Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazuj±c 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziêki tym ¶rodkom bêdziemy mogli dofinansowaæ nasze dru¿yny dzieciêce i m³odzie¿owe organizuj±c turnieje i zawody sportowe. Szczegó³y obok w zak³adce. Z góry dziêkujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica og³asza nabór wszystkich chêtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chêtni proszeni s± o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaæ kolejnym naszym wychowankiem, który bêdzie gra³ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pój¶æ w ¶lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siê do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Dodany tlen
02/06/2021 22:49
Legnica 2 czerwca 2021 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Stal Chocianów 4:1 (2:0)

Bramki : 1:0 Oliver Dańczak 13 min, 2:0 Maciej Swędzikiewicz 39 min, 2:1 Burda 47 min, 3:1 Kamil Wójcik 63 min, 4;1 Bartosz Krupa 90 min

Sędzia: Dołęga (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.120

W meczu ze Stalą Chocianów nasz zespół zdawał sobie sprawę, że tylko zwycięstwo przedłuży nadzieje na utrzymanie w IV Lidze. W 13. minucie Oliver Dańczak wykańcza ładną zespołową akcję naszego zespołu i pewnym strzałem z 8 metrów zdobywa gola. Dwie minuty później w stuprocentowej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystuje Adrian Wójcik. Cały czas prowadzimy będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Efektem tego jest gol zdobyty przez Macieja Swędzikiewicza ładnym technicznie strzałem po sprytnym przepuszczeniu piłki przez Dańczaka.

Na drugą część spotkania wychodzimy zdekoncentrowani i goście w 47. minucie po ładnej zespołowej akcji zdobywają kontaktową bramkę, której strzelcem jest Rafał Burda. W 62. minucie mocnym uderzeniem z 30 metrów popisuje się Dominik Pazio, jednak strzał świetnie broni bramkarz gości Rzeszut. Wreszcie w 63. minucie piękną bramkę głową po świetnie rozegranym rzucie rożnym przez Martinkę zdobywa nasz kapitan Kamil Wójcik. W kolejnych minutach dalej dominujemy w grze, co skutkuje dobrymi sytuacjami bramkowymi Plebaniaka w 66 minucie, Trochanowskiego w 86 min oraz Jazowieckiego w 89 mim.
W 90 minucie spotkania ładnym strzałem z 20 metrów popisuje się Bartosz Krupa i zdobywa bramkę na 4:1. W sumie zasłużone zwycięstwo Konfeksu, który zdecydowanie górował na wyżej notowanym w tabeli zespołem Stali Chocianów.

Trener Konfeks Legnica Andrzej Kisiel powiedział po meczu: - Wierzę z drużyną ,ze nam się uda pozbierać tyle punktów, aby wykarastać się z tego i utrzymać się w lidze. Przed nami jeszcze 4 mecz trudne, ale pokazujemy im trudniejszy przeciwnik, tym nam lepiej idzie. Stal to młody zespól, ale gdybyśmy im na to pozwolili, to nie rozklepaliby nas . Pokazali nie w jednym meczu, że w składzie są mocni i trzeba ich szanować. Już w wielu w meczach jest tak ,że początek mamy bardzo fajny, strzelamy bramki i stwarzamy dużo sytuacji bramkowych,. Ale problemem jest, że nie mamy na tyle wartościowych piłkarzy, żeby te wszystkie sytuacje, które mamy , wykorzystywali. Tylko trafiamy co którąś tam i to jest głÃ³wną przyczyną naszego miejsca w tabeli. Bo jako zespół prezentujemy się całkiem przyzwoicie, piłkarsko wydaje mi się, że nie odbiegamy od czołÃ³wki tabeli, co pokazało poprzednia runda gdzie graliśmy i z Głogowem, Jelenią Górą. Dziś straciliśmy 1 bramkę , a to dlatego że dziś byliśmy bardziej skoncentrowani. To był dziś atut i to ,że cała drużyna grała w obronie, nie zostawialiśmy siebie samych na pastwę losu. Walczyliśmy do końca, wybijając wszystkie atuty Stali.

