Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
6 bramek Pawła Przerywacza !!
24/10/2021 0:17
Prusice 23 października 2021 godz.15:00

Liga Okręgowa

Przyszłość Prusice - Konfeks Legnica 6:7 (1:6)

Kulikowski, Cerolewicz (Konfeks) - Pawlusiński, Pałka, Sojka, Hupental (Prusice)
Pałka (Prusice)

Bramki dla Konfeksu: Przerywacz - 6 (3, 6, 9, 25, 35 i 48 min), Piotr Nowak 37 min

Sędzia: Piotr Zając (Del. Legnica)

Widzów: ok.80

Mecz w Prusicach naszych seniorów miał niezwykły, niespotykany przebieg. Był to mecz, który przejdzie do historii naszego Klubu, ponieważ w ciągu 50 lat istnienia klubu nie zdarzyło się takie spotkanie.

Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się kapitalnie. W 3. minucie Paweł Przerywacz strzałem z 25 metrów zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. Trzy minuty później Paweł oddaje strzał z 20 metrów, który także przynosi nam bramkę. Po kolejnych 3 minutach w 9. minucie prowadzimy 3:0, gdy przerywacz wyprzedza obrońców i znajdując się sam na sam z bramkarzem zdobywa 3. bramkę. W 25. minucie kolejnym pięknym strzałem z 30 metrów w okienko popisuje się Paweł, zdobywając swoją 4. bramkę w tym meczu. Goście odpowiadają bramką w 34. minucie, którą zdobywa Bylina. Odpowiedź naszego zespołu jest błyskawiczna, bo już minutę później Paweł Przerywacz oddaje mocny strzał z 25 metrów w róg bramki i zdobywa swoją 5. bramkę. Dwie minuty później Piotr Nowak podwyższa wynik na 6:1 dla Konfeksu, a asystą w tym przypadku popisuje się Paweł Przerywacz, który podaje piłkę na czyste pole i Piotr dopełnia formalności. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 6:1 dla Konfeksu, a Paweł Przerywacz notuje niesamowity wyczyn zdobywając 5 bramek w ciągu 35 minut.

Gdy w 48. minucie kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobywa Paweł Przerywacz podwyższając wynik na 7:1 wszyscy myślą, że ten mecz skończy się dwucyfrówką. W tym momencie nasi zawodnicy byli przekonani, że mecz już jest gładko wygrany. Ambitnie grający gospodarze między 50. a 58. minutą spotkania strzelają 4 bramki i robi się nerwowo, ponieważ wynik meczu to już tylko 7:5. Gospodarze 3 minuty przed końcem zdobywają 6. bramkę i robi się jeszcze bardziej nerwowo, ponieważ wygrywamy już tylko różnicą jednego gola. Na całe szczęście pomimo, że sędzia dolicza do czasu gry 5 minut wynik nie ulega zmianie i wygrywamy ważne spotkanie w Prusicach.
Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Pawła Przerywacza, który zdobywa 6 bramek oraz dodaje do tego świetną asystę przy bramce Nowaka. Na pewno na przebieg spotkania miał wpływ stan płyty oraz mocny wiatr. Jest to kolejna nauka dla naszego zespołu, że powinniśmy być skoncentrowani przez 90 minut, ponieważ dopiero po ich upływie możemy powiedzieć, że mecz jest wygrany.
Na kolejny mecz zapraszamy na nasz stadion przy ul. Grabskiego w najbliższą sobotę, gdy o godzinie 15:00 rozegramy spotkanie z KS Legnickie Pole.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Downar (Strzelczyk 48 min), Pitner, Cichy, Krupa (Żychoniuk 68 min), Nowak, Kulikowski, Przerywacz (Cerolewicz 85 min), Chruściński (Havryliuk 65 min)
Zwycięstwo młodzików
18/10/2021 13:34
Legnica 16 października 2021 godz.11:00

Liga Okręgowa Młodzików

KS Konfeks Legnica - Górnik Polkowice 4:0 (3:0)

Bramki dla Konfeksu: Pichowicz - 2, Franciszek Pietrukiewicz i Wojciech Tekiele po 1

