This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Srebrny Certyfikat PZPN
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2020/2021
1 Karkonosze Jel.Góra 31
2 Chrobry II Głogów 28
3 Prochowiczanka 24
4 Orkan Szczedrzykowice 22
5 Apis Jędrzychowice 21
6 Stal Chocianów 21
7 Leśnik Osiecznica 21
8 Gryf Gryfów Sląski 20
9 Mewa Kunice 19
10 Sparta Rudna 18
11 Konfeks Legnica 18
12 Odra Scinawa 17
13 Górnik Złotoryja 16
14 Kuźnia Jawor 15
15 Włókniarz Leśna 14
16 Sparta Grębocice 11
17 Orla Wąsosz 10
18 KS Legnickie Pole 7
19 Lotnik Jeżów Sudecki 5
więcej
14 kolejka 24/25.10.20
Karkonosze - Gryf
Rudna - Legnickie Pole 13:2
Sparta - Kuźnia 5:1
Chrobry II - Lotnik 2:1
Leśnik - Mewa 2:4
Górnik - Orkan 2:3
Odra - Orla
Włókniarz - Prochowice 0:4
Apis - Stal
15 kolejka 31.10.20
Prochowice - Apis
Gryf - Chrobry II
Legnickie Pole - Górnik
Stal - Karkonosze
Konfeks - Leśnik
Lotnik - Odra
Orla - Sparta
Kuźnia - Rudna
Mewa - Włókniarz
Snajperzy 2020/2021
Dańczak Oliwer 9
Wójcik Adrian 6
Piotrowski Mateusz 3
Wójcik Kamil 2
Martinka Rafał 1
Haniecki Bartosz 1
Nasi Sponsorzy

.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2015.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
.
Wiadomości
Podsumowanie weekendu w piłce nożnej
14/09/2020 19:11
Sobota i niedziela 12-13 września była bardzo pracowita dla zawodników i trenerów naszego Klubu. Nasze zespoły rozegrały 4 mecze mistrzowskie. Zwycięstwo odniósł pierwszy zespół pokonując Orlę Wąsosz 2:1, awansując tym samym na 7 miejsce w tabeli. Zwycięską serię kontynuują Juniorzy Młodsi, którzy wygrali 3 mecz z rzędu. Tym razem nasz zespół pokonał Zawiszę Serby 12:0 i klasuje się na 1 miejscu w tabeli. Kolejny dobry mecz rozegrali Młodzicy. Po zwycięstwie w czwartkowym meczy z Polkowicami 5:0, tym razem nasz zespół zremisował z Chrobrym Głogów 2:2. Porażkę zanotowali Trampkarze, przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:8.
Konfeks Legnica zorganizował w Niedzielę dwa turnieje w Lidze trawiastej Podokręgu Legnica, w której startowały 3 nasze zespoły. Poza tym, graliśmy na turniejach Żaków 2012 w Głogowie, Żaków 2013, którego organizatorem była Miedź SA., oraz w Żakach 2012, który organizował Młodzieżowy KS Miedź.
W sumie w zawodach sportowych w sobotę i niedzielę, z KS Konfeks Legnica startowało ponad 150 naszych zawodników. Świadczy to o skali działalności sekcji Piłki Nożnej. Do podsumowania weekendu dołączamy zdjęciach z różnych rozgrywek naszych zespołów.
3 punkty z Orlą
13/09/2020 4:58
Legnica 12 września 2020 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Orla Wąsosz 2:1 (1:0)

Bramki : 1:0 Mateusz Piotrowski 4 min, 1:1 Robert Sobieraj 60 min, 2:1 Mateusz Piotrowski 84 min

Wojcik K., Piotrowski M. (Konfeks), Sobieraj R., Kopeć M. (Orla).

