This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Tabela 2022/2023
1 Iskra Ksieginice 15
2 Górnik Lubin 13
3 Kaczawa Bieniowice 13
4 Błękitni Koskowice 12
5 KS Legnickie Pole 12
6 Stal Chocianów 10
7 Konfeks Legnica 9
8 Dąb Siedliska 9
9 Zawisza Serby 8
10 Płomień Radwanice 6
11 Orzeł Zagrodno 4
12 Czarni Dziewin 4
13 Gwardia Białołęka 4
14 Czarni Rokitki 4
15 Zryw Kłębanowice 4
16 Dragon Jaczów 2
wiŕcej
7 kolejka 24/25.09.22
Iskra - Dziewin
Błękitni - Rokitki
Gwardia - Siedliska
Zryw - Jaczów
Kaczawa - Leg.Pole
Konfeks - Zagrodno
Górnik - Płomień
Serby - Stal
8 kolejka 1/2.10.22
Stal - Błękitni
Płomień - Rokitki
Dziewin - Gwardia
Jaczów - Iskra
Siedliska - Kaczawa
Leg.Pole - Konfeks
Zagrodno - Serby
Górnik - Zryw
Snajperzy 2022/2023
Przerywacz Paweł 8
Chojnowski Szymon 2
Swędzikiewicz Maciej 2
Krupa Bartosz 1
Bukowski Jan 1
Nasi Sponsorzy

.
.
KS Konfeks Legnica og│asza nabˇr wszystkich chŕtnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2017.
Wszyscy chŕtni proszeni s▒ o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostaŠ kolejnym naszym wychowankiem, ktˇry bŕdzie gra│ w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pˇjŠ w Âlady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz siŕ do naszego Klubu !!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Remis z czwartoligowcem
09/08/2021 7:53
Świerzawa 6 sierpnia 2021 godz.18:30

Mecz sparingowy

Pogoń Świerzawa - KS Konfeks Legnica 1:1 (0:0)

Bramka: Przerywacz

Nasza drużyna rozegrała ostatni mecz kontrolny przed inauguracyjnym spotkaniem klasy okręgowej, kt├│re nasz zesp├│ł rozegra 14.08 z drużyną Zadzior Buczyna na wyjeździe. Sparing rozegraliśmy w Świerzawie z drużyną Pogoni, kt├│ra awansowała do IV ligi. Trener Eugeniusz Oleśkiewicz miał możliwość sprawdzenia naszej młodej drużyny na tle mocnego zespołu ze Świerzawy.

Opr├│cz pierwszych początkowych minut nasz zesp├│ł kontrolował grę stwarzając sobie dużo dobrych sytuacji bramkowych. Przewaga naszego zespołu została udokumentowana w 50. minucie, gdy Paweł Przerywacz zdobył ładną bramkę po indywidualnej akcji. Wyr├│wnującą bramkę dla zespołu Pogoni zdobył napastnik gospodarzy w 88. minucie spotkania.

W meczu tym widać było zmęczenie naszych młodych zawodnik├│w, kt├│rzy w przeciągu 6 dni rozegrali aż 3 spotkania kontrolne. Cieszy jednak, że dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji strzeleckich i generalnie byliśmy lepszym zespołem od wyżej notowanego rywala. Cieszy tez bardzo dobra atmosfera w drużynie i dobra wsp├│łpraca pomiędzy trenerem a zawodnikami, co powinno zaprocentować coraz lepszą grą naszego zespołu w kolejnych spotkaniach.

