Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Remis z Gryfem
26/09/2020 23:01
Legnica 26 września 2020 godz.15:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Gryf Gryfów 0:0

Wójcik K., Trochanowski, Pazio, Jazowiecki, Haniecki (Konfeks), Król (Gryf)

Sędzia: Tomasz Zieliński, Sędzia asystent nr 1: Sebastian Bęś, Sędzia asystent nr 2: Piotr Koziejski

Widzów: ok.200

Mecz z Gryfem został rozegrany w ciężkich warunkach atmosferycznych na grząskim boisku, spowodowanymi dużymi opadami deszczu. Mecz dla naszego zespołu mógł się rozpocząć świetnie. Już w 3. minucie spotkania nasz najlepszy strzelec Oliver Dańczak oddał precyzyjny strzał z 20 metrów, jednak piłka wylądowała na poprzeczce. Goście odpowiedzieli groźną akcją, gdy po rzucie wolnym najlepszy napastnik gości oddał strzał głową minimalnie obok słupka. Pięć minut później groźny strzał najlepszego zawodnika gości Mariusza Malarowskiego broni nasz bramkarz.
Od początku spotkania obydwa zespoły wkładają w mecz bardzo dużo wysiłku i walczą o osiągnięcie przewagi. Nasz zespół w 60. minucie spotkania ma dobrą sytuację bramkową, jednak strzał Dańczaka minimalnie mija słupek bramki gości.
Dwie minuty przed końcem meczu pod naszą bramką powstaje duże zamieszanie, które świetną interwencją zażegnuje nasz bramkarz Serhii Kozhukhar. Mecz kończy się zasłużonym remisem, z którego powinny być zadowolone obydwa zespoły, spotkanie stało na dobrym poziomie uwzględniając bardzo ciężkie warunki gry.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 3.10 o godzinie 15:00 ze Stalą w Chocianowie. Liczymy na kolejny dobry występ naszego zespołu i kontynuowanie świetnej ostatnio passy bez porażki.

Konfeks : Serhii Kozhukar - Maciej Swędzikiewicz (Aleksander Jazowiecki 75 min), Pazio Dominik, Michał Grządkowski, Kamil Wójcik, Trochanowski Marek, Haniecki Bartosz (Krystian Kowalczyk 77 min), Piotrowski Mateusz, Oliwier Dańczak, Rafał Martinka (Pitner 75 min), Dominik Plebaniak
Trwa zwycięska passa !
20/09/2020 1:00
JeżÃ³w Sudecki 19 września 2020 godz.16:00

Lotnik JeżÃ³w Sudecki - Konfeks 1:3 (0:1)

Bramki : 0:1 A.Wójcik 37 min, 1:2 Dańczak 68 min, 1:3 Dańczak 81 min

Wojcik A., Grządkowski M. (Konfeks)
Bereźnicki, Dulny, Piwiński, Białkowski (Lotnik)

Sędzia:

