Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu

Widzów: mecz bez udziału publiczności

Po długiej przerwie zimowej nasz zespół rozpoczął rozgrywki o mistrzostwo IV Ligi (Koleje Dolnośląskie). Pierwszym naszym przeciwnikiem była mocna drużyna Odry Ścinawa. Pierwszy mecz w Ścinawie zremisowaliśmy 1:1 i liczyliśmy na komplet punktów w meczu domowym. W naszym zespole nastąpiło kilka zmian kadrowych. Treningów nie podjął Krystian Kowalczyk, a do Niemiec wyjechał Mateusz Piotrowski. Z drużyny juniorów młodszych do kardy pierwszego zespołu dołączył Konrad Chruściński, a z wypożyczeni z innych klubów powrócili Mateusz Żychoniuk i Konrad Narewski. Po 5 latach gry w Miedzi do naszego klubu powrócił nasz wychowanek Bartosz Krupa.

Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze, bo już w 9. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Nasi zawodnicy przeprowadzili ładną akcję zespołową, wyniku której w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się Bartosz Krupa. Jego strzał z 8 metrów sparował bramkarz gości Konopka, który był bezradny przy dobitce w okienko Olivera Dańczaka. W pierwszej połowie mecz toczył się głÃ³wnie w środkowej części boiska, z tym że nasz zespół posiadał optyczną przewagę.

Po przewie w 49. minucie ładnie uderzył z 25 metrów Adrian Wójcik, jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Minutę później w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się dobrze dysponowany tego dnia Bartek Krupa, jednak jego strzał głową znów obronił Konopka. Goście pierwszy celny strzał na naszą bramkę oddają w 60. minucie. Minutę później tracimy samobójczą bramkę po niefortunnym zagraniu Grzegorza Kulikowskiego. W 70. minucie Dańczak oddaje strzał głową z 8 metrów, jednak minimalnie niecelny. Minutę później ładnie uderza Adrian Wójcik, jednak znów obok bramki. Goście jedyną klarowną sytuację w tym meczu mają w 72. minucie, gdy napastnik gości wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, jednak Serhii świetnie broni. Mecz kończy się remisem 1:1, co jest dużym niedosytem dla naszego zespołu, gdyż z przebiegu meczu powinniśmy odnieść zwycięstwo.

Generalnie wszyscy zawodnicy naszego klubu zagrali dobry mecz. Wypada nadmienić, że w naszym zespole zadebiutował 15-letni Konrad Chruściński, któremu życzymy dalszego rozwoju.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - Szkoda tych dwóch punktów, bo były dziś w naszym zasięgu, choć sama końcówka dla nas była nie taka jaką chcielibyśmy mieć. Ale sami zgotowaliśmy sobie ten remis, poprzez samobójczą bramkę. Do tej sytuacji byliśmy drużyną przeważającą i wtedy było wszystko pod kontrolą. A ta nieszczęsna bramka spowodowała, że w naszych szeregach zaczęło się dziać coś dziwnego, w grę wszedł niepokój i nerwowość. Ale szczerze i tak się cieszę z tego jednego punktu - bo to wynik na plus, a graliśmy dziś z drużyną z czuba tabeli. Jesteśmy przygotowani na ciężki bój w tej rundzie - wszyscy stwierdzili ,że trzeba zrobić wszystko by utrzymać się w tej lidze. Mimo że będzie bardzo cięzko - bo spaść może nawet 8 drużyn. I w tej lidze może się wszystko przydarzyć. Mimo że był krótki okres przygotowawaczy, to bardzo ciężko go przepracowaliśmy. Dziś zagrał w meczu zawodnik Krupa z juniorów Miedzi Legnica, doszło do nas czterech młodych juniorów naszych wychowanków , grał dziś nawet Kamil Pitner i piętnastolatek Konrad Chruściński - i to wszystkie wzmocnienia.Musimy stawiać na młodych , gdyż nie stać nas na zawodników zawodowych. W tej chwili nie podjął z nami treningi Krystian Kowalczyk i Mateusz Piotrowski, który wyjechał do Niemiec. Konfeks na pewno będzie walczyć o utrzymanie, jak to wyjdzie - zobaczymy.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę w Grębocicach z drużyną miejscowej Sparty. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 15:00.

