Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazujc 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dziki tym rodkom bdziemy mogli dofinansowa nasze druyny dziecice i modzieowe organizujc turnieje i zawody sportowe. Szczegy obok w zakadce. Z gry dzikujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogasza nabr wszystkich chtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chtni proszeni s o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zosta kolejnym naszym wychowankiem, ktry bdzie gra w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pj w lady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz si do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Sparing seniorów Konfeksu
30/07/2021 12:31
W dniu 28.07 nasz zespół seniorów rozegrał pierwszy mecz sparingowy z drużyną Zrywu Kłębanowice. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Strzelczyk, Grzegorz Kulikowski i Kamil Pitner. W naszym zespole wystąpiło ogółem 16 zawodników, którzy rozegrali dobre spotkanie z doświadczonym zespołem Zrywu. W zespole przeciwnika gościnnie wystąpił grający w Niemczech Kamil Kalicki.
W naszym zespole zabrakło kilku doświadczonych zawodników, którzy aktualnie przebywają na wczasach, Michała Grządkowskiego, Adriana Maźniaka i Dawida Sasieli.

Skład Konfeksu: Łoboś, Romanow, Freidenberg, Żychoniuk, Strzelczyk, Kulikowski, Havryliuk, Cichy, Krupa, Chruściński, Mateusz Zieliński, Ząbek, Bazan, Rząsa, Pitner i zawodnik testowany.

Trenerem seniorów naszego klubu jest Eugeniusz Oleśkiewicz, który zaprasza zawodników chcących spróbować swoich sił w naszym Klubie na treningi w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Grabskiego 24.
Eugeniusz Oleśkiewicz trenerem seniorów
20/07/2021 12:11
Historia zatoczyła koło.
Miło nam poinformować, że po wielu latach pracy w innych klubach wraca do Konfeksu Eugeniusz Oleśkiewicz.

Trener Eugeniusz Oleśkiewicz jest osobą bardzo znaną w środowisku piłkarskim, cieszy się on dużym autorytetem wśród zawodników i działaczy piłkarskich. Pracował z sukcesami m.in.: w Miedzi Legnica, w Orkanie Szczedrzykowice, w Górniku Złotoryja.

Dla każdego klubu okres po spadku nie jest łatwy.
Wierzymy mocno że trener Oleśkiewicz swoją osobowością przywróci entuzjazm i radość z gry naszym młodym zawodnikom.

Życzymy trenerowi udanego powrotu do Konfeksu i powodzenia w nowym sezonie.
Podsumowanie sezonu – IV Liga
04/07/2021 19:42
W sezonie 2020/2021 KS Konfeks Legnica grał w IV Lidze Dolnośląskiej – Koleje Dolnośląskie. W rywalizacji z nami występowało 19 zespołów. Konfeks na zakończenie rozgrywek zajął 13. miejsce w tabeli, zdobywając w 33 meczach 44 punkty i notując stosunek bramkowy 64:62. W sumie odnieśliśmy 11 zwycięstw, 11 remisów i 11 porażek. Na własnym boisku nasi zawodnicy odnieśli 7 zwycięstw, 6 remisów i zanotowaliśmy 4 porażki. Stosunek bramkowy na własnym boisku wyniósł 33:29. Natomiast na wyjeździe odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 5 remisów i zanotowaliśmy 7 porażek. Stosunek bramkowy na wyjazdach wyniósł 31:33.

Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku Konfeks zanotował w meczu z Włókniarzem Leśna - 6:3 oraz z Lotnikiem Jeżów Sudecki – 5:2. Ponad to w stosunku 4:1 pokonaliśmy Stal Chocianów oraz KS Legnickie Pole. Najwyższą przegraną na własnym boisku zanotowaliśmy ze Spartą Rudna – 0:5. Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe, to nasze najwyższe zwycięstwa to 4:0 z KS Legnickie Pole, 5:2 z Prochowiczanką Prochowice oraz 3:0 z Kuźnią Jawor.

Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Oliver Dańczak, który zdobył 18 bramek. Ponadto bramki dla naszego zespołu zdobywali: Adrian Wójcik (10), Kamil Wójcik (8), Bartosz Haniecki (7), Bartosz Krupa (7), Mateusz Piotrowski (5), Dominik Plebaniak (3), Kamil Pitner (1), Maciej Sacha (1), Rafał Martinka (1), Maciej Swędzikiewicz (1), Dominik Pazio (1) i Adrian Szpak (1).

W całych rozgrywkach czwartoligowych w naszych barwach wystąpiło 26 zawodników.

Jako ewenement należy podać fakt, że Kuźnia Jawor, Włókniarz Leśna oraz KS Legnickie Pole rozegrały o 1 mecz więcej od pozostałych drużyn. Najwięcej zyskała drużyna Kuźni, która dzięki rozegranemu o 1 mecz więcej utrzymała się w IV Lidze. Gdyby nasz zespół rozegrał 1 mecz więcej i go wygrał, przeskoczyłby w tabeli końcowej Kuźnię Jawor, ponieważ miał lepszy bilans bezpośrednich meczów. Czekamy w tej chwili na ostateczne decyzje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie składu drużyn, które otrzymają licencje na grę w IV Lidze w sezonie 2021/2022.

Startując do tego sezonu zdawaliśmy sobie sprawę, że z uwagi na fakt, że z IV Ligi będzie spadać 7 lub 8 drużyn, kwestia utrzymania w tej klasie rozgrywek będzie trudna zarówno dla Konfeksu jak i dla większości drużyn. Jednak na zakończenie sezonu mamy duży niedosyt, ponieważ na jakość składu osobowego naszej drużyny powinniśmy spokojnie utrzymać się w tej klasie. Niestety, zabrakło niewiele, ponieważ gdybyśmy zdobyli 1 punkt więcej, mielibyśmy utrzymanie w IV Lidze.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz naszym wiernym kibicom za udział w tych rozgrywkach.
XXVI Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. W.Jantury
28/06/2021 17:13
W dniu 26.06 odbył się kolejny XXVI Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury, w którym startowały 4 zespoły: WKS Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Parasol Wrocław, KS Konfeks Legnica.

4. KS Konfeks Legnica – 0pkt 1:11

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Słowiński (WKS Śląsk Wrocław).
Najlepszym bramkarzem został Kacper Kapica (Miedź Legnica).
Królem strzelców został Igor Kowalczyk (Miedź Legnica) – zdobywca 4 bramek.

W ceremonii zakończenia turnieju wzięli udział Ryszard Kępa – wiceprzewodniczący Rady Miasta Legnica i honorowy prezes KS Konfeks Legnica, Norbert Palimąka – prezes fundacji ESPA oraz Piotr Potycz – dyrektor klubu Konfeks Legnica.

Wszyscy zawodnicy, trenerzy i sędziowie otrzymali pamiątkowe kubki z tego turnieju. Drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami, sprzętem sportowym. Najlepsi zawodnicy imprezy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom imprezy, tj. Urząd Miasta Legnica, fundacja ESPA, firma Saller – Dominik Łysak, firma Huras – Martin Huras, piekarnia Korneliusza Okonia, która ufundowała słodkości. Dziękujemy wszystkim za dużą pomoc, dzięki której była to bardzo fajna impreza z wieloma świetnymi nagrodami. Wypada nadmienić, że turniej im. Włodzimierza Jantury jest najstarszym turniejem organizowanym na Dolnym Śląsku.
Pożegnanie z IV ligą
28/06/2021 1:38
26 czerwca 2021 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Włókniarz Leśna 6:3 (3:0)

Smużyński (Włókniarz)

Bramki: 1:0 K.Wójcik 2 min, 2:0 Pazio 13 min, 3:0 Dańczak 25 min, 4:0 Krupa 47 min, 5:0 Szpak 61 min, 5:1 Góraj 74 min, 5:2 Góraj, 6:2 Plebaniak 90+2 min, 6:2 Kajka 90+3 min

Sędzia:

Widzów: ok.100

Przed ostatnim meczem skróconej rundy wiosennej nasz zespół miał matematyczne szanse wyjścia ze strefy spadkowej. Żeby tak się stało Konfeks musiał wygrać swój mecz, a zespoły Odra Ścinawa i Górnik Złotoryja przegrać w Gryfowie i Złotoryi. Niestety, tylko jeden z tych warunków został spełniony, czyli zwycięstwo naszego zespołu.