Mecz w Jeżowie Sudeckim odbywał się w pięknej scenerii z widokami na przepiękne góry. Od początku spotkania nasz zespół próbował przejąć inicjatywę i zdominować przeciwnika. Sygnał do ataku dał Swędzikiewicz, który uderzał z 25 metrów. W 14 minucie w świetnej sytuacji bramkowej znalazł się Adrian Wójcik, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w końcu jego strzał zablokował obrońca gospodarzy. Mogło się do zemścić minutę później, gdy Lotnik przeprowadził ładną akcję lewą stroną boiska, skrzydłowy wrzucił na 12 metr, napastnik gospodarzy uderzył mocno pod poprzeczkę- świetnie w tej sytuacji zachował się Serhii parując uderzenie na rzut rożny.
W 20 minucie nasz zespół przeprowadza ładną, zespołową akcję, którą dośrodkowaniem z lewej strony kończy Martinka, a Adrian Wójcik strzałem z 6 metrów zdobywa gola. W tej części spotkania mieliśmy jeszcze dwie dogodne sytuacje na zdobycie bramki. W 31 minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znajduje się Dominik Plebaniak, jednak jego strzał z 12 metrów jest minimalnie niecelny. W 44 minucie Mateusz Piotrowski wychodzi sam na sam z bramkarzem, lobuje go, piłka jednak uderza od wewnętrznej strony słupka i wychodzi w pole. Szkoda bo mogliśmy prowadzić do przerwy 2:0.
Drugą część spotkania rozpoczynamy słabo i w 60 minucie tracimy bramkę po fatalnym błędzie w ustawieniu całego zespołu.
Trener Kisiel szybko na to reaguje, wprowadzając w 65 minucie Olivera Dańczaka i Bartosza Hanieckiego, daje to pożądany skutek i szybko zdobywamy 2 bramki. W 69 minucie, ładną i indywidualną akcję przeprowadza Bartek, który uderza mocno na bramkę. Bramkarz broni strzał wybijając piłkę, do której dopada nasz najlepszy strzelec Dańczak i zdobywa prowadzenie dla Konfeksu. W 75 minucie rzut wolny z prawej strony wykonuje Haniecki, który kieruje piłkę na głowę Sachy, a ten z 8 metrów oddaje strzał, który świetnie broni bramkarz Lotnika.
Losy meczu zostają rozstrzygnięte w 80 minucie, gdy kolejną, świetną akcję przeprowadza Haniecki, którą kończy strzałem w poprzeczkę- do odbitej piłki znów dopada Dańczak i zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu a 8 w sezonie.
Cieszy zwycięstwo naszego zespołu, na które wpływ miały zmiany dokonane w drugiej części spotkania. Wszyscy wprowadzeni zmiennicy: Jazowiecki, Sacha, Pitner, Dańczak i Haniecki dali dobre zmiany. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy na 5 miejsce w tabeli.

Na kolejny mecz zapraszamy w sobotę 26.09 o godz. 15.00. Naszym przeciwnikiem będzie Gryf Gryfów Śląski gdzie rozegramy spotkanie na własnym boisku. Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców.

Konfeks : Serhii Kozhukar - Maciej Swędzikiewicz, Michał Grządkowski, Kamil Wójcik, Trochanowski Marek (80 min Haniecki), Pazio Dominik, Krystian Kowalczyk (70 min Sacha), Piotrowski Mateusz (65 min Oliwier Dańczak), Rafał Martinka (Pitner 85 min), Dominik Plebaniak (Aleksander Jazowiecki 46 min), Adrian Wójcik,
Podsumowanie weekendu w piłce nożnej
14/09/2020 23:11
Sobota i niedziela 12-13 września była bardzo pracowita dla zawodników i trenerów naszego Klubu. Nasze zespoły rozegrały 4 mecze mistrzowskie. Zwycięstwo odniósł pierwszy zespół pokonując Orlę Wąsosz 2:1, awansując tym samym na 7 miejsce w tabeli. Zwycięską serię kontynuują Juniorzy Młodsi, którzy wygrali 3 mecz z rzędu. Tym razem nasz zespół pokonał Zawiszę Serby 12:0 i klasuje się na 1 miejscu w tabeli. Kolejny dobry mecz rozegrali Młodzicy. Po zwycięstwie w czwartkowym meczy z Polkowicami 5:0, tym razem nasz zespół zremisował z Chrobrym Głogów 2:2. Porażkę zanotowali Trampkarze, przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:8.
Konfeks Legnica zorganizował w Niedzielę dwa turnieje w Lidze trawiastej Podokręgu Legnica, w której startowały 3 nasze zespoły. Poza tym, graliśmy na turniejach Żaków 2012 w Głogowie, Żaków 2013, którego organizatorem była Miedź SA., oraz w Żakach 2012, który organizował Młodzieżowy KS Miedź.
W sumie w zawodach sportowych w sobotę i niedzielę, z KS Konfeks Legnica startowało ponad 150 naszych zawodników. Świadczy to o skali działalności sekcji Piłki Nożnej. Do podsumowania weekendu dołączamy zdjęciach z różnych rozgrywek naszych zespołÃ³w.
3 punkty z Orlą
13/09/2020 8:58
Legnica 12 września 2020 godz.17:00

Konfeks Legnica - Orla Wąsosz 2:1 (1:0)

Bramki : 1:0 Mateusz Piotrowski 4 min, 1:1 Robert Sobieraj 60 min, 2:1 Mateusz Piotrowski 84 min

Wojcik K., Piotrowski M. (Konfeks), Sobieraj R., Kopeć M. (Orla).