Kolejne zwycięstwo odnieśli nasi młodzicy pokonując wysoko zespół Górnika Polkowice 4:0. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nasz zespół wystąpił w bardzo osłabionym składzie bez kilku czołowych zawodników. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie po golu w 6. minucie Wojtka Tekiele. Na 2:0 podwyższył 6 minut p?źniej Franek Pietrukiewicz. W dalszej części spotkania 2 gole zdobył Mikołaj Pichowicz ustalając końcowy wynik meczu na 4:0. W naszym zespole kolejny mecz rozegrał zawodnik z rocznika 2012 Miłosz Kondratowicz, który pomimo 9 lat radził sobie bardzo dobrze ze starszymi przeciwnikami. Po tym spotkaniu znajdujemy się na 3. miejscu w tabeli, mając zdobytych 19 punktów i stosunek bramek 34:7. Na 1. miejscu znajduje się drużyna Chrobrego Głogów, która wyprzedza nasz zespół o 3 punkty. Walka o mistrzostwo w tej grupie rozegra się pomiędzy Chrobrym, Zagłębiem i Konfeksem. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na własnym boisku 23.10.2021 o godzinie 16:00 z Iskrą Kochlice.

Konfeks:: Toś, Franciszek Pietrukiewicz, Pichowicz, Kuczyński, Miłosz Kondratowicz, Wojciech Tekiele, Czarnota, Jurek, Strugała, Marcin Zawiślak, Stanisław Pietrukiewicz, Nowacki, Mykhaiło Kovalchuk
Tylko 1 punkt z Jerzmanową
17/10/2021 2:57
Legnica 16 października 2021 godz.16:00

Konfeks Legnica - Sokół Jerzmanowa 3:3 (2:1)

Przerywacz, Krupa (Konfeks) - Woźniak, Wojtowicz, Korczak (Jerzmanowa)
Korczak, Woźniak (Jerzmanowa)

Bramki dla Konfeksu: 1:0 Cichy 2 min, 2:0 Przerywacz 30 min, 3:2 Jarosław Havryliuk

Sędzia:

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 2. minucie spotkania Maciej Swędzikiewicz wykonywał rzut wolny, jego strzał sparował bramkarz gości, który był bezradny przy dobitce Norberta Cichego. W 10. minucie spotkania ładny strzał z 25 metrów oddał Żychoniuk, jednak piłka minimalnie minęła okienko bramki. W 15. minucie rozgrywający dobry mecz Mateusz Zieliński przeprowadził ładną indywidualną akcję, a jego strzał z 18 metrów trafił w słupek. Dwie minuty później Michał Grządkowski oddał mocny strzał z 15 metrów, który obrońca gości wybił z linii bramkowej. W 29. minucie ładną asystą popisał się Swędzikiewicz, a Paweł Przerywacz zdobył gola na 2:0. W końcówce 1. połowy w dalszym ciągu posiadamy przewagę, ale niepotrzebnie narażamy się na kontrę w 39. minucie tracąc bramkę po strzale Damiana Bańka. W 44. minucie Swędzikiewicz uderza z 10 metrów, ale jego strzał ponownie z linii bramkowej wybija obrońca.

W 47. minucie spotkania wyróżniający się zawodnik Piotr Nowak oddaje ładny strzał, jednak piłka znów ląduje na słupku. Mści się to w 50. minucie spotkania, gdy gości znów po kontrze zdobywają wyrównującą bramkę po strzale Kubskiego. Dwie minuty później bardzo ładnie w polu karnym uwolnił się od obrońców Przerywacz, jednak z 7 metrów strzelił obok słupka. W 71. minucie Piotr Nowak z 10 metrów strzela ponownie w słupek. W tym meczu mamy 4 słupki, natomiast gości strzelają raz w poprzeczkę. W 81. minucie spotkania Jarosław Havryliuk wykorzystuje sytuację i daje nam prowadzenie 3:2. Niestety 2 minuty później tracimy bramkę po strzale Chwałczyńskiego i mecz kończy się remisem 3:3.

W przekroju całego meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, mieliśmy jednak pecha (4 słupki) i dlatego tylko zremisowaliśmy. Trzeba jednak przyznać, że zespół gości prezentował się dobrze i był trudnym przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że pech opuści nas w kolejnym meczu, który rozegramy w sobotę o godzinie 15:00 z drużyną Przyszłość w Prusicach.

