Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Porażka na zakończenie rundy
14/11/2021 21:14
Serby 13 października 2021 godz.14:30

Liga Okręgowa

Zawisza Serby - Konfeks Legnica 6:2 (3:1)

Swędzikiewicz, Narewski (Konfeks), Kuźmin (Serby)

Bramki dla Konfeksu: 1:1 Przerywacz 20 min, 5:2 Chruściński 87 min

Sędzia: Krzysztof Kuczała (Del. Głogów)

Widzów: ok.50

W ostatnim meczu rundy jesiennej wystąpiliśmy w bardzo osłabionym składzie, z różnych powodów nie mogło zagrać w tym meczu 4 podstawowych zawodników. Odbiło się to na poziomie gry naszej drużyny i w meczu z mocnym przeciwnikiem ponieśliśmy porażkę . Mecz od początku ułożył się dla nas źle ,ponieważ już w 2 minucie straciliśmy bramkę z rzutu karnego. Wyrównująca bramkę strzelił Paweł Przerywacz w 20 minucie meczu. Następne gole straciliśmy w 27 i 28 minucie i do przerwy przegrywaliśmy 1:3. W drugiej połowie spotkania ładną bramkę dla naszego zespołu z 16 metrów mocnym strzałem strzelił Konrad Chruściński.
W sumie jednak zasłużona porażka naszego zespołu.
Rundę jesienną zakończyliśmy na 9 miejscu w tabeli mając zdobytych 17 punktów.
W chwili obecnej będą prowadzone treningi do końca listopada. Natomiast przygotowania do rundy wiosennej rozpoczniemy w dniu 10.01.2022.
Mamy nadzieję na bardzo dobre przygotowanie naszego młodego zespołu do rozgrywek wiosennych.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Downar (Cerolewicz 75 min), Nowak, Cichy, Narewski, Strzelczyk, Zieliński (Chruściński 70 min), Żychoniuk, Przerywacz (Havryliuk 84 min)
Punkt z Orlą
11/11/2021 18:26
Legnica 11 listopada 2021 godz.14:00

Konfeks Legnica - Orla Wąsosz 2:2 (2:1)

Bramki dla Konfeksu : 1:0 Narewski 16 min, 2:1 Narewski 41 min.

Przerywacz, Swędzikiewicz, Kulikowski, Narewski, Krupa (Konfeks), Kosinski (Orla)
Pitner (Konfeks)

Sędzia: Szczyrbaty Piotr (Del.Lubin)

Widzów: ok.80

W 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasz zespół rozegrał mecz z wiceliderem rozgrywek , bardzo mocnym zespołem Orla Wąsosz . Przed spotkaniem odegrano Hymn Polski. Tradycyjnie w 18-ce meczowej naszego zespołu było aż 15 młodzieżowców. Dla porównania z zespole gości młodzieżowców było tylko czterech. Mecz od początku stał na dobrym poziomie i był ciekawym widowiskiem piłkarskim. Obydwa zespoły dążyły do zwycięstwa i stwarzały wiele groźnych sytuacji. W 16 minucie spotkania nasz zespół przeprowadził bardzo ładną akcję zespołową, gdy Piotr Nowak popisał się bardzo ładnym podaniem do Konrada Narewskiego , który pewnym strzałem obok słupka zdobył gola. Zespół gości wyrównał w 36 minucie spotkania gdy Dawid Makieła wykorzystał dobre podanie w pole karne i zdobył wyrównującą bramkę. Nasz zespół zareagował bardzo dobrze, stworzyliśmy dwie groźne sytuacje bramkowe. Paweł Przerywacz uwolnił się z pod opieki przeciwnika i znajdując się sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał tej stytuacji. W 41 minucie Konrad Narewski zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu popisując się precyzyjnym strzałem w róg bramki.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od wzajemnych ataków. Jednak w 58 minucie popełniliśmy prosty błąd w ustawieniu i Kamil Pitner w akcji ratunkowej nie przepisowo zatrzymał napastnika gości za co otrzymał czerwoną kartkę. W tym momencie sytuacja dla naszego zespołu diametralnie się zmieniła, tym bardziej ,że Marcel Kopeć z Orli Wąsosz w 61 minucie doprowadził do wyrównania. Grając w osłabieniu graliśmy mądrze,konsekwentnie i z wielką determinacją. W konsekwencji tego mecz zakończył się remisem 2:2, który musi cieszyć , ponieważ graliśmy z jednym z głównych kandydatów do awansu do IV ligi.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra już w sobotę na wyjeździe o godz.14:30 z Zawiszą Serby ,która aktualnie klasuje się na 3 miejscu w tabeli.

