Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Słaby, ale zwycięski mecz juniorów
13/05/2021 23:44
Legnica 12.05.2021 godz.17:00

Juniorzy Młodsi

KS Konfeks Legnica - LZS Kościelnik 2:0 (0:0)
Bramki: Tomaszewski i Jakub Krupa po 1

Juniorzy Konfeksu Legnica w kolejnym meczu LDJM spotkali się z najsłabszym zespołem rozgrywek LZS Kościelnik, który w dotychczasowych 5 meczach nie zdobył żadnego punktu. Konfeks już w pierwszej połowie powinien prowadzić przynajmniej 5 bramkami, ale raził wielką nieskutecznością. Najwięcej sytuacji bramkowych w pierwszej części (aż 4) miał Mateusz Zieliński. Jednak tego dnia piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do bramki. Również stuprocentową sytuację miał Chruściński, a strzał Rychlickiego w 45. minucie trafił w poprzeczkę.
Po przerwie wciąż graliśmy bardzo nieskutecznie. Dopiero w 73. minucie zdobyliśmy bramkę po strzale Karola Tomaszewskiego z 16 metrów. Wynik meczu ustalił w ostatniej akcji meczu Jakub Krupa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul obrońcy gości na naszym napastniku.

Ogólnie mecz do zapomnienia, w dorobek punktowy wpisujemy 3 punkty i dzięki temu nasz zespół po 6 meczach plasuje się na 4. miejscu. Kolejny mecz rozegramy 16.05 o godzinie 11:00 we Wrocławiu z Parasolem. Liczymy na zdecydowanie lepszą grę i zwycięstwo.

Konfeks: Mateusz Zieliński (46’ Bukowski), Warchoł, (64’ Leon Szlęk), Arkadiusz Tekiele, Strzelczyk, Rychlicki (75’ Świątkowski), Romanow, Łoboś, Norbert Cichy, Chruściński (88’ Sacha), Jakub Krupa, Tomaszewski

****************************************************************
Jawor 12.05.2021 godz.17:00

Młodzicy

Mamy lidera

Jaworzanka Jawor - KS Konfeks Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Ewkowski i Żelaśkiewicz po 1

Kolejny dobry mecz rozegrali nasi młodzicy pewnie wygrywając w Jaworze. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Żelaśkiewicz i Ewkowski. Z Przbiegu meczu nasz zespół był zdecydowanie lepszy i powinien wygrać o wiele wyżej. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół wyszedł na pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając Chrobrego Głogów i Górnik Polkowice. W najbliższą sobotę rozpoczynamy rundę rewanżową meczem na własnym boisku o godzinie 11:00 z Górnikiem II Polkowice. Życzymy naszemu zespołowi dobrej gry i zwycięstwa.

Konfeks: Wojciech Tekiele, Szmuc, Pacewicz, Jurek, Ewkowski, Hubert Cichy, Chrenowski, Broniarz, Majerz, Żelaśkiewicz, Popel, Pichowicz, Karbowiak, Kenc
Od 0:3 do 4:3
11/05/2021 0:44
Legnica 8 maja 20021 godz.13:00

Trampkarze

KS Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 4:3 (0:2)

Kolejny dramatyczny mecz rozegrali nasi trampkarze. W meczu z Górnikiem Złotoryja w drugiej połowie przegrywaliśmy 0:3 i wydawało się, że mecz jest przegrany.
W pierwszej połowie spotkania nasz zespół miał przewagę, ale to goście zdobywali bramki. Tak samo przebiegała druga część meczu, gdy goście prowadzili już 3 golami po bramkach Wojciecha Bigosa (2) i Andrzeja Gryszówki (1). Nasz zespół nie załamał się i ambitnie dążył do zmiany wyniku. Momentem przełomowym była bramka Kacpra Zakrzewskiego i wtedy nasz zespół uwierzył, że nie wszystko jest stracone. Kontaktową bramkę na 2:3 po ładnej indywidualnej akcji zdobywa Mateusz Krok. Wyrównującą bramkę na 3:3 zdobywa kapitan zespołu Kamil Niedźwiedzki. W ostatniej minucie spotkania Kamil Niedźwiedzki zdobywa zwycięską bramkę dla naszego zespołu.

Po meczu panuje świetny nastrój w naszym zespole, ponieważ rzadko się zdarza, żeby w ciągu końcowych 15 minut odmienić losy spotkania z 0:3 na 4:3. Gratulacje dla zawodników i trenera za walkę do końca.