Konfeks: Maźniak, Strzelczyk, Grządkowski, Freidenberg, Pitner, Chruściński, Norbert Cichy, Bazan, Nowak, Kulikowski, Przerywacz, Havryliuk, Jakub Krupa, Romanow, Żychoniuk, Łoboś, Kołodziejczak, G├│rski
Zwycięstwo senior├│w w sparingu
04/08/2021 8:04
Trzeci mecz sparingowy rozegrali nasi seniorzy w ramach przygotowań do rundy jesiennej w klasie okręgowej. Po zremisowanym pierwszym meczu ze Zrywem Kłębanowice i porażce z czwartoligowym zespołem G├│rnika Złotoryja wygraliśmy z zespołem KS Męcinka. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Konfeksu. Bramki zdobyli: Paweł Przerywacz (3), Piotr Bazan (2), Piotr Nowak (1) oraz Konrad Chruściński (1). Trener w tym meczu miał do dyspozycji następujących 18 zawodnik├│w: Maźniak, Strzelczyk, Grządkowski, Freidenberg, Żychoniuk, Chruściński, Bazan, Przerywacz, Cichy, Nowak, Kulikowski, Łoboś, Havryliuk, Pitner, Krupa, Kołodziejczak, Romanow, Rząsa.
Całkowicie przebudowany zesp├│ł Konfeksu tym razem zagrał w składzie zbliżonym do rozgrywek mistrzowskich. W naszym zespole zabrakło tylko 3 zawodnik├│w, kt├│rzy będą grali w naszej drużynie, a z r├│żnych przyczyn nie mogli wystąpić we wczorajszym meczu. Na tle bardzo doświadczonej drużyny gości nasz zesp├│ł zaprezentował się pozytywnie. Szczeg├│lnie mogła się podobać gra w pierwszych 30 minutach, gdy po dobrej kombinacyjnej grze zdobyliśmy ładne bramki po golach Bazana, Nowaka, Chruścińskiego i Przerywacza. W kolejnych minutach trener Eugeniusz Oleśkiewicz wykorzystał w grze wszystkich 7 rezerwowych. Szczeg├│lnie cieszy dobra atmosfera panująca w naszej drużynie i wielka chęć do pracy młodych zawodnik├│w. Bardzo dużym wzmocnieniem naszego zespołu będą wracający z wypożyczeń Piotr Bazan, Piotr Nowak, Kacper Freidenberg, Jarosław Havryliuk. Dobrze także wprowadzili się do zespołu nasi młodzi wychowankowie. Dużą rolę w naszym zespole odgrywać będą doświadczeni zawodnicy Michał Grządkowski, Grzegorz Kulikowski, kt├│rzy wnoszą do drużyny dużo spokoju i umiejętnie wprowadzają do gry młodszych koleg├│w. Na uwagę zasługuje także skuteczność Pawła Przerywacza, kt├│ry zdobył 3 bramki i Piotra Bazana, zdobywcy dw├│ch bramek.

Kolejny mecz nasz zesp├│ł rozegra w najbliższy piątek o godzinie 18:30 w Świerzawie gdy zmierzymy się z beniaminkiem IV ligi Pogonią.
Sparing seniorów Konfeksu
30/07/2021 8:31
W dniu 28.07 nasz zesp├│ł senior├│w rozegrał pierwszy mecz sparingowy z drużyną Zrywu Kłębanowice. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Karol Strzelczyk, Grzegorz Kulikowski i Kamil Pitner. W naszym zespole wystąpiło og├│łem 16 zawodnik├│w, kt├│rzy rozegrali dobre spotkanie z doświadczonym zespołem Zrywu. W zespole przeciwnika gościnnie wystąpił grający w Niemczech Kamil Kalicki.
W naszym zespole zabrakło kilku doświadczonych zawodnik├│w, kt├│rzy aktualnie przebywają na wczasach, Michała Grządkowskiego, Adriana Maźniaka i Dawida Sasieli.

Skład Konfeksu: Łoboś, Romanow, Freidenberg, Żychoniuk, Strzelczyk, Kulikowski, Havryliuk, Cichy, Krupa, Chruściński, Mateusz Zieliński, Ząbek, Bazan, Rząsa, Pitner i zawodnik testowany.

