Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Kolejne zwycięstwo trampkarzy
29/03/2021 0:53
W środę 24 marca 2021 na boisku ze sztuczną płytą na ul. Grabskiego zespół trampkarzy Konfeksu podejmował Iskrę Kochlice, która w tym meczu była gospodarzem.

Od samego początku meczu, oba zespoły próbowały wysoko grać pressingiem i zamknąć rywala na swojej połowie boiska. Z początku lepiej wyglądało to w wykonaniu Iskry, ale nasi trampkarze wyprowadzali kontry. Jedna z takich sytuacji zakończyła się rzutem karnym podyktowanym dla naszego zespołu po faulu na Warchole. Do karnego podszedł Niedźwiedzki i pewnym strzałem pokonał bramkarza Iskry. W pierwszem połowie mogliśmy mieć jeszcze jednego karnego, ale po faulu na Dobiesie gwizdek sędziego milczał. Pod koniec połowy Warchoł z 25metrów oddał kąśliwy strzał, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupką z poprzeczką. Goście nie pozostawali dłużni, ale ich strzały bronił Łąpieś, albo były niecelne. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą.

Po przerwie dalej trwała wymiana ciosów, aż do momentu kiedy strzał na bramkę oddał Zimoń, a przytomnie zachował się Kovalchuk, który znalazł się w odpowiednim miejscu i z impetem wbił piłkę do bramki gospodarzy meczu. Bramka spowodowała otworzenie gry, nasz zespół atakował, ale nieskutecznie. 5 minut przed końcem sędzie odgwizdał karnego dla Iskry po wślizgu Rakoczego. Wykonawca jedenastki pokonał broniącego w drugiej połowie Koconia. Do samego końca Iskra próbowała odrobić straty i wywalczyć remis. Nasz zespół w końcówce mógł jeszcze podwyższyć rezultat, ale źle rozwiązaliśmy atak.
Naszym trampkarzom gratulujemy 3pkt i życzymy powodzenia w następnym meczu.

Konfeks: Gajzler, Warchoł, Serenda, Rakoczy, Niedżwiedzki, Łąpieś, Krok, Dobies, Czarnecki, Zimoń, Wicher, Zawiślak, Dmytro Kovalchuk, Kocoń, Mazur
Remis juniorów
25/03/2021 0:50
Juniorzy Konfeksu mocnym akcentem rozpoczęli udział w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.
W rywalizacji z wrocławskim Parasolem wyszli na prowadzenie, po pięknej akcji, dośrodkowaniu Zielińskiego z prawej strony boiska oraz ładnym strzale głową Szlęka w 33 minucie gry. W pierwszej połowie warto odnotować również bardzo groźne sytuacje Zielińskiego oraz Rychlickiego, które zakończyły się minimalnymi pudłami.
Nasi przeciwnicy w tym okresie gry zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, z rzadka stwarzając zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry. Niestety w poczynania naszej drużyny w drugiej połowie wkradł się chaos, akcje budowane były w wolniejszym tempie, a przeciwnik coraz mocniej zaczął opanowywać środek pola. Wynikiem tego w 75 minucie Parasol przeprowadził kontrę, napastnik gości wyszedł sam na sam z Kacprem Łobosiem i bez trudu umieścił piłkę w bramce.
Końcówka meczu to chaotyczne ataki z obydwu stron, dużo walki i ambitna gra obydwu drużyn, jednak w 85 minucie do naszych młodych piłkarzy mogło uśmiechnąć się szczęście.
W polu karnym faulowany był Rychlicki, jednak z 11 metrów pomylił sie nasz kapitan Cichy i nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na korzyść Konfeksu.
Mecz zakończył się więc sprawiedliwym remisem 1:1 i dobrym powitaniem z Liga Wojewódzka w wykonaniu naszych juniorów młodszych.

Konfeks: Łoboś, Strzelczyk, Tomaszewski, Romanow, Tekiele, Cichy, Warchoł (82 Sacha), Szlęk (65 Bukowski), Chruściński, Rychlicki, Zieliński (73 Świątkowski)
Rozgrywki IV ligi zawieszone !!
17/03/2021 23:22
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych.

Zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia obiekty sportowe od 20 marca do 9 kwietnia zostają zamknięte. W związku z tym, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o czasowym zawieszeniu rozgrywek IV ligi oraz klas niższych.

