Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Festyn z okazji 50-lecia KS Konfeks Legnica
27/09/2021 12:01
W dniu 25.09 na stadionie KS Konfeks Legnica odbył się festyn z okazji 50-lecia naszego klubu, które przypada 02.12.2021 r. W związku z tym, że chcieliśmy spotkać się z jak największą rzeszą naszych byłych i obecnych zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków naszego Klubu festyn ten odbył się wcześniej. Był on organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legnica. Na uroczystościach obecny był wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. Podczas uroczystego otwarcia festynu pan Krzysztof Duszkiewicz wręczył naszemu klubowi paterę z okazji 50-lecia naszego klubu.

Pierwszym punktem naszej imprezy była prezentacja nowego hymnu Konfeksu w wykonaniu Aleksandry Zań. Słowa napisała Aleksandra Zań, a kompozytorem jest Maciej Janus. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu hymn bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

W kolejnym punkcie swój mini recital dała dobrze zapowiadająca się młoda wokalistka Pola Muchowska, która za swój występ została nagrodzona dużymi brawami. Następnie dyrektor klubu Piotr Potycz w obecności prezesa Marka Kucharskiego, wiceprezesa Włodzimierza Przysłupskiego, członka zarządu Jerzego Pawliszczego oraz Marcina Robaka dokonał prezentacji naszych wszystkich drużyn. Wszyscy przybyli na tę uroczystość zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki. Była to duża frajda dla naszych młodych zawodników, że były reprezentant Polski, dwukrotny król strzelców Ekstraklasy, wychowanek naszego klubu wręczał im upominki. Następnie swój recital zaprezentowała Weronika Kwaśny, znana legnicka piosenkarka osiągająca sukcesy w skali kraju. Wypada nadmienić, że Weronika to żona naszego byłego zawodnika Damiana Kwaśnego.

Podczas całego pikniku były różnego rodzaju animacje i zawody piłkarskie, była zjeżdżalnia, dmuchany zamek, wata cukrowa, malowanie twarzy, modelowanie balon?w w barwach klubowych, bańki mydlane, postacie z bajek. Była również możliwość zobaczenia z bliska wozu strażackiego, wejścia do środka i rozmowy z legnickimi strażakami, za co bardzo dziękujemy. Oczywiście był też grill, pyszne ciasta, napoje i owoce oraz pizza ufundowana przez pizzerię Siostry Pepperoni, która znajduje się przy al. Rzeczypospolitej 125 (tel.: 535 338 890).

Marcin Robak przebrał się w strój piłkarski i podczas pikniku grał z naszymi najmłodszymi zawodnikami w piłkę, co było dla nich dużą atrakcją. Następnie dyrektor klubu zaprezentował naszych dwóch wybitnych wychowanków: Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka - byłych reprezentantów Polski. Byli oni w komisji konkursowej w quizie o historii Konfeksu. W konkursie uczestniczyło 3 zawodników, wygrał Adrian Rząsa przed Michałem Grządkowskim i Stanisławem Górskim. Wszyscy z nich otrzymali upominki z rąk naszych wybitnych wychowanków. Wypada nadmienić, że w dalszej części naszych uroczystości przybył także Krzysztof Łacina - pierwszy wychowanek, który zagrał w reprezentacjach młodzieżowych Polski. Kolejnym punktem programu była możliwość zadawania pytań przez zgromadzonych Marcinowi Robakowi i Grzegorzowi Bartczakowi. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych informacji od tych zawodników.

W dalszej części programu wystąpiła Aleksandra Zań - piosenkarka, animatorka, która wzięła udział w programie Szansa na sukces. Pani Ola to mama jednego z naszych zawodników. Występ pani Oli był bardzo ciekawy i podobał się zgromadzonej publiczności. Kolejnym punktem programu był występ Michała Brzezickiego - freestylera zajmującego się m.in. pokazami żonglerki piłką nożną. Jest to jeden z najlepszych specjalist?w w Polsce. Wypada nadmienić, że to również wychowanek Konfeksu, który zapisał się w historii naszego klubu zdobyciem 10 bramek w jednym meczu drużyny młodzieżowej. Pokaz Michała bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym, a najbardziej naszym najmłodszych zawodnikom. Następnie Michał przeprowadził warsztaty piłkarskie dla wszystkich chętnych.