Trenerem senior├│w naszego klubu jest Eugeniusz Oleśkiewicz, kt├│ry zaprasza zawodnik├│w chcących spr├│bować swoich sił w naszym Klubie na treningi w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Grabskiego 24.
Eugeniusz Oleśkiewicz trenerem senior├│w
20/07/2021 8:11
Historia zatoczyła koło.
Miło nam poinformować, że po wielu latach pracy w innych klubach wraca do Konfeksu Eugeniusz Oleśkiewicz.

Trener Eugeniusz Oleśkiewicz jest osobą bardzo znaną w środowisku piłkarskim, cieszy się on dużym autorytetem wśr├│d zawodnik├│w i działaczy piłkarskich. Pracował z sukcesami m.in.: w Miedzi Legnica, w Orkanie Szczedrzykowice, w G├│rniku Złotoryja.

Dla każdego klubu okres po spadku nie jest łatwy.
Wierzymy mocno że trener Oleśkiewicz swoją osobowością przywr├│ci entuzjazm i radość z gry naszym młodym zawodnikom.

Życzymy trenerowi udanego powrotu do Konfeksu i powodzenia w nowym sezonie.
Podsumowanie sezonu ÔÇô IV Liga
04/07/2021 15:42
W sezonie 2020/2021 KS Konfeks Legnica grał w IV Lidze Dolnośląskiej ÔÇô Koleje Dolnośląskie. W rywalizacji z nami występowało 19 zespoł├│w. Konfeks na zakończenie rozgrywek zajął 13. miejsce w tabeli, zdobywając w 33 meczach 44 punkty i notując stosunek bramkowy 64:62. W sumie odnieśliśmy 11 zwycięstw, 11 remis├│w i 11 porażek. Na własnym boisku nasi zawodnicy odnieśli 7 zwycięstw, 6 remis├│w i zanotowaliśmy 4 porażki. Stosunek bramkowy na własnym boisku wyni├│sł 33:29. Natomiast na wyjeździe odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 5 remis├│w i zanotowaliśmy 7 porażek. Stosunek bramkowy na wyjazdach wyni├│sł 31:33.

Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku Konfeks zanotował w meczu z Wł├│kniarzem Leśna - 6:3 oraz z Lotnikiem Jeż├│w Sudecki ÔÇô 5:2. Ponad to w stosunku 4:1 pokonaliśmy Stal Chocian├│w oraz KS Legnickie Pole. Najwyższą przegraną na własnym boisku zanotowaliśmy ze Spartą Rudna ÔÇô 0:5. Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe, to nasze najwyższe zwycięstwa to 4:0 z KS Legnickie Pole, 5:2 z Prochowiczanką Prochowice oraz 3:0 z Kuźnią Jawor.

Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Oliver Dańczak, kt├│ry zdobył 18 bramek. Ponadto bramki dla naszego zespołu zdobywali: Adrian W├│jcik (10), Kamil W├│jcik (8), Bartosz Haniecki (7), Bartosz Krupa (7), Mateusz Piotrowski (5), Dominik Plebaniak (3), Kamil Pitner (1), Maciej Sacha (1), Rafał Martinka (1), Maciej Swędzikiewicz (1), Dominik Pazio (1) i Adrian Szpak (1).

W całych rozgrywkach czwartoligowych w naszych barwach wystąpiło 26 zawodnik├│w.

Jako ewenement należy podać fakt, że Kuźnia Jawor, Wł├│kniarz Leśna oraz KS Legnickie Pole rozegrały o 1 mecz więcej od pozostałych drużyn. Najwięcej zyskała drużyna Kuźni, kt├│ra dzięki rozegranemu o 1 mecz więcej utrzymała się w IV Lidze. Gdyby nasz zesp├│ł rozegrał 1 mecz więcej i go wygrał, przeskoczyłby w tabeli końcowej Kuźnię Jawor, ponieważ miał lepszy bilans bezpośrednich mecz├│w. Czekamy w tej chwili na ostateczne decyzje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie składu drużyn, kt├│re otrzymają licencje na grę w IV Lidze w sezonie 2021/2022.