Konfeks: : Sasiela, Trochanowski, Grządkowski, Pazio, Dańczak ( 87 min Pitner), Martinka ( 76 min Jazowiecki ), Wójcik K, Plebaniak, , Adrian Wójcik, Swędzikiewicz

Stal Chocianów: Rzeszut, Tomaszewski (70 min Podosek), Sałata, Burda, Komarek (46 min Matkowski), Tomisław Żmuda, Kasiński, Mirosław Kunz ( 80 min Gogosz, 85 min Kulbiński), Karok Zajączkowski ( 46 min Gryga), Zdulski, Otocki
Zwyciestwo trampkarzy
01/06/2021 15:19
Białołęka 30 maja 2021 godz.10:00

Trampkarze

Gwardia Białołęka - KS Konfeks Legnica 4:6 (2:3)

Bramki: Zimoń – 2, Niedźwiedzki, Łąpieś, Mazur i D.Zakrzewski po 1

Zespół trampkarzy grał w niedziele w Białołęce z miejscową Gwardię. Pomimo tego, że Gwardia to ostatni zespół podchodzimy mocno zmotywowani do tego spotkania by odbudować morale po serii 3 porażek.

Strzelanie w meczu rozpoczęli gospodarze, Bartosz Makowicz wygrał pojedynek biegowy z naszym obrońcą i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W 15 minucie nasz zespół odpowiedział bramką z ostrego kąta Dawida Zakrzewskiego. Gdy wydaje się, że wszystko zaczynamy mieć pod kontrolą, Gwardia po błędzie naszego bramkarza strzela bramkę z rzutu wolnego. Jest 17 minuta i wynik premiujący gospodarzy. Nasz zespół już nieraz udowodnił, że nie straszne mu odrabianie strat i już 5 minut później Dobies genialnym podaniem miękko przerzuca piłkę nad linią obrony zespołu z Białołęki i wyprowadza na czystą pozycje Zimonia, który strzela wyrównującą bramkę. W 34 minucie drugą bramkę strzela Zimoń i wyprowadza nas na prowadzenie. Do przerwy wygrywamy 3:2

Na drugą połowę wychodzimy podbudowani dobrym wynikiem. W 42 minucie piłka przechodzi wzdłuż pola karnego gospodarzy, ale Mazur zaskoczony takim obrotem sprawy nie domyka akcji strzałem. Ten sam zawodnik wyciągnął wnioski i w bliźniaczej akcji 2 minuty później strzela bramkę dla naszego zespołu. W 55 minucie za przepychanki w polu karnym przy rzucie rożnym sędzia karze zawodników obu drużyn: Kuchcickiego i Zawiślaka W 61 minucie kapitalnym strzałem popisuje się nasz kapitan Kamil Niedźwiedzki, który mocnym strzałem z 25 metrów umieszcza piłkę w prawym górnym rogu bramki. 5 minut później goście strzelają bramkę na 3:5 i spychają nas do obrony. Pomimo naporu Gwardii wyprowadzamy kontrataki. w 75minucie meczu sędzia ponownie ukarał po żÃ³łtej kartce zawodników obu zespołÃ³w. Tym razem ukarani zostają Kopec i Niedźwiedzki. Przy okazji tej sytuacji dochodzi do bardzo niemiłej sytuacji, gdzie sędzia nazywa naszego kapitana Ty pajacu, co z przykrością należy stwierdzić, nie ma nic wspólnego z dobrym przykładem boiskowych zachowań. w 76 minucie Bartosz Makowicz z Gwardii zdobywa bramkę kontaktową. Goście próbując ugrać remis wychodzą wysoko i wykorzystujemy to już minutę później, gdzie grający w polu bramkarz, Łąpieś wychodzi do sytuacji sam na sam i prowadząc piłkę przez połowę boiska strzela bramkę na 6:4 i ustala wynik spotkania.