Konfeks
: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Freidenberg, Nowak, Żychoniuk, Przerywacz (62 min Pitner), Zieliński, Krupa, Chruściński (70 min Havryliuk), Cichy
Kolejna przegrana
10/10/2021 22:58
Kochlice 9 października 2021 godz.16:00

Iskra Kochlice - Konfeks Legnica 6:3 (4:1)

Freidenberg (Konfeks)

Bramki dla Konfeksu: Przerywacz 36 min, Norbert Cichy 66 min, Pitner 73 min

Sędzia: Witkowski Maiusz (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.100

W meczu z liderem rozgrywek nasz zespół wystąpił osłabiony, ponieważ nie było kapitana zespołu Michała Grządkowskiego oraz Piotra Bazana. Od początku spotkania nasz zespół grał bardzo nerwowo i w ciągu 30 minut straciliśmy w bardzo prosty sposób 4 bramki. Gdy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty nasz zespół opanował nerwy i podjął walkę z przeciwnikiem. Wynikiem tego była bramka Pawła Przerywacza w 36. minucie.
W drugiej połowie straciliśmy kolejną bramkę, ale następnie w ciągu 7 minut Norbert Cichy i Kamil Pitner strzelili 2 bramki i stan meczu był 5:3 dla Iskry. Wydawało się, że mamy jeszcze szansę na odmienienie losów meczu, ale wtedy kolejny fatalny błąd popełnił nasz obrońca, który podarował piłkę przeciwnikowi, a ten skorzystał z prezentu i strzelił gola.

W przekroju całego meczu zespół Iskry był lepszy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Szkoda tylko, że w prosty sposób tracimy bramki. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu zwyciężymy.
Mecz z Sokołem Jerzmanowa rozegramy na własnym boisku w sobotę 16.10 o godzinie 16:00.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Freidenberg, Nowak (70 min Narewski), Zieliński (60 min Pitner) - Przerywacz ( 89 min Havryliuk), Żychoniuk, Zieliński, Cichy, Kulikowski, Chruściński (78 min Strzelczyk)
3 punkty z Zametem
03/10/2021 2:07
Legnica 2 października 2021

Konfeks Legnica - Zamet Przemków 2:0 (1:0)

Kacper Oruba (Zamet)

Bramki: Paweł Przerywacz 33 min i 75 min

Sędzia:

W meczu z Zametem w pierwszej jedenastce Konfeksu wystąpiło 8 młodzieżowców, a w osiemnastce meczowej było 14 młodzieżowców. Widać po tym, że skład naszego zespołu jest typowo młodzieżowy.

Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i mogliśmy bardzo szybko rozstrzygnąć losy meczu. Niestety, wciąż w naszym zespole szwankuje skuteczność. Wypada wspomnieć, że Paweł Przerywacz miał dwie stuprocentowe sytuacje w 14 i 24 minucie, a Piotr Nowak w 32. minucie także znalazł się w świetnej sytuacji bramkowej, której jednak nie wykorzystał. Objęliśmy prowadzenie w 33. minucie spotkania, gdy Paweł Przerywacz wykorzystał sytuację bramkową i wyszliśmy na prowadzenie 1:0. W 39. minucie Maciej Swędzikiewicz wykonał rzut wolny z 35 metrów, trafił jednak w spojenie słupka z poprzeczką.

W drugiej połowie spotkania oprócz 10 minut także zdecydowanie dominowaliśmy na boisku. W 67. minucie Konrad Chruściński oddał ładny strzał z 20 metrów w długi róg, który wylądował na słupku. W 75. minucie Paweł Przerywacz otrzymał świetne podanie od naszego pomocnika, wyszedł sam na sam z bramkarzem, kiwając go i strzelając do pustej bramki na 2:0.

Zespół Zametu Przemków to bardzo doświadczona drużyna, mająca w większości zawodników ogranych na tym poziomie. Zespół gości do końca walczył o poprawę wyniku, jednak bezskutecznie. W sumie było zasłużone zwycięstwo Konfeksu, który awansował na 10. miejsce w tabeli.
W kolejnym meczu 9 października o godzinie 16:00 gramy w Kochlicach z liderem rozgrywek, który odniósł komplet 8 zwycięstw.

Konfeks: Podolak - Chruściński (Pitner 80 min), Grządkowski, Nowak (Strzelczyk 84 min), Kulikowski - Zieliński (Downar 70 min), Przerywacz, Cichy, Swędzikieiwcz, Freidnberg - Krupa.
Zamet: Kuźmiak - Krawiec, Piech, Dryja, Pilarek - Drzazga, Kleszczewnik, Sinkiewicz, Rodak, Nowik - K.Oruba.
Festyn z okazji 50-lecia KS Konfeks Legnica
27/09/2021 12:01
W dniu 25.09 na stadionie KS Konfeks Legnica odbył się festyn z okazji 50-lecia naszego klubu, które przypada 02.12.2021 r. W związku z tym, że chcieliśmy spotkać się z jak największą rzeszą naszych byłych i obecnych zawodników, trenerów, działaczy i sympatyków naszego Klubu festyn ten odbył się wcześniej. Był on organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legnica. Na uroczystościach obecny był wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. Podczas uroczystego otwarcia festynu pan Krzysztof Duszkiewicz wręczył naszemu klubowi paterę z okazji 50-lecia naszego klubu.