Sędzia: GłÃ³wny- Oskar Hupało,
Sędzia Asystent I- Marcin Chodorowski,
Sędzia Asystent II- Adrian Berdowski

Sędzia GłÃ³wny- Oskar Hupało,

Po dobrym i wysoko wygranym meczu z Kuźnią w Jaworze, nasz zespół spotkał się w kolejnym meczu, na własnym boisku, z Orlą Wąsosz. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze, ponieważ już w 3 minucie zdobywamy prowadzenie. Ładną akcję lewą stroną boiska, przeprowadza Rafał Martinka, a jego dokładne dośrodkowanie trafia na głowę Mateusza Piotrowskiego, który precyzyjnym strzałem daje nam prowadzenie.
Szybko zdobyta bramka uspakaja nasz zespół, który w pierwszej połowie spotkania, gra bardzo asekuracyjnie i zbyt wolno. Natomiast goście, również są oszołomieni tak szybko straconą bramką i nie potrafia w tej części spotkania stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych. Druga część spotkania jest zdecydowanie żywsza, ponieważ goście za wszelką cenę próbują zdobyć wyrównanie. W 51 minucie spotkania ładną wrzutką popisuje się Dominik Plebaniak, jednak strzał głową Piotrowskiego, minimalnie mija słupek bramki gości.
W 60 minucie nasz zawodnik popełnia katastrofalny błąd, który wykorzystuje najlepszy zawodnik gości- Robert Sobieraj, nie dając szans obrony naszemu bramkarzowi. Ostatnie 30 minut spotkania to ataki z obydwu stron, ponieważ zarówno Konfeks, jak i Orla dążą do zwycięstwa. W tej części spotkania zespół Orli pokazał się z bardzo dobrej strony i wysoko postawił poprzeczkę Konfeksowi.
W 84 minucie spotkania następuje decydująca akcja meczu, gdy zdobywamy zwycięską bramkę. Adrian Wójcik wychodzi na czystą pozycje strzelecką, lobuje bramkarza, ale piłka trafia w poprzeczkę. W tej sytuacji instynktem strzeleckim popisuje się Mateusz Piotrowski, który odbitą od poprzeczki piłkę umieszcza w bramce gości. Mateusz zdobywa tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu i zapewnia naszemu zespołowi, bardzo ważne 3 punkty. Dzięki temu zwycięstwu, awansujemy na 7 miejsce w tabeli. Całemu zespołowi należą się za ten mecz duże brawa, ponieważ pomimo osłabienia kadrowego, potrafiliśmy zwyciężyć dobrze grający zespół Orli Wąsosz.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 19.09.20 o godz. 16.00 w Jeżowie Sudeckim z miejscowym Lotnikiem. Liczymy na kontynuację dobrej serii i kolejne zwycięstwo.

Konfeks: Serhii Kozhukar - Maciej Swędzikiewicz (Aleksander Jazowiecki), Michał Grządkowski, Kamil Wójcik, Trochanowski Marek (77 min Maciej Sacha), Pazio Dominik, Krystian Kowalczyk (46 min Kamil Pitner), Piotrowski Mateusz (90 min Grzegorz Kulikowski), Rafał Martinka, Dominik Plebaniak, Adrian Wójcik,
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo
05/09/2020 13:01
Jawor (Stadion Miejski) 5 września 2020, godz. 11:00

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 0:3 (0:0)

