Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Ostatni sparing
28/02/2022 15:10
Legnica 26 lutego 2022 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks Legnica - KS Męcinka 4:1 (1:0)

Bramki: Cerolewicz,Downar,Swędzikiewicz, Zieliński.

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek nasi seniorzy pokonali lidera Klasy A KS Męcinka 4:1. Był to ciekawy mecz, ponieważ w zespole gości występuje wielu zawodników którzy grali w wyższych klasach rozgrywkowych . Na tle bardzo doświadczonego zespołu gości nasz młody zespół wypadł dobrze i był zespołem, który wygrał zasłużenie. Wypada nadmienić, że w naszym zespole nie wystąpiło dwóch czołowych zawodników Paweł Przerywacz i Piotr Nowak.
W pierwszej połowie bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Cerolewicz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Na 2:0 po przerwie podwyższył Downar po ładnej asyście Zielińskiego.
Kilka minut później zespół gości zdobył kontaktową bramkę. Nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli bramką Maćka Swędzikiewicza, który wyprowadził nas zespół na 3:1.
Wynik meczu ustalił pięknym strzałem głową Zieliński. W naszym zespole wystąpił Aleksander Jazowiecki, którego drużyna powitała z radością.
Liczymy, że Olo będzie mocnym punktem naszego zespołu.
Tradycyjnie w naszym zespole wystąpiło 18 zawodników , którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Pierwszy mecz mistrzowski rozegramy w najbliższą sobotę 05.03 na własnym boisku o godz.15:00 z zespołem Zadzior Buczyna.
Serdecznie zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Popularny Olo znów w Konfeksie
25/02/2022 20:31
Miło nam poinformować, że po pół rocznej przerwie do naszego Klubu wrócił Jazowiecki Aleksander.
Olo to nasz wychowanek, który w Konfeksie grał od najmłodszych lat, grając we wszystkich kategoriach wiekowych.
Jest zawodnikiem bardzo lubianym przez kolegów, trenerów i działaczy.
Cieszymy się z jego powrotu i życzymy zadowolenia z gry w naszym Klubie
Promocja książki - Miedź Legnica 50 lat
21/02/2022 14:51
W dniu 18.02.2022 siedzibę naszego klubu odwiedzili Marcin Makuch i Mariusz Bach autorzy książki pt. Miedź Legnica pół wieku piłkarskiego klubu.
Autorzy książki wręczyli Piotrowi Potyczowi jeden egzemplarz książki w podziękowaniu za pomoc przy jej powstaniu. W czasie godzinnej rozmowy poruszyliśmy wiele tematów piłkarskich w tym przede wszystkim związanych z tym wydawnictwem.
Zachęcamy wszystkich kibiców piłkarstwa do zakupu tej książki, która zawiera wiele ciekawych informacji, statystyk, zdjęć z 50-letniej historii Miedzi Legnica.

Piotr Potycz
Miłosz zaproszony do Lecha Poznań !
21/02/2022 14:47
Kolejne powołanie na Turniej do Lecha Poznań otrzymał nasz zawodnik Miłosz Kondratowicz.

Weźmie on udział w turnieju Winter Cup 2022, który odbędzie się w dniach 26-27.02.2022.
Kolejny sparing seniorów
21/02/2022 14:45
W kolejnym meczu sparingowym nasi seniorzy spotkali się z drużyną Dąb Siedliska, która jest o krok do awansu do klasy Okręgowej. Mecz został rozegrany przy porywistym wietrze, który zdecydowanie utrudniał grę obu drużyn.
Mimo to zdecydowaliśmy się na grę, żeby zawodnicy mieli jak najwięcej rozegranych meczy przed sezonem.
Mecz zakończył się wynikiem 2:2 po dwóch pięknych bramkach Piotra Nowaka.
Tradycyjnie trener Oleśkiewicz dał pograć 18 zawodnikom z naszej drużyny. Przypominamy, że za 2 tygodnie rozegramy pierwszy mecz mistrzowski, który odbędzie się na naszym stadionie w dniu 05.03.2022 sobota o godzinie 15:00.
Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Zadzior Buczyna.
Witamy Łukasza w Konfeksie !
07/02/2022 15:12
Miło nam poinformować, że nowym naszym zawodnikiem został Łukasz Jahołkowski.
Łukasz to doświadczony zawodnik grający na pozycji środkowego obrońcy.
Ma 187 cm wzrostu i dotychczas grał m.in. w zespole Piast Bolków w lidze okręgowej oraz w zespole KS Fiuka Piotrowice.

Cieszymy się, że Łukasz dołączył do naszego zespołu i życzymy mu bardzo dobrej gry w KS Konfeks Legnica.
Sparing z Prochowiczanka
07/02/2022 15:10
4 lutego 2022 kolejny mecz sparingowy rozegrani nasi seniorzy. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu był czołowy zespół IV Ligi Prochowiczanka Prochowice. Goście wygrali 4:1 (1:1)
W zespole Prochowiczanki grało aż 5 naszych byłych zawodników Kamil Wójcik, Adrian Wójcik, Marek Trochanowski, Olivier Dańczak i Dominik Pazio.
Pierwsza połowa spotkania była dobra w naszym wykonaniu i zakończyła się remisem 1:1. W tej części spotkania prowadzenie dla naszego zespołu zdobył Paweł Przerywacz, a wypada nadmienić ,że mieliśmy jeszcze 3 100% sytuacje bramkowe. Zespół Prochowiczanki także stwarzał sobie dogodne sytuacje bramkowe i po jednej z nich wyrównali stan spotkania na 1:1.
Trener Eugeniusz Oleśkiewicz miał do dyspozycji 18 zawodników i w 2 połowie zrobił dużo zmian ww drużynie. Odbiło się to na poziomie naszej gry, a doświadczony zespół Prochowiczanki skrupulatnie to wykorzystał. Wypada nadmienić, że 3 bramki dla zespołu z Prochowic zdobyli nasi byli zawodnicy Trochanowski, Dańczak i Kamil Wójcik.
Był to pożyteczny sparing dla naszej młodej drużyny , która z każdym takim meczem powinna nabierać doświadczenia. W sumie zasłużone zwycięstwo drużyny z Prochowic i pożyteczna lekcja dla naszego zespołu.
Smutne wiadomości
01/02/2022 13:17
Z przykrością informujemy, że w dniu 28.01.2022 zmarł nasz były zawodnik sekcji piłki nożnej Ryszard Kędziora.
Rysiek był pomocnikiem naszego klubu i w barwach Konfeksu rozegrał ponad 200 spotkań.
Ryszard Kędziora grał w barwach naszego klubu w latach 1970-80 po zakończeniu gry w naszym Klubie był trenerem drużyn młodzieżowych KS Konfeks Legnica.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 03.02.2022 o godz. 10:30 na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy.
Z głębokim żalem żegnamy Ryśka, a bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.

*********************************************

Drugą smutną wiadomością jest informacja o śmierci Ryszarda Kity, który występował w KS Konfeks Legnica oraz Miedzi Legnica.
Ryszard Kita grał w naszym zespole na pozycji środkowego obrońcy w latach 70-tych .
Rozegrał w barwach naszego klubu ponad 150 spotkań. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 02.02.2022 o godz.12:00 w Rzeszotarach .
Z głębokim żalem żegnamy Ryszarda, a bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.