Pierwszym punktem naszej imprezy była prezentacja nowego hymnu Konfeksu w wykonaniu Aleksandry Zań. Słowa napisała Aleksandra Zań, a kompozytorem jest Maciej Janus. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu hymn bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

W kolejnym punkcie swój mini recital dała dobrze zapowiadająca się młoda wokalistka Pola Muchowska, która za swój występ została nagrodzona dużymi brawami. Następnie dyrektor klubu Piotr Potycz w obecności prezesa Marka Kucharskiego, wiceprezesa Włodzimierza Przysłupskiego, członka zarządu Jerzego Pawliszczego oraz Marcina Robaka dokonał prezentacji naszych wszystkich drużyn. Wszyscy przybyli na tę uroczystość zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki. Była to duża frajda dla naszych młodych zawodników, że były reprezentant Polski, dwukrotny król strzelców Ekstraklasy, wychowanek naszego klubu wręczał im upominki. Następnie swój recital zaprezentowała Weronika Kwaśny, znana legnicka piosenkarka osiągająca sukcesy w skali kraju. Wypada nadmienić, że Weronika to żona naszego byłego zawodnika Damiana Kwaśnego.

Podczas całego pikniku były różnego rodzaju animacje i zawody piłkarskie, była zjeżdżalnia, dmuchany zamek, wata cukrowa, malowanie twarzy, modelowanie balon?w w barwach klubowych, bańki mydlane, postacie z bajek. Była również możliwość zobaczenia z bliska wozu strażackiego, wejścia do środka i rozmowy z legnickimi strażakami, za co bardzo dziękujemy. Oczywiście był też grill, pyszne ciasta, napoje i owoce oraz pizza ufundowana przez pizzerię Siostry Pepperoni, która znajduje się przy al. Rzeczypospolitej 125 (tel.: 535 338 890).

Marcin Robak przebrał się w strój piłkarski i podczas pikniku grał z naszymi najmłodszymi zawodnikami w piłkę, co było dla nich dużą atrakcją. Następnie dyrektor klubu zaprezentował naszych dwóch wybitnych wychowanków: Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka - byłych reprezentantów Polski. Byli oni w komisji konkursowej w quizie o historii Konfeksu. W konkursie uczestniczyło 3 zawodników, wygrał Adrian Rząsa przed Michałem Grządkowskim i Stanisławem Górskim. Wszyscy z nich otrzymali upominki z rąk naszych wybitnych wychowanków. Wypada nadmienić, że w dalszej części naszych uroczystości przybył także Krzysztof Łacina - pierwszy wychowanek, który zagrał w reprezentacjach młodzieżowych Polski. Kolejnym punktem programu była możliwość zadawania pytań przez zgromadzonych Marcinowi Robakowi i Grzegorzowi Bartczakowi. Można było się dowiedzieć wielu ciekawych informacji od tych zawodników.

W dalszej części programu wystąpiła Aleksandra Zań - piosenkarka, animatorka, która wzięła udział w programie Szansa na sukces. Pani Ola to mama jednego z naszych zawodników. Występ pani Oli był bardzo ciekawy i podobał się zgromadzonej publiczności. Kolejnym punktem programu był występ Michała Brzezickiego - freestylera zajmującego się m.in. pokazami żonglerki piłką nożną. Jest to jeden z najlepszych specjalist?w w Polsce. Wypada nadmienić, że to również wychowanek Konfeksu, który zapisał się w historii naszego klubu zdobyciem 10 bramek w jednym meczu drużyny młodzieżowej. Pokaz Michała bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym, a najbardziej naszym najmłodszych zawodnikom. Następnie Michał przeprowadził warsztaty piłkarskie dla wszystkich chętnych.

W dalszej części festynu po raz drugi zaprezentowała się Pola Muchowska, której mamą jest Iwona Muchowska - nasza była pierwszoligowa zawodniczka w tenisie stołowym, a tatą jest Paweł Muchowski - nasz były zawodnik, a obecny trener tenisa stołowego. Podczas imprezy przedstawiliśmy na scenie wszystkich obecnych na stadionie byłych zawodników, trenerów i działaczy naszego klubu, którzy z tej okazji otrzymali okolicznościowe nagrody.