Konfeks: Podolak - Pitner, Grządkowski, Swędzikiewicz, Downar (Cerolewicz 83 min), Krupa, Cichy, Kulikowski, Narewski (Zieliński 60 min), Nowak (Freidenburg 68 min), Przerywacz (Strzelczyk 89 min)
Kolejna porażka
07/11/2021 23:40
7 października 2021 godz.14:30

Gwardia Białołęka - Konfeks Legnica 4:3 (3:0)

Żychoniuk, Grządkowski, (Konfeks) - Kierkiewicz (Białołęka)

Bramki dla Konfeksu: 4:1 Przerywacz 56 min, 4:2 Narewski 57 min, 4:3 Cichy 89 min

Sędzia: Krzysztof Kuczała (Del.Głogów)

Mecz naszych seniorów odbył się przy mocnym i porywistym wietrze, co miało wpływ na przebieg gry. Gospodarze wykorzystali w pierwszej połowie grę z wiatrem i objęli prowadzenie 3:0. Po zmianie pól nasz zespół dążył do zmiany niekorzystnego wyniku. Zdobyliśmy w tej części gry 3 bramki, niestety tracąc jedną i przegraliśmy mecz 4:3. Ozdobą tego meczu była piękna bramka Konrada Narewskiego z 25 metrów okienko. W tym meczu nasz zespół wystąpił poważnie osłabiony, ponieważ z powodu choroby nie mogli grać: Konrad Chruściński, Jakub Krupa, Mateusz Zieliński natomiast z innych przyczyn nie mógł wystąpić Kacper Freidenberg.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższy czwartek 11 listopada o godz.14:00 gdy na własnym boisku będziemy podejmować wicelidera rozgrywek Orlę Wąsosz.
Mamy nadzieję ,że w tym meczu wystąpimy w pełnym składzie i odniesiemy zwycięstwo.

Konfeks: Podolak - Pitner, Grządkowski, Swędzikiewicz, Downar (Havryliuk 60 min), Cichy, Kulikowski, Nowak (Strzelczyk 80 min), Żychoniuk, Narewski (Cerolewicz 60 min), Przerywacz
Cenne 3 punkty
31/10/2021 23:14
Legnica 30 października 2021 godz.15:00

Konfeks Legnica - KS Legnickie Pole 4:1 (2:1)

Bramki dla Konfeksu 1:0 Szalwich samobójcza 11 min, 2:0 Przerywacz 36 min, 3:1 Przerywacz 66 min, 4:1 Przerywacz 88 min

Kulikowski, (Konfeks) - Wójtów, Skwarek, M.Wasilewski (Legnickie Pole)
Wójtów, Skwarek (Legnickie Pole)

Sędzia: Woźny Łukasz (Del. Legnica)