Startując do tego sezonu zdawaliśmy sobie sprawę, że z uwagi na fakt, że z IV Ligi będzie spadać 7 lub 8 drużyn, kwestia utrzymania w tej klasie rozgrywek będzie trudna zar├│wno dla Konfeksu jak i dla większości drużyn. Jednak na zakończenie sezonu mamy duży niedosyt, ponieważ na jakość składu osobowego naszej drużyny powinniśmy spokojnie utrzymać się w tej klasie. Niestety, zabrakło niewiele, ponieważ gdybyśmy zdobyli 1 punkt więcej, mielibyśmy utrzymanie w IV Lidze.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz naszym wiernym kibicom za udział w tych rozgrywkach.
XXVI Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. W.Jantury
28/06/2021 13:13
W dniu 26.06 odbył się kolejny XXVI Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury, w kt├│rym startowały 4 zespoły: WKS Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Parasol Wrocław, KS Konfeks Legnica.

Wyniki mecz├│w:
WKS Śląsk Wrocław ÔÇô Miedź Legnica 0:2
KS Konfeks Legnica ÔÇô Parasol Wrocław 0:2
WKS Śląsk Wrocław ÔÇô Parasol Wrocław 2:2
KS Konfeks Legnica ÔÇô Miedź Legnica 0:6
Miedź Legnica ÔÇô Parasol Wrocław 4:0
KS Konfeks Legnica - WKS Śląsk Wrocław 1:3

Tabela końcowa:
1. Miedź Legnica - 9pkt 12:0
2. WKS Śląsk Wrocław ÔÇô4 pkt 5:5
3. Parasol Wrocław -4pkt 4:6
4. KS Konfeks Legnica ÔÇô 0pkt 1:11

Zdjęcia www.e-legnickie.pl

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Słowiński (WKS Śląsk Wrocław).
Najlepszym bramkarzem został Kacper Kapica (Miedź Legnica).
Kr├│lem strzelc├│w został Igor Kowalczyk (Miedź Legnica) ÔÇô zdobywca 4 bramek.

W ceremonii zakończenia turnieju wzięli udział Ryszard Kępa ÔÇô wiceprzewodniczący Rady Miasta Legnica i honorowy prezes KS Konfeks Legnica, Norbert Palimąka ÔÇô prezes fundacji ESPA oraz Piotr Potycz ÔÇô dyrektor klubu Konfeks Legnica.

Wszyscy zawodnicy, trenerzy i sędziowie otrzymali pamiątkowe kubki z tego turnieju. Drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami, sprzętem sportowym. Najlepsi zawodnicy imprezy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Turniej m├│gł się odbyć dzięki sponsorom imprezy, tj. Urząd Miasta Legnica, fundacja ESPA, firma Saller ÔÇô Dominik Łysak, firma Huras ÔÇô Martin Huras, piekarnia Korneliusza Okonia, kt├│ra ufundowała słodkości. Dziękujemy wszystkim za dużą pomoc, dzięki kt├│rej była to bardzo fajna impreza z wieloma świetnymi nagrodami. Wypada nadmienić, że turniej im. Włodzimierza Jantury jest najstarszym turniejem organizowanym na Dolnym Śląsku.
Pożegnanie z IV ligą
27/06/2021 21:38
26 czerwca 2021 godz.17:00

IV Liga Grupa zachodnia

Konfeks Legnica - Wł├│kniarz Leśna 6:3 (3:0)

Smużyński (Wł├│kniarz)

Bramki: 1:0 K.W├│jcik 2 min, 2:0 Pazio 13 min, 3:0 Dańczak 25 min, 4:0 Krupa 47 min, 5:0 Szpak 61 min, 5:1 G├│raj 74 min, 5:2 G├│raj, 6:2 Plebaniak 90+2 min, 6:2 Kajka 90+3 min

Sędzia:

Widz├│w: ok.100

Zdjęcia www.lca.pl

Przed ostatnim meczem skr├│conej rundy wiosennej nasz zesp├│ł miał matematyczne szanse wyjścia ze strefy spadkowej. Żeby tak się stało Konfeks musiał wygrać sw├│j mecz, a zespoły Odra Ścinawa i G├│rnik Złotoryja przegrać w Gryfowie i Złotoryi. Niestety, tylko jeden z tych warunk├│w został spełniony, czyli zwycięstwo naszego zespołu.