Sędzia: Główny- Oskar Hupało,
Sędzia Asystent I- Marcin Chodorowski,
Sędzia Asystent II- Adrian Berdowski

Widzów: ok.200

Zdjęcia www.lca.pl

Sędzia Główny- Oskar Hupało,
Sędzia Asystent I- Marcin Chodorowski,

Po dobrym i wysoko wygranym meczu z Kuźnią w Jaworze, nasz zespół spotkał się w kolejnym meczu, na własnym boisku, z Orlą Wąsosz. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze, ponieważ już w 3 minucie zdobywamy prowadzenie. Ładną akcję lewą stroną boiska, przeprowadza Rafał Martinka, a jego dokładne dośrodkowanie trafia na głowę Mateusza Piotrowskiego, który precyzyjnym strzałem daje nam prowadzenie.
Szybko zdobyta bramka uspakaja nasz zespół, który w pierwszej połowie spotkania, gra bardzo asekuracyjnie i zbyt wolno. Natomiast goście, również są oszołomieni tak szybko straconą bramką i nie potrafia w tej części spotkania stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych. Druga część spotkania jest zdecydowanie żywsza, ponieważ goście za wszelką cenę próbują zdobyć wyrównanie. W 51 minucie spotkania ładną wrzutką popisuje się Dominik Plebaniak, jednak strzał głową Piotrowskiego, minimalnie mija słupek bramki gości.
W 60 minucie nasz zawodnik popełnia katastrofalny błąd, który wykorzystuje najlepszy zawodnik gości- Robert Sobieraj, nie dając szans obrony naszemu bramkarzowi. Ostatnie 30 minut spotkania to ataki z obydwu stron, ponieważ zarówno Konfeks, jak i Orla dążą do zwycięstwa. W tej części spotkania zespół Orli pokazał się z bardzo dobrej strony i wysoko postawił poprzeczkę Konfeksowi.
W 84 minucie spotkania następuje decydująca akcja meczu, gdy zdobywamy zwycięską bramkę. Adrian Wójcik wychodzi na czystą pozycje strzelecką, lobuje bramkarza, ale piłka trafia w poprzeczkę. W tej sytuacji instynktem strzeleckim popisuje się Mateusz Piotrowski, który odbitą od poprzeczki piłkę umieszcza w bramce gości. Mateusz zdobywa tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu i zapewnia naszemu zespołowi, bardzo ważne 3 punkty. Dzięki temu zwycięstwu, awansujemy na 7 miejsce w tabeli. Całemu zespołowi należą się za ten mecz duże brawa, ponieważ pomimo osłabienia kadrowego, potrafiliśmy zwyciężyć dobrze grający zespół Orli Wąsosz.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 19.09.20 o godz. 16.00 w Jeżowie Sudeckim z miejscowym Lotnikiem. Liczymy na kontynuację dobrej serii i kolejne zwycięstwo.

Konfeks: Serhii Kozhukar - Maciej Swędzikiewicz (Aleksander Jazowiecki), Michał Grządkowski, Kamil Wójcik, Trochanowski Marek (77 min Maciej Sacha), Pazio Dominik, Krystian Kowalczyk (46 min Kamil Pitner), Piotrowski Mateusz (90 min Grzegorz Kulikowski), Rafał Martinka, Dominik Plebaniak, Adrian Wójcik,
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo
05/09/2020 9:01
Jawor (Stadion Miejski) 5 września 2020, godz. 11:00

IV Liga Grupa zachodnia

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:3 (0:0)

Bramki : 1:0 A. Wójcik 56 min, 2:0 K. Wójcik 70 min, 3:0 A. Wójcik 78 min,

Janoś (Kuźnia) oraz Kowalczyk (Konfeks)

Sędzia: Tomasz Zieliński (jako główny) oraz Sebastian Bęś i Wiktor Huber (asystenci)