Szczegółowe informacje zostaną ogłoszone po opublikowaniu Rozporządzeniu Rady Ministrów.
Zwycięstwo trampkarzy
16/03/2021 0:50
Nasi trampkarze roegrali pierwszy mecz rundy wiosennej z Górnikiem Złotoryją. Nasi zawodnicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo 5:1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył w 39. minucie Bartosz Czarnecki strzałem z 5 metrów. W 52. minucie nasz zespół przeprowadził ładną akcję, gdy Rakoczy ładnym podaniem wyprowadził na czystą pozycję strzelecką Jakuba Zimonia, który bez problemu zdobył gola. Piłkarze Górnika zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego, a jej strzelcem był Łaba.

Wynik na 3:1 podwyższył w 60. minucie ładnym strzałem z 20 metrów w długi róg Maksymilian Warchoł, nie dając szans na obronę bramkarzowi Górnika. Warchoł był zdobywcą także 4. bramki, gdy jego strzał trafił w okienko. Wynik spotkani na 5:1 ustalił w 77. minucie strzałem z 25 metrów Norbert Serenda. Naszemu zespołowi należą się słowa uznania, gratulujemy także trenerowi Adrianowi Rząsie.

Kolejny mecz nasi trampkarze rozegrają 23.03 o godzinie 11:00 na sztucznej płycie Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy, a naszym przeciwnikiem będzie zespół Chrobrego Głogów, który w pierwszym meczu pokonał w Lubinie drużynę Zagłębia. Zapowiada się ciekawy mecz.

Konfeks: Gajzler, Kacper Zakrzewski, Warchoł, Serenda, Rakoczy, Niedźwiedzki, Łąpieś, Krok, Dmytro Kovalchuk, Dobies, Czarnecki, Michał Zieliński, Zawiślak, Dawid Zakrzewski, Zimoń, Kocoń
Kolejna strata punktów
14/03/2021 2:32
Grębocice 13 marca 2021 godz.15:00

IV Liga Grupa zachodnia

Sparta Grębocice - Konfeks Legnica 3:1(1:1)

Bramki: 1:0 Dańczak 28 min, 1:1 Rybak 30 min, 2:1 Czerwik 88 min, 3:1 Rybak 90+2

Pazio, Plebaniak, Krupa i Sidorowicz - Konfeks, Gniewosz, Małucki i Łętkowski - Sparta

Sędzia: Maryszczak (KS Wrocław)

Widzów: mecz bez udziału publiczności

Po dobrym, choć pechowo zremisowanym meczu z Odrą Ścinawa pojechaliśmy na mecz do Grębocic z wiarą, że możemy odnieść zwycięstwo. Mecz toczył się w ciężkich warunkach przy porywistym wietrze, który utrudniał grę obydwu zespołom. W 28. minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie, gdy ładną astystą z prawej strony boiska popisał się Adrian Wójcik, a Oliver Dańczak strzałem z woleja zdobył gola. Niestety, z prowadzenia cieszyliśmy się tylko 2 minuty, gdy po fatalnym błędzie z lewej strony naszej obrony zawodnik gospodarzy Maciej Rybak zdobył łatwą bramkę. Ciężko naszemu zespołowi zdobywać gole, natomiast w bardzo łatwy sposób je tracimy. W 35. minucie nasz zespół przeprowadził ładną kontrę, niestety, nie potrafiliśmy sfinalizować ją bramką.

W 50. minucie Adrian Wójcik strzela z 25 metrów, jednak jego strzał mija okienko. W 71. minucie boisko musi opuścić z powodu kontuzji Dominik Pazio i jego nieobecność wyraźnie daje nam się we znaki. W 75. minucie Serhii popisuje się ładną interwencją, broniąc strzał napastnika z 5 metrów. Gdy wydaje się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, w 88. minucie Sparta ma rzut rożny, po którym Maksymilian Czerwik strzela gola. W doliczonym czasie gry załamany nasz zespół traci trzecią bramkę, a jej autorem jest Maciej Rybak.

Szkoda, bo mimo tego, że graliśmy przeciętny mecz wynik remisowy był w naszym zasięgu. Tracimy w bardzo łatwy sposób bramki i dlatego też nasza pozycja w tabeli jest tak niska. W kolejnym meczu nasz zespół zagra na własnym boisku z drużyną Sparty Rudna, która plasuje się na 4. miejscu. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 20.03 o godzinie 15:00. Przypominamy, że w pierwszym meczu nasz zespół po dramatycznym meczu przegrał 2:3, tracąc bramki w końcówce spotkania. Oczekujemy na przełamanie naszego zespołu i odniesienie zwycięstwa, na które czekamy od 19.09.2020 r., gdy w 9. kolejce rozgrywek wygraliśmy z Lotnikiem JeżÃ³w Sudecki 3:1. Przy pełnej mobilizacji wszystkich zawodników i wiary w zwycięstwo stać nasz zespół na sukces, ponieważ umiejętności indywidualne są wyższe niż nasz pozycja w tabeli.