Po meczu próbujemy z arbitrem wyjaśnić kwestię wyzywania zawodników, co kończy się wpisaniem czerwonych kartek naszemu kapitanowi i trenerowi do protokołu. Następny mecz zespół trampkarzy gra u siebie podejmując wicelidera, Zagłębie Lubin.
Konfeks: Gajzler, Rakoczy, Niedźwiedzki, Łąpieś, Krok, Dmytro Kovalchuk, Dobies, Zimoń, Kocoń, Mazur, Kowalski, Michał Zieliński, Zawiślak, Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski, Wicher
Remis młodzików
01/06/2021 15:14
Legnica 29 maja 2021

Młodzicy

KS Konfeks Legnica - Jaworzanka 1946 Jawor 1:1 (0:0)

Bramka: Pichowicz

Drużyna młodzików, która walczy o mistrzostwo w tej klasie, spotkała się w kolejnym meczu z drużyną Jawora. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 46. minucie Mikołaj Pichowicz. Konfeks wykonywał rzut rożny, a po jego wykonaniu Mikołaj nabiegł na krótki słupek i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Z prowadzenia cieszyliśmy się tylko 5 minut, ponieważ po prostym indywidualnym błędzie obrońcy tracimy bramkę. Trzeba przyznać, że mecz ten w naszym wykonaniu był bardzo przeciętny i do końca nie potrafiliśmy zdobyć zwycięskiej bramki. Mecz skończył się remisem 1:1, który z przebiegu gry jest wynikiem zasłużonym. W dniu tym prowadzący zespół Górnika Polkowice poniósł porażkę i w tej chwili do lidera tracimy tylko 1 punkt. Przypominamy, że w ostatniej kolejce Konfeks będzie podejmował drużynę z Polkowic na własnym boisku i wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz o zwycięstwo w lidze młodzików. W kolejnym meczu nasi młodzicy zagrają 05.06 w sobotę o godzinie 16:00 z Chrobrym w Głogowie.

Konfeks: Wojciech Tekiele, Szmuc, Pacewicz, Jurek, Hubert Cichy, Chrenowski, Karbowiak, Majerz, Żelaśkiewicz, Popel, Ewkowski, Domagała, Kenc
Zwycięstwo juniorów
01/06/2021 15:13
Kościelnik 29 maja 2021 godz.11:00

Juniorzy młodsi LDJM

LZS Kościelnik - KS Konfeks Legnica 2:3 (1:1)

Bramki: Szczepańczyk, Rychlicki i Kondratowicz po 1

W kolejnym meczu II LDJM nasi zawodnicy grali na wyjeździe z drużyną LZS Kościelnik. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:2 po dramatycznej końcówce. Gospodarze już w 1. minucie wykorzystali nieuwagę naszego zespołu i Adam Najgier zdobył prowadzenie dla drużyny Kościelnika. Konfeks wyrównuje w 36. minucie po bramce Igora Szczepańczyka.

W drugiej połowie spotkania Jakub Rychlicki w 67. minucie wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1. Niestety, w 76. minucie najlepszy strzelec gospodarzy Adam Najgier zdobył wyrównującą bramkę. W dramatycznej końcówce nasz zespół przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę, a zdobywcą zwycięskiej bramki w 89. minucie był Olaf Kondratowicz. Wygrywamy 3:2 i dalej walczymy o utrzymanie.

Wypada nadmienić, że z Ligi Dolnośląskiej spośród 8 zespołÃ³w aż 4 spadną do klasy niższej. W tej chwili nasz zespół z dorobkiem 12 punktów plasuje się na 6. miejscu i do bezpiecznego zespołu w tabeli - Polonii Świdnica - tracimy 1 punkt. W najbliższy czwartek 03.06 nasz zespół gra o godzinie 18:00 z Polonią w Świdnicy. Życzymy naszemu zespołowi dobrego i zwycięskiego meczu.

