Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Niedosyt w Jeleniej Górze
14/11/2020 22:35
Jelenia Gora 14 listopada 2020 godz.15:00

IV Liga Grupa zachodnia

Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 1:1 (0:0)

Pazio, Kowalczyk (Konfeks), Czerwiński, Staniszewski, Kuźniewski, Kołakowski, Młodziński (Karkonosze)

Bramki: 0:1 Piotrowski 73 min , 1:1 Niemieniołek 90+4 min

Sędzia: Marcin Nawracaj (Podokreg Legnica)
Sędzia asystent I – Krzysztof Dziedzic
Sędzia asystent II – Mateusz Chudy

Widzów: mecz bez publiczności

Kolejny mecz nasz zespół rozegrał z liderem rozgrywek Karkonoszami w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się na pięknym boisku przy świetle elektrycznym. Pierwsza połowa spotkania stała na dobrym poziomie, a obydwa zespoły miały swoje sytuacje bramkowe. Karkonosze oddały jeden strzał w poprzeczkę, raz świetną obroną popisał się nasz bramkarz. Z kolei Konfeks mógł zdobyć bramkę w 16. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dańczak, ale dwukrotnie strzelił w bramkarza. Sześć minut później również Dańczak znalazł się w doskonałej sytuacji bramkowej po podaniu Martinki, jednak jej nie wykorzystał.

Po przerwie dalej trwała wyrównana gra. Szczęście do Konfeksu uśmiechnęło się w 68. minucie spotkania, gdy świetną akcję przeprowadzili nasi zawodnicy Martinka i Adrian Wójcik, wyprowadzając Piotrowskiego na czystą sytuację bramkową. Mateusz bardzo pewnie strzelił w krótki róg i prowadziliśmy 1:0. Gospodarze atakowali, mieli swoje sytuacje, ale Konfeks także grał bardzo mądrze, dlatego też mecz stał na dobrym poziomie. Gdy wydawało się, ze wreszcie wygramy mecz przypomniało sobie pech, który prześladuje nas od wielu meczów. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zawodnik Karkonoszy Niemienionek strzelił z 16 metrów, a nasz obrońca niefortunnie odbił piłkę, która wpadła do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem remisowym, a nasi zawodnicy jeszcze długo po meczu żałowali, że zwycięstwo znów nam uciekło. W sumie nasz zespół rozegrał dobry mecz i nie odstawał od lidera rozgrywek.
W ostatnim meczu rundy jesiennej spotkamy się w sobotę 21.11 o godzinie 13:30 na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek Chrobrym Głogów.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski, Swędzikiewicz , Kamil Wójcik , Pazio, Martinka, Plebaniak , Kowalczyk, Dańczak (55 min Piotrowski), Haniecki (80 min Jazowiecki), Adrian Wójcik
Kolejna porażka
11/11/2020 22:44
Legnica 11 listopada 2020 godz.13:30

Konfeks Legnica - Apis Jędrzychowice 1:3 (0:1)

Grządkowski, Haniecki (Konfeks), Rachański, Liszka, Piechmo, Bystryk (Apis)

Bramka dla Konfeksu: Dańczak 69 min

Sędzia: Maryszczak (KS Wroclaw)
Sędzia asystent I – Tomczyk J.
Sędzia asystent II – Ślązak

Pierwsza połowa spotkania stała na dobrym poziomie i obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. W 10. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Piotrowski, jednak jego strzał z 15 metrów świetnie obronił bramkarz Smołuch. W odpowiedzi dobrą akcję przeprowadzili goście w 16. minucie, a strzał napastnika Apisu świetnie obronił Sasiela. Dziewiętnasta minuta spotkania mogła być kluczowa dla losów spotkania. nasz zespół przeprowadza bardzo dobrą akcję i znajduje się nasz zawodnik sam na sam z bramkarzem. Jednak w tym momencie sędzia asystent sygnalizuje pozycję spaloną, na której znajdował się zawodnik nie biorący udziału w grze. Sprawdziliśmy to w przerwie meczu na nagraniu i okazało się, że sędzia asystent popełnił błąd. Szkoda, bo mecz ten mógł wyglądać inaczej. Do końca pierwszej połowy zarówno Apis jak i Konfeks rozgrywają dobre spotkanie na ciężkim terenie. Więcej szczęścia mają goście, którzy w 44. minucie zdobywają kuriozalną bramkę po błędzie naszych zawodników. Strzelcem bramki był Maciej Machowski.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to słaba gra naszego zespołu i w tym czasie tracimy 2 bramki. Pierwszą zdobywa ponownie Maciej Machowski, a druga pada po rykoszecie od naszego zawodnika Kamila Wójcika i przegrywamy 0:3. Trener Kisiel wprowadza 2 nowych zawodników: Jazowieckiego i Dańczaka, którzy poprawiają grę naszego zespołu. Minutę po wejściu Olivier Dańczak pięknie strzela z woleja z 8 metrów, ale jego strzał kapitalnie broni Smołuch. Ataki naszego zespołu przynoszą efekt w 82. minucie gdy na czystej pozycji znajduje się Dańczak, który technicznym strzałem pokonuje świetnie broniącego tego dnia bramkarza gości Piotra Smołucha.