Strzelania bramek dla Konfeksu zaczęło się bardzo szybko, gdyż już w 2. minucie Kamil Wójcik w zamieszaniu podbramkowym strzałem z 6 metrów dał nam prowadzenie. Do przerwy zdobyliśmy jeszcze 2 bramki dające nam prowadzenie 3:0. W 13. minucie Dominik Pazio zdobył bramkę, a w 25. minucie Oliver Dańczak ustalił wynik do przerwy.

Druga połowa to radosny futbol z obu stron. W tej części spotkania padło aż 6 bramek. W 47. minucie ładną asystą popisał się Oliver Dańczak i w tej sytuacji Bartoszowi Krupie wystarczyło strzelić do pustej bramki. W 58. minucie goście mieli świetną sytuację bramkową, jednak kapitalnie strzał z 10 metrów pod poprzeczkę broni Sasiela. Piątą bramkę zdobywamy w 61. minucie spotkania, gdy wprowadzony 3 minuty wcześniej Szpak podwyższa wynik meczu. W 74. i w 75. minucie spotkania goście po dwóch trafieniach Jacka Góraja doprowadzają do wyniku 2:5. W doliczonym czasie gry Dominik Plebaniak strzela gola na 6:2. W 3. minucie doliczonego czasu gry Konrad Kalka zdobywa bramkę dla gości ustalając końcowy wynik na 6:3 dla Konfeksu.

Pomimo tak okazałego zwycięstwa kończymy rozgrywki na 13. miejscu, zdobywając w 33 meczach 44 punkty, stosunek bramek 64:62. W sumie zanotowaliśmy 11 zwycięstw, 11 remisów i 11 porażek. W chwili obecnej nasz zespół spadł do klasy okręgowej, a do zachowania miejsca w IV lidze zabrakło nam 1 punktu.

Konfeks: Sasiela - Swędzikiewicz, Grządkowski, K.Wójcik, Trochanowski - Martinka, Haniecki (Żychoniuk 58 min), Krupa, Pazio (Szpak 58 min), Dańczak (Pitner 58 min), Plebaniak
Zapraszamy na XXVI Turniej im. W.Jantury
22/06/2021 18:35
Harmonogram rozgrywek XXVI Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury 26.06.2021 r.

Organizator: KS Konfeks Legnica
Turniej odbędzie się w dniu 26.06 (sobota) na stadionie w Legnicy przy ul. Grabskiego 24.
Odprawa techniczna – 08:30
W imprezie startują 4 zespoły (ur. w 2006 roku i młodsi), gramy systemem „każdy z każdym”.
5. Rzuty karne do 5 i dalej do skutku.
Drużyny muszą posiadać 2 komplety koszulek w różnych kolorach oraz ważne badania lekarskie – oświadczenie trenera.
Wszyscy zawodnicy i drużyny otrzymają nagrody rzeczowe.

Osiecznica 19 czerwca 2021 godz.17:00

Leśnik Osiecznica - Konfeks Legnica 3:1 (1:1)

Haniecki, Trochanowski, Przerywacz(Konfeks), Kałużyński (Leśnik)
Przerywacz(Konfeks)

Bramka dla Konfeksu: 0:1 Krupa 12 min

Sędzia: Bielak (Podokręg Wrocław)