Konfeks: Arkadiusz Tekiele (68’ Zwiński), Świątkowski (60’ Patryk Sacha), Leon Szlęk (49’ Mateusz Zieliński), Szczepańczyk (46’ Warchoł), Rychlicki, Romanow (73’ Frydrychowicz), Łoboś, Norbert Cichy, Chruściński (83’ Kondratowicz), Jakub Krupa, Tomaszewski
Przegrany mecz za 6 pkt.
30/05/2021 23:36
Gryfów 29 maja 2021 godz.15:00

Gryf Gryfów - Konfeks Legnica 3:2 (1:2)

Bramki : 0:1 Dańczak 22 min, 1:1 Cichoń 32 min, 1:2 Dańczak 42 min, 2:2 Romanowski 49 min, 3:2 Ferreira 62 min

Haniecki, Trochanowski (Konfeks), Gola, Romanowski (Gryf)

Sędzia:

Widzów: ok.100

Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. W 6. minucie piękną wrzutką popisuje się Martinka, niestety Oliver Dańczak głową z 8 metrów strzela nad poprzeczką. W 10. minucie mamy kolejną 100% sytuację, jednak Adrian Wójcik w dogodnej sytuacji z 12 metrów także strzela nad poprzeczką. Wreszcie w 22. minucie strzelamy gola po świetnym uderzeniu z woleja z 30 metrów Dańczaka. Trzy minuty później powinno być 2:0, niestety Jazowiecki nie wykorzystuje świetnej asysty Dańczaka i z 5 metrów strzela obok bramki. Gospodarze, widząc nasz nieporadność pod bramką, sami coraz śmielej atakują. W 32. minucie Gryf zdobywa wyrównanie po strzale głową Mateusza Cichonia. Nasz zespół znowu przejmuje inicjatywę i w 42. minucie Dańczak ładnym strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. Wydaje się, że zwycięstwo w tym meczu będzie wysokie, ponieważ w pierwszej części spotkania byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, kontrolowaliśmy grę i prowadziliśmy.

Niestety, coś złego stało się w przerwie, ponieważ na drugą część spotkania wychodzimy zmienieni zarówno personalnie, jak i jakościowo. Bardzo szybko, bo już w 49. minucie wykorzystują to gospodarze i ponownie po strzale głową Grzegorz Romanowski zdobywa wyrównanie. Nasz zespół całkowicie się gubi, gra fatalnie w tej fazie meczu i w 62. minucie Gryf wychodzi na prowadzenie 2:1 po strzale Brazylijczyka Arililsoma do Carmo Ferreiry. W 85. minucie mamy szansę na wyrównanie, ponieważ sędzia dyktuje dla nas rzut wolny pośredni z 8 metrów. Niestety, anemiczne uderzenie naszego kapitana nie sprawia kłopotów gospodarzom. W 88. minucie mamy ponownie doskonałą sytuację bramkową, lecz Kamil Wójcik z 6 metrów strzela w poprzeczkę. Przegrywamy tak ważny mecz i możemy mieć pretensje tylko do siebie, ponieważ przegraliśmy na własne życzenie. Na najbliższym treningu trener i zawodnicy muszą wyjaśnić sobie wiele spraw i w kolejnym meczu, który rozegramy w najbliższą środę o godzinie 17:00 na własnym boisku ze Stalą Chocianów, muszą odnieść zwycięstwo. Tylko wtedy będziemy mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie.
Konfeks: Sasiela - Swędzikiewicz (62 min Krupa), Grządkowski, Pazio (Trochanowski 46 min), Wójcik K. - Jazowiecki (Szpak 57 min), Martinka (Pitner 77 min), Plebaniak, Wójcik A. - Haniecki, Dańczak
Zaległe mecze drużyn młodzieżowych
26/05/2021 23:59
Legnica 26 maja 2021 godz.18:30

Juniorzy młodsi

KS Konfeks Legnica - Polonia Stal Świdnica 1:5 (1:3)

Bramka : Jakub Krupa

Konfeks : Zwiński (46’ Mateusz Zieliński), Arkadiusz Tekiele, Świątkowski (81’ Szczepańczyk), Leon Szlęk (60’ Bukowski), Patryk Sacha (68’ Romanow), Rychlicki, Łoboś, Norbert Cichy, Chruściński (64’ Frydrychowicz), Jakub Krupa, Tomaszewski