Konfeks:: Serhii Kozhukhar, Marek Trochanowski, Michał Grządkowski, Dominik Pazio, Bartosz Krupa, Oliver Dańczak (88 min Konrad Chruściński), Dominik Plebaniak, Adrian Wójcik, Grzegorz Kulikowski (83 min Maciej Swędzikiewicz), Bartosz Haniecki (65 min Rafał Martinka), Kamil Pitner (72 min Aleksander Sidorowicz)
Odra Ścinawa: Dawid Konopka, Dawid Seta, Adrian Koziarz, Damian Cichuta, Dawid Trawka (48 min Jakub Kruk), Patryk Długosz, Damian Maślej, Norbert Walczak, Aleksei Khozhaev (75min Dawid Boguń), Robert Dziedzina, Pedro Motta Rodrigues.
Przygotowania do rundy wiosennej
15/02/2021 23:29
KS Konfeks Legnica informuje, że nasza drużyna seniorów występująca w IV Lidze Dolnośląskiej – Koleje Dolnośląskie przygotowuje się do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Zawodnicy naszego klubu trenują na siłowni, sztucznej płycie przy ul. Grabskiego oraz na własnym boisku. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu, frekwencja na treningach jest dobra, ponieważ przeważnie trenuje od 16 do 20 zawodników. Wśród trenujących są powracający z wypożyczeń Konrad Narewski oraz Mateusz Żychoniuk, którzy rundę jesienną spędzili w zespole Rodło Granowice.

Nasz zespół dotychczas rozegrał 3 sparingi. W pierwszym zmierzyliśmy się z Górnikiem Lubin, remisując 1:1. Bramkę w tym meczu strzelił Grzegorz Kulikowski. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Zryw Kłębanowice wygrywając 6:2, a bramki zdobyli: Dańczak, Martinka, Wójcik Adrian, Jazowiecki, Pitner i Swędzikiewicz. Ostatni sparing rozegraliśmy z GKS Męcinka wygrywając 3:2, po bramkach Adriana Wójcika (2) i Hanieckiego (1).

W planach nasz zespół ma rozegranie jeszcze 3 sparingi z AKS Strzegom w Strzegomiu, MKP WołÃ³w (mecz zostanie rozegrany w Środzie Śląskiej) oraz z BKS Bobrzanie Bolesławiec (mecz w Legnicy). Planowany start rozgrywek IV Ligi – 06.03.2021. W tym dniu nasz zespół o godzinie 15:00 podejmować będzie na własnym boisku zespół Odry Ścinawa.
50-lecie KS Konfeks Legnica
03/12/2020 22:54
KS Konfeks Legnica informuje, że rok 2021 jest rokiem jubileuszu 50-lecia istnienia naszego Klubu. Z tej okazji będziemy przez cały rok zamieszczać dokumenty dotyczące powstania oraz historii klubu.
Zaczynamy od proporczyka, który wykonaliśmy z okazji 50-lecia Klubu oraz kalendarzyka zrobionego także z tej okazji.

Prosimy wszystkich którzy mają zdjęcia, pamiątki oraz dokumenty związane z naszym Klubem o przekazanie ich na adres klubu: Stadion ul. Grabskiego 24, 59-220 Legnica lub przesłanie ich na nasz adres mailowy: lub kontakt z Dyrektorem klubu: Piotrem Potyczem tel.: 697 681 150
Remis z liderem
22/11/2020 15:22
Legnica 21 listopada 2020 godz.13:30

Konfeks Legnica - Chrobry II Głogów 1:1 (0:0)

Grządkowski, Swędzikiewicz, K.Wójcik, Plebaniak (Konfeks), Kobiela (Chrobry)

Bramki: 0:1 Olaf Zygmunt 60 min , 1:1 Maciej Sacha 77 min

Sędzia głÃ³wny: Robert Malisz Robert Malisz (Podokreg Wrocław)
Sędzia asystent I: Marcin Teklak
Sędzia asystent II: Mateusz Szubart