Strzelania bramek dla Konfeksu zaczęło się bardzo szybko, gdyż już w 2. minucie Kamil W├│jcik w zamieszaniu podbramkowym strzałem z 6 metr├│w dał nam prowadzenie. Do przerwy zdobyliśmy jeszcze 2 bramki dające nam prowadzenie 3:0. W 13. minucie Dominik Pazio zdobył bramkę, a w 25. minucie Oliver Dańczak ustalił wynik do przerwy.

Druga połowa to radosny futbol z obu stron. W tej części spotkania padło aż 6 bramek. W 47. minucie ładną asystą popisał się Oliver Dańczak i w tej sytuacji Bartoszowi Krupie wystarczyło strzelić do pustej bramki. W 58. minucie goście mieli świetną sytuację bramkową, jednak kapitalnie strzał z 10 metr├│w pod poprzeczkę broni Sasiela. Piątą bramkę zdobywamy w 61. minucie spotkania, gdy wprowadzony 3 minuty wcześniej Szpak podwyższa wynik meczu. W 74. i w 75. minucie spotkania goście po dw├│ch trafieniach Jacka G├│raja doprowadzają do wyniku 2:5. W doliczonym czasie gry Dominik Plebaniak strzela gola na 6:2. W 3. minucie doliczonego czasu gry Konrad Kalka zdobywa bramkę dla gości ustalając końcowy wynik na 6:3 dla Konfeksu.

Pomimo tak okazałego zwycięstwa kończymy rozgrywki na 13. miejscu, zdobywając w 33 meczach 44 punkty, stosunek bramek 64:62. W sumie zanotowaliśmy 11 zwycięstw, 11 remis├│w i 11 porażek. W chwili obecnej nasz zesp├│ł spadł do klasy okręgowej, a do zachowania miejsca w IV lidze zabrakło nam 1 punktu.

Konfeks: Sasiela - Swędzikiewicz, Grządkowski, K.W├│jcik, Trochanowski - Martinka, Haniecki (Żychoniuk 58 min), Krupa, Pazio (Szpak 58 min), Dańczak (Pitner 58 min), Plebaniak
Zapraszamy na XXVI Turniej im. W.Jantury
22/06/2021 14:35
Harmonogram rozgrywek XXVI Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury 26.06.2021 r.

Organizator: KS Konfeks Legnica
Turniej odbędzie się w dniu 26.06 (sobota) na stadionie w Legnicy przy ul. Grabskiego 24.
Odprawa techniczna ÔÇô 08:30
W imprezie startują 4 zespoły (ur. w 2006 roku i młodsi), gramy systemem ÔÇ×każdy z każdymÔÇŁ.
Czas gry: 30 minut - bez przerwy
O kolejności miejsc decydują:
1. Ilość zdobytych punkt├│w.
2. Wynik bezpośredniego meczu.
3. Stosunek bramek.
4. Większa ilość zdobytych bramek.
5. Rzuty karne do 5 i dalej do skutku.
Drużyny muszą posiadać 2 komplety koszulek w r├│żnych kolorach oraz ważne badania lekarskie ÔÇô oświadczenie trenera.
Wszyscy zawodnicy i drużyny otrzymają nagrody rzeczowe.

Harmonogram mecz├│w:
09:00 - WKS Śląsk Wrocław - Miedź Legnica
09:45 - KS Konfeks Legnica - Parasol Wrocław
10:30 - WKS Śląsk Wrocław - Parasol Wrocław
11:15 - KS Konfeks Legnica ÔÇô Miedź Legnica
12:00 - Miedź Legnica - Parasol Wrocław
12:45 - KS Konfeks Legnica - WKS Śląsk Wrocław
13:30 - uroczystość zakończenia turnieju
Starsze wiadomości