Mecz kończy się przegraną naszego zespołu, efektem tego jest spadek na 15. miejsce w tabeli. Jedyną pociechą jest fakt, że zagraliśmy zdecydowanie lepszy mecz niż w Leśnej i na tle dobrego przeciwnika zaprezentowaliśmy się poprawnie. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 14.11 o godzinie 15:00 w Jeleniej Górze z liderem rozgrywek Karkonoszami.

Konfeks: Sasiela, Pazio (Jazowiecki 60 min), Swędzikiewicz (67 min Dańczak), Michał Grządkowski, Martinka, Kamil Wójcik , Piotrowski (Cichy 75 min) , Plebaniak , Kowalczyk, Haniecki , Adrian Wójcik
Gorący mecz w Leśnej
08/11/2020 14:56
Leśna 7 listopada 2020 godz.13:30

WłÃ³kniarz Leśna - Konfeks Legnica 5:1 (1:0)

Pazio, K.Wojcik, Grządkowski, Trochanowski (Konfeks), Rybus, Mateusz Kalka, Panek, Gilewski (WłÃ³kniarz)
Kozhukhar 11 min (Konfeks), Mazur 90 min (WłÃ³kniarz)

Bramka dla Konfeksu: Pitner 82 min

Sędzia: Dariusz Turek (Jelenia Góra)
Sędzia asystent I – Aftyka Kacper
Sędzia asystent II – Kizyma Kacper

Kolejny słaby mecz rozegrali nasi zawodnicy, tym razem wysoko przegrywając z WłÃ³kniarzem Leśnik. Mecz odbył się na fatalnym boisku, lecz nie jest to żadnym usprawiedliwieniem dla naszego zespołu za bardzo słaby występ. W 10. minucie spotkania nasz bramkarz otrzymał czerwoną kartkę za faul poza polem karnym na napastniku gospodarzy. W 27. minucie za zagranie piłki ręką przez naszego obrońcę Kamila Wójcika rzut karny mają piłkarze WłÃ³kniarza. Na nasze szczęście strzelają obok słupka. W 34. minucie fatalne zachowanie całego naszego zespołu, w wyniku czego po kontrze tracimy bramkę.

W drugiej połowie spotkania dalej gramy bardzo słabo i tracimy kolejne bramki w 50., 63. i 77. minucie spotkania. Przegrywamy 0:4, a WłÃ³kniarz mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale rzut karny w 65. minucie nie wykorzystuje zawodnik z Leśnej strzelając w poprzeczkę. W 81. minucie bramkę dla naszego zespołu zdobywa Kamil Pitner. Jest to pierwsza bramka 17-letniego Kamila w drużynie seniorskiej. W 90. minucie spotkania piłkarz WłÃ³kniarza strzela kolejną bramkę i ustala wynik spotkania na wynik 5:1 dla WłÃ³kniarza.

W naszym zespole najlepszym zawodnikiem był rozgrywający dobry mecz Rafał Martinka, a ponadto na wyróżnienie zasłużył za ogromną wolę walki i ambicję Michał Grządkowski. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej kompromitującej grze, która nie przystoi zespołowi czwartoligowemu. Szanse rehabilitacji nasz zespół otrzyma już w najbliższą środę 11.11, gdy o godzinie 13:30 rozegramy mecz z zespołem Apis Jędrzychowice, który znajduje się na 3. miejscu w tabeli. Oczekujemy od całego zespołu pełnej mobilizacji i udowodnienia, że potrafimy grać w piłkę i zasługujemy na grę w IV lidze.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski (65 min Sacha), Swędzikiewicz (12 min Sasiela), Michał Grządkowski, Martinka, Kamil Wójcik (65 min Jazowiecki), Piotrowski , Plebaniak , Kowalczyk, Haniecki (65 min Pitner), Adrian Wójcik
Konrad Chruściński w Reprezentacji PSS U-16
03/11/2020 19:01
KS Konfeks Legnica informuje, że nasz zawodnik sekcji piłki Nożnej Konrad Chruściński został powołany do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Gratulujemy i życzymy dalszych postępów i osiągania coraz lepszych wyników sportowych.
List gratulacyjny
Szkoda straconych punktów
01/11/2020 2:58
Legnica 31 października 2020 godz.14:00