Widzów: mecz bez publiczności

Zdjęcia www.lca.pl Po bardzo dobrym meczu, choć pechowo zremisowanym, z Karkonoszami w Jeleniej Górze nasz zespół podejmował na własnym boisku Chrobrego Głogów. Zespół Chrobrego po zwycięstwie w zaległym meczu w środę z Gryfem Gryfów wyszedł na czoło tabeli. Pierwsza połowa spotkania to bardzo wyrówanany mecz, żadna z drużyn nie potrafiła zdominować przeciwnika. Mecz głÃ³wnie toczył się w środkowej strefie boiska, a spięć podbramkowych było bardzo mało. W 25. minucie ładny strzał z 30 metrów oddał Marek Trochanowski, jednak piłka minimalnie minęła okienko bramki Chrobrego. Konfeks podjął bardzo odważną grę i w żadnym elemencie nie ustępował liderowi rozgrywek.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Chrobrego, który w 60. minucie po ładnym strzale z 15 metrów Olafa Zygmunta wyszedł na prowadzenie. Nasz zespół nie załamał się tym i dążył do zdobycia wyrównującej bramki. W 77. minucie Rafał Martinka wykonuje rzut wolny z bocznego sektora boiska centrując na 7. metr, gdzie najsprytniej zachowuje się Maciej Sacha i zdobywa swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów. W 80. minucie spotkania w kontrowersyjnej sytuacji sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Świetnie zachowuje się nasz bramkarz Serhii Kozhukhar, który broni strzał z rzutu karnego Wiktora Kobieli. Do końca trwa walka o zwycięstwo, jednak żadnej drużynie nie udaje się zdobyć gola. Mecz kończy się zasłużonym remisem 1:1.

Dwa ostatnie mecze rundy jesiennej nasz zespół rozegrał z najlepszymi zespołami, które znajdują się na 1. i 2. miejscu w tabeli. Cieszy fakt, że w tych trudnych spotkaniach nasz zespół podjął równorzędną grę, remisując obydwa spotkania. Obecnie czeka nasz zespół przerwa w treningach, ponieważ trenowaliśmy bez przerwy od maja do listopada. PO odpoczynku rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej, która zadecyduje o naszym losie w IV lidze. Mamy nadzieję, że po dobrze wypracowanym okresie przygotowawczym nasz zespół przystąpi do gry i marszu w górę tabeli. Liczymy też na to, że limit pecha, który prześladował nasz zespół w obecnej rundzie wyczerpał się i w rundzie wiosennej los odda nam to, co zabrał w minionej rundzie. Dziękujemy całemu zespołowi i trenerowi za minioną rundę i liczymy na zdecydowanie lepszą grę w rundzie wiosennej.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski, Swędzikiewicz (81 min Jazowiecki), Grządkowski, Kamil Wójcik , Pazio (62 min Piotrowski, Martinka, Plebaniak, A.Szpak, Dańczak (62 min Maciej Sacha), Adrian Wójcik

Chrobry II: Lasoń, Malczuk (46 min Wawrzyniak), Burda (55 min Dybizbański), Pietrzyk, Grzymisławski, Iwanowicz, Jandziak, Kobiela, Marciniak (55 min Olaf Zygmunt). Siudak, Staszkowian
Niedosyt w Jeleniej Górze
14/11/2020 22:35
Jelenia Gora 14 listopada 2020 godz.15:00

Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 1:1 (0:0)

Pazio, Kowalczyk (Konfeks), Czerwiński, Staniszewski, Kuźniewski, Kołakowski, Młodziński (Karkonosze)

Bramki: 0:1 Piotrowski 73 min , 1:1 Niemieniołek 90+4 min

Sędzia: Marcin Nawracaj (Podokreg Legnica)
Sędzia asystent I – Krzysztof Dziedzic
Sędzia asystent II – Mateusz Chudy

Kolejny mecz nasz zespół rozegrał z liderem rozgrywek Karkonoszami w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się na pięknym boisku przy świetle elektrycznym. Pierwsza połowa spotkania stała na dobrym poziomie, a obydwa zespoły miały swoje sytuacje bramkowe. Karkonosze oddały jeden strzał w poprzeczkę, raz świetną obroną popisał się nasz bramkarz. Z kolei Konfeks mógł zdobyć bramkę w 16. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dańczak, ale dwukrotnie strzelił w bramkarza. Sześć minut później również Dańczak znalazł się w doskonałej sytuacji bramkowej po podaniu Martinki, jednak jej nie wykorzystał.

