Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Halowy Turniej im. Dana Nemce w Blansku
25/11/2019 12:44
W dniach 22-24 Listopada, nasi seniorzy wyjechali do Blanska, aby rozegrać turniej halowy im. Dana Nemce.
Na rozegranych 6 meczy, odnieśliśmy 3 zwycięstwa - Konfeks Legnica- SK Olympia Rajecko 2:0, FC Boskovice - Konfeks Legnica 0:3, Konfeks Legnica - FK Kurim 2:1 i 1 remis,
który ostatecznie wygraliśmy poprzez rzuty karne z drużyną FK Blansko.
W finale turnieju w zdobyciu złotego pucharu powstrzymało nas Start Brno, które pokonało nas z wynikiem 4:2.
Gratulujemy naszym Seniorom zdobycie II miejsca i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej drużyny w zagranicznym turnieju.
Wyjątkowymi umiejętnościami popisali się Tomek Dubowski i Maciek Swędzikiewicz, którzy zdobyli dla drużyny po 4 gole
oraz dla niesamowitej obrony, gdzie naszej bramki strzegł Serhii Kozhukhar.
Brawo Seniorzy, brawo Trenerze!!!
Finał Dnia Przedszkolaka w Konfeksie
25/11/2019 2:43
W dniu 21.11.19 w Przedszkolu nr 14 im. Kubusia Puchatka w Legnicy, odbyło się uroczyste podsumowanie Dnia Przedszkolaka na Konfeksie.
W czasie pobytu przedszkolaków we Wrześniu na stadionie Konfeksu z okazji Dnia Przedszkolaka został ogłoszony konkurs na prace plastyczne z tej okazji.
Dzieci wykonały 27 prac związanych z Konfeksem i trzeba przyznać, że wszystkie były bardzo piękne. W związku z tym przedstawiciele KS Konfeks Legnica w osobach: Piotra Potycza- Dyrektora Klubu i Martina Hurasa- Przyjaciela KS Konfeks Legnica, postanowili nagrodzić wszystkie prace.
Zwycięzcy otrzymali z naszego klubu dyplomy, drobne upominki i flagi Polski. Natomiast wszystkie pozostałe dzieci z całego przedszkola zostały poczęstowane łakociami.
Było to super spotkanie z przedszkolakami, które wręczyły przedstawicielom Konfeksu z tej okazji przepiękne laurki, w podziękowaniu za wspólną zabawę.
Już w tym momencie zapraszamy Przedszkole nr 14 w Legnicy, na kolejny Dzień Przedszkolaka z Konfeksem we wrześniu 2020 roku
Efektowne zwycięstwo Trampkarzy
18/11/2019 12:48
Legnica 16 listopada 2019 godz.11:00

II Liga Wojewódzka Trampkarzy

Konfeks - Łużyce Lubań 10:5 (6:1)

Bramki: Cichy - 2, Tekiele Arkadiusz - 2, Szlęk Leon, Warchoł, Tomaszewski, Wasilewski, Rychlicki, Latoch

Bardzo dobrze reprezentują się w ostatnich meczach nasi Trampkarze, występujący w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy.
W kolejnym meczu nasz zespół wysoko pokonał drużynę Łużyce Lubań 10:5, prowadząc do przerwy 6:1.
Od początku spotkania nasz zespół przejął całkowitą kontrolę na boisku. Już w 2 minucie zdobywamy prowadzenie po pięknej akcji naszego zespołu. Rychlicki od swojej bramki pięknie podaje do Leona Szlęka, który po 50 metrowym rajdzie z linii końcowej, precyzyjnie dośrodkowuje, a Jakub Latoch strzela bramkę. W 16 minucie Norbert Cichy popisuje się pięknym uderzeniem z 25 metrów, dając nam prowadzenie 2:0. Jego wyczyn, 4 minuty później kopiuje Leon Szlęk, także zdobywając bramkę z 25 metrów. Na 4:0 podwyższa strzałem głową w 25 minucie Maksymilian Warchoł. 3 minuty później na 5:0 strzela swoją drugą bramkę w dniu dzisiejszym Cichy Norbert. W 30 minucie przepięknym strzałem popisuje się Arkadiusz Tekiele i prowadzimy 6:0. Od tego momentu, trener Michał Grządkowski daje pograć wszystkim rezerwowym zawodnikom, co wpływa, że mecz robi się bardziej wyrównany. W drugiej połowie na uwagę zasługuje świetne wywalczenie piłki przez Maksymiliana Frydrychowicza i świetne dogranie do Arka Tekiele, który strzela swoją drugą bramkę w tym meczu. Na listę strzelców w naszym zespole wpisują się także: Karol Tomaszewski, Kamil Wasilewski i Jakub Rychlicki. Po tym zwycięstwie, nasz zespół plasuje się na 3 miejscu w tabeli, co jest dobrym wynikiem.
W ostatnim meczu rundy jesiennej spotkamy się 23.11 o godz. 11.00 w Głogowie z zespołem Chrobrego. Liczymy na udane zakończenie rundy jesiennej i kolejne zwycięstwo.