Widzów: ok.200

Zdjęcia www.e-legnickie.pl

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV Ligi nasz zespół spotkał się z zawsze groźną drużyną Kuźni w Jaworze.
Mecze te są zawsze bardzo ciekawe i wywołują dreszczyk emocji wśród zawodników, jak i kibiców. Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i dyktował swoje warunki gry.
W 15 minucie, świetnej sytuacji bramkowej nie wykorzystał Martinka, którego strzał z 6 metrów, świetnie obronił bramkarz Kuźni. 2 minuty później ładny strzał z 25 metrów oddał Plebaniak, jednak znów skuteczną interwencja popisał się bramkarz przeciwników. Kuźnia w 20 minucie miała dobrą sytuacje strzelecką. W 23 minucie nasz zespół przeprowadzał ładną akcję, jednak Adrian Wójcik, będąc 12 metrów od bramki, strzela w bramkarza. 2 minuty później Swędzikiewicz, nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej, a w 29 minucie ładną asysta popisuje się Adrian Wójcik, jednak Oliver Dańczak z 12 m strzela w bramkarza.
Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 0:0, choć powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami.
Trener Kuźni w przerwie meczu, widząc niemoc swoich zawodników, przeprowadza dwie zmiany, które wpływają na poprawę gry gospodarzy. Kuźnia ma jednak pecha, że w drugiej połowie nasz zespół ma zdecydowanie lepszą skuteczność. W 57 minucie wreszcie zdobywamy bramkę, gdy precyzyjnym strzałem z 18 metrów, w długi róg, popisuje się Adrian Wójcik. 3 minuty później, nasz najlepszy strzelec Dańczak, nie wykorzystuje kapitalnej sytuacji z 6 metrów. Decydująca dla losów spotkania okazuje się 69 minuta meczu, gdy piękną asysta z rzutu wolnego popisuje się Bartek Haniecki, a nasz Kapitan- Kamil Wójcik, strzałem głową podwyższa wynik meczu na 2:0. W 77 minucie znów w doskonałej sytuacji jest Dańczak, jednak jego strzał z 8 metrów broni świetnie spisujący się tego dnia bramkarz Kuźni. Mamy nadzieję, że Oliver Dańczak w następnym meczu poprawi swoją skuteczność i będzie zdobywał kolejne bramki. Wynik meczu na 3:0, w 80 minucie spotkania, ustala Adrian Wójcik, który pakuje piłkę do bramki po strzale Dańczaka. Bramkarz przy strzale Dańczaka znów popisuje się dobrą interwencją, jednak jest bezradny przy dobitce Adriana. Wypada nadmienić, że zespół gospodarzy w 2 połowie spisywał się dużo lepiej niż przed przerwą, mając kilka dobrych akcji. Wtedy na posterunku był Serhii Kozhukhar, który w tym dniu bronił bezbłędnie. Cieszy wysokie zwycięstwo na trudnym terenie w Jaworze, tym bardziej, że jest to zwycięstwo zasłużone, ponieważ nasz zespół w tym dniu był zespołem zdecydowanie lepszym.

Na kolejny mecz zapraszamy w sobotę 12.09.20 o godz. 17.00 na stadion przy ul. Grabskiego, gdzie naszym przeciwnikiem będzie drużyna Orla Wąsosz.

Kuźnia: Kamil Kulik - Przemysław Wiśniewski (Przemysław Piec 60'), Kacper Chudzik, Bartłomiej Pastuła (Łukasz Duda 69'), Sylwester Dworakowski (Marcel Olanin 65'), Bartłomiej Gwiździał (Marcel Trzeciak 46'), Emilian Borek (Robert Kruczek 60'), Kamil Janoś (Rafał Majka 46'), Seweryn Suchecki, Bartosz Karbowiak, Marcin Bagiński

Konfeks: Serhii Kozhukar - Michał Grządkowski, Krystian Kowalczyk, Oliver Dańczak, Rafał Martinka, Kamil Wójcik, Dominik Plebaniak, Maciej Sacha, Adrian Wójcik, Bartosz Haniecki, Maciej Swędzikiewicz
Podział punktów
02/09/2020 16:58
Legnica 2 września 2020 godz17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks - Górnik Złotoryja 1: (0:0)