Konfeks Legnica - Leśnik Osiecznica 1:4 (0:2)

K.Wójcik (Konfeks)

Bramka dla Konfeksu: 1:3 K.Wójcik 65 min

Sędzia: Adam Żuk
Sędzia asystent I – Witold Kowalski
Sędzia asystent II – Arkadiusz Legan

Mecz z Leśnikiem nasz zespół rozegrał bez 4 podstawowych zawodników: Adriana Wójcika, Bartosza Hanieckiego, Dominika Pazio i Oliviera Dańczaka. Oprócz Wójcika było to wynikiem nadmiernej ilości kartek w poprzednich meczach. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się fatalnie. Już w 1. minucie po ogromnym błędzie naszego pomocnika tracimy bramkę. Natychmiast przystępujemy do ofensywy, wynikiem czego jest ładny strzał w 4. minucie Piotrowskiego z 16 metrów, który broni bramkarz gości. Cztery minuty później w dogodnej sytuacji bramkowej znalazł się Adrian Szpak, lecz z 8 metrów strzelił nad poprzeczką. W 12. minucie kolejny błąd naszego pomocnika na połowie przeciwnika tracimy piłkę, w wyniku czego następuje szybki atak. Akcję tę kończy pewnym strzałem z 8 metrów Kacper Pitek i przegrywamy 0:2. Szybko reaguje trener, który wprowadza w 15. minucie gry za Plebaniaka Aleksandra Jazowieckiego. Poprawia to naszą grę i znów dobry strzał z 25 metrów oddaje Piotrowski, jednak minimalnie obok okienka bramki gości. Goście w 37. minucie wyprowadzają kolejną kontrę, na nasze szczęście świetny strzał napastnika Leśnika z 6 metrów broni nasz bramkarz. W 39. minucie Kamil Pitner strzela z 10 metrów, ale znów na posterunku jest bramkarz Leśnika.

Druga połowa spotkania to bardzo otwarta gra z naszej strony, co przyczynia się do groźnych kontr przeciwnika. W 58. minucie znów na posterunku jest nasz bramkarz Serhii, który broni strzał z 12 metrów. Minutę później Jazowiecki z 12 metrów strzela prosto w bramkarza. W odpowiedzi dobrą sytuację mają goście, jednak ich zawodnik z 8 metrów w dogodnej sytuacji nie trafia w piłkę. W 62. minucie spotkania świetny strzał z 25 metrów oddaje Jazowiecki, niestety piłka ląduje na spojeniu słupka z poprzeczką. Wreszcie w 66. minucie zdobywamy bramkę kontaktową, gdy po rzucie rożnym Kamil Wójcik z 10 metrów zdobywa bramkę. Decydująca akcja meczu następuje w 72. minucie, gdy nasz zespół próbuje złapać na pozycji spalonej zawodnika gości i jest to nieudana próba. Artur Broszko wychodni na czystą pozycję, mija naszego bramkarza i zdobywa bramkę na 1:3. Wynik meczu ustala w 77. minucie pięknym strzałem w okienko Dawid Kałużyński i przegrywamy mecz 1:4