Konfeks: Morawski, Tomaszewski, Jamka, Romanow, Cichy, Tekiele Arkadiusz, Bukowski, Latoch, Warchoł, Szlęk Leon, Rychlicki, Frydrychowicz, Basiura, Kovalchuk, Serenda, Herec, Wasilewski, Chruściński.
Cenne 3 punkty i popis Tamioły
16/11/2019 19:45
Legnica 16 listopada 2019 godz.13:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Płomień Radwanice 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Rząd 20 min, 1 :1 Plebaniak 48 min, 2:1 Szpak 56 min, 3:1 Kowalczyk 90+3 min

Sędzia: Piotr Ignatowicz (Del. Legnica)

Widzów: ok.100

Po kolejnych ośmiu zwycięstwach, nasz zespół przystąpił do ostatniego meczu w rundzie jesiennej, z wielką wiarą odniesienia kolejnego zwycięstwa. Trener Andrzej Kisiel dokonał zmian w bardzo dobrze ostatnio grającej linii obrony. Spowodowało to duży rozgardiasz w tej formacji i dużo sytuacji bramkowych dla drużyny gości. Całe szczęście, że w świetnej dyspozycji był nasz bramkarz- Sebastian Tamioła, który był bohaterem tego meczu. W 7 minucie, błąd w ustawieniu naszej obrony mógł wykorzystać Adam Nazar, ale świetna interwencja Michała Grządkowskiego uratowała nasz zespół. W 20 minucie napastnik gości Daniel Rząd zdobywa prowadzenie dla Płomienia. Nasz zespół tego dnia gra bardzo anemicznie i nie potrafimy pomimo przewagi w polu, stworzyć sytuacji bramkowych. W 44 minucie dwukrotnie Sebastian Tamioła ratuje nasz zespół przed utratą bramki, broniąc sytuacje sam na sam z zawodnikami gości.
Po odprawie w szatni i ostrej reakcji trenera, nasz zespół szybko zdobywa wyrównanie. W 48 minucie, mocnym, precyzyjnym strzałem z 12 metrów popisuje się Dominik Plebaniak, wyrównując stan meczu na 1:1. W 55 minucie, znów w głÃ³wnej roli występuje Sebastian Tamioła, który broni strzał z 5 metrów. W 56 minucie, ładna, zespołowa akcja naszego zespołu, kończy się precyzyjnym uderzeniem Adriana Szpaka, który wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2-1. Do końca meczu trwa walka i w dalszym ciągu świetnie broni Sebastian Tamioła. W doliczonym czasie gry, Krystian Kowalczyk zdobywa 3 bramkę dla naszego zespołu i możemy się cieszyć z kolejnego, dziewiątego zwycięstwa z rzędu.
Najlepszymi zawodnikami naszego zespołu w tym dniu byli Sebastian Tamioła, Michał Grządkowski oraz Marek Trochanowski. Dzięki temu zwycięstwu, nasz zespół plasuje się na II miejscu w tabeli rundy jesiennej, czyli miejscu premiowanym awansem. Cieszymy się z tego zwycięstwa, pomimo słabszego meczu pokazaliśmy, że w takich meczach, także potrafimy zwyciężać.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie tym, którzy byli z nami od początku do końca oraz trenerowi Andrzejowi Kisielowi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomimo fatalnego startu w rozgrywkach, gdy zdobyliśmy w 5 meczach tylko 7 punktów, potrafiliśmy się pozbierać odnosząc 9 kolejnych zwycięstw. Liczymy na bardzo dobre przygotowanie naszego zespołu do rundy wiosennej i kontynuowania zwycięskiej serii.

