Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Mecze sparingowe dru¿yny seniorów KS Konfeks Legnica w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2023/24:
3.02.24 godz.11:30 *** Konfeks - Prochowiczanka 1:4
10.02.24 godz.11:30 *** Konfeks - Iskra Kochlice 2:1
17.02.24 godz.12:00 *** Polonia ¦roda ¦l±ska - Konfeks 3:0
24.02.24 godz.11:30*** Konfeks - Chojnowianka 2:3
2.03.24 godz.13:00 *** Zryw K³êbanowice - Konfeks 1:4
Start rozgrywek ligi okrêgowej planowany jest na niedzielê 10 marca 2024 godz.14:00 meczem Konfeks - Sparta Grêbocice

Bramki : Wójcik Adrian x2, Martinka, Jazowiecki, Samobójcza

Ostatni mecz sparingowy nasi seniorzy rozegrali na sztucznej płycie w Legnicy z zespołem wicelidera klasy A- Czarnymi Rokitki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu 5:2. W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał 7 meczy odnosząc w nich 6 zwycięstw przy jednej porażce. W tych meczach zdobyliśmy 30 bramek, tracąc 15. Naszymi rywalami w sparingach były 4 zespoły IV ligowe, 1 z klasy okręgowej oraz 2 zespoły z klasy A - lider klasy A z okręgu legnickiego oraz wicelider klasy A z okręgu legnickiego. Ogółem w tych spotkaniach wystąpiło w naszym zespole 19 zawodników, a na listę strzelców wpisało się 9.
W okresie zimowym do naszego zespołu dołączyli dwaj 20-letni bracia bliźniacy z Ukrainy- Serhii i Vladyslav Kozhukhar, oraz powrócił z wypożyczenia do Miedźi 19-letni Gabriel Piotrowski. Rundę wiosenną rozpoczynamy z miejsca II, tj. miejsca dającego awans do IV ligi. W chwili obecnej mamy 4 pkt przewagi nad znajdującym się na 3 miejscu zespołem Górnika Lubin.

Konfeks : Tamioła, Trochanowski, Sidorowicz, Grządkowski, Wójcik Kamil, Wójcik Adrian, Swędzikiewicz, Martinka, Szpak, Jazowiecki, Kulikowski, Winnik, Plebaniak, Jasiński, Kozhukhar Vladyslav.
Derby w Lubinie
04/03/2020 23:11
W niedzielę, 50-cio osobowa grupa dzieci, rodziców i trenerów z naszego klubu była na meczu derbowym Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław.
Mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia Lubin 3:1. Wszystkie bramki padły po przerwie.
Nasi najmłodsi zawodnicy mieli możliwość obejrzenia meczu ekstraklasy i poczucia atmosfery tych rozgrywek. Oprawa meczu była bardzo ładna, wszyscy kibice otrzymali od organizatorów okolicznościowe balony, z których najbardziej cieszyli się nasi młodzi zawodnicy.
Sparing z Legnickim Polem
02/03/2020 23:15
Legnica 28 lutego 2020 ghodz.19:30

Konfeks - KS Legnickie Pole 6:2 (4:0)

Bramki: Kulikowski x 2, Dańczak, Wójcik Kamil, Szpak, Jazowiecki

W piątek przy sztucznym oświetleniu, nasi zawodnicy rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem naszym przeciwnikiem był IV ligowy zespół z Legnickiego Pola. Nasi zawodnicy rozegrali dobry mecz, wygrywając po ciekawym spotkaniu z obu stron 6:2. Już do przerwy nasz zespół prowadził wynikiem 4:0 po bramkach Kulikowskiego, Dańczaka, szpaka i Wójcika Kamila z rzutu karnego. Po przerwie bramki strzelili dla naszego zespołu Kulikowski i Jazowiecki, a nasi goście zdobyli 2 bramki.
Cieszy dobra postawa w meczach sparingowych naszego zespołu, jednak w dalszym ciągu musimy mocno trenować na treningach, ażeby uzyskać moc na cała rundę wiosenną.
Ostatni mecz sparingowy rozegramy w sobotę 07.03 w Rokitkach z Czarnymi. Będzie to pierwszy mecz na naturalnej murawie i sprawdzian przed inauguracją sezonu, gdy w sobotę 14.03 o godz. 16.00 zagramy na własnym boisku z Odrą Chrobienia.