Widzów: ok.150

Po serii dobrych występów naszego zespołu liczyliśmy na kolejne zwycięstwo z zespołem Leśnika w Osiecznicy. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze, ponieważ już w 12. minucie zdobywamy bramkę po strzale Bartosza Krupy. Do momentu strzelenia przez nasz zespół bramki Leśnik miał jedną bardzo dobrą sytuację, na nasze szczęście piłka wylądowała na poprzeczce. Dwie minuty po zdobyciu bramki Adrian Wójcik strzela mocno z 35 metrów pod poprzeczkę, jednak świetnie broni bramkarz gospodarzy. W 18. minucie mamy stuprocentową sytuacje bramkową, jednak Martinka zamiast strzelać z 7 metrów do bramki niepotrzebnie podaje do naszego zawodnika i tracimy okazję na gola. W 42. minucie fatalny błąd w ustawieniu popełnia nasz doświadczony obrońca i najlepszy strzelec Leśnika Daniel Ziółkowski bez problemu strzela wyrównującą bramkę. Szkoda, bo ta bramka była do uniknięcia i wtedy schodzilibyśmy na przerwę z wynikiem 1:0.

Druga połowa spotkania jest w naszym wykonaniu bardzo słaba. Kolejną bramkę w 50. minucie tracimy po fatalnym ograniu naszego doświadczonego bocznego pomocnika, a bramkę zdobywa Dawid Kałużyński. Od tego momentu gra nam się całkowicie posypała i zespół z Osiecznicy już do końca meczu był zespołem zdecydowanie lepszym. Końcowy wynik spotkania ustala w 87. minucie Daniel Ziółkowski, który nie pilnowany przez nikogo zdobywa łatwą bramkę. W tym momencie spadamy w tabeli na 13. spadkowe miejsce i musimy liczyć, że w ostatnim meczu na własnym boisku, który rozegramy w sobotę o godzinie 17:00, pokonamy Włókniarza Leśna, a drużyny nas wyprzedzające przegrają swoje mecze na wyjazdach. Górnik Złotoryja gra z Jaworzanką w Jaworze, a Odra Ścinawa z Gryfem w Gryfowie Śląskim.

Konfeks: Sasiela - Pazio, Grządkowski, Wójcik K, Swędzikiewicz (75 min Szpak), Trochanowski (Plebaniak 59 min), Martinka, Haniecki (59 min Przerywacz), Dańczak (Pitner 75 min), Krupa (Jazowiecki 82 min), Wójcik A.
Zwycięstwo w derbach !!
12/06/2021 22:28
Legnica 12 czerwca 2021 godz.17:00

Konfeks Legnica - Mewa Kunice 3:2 (1:1)

A.Wójcik, Dańczak, Krupa (Konfeks) Durkalec, Rycombel, Mazkhrovych, Wilczyński (Mewa)

Bramki : 1:0 Wójcik A.20 min, 1:1 Chodyga 25 min, 1:2 Chodyga 49 min, 2:2 Wójcik K. 57 min, 3:2 Wójcik A. 90+1 min

Sędzia:

Widzów: ok.200

Mecze z Mewą Kunice są zawsze bardzo dramatyczne. Tak samo było i tym razem, ponieważ wynik spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry. W drużynie gości wystąpiło 9 zawodników, którzy w przeszłości grali w Konfeksie.

W 10. minucie spotkania ładnym uderzeniem z 25 metrów z rzutu wolnego popisał się nasz wychowanek Łukasz Chodyga. Jego strzał pod poprzeczkę świetnie broni Sasiela. Dwie minuty później Konfeks odpowiada ładną zespołową akcją, którą kończy strzałem z 12 metrów Haniecki, który jednak broni bramkarz gości. W 16. minucie zdobywamy prowadzenie, gdy Adrian Wójcik wykorzystuje błąd w komunikacji pomiędzy obrońcą a bramkarzem Mewy i zdobywa gola. Prowadzeniem cieszymy się tylko 8 minut, ponieważ w 24. minucie niefrasobliwość naszych obrońców kończy się rzutem karnym dla gości. Łukasz Chodyga pewnym strzałem pokonuje Sasielę. W końcówce 1. połowy mamy dwie dobre sytuacje bramkowe. W 42. minucie Michał Grządkowski po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela z 5 metrów głową, ale nie pokonuje bramkarza gości. Minutę później Oliver Dańczak nie wykorzystuje stuprocentowej sytuacji bramkowej. Do przerwy jest wynik 1:1 i zapowiada to ciekawą drugą część spotkania. Należy podkreślić, że mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, ponieważ był obserwowany przez ok. 400 widzów.

