KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2015.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
.
Mecze sparingowe drużyny seniorów KS Konfeks Legnica w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej IV ligi:

Koziarz ( Odra) 58 min, Trawka (0dra) 90+3 min, Kamil Wójcik 90+4 min,

Sędzia: Fajfer Asystenci: Damasiewicz, Struski (KS Wrocław)

Widzów: ok.150

Nasi piłkarze po ponad 9-cio miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 rozegrali pierwszy mecz mistrzowski, od listopada 2019. Naszym przeciwnikiem był groźny zespół Odry Ścinawa, który w ubiegłych rozgrywkach IV-ligowych zajął wysokie, 5 miejsce.
Ten sezon będzie dla wszystkich zespołów ciężki, ponieważ w rozgrywkach występuje 19 zespołów, a aż 7 z nich spada automatycznie z IV Ligi. Prawdopodobnie z 3 Ligi spadną jakieś zespoły do naszej grupy, trzeba się liczyć z tym, że bezpieczne miejsce do utrzymania w Lidze to 10-11 lokata w tabeli.
Mecz w Ścinawie odbył się przy bardzo wysokiej temperaturze i stał na dobrym poziomie. W 17 minucie Odra miała dogodną sytuację bramkową, ale świetnie w naszej bramce spisał się Serhii. W 24 minucie błąd naszej defensywy i gospodarze ponownie mają dobrą sytuację bramkową, na szczęście nasz kapitan Kamil Wójcik wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki. W 37 minucie bramkarz gospodarzy popełnia błąd i jesteśmy blisko zdobycia bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0, co zapowiadało emocje drugiej połowy. W 57 minucie Konfeks przeprowadza ładną kontrę, którą mocnym strzałem z 15 metrów, z ostrego kąta kończy nasz nowy zawodnik- Bartosz Haniecki, jednak jego strzał minimalnie mija słupek. W 65 minucie po rzucie rożnym tracimy bramkę, której zdobywcą, strzałem głową jest blisko dwumetrowy Seta. Moment później w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Piotrowski, jednak jego strzał z 15 metrów jest zbyt słaby, aby pokonać bramkarza gospodarzy. W 75 minucie oglądamy najpiękniejszą akcję meczu, a jej bohaterem jest nasz zawodnik Adrian Wójcik, który z odległości 30 metrów, strzałem w okienko zdobywa wspaniałą bramkę. Do końca meczu trwa walka o zwycięstwo, ponieważ oba zespoły dążyły do zdobycia decydującej bramki. Ten emocjonujący mecz kończy się wynikiem remisowym, co z przebiegu meczu jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 08 sierpnia o godz 17 na własnym boisku, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna Sparty Grębocice. Zapraszamy Kibiców na ten ciekawie zapowiadający się mecz.

Odra: Marusiak - Obiała, Cichuta, Długosz, Koziarz, Kruk ( 80 min Strzemski), Maślej, Postoł, Seta, Trawka
Konfeks: Kozhukhar - Trochanowski (Swędziiewicz 85 min), K.Wójcik, Grządkowski, Pazio - Plebaniak (Kowalczyk 85 min), Martinka. A.Wójcik, Piotrowski (Dańczak 75 min), Szpak, Hraniecki
Boksy dla zawodnikow
27/07/2020 19:09
W dniu dzisiejszym zostały zamontowane boksy dla zawodników rezerwowych na naszym obiekcie. Dzięki temu poprawiła się estetyka stadionu i komfort dla zawodników oraz szkoleniowców, kierowników drużyn.
Wypada nadmienić, że zakup i montaż boksów, został wykonany dzięki pomocy sympatyków naszego Klubu.
Bardzo dziękujemy za wsparcie i liczymy, że będzie to początek prac remontowych na naszym stadionie.
Liczymy na wsparcie Urzędu Miasta Legnica i Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego
Ostatni mecz kontrolny
27/07/2020 19:08
Legnica 25 lipca 2020 godz.15:00

Mecz sparingowy

Konfeks - GKS Męcinka 6:0 (4:0)

Bramki : Swędzikiewicz, Szpak, Plebaniak, Dańczak, Trochanowski, Wójcik Adrian.

Ostatni mecz sparingowy nasi zawodnicy rozegrali z czołowym zespołem klasy okręgowej GKS Męcinka. W naszym zespole wystąpiło 18 zawodników, w tym wielu młodych Juniorów. Od początku spotkania nasz zespół osiągnął zdecydowaną przewagę i po ładnych zespołowych akcjach, bramki zdobywali Swędzikiewicz, Szpak i Plebaniak. Wynik na 4:0 do przerwy ustalił Oliver Dańczak, który ładnie przyjął piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał dobrze broniącego bramkarza Gości. Po przerwie świetną asystą popisał się Adrian Wójcik, który świetnym podaniem znalazł Marka Trochanowskiego, a ten jak rasowy napastnik strzelił na 5:0. Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji Adrian Wójcik, który strzałem z 25 metrów zdobył ładną bramkę. Meczem z Męcinką zakończyliśmy najdziwniejszy okres przygotowań do rozgrywek, który rozpoczął się 1.02 meczem sparingowym z Czarnymi Lwówek. W związku z pandemią COVID-19 nie mogliśmy rozgrywać meczy mistrzowskich, jednak nie próżnowaliśmy i oprócz treningów, rozegraliśmy 15 meczy, czyli tak jakbyśmy rozegrali rundę wiosenną. W okresie tych kilku miesięcy zagraliśmy 5 spotkań z drużynami IV-ligowymi, a pozostałe z klasy okręgowej i jeden z drużyną z klasy A.
W sobotę o godz. 17.00 zaczynamy sezon IV- ligowy meczem w Ścinawie, gdzie naszym rywalem będzie miejscowa Odra.
Remis w sparingu z Rokitkami
22/07/2020 19:30
W kolejnym meczu sparingowym nasz zespół 21 lipca spotkał się na własnym boisku z drużyną Czarni Rokitki.
Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1.
Był to najgorszy mecz naszego zespołu w okresie przygotowawczym.
Usprawiedliwieniem jest fakt, że w meczu nie wystąpiło 5 naszych podstawowych zawodników, którzy w tym dniu nie mogli zagrać.
Zespół z Rokitek pokazał się z dobrej strony i rozegrał ciekawe zawody. Ładną bramkę dla naszego zespołu zdobył Oliver Dańczak, który ładnie przyjął piłkę i pewnym strzałem zdobył gola.