W końcowej części pikniku wystąpił zespół Bella Canzone, który dał piękny mini-koncert. Ostatnim punktem programu była zumba dla dzieci, która miała trwać 30 minut, a została przedłużona ze względu na duże zainteresowanie dzieci i ich piękny taniec. Nasza impreza była nagrywana kamerą z dronem, który unosił się nad naszym obiektem. Powstanie teledysk do hymnu Konfeksu z najciekawszymi ujęciami z naszego festynu, który udostępnimy po zmontowaniu. Podczas całej imprezy był obecny Marcin Robak wraz z żoną Patrycją oraz synami Frankiem i Antkiem, którzy brali czynny udział w grach dla dzieci i świetnie się bawili.

Dziękujemy pani Ewie Szczecińskiej-Zielińskiej za dużą pomoc w organizacji pikniku oraz Urzędowi Miasta Legnica. Dziękujemy także Fundacji ESPA za pomoc przy ufundowaniu nagród.
*******************************
Podziękowanie dla Saller - Polska Dominik Łysak
KS Konfeks Legnica bardzo dziękuje firmie Saller - Polska Dominik Łysak za wykonanie pięknego baneru o wymiarach 18 x 6 m z okazji 50-lecia naszego Klubu.
Jest to bardzo piękny baner, który dodaje kolorytu stadionowi przy ul. Grabskiego. Jeszcze raz dziękujemy za ten miły gest panu Dominikowi Łysakowi.

Podziękowanie dla TZO24
KS Konfeks Legnica bardzo dziękuje firmie TZO24 w Legnicy za montaż baneru z okazji 50-lecia naszego klubu. Dzięki temu nasz stadion przybrał odświętny wystrój. W załączeniu zdjęcie baneru. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Gorąco dziękujemy też wszystkim rodzicom, zawodnikom, trenerom, działaczom oraz sympatykom naszego klubu za wzięcie udziału w naszych uroczystościach. Robimy to zawsze dla Was, żebyście mieli satysfakcję z gry w naszym Klubie i uczestniczenia w życiu Klubu poprzez czynny udział, kibicowanie i dopingowanie naszych drużyn. Za wszystko serdecznie dziękujemy, ponieważ bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady działać z sukcesami przez 50 lat, wychowując przez ten czas ok. 10 000 młodych sportowców. Niektórzy grali w naszym Klubie kilka dni, tygodni, a niektórzy wiele lat, osiągając duże sukcesy sportowe włącznie z reprezentowaniem barw Polski na arenie międzynarodowej. Jest to duża satysfakcja dla naszego Klubu, że mieliśmy ze wszystkimi z was możliwość współpracy przez półwieku i liczymy na dalszy rozwój naszego klubu. Liczymy też na pomoc Urzędu Miasta przy realizacji remontu naszego obiektu, zdecydowanie większą pomoc finansową dla klubu, kt?ry przez swoją 50-letnią działalność według nas na to zasługuje.

Na naszym facebooku oraz na naszej stronie internetowej możecie znaleźć wiele materiał?w z festynu, znajdują się one także na stronach legnickich portali: e-legnickie.pl i lca.pl .Prosimy także wszystkich, którzy nagrywali materiały z tej uroczystości o przesyłanie ich na maila klubu: ks.konfeks@onet.eu .
Bez punktów z Kłębanowicami
26/09/2021 23:36
Legnica 26 września 2021

Konfeks Legnica - Zryw Kłębanowice 1:2 (1:0)

Jakub Krupa, Narewski (Konfeks), Baszak, Luzan (Zryw)

Bramki: 1:0 Zieliński 35 min, 1:1 Luzan 45+1 min, 1:2 Myszogląd

Sędzia: Piotr Zając (Podokręg Legnica)

Mecz w wykonaniu dwóch zespołów stał na bardzo niskim poziomie, nie przystającym do klasy okręgowej. Wypada tylko wspomnieć, że mecz się odbył i trzeba o nim szybko zapomnieć.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra 02.10 o godzinie 16:00 na własnym boisku z Zametem Przemków.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Freidenberg, Narewski ( 56 min Nowak), Zieliński (80 min Rychlicki, Strzelczyk (32 min Zychowiak), Krupa, Chruściński (66 min Downar), Kulikowski (71 min Pitner), Bazan