Konfeks: Kozhukhar - Pazio (K.Wójcik 71 min), Grządkowski, Krupa, Trochanowski, Pitner (67 min Martinka), Plebaniak, Sidorowicz, Wójcik Adrian, Hraniecki, Dańczak ( 80 min Cichy)
Remis młodzików
13/03/2021 15:19
Młodzicy naszego klubu zainaugurowali rundę wiosenną meczem na własnym boisku z Chrobrym Głogów remisujac 2:2 (1:2). Bramki dla Konfeksu zdobyli Szmuc i Pacewicz. Mecz toczył się w niesprzyjających warunkach przy padającym deszczu i mocnym wietrze. Pomimo tego zawodnicy obydwu zespołÃ³w rozegrali dobry mecz. Od początku meczu nasz zespół przejął inicjatywę, stwarzając wiele dogodnych sytuacji bramkowych. Jednak to goście mogli się cieszyć ze zdobywanych bramek, gdy Kacper Krysiak i Igor Konieczny zdobyli prowadzeni dla gości. Nasz zespół nie załamał się takim obrotem sprawy i jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę, a jej autorem był Patryk Szmuc.

Po przerwie nadal byliśmy zespołem dominującym i szybko zdobyliśmy bramkę wyrównującą po strzale Grzegorza Pacewicza. Trzy minuty przed końcem spotkania mieliśmy świetną sytuacje bramkową, niestety nasz zawodnik przestrzelił z 2 metrów. Należy pochwalić oba zespoły za stworzenie ciekawego widowiska, a szczególnie zespół Konfeksu, który rozegrał dobry mecz będąc zespołem w tym dniu lepszym.
Konfeks: Popel, Pacewicz, Jurek, Ewkowski, Domagała, Hubert Cichy, Chrenowski, Broniarz, Karbowiak, Żelaśkiewicz, Nowacki, Wojciech Tekiele, Szmuc, Majerz

Sędzia: Turek (KS Wrocław)

Po długiej przerwie zimowej nasz zespół rozpoczął rozgrywki o mistrzostwo IV Ligi (Koleje Dolnośląskie). Pierwszym naszym przeciwnikiem była mocna drużyna Odry Ścinawa. Pierwszy mecz w Ścinawie zremisowaliśmy 1:1 i liczyliśmy na komplet punktów w meczu domowym. W naszym zespole nastąpiło kilka zmian kadrowych. Treningów nie podjął Krystian Kowalczyk, a do Niemiec wyjechał Mateusz Piotrowski. Z drużyny juniorów młodszych do kardy pierwszego zespołu dołączył Konrad Chruściński, a z wypożyczeni z innych klubów powrócili Mateusz Żychoniuk i Konrad Narewski. Po 5 latach gry w Miedzi do naszego klubu powrócił nasz wychowanek Bartosz Krupa.

Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze, bo już w 9. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Nasi zawodnicy przeprowadzili ładną akcję zespołową, wyniku której w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się Bartosz Krupa. Jego strzał z 8 metrów sparował bramkarz gości Konopka, który był bezradny przy dobitce w okienko Olivera Dańczaka. W pierwszej połowie mecz toczył się głÃ³wnie w środkowej części boiska, z tym że nasz zespół posiadał optyczną przewagę.

Po przewie w 49. minucie ładnie uderzył z 25 metrów Adrian Wójcik, jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Minutę później w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się dobrze dysponowany tego dnia Bartek Krupa, jednak jego strzał głową znów obronił Konopka. Goście pierwszy celny strzał na naszą bramkę oddają w 60. minucie. Minutę później tracimy samobójczą bramkę po niefortunnym zagraniu Grzegorza Kulikowskiego. W 70. minucie Dańczak oddaje strzał głową z 8 metrów, jednak minimalnie niecelny. Minutę później ładnie uderza Adrian Wójcik, jednak znów obok bramki. Goście jedyną klarowną sytuację w tym meczu mają w 72. minucie, gdy napastnik gości wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, jednak Serhii świetnie broni. Mecz kończy się remisem 1:1, co jest dużym niedosytem dla naszego zespołu, gdyż z przebiegu meczu powinniśmy odnieść zwycięstwo.