Bramki : 1:0 A. Wójcik 56 min, 2:0 K. Wójcik 70 min, 3:0 A. Wójcik 78 min,

Janoś (Kuźnia) oraz Kowalczyk (Konfeks)

Sędzia: Tomasz Zieliński (jako głÃ³wny) oraz Sebastian Bęś i Wiktor Huber (asystenci)

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV Ligi nasz zespół spotkał się z zawsze groźną drużyną Kuźni w Jaworze.
Mecze te są zawsze bardzo ciekawe i wywołują dreszczyk emocji wśród zawodników, jak i kibiców. Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i dyktował swoje warunki gry.
W 15 minucie, świetnej sytuacji bramkowej nie wykorzystał Martinka, którego strzał z 6 metrów, świetnie obronił bramkarz Kuźni. 2 minuty później ładny strzał z 25 metrów oddał Plebaniak, jednak znów skuteczną interwencja popisał się bramkarz przeciwników. Kuźnia w 20 minucie miała dobrą sytuacje strzelecką. W 23 minucie nasz zespół przeprowadzał ładną akcję, jednak Adrian Wójcik, będąc 12 metrów od bramki, strzela w bramkarza. 2 minuty później Swędzikiewicz, nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej, a w 29 minucie ładną asysta popisuje się Adrian Wójcik, jednak Oliver Dańczak z 12 m strzela w bramkarza.
Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 0:0, choć powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami.
Trener Kuźni w przerwie meczu, widząc niemoc swoich zawodników, przeprowadza dwie zmiany, które wpływają na poprawę gry gospodarzy. Kuźnia ma jednak pecha, że w drugiej połowie nasz zespół ma zdecydowanie lepszą skuteczność. W 57 minucie wreszcie zdobywamy bramkę, gdy precyzyjnym strzałem z 18 metrów, w długi róg, popisuje się Adrian Wójcik. 3 minuty później, nasz najlepszy strzelec Dańczak, nie wykorzystuje kapitalnej sytuacji z 6 metrów. Decydująca dla losów spotkania okazuje się 69 minuta meczu, gdy piękną asysta z rzutu wolnego popisuje się Bartek Haniecki, a nasz Kapitan- Kamil Wójcik, strzałem głową podwyższa wynik meczu na 2:0. W 77 minucie znów w doskonałej sytuacji jest Dańczak, jednak jego strzał z 8 metrów broni świetnie spisujący się tego dnia bramkarz Kuźni. Mamy nadzieję, że Oliver Dańczak w następnym meczu poprawi swoją skuteczność i będzie zdobywał kolejne bramki. Wynik meczu na 3:0, w 80 minucie spotkania, ustala Adrian Wójcik, który pakuje piłkę do bramki po strzale Dańczaka. Bramkarz przy strzale Dańczaka znów popisuje się dobrą interwencją, jednak jest bezradny przy dobitce Adriana. Wypada nadmienić, że zespół gospodarzy w 2 połowie spisywał się dużo lepiej niż przed przerwą, mając kilka dobrych akcji. Wtedy na posterunku był Serhii Kozhukhar, który w tym dniu bronił bezbłędnie. Cieszy wysokie zwycięstwo na trudnym terenie w Jaworze, tym bardziej, że jest to zwycięstwo zasłużone, ponieważ nasz zespół w tym dniu był zespołem zdecydowanie lepszym.

Na kolejny mecz zapraszamy w sobotę 12.09.20 o godz. 17.00 na stadion przy ul. Grabskiego, gdzie naszym przeciwnikiem będzie drużyna Orla Wąsosz.

