczuli, że mogą zremisować. Jednak nasz zespół rozgrywający najlepszy mecz w sezonie dąży do zdobycia kolejnych bramek.
W 86 minucie gry kapitalnym uderzeniem w okienko z 25 metrów popisał się Adrian Wójcik i prowadzimy 3:1.
Wielkie brawa dla Adriana za przepiękną bramkę. Będący na fali nasz zespół w 88 minucie strzela czwartą bramkę, a jej strzelcem jest Tomek Dubowski.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie, a zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zostało odniesione nad mocnym zespołem.
W naszym zespole należy pochwalić wszystkich zawodników, ponieważ zagrali na wysokim poziomie. Oczekujemy kolejnych dobrych występów i zwycięstw, ponieważ mamy mocny zespół, który powinien awansować do IV ligi.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 27.10 o godzinie 15.00 w Przemkowie z Zametem.

Konfeks: Tamioła, Swędzikiewicz (85 min Jazowiecki), Grządkowski, Wójcik Kamil, Trochanowski, Przerywacz, Wójcik Adrian, Plebaniak, Szpak (72 min Sidorowicz), Martinka, Dubowski (Jasiński 88 min )

Widzów: ok.200

Czwarte, kolejne zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze. Mecz od początku był pod kontrolą konfeksu. Już w pierwszych 4 minutach powinniśmy prowadzić 2-0. Świetnych sytuacji nie wykorzystali jednak Adrian Wójcik i Dubowski. Gospodarze swoją szansę mieli w 6 minucie, której nie wykorzystali. Cała pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Konfeksu. Wynikiem tego była bramka w 27 minucie, gdy Rafał Martinka strzałem pod poprzeczkę wykończył świetną akcję zespołową naszego zespołu. Następnie mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Konfeksu 1:0, jednak takie mecze powinniśmy wygrywać bardziej zdecydowanie.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 19.10 o godz. 15.00 na własnym boisku z Zawiszą Serby.
Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie i liczymy na kolejne zwycięstwo naszego zespołu.

Konfeks : Tamioła, Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Dubowski, Wójcik Adrian (88 min Grygierczyk), Plebaniak (75 min Dańczak), Przerywacz, Szpak (60 min Sidorowicz), Martinka, Swędzikiewicz.
Niesamowity mecz
07/10/2019 1:42
Legnica 6 pażdziernika 2019 godz.15:00

Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 7:1 (0:1)

Bramki: 1:1 Dubowski 62 min, 2:1 Swędzikiewicz 65 min, 3:1 Dubowski 67 min, K.Wójcik 69 min, 5:1 Szpak 70 min, 6:1 Przerywacz 78 min, 7:1 Dubowski 82 min

Sędzia: Piotr Klaska (Del. Głogów)

Mecz z Gwardią Białołęka miał niespotykany przebieg. Do 62 minuty nasz zespół przegrywał 0:1. Do tego czasu mieliśmy zdecydowaną przewagę i wielką nieskuteczność. Wykorzystali to goście w 30 minucie, gdy Maciej Ćwik zdobył bramkę. Do 62 minuty mieliśmy minimum 7 sytuacji 100 procentowych, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Nastepnie w ciągu 19 minut pomiędzy 63 a 82 minutą zdobywamy 7 bramek. W ciągu 13 minut nasi zawodnicy się odblokowali i zdobyli kolejno 7 bramek. Tomek Dubowski strzelił 3 bramki i mamy nadzieję, że najgorszy okres ma za sobą. Cieszy wysokie zwycięstwo naszego zespołu i mnóstwo stworzonych sytuacji bramkowych. Mamy nadzieję, że kolejne mecze także będą zwycięskie i do końca rundy jesiennej odniesiemy komplet zwycięstw.
Następny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 13.10 o godz. 16.00 ze Zrywem w Kłębanowicach.

Konfeks: Tamioła - Trochanowski, Pazio (Bełza 80 min), K.Wójcik, Grządkowski, Martinka (Przerywacz 65 min), Plebaniak (Sidorowicz 77 min), Szpak (Dańczak 77 min), A.Wójcik