Druga część spotkania rozpoczyna się od ulewy, która trwa ok. 15 minut. W tym czasie w 49. minucie Łukasz Chodyga zdobywa bramkę dla zespołu gości. Nasz zespół nie załamuje się takim obrotem sprawy i dąży do zdobycia wyrównującej bramki. W 57. minucie bramkarz gości fauluje w polu karnym Adriana Wójcika i sędzia bez wahania dyktuje rzut karny dla Konfeksu. Pewnym strzałem popisuje się nasz kapitan Kamil Wójcik i wyrównuje stan spotkania na 2:2. Kolejne minuty upływają na obustronnych atakach obydwu zespołów, które dążą do zdobycia zwycięskiej bramki. W 62. minucie Adrian Wójcik jest w dobrej sytuacji bramkowej, jednak jego strzał z 5 metrów z ostrego kąta nie trafia do bramki. W 66. minucie Grządkowski znów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jest w dobrej sytuacji bramkowej, ale jego strzał głową minimalnie mija słupek. Dwie minuty później ładną kontrą popisuje się Konfeks, niestety strzał Adriana Wójcika jest minimalnie niecelny. W 73. minucie spotkania Mewa ma dobrą sytuację bramkową, jednak strzał napastnika gości broni Sasiela. W 79. minucie wprowadzony chwilę wcześniej nasz zawodnik nierozważnie zachowuje się w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny dla Mewy. Kolejny rzut karny wykonuje Łukasz Chodyga, który w tym meczu strzelił już 2 bramki. W tym momencie kapitalną interwencją popisuje się nasz bramkarz Dawid Sasiela, który świetnie broni dobre uderzenie Chodygi. Interwencja naszego bramkarza dodaje wiary naszemu zespołowi, że możemy rozstrzygnąć ten mecz na naszą korzyść. W 1. minucie doliczonego czasu gry nasz zawodnik jest faulowany na 35. metrze od bramki gości. Adrian Wójcik popisuje się kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 3:2. Zdobyta bramka powoduje euforię wśród naszych zawodników i kibiców naszego zespołu. Odwrotnie jest z drużyną Mewy i jej sympatykami, którzy zdają sobie sprawę, że w tym momencie rozstrzygnęły się losy meczu. W sumie mecz trwa jeszcze ok. 6 minut, jednak w tym czasie Konfeks bardzo umiejętnie kontroluje grę i zwycięża w tym spotkaniu.

Należy podkreślić, ze mecz stał na dobrym poziomie, a jego dramaturgia była bardzo duża. Obydwa zespoły zasłużyły na pochwałę, ponieważ stworzyły fajne widowisko sportowe, w którym losy zwycięstwa mogły potoczyć się w obydwie strony. Gratulujemy naszemu zespołowi zwycięstwa i awansu na bezpieczne 11. miejsce. Końcówka sezonu będzie jednak dla nas bardzo trudna, ponieważ w środę pauzujemy, a w najbliższą sobotę gramy w Osiecznicy z drużyną Leśnika, która zajmuje 5. miejsce w tabeli. Sezon kończymy 26.06 na własnym boisku, gdy o godzinie 17:00 zagramy z Włókniarzem Leśna. Tylko zwycięstwa w tych meczach zapewnią nam utrzymanie. Liczymy na kontynuację dobrej serii w końcówce sezonu.

Konfeks: Sasiela - Pazio, Grządkowski, Wójcik K, Swędzikiewicz (81 min Jazowiecki), Przerywacz, Martinka (75 min Szpak), Haniecki, Dańczak, Krupa, Wójcik A.