W dalszej części festynu po raz drugi zaprezentowała się Pola Muchowska, której mamą jest Iwona Muchowska - nasza była pierwszoligowa zawodniczka w tenisie stołowym, a tatą jest Paweł Muchowski - nasz były zawodnik, a obecny trener tenisa stołowego. Podczas imprezy przedstawiliśmy na scenie wszystkich obecnych na stadionie byłych zawodników, trenerów i działaczy naszego klubu, którzy z tej okazji otrzymali okolicznościowe nagrody.

W końcowej części pikniku wystąpił zespół Bella Canzone, który dał piękny mini-koncert. Ostatnim punktem programu była zumba dla dzieci, która miała trwać 30 minut, a została przedłużona ze względu na duże zainteresowanie dzieci i ich piękny taniec. Nasza impreza była nagrywana kamerą z dronem, który unosił się nad naszym obiektem. Powstanie teledysk do hymnu Konfeksu z najciekawszymi ujęciami z naszego festynu, który udostępnimy po zmontowaniu. Podczas całej imprezy był obecny Marcin Robak wraz z żoną Patrycją oraz synami Frankiem i Antkiem, którzy brali czynny udział w grach dla dzieci i świetnie się bawili.

Dziękujemy pani Ewie Szczecińskiej-Zielińskiej za dużą pomoc w organizacji pikniku oraz Urzędowi Miasta Legnica. Dziękujemy także Fundacji ESPA za pomoc przy ufundowaniu nagród.
*******************************
Podziękowanie dla Saller - Polska Dominik Łysak
KS Konfeks Legnica bardzo dziękuje firmie Saller - Polska Dominik Łysak za wykonanie pięknego baneru o wymiarach 18 x 6 m z okazji 50-lecia naszego Klubu.
Jest to bardzo piękny baner, który dodaje kolorytu stadionowi przy ul. Grabskiego. Jeszcze raz dziękujemy za ten miły gest panu Dominikowi Łysakowi.

Podziękowanie dla TZO24
KS Konfeks Legnica bardzo dziękuje firmie TZO24 w Legnicy za montaż baneru z okazji 50-lecia naszego klubu. Dzięki temu nasz stadion przybrał odświętny wystrój. W załączeniu zdjęcie baneru. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Gorąco dziękujemy też wszystkim rodzicom, zawodnikom, trenerom, działaczom oraz sympatykom naszego klubu za wzięcie udziału w naszych uroczystościach. Robimy to zawsze dla Was, żebyście mieli satysfakcję z gry w naszym Klubie i uczestniczenia w życiu Klubu poprzez czynny udział, kibicowanie i dopingowanie naszych drużyn. Za wszystko serdecznie dziękujemy, ponieważ bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady działać z sukcesami przez 50 lat, wychowując przez ten czas ok. 10 000 młodych sportowców. Niektórzy grali w naszym Klubie kilka dni, tygodni, a niektórzy wiele lat, osiągając duże sukcesy sportowe włącznie z reprezentowaniem barw Polski na arenie międzynarodowej. Jest to duża satysfakcja dla naszego Klubu, że mieliśmy ze wszystkimi z was możliwość współpracy przez półwieku i liczymy na dalszy rozwój naszego klubu. Liczymy też na pomoc Urzędu Miasta przy realizacji remontu naszego obiektu, zdecydowanie większą pomoc finansową dla klubu, kt?ry przez swoją 50-letnią działalność według nas na to zasługuje.

Na naszym facebooku oraz na naszej stronie internetowej możecie znaleźć wiele materiał?w z festynu, znajdują się one także na stronach legnickich portali: e-legnickie.pl i lca.pl .Prosimy także wszystkich, którzy nagrywali materiały z tej uroczystości o przesyłanie ich na maila klubu: ks.konfeks@onet.eu .
Bez punktów z Kłębanowicami
26/09/2021 23:36
Legnica 26 września 2021

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Zryw Kłębanowice 1:2 (1:0)

Jakub Krupa, Narewski (Konfeks), Baszak, Luzan (Zryw)

Bramki: 1:0 Zieliński 35 min, 1:1 Luzan 45+1 min, 1:2 Myszogląd

Sędzia: Piotr Zając (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.80

Mecz w wykonaniu dwóch zespołów stał na bardzo niskim poziomie, nie przystającym do klasy okręgowej. Wypada tylko wspomnieć, że mecz się odbył i trzeba o nim szybko zapomnieć.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 02.10 o godzinie 16:00 na własnym boisku z Zametem Przemków.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Freidenberg, Narewski ( 56 min Nowak), Zieliński (80 min Rychlicki, Strzelczyk (32 min Zychowiak), Krupa, Chruściński (66 min Downar), Kulikowski (71 min Pitner), Bazan
Prezent od Marcina Robaka
24/09/2021 17:54
Marcin Robak przekazał dla Konfeksu dwie brakujące koszulki: z gry w reprezentacji Polski i z drugiego pobytu w Widzewie Łódź.