Ostatni mecz sparingowy rozegramy w sobotę 25 lipca o godz. 15.00 na własnym boisku z zespołem KS Męcinka
Remis z Iskrą Księginice
16/07/2020 20:19
Kolejny mecz sparingowy rozegrali nasi seniorzy przed startem w rozgrywkach IV Ligowych remisujac 1:1.
Tym razem naszym przeciwnikiem była bardzo wzmocniona kadrowo drużyna Iskry Księginice, która według nas będzie głównym kandydatem do awansu do IV Ligi.
W pierwszej połowie dużą przewagę posiadał nasz zespół, który długo utrzymywał się przy piłce. Natomiast zespół z Księgienic grał z kontry. Prowadzenie uzyskaliśmy po strzale z rzutu karnego Kamila Wójcika, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Faulowany w polu karnym był Adrian Szpak, który przeprowadził świetną, indywidualną akcję, a obrońca nie widząc innej sytuacji sfaulował naszego zawodnika. Goście wyrównującą bramkę zdobyli po kontrze wykorzystując nieporozumienie naszych obrońców.
W drugiej połowie mecz się wyrównał.
W sumie padł zasłużony remis po dobrej grze z obu stron. Kolejny mecz sparingowy nasz zespół rozegra 21 Lipca (wtorek) o godz. 18.00 z zespołem Czarni Rokitki na naszym boisku przy ul. Grabskiego.
Ostatni mecz przed inauguracją rozgrywek IV Ligowych rozegramy 25 lipca w sobotę o godz. 15.00 na własnym boisku z KS Męcinką.
Narodziny w Konfeksie
11/07/2020 8:45
W dniu 05.07.2020 o godz. 18.07 przyszła na świat córka naszego zawodnika Tomka Dubowskiego i Adrianny, której nadano imię Bianka. Bianka waży 3400g i mierzy 54 cm. Narodziny córki Tomek uczcił dwoma bramkami w środowym meczu, ale obiecał, że prawdziwą radość z narodzin córki okaże wraz z całą drużyną przy strzelonej bramce w IV Lidze.
Gratulujemy rodzicom pięknej córeczki i życzymy samych przespanych nocy oraz wielu radości związanych z rodzicielstwem.
Dwa sparingi
06/07/2020 18:08
W ostatnich dniach nasi piłkarze rozegrali dwa mecze sparingowe, które odbyły się na boiskach przeciwników.
W pierwszym meczu rozegranym w środę 01 lipca w Kochlicach.
Konfeks pokonał miejscową Iskrę 5:1.
Bramki w tym meczy zdobyli: Adrian Wójcik x2, Dańczak Olivier x 2 oraz Kamil Wójcik x 1.
Natomiast w sobotę 04 lipca zagraliśmy w Złotoryi z Górnikiem remisując 2:2, a bramki w tym meczy zdobyli Dańczak Olivier oraz Dubowski Tomek.
W sumie w tych dwóch meczach trener miał do dyspozycji 22 zawodników.
Cały czas trwają przygotowania do nowego sezonu, a kolejny mecz sparingowy rozegramy w środę 08 lipca o godz. 17.00 na naszym stadionie ze Zrywem Kłębanowice.
Mecz ten początkowo miał się odbyć 11.07, ale został przełożony na 08 lipca.
Zwycięski sparing
25/06/2020 15:03
W kolejnym meczu sparingowym nasz zespół spotkał się z bardzo wzmocnionym kadrowo zespołem Zrywu Kłębanowice. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:0 a bramki zdobyli: Adrian Wójcik 2 i Tomek Dubowski.
Trener Andrzej Kisiel miał do dyspozycji w tym meczu 21 zawodników. Mecz był bardzo ciekawy z obu stron, ponieważ zespół Zrywu postawił nam trudne warunki gry, dlatego też oglądaliśmy ciekawe spotkanie. Wypada nadmienić, że mecz odbywał się przy ciągłych opadach deszczu.
W tym dniu mieliśmy grać z zespołem Iskry Księginice, jednak zespół gości poinformował nas 3 dni przed meczem, że ze względów organizacyjnych nie mogą przyjechać do Legnicy.
W naszym zespole było widać dużą chęć do gry, jest to początek walki o miejsce w wyjściowym składzie na mecz mistrzowski.
Kolejny mecz sparingowy rozegramy 01.07 w środę o godz. 18.00 w Kochlicach z miejscową Iskrą.