Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zapraszamy na festyn z okazji 50-lecia Konfeksu
21/09/2021 15:32
KS Konfeks Legnica informuje, że w dniu 25.09 (sobota) w godzinach od 13:00 do 18:00 organizuje wraz z Urzędem Miasta Legnica festyn z okazji 50-lecia naszego Klubu.
W ramach festynu przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, będą różnego rodzaju gry i zabawy. Odbędzie się także pokaz żonglerki piłkarskiej w wykonaniu jednego z najlepszych specjalistów w Polsce Michała Brzezickiego, który także przeprowadzi dla uczestników pokazową lekcję z tego zakresu. Odbędzie się szereg występów muzycznych, będzie zjeżdżalnia, bańki mydlane, animacje i zabawy dla dzieci. Będą postacie z bajek, nauka zumby dla rodziców i wiele innych atrakcji.

Zapowiedzieli udział w imprezie nasi wybitni wychowankowie i reprezentanci Polski Grzegorz Bartczak, Marcin Robak, i Krzysztof Łacina. W trakcie imprezy będzie grill, wiele słodkości, napoje. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zawodników, ktśrzy grali w naszym klubie. Myślimy, że będzie to fajne spotkanie po latach.

W trakcie imprezy będzie istniała możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz przeprowadzenia spisu powszechnego, który trwa do 30.09, i jest obowiązkowy.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy byłych i obecnych zawodników , rodziców i sympatyków naszego Klubu.
Hat-trick Przerywacza
20/09/2021 12:07
Rokitki 19 września 2021 godz.16:00

Liga Okręgowa

Czarni Rokitki - KS Konfeks Legnica 5:3 (3:2)

Jakub Krupa, Przerywacz (Konfeks)

Bramki : Przerywacz 31 min, 45 min, 87 min

Sędzia: Latała Szymon (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.80

Mecz dla naszego zespołu mógł się ułożyć bardzo dobrze, ponieważ w pierwszych 12 minutach mieliśmy 2 stuprocentowe sytuacje bramkowe. W 7. minucie spotkania Michał Grządkowski będąc 8 metrów od bramki przeciwnika strzelił niecelnie, a w 12. minucie kolejny nasz zawodnik nie wykorzystał okazji. Zemściło się to już w 13. minucie, gdy gospodarze zdobyli gola. Nasz zespół wyrównał po ładnej wrzutce Chruścińskiego. Paweł Przerywacz pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety, 3 minuty później tracimy bramkę po fatalnym ustawieniu defensywy. W 44. minucie błąd popełnia nasz bramkarz i przegrywamy 1:3.
W ostatniej akcji pierwszej połowy po asyście Piotra Bazana swoją drugą bramkę zdobywa Paweł Przerywacz.

W drugiej połowie tracimy 2 kolejne bramki. Wynik spotkania w 87. minucie ustala Paweł Przerywacz, który zdobywa w tym spotkaniu 3 swoją bramkę. Dalej popełniamy dziecinne błędy, po których tracimy gole. Mamy nadzieję, że czas nauki powoli się kończy i nasi młodzi zawodnicy przyzwyczają się do gry w piłce seniorskiej.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 26.09 o godzinie 15:00 na własnym boisku ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Podolak, Przerywacz, Strzelczyk, Pitner (60 min Downar), Narewski (70 min Nowak), Grządkowski, Jakub Krupa (75 min Żychoniuk), Freidenberg, Norbert Cichy, Chruściński, Bazan,
Uroczysta gala 50-lecia Miedzi Legnica
15/09/2021 18:31

W dniu 11.09.2021 r. w Sali Kr?lewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się miła uroczystość z okazji 50-lecia Miedzi Legnica. W uroczystości tej wziąłem udział jako były zawodnik klubu, a obecnie dyrektor KS Konfeks. Podczas tego spotkania miałem możliwość wręczenia właścicielowi Miedzi Legnica Andrzejowi Dadełło pamiątkowej tablicy z okazji okrągłej rocznicy istnienia z życzeniami dalszych sukcesów sportowych.
Tablica gratulacyjna została wręczona w imieniu całej społeczności KS Konfeks Legnica. W trakcie i po gali spotkałem się z wieloma naszymi wybitnymi zawodnikami, m. in.: Grzegorzem Bartczakiem, Marcinem Robakiem, Krzysztofem Łaciną, Zbigniewem Murdzą. Była to wielka przyjemność spotkania z tymi zawodnikami, którzy jednocześnie wnieśli duży wkład w historię i sukcesy sportowe Miedzi Legnica. Każdy uczestnik tego spotkania otrzymał pamiątkowy medal z okazji jubileuszu 50-lecia Miedzi Legnica oraz butelkę szampana.

Po uroczystościach w Akademii Rycerskiej wszyscy uczestnicy tego spotkania udali się na stadion, gdzie oglądaliśmy pierwszoligowy mecz Miedzi z ŁKS Łódź. Oprawa tego meczu była bardzo ciekawa, a najbardziej podobał mi się pokaz rac w barwach Miedzi, który został zademonstrowany przez kibiców przy Kozim Stawie. Było to bardzo ładny widok i mocny akcent na zakończenie tego uroczystego dnia.
Piotr Potycz
Zwycięstwo juniorów
13/09/2021 14:41
11 wrzesnia 2021 godz.17:00

LDJM

Konfeks Legnica - Chrobry II Głogów 3:1 (1:1)

Bramki: Olaf Kondratowicz, Zwiński i Rychlicki

Ciekawy mecze rozegrali juniorzy Konfeksu ze swoimi przeciwnikami z Głogowa. Pierwszą bramkę w 6 minucie zdobył zawodnik gości Aleksander Pawłowski, który wykorzystał nieporozumienie w naszym zespole po rzucie rożnym. Nasi zawodnicy wyrównującą bramkę strzelili w 22. minucie w jej strzelcem był Olaf Kondratowicz.
Po zmianie pól boiska uwidoczniła się nasza przewaga, której wynikiem była bramka w 57. minucie spotkania, a jej zdobywcą był Marcel Zwiński, który wykorzystał świetne podanie Jakuba Rychlickiego. W 71. minucie rozgrywający bardzo dobre spotkanie Jakub Rychlicki zdobył przepiękną bramkę posyłając piłkę w okienko. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Odnieśliśmy zwycięstwo 3:1. Spotkanie to obserwował trener pierwszego zespołu Eugeniusz Oleśkiewicz, który bacznie przygląda się młodym zawodnikom naszego klubu. Gratulujemy zwycięstwa, dzięki któremu nasz zespół awansował na 4. miejsce w tabeli.

Konfeks: Jakub Krupa (46 min Romanow), Olaf Kondratowicz (46 min Rychlicki), Bukowski, Warchoł, Morawski, Arkadiusz Tekiele, Hubert Szlęk (83 min G?rka), Leon Szlęk, Tomaszewski, Janas (54 min Zwiński), Herec (90 min Łąpieś)
Bez punktów z Radwanicami
12/09/2021 2:03
Legnica 11 września 2021 godz.17:00

Konfeks Legnica - Płomień Radwanice 0:2 (0:0)

Cichy (Konfeks), Szklarz (Płomień)

Bramki dla Radwanic: Szklarz 79 min, Furman 90+3 min

Sędzia: Rozmus Mateusz (Głogów)

Niestety kolejny mecz Konfeksu bez punktów i bez strzelonego gola.
Tym razem nasza druzyna uległa u siebie z Płomieniem Radwanice 0:2 tracąc bramki pod koniec meczu.
W spotkaniu tym w składzie wyjściowym w naszym zespole było aż 9 młodzieżowców, dodatkowo na ławce rezerwowych znajdowało się ich pięciu. Pierwsza połowa spotkania była całkowicie pod dyktando naszego zespołu, który kontrolował grę. W tej połowie mieliśmy 4 stuprocentowe sytuacje bramkowe, których jednak nie wykorzystaliśmy. Zemściło się to w drugiej połowie spotkania, gdy zawodnik gości w 79. minucie strzelił gola. W doliczonym czasie gry zawodnik gości Alan Furman zdobył drugą bramkę i ustalił wynik na 2:0. Szkoda, bo takie mecze powinno się spokojnie wygrywać.
W dalszym ciągu nasi młodzi zawodnicy muszą nabierać doświadczenia i liczymy, że w kolejnych meczach zaczniemy strzelać bramki i wygrywać.

Konfeks: Podolak - Downar (Kulikowski 46 min), Grządkowski, Freidenberg, Pitner (Nowak 80 min), Strzelczyk, Zieliński, Przerywacz (Rychlicki 70 min), Cichy
Walkower w Lubinie !
06/09/2021 0:44
Lubin 5 września 2021 godz.17:00

Górnik Lubin - Konfeks Legnica 0:3 vo

Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Legnica na posiedzeniu w dniu 7.09.2021 roku podjęła decyzję u ukaraniu Górnika Lubin walkowerem 0:3 oraz karą finansową za wystąpienie w meczu 2-ch nieuprawnionych zawodników
Prezent od kibica
01/09/2021 0:16
W sobotę 28 sierpnia podczs meczu z Orkanem kibic Konfeksu Andrzej Ciosek przekazał z okazji 50-lecia naszego klubu prezent w postaci małego tablo ze zdjęciami najlepszych wychowanków Konfeksu: Krzysztofa Łaciny, Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka.
Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi za miły gest. Wypada nadmienić, że pan Andrzej jest długoletnim kibicem zarówno Konfeksu jak i Miedzi Legnica.
W poprzednim sezonie został najlepszym kibicem w typowaniu zawodów piłkarskich na terenie Dolnego Śląska, które prowadzi redakcja Słowa Sportowego.
0:4 z Orkanem
30/08/2021 12:20
Legnica 28 sierpnia 2021 godz.17:00

Konfeks - Orkan Szczedrzykowice 0:4 (0:1)

Bramki dla Orkana: 0:1 Korczyński 38 min, 0:2 Rosa 66 min (karny), 0:3 Ciunowicz 82 min, 0:4 Ciunowicz 88 min (karny)

Szpak, Kulikowski (Konfeks), Siedlecki (Orkan)

Sędzia: Sławomir Cierlik

Widzów: ok.100

W 3 kolejce legnickiej ligi okręgowej nasz zespół gościł drużynę Orkana Szczedrzykowice. W tym meczu spotkały się drużyny, które w poprzednim sezonie grały w IV lidze. Zespół Orkana po spadku nie osłabił się, a wzmocnił i będzie jednym z kandydatów do awansu. Natomiast drużyna Konfeksu została poważnie osłabiona, ponieważ odeszło z naszej drużyny 10 podstawowych zawodników. Widać to było od początku spotkania, gdzie zesp?ł Orkana był lepszy w każdym elemencie gry. budowa naszego młodego zespołu musi potrwać, a efekty będą widoczne w późniejszym czasie. Prowadzenie dla zespołu gości w 38. minucie zdobył Korczyński i tym samym ustalił wynik do przerwy na 0:1.

Po przerwie w dalszym ciągu przewaga gości była znaczna. Straciliśmy bramki w 66. minucie po rzucie karnym, który wykorzystał Rosa. W 82. minucie spotkania Ciunowicz podwyższył na 0:3. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie ponownie Ciunowicz, który zdobył bramkę po rzucie karnym.
Następny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 05.09 o godzinie 17:00 z Górnikiem w Lubinie.

Konfeks: Kozhukhar - Grządkowski, Freidenburg, Swędzikiewicz, Zieliński (Pitner 60 min), Strzelczyk, Kulikowski, Bazan, Martinka ( Chruściński 67 min), Szpak (Cichy 67 min), Zychoniuk
Orkan: Barszcz, Chojnacki, Ogórek, Korczyński, Koriahin, Rosa, Filipiak (80 min Ułasewicz), Ciunowicz, Borowiec, Siedlecki, Kociszewski (72 min Tkacz)