Kuźnia: Kamil Kulik - Przemysław Wiśniewski (Przemysław Piec 60'), Kacper Chudzik, Bartłomiej Pastuła (Łukasz Duda 69'), Sylwester Dworakowski (Marcel Olanin 65'), Bartłomiej Gwiździał (Marcel Trzeciak 46'), Emilian Borek (Robert Kruczek 60'), Kamil Janoś (Rafał Majka 46'), Seweryn Suchecki, Bartosz Karbowiak, Marcin Bagiński

Konfeks: Serhii Kozhukar - Michał Grządkowski, Krystian Kowalczyk, Oliver Dańczak, Rafał Martinka, Kamil Wójcik, Dominik Plebaniak, Maciej Sacha, Adrian Wójcik, Bartosz Haniecki, Maciej Swędzikiewicz
Podział punktów
02/09/2020 20:58
Legnica 2 września 2020 godz17:00

Konfeks - Górnik Złotoryja 1: (0:0)

Bramki: Dańczak 51 min, 1:1 Poparda 72 min

A.Wójcik, B.Haniecki, D.Plebaniak, D.Pazio (Konfeks) oraz Baszczak (Górnik)
Szpak (Konfeks) – 57 min

Sędzia: Adam Żuk
Asystent I: Arkadiusz Legan
Asystent II: Urszula Stanik

Widzow ok.400

Po dobrym i wysoko wygranym meczy z Legnickim Polem, liczyliśmy na zwycięstwo i dobrą grę naszego zespołu. Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołÃ³w była bardzo przeciętna. Nasz zespół mógł objąć prowadzenie w 33 minucie spotkania, gdy ładną akcję przeprowadził Mateusz Piotrowski z Adrianem Wójcikiem, wyprowadzając Dańczaka na świetną sytuację bramkową. Niestety tym razem Oliver strzelając z 11 metrów strzelił zbyt słabo i bramkarz obronił ten strzał. W 41 minucie nasz zespół od utraty bramki uratował Kamil Wójcik, wybijając piłkę z linii bramkowej. Znacznie ciekawsza była druga połowa spotkania, którą nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze. Osiągnęliśmy dużą przewagę, efektem czego była bramka w 52 minucie spotkania. Oliver Dańczak precyzyjnym strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi gości- Michałowi Piotrowskiemu. Gdy wydawało się, że następne bramki są tylko kwestią czasu, nieodpowiedzialne zachowanie Adriana Szpaka w 57 minucie spowodowało ukaranie go czerwoną kartką. Szkoda, ponieważ mecz zaczął się układać po naszej myśli. Pomimo tego w 62 minucie spotkania, Mateusz Piotrowski strzela w poprzeczkę w dogodnej sytuacji bramkowej. Goście mając przewagę zawodnika osiągają przewagę. W 70 minucie świetną interwencją popisuje się nasz bramkarz- Serhii, który broni groźny strzał napastnika gości z 20 metrów. W 73 minucie jest 1:1, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony, Mateusz Poparda, strzela bramkę z najbliższej odległości. W końcówce meczu obydwa zespoły miały szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu w doskonałej sytuacji znalazł się nasz zespół, który nie wykorzystał piłki meczowej i tym samym mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Szkoda, ponieważ takie mecze powinno się wygrywać, ale do tego trzeba dużej odpowiedzialności, za wynik spotkania, wszystkich zawodników. Jedno nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do zmiany przebiegu gry i zmarnować szanse na wygraną.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 11.00 z Kuźnią w Jaworze.
Trenerzy powiedzieli po meczu:
- Powiedzmy sobie szczerze, nie był to mecz najwyższych lotów. Na murawie mieliśmy sporo walki, sporo kartek, w tym jedną czerwoną dla gospodarzy. Gola straciliśmy po szkolnym błędzie, źle zareagowaliśmy i nie poszło to po naszej myśli. Odkąd graliśmy w przewadze nasza gra wyglądała lepiej, bo wyrównał Mateusz Poparda, obiliśmy poprzeczkę, nieznacznie chybił Tycel, szansę miał Kufel, ale i Konfeks stwarzał sobie okazję, również trafiając w poprzeczkę. Nie chcę mówić, że ten remis jest sprawiedliwy, ale tak się mecz ułożył i trzeba to uszanować – powiedział trener Eugeniusz Oleśkiewicz.
- W pierwszej połowie nie graliśmy kompletnie nic, zresztą jej poziom był w ogóle bardzo słaby z obu stron. Po przerwie kibice obejrzeli wymianę ciosów, w której mieliśmy zarówno trochę szczęścia jak i trochę pecha, bo w końcówce stworzyliśmy dwie świetne okazje by ustalić wynik meczu, jednak najpierw Dominik Plebaniak wślizgiem nie sięgnął piłki, a chwilę później Adrian Wójcik mając dwóch dobrze ustawionych kolegów trochę przekombinował i został zablokowany. Ogólnie uważam, że poziom meczu był słaby i chyba odczuwaliśmy trudy spotkania z Legnickim Polem, bo momentami brakowało sił – ocenił Andrzej Kisiel.