Bramki: Dańczak 51 min, 1:1 Poparda 72 min

A.Wójcik, B.Haniecki, D.Plebaniak, D.Pazio (Konfeks) oraz Baszczak (Górnik)
Szpak (Konfeks) – 57 min

Sędzia: Adam Żuk
Asystent I: Arkadiusz Legan
Asystent II: Urszula Stanik

Widzow ok.400

Po dobrym i wysoko wygranym meczy z Legnickim Polem, liczyliśmy na zwycięstwo i dobrą grę naszego zespołu. Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo przeciętna. Nasz zespół mógł objąć prowadzenie w 33 minucie spotkania, gdy ładną akcję przeprowadził Mateusz Piotrowski z Adrianem Wójcikiem, wyprowadzając Dańczaka na świetną sytuację bramkową. Niestety tym razem Oliver strzelając z 11 metrów strzelił zbyt słabo i bramkarz obronił ten strzał. W 41 minucie nasz zespół od utraty bramki uratował Kamil Wójcik, wybijając piłkę z linii bramkowej. Znacznie ciekawsza była druga połowa spotkania, którą nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze. Osiągnęliśmy dużą przewagę, efektem czego była bramka w 52 minucie spotkania. Oliver Dańczak precyzyjnym strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi gości- Michałowi Piotrowskiemu. Gdy wydawało się, że następne bramki są tylko kwestią czasu, nieodpowiedzialne zachowanie Adriana Szpaka w 57 minucie spowodowało ukaranie go czerwoną kartką. Szkoda, ponieważ mecz zaczął się układać po naszej myśli. Pomimo tego w 62 minucie spotkania, Mateusz Piotrowski strzela w poprzeczkę w dogodnej sytuacji bramkowej. Goście mając przewagę zawodnika osiągają przewagę. W 70 minucie świetną interwencją popisuje się nasz bramkarz- Serhii, który broni groźny strzał napastnika gości z 20 metrów. W 73 minucie jest 1:1, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony, Mateusz Poparda, strzela bramkę z najbliższej odległości. W końcówce meczu obydwa zespoły miały szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu w doskonałej sytuacji znalazł się nasz zespół, który nie wykorzystał piłki meczowej i tym samym mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Szkoda, ponieważ takie mecze powinno się wygrywać, ale do tego trzeba dużej odpowiedzialności, za wynik spotkania, wszystkich zawodników. Jedno nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do zmiany przebiegu gry i zmarnować szanse na wygraną.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 11.00 z Kuźnią w Jaworze.
Trenerzy powiedzieli po meczu:
- Powiedzmy sobie szczerze, nie był to mecz najwyższych lotów. Na murawie mieliśmy sporo walki, sporo kartek, w tym jedną czerwoną dla gospodarzy. Gola straciliśmy po szkolnym błędzie, źle zareagowaliśmy i nie poszło to po naszej myśli. Odkąd graliśmy w przewadze nasza gra wyglądała lepiej, bo wyrównał Mateusz Poparda, obiliśmy poprzeczkę, nieznacznie chybił Tycel, szansę miał Kufel, ale i Konfeks stwarzał sobie okazję, również trafiając w poprzeczkę. Nie chcę mówić, że ten remis jest sprawiedliwy, ale tak się mecz ułożył i trzeba to uszanować – powiedział trener Eugeniusz Oleśkiewicz.
- W pierwszej połowie nie graliśmy kompletnie nic, zresztą jej poziom był w ogóle bardzo słaby z obu stron. Po przerwie kibice obejrzeli wymianę ciosów, w której mieliśmy zarówno trochę szczęścia jak i trochę pecha, bo w końcówce stworzyliśmy dwie świetne okazje by ustalić wynik meczu, jednak najpierw Dominik Plebaniak wślizgiem nie sięgnął piłki, a chwilę później Adrian Wójcik mając dwóch dobrze ustawionych kolegów trochę przekombinował i został zablokowany. Ogólnie uważam, że poziom meczu był słaby i chyba odczuwaliśmy trudy spotkania z Legnickim Polem, bo momentami brakowało sił – ocenił Andrzej Kisiel.