W 11 minucie spotkania Michał Grządkowski wykonywał rzut rożny. Do jego mocno uderzonej piłki wyskoczyło kilku zawodników i wtedy Michał Szalwich skierował piłkę do własnej bramki. Konfeks cały czas atakował i w 19 minucie mógł podwyższyć rezultat na 2:0 jednak jego strzał obronił dobrze grający tego dnia bramkarz gości Mateusz Woliński. Goście swoją szansę mieli minutę później gdy Marcin Wasilewski wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, jednak Mikołaj Podolak świetnie obronił jego strzał. Rezultat na 2:0 podwyższył Paweł Przerywacz gdy otrzymał świetne podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę. W 45 minucie spotkania goście zdobyli bramkę gdy do piłki uderzonej z rzutu rożnego wyskoczył Bartosz Mach i strzałem głową zdobył wyrównującą bramkę. W 52 minucie spotkania Przerywacz znów był sam na sam z bramkarzem który broni jego strzał. W 66 minucie spotkania świetnie spod opieki dwóch zawodników uwolnił się Paweł Przerywacz i pewnie zdobył bramkę na 3:1.
Kolejne minuty to w dalszym ciągu dominacja naszego zespołu i kolejne dwie świetne sytuację bramkowe, których nie wykorzystuje Konrad Narewski oraz Maciej Swędzikiewicz .
Zespół gości mógł zdobyć bramkę w jedynej groźnej sytuacji w 2 połowie spotkania gdy Marcin Wasilewski strzelał na bramkę naszego zespołu,ale znów dobrą interwencją popisał się Podolak. Wynik końcowy spotkania na 4:1 w 88 minucie ustalił Przerywacz strzelając swoją 3 bramkę w tym meczu. W sumie zasłużone zwycięstwo Konfeksu, a różnica 3 bramek na naszą korzyść jest jak najbardziej sprawiedliwa. Wypada nadmienić ,że w tym meczu w 18-osobowej kadrze w naszym zespole było, aż 15 młodzieżowców. Po tym spotkaniu Konfeks awansował na 8 miejsce w tabeli.
Mamy nadzieję na kolejny udany występ w kolejnym meczu ,który rozegramy w dniu 07.11 o godz.14.30 z Gwardią Białołęka na wyjeździe.

Konfeks: Podolak - Pitner, Grządkowski, Freidengerg, Swędzikiewicz, Krupa, Chruściński (Strzelczyk 87 min), Kulikowski, Nowak (Narewski 65 min), Downar (Cerolewicz 77 min), Przerywacz
6 bramek Pawła Przerywacza !!
24/10/2021 0:17
Prusice 23 października 2021 godz.15:00

Przyszłość Prusice - Konfeks Legnica 6:7 (1:6)

Kulikowski, Cerolewicz (Konfeks) - Pawlusiński, Pałka, Sojka, Hupental (Prusice)
Pałka (Prusice)

Bramki dla Konfeksu: Przerywacz - 6 (3, 6, 9, 25, 35 i 48 min), Piotr Nowak 37 min

Sędzia: Piotr Zając (Del. Legnica)

Mecz w Prusicach naszych seniorów miał niezwykły, niespotykany przebieg. Był to mecz, który przejdzie do historii naszego Klubu, ponieważ w ciągu 50 lat istnienia klubu nie zdarzyło się takie spotkanie.

Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się kapitalnie. W 3. minucie Paweł Przerywacz strzałem z 25 metrów zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu. Trzy minuty później Paweł oddaje strzał z 20 metrów, który także przynosi nam bramkę. Po kolejnych 3 minutach w 9. minucie prowadzimy 3:0, gdy przerywacz wyprzedza obrońców i znajdując się sam na sam z bramkarzem zdobywa 3. bramkę. W 25. minucie kolejnym pięknym strzałem z 30 metrów w okienko popisuje się Paweł, zdobywając swoją 4. bramkę w tym meczu. Goście odpowiadają bramką w 34. minucie, którą zdobywa Bylina. Odpowiedź naszego zespołu jest błyskawiczna, bo już minutę później Paweł Przerywacz oddaje mocny strzał z 25 metrów w róg bramki i zdobywa swoją 5. bramkę. Dwie minuty później Piotr Nowak podwyższa wynik na 6:1 dla Konfeksu, a asystą w tym przypadku popisuje się Paweł Przerywacz, który podaje piłkę na czyste pole i Piotr dopełnia formalności. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 6:1 dla Konfeksu, a Paweł Przerywacz notuje niesamowity wyczyn zdobywając 5 bramek w ciągu 35 minut.