Konfeks: Tamioła - Trochanowski, Grządkowski, K.Wójcik,Pazio - Plebaniak, Martinka( 85 min. Dańczak), Swędzikiewicz ( 81 min. Jazowiecki), Szpak( 76 min. Winnik) - A. Wójcik ( 59 min. Kowalczyk), Dubowski.

Widzów: ok.50

Kolejne zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze, wygrywając w Górze z Pogonią 3 do 1. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się źle, ponieważ na początku meczu straciliśmy bramkę. Do wyrównania doprowadził w końcówce 1 połowy Aleksander Sidorowicz. Po przerwie mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystał Kamil Wójcik. W dalszym ciągu drugiej połowy osiągneliśmy dużą przewagę, efektem czego były dwie bramki, naszego wyborowego snajpera Tomka Dubowskiego. Wygrywamy pewnie mecz i w dalszym ciągu znajdujemy się na miejscu gwarantującym awans do IV Ligi.
Na kolejny, ostatni mecz w tym sezonie zapraszamy w sobotę 16.11 o godz. 13.00, na własnym boisku zagramy z Płomieniem Radwanice.

Konfeks: Tamioła - Przerywacz , Grządkowski, K.Wójcik, Swędzikiewicz (77 min Dańczak) - Sidorowicz , Jazowiecki (62 min Martinka), Szpak, Plebaniak - Dubowski, A. Wójcik
Coraz lepiej
03/11/2019 17:51
Legnica 3 listopada 2019 godz.11:00

Konfeks Legnica - Przyszłość Prusice 9:0 (3:0)

Bramki: Tomasz Dubowski 3 (27, 42 i 70 min), Adrian Wójcik 2 (20 i 86 min, Plebaniak 63 min, K.Wójcik 69 min karny, Paweł Przerywacz 80 min, Kowalczyk 90 min.

Sędzia: Mariusz Witkowski(Del.Legnica)