Konfeks Gajzler, Michał Zieliński, Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski, Rakoczy, Niedźwiedzki, Łąpieś, Krok, Dobies, Zimoń, Wicher, Zawiślak, Kovalchuk, Kocoń, Mazur, Kowalski
Pewna wygrana
09/05/2021 13:02
Legnickie Pole 8 maja 20121 godz.15:30

IV liga Grupa zachodnia

KS Legnickie Pole - Konfeks Legnica 0:4 (0:2)

Bramki B.Krupa 3 i 25 min, A.Wójcik 52, D.Plebaniak 89 min

Sędzia: Olejarczyk (Podokręg Wrocław)

Widzów: bez udziału publiczności

Po raz pierwszy w historii Konfeks rozgrywał mecz w Legnickim Polu na nowym boisku. Stan murawy boiska był jednak fatalny. Bardzo szybko nasz zespół (już w 3. minucie) zdobywa prowadzenie. Piękną asystą popisuje się Olivier Dańczak, a Bartosz Krupa strzałem głową daje nam prowadzenie. Od początku meczu nasz zespół zdecydowanie dominuje na placu gry. W 17. minucie Rafał Martinka nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej będąc 10 metrów od bramki. W odpowiedzi w 19. minucie zespół gospodarzy ma jedyną dogodną sytuację bramkową w tym meczu. Na nasze szczęście świetnie broni Dawid Sasiela. W 25. minucie piękną głÃ³wką po długim rogu popisuje się ponownie Bartosz Krupa, który wykańcza wrzutkę Rafała Martinki. W 40. minucie potężnym uderzeniem z ponad 45 metrów popisuje się Pazio, jednak jego strzał jest minimalnie niecelny.
Druga połowa spotkania to także zdecydowana dominacja Konfeksu. W 52. minucie Adrian Wójcik strzałem z 30 metrów w okienko podwyższa nasze prowadzenie na 3:0. W kolejnych 15 minutach mamy 4 tzw. setki, których nie wykorzystują dwukrotnie Adrian Wójcik i Olivier Dańczak. W 70. minucie Konrad Narewski oddaje ładny strzał, który z linii bramkowej wybija obrońca gospodarzy. Końcowy wynik meczu ustala w 88. minucie Dominik Plebaniak świetnym strzałem z 25 metrów pod poprzeczkę.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel podsumował spotkanie : Dziś mamy trzeci tydzień gry i treningów, po pauzie z powodu pandemii, i było to już widać na boisku. Co raz bardziej swobodniej się czujemy na murawie, pewnie poczynamy sobie w grze. Zresztą ten wynik meczu z Legnickim Polem świadczy o tym, że bez problemu wygraliśmy to spotkanie. Myślę, że już pierwsza połowa zadecydowała o wyniku, ponieważ graliśmy z wiatrem i chcieliśmy wykorzystać te sprzyjające nam warunki atmosferyczne. Wygrana 2:0 po pierwszej połowie, przełożyła się na drugą część spotkania, gdzie podeszliśmy dużo już pewniej. Na spotkanie dziś wyszliśmy w takim samym składzie jak w wygranym meczu z Orkanem Szczedrzykowice, poza jedną korektą, która była wymuszona - Sędzikiewicz dostał żÃ³łtą kartkę i za niego wszedł Plebaniak. Ale ta zmiana nie wpłynęła na grę - graliśmy dziś pewnie, odpowiedzialnie. Z jednego się cieszę, że trzeci z rzędu mecz mamy bez straconej bramki - bo i Górnik Złotoryja i Orkan i dzisiaj Legnickie Pole nie zdołali nam wsadzić piłki do bramki. I to dobrze rokuje.

Odnosimy drugie zwycięstwo z rzędu i mamy nadzieję na zwycięstwo w meczu z Jaworzanką Jawor, który rozegramy na własnym boisku w sobotę 15.05 o godzinie 17:00. Zapraszamy kibiców, ponieważ od tego dnia kibice mogą uczestniczyć w zawodach sportowych.