Gdy w 48. minucie kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobywa Paweł Przerywacz podwyższając wynik na 7:1 wszyscy myślą, że ten mecz skończy się dwucyfrówką. W tym momencie nasi zawodnicy byli przekonani, że mecz już jest gładko wygrany. Ambitnie grający gospodarze między 50. a 58. minutą spotkania strzelają 4 bramki i robi się nerwowo, ponieważ wynik meczu to już tylko 7:5. Gospodarze 3 minuty przed końcem zdobywają 6. bramkę i robi się jeszcze bardziej nerwowo, ponieważ wygrywamy już tylko różnicą jednego gola. Na całe szczęście pomimo, że sędzia dolicza do czasu gry 5 minut wynik nie ulega zmianie i wygrywamy ważne spotkanie w Prusicach.
Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Pawła Przerywacza, który zdobywa 6 bramek oraz dodaje do tego świetną asystę przy bramce Nowaka. Na pewno na przebieg spotkania miał wpływ stan płyty oraz mocny wiatr. Jest to kolejna nauka dla naszego zespołu, że powinniśmy być skoncentrowani przez 90 minut, ponieważ dopiero po ich upływie możemy powiedzieć, że mecz jest wygrany.
Na kolejny mecz zapraszamy na nasz stadion przy ul. Grabskiego w najbliższą sobotę, gdy o godzinie 15:00 rozegramy spotkanie z KS Legnickie Pole.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Downar (Strzelczyk 48 min), Pitner, Cichy, Krupa (Żychoniuk 68 min), Nowak, Kulikowski, Przerywacz (Cerolewicz 85 min), Chruściński (Havryliuk 65 min)
Zwycięstwo młodzików
18/10/2021 13:34
Legnica 16 października 2021 godz.11:00

Liga Okręgowa Młodzików

KS Konfeks Legnica - Górnik Polkowice 4:0 (3:0)

Bramki dla Konfeksu: Pichowicz - 2, Franciszek Pietrukiewicz i Wojciech Tekiele po 1

Kolejne zwycięstwo odnieśli nasi młodzicy pokonując wysoko zespół Górnika Polkowice 4:0. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nasz zespół wystąpił w bardzo osłabionym składzie bez kilku czołowych zawodników. Szybko uzyskaliśmy prowadzenie po golu w 6. minucie Wojtka Tekiele. Na 2:0 podwyższył 6 minut p?źniej Franek Pietrukiewicz. W dalszej części spotkania 2 gole zdobył Mikołaj Pichowicz ustalając końcowy wynik meczu na 4:0. W naszym zespole kolejny mecz rozegrał zawodnik z rocznika 2012 Miłosz Kondratowicz, który pomimo 9 lat radził sobie bardzo dobrze ze starszymi przeciwnikami. Po tym spotkaniu znajdujemy się na 3. miejscu w tabeli, mając zdobytych 19 punktów i stosunek bramek 34:7. Na 1. miejscu znajduje się drużyna Chrobrego Głogów, która wyprzedza nasz zespół o 3 punkty. Walka o mistrzostwo w tej grupie rozegra się pomiędzy Chrobrym, Zagłębiem i Konfeksem. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na własnym boisku 23.10.2021 o godzinie 16:00 z Iskrą Kochlice.

Konfeks:: Toś, Franciszek Pietrukiewicz, Pichowicz, Kuczyński, Miłosz Kondratowicz, Wojciech Tekiele, Czarnota, Jurek, Strugała, Marcin Zawiślak, Stanisław Pietrukiewicz, Nowacki, Mykhaiło Kovalchuk
Tylko 1 punkt z Jerzmanową
17/10/2021 2:57
Legnica 16 października 2021 godz.16:00

Konfeks Legnica - Sokół Jerzmanowa 3:3 (2:1)

Przerywacz, Krupa (Konfeks) - Woźniak, Wojtowicz, Korczak (Jerzmanowa)
Korczak, Woźniak (Jerzmanowa)

Bramki dla Konfeksu: 1:0 Cichy 2 min, 2:0 Przerywacz 30 min, 3:2 Jarosław Havryliuk

Sędzia:

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 2. minucie spotkania Maciej Swędzikiewicz wykonywał rzut wolny, jego strzał sparował bramkarz gości, który był bezradny przy dobitce Norberta Cichego. W 10. minucie spotkania ładny strzał z 25 metrów oddał Żychoniuk, jednak piłka minimalnie minęła okienko bramki. W 15. minucie rozgrywający dobry mecz Mateusz Zieliński przeprowadził ładną indywidualną akcję, a jego strzał z 18 metrów trafił w słupek. Dwie minuty później Michał Grządkowski oddał mocny strzał z 15 metrów, który obrońca gości wybił z linii bramkowej. W 29. minucie ładną asystą popisał się Swędzikiewicz, a Paweł Przerywacz zdobył gola na 2:0. W końcówce 1. połowy w dalszym ciągu posiadamy przewagę, ale niepotrzebnie narażamy się na kontrę w 39. minucie tracąc bramkę po strzale Damiana Bańka. W 44. minucie Swędzikiewicz uderza z 10 metrów, ale jego strzał ponownie z linii bramkowej wybija obrońca.

W 47. minucie spotkania wyróżniający się zawodnik Piotr Nowak oddaje ładny strzał, jednak piłka znów ląduje na słupku. Mści się to w 50. minucie spotkania, gdy gości znów po kontrze zdobywają wyrównującą bramkę po strzale Kubskiego. Dwie minuty później bardzo ładnie w polu karnym uwolnił się od obrońców Przerywacz, jednak z 7 metrów strzelił obok słupka. W 71. minucie Piotr Nowak z 10 metrów strzela ponownie w słupek. W tym meczu mamy 4 słupki, natomiast gości strzelają raz w poprzeczkę. W 81. minucie spotkania Jarosław Havryliuk wykorzystuje sytuację i daje nam prowadzenie 3:2. Niestety 2 minuty później tracimy bramkę po strzale Chwałczyńskiego i mecz kończy się remisem 3:3.

W przekroju całego meczu byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, mieliśmy jednak pecha (4 słupki) i dlatego tylko zremisowaliśmy. Trzeba jednak przyznać, że zespół gości prezentował się dobrze i był trudnym przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że pech opuści nas w kolejnym meczu, który rozegramy w sobotę o godzinie 15:00 z drużyną Przyszłość w Prusicach.

Konfeks
: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Freidenberg, Nowak, Żychoniuk, Przerywacz (62 min Pitner), Zieliński, Krupa, Chruściński (70 min Havryliuk), Cichy
Kolejna przegrana
10/10/2021 22:58
Kochlice 9 października 2021 godz.16:00

Iskra Kochlice - Konfeks Legnica 6:3 (4:1)

Freidenberg (Konfeks)

Bramki dla Konfeksu: Przerywacz 36 min, Norbert Cichy 66 min, Pitner 73 min

Sędzia: Witkowski Maiusz (Podokręg Legnica)

Widzów: ok.100

W meczu z liderem rozgrywek nasz zespół wystąpił osłabiony, ponieważ nie było kapitana zespołu Michała Grządkowskiego oraz Piotra Bazana. Od początku spotkania nasz zespół grał bardzo nerwowo i w ciągu 30 minut straciliśmy w bardzo prosty sposób 4 bramki. Gdy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty nasz zespół opanował nerwy i podjął walkę z przeciwnikiem. Wynikiem tego była bramka Pawła Przerywacza w 36. minucie.
W drugiej połowie straciliśmy kolejną bramkę, ale następnie w ciągu 7 minut Norbert Cichy i Kamil Pitner strzelili 2 bramki i stan meczu był 5:3 dla Iskry. Wydawało się, że mamy jeszcze szansę na odmienienie losów meczu, ale wtedy kolejny fatalny błąd popełnił nasz obrońca, który podarował piłkę przeciwnikowi, a ten skorzystał z prezentu i strzelił gola.

W przekroju całego meczu zespół Iskry był lepszy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Szkoda tylko, że w prosty sposób tracimy bramki. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu zwyciężymy.
Mecz z Sokołem Jerzmanowa rozegramy na własnym boisku w sobotę 16.10 o godzinie 16:00.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Freidenberg, Nowak (70 min Narewski), Zieliński (60 min Pitner) - Przerywacz ( 89 min Havryliuk), Żychoniuk, Zieliński, Cichy, Kulikowski, Chruściński (78 min Strzelczyk)