Konfeks: Kozukhar – Grządkowski, Pazio, Dańczak (73 min Plebaniak), Martinka (89 min Pitner), K. Wójcik, Szpak, Piotrowski, A. Wójcik, Haniecki, Swędzikiewicz (81 min Jazowiecki)
Górnik: Piotrowski – Sułek, Franczak, Baszczak, Pinczyński, Dudzic, Poparda (76 min Wójcik), Olewnik, Nowosielski (66 min Tycel), Kufel, Radkiewicz.
Hat-trick Dańczaka
29/08/2020 22:55
Legnica 29 sierpnia 2020 godz.15:00

IV liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - KS Legnickie Pole 4:1 (2:0)

Bramki 1:0 Haniecki 10 min, 2:0 Dańczak 37 min, 3:0 Dańczak 55 min, 3:1 M. Wasilewski 68 (karny) 4:1 Dańczak 84 min (karny)

Sędzia: Marcin Domina, Asystent 1- Łukasz Nalepa, Asystent 2- Andrzej Socha (Podokręg Jelenia Góra)

Widzów: ok.120

Po czterech dobrych meczach, jednak bez wygranej, przyszedł czas na nasze pierwsze, wysokie zwycięstwo.
Naszym przeciwnikiem był zawsze trudny dla nas rywal- KS Legnickie Pole. Od początku spotkania uwidoczniła się duża nasza przewaga. Efektem tego był bramka zdobyta przez Bartka Hanieckiego w 10 minucie, po świetnej asyście Adriana Szpaka.
W 32 minucie 100% okazji nie wykorzystał Szpak, który będąc 6 m od bramki, zamiast strzelać, próbował dograć piłkę do partnera. Jednak już 4 minuty później było 2:0 dla Konfeksu, gdy rozgrywający świetny mecz Oliver Dańczak zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.
Po przerwie trwa dalej nasza przewaga, efektem czego jest 3 bramka dla naszego zespołu, którą zdobywa Dańczak po ładnej asyście Rafała Martinki. Gdy wydaje się, że kolejne bramki dla naszego zespołu są kwestią czasu, niespodziewanie w 67 minucie goście mają rzut karny, po niefortunnym faulu naszego zawodnika. Bramkę dla gości zdobywa z rzutu karnego zdobywa Marcin Wasilewski. Nie załamuje to naszego zespołu, który osiąga coraz większą przewagę. W 75 minucie Dańczak strzela w spojenie słupka z poprzeczką, a dwie minuty później Krystian Kowalczyk strzela w poprzeczkę. W 83 minucie spotkania, faulowany w polu karnym jest Mateusz Piotrowski, a Oliver Dańczak zdobywa swoją 3 bramkę w tym meczu, ustalając wynik spotkania na 4:1. Wynik od początku do końca spotkania nie podlegał dyskusji, ponieważ nasz zespół był w każdym elemencie gry, zespołem zdecydowanie lepszym. Przy lepszej skuteczności naszego zespołu, końcowy wynik powinien oscylować w granicach dwucyfrówki. Cieszy pierwsze zwycięstwo po powrocie do IV Ligi, mając nadzieję na dalsze zwycięstwa.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą środę 02.09.20 o godz. 17.00, na stadionie przy ul. Grabskiego z Górnikiem Złotoryja. Zapraszamy kibiców na ten ciekawie zapowiadający się mecz i liczymy na gorący, sportowy doping.