Konfeks: Kozukhar – Grządkowski, Pazio, Dańczak (73 min Plebaniak), Martinka (89 min Pitner), K. Wójcik, Szpak, Piotrowski, A. Wójcik, Haniecki, Swędzikiewicz (81 min Jazowiecki)
Górnik: Piotrowski – Sułek, Franczak, Baszczak, Pinczyński, Dudzic, Poparda (76 min Wójcik), Olewnik, Nowosielski (66 min Tycel), Kufel, Radkiewicz.
Hat-trick Dańczaka
29/08/2020 18:55
Legnica 29 sierpnia 2020 godz.15:00

IV liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - KS Legnickie Pole 4:1 (2:0)

Bramki 1:0 Haniecki 10 min, 2:0 Dańczak 37 min, 3:0 Dańczak 55 min, 3:1 M. Wasilewski 68 (karny) 4:1 Dańczak 84 min (karny)

Sędzia: Marcin Domina, Asystent 1- Łukasz Nalepa, Asystent 2- Andrzej Socha (Podokręg Jelenia Góra)

Widzów: ok.120

Zdjęcia www.lca.pl

Po czterech dobrych meczach, jednak bez wygranej, przyszedł czas na nasze pierwsze, wysokie zwycięstwo.
Naszym przeciwnikiem był zawsze trudny dla nas rywal- KS Legnickie Pole. Od początku spotkania uwidoczniła się duża nasza przewaga. Efektem tego był bramka zdobyta przez Bartka Hanieckiego w 10 minucie, po świetnej asyście Adriana Szpaka.
W 32 minucie 100% okazji nie wykorzystał Szpak, który będąc 6 m od bramki, zamiast strzelać, próbował dograć piłkę do partnera. Jednak już 4 minuty później było 2:0 dla Konfeksu, gdy rozgrywający świetny mecz Oliver Dańczak zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.
Po przerwie trwa dalej nasza przewaga, efektem czego jest 3 bramka dla naszego zespołu, którą zdobywa Dańczak po ładnej asyście Rafała Martinki. Gdy wydaje się, że kolejne bramki dla naszego zespołu są kwestią czasu, niespodziewanie w 67 minucie goście mają rzut karny, po niefortunnym faulu naszego zawodnika. Bramkę dla gości zdobywa z rzutu karnego zdobywa Marcin Wasilewski. Nie załamuje to naszego zespołu, który osiąga coraz większą przewagę. W 75 minucie Dańczak strzela w spojenie słupka z poprzeczką, a dwie minuty później Krystian Kowalczyk strzela w poprzeczkę. W 83 minucie spotkania, faulowany w polu karnym jest Mateusz Piotrowski, a Oliver Dańczak zdobywa swoją 3 bramkę w tym meczu, ustalając wynik spotkania na 4:1. Wynik od początku do końca spotkania nie podlegał dyskusji, ponieważ nasz zespół był w każdym elemencie gry, zespołem zdecydowanie lepszym. Przy lepszej skuteczności naszego zespołu, końcowy wynik powinien oscylować w granicach dwucyfrówki. Cieszy pierwsze zwycięstwo po powrocie do IV Ligi, mając nadzieję na dalsze zwycięstwa.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą środę 02.09.20 o godz. 17.00, na stadionie przy ul. Grabskiego z Górnikiem Złotoryja. Zapraszamy kibiców na ten ciekawie zapowiadający się mecz i liczymy na gorący, sportowy doping.