Po dobrym meczu z FC Academy Wrocław pechowo zremisowanym w ostatniej minucie spotkania liczyliśmy na również dobrą grę w meczu z drużyną ze Świdnicy. W 11. minucie spotkania nasz zespół wykonywał rzut rożny. Świetnym wyskokiem popisał się Jakub Krupa i mocnym strzałem głową zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Drużyna gości była jednak tego dnia dobrze dysponowana i szybko, bo już w 18. minucie po strzale Pawła Michty zdobył wyrównanie. Przed przerwą Polonia strzeliła jeszcze 2 bramki, a ich autorami byli Migas w 25. minucie oraz w 40. Solarz.

Druga połowa spotkania to także dominacja zespołu ze Świdnicy i kolejne 2 bramki, które strzelili w 58. minucie Król i w doliczonym czasie gry Bujak. Zespół gości był tego dnia zespołem dużo lepszym i wygrał zasłużenie. Liczymy na zwycięstwo naszego zespołu w kolejnym meczu, który rozegramy 29.05 o godzinie 11:00 w Kościelniku.

*********************************************** :

Zwycięstwo młodzików

KS Konfeks Legnica - Chrobry II Głogów 7:0 (3:0)

Bramka : Hubert Cichy, Domagała, Pacewicz, Pichowicz, Chrenowski, Broniarz, Szmuc po 1

Mecz z Chrobrym Głogów od początku spotkania toczył się pod nasze dyktando. Festiwal strzelecki w 10. minucie rozpoczął Hubert Cichy. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Andrzej Domagała a wynik do przerwy ustalił w 22. minucie Grzegorz Pacewicz.
W drugiej połowie spotkania bramki strzelali także w 36 minucie Mikołaj Pichowicz, a minutę później Łukasz Chrenowski. W dwóch ostatnich minutach spotkania swoje gole strzelili w 59 min minucie Broniarz i w 69 min Szmuc. Tym razem nasi młodzicy zagrali na naszym boisku trawiastym na świetnie przygotowanej płycie. Gra była składna, bramki padały po przemyślanych zespołowych akcjach. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół ponownie wyszedł na prowadzenie w tabeli i wyprzedza o 1 punkt zespół Górnika I Polkowice. Nadmieniamy, że drużyna z Polkowic ma rozegrany jeden mecz mniej.
Na kolejny mecz naszego zespołu zapraszamy w sobotę 29.05, gdy nasz zespół na sztucznej płycie przy ul. Grabskiego podejmować będzie o godzinie 11:00 drużynę Jaworzanki 1946 Jawor.

Konfeks : Pichowicz, Pacewicz, Jurek, Ewkowski, Domagała, Hubert Cichy, Broniarz, Karbowiak, Majerz, Popel, Fecko, Wojciech Tekiele, Szmuc, Chrenowski, Krystian Buczkowski
Mecze drużyn młodzieżowych
26/05/2021 0:37
Legnica 23 maja 2021 godz.17:30

KS Konfeks Legnica - FC Wrocław II Academy 4:4 (3:1)

Bramki : Rychlicki, Jakub Krupa, Arkadiusz Tekiele po 1 i bramka samobójcza

Juniorzy młodsi do meczu z liderem tabeli FC Wrocław Academy przystępowali podrażnieni ostatnia porażka z Parasolem Wrocław po bardzo słabym meczu w ich wykonaniu. Początek meczu zapowiadał powtórkę z poprzedniej rundy, gdzie najlepsza drużyna ligi wygrała z naszym zespołem 9:1 nie pozostawiając żadnych złudzeń. Już w 4 minucie niezdecydowanie w polu karnym naszych obrońców wykorzystał zawodnik FC Wrocław i będąc nieatakowanym oddał mocny strzał w długi róg, wyprowadzając gości na prowadzenie. Na szczęście sytuacja ta podrażniła graczy Konfeksu, którzy ruszyli do mocnych ataków oraz stosowali wysoki pressing pod bramka rywali. Przyniosło to skutek już w 10 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem zimna krwią wykazał się Rychlicki, wyrównując stan meczu. Dalsza część meczu to dynamiczne ataki w bardzo szybkim tempie z obydwu stron, której udokumentowaniem były bramki dla naszego zespołu. Najpierw w 32 minucie Zwiński po zespołowej akcji dośrodkował piłkę wzdłuż bramki na tyle mocno, że obrońca gości skierował piłkę do własnej bramki, a następnie w 43 minucie Krupa pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręka jednego z graczy FC Academy.