Konfeks: Kozhukhar – Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Kowalczyk, Dańczak, Martinka (75 min Jazowiecki), Szpak, Wójcik (75 min Piotrowski), Haniecki (75 min Pitner), Swędzikiewicz

KS Legnickie Pole: Sadyś – Sobczak, A. Wasilewski, Sejud (46. Mitelsztet), Kaśczyszyn (80. P. Kukla), K. Adach, Mach, M. Wasilewski, Kmera (84 min Skwarek), Kukułka (75 min J. Adach), Czuchnicki.
Bez punktów z Orkanem
24/08/2020 8:53
Szczedrzykowice 23 sierpnia 2020 godz.16:00

Orkan Szczedrzykowice - Konfeks Legnica 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gampal 4 min

Sędzia:

Widzów: ok.100

Po pechowej przegranej 2:3 ze Spartą w Rudnej, nasz zespół udał się na kolejny wyjazd do Szczedrzykowic. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się fatalnie, ponieważ już w 4 minucie poważny błąd popełnia nasz boczny obrońca i zawodnik gospodarzy Gambal z 12 metrów zdobywa bramkę.
Na tym poziomie rozgrywek nie można tracić tak łatwo bramek. Nasz zespół mógł zdobyć wyrównującą bramkę w 10 minucie, gdy po ładnej akcji naszego zespołu, Adrian Wójcik strzałem z 15 metrów chciał przelobować bramkarza gospodarzy, ten jednak czubkami palców wybił piłkę nad poprzeczkę.
W pierwszej połowie spotkania zarysowała się lekka nasza przewaga, jednak nie potrafiliśmy oddać żadnego strzału na bramkę i poważnie zagrozić gospodarzom. Druga część spotkania to duża nasza przewaga.
Trener wprowadził trzech nowych zawodników, co wpłynęło na poprawę gry zespołu. Dramatyczna była końcówka meczu. W 82 minucie duży błąd techniczny popełnił obrońca gospodarzy, który nastrzelił sobie w rękę w polu karnym i powinna być ewidentna jedenastka. Niestety sędzia stojący obok akcji, z niewiadomych przyczyn nie podyktował ewidentnego rzutu karnego. Był to bardzo poważny błąd sędziego, który jak się okazało rzutował na wynik meczu.
W 84 minucie ładną wrzutką popisał się Adrian Wójcik, a stojący dwa metry przed pustą bramką, Krystian Kowalczyk źle uderzył piłkę głową, która nie wpadła do bramki. Szkoda Krystiana, ponieważ w tym dniu, był naszym najlepszym zawodnikiem na boisku i zasłużył na gola. Pomimo oblężenia bramki Orkana, nie udało nam się zdobyć wyrównującej bramki i podobnie jak w Rudnej, pechowo przegrywamy. Liczymy na odblokowanie naszego zespołu w kolejnym meczu, który rozegramy na własnym boisku w sobotę 29.08.20 o godz. 15.00. Naszym rywalem będzie KS Legnickie Pole, serdecznie zapraszamy.

W związku z tym, że Departament Rozgrywek I Ligi przełożył mecz Miedzi z Sandecją Nowy Sącz z godziny 20.00 na godz. 16.00, zwróciliśmy się z prośbą do KS Legnickie Pole o wcześniejsze rozegranie meczu pomiędzy godz. 11.00 a 13.00, ażeby obydwa mecze rozgrywane w Legnicy mogli obejrzeć kibicie. Niestety KS Legnickie Pole nie wyraził zgody na naszą prośbę.

Konfeks: Serhii Kozhukhar, Grządkowski, Pazio (63' Trochanowski), Kowalczyk, Dańczak, Martinka (59' Swędzikiewicz), Kamil Wójcik, Plebaniak, Szpak (80' Pitner), Adrian Wójcik, Haniecki.