Zwycięstwo gości jest jak najbardziej zasłużone, ponieważ potrafili wykorzystać nasze szkolne błędy i grając konsekwentnie przez całe spotkanie pewnie wygrali. Wypada nadmienić, że w tym spotkaniu zadebiutował w naszym zespole 15-letni Norbert Cichy. Gratulujemy występu w tak młodym, wieku na poziomie IV ligi i życzymy dalszego rozwoju umiejętności piłkarskich. W kolejnym meczu nasz zespół spotka się w sobotę 7.11.2020 r. w Leśnej o godzinie 13:30, a naszym przeciwnikiem będzie zespół WłÃ³kniarza. Liczymy na przełamanie naszego zespołu i przerwanie serii meczów bez zwycięstwa.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski, Swędzikiewicz, Pitner (72 min Kulikowski), Michał Grządkowski, Martinka, Kamil Wójcik, Adrian Szpak, Piotrowski (75 min Cichy), Plebaniak (15 min Jazowiecki), Kowalczyk
Powołania do kadry U-2009
29/10/2020 21:45
Miło nam poinformować, że wydział szkolenia Dolnośląskiego ZPN powołał trzech naszych zawodników z rocznika 2009 na konsultację selekcyjną w podokręgu Legnica.
Powołania otrzymali: Wojciech Tekiele, Jakub Michalski i Grzegorz Pacewicz.
Konsultacja odbędzie się w dniu 02.11.2020 r. o godzinie 14:45 w Kłębanowicach.
Gratulujemy naszym zawodnikom powołań i życzymy dalszego rozwoju sportowego.
Zwycięstwo Młodzików w Chocianowie
29/10/2020 21:43
Legnica 28 października 2020 godz.13:00

III Liga Okręgowa

Stal Chocianów - Konfeks 0:10 (0:4)

Bramki : Patryk Szmuc – 4, Alan Ewkowski – 2, Jakub Michalski – 1, Hubert Cichy – 1, Maciej Żelaśkiewicz – 1 i samobójcza – 1

Filmik 1 Facebook
Filmik 2 Facebook

W dalszym ciągu trwa zwycięska passa naszych Młodzików. Tym, razem nasz zespół rozgrywał mecz na stadionie w Chocianowie z miejscową Stalą. Nasi Młodzicy bardzo szybko zdominowali przeciwnika. Efektem tego były 3 bramki w pierwszych 10 minutach. Dwa gole w 2. oraz 8. minucie zdobył Alan Ewkowski, a w 10. minucie Hubert Cichy podwyższył na 3:0. W 18. minucie zawodnik gospodarzy Przemysław Mikołajczak strzelił bramkę samobójczą.

W drugiej połowie spotkania strzelanie rozpoczął w 39. minucie Jakub Michalski, a potem 3 kolejne bramki w przeciągu 3 minut zdobył Patryk Szmuc. Kolejną bramkę dla naszego zespołu w 54. minucie zdobył Maciej Żelaśkiewicz. Wynik meczu na 10:0 w 55. minucie ustalił Patryk Szmuc, który tym samym zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu.

Kolejny mecz nasi młodzi piłkarze rozegrają 08.11.2020 r. o godzinie 10:00 z liderem rozgrywek Kuźnią Jawor. Mecz odbędzie się na sztucznej płycie przy ul. Grabskiego.

Skład : Dobies, Szmuc, Żelaśkiewicz, Popel, Jakubowicz, Domagała, Hubert Cichy, Chrenowski, Broniarz, Michalski, Fecko, Ewkowski
Zwycięstwo Młodzików
26/10/2020 22:48
Legnica 25 października 2020 godz.10:00

KS Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin 4:1 (2:1)

Bramki : Bramki: Ewkowski – 2, Szmuc i Dobies po 1

Przy pięknej słonecznej pogodzie nasi Młodzicy rozegrali kolejny mecz z zespołem Zagłębia Lubin. Zespół Zagłębia wyszedł na prowadzenie w 5. minucie gdy Adam Kołodziej pokonał naszego bramkarza Bohdana Popela. Nasz zespół zareagował bardzo pozytywnie, ponieważ w przeciągu kolejnych 5 minut zdobyliśmy 2 gole. Wyrównującą bramkę w 9. minucie zdobył Patryk Szmuc, a minutę później Alan Ewkowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
Po przerwie w odstępie 2 minut zdobywamy kolejne 2 bramki. W 40. minucie Mikołaj Dobies strzela bramkę na 3:1, a w 42. minucie Alan Ewkowski ustala wynik meczu na 4:1.
Po 10 meczach nasz zespół ma zgromadzone 20 punktów i stosunek bramek 50:13. Kolejny mecz rozegramy 28.10 o godzinie 15:30 w Chocianowie z drużyną Stali.

Skład: Dobies, Popel, Jakubowicz, Ewkowski, Domagała, Hubert Cichy, Chrenowski, Krystian Buczkowski, Broniarz, Szmuc, Żelaśkiewicz, Wojciech Tekiele, Michalski, Miłosz Kądziołka