Po przerwie dalej trwała wyrównana gra. Szczęście do Konfeksu uśmiechnęło się w 68. minucie spotkania, gdy świetną akcję przeprowadzili nasi zawodnicy Martinka i Adrian Wójcik, wyprowadzając Piotrowskiego na czystą sytuację bramkową. Mateusz bardzo pewnie strzelił w krótki róg i prowadziliśmy 1:0. Gospodarze atakowali, mieli swoje sytuacje, ale Konfeks także grał bardzo mądrze, dlatego też mecz stał na dobrym poziomie. Gdy wydawało się, ze wreszcie wygramy mecz przypomniało sobie pech, który prześladuje nas od wielu meczów. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zawodnik Karkonoszy Niemienionek strzelił z 16 metrów, a nasz obrońca niefortunnie odbił piłkę, która wpadła do bramki.

Mecz zakończył się wynikiem remisowym, a nasi zawodnicy jeszcze długo po meczu żałowali, że zwycięstwo znów nam uciekło. W sumie nasz zespół rozegrał dobry mecz i nie odstawał od lidera rozgrywek.
W ostatnim meczu rundy jesiennej spotkamy się w sobotę 21.11 o godzinie 13:30 na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek Chrobrym Głogów.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski, Swędzikiewicz , Kamil Wójcik , Pazio, Martinka, Plebaniak , Kowalczyk, Dańczak (55 min Piotrowski), Haniecki (80 min Jazowiecki), Adrian Wójcik
Kolejna porażka
11/11/2020 22:44
Legnica 11 listopada 2020 godz.13:30

Konfeks Legnica - Apis Jędrzychowice 1:3 (0:1)

Grządkowski, Haniecki (Konfeks), Rachański, Liszka, Piechmo, Bystryk (Apis)

Bramka dla Konfeksu: Dańczak 69 min

Sędzia: Maryszczak (KS Wroclaw)
Sędzia asystent I – Tomczyk J.
Sędzia asystent II – Ślązak

Pierwsza połowa spotkania stała na dobrym poziomie i obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. W 10. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Piotrowski, jednak jego strzał z 15 metrów świetnie obronił bramkarz Smołuch. W odpowiedzi dobrą akcję przeprowadzili goście w 16. minucie, a strzał napastnika Apisu świetnie obronił Sasiela. Dziewiętnasta minuta spotkania mogła być kluczowa dla losów spotkania. nasz zespół przeprowadza bardzo dobrą akcję i znajduje się nasz zawodnik sam na sam z bramkarzem. Jednak w tym momencie sędzia asystent sygnalizuje pozycję spaloną, na której znajdował się zawodnik nie biorący udziału w grze. Sprawdziliśmy to w przerwie meczu na nagraniu i okazało się, że sędzia asystent popełnił błąd. Szkoda, bo mecz ten mógł wyglądać inaczej. Do końca pierwszej połowy zarówno Apis jak i Konfeks rozgrywają dobre spotkanie na ciężkim terenie. Więcej szczęścia mają goście, którzy w 44. minucie zdobywają kuriozalną bramkę po błędzie naszych zawodników. Strzelcem bramki był Maciej Machowski.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to słaba gra naszego zespołu i w tym czasie tracimy 2 bramki. Pierwszą zdobywa ponownie Maciej Machowski, a druga pada po rykoszecie od naszego zawodnika Kamila Wójcika i przegrywamy 0:3. Trener Kisiel wprowadza 2 nowych zawodników: Jazowieckiego i Dańczaka, którzy poprawiają grę naszego zespołu. Minutę po wejściu Olivier Dańczak pięknie strzela z woleja z 8 metrów, ale jego strzał kapitalnie broni Smołuch. Ataki naszego zespołu przynoszą efekt w 82. minucie gdy na czystej pozycji znajduje się Dańczak, który technicznym strzałem pokonuje świetnie broniącego tego dnia bramkarza gości Piotra Smołucha.