Druga połowa to w dalszym ciągu bardzo mocne tempo, przyjemna dla oka gra oraz ataki z obydwu stron, w których to skuteczniejsi okazali się przyjezdni. W 49 minucie kontaktowa bramkę po wzorowym kontrataku strzelają goście, a w 75 minucie doprowadzają do wyrównania po błędzie defensywy Konfeksu. W 79 minucie po perfekcyjnie wykonanym rozegraniu piłki w bocznym sektorze boiska z piłką pognał Bukowski, który oddał strzał do bramki. Piłkę zmierzająca w kierunku długiego słupka zamknął rozpaczliwym wślizgiem Tekiele, wyprowadzając nasz zespół ponownie na prowadzenie. Niestety w ostatniej minucie meczu przy rzucie różnym zawodnicy Konfeksu stracili koncentrację i nie upilnowali napastnika gości, który strzałem w długi róg głową doprowadził do wyrównania. Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie i mimo, że przed meczem z liderem remis wzięliby zapewne w ciemno, to po meczu czuli niedosyt i żal, że nie udało się do końca utrzymać korzystnego rezultatu z bardzo mocnym rywalem. W kolejnym meczu we wtorek o 18.30 z Polonią - Stal Świdnica postarają się zrobić wszystko, aby powalczyć o pełna pulę.

Konfeks :Łoboś, Świątkowski, Jakub Krupa, Rychlicki, Leon Szlęk, Arkadiusz Tekiele, Tomaszewski, Patryk Sacha, Strzelczyk (39 min Romanow), Norbert Cichy, Zwiński (62 min Bukowski)
*****************************************************
Młodzicy

Iskra Kochlice - KS Konfeks Legnica 1:1 (0:1)

Bramka: Hubert Cichy

Ciekawy mecz rozegrali nasi młodzicy z mocnym zespołem Iskra Kochlice. Wynik meczu dla naszego zespołu rozpoczął Hubert Cichy, który zdobył bramkę w 4. minucie. Zespół gospodarzy wyrównał w 57. minucie. W ostatniej minucie spotkania powinien być podyktowany rzut karny dla naszego zespołu. Nasz zawodnik minął obrońcę gospodarzy, następnie bramkarza i gdy chciał strzelić do pustej bramki został sfaulowany. Niestety, sędzia nie podyktował rzutu karnego i mecz zakończył się remisem. Po tym spotkaniu nasz zespół utracił przodownictwo w tabeli, tracąc do lidera Górnika I Polkowice 2 punkty. Następny mecz młodzicy Konfeksu rozegrają już jutro o godzinie 18:30 na naszym boisku trawiastym przy ul. Grabskiego z zespołem Chrobry Głogów.

Skład: Hubert Cichy, Wojciech Tekiele, Szmuc, Pacewicz, Jurek, Chrenowski, Broniarz, Karbowiak, Majerz, Żelaśkiewicz, Popel, Ewkowski, Domagała, Kenc
Trampkarze

KS Konfeks Legnica – Iskra Kochlice 1:8 (0:6)

Bramka: Kacper Zakrzewski

Konfeks: Gajzler, Michał Zieliński, Zawiślak, Kacper Zakrzewski, Serenda, Rakoczy, Niedźwiedzki, Popel, Krok, Dobies, Wicher, Dawid Zakrzewski, Dmytro Kovalchuk, Mazur, Kowalski
Zwycięstwo seniorów
24/05/2021 12:11
Legnica 23 maja 2021 godz.14:00