Konfeks: Sasiela - Trochanowski, Grządkowski, K.Wójcik, Pazio - Jazowiecki (Narewski 46 min), Martinka, A.Wójcik, Plebaniak - Dańczak, Krupa (Haniecki 46 min)
Remis trampkarzy w Lubinie
04/05/2021 23:18

Trampkarze

Zagłębie Future Lubin - KS Konfeks Legnica 1:1 (0:1)

Bramka: Zimoń

3 maja nasi trampkarze wybrali się do Lubina by o 13:00 zmierzyć swoje siły z Zagłębiem Future. W okresie przygotowawczym sparing tych drużyn zakończył się wynikiem 4:0 dla gospodarzy z Lubina.
Początek pierwszej połowy to bardzo dobra praca zespołowa naszej drużyny. Zagłębie do ok. 30. minuty nie potrafiło stworzyć sobie klarownej sytuacji. Gdy już stworzyło sobie sytuacje to naprawdę konkretną: napastnik Zagłębia strzelał do pustej bramki, ale piłkę wybronił wracający Mateusz Krok i gospodarze mieli z tej okazji tylko rzut rożny.
Nasz zespół bardzo mądrze grał w defensywie spychając grę coraz bliżej bramki Zagłębia, to przyniosło skutek w samej końcówce, gdzie po wysokim pressingu odzyskaliśmy piłkę w narożniku pola karnego. Szybką i trafną decyzje o strzale podjął Jakub Zimoń. Uderzył prostym podbiciem przenosząc piłkę nad bramkarzem, a ta od słupka wpadła do siatki gospodarzy.
Na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa to przede wszystkim próba zdobycia kontroli na boisku przez obie drużyny. W 64 minucie Zagłębie wyrównuje po strzale, który obija słupek niemal w identycznym miejscu, co po strzale dającym nam prowadzenie. Po wyrównującej bramce gospodarze chcą iść za ciosem i spychają nas na naszą połowę, ale to tylko prowokuje kontry ze strony naszego zespołu. Najpierw w bocznym sektorze piłkę odzyskuje Krok i zagrywa sam na sam z bramkarzem do Wichera. Ten pierwszy strzał oddaje w bramkarza, a sytuacyjna dobitka z nożyc mija bramkę Zagłębie. W końcówce tworzymy sobie dwie dobre sytuacje i nasz zespół mógł wrócić z Lubina z 3pkt. Niestety, górą z tych sytuacji wyszli gospodarze.

Wracamy z ciężko wypracowanym i najprawdopodobniej sprawiedliwym punktem do Legnicy, ale pozostaje pewien niedosyt.

Konfeks: Gajzler, Michał Zieliński, Warchoł, Serenda, Rakoczy, Niedźwiedzki, Łąpieś, Krok, Dobies, Zimoń, Wicher, Kovalchuk, Mazur, Kowalski
Złota głÃ³wka Strzelczyka
04/05/2021 23:16

Juniorzy młodsi

KS Konfeks Legnica - Ślęza Wrocław 3:2 (2:1)

Bramki: Rychlicki, Mateusz Zieliński i Karol Strzelczyk

Po wysoko przegranym meczu z FC Academy Wrocław nasi juniorzy bardzo zmotywowani podeszli do meczu ze Ślęzą Wrocław. Od pierwszej minuty nasz zespół narzucił mocne tempo gry i całkowicie zdominował przeciwnika. Efektem tego była bramka w 18. minucie Jakuba Rychlickiego. W 24. minucie nasz zespół przeprowadził wzorcowy kontratak, który kapitalnym strzałem po długim rogu wykańcza Mateusz Zieliński i daje nam prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach zespół Ślęzy uzyskuje przewagę, jednak to nasz zespół oddaje groźne strzały. W 31. minucie spotkania Ślęza ma rzut wolny z 18 metrów. Nasz zespół źle ustawia mur i goście po strzale Machały zdobywają kontaktową bramkę. W 33. minucie Rychlicki z 30 metrów strzela minimalnie obok słupka, a minutę później Warchoł oddaje ładny strzał z 25 metrów, który broni bramkarz gości.
Druga połowa spotkania jest dramatyczna. Ślęza po strzale Sikory w 61. minucie zdobywa bramkę wyrównującą na 2:2. Powoduje to dużą nerwowość w naszym zespole, wynikiem czego jest druga żÃ³łta kartka i w efekcie czerwona w 70. minucie dla Jakuba Rychlickiego. Fakt ten powoduje bardzo dużą mobilizację w naszym zespole, efektem czego jest piękna bramka w 77. minucie spotkania. Nasz zespół wykonuje rzut rożny, a Karol Strzelczyk popisuje się świetnym wyskokiem i kapitalnym uderzeniem głową zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. W 90. minucie spotkania dramaturgia meczu była jeszcze większa, ponieważ drugą żÃ³łtą kartkę i w efekcie czerwoną otrzymał nasz zawodnik Jakub Krupa i gramy tylko w dziewiątkę. Sędzia do czasu gry dodaje 4 minuty, które nasz zespół rozgrywa bardzo rozsądnie i wreszcie możemy się cieszyć ze zwycięstwa 3:2 w tych dramatycznych okolicznościach.