Konfeks: Kozhukhar – Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Kowalczyk, Dańczak, Martinka (75 min Jazowiecki), Szpak, Wójcik (75 min Piotrowski), Haniecki (75 min Pitner), Swędzikiewicz

KS Legnickie Pole: Sadyś – Sobczak, A. Wasilewski, Sejud (46. Mitelsztet), Kaśczyszyn (80. P. Kukla), K. Adach, Mach, M. Wasilewski, Kmera (84 min Skwarek), Kukułka (75 min J. Adach), Czuchnicki.
Bez punktów z Orkanem
24/08/2020 4:53
Szczedrzykowice 23 sierpnia 2020 godz.16:00

IV Liga Grupa zachodnia

Orkan Szczedrzykowice - Konfeks Legnica 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gampal 4 min

Sędzia:

Widzów: ok.100

Po pechowej przegranej 2:3 ze Spartą w Rudnej, nasz zespół udał się na kolejny wyjazd do Szczedrzykowic. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się fatalnie, ponieważ już w 4 minucie poważny błąd popełnia nasz boczny obrońca i zawodnik gospodarzy Gambal z 12 metrów zdobywa bramkę.
Na tym poziomie rozgrywek nie można tracić tak łatwo bramek. Nasz zespół mógł zdobyć wyrównującą bramkę w 10 minucie, gdy po ładnej akcji naszego zespołu, Adrian Wójcik strzałem z 15 metrów chciał przelobować bramkarza gospodarzy, ten jednak czubkami palców wybił piłkę nad poprzeczkę.
W pierwszej połowie spotkania zarysowała się lekka nasza przewaga, jednak nie potrafiliśmy oddać żadnego strzału na bramkę i poważnie zagrozić gospodarzom. Druga część spotkania to duża nasza przewaga.
Trener wprowadził trzech nowych zawodników, co wpłynęło na poprawę gry zespołu. Dramatyczna była końcówka meczu. W 82 minucie duży błąd techniczny popełnił obrońca gospodarzy, który nastrzelił sobie w rękę w polu karnym i powinna być ewidentna jedenastka. Niestety sędzia stojący obok akcji, z niewiadomych przyczyn nie podyktował ewidentnego rzutu karnego. Był to bardzo poważny błąd sędziego, który jak się okazało rzutował na wynik meczu.
W 84 minucie ładną wrzutką popisał się Adrian Wójcik, a stojący dwa metry przed pustą bramką, Krystian Kowalczyk źle uderzył piłkę głową, która nie wpadła do bramki. Szkoda Krystiana, ponieważ w tym dniu, był naszym najlepszym zawodnikiem na boisku i zasłużył na gola. Pomimo oblężenia bramki Orkana, nie udało nam się zdobyć wyrównującej bramki i podobnie jak w Rudnej, pechowo przegrywamy. Liczymy na odblokowanie naszego zespołu w kolejnym meczu, który rozegramy na własnym boisku w sobotę 29.08.20 o godz. 15.00. Naszym rywalem będzie KS Legnickie Pole, serdecznie zapraszamy.

W związku z tym, że Departament Rozgrywek I Ligi przełożył mecz Miedzi z Sandecją Nowy Sącz z godziny 20.00 na godz. 16.00, zwróciliśmy się z prośbą do KS Legnickie Pole o wcześniejsze rozegranie meczu pomiędzy godz. 11.00 a 13.00, ażeby obydwa mecze rozgrywane w Legnicy mogli obejrzeć kibicie. Niestety KS Legnickie Pole nie wyraził zgody na naszą prośbę.

Konfeks: Serhii Kozhukhar, Grządkowski, Pazio (63' Trochanowski), Kowalczyk, Dańczak, Martinka (59' Swędzikiewicz), Kamil Wójcik, Plebaniak, Szpak (80' Pitner), Adrian Wójcik, Haniecki.
Zmiana terminu spotkania z Górnikiem Złotoryja
14/08/2020 14:44
KS Konfeks Legnica informuje, że mecz IV Ligi Konfeks Legnica- Górnik Złotoryja, który miał się odbyć w najbliższą sobotę 15.08 o godz. 17, został przełożony na 02.09.20 (środa) godz. 17.00.
Zmiana terminu spowodowana jest problemami związanymi z covid-19 w drużynie Górnika Złotoryja.
Bez punktów w Rudnej
12/08/2020 18:50
Rudna 12 sierpnia 2020 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Sparta Rudna - Konfeks Legnica 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Dańczak 12 min, 1:1 Konefał 28 min, 1:2 Dańczak 48 min., 2:2 Konefał 74 min, 3:2 Hołówka 83 min