Konfeks: Tamioła, Sidorowicz, Grządkowski, Wójcik Kamil, Wójcik Adrian, Szpak, Martinka, Dańczak, Kulikowski, Jazowiecki, Trochanowski, Swędzikiewicz, Jasiński, Plebaniak, Kozhukhar Vladyslav.
Sparing z Męcinką
24/02/2020 23:41
Legnica 22 lutego 2020 godz.11:00

Konfeks - KS Męcinka 4:3 (2:2)

Bramki: Szpak, Wójcik Adrian, Wójcik Kamil, Jazowiecki

Kolejny mecz towarzyski rozegrali nasi zawodnicy. Tym razem naszym przeciwnikiem był nasz ligowy rywal z Męcinki. Początek meczu ułożył się dla nas niezbyt szczęśliwie, ponieważ jako pierwsi straciliśmy dwie bramki. Nasz zespół nie załamał się i już do przerwy wyrównaliśmy stan meczu na 2:2 po bramkach Szpaka i Adriana Wójcika. Po przerwie goście ponownie wyszli na prowadzenie 3:2, jednak to nasz zespół uzyskał znaczną przewagę i wiadomo było, że zdobycie bramek to tylko kwestia czasu. Bramkę na 3:3 strzelił Kamil Wójcik, natomiast zwycięską bramkę, potężnym strzałem z 15 metrów pod poprzeczkę, uzyskał Aleksander Jazowiecki.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 28.02 (piątek) o godz. 19.30 na sztucznej płycie przy ul. Grabskiego, a naszym przeciwnikiem będzie IV ligowy zespół KS Legnickie Pole. Natomiast ostatni mecz sparingowy rozegramy 07.03 (Sobota) o godzinie 13.00 z Czarnymi w Rokitkach.
Inauguracja sezonu wiosennego nastąpi na naszym stadionie 14.03 (sobota) o godzinie 16.00, a naszym rywalem będzie Odra Chrobienia.

Konfeks: Kozhukhar Vladyslav, Tamioła, Pazio, Wójcik Kamil, Wójcik Adrian, Sidorowicz, Trochanowski, Swędzikiewicz, Szpak, Jazowiecki, Dańczak, Martinka, Plebaniak, Jasiński.
Sparing z Prochowiczanką
16/02/2020 10:30
Legnica 15 lutego 2020 godz.11:00

Mecy sparingowy

Konfeks Legnica - Prochowiczanka Prochowice 4:1 (2:0)

Bramki: 2 x Adrian Wójcik, Kamil Wójcik, Szpak

W kolejnym meczu nasi seniorzy zmierzyli się z IV ligowym zespołem Prochowiczanka Prochowice. Nasz zespół rozegrał dobre zawody i pewnie pokonał wyżej notowany zespół z Prochowic, Do przerwy nasz zespół prowadził 2-0 po bramkach Adriana Wójcika. Bardzo ładna była druga bramka zdobyta po ładnej zespołowej akcji zespołu, którą pewnym strzałem wykończył Adrian. Po przerwie na 3:0 podwyższył wracający po kontuzji Kamil Wójcik, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Martinki. Goście zdobyli honorową bramkę po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego z 25 metrów. Wynik meczu ustalił po ładnej asyście Adriana Wójcika- Szpak Adrian. Cieszy szczególnie gra naszego zespołu, która była zdecydowanie lepsza od zespołu gości, szczególnie było widać dużo wyższe umiejętności techniczne naszego zespołu.

Trener Konfeksu Andrzej Kisiel powiedzial po meczu: - Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego, poza dwoma zawodnikami z Ukrainy 20 -letnim bramkarzem Kozhukhar Serhii i jego bratem, o których wcześniej już wspominałem nikt nowy do naszej drużyny nie dołączy. Poza nimi trenujemy tym zespołem, który mieliśmy w poprzedniej rundy. Dziś zrobiliśmy następny kroczek,żeby się przygotować do rozgrywek wiosennych. Na razie nie mogę ocenić przygotowań – robimy krok po kroku, aby się do mocno wejść w rundę.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę 22.02 z GKS Męcinka o godz. 11.00 na sztucznej płycie przy Zespole Szkół Budowlanych.