Generalnie wszyscy zawodnicy naszego klubu zagrali dobry mecz. Wypada nadmienić, że w naszym zespole zadebiutował 15-letni Konrad Chruściński, któremu życzymy dalszego rozwoju.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - Szkoda tych dwóch punktów, bo były dziś w naszym zasięgu, choć sama końcówka dla nas była nie taka jaką chcielibyśmy mieć. Ale sami zgotowaliśmy sobie ten remis, poprzez samobójczą bramkę. Do tej sytuacji byliśmy drużyną przeważającą i wtedy było wszystko pod kontrolą. A ta nieszczęsna bramka spowodowała, że w naszych szeregach zaczęło się dziać coś dziwnego, w grę wszedł niepokój i nerwowość. Ale szczerze i tak się cieszę z tego jednego punktu - bo to wynik na plus, a graliśmy dziś z drużyną z czuba tabeli. Jesteśmy przygotowani na ciężki bój w tej rundzie - wszyscy stwierdzili ,że trzeba zrobić wszystko by utrzymać się w tej lidze. Mimo że będzie bardzo cięzko - bo spaść może nawet 8 drużyn. I w tej lidze może się wszystko przydarzyć. Mimo że był krótki okres przygotowawaczy, to bardzo ciężko go przepracowaliśmy. Dziś zagrał w meczu zawodnik Krupa z juniorów Miedzi Legnica, doszło do nas czterech młodych juniorów naszych wychowanków , grał dziś nawet Kamil Pitner i piętnastolatek Konrad Chruściński - i to wszystkie wzmocnienia.Musimy stawiać na młodych , gdyż nie stać nas na zawodników zawodowych. W tej chwili nie podjął z nami treningi Krystian Kowalczyk i Mateusz Piotrowski, który wyjechał do Niemiec. Konfeks na pewno będzie walczyć o utrzymanie, jak to wyjdzie - zobaczymy.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę w Grębocicach z drużyną miejscowej Sparty. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 15:00.

Konfeks:: Serhii Kozhukhar, Marek Trochanowski, Michał Grządkowski, Dominik Pazio, Bartosz Krupa, Oliver Dańczak (88 min Konrad Chruściński), Dominik Plebaniak, Adrian Wójcik, Grzegorz Kulikowski (83 min Maciej Swędzikiewicz), Bartosz Haniecki (65 min Rafał Martinka), Kamil Pitner (72 min Aleksander Sidorowicz)
Odra Ścinawa: Dawid Konopka, Dawid Seta, Adrian Koziarz, Damian Cichuta, Dawid Trawka (48 min Jakub Kruk), Patryk Długosz, Damian Maślej, Norbert Walczak, Aleksei Khozhaev (75min Dawid Boguń), Robert Dziedzina, Pedro Motta Rodrigues.
Przygotowania do rundy wiosennej
15/02/2021 23:29
KS Konfeks Legnica informuje, że nasza drużyna seniorów występująca w IV Lidze Dolnośląskiej – Koleje Dolnośląskie przygotowuje się do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Zawodnicy naszego klubu trenują na siłowni, sztucznej płycie przy ul. Grabskiego oraz na własnym boisku. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu, frekwencja na treningach jest dobra, ponieważ przeważnie trenuje od 16 do 20 zawodników. Wśród trenujących są powracający z wypożyczeń Konrad Narewski oraz Mateusz Żychoniuk, którzy rundę jesienną spędzili w zespole Rodło Granowice.

Nasz zespół dotychczas rozegrał 3 sparingi. W pierwszym zmierzyliśmy się z Górnikiem Lubin, remisując 1:1. Bramkę w tym meczu strzelił Grzegorz Kulikowski. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Zryw Kłębanowice wygrywając 6:2, a bramki zdobyli: Dańczak, Martinka, Wójcik Adrian, Jazowiecki, Pitner i Swędzikiewicz. Ostatni sparing rozegraliśmy z GKS Męcinka wygrywając 3:2, po bramkach Adriana Wójcika (2) i Hanieckiego (1).

W planach nasz zespół ma rozegranie jeszcze 3 sparingi z AKS Strzegom w Strzegomiu, MKP WołÃ³w (mecz zostanie rozegrany w Środzie Śląskiej) oraz z BKS Bobrzanie Bolesławiec (mecz w Legnicy). Planowany start rozgrywek IV Ligi – 06.03.2021. W tym dniu nasz zespół o godzinie 15:00 podejmować będzie na własnym boisku zespół Odry Ścinawa.