Sędzia: Nowak (Podokręg Wrocław)

Widzów: ok.120

Po dwóch kolejnych remisach nasz zespół kolejny mecz rozegrał, na trudnym terenie ze Spartą w Rudnej.
Obiekt Sparty Rudna po wykonanym niedawno remoncie prezentuje się doskonale, jest ładna płyta boiska trawiasta, boisko ze sztuczną murawą. Do tego dochodzą zadaszone trybunki oraz oświetlenie na obu boiskach. Widać, że gmina Rudna inwestuje duże środki finansowe w rozwój bazy sportowej.
Jeżeli chodzi o mecz, w początkowych 5 minutach przewagę osiągnęli gospodarze, ale bez zdobyczy bramkowych. W 12 minucie spotkania nasz zespół zdobywa ładną bramkę po zespołowej akcji, którą rozpoczął Kowalczyk, zagrał do Hanieckiego, a ten popisał się super wrzutką na 10 metr, gdzie znajdował się Dańczak, który pewnym strzałem zdobył gola. 5 minut później Sparta ma świetną sytuację bramkową, ale doskonale w naszej bramce broni Serhii. Pomiędzy 20-22 minutą mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu, ponieważ mieliśmy dwie znakomite sytuacje bramkowe. W pierwszej sytuacji, ładna dwójkowa sytuacja Martinki i Wójcika Adriana, trwa zbyt długo, a Adrian zamiast strzelać z 12 metrów niepotrzebnie wybrał inne rozwiązanie. 2 minuty później ładną akcje rozpoczyna Grządkowski, podaje do Kowalczyka, który znajduje w polu karnym Adriana Wójcika, jednak jego strzał z 15 metrów minimalnie mija słupek. W 28 minucie tracimy bramkę po fatalnym błędzie w ustawieniu linii defensywnej, gdy Konefał z 12 metrów strzałem w długi róg pokonuje naszego bramkarza.
W 44 minucie powinniśmy wyjść na prowadzenie, gdy świetną asysta popisuje się rozgrywający tego dnia super mecz Dańczak, znajduje w polu karnym Szpaka, który z 10 metrów nie strzela bramki. Po przerwie w 48 minucie, oglądamy najpiękniejszą bramkę meczu, którą początkuje Haniecki, zagrywając świetną piłkę do Martinki, ten przedłuża podanie do Dańczaka, który strzałem z woleya zdobywa prowadzenie dla Konfeksu. Rzadko ogląda się takie bramki na polskich boiskach. W 66 minucie spotkania Sparta ma rzut wolny z 17 metrów, na nasze szczęście, kolejna świetną interwencją popisuje się Serhii, który broni piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.
W 73 minucie kolejny błąd naszej defensywy, gdy po rzucie rożnym, nie pilnowany Konefał strzałem głową zdobywa wyrównującą bramkę.
W 82 minucie popełniamy kolejny błąd, który wykorzystuje Hołówko, dając zwycięstwo Sparcie. Szkoda, bo kolejny raz tracimy bramki w bardzo prosty sposób. Pomimo tego, że piłkarsko prezentowaliśmy się lepiej od zespołu Sparty, przegrywamy mecz na własne życzenie. W naszym zespole najlepszymi zawodnikami byli: zdobywca dwóch bramek Oliver Dańczak oraz nasz bramkarz Serhii Kozhukhar.
Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu, który rozegramy w najbliższą sobotę 15.08.20 o godz. 15.00, na własnym boisku z Górnikiem Złotoryja, dodamy do dobrej gry w polu zdecyedowanie większą dyscyplinę taktyczną i dzięki czemu odniesiemy pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Konfeks: Kozhukhar - Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Kowalczyk, Martinka, Plebaniak, A.Wójcik, Hraniecki (Swędzikiewicz 67 min), Szpak, Dańczak (67 min Piotrowski)

Starsze wiadomości