Dziękujemy Marcinowi za przekazanie tych koszulek, które są wywieszone w biurze Klubu.
Zapraszamy na festyn z okazji 50-lecia Konfeksu
21/09/2021 15:32
KS Konfeks Legnica informuje, że w dniu 25.09 (sobota) w godzinach od 13:00 do 18:00 organizuje wraz z Urzędem Miasta Legnica festyn z okazji 50-lecia naszego Klubu.
W ramach festynu przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, będą różnego rodzaju gry i zabawy. Odbędzie się także pokaz żonglerki piłkarskiej w wykonaniu jednego z najlepszych specjalistów w Polsce Michała Brzezickiego, który także przeprowadzi dla uczestników pokazową lekcję z tego zakresu. Odbędzie się szereg występów muzycznych, będzie zjeżdżalnia, bańki mydlane, animacje i zabawy dla dzieci. Będą postacie z bajek, nauka zumby dla rodziców i wiele innych atrakcji.

Zapowiedzieli udział w imprezie nasi wybitni wychowankowie i reprezentanci Polski Grzegorz Bartczak, Marcin Robak, i Krzysztof Łacina. W trakcie imprezy będzie grill, wiele słodkości, napoje. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zawodników, ktśrzy grali w naszym klubie. Myślimy, że będzie to fajne spotkanie po latach.

W trakcie imprezy będzie istniała możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz przeprowadzenia spisu powszechnego, który trwa do 30.09, i jest obowiązkowy.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy byłych i obecnych zawodników , rodziców i sympatyków naszego Klubu.
Hat-trick Przerywacza
20/09/2021 12:07
Rokitki 19 września 2021 godz.16:00

Czarni Rokitki - KS Konfeks Legnica 5:3 (3:2)

Jakub Krupa, Przerywacz (Konfeks)

Bramki : Przerywacz 31 min, 45 min, 87 min

Sędzia: Latała Szymon (Podokręg Legnica)

Mecz dla naszego zespołu mógł się ułożyć bardzo dobrze, ponieważ w pierwszych 12 minutach mieliśmy 2 stuprocentowe sytuacje bramkowe. W 7. minucie spotkania Michał Grządkowski będąc 8 metrów od bramki przeciwnika strzelił niecelnie, a w 12. minucie kolejny nasz zawodnik nie wykorzystał okazji. Zemściło się to już w 13. minucie, gdy gospodarze zdobyli gola. Nasz zespół wyrównał po ładnej wrzutce Chruścińskiego. Paweł Przerywacz pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety, 3 minuty później tracimy bramkę po fatalnym ustawieniu defensywy. W 44. minucie błąd popełnia nasz bramkarz i przegrywamy 1:3.
W ostatniej akcji pierwszej połowy po asyście Piotra Bazana swoją drugą bramkę zdobywa Paweł Przerywacz.

W drugiej połowie tracimy 2 kolejne bramki. Wynik spotkania w 87. minucie ustala Paweł Przerywacz, który zdobywa w tym spotkaniu 3 swoją bramkę. Dalej popełniamy dziecinne błędy, po których tracimy gole. Mamy nadzieję, że czas nauki powoli się kończy i nasi młodzi zawodnicy przyzwyczają się do gry w piłce seniorskiej.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę 26.09 o godzinie 15:00 na własnym boisku ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Podolak, Przerywacz, Strzelczyk, Pitner (60 min Downar), Narewski (70 min Nowak), Grządkowski, Jakub Krupa (75 min Żychoniuk), Freidenberg, Norbert Cichy, Chruściński, Bazan,
Uroczysta gala 50-lecia Miedzi Legnica
15/09/2021 18:31

W dniu 11.09.2021 r. w Sali Kr?lewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się miła uroczystość z okazji 50-lecia Miedzi Legnica. W uroczystości tej wziąłem udział jako były zawodnik klubu, a obecnie dyrektor KS Konfeks. Podczas tego spotkania miałem możliwość wręczenia właścicielowi Miedzi Legnica Andrzejowi Dadełło pamiątkowej tablicy z okazji okrągłej rocznicy istnienia z życzeniami dalszych sukcesów sportowych.
Tablica gratulacyjna została wręczona w imieniu całej społeczności KS Konfeks Legnica. W trakcie i po gali spotkałem się z wieloma naszymi wybitnymi zawodnikami, m. in.: Grzegorzem Bartczakiem, Marcinem Robakiem, Krzysztofem Łaciną, Zbigniewem Murdzą. Była to wielka przyjemność spotkania z tymi zawodnikami, którzy jednocześnie wnieśli duży wkład w historię i sukcesy sportowe Miedzi Legnica. Każdy uczestnik tego spotkania otrzymał pamiątkowy medal z okazji jubileuszu 50-lecia Miedzi Legnica oraz butelkę szampana.