Po meczu zarówno nasi zawodnicy, jak i trener Michał Grządkowski, bardzo mocno się cieszyli. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół awansował na 3. miejsce w tabeli.

Konfeks: Mateusz Zieliński, Warchoł (90’ Bukowski), Arkadiusz Tekiele, Świątkowski (46’ Chruściński), Strzelczyk, Rychlicki, Romanow, Łoboś, Norbert Cichy, Jakub Krupa, Tomaszewski (65’ Leon Szlęk)
Kapitan przerywa fatalną passę Konfeksu
03/05/2021 23:08
Legnica 3 maja 2021 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Orkan Szczedrzykowice 1:0 (1:0)

Bramka: K.Wójcik 7 min (rzut karny)

Krupa, Swędzikiewicz, A.Wójcik, Trochanowski (Konfeks), Ogórek, Pulikowski, Fościak (Orkan)

Sędzia: Kuzia (Podokręg Wrocław)

W meczu z Orkanem Szczedrzykowice dobiegła końca fatalna seria naszego zespołu, który nie odniósł zwycięstwa w 13 kolejnych meczach. Była to najdłuższa seria bez zwycięstwa w 50-letniej historii klubu. Od początku spotkania nasz zespół, który zdawał sobie sprawę z rangi spotkania, przystąpił do ataku. Wiadomo bowiem było, że tylko zwycięstwo w tym meczu przedłuży nasze nadzieje na utrzymanie w IV Lidze. W 7. minucie spotkania bardzo ładną akcją popisuje się Bartosz Krupa, który wbiega w pole karne, a zawodnik gości fauluje go. Sędzia bez wahania dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia kapitan zespołu Kamil Wójcik. Bramka ta podbudowuje nasz zespół i daje wiarę w odniesienie zwycięstwa. W 22. minucie spotkania zawodnik gości Marcin Ogórek z 8 metrów strzela minimalnie obok słupka. W 33. minucie spotkania Aleksander Jazowiecki strzela z 12 metrów, jednak jego strzał jest zbyt słaby i broni go bramkarz gości. Trzy minuty później ładną akcję przeprowadza Bartosz Krupa, który podaje piłkę do Dańczaka, którego strzał z 20 metrów broni Patryk Barszcz. W 37. minucie Marcin Ogórek oddaje strzał głową, który pewnie broni Sasiela.

Najlepszą sytuację w drugiej połowie mamy w 47. minucie, jednak strzał z 16 metrów z rzutu wolnego w wykonaniu Dominika Pazio jest niecelny. Do końca spotkania oba zespoły przeprowadzają wiele akcji jednak żadna z nich nie ma szans na powodzenie. Konfeks gra bardzo poprawnie i nie dopuszcza zespołu gości do sytuacji bramkowych. W efekcie odnosimy zasłużone zwycięstwo, ponieważ w przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym piłkarsko i dlatego też 3 punkty pozostają na Grabskiego.

Mamy nadzieję, że to zwycięstwo da wiarę naszym zawodnikom, że nie wszystko stracone i teraz to Konfeks będzie odnosił kolejne zwycięstwa. Następny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 08.05 o godzinie 15:30 w Legnickim Polu. Liczymy na dobry mecz, zwycięstwo i marsz w górę tabeli.

Konfeks: Sasiela - Swedzikiewicz (90+2 min Pitner), Grzadkowski, K.Wójcik, Trochanowski - Martinka, Krupa, Jazowiecki (84 min Narewski), Pazio - A.Wójcik, Danczak
10 remis !!!
02/05/2021 2:06
Złotoryja 1 maja 2021 godz.17:00

Konfeks - Górnik Złotoryja 0:0

Kaśczyszyn, Nowosielski (Górnik), Plebaniak (Konfeks)

Sędzia: Małecki (Podokręg Wrocław)