Widzów: ok.150

Kolejne, siódme zwycięstwo z rzędu odnieśli nasi seniorzy, pokonując 9:0 Przyszłość Prusice. Goście w dotychczasowych wszystkich meczach wyjazdowych, stracili tylko 7 bramek, ale w Legnicy musieli pogodzić się z wysoką przegraną. Cały mecz to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który od początku uzyskał zdecydowaną przewagę. W 20 minucie Adrian Wójcik dał nam prowadzenie, a 7 minut później, Tomek Dubowski po ładnej zespołowej akcji, zdobył drugiego gola dla naszego zespołu.
W 42 minucie ładną asysta popisał się Adrian Szpak, a Dubowski strzelił swoją kolejną bramkę. Goście w przeciągu całego meczu mieli jedną dogodną sytuacje bramkową, ale świetnie w bramce sprawdził się Sebastian Tamioła. W 63 minucie, kolejną piękną asysta popisuje się Szpak, a Dominik Plebaniak strzela na 4 do 0.
W 69 minucie rzut karny dla naszego zespołu wykorzystuje Kamil Wójcik. 2 minuty później kolejną asystą popisuje się Szpak, a Tomek Dubowski strzela swoją 3 bramkę.
Kolejna bramka pada w 80 minucie, gdy Hubert Winnik przeprowadza świetną, indywidualną akcję, a Paweł Przerywacz strzela na 7:0. Najładniejsza
bramka meczu pada w 87 minucie, gdy Adrian Wójcik z 25 m, pięknym technicznym strzałem w okienko zdobywa bramkę.
Ostatnia bramka pada w 90 minucie, gdy powracający po kontuzji Krystian Kowalczyk, potężnym strzałem pod poprzeczkę ostala wynik meczu na 9:0. Wypada pochwalić nasz zespół za dobrą grę i dużą skuteczność. Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 10.11 o godz. 11.00 w Górze. Natomiast na ostatni mecz w sezonie zapraszamy w dniu 16.11, gdy o godz 13.00 rozegramy mecz z Płomieniem Radwanice.
Konfeks: Tamioła - Trochanowski (84 min Martinka) , Grządkowski, K.Wójcik, Swędzikiewicz (72 min Dańczak) - Sidorowicz (88 min Kowalczyk), Jazowiecki ( 62 min Przerywacz), Szpak ( 79 Winnik), Plebaniak - Dubowski(79 min Jasiński), A. Wójcik
100 lat PKOL
30/10/2019 22:10
W dniu 26.10 w Teatrze Narodowym w Warszawie, odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W tej wielkiej uroczystości wzięli udział reprezentujący Legnicki Klub Olimpijczyka działający przy KS Konfeks Legnica Ryszard Kępa i Piotr Potycz.
Na uroczystościach tych byli obecni: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent MKOL Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijańcić, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz przedstawiciele Sponsorów Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Jednak najważniejszymi gośćmi specjalnymi uroczystości było wiele pokoleń polskich medalistów olimpijskich i olimpijczyków. Wielką Galę Olimpijską uświetniły występy chóru i orkiestry Teatru Wielkiego- Opery Narodowej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.
Szczególnym wydarzeniem było wręczenie dla Anity Włodarczyk, naszej mistrzyni w rzucie młotem, przez szefa MKOL złotego medalu z Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012. Wówczas Anita zdobyła srebrny medal, a u zwyciężczyni stwierdzono po kilku latach, stosowanie środków dopingujących. Następnie odegrano hymn Polski, który przepięknie wykonał chór i orkiestra Teatru Wielkiego. W czasie 3-godzinnej uroczystości przedstawiono historię powstania PKOL oraz historię udziału polskich sportowców w Olimpiadach. Zaakcentowano i pokazano na materiałach filmowych, największe sukcesy polskich olimpijczyków w 100-letniej historii Polskiego Olimpizmu. Kolejnym punktem Gali, było spotkanie zaproszonych gości w kuluarach Teatru Narodowego z olimpijczykami. Mieliśmy okazję spotkać się i rozmawiać z takimi gwiazdami polskiego sportu jak: Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Wójtowicz, Włodzimierz Lubański, Otylia Jędrzejczak i wielu wielu innych.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone rozmowy zaowocują przyjazdem do Legnicy wielkich gwiazd polskiego sportu. Wypada nadmienić, że otrzymaliśmy pamiątkowe albumy olimpijskie, wydane z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pamiątkowy medal i odznakę PKOL
Zwycięska seria
28/10/2019 17:38
Przemków 27 października 2019 godz.15:00

Zamet Przemków - Konfeks 0:4 (0:2)

Bramki: 1:0 Wójcik Kamil 10 min (karny)2:0 Dubowski 28 min , 3:0 Wójcik Adrian 60 min, 4:0 Wójcik Adrian 84 min

Sędzia: Grzegorz Kuczała (Del.Głogów)

Po 5 kolejnych zwycięstwach nasz zespół rozegrał kolejny mecz z Zametem w Przemkowie.
Drużyna Zametu jest w bardzo dużych kłopotach organizacyjno- kadrowych i zamyka ligową tabelę. Od początku spotkania nasz zespół osiągnął olbrzymią przewagę i szybko zdobyliśmy prowadzenie. W 10 minucie w polu karnym faulowany był Jazowiecki, a karnego na gola zamienił Kamil Wójcik. W 28 minucie kolejną bramkę zdobył Tomek Dubowski, który wykorzystał dobrze rozegraną akcję zespołową i zakończył ją golem.
Pozostałe dwie bramki w 60 i 84 minucie zdobył strzałami z dystansu, z odległości 25 metrów, Adrian Wójcik. W tym meczu mieliśmy jeszcze wiele sytuacji bramkowych, jednak nieskuteczność w dalszym ciągu jest naszą bolączką.
Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 03.11 o godz. 11.00 na naszym boisku z zespołem Przyszłość Prusice.

Konfeks: Tamioła, Swędzikiewicz (75 min Jasiński), Wójcik Kamil, Sidorowicz, Grządkowski, Jazowiecki, Plebaniak (77 min Dańczak), Trochanowski, Wójcik Adrian, Szpak, Dubowski