Konfeks: Serhii Kozhukhar, Vladyslav Kozhukar, Kamil Wójcik, Sidorowicz, Grządkowski, Kulikowski, Adrian Wójcik, Szpak, Swędzikiewicz, Martinka, Dańczak, Dubowski, Plebaniak, Jazowiecki.
Turniej Trampkarzy o Puchar Burmistrza Złotoryji
11/02/2020 0:43
Trampkarze Konfeksu Legnica rozegrali 09 lutego w Złotoryi Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja. W turnieju startowało 8 zespołÃ³w podzielonych na 2 grupy.
W swojej grupie Konfeks był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie mecze. W meczu ze Stalą Chocianów wygraliśmy 5:0, z Górnikiem II Złotoryja 7:1 oraz JTS Jawor 5:1.
W meczu półfinałowym nasi Trampkarze pokonali Wilkowiankę Wilków 4:0.
W meczu finałowym z Górnikiem Złotoryja padł remis 2:2. W rzutach karnych lepsi okazali się nasi przeciwnicy wygrywając 3:2.
Nasi Trampkarze zdobyli II miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Jakuba Rychlickiego z Konfeksu, a najlepszym strzelcem był także zawodnik Konfeksu - Jan Bukowski.
Skład: Morawski, Herec, Bukowski, Chruściński, Tomaszewski , Rychlicki, Romanow, Kovalchuk, Szlęk Leon.
Trenerem Trampkarzy Konfeksu jest Michał Grządkowski
Sparing z Orkanem
11/02/2020 0:30
Legnica 8 lutego 2020 godz.11:00

Konfeks Legnica - Orkan Szczedrzykowice 1:3 (1:1)

Bramki: Wójcik Adrian dla Konfeksu

Po bardzo intensywnych przygotowaniach, gdy w ostatnim tygodniu rozegraliśmy dwa mecze z Czarnymi Lwówek oraz Górnikiem Złotoryja, odbyliśmy także 4 treningi, przyszedł mecz z Orkanem Szczedrzykowice.
Widać w tym meczu było duże zmęczenie naszych zawodników, co jest zrozumiałe w tym okresie przygotowawczym.
Goście zdobyli prowadzenie, na które Konfeks odpowiedział przepiękną bramką Adriana Wójcika z rzutu wolnego 25 m w okienko. W drugiej połowie goście ponownie wyszli na prowadzenie, nasi zawodnicy w 90 minucie powinni wyrównać na 2:2, ale fatalnie przestrzelił z 5 m do pustej bramki Martinka.
Goście wyszli z kontrą zdobywając 3 bramkę. Sparing z mocnym zespołem IV ligowym był bardzo pożyteczny dla naszego zespołu i powinien procentować w meczach mistrzowskich. W najbliższą Sobotę 15.02 o godz. 11.00 rozegramy kolejny mecz z IV ligową drużyną z Prochowic Prochowiczanką.

Konfeks:: Kozhukhar Serhii, Pazio, Grządkowski, Trochanowski, Szpak, Martinka, Wójcik Adrian, Jazowiecki, Swędzikiewicz, Sidorowicz, Dubowski, Plebaniak, Cichy Norbert, Kulikowski, Tamioła.
Sparing z Górnikiem Złotoryja
07/02/2020 7:50
Legnica 5 lutego 2020 godz.18:30

Konfeks - Górnik Złotoryja 4:2 (2:0)

Bramki: Dubowski - 2, Dańczak - 2

Kolejny mecz sparingowy rozegrali nasi seniorzy przygotowujący się do rozgrywek rundy wiosennej. Naszym przeciwnikiem był czołowy zespół IV ligowy- Górnik Złotoryja. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4:2. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 po bardzo ciekawej i dobrej grze z obu stron, zdobywcami bramek byli Dubowski i Dańczak. Po przerwie przez 30 minut przewagę osiągnęli piłkarze gości, którzy doprowadzili do stanu 2:2, a jednak ostatnie 15 minut to znów nasza dominacja, co przełożyło się na zdobycie dwóch kolejnych bramek przez Dubowskiego i Dańczaka. Dla naszego zespołu był to bardzo pożyteczny sparing, na tle którego mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności. Cieszą ładne bramki, ponieważ wszystkie zostały zdobyte po ładnych, zespołowych akcjach.
Kolejny sparing nasz zespół rozegra w sobotę 08.02 o godz. 11.00 z drużyną Orkan Szczedrzykowice na sztucznej płycie przy ul. Grabskiego.

Skład: Kozhukhar Serhii, Tamioła, Trochanowski, Sidorowicz, Pazio, Jazowiecki, Grządkowski, Szpak, Wójcik Adrian, Dańczak, Swędzikiewicz, Martinka, Dubowski.