This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Najbliższy mecz
Ostatni mecz
Tabela 2021/2022
1 Iskra Kochlice 73
2 Orla Wąsosz 65
3 Zawisza Serby 55
4 Sokół Jerzmanowa 50
5 Błękitni Koskowice 47
6 Czarni Rokitki 39
7 Konfeks Legnica 34
8 Górnik Lubin 33
9 KS Legnickie Pole 33
10 Zryw Kłębanowice 31
11 Zamet Przemków 28
12 Płomień Radwanice 26
13 Gwardia Białołęka 25
14 LZS Buczyna 22
15 Przyszłość Prusice 11
16 Orkan Szczedrzykowice 0
więcej
26 kolejka 14.05.22
Zryw - Iskra 2:6
Czarni - Legnicke Pole 1:1
Koskowice - Buczyna 7:2
Górnik - Orla 2:4
Gwardia - Płomień 2:3
Konfeks - Prusice 12:1
Zamet - Sokół 1:2
27 kolejka 21.05.22
Gwardia - Czarni
Serby - Górnik
Sokół - Iskra
Legnicke Pole - Konfeks
Orla - Płomień
Prusice - Zamet
Koskowice - Zryw
Snajperzy 2021/2022
Przerywacz Paweł 28
Swędzikiewicz Maciej 5
Narewski Konrad 4
Norbert Cichy 4
Nowak Piotr 4
Grządkowski Michał 2
Zieliński Mateusz 2
Krupa Jakub 2
Bukowski Jan 2
Pitner Kamil 1
Żychoniuk Mateusz 1
Havryliuk Jarosław 1
Chruściński Konrad 1
Cerolewicz Jakub 1
Jazowiecki Aleksander 1
Szlęk Leon 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie działalności naszego Klubu przekazując 1% swojego podatku dochodowego za 2021 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2007-2017.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!
Wiadomości
Juniorzy młodsi liderem
29/03/2022 11:19
Legnica 26 marca 2021 godz.11:00

Juniorzy młodsi III Liga Okręgowa

KS Konfeks Legnica - Zamet Przemków 3:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Tekiele, Marcel Zwiński i Olaf Kondratowicz po 1

Juniorzy młodsi Konfeksu Legnica podejmowali na własnym boisku drużynę Zametu Przemków.
Drużyna Zametu przed tym spotkaniem miała tak samo jak Konfeks dwa zwycięstwa w dwóch spotkaniach. Na początku spotkania przewagę posiadał zespół gości, nie wykorzystali oni dwęch dobrych sytuacji. Po pierwszych 10 minutach spotkania