Mecz kończy się przegraną naszego zespołu, efektem tego jest spadek na 15. miejsce w tabeli. Jedyną pociechą jest fakt, że zagraliśmy zdecydowanie lepszy mecz niż w Leśnej i na tle dobrego przeciwnika zaprezentowaliśmy się poprawnie. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 14.11 o godzinie 15:00 w Jeleniej Górze z liderem rozgrywek Karkonoszami.

Konfeks: Sasiela, Pazio (Jazowiecki 60 min), Swędzikiewicz (67 min Dańczak), Michał Grządkowski, Martinka, Kamil Wójcik , Piotrowski (Cichy 75 min) , Plebaniak , Kowalczyk, Haniecki , Adrian Wójcik
Gorący mecz w Leśnej
08/11/2020 14:56
Leśna 7 listopada 2020 godz.13:30

WłÃ³kniarz Leśna - Konfeks Legnica 5:1 (1:0)

Pazio, K.Wojcik, Grządkowski, Trochanowski (Konfeks), Rybus, Mateusz Kalka, Panek, Gilewski (WłÃ³kniarz)
Kozhukhar 11 min (Konfeks), Mazur 90 min (WłÃ³kniarz)

Bramka dla Konfeksu: Pitner 82 min

Sędzia: Dariusz Turek (Jelenia Góra)
Sędzia asystent I – Aftyka Kacper
Sędzia asystent II – Kizyma Kacper

Kolejny słaby mecz rozegrali nasi zawodnicy, tym razem wysoko przegrywając z WłÃ³kniarzem Leśnik. Mecz odbył się na fatalnym boisku, lecz nie jest to żadnym usprawiedliwieniem dla naszego zespołu za bardzo słaby występ. W 10. minucie spotkania nasz bramkarz otrzymał czerwoną kartkę za faul poza polem karnym na napastniku gospodarzy. W 27. minucie za zagranie piłki ręką przez naszego obrońcę Kamila Wójcika rzut karny mają piłkarze WłÃ³kniarza. Na nasze szczęście strzelają obok słupka. W 34. minucie fatalne zachowanie całego naszego zespołu, w wyniku czego po kontrze tracimy bramkę.

W drugiej połowie spotkania dalej gramy bardzo słabo i tracimy kolejne bramki w 50., 63. i 77. minucie spotkania. Przegrywamy 0:4, a WłÃ³kniarz mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale rzut karny w 65. minucie nie wykorzystuje zawodnik z Leśnej strzelając w poprzeczkę. W 81. minucie bramkę dla naszego zespołu zdobywa Kamil Pitner. Jest to pierwsza bramka 17-letniego Kamila w drużynie seniorskiej. W 90. minucie spotkania piłkarz WłÃ³kniarza strzela kolejną bramkę i ustala wynik spotkania na wynik 5:1 dla WłÃ³kniarza.

W naszym zespole najlepszym zawodnikiem był rozgrywający dobry mecz Rafał Martinka, a ponadto na wyróżnienie zasłużył za ogromną wolę walki i ambicję Michał Grządkowski. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej kompromitującej grze, która nie przystoi zespołowi czwartoligowemu. Szanse rehabilitacji nasz zespół otrzyma już w najbliższą środę 11.11, gdy o godzinie 13:30 rozegramy mecz z zespołem Apis Jędrzychowice, który znajduje się na 3. miejscu w tabeli. Oczekujemy od całego zespołu pełnej mobilizacji i udowodnienia, że potrafimy grać w piłkę i zasługujemy na grę w IV lidze.

Konfeks: Serhii Kozhukhnar, Trochanowski (65 min Sacha), Swędzikiewicz (12 min Sasiela), Michał Grządkowski, Martinka, Kamil Wójcik (65 min Jazowiecki), Piotrowski , Plebaniak , Kowalczyk, Haniecki (65 min Pitner), Adrian Wójcik
Konrad Chruściński w Reprezentacji PSS U-16
03/11/2020 19:01
KS Konfeks Legnica informuje, że nasz zawodnik sekcji piłki Nożnej Konrad Chruściński został powołany do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Gratulujemy i życzymy dalszych postępów i osiągania coraz lepszych wyników sportowych.