KS Konfeks Legnica - Lotnik JeżÃ³w Sudecki 5:2 (0:0)

Bramki : 1:0 Haniecki 65 min, 2:0 Haniecki 70 min, 2:1 Górski 77 min (karny), 3:1 Dańczak 86 min, 4:1 Adrian Wójcik , 5:1 Kamil Wójcik 89 min (karny), 5:2 Staniszewski 90+2 min

Grządkowski (Konfeks), Staniszewski, Madej (Lotnik)

Sędzia: Szkutnik (Podokręg Wrocław)

Widzów: ok.150

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli mógł się rozpocząć dla nas bardzo dobrze, bo już w 4. minucie ładną akcję przeprowadził Dańczak z Adrianem Wójcikiem, lecz Adrian z 7 metrów strzelił w bramkarza. W 17. minucie w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej był Dańczak, ale jej nie wykorzystał. Minutę później ładną akcję przeprowadza Adrian Wójcik z Jazowieckim, wyprowadzając na czystą pozycję Dańczaka, który jednak w 100% sytuacji bramkowej z 8 metrów strzela, jednak jego strzał blokuje obrońca. Dwie minuty później ponownie Dańczak znajduje się w znakomitej sytuacji bramkowej jednak jego strzał z 10 metrów jest zbyt lekki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem bezbramkowym, choć już do przerwy mecz powinien być rozstrzygnięty.

W 60. minucie Haniecki nie wykorzystuje dobrej sytuacji bramkowej, a w 62. Adrian Wójcik strzela z 25 metrów, jednak jego strzał po interwencji bramkarza ląduje na poprzeczce. W Końcu w 65. minucie na strzał z 18 metrów decyduje się Bartosz Haniecki i jego mocny strzał ląduje w bramce. W 70. minucie ładną akcją popisuje się ponownie Haniecki, który na 40. metrze otrzymuje świetne podanie i mając 2 zawodników na plecach dobiega do 20. metra i pięknym strzałem w okienko daje nam prowadzenie 2:0. Gdy wydaje się, że mecz mamy pod całkowitą kontrolą, fatalnie w polu karnym zachowuje się nasz obrońca, który w niegroźnej sytuacji niepotrzebnie fauluje przeciwnika. Rzut karny na bramkę dla gości w 77. minucie spotkania zamienia Maciej Górski. Wtedy zaczyna się nerwówka. W końcówce spotkania wreszcie zaczynamy seryjnie wykorzystywać stworzone sytuacje bramkowe. W 86. minucie spokojem w polu karnym imponuje Oliver Dańczak, który zwodem położył bramkarza i praktycznie strzelił do pustej bramki. W 88. minucie wynik na 4:1 podwyższa Adrian Wójcik, a minutę później rzut karny na 5. bramkę dla naszego zespołu zamienia Kamil Wójcik. W doliczonym czasie gry prosty błąd naszego pomocnika na połowie gości wykorzystują piłkarze Lotnika i po kontrataku zdobywają bramkę po strzale Michała Staniszewskiego.

Wygrywamy 5:2; kolejny mecz z gatunku być albo nie być w IV lidze rozegramy w sobotę 29.05 o godzinie 15:00 z Gryfem w Gryfowie. Tylko zwycięstwo w tym meczu pozwoli zachować nam szansę na uchronienie się przed spadkiem. W tym sezonie z naszej grupy będzie spadać prawdopodobnie 8 zespołÃ³w, dlatego też pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli to 11. lokata. Liczymy na dobry występ naszego zespołu, ponieważ stać nasz zespół na spokojne utrzymanie się w IV lidze.

Konfeks: Sasiela, Grządkowski, Pazio, Adrian Wójcik, Kamil Wójcik, Dańczak, Jazowiecki (65’ Przerywacz), Martinka (65’ Szpak), Plebaniak (75’ Pitner), Haniecki (85’ Żychoniuk), Bartosz Krupa (55’ Swędzikiewicz)