Widzów bez udziału publiczności

Mecz, który zremisowaliśmy w Złotoryi pozostawił duży niedosyt, ponieważ z przebiegu gry powinniśmy odnieść zwycięstwo. Zespół Górnika jedyną groźną sytuację przeprowadził w 10. Minucie, oddając strzał z 25 metrów w poprzeczkę. Zespół Konfeksu miał przynajmniej 4 tak zwane setki. W 15. Minucie znajdujący się w świetnej sytuacji Maciej Swędzikiewicz zamiast strzelać niepotrzebnie szukał naszego zawodnika i straciliśmy kapitalną sytuację na zdobycie prowadzenia. Taka sama sytuacja miała miejsce w 26. Minucie, gdy Adrian Wójcik zamiast strzelać także niepotrzebnie podał do kolegi.
W 63. Minucie Adrian Wójcik otrzymuje prezent od obrońcy Górnika, jednak nie wykorzystuje tej sytuacji. Pięć minut później w doskonałej sytuacji bramkowej znajduje się Dominik Plebaniak, jednak znów nie wykorzystujemy szansy na zdobycie bramki. Mecz kończy się bezbramkowym remisem, który nie satysfakcjonuje żadnego zespołu.

Górnik: Piotrowski – Trojniarz, Tycel (84 min Czaja), Dudzic, Baszczak, Radkiewicz (66 min Kaliciak), Kaśczyszyn (80 min Kobza), Nowosielski, Tupaj, Kufel, Franczak
Konfeks Sasiela – Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Krupa (77 min Jazowiecki), Martinka, K. Wójcik, Plebaniak, A. Wójcik, Haniecki (77 min Narewski), Swędzikiewicz.
Dotkliwa porażka
25/04/2021 1:01
Legnica 24 kwietnia 2021 godz.17:00

Konfeks Legnica- Sparta Rudna 0:5 (0:1)

Bramki: Bramki: Malawski 21 i 71 min, Konefał 50 min, Świda 81 min, Bania 90 min+1

Dańczak, Trochanowski, Żychoniuk - Konfeks, Walczak, Kochman, Suchora - Sparta
Dańczak 36 min - Konfeks,

Sędzia: Trudziński

Trener Konfeksu Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - W tym pierwszym meczu po przerwie mieliśmy swoje sytuacje, kiedy w 32 minucie straciliśmy zawodnika - graliśmy już w dziesięciu i było nam trudniej. Potem pojawiło się pare błędów w obronie i straciliśmy bramki, w konsekwencji przegraliśmy ten mecz. Przez pryzmat całego meczu, uważam że nie zasłużyliśmy na taką porażkę. Wcale nie byliśmy gorszym zespołem od Sparty. Ale jak się przegrywa 5:0, to nie ma co się tłumaczyć. Dzisiaj nie było Pazia, Sasiela musiał zastąpić w bramce Sergieja, Kamil Pitner wczoraj na treningu złapał konktuzje - trochę mieliśmy więc kłopotów kadrowych. Jeszcze nie jest najgorzej z nami w tabeli - siedem punktów straty do drużyny, która jest w naszym zasięgu, to nie jest tragiczna sytuacja. Choć w zasadzie nie wiem nawet jaka będzie bezpieczna pozycja drużyny w tabeli w tym sezonie, bo może spać dziesięć drużyn czy dwanaście. Dziś drużyna, która jest na siódmym miejscu, chyba to Mewa Kunice lub Orkan Szczedrzykowice też może spaść. Uważam, że nasza piłkarska władza trochę parodie robi z tych rozgrywek. Nie chce już nawet więcej o tym mówić - krótko ta reforma idzie bardzo w złym kierunku. Bo teraz my więcej trenujemy niz gramy, a to jest śmieszne , bo np. liga niemiecka czy angielska mają rozegranych po 70 meczy. A my musimy 4 miesiące trenować, żeby grać półtora miesiąca. A to odbija się przede wszystkich na młodych zawodnikach, którzy chcą grać. Będą oni grali , to będa się rozwijać, a samym treningiem nie da rady ich sie podciągnąć. Nie ma co narzekać - będziemy się szykować na mecz ze Złotoryją.Myślę, że te następne mecze będą takie o 6 punktów.

Konfeks Legnica: Sasiela,Trochanowski, Grządkowski, Krupa (35 min Narewski), Dańczak, Martinka (77 min Konrad Chruściński), Kamil Wójcik (70 min Żychoniuk), Plebaniak, Adrian Wójcik, Haniecki, Swędzikiewicz (67 min Jazowiecki)

Sparta Rudna: Wierzchowski, Bania, Malawski,Suchora (75min Siwak), Konefał, Kochman, Sygnatowicz, Stachów (46 min Walasek), Książek, Świdwa, Walczak (46 min Bednarz).