Po uroczystościach w Akademii Rycerskiej wszyscy uczestnicy tego spotkania udali się na stadion, gdzie oglądaliśmy pierwszoligowy mecz Miedzi z ŁKS Łódź. Oprawa tego meczu była bardzo ciekawa, a najbardziej podobał mi się pokaz rac w barwach Miedzi, który został zademonstrowany przez kibiców przy Kozim Stawie. Było to bardzo ładny widok i mocny akcent na zakończenie tego uroczystego dnia.
Piotr Potycz
Zwycięstwo juniorów
13/09/2021 14:41
11 wrzesnia 2021 godz.17:00

LDJM

Konfeks Legnica - Chrobry II Głogów 3:1 (1:1)

Bramki: Olaf Kondratowicz, Zwiński i Rychlicki

Ciekawy mecze rozegrali juniorzy Konfeksu ze swoimi przeciwnikami z Głogowa. Pierwszą bramkę w 6 minucie zdobył zawodnik gości Aleksander Pawłowski, który wykorzystał nieporozumienie w naszym zespole po rzucie rożnym. Nasi zawodnicy wyrównującą bramkę strzelili w 22. minucie w jej strzelcem był Olaf Kondratowicz.
Po zmianie pól boiska uwidoczniła się nasza przewaga, której wynikiem była bramka w 57. minucie spotkania, a jej zdobywcą był Marcel Zwiński, który wykorzystał świetne podanie Jakuba Rychlickiego. W 71. minucie rozgrywający bardzo dobre spotkanie Jakub Rychlicki zdobył przepiękną bramkę posyłając piłkę w okienko. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Odnieśliśmy zwycięstwo 3:1. Spotkanie to obserwował trener pierwszego zespołu Eugeniusz Oleśkiewicz, który bacznie przygląda się młodym zawodnikom naszego klubu. Gratulujemy zwycięstwa, dzięki któremu nasz zespół awansował na 4. miejsce w tabeli.

Konfeks: Jakub Krupa (46 min Romanow), Olaf Kondratowicz (46 min Rychlicki), Bukowski, Warchoł, Morawski, Arkadiusz Tekiele, Hubert Szlęk (83 min G?rka), Leon Szlęk, Tomaszewski, Janas (54 min Zwiński), Herec (90 min Łąpieś)
Bez punktów z Radwanicami
12/09/2021 2:03
Legnica 11 września 2021 godz.17:00

Konfeks Legnica - Płomień Radwanice 0:2 (0:0)

Cichy (Konfeks), Szklarz (Płomień)

Bramki dla Radwanic: Szklarz 79 min, Furman 90+3 min

Sędzia: Rozmus Mateusz (Głogów)

Niestety kolejny mecz Konfeksu bez punktów i bez strzelonego gola.
Tym razem nasza druzyna uległa u siebie z Płomieniem Radwanice 0:2 tracąc bramki pod koniec meczu.
W spotkaniu tym w składzie wyjściowym w naszym zespole było aż 9 młodzieżowców, dodatkowo na ławce rezerwowych znajdowało się ich pięciu. Pierwsza połowa spotkania była całkowicie pod dyktando naszego zespołu, który kontrolował grę. W tej połowie mieliśmy 4 stuprocentowe sytuacje bramkowe, których jednak nie wykorzystaliśmy. Zemściło się to w drugiej połowie spotkania, gdy zawodnik gości w 79. minucie strzelił gola. W doliczonym czasie gry zawodnik gości Alan Furman zdobył drugą bramkę i ustalił wynik na 2:0. Szkoda, bo takie mecze powinno się spokojnie wygrywać.
W dalszym ciągu nasi młodzi zawodnicy muszą nabierać doświadczenia i liczymy, że w kolejnych meczach zaczniemy strzelać bramki i wygrywać.

Konfeks: Podolak - Downar (Kulikowski 46 min), Grządkowski, Freidenberg, Pitner (Nowak 80 min), Strzelczyk, Zieliński, Przerywacz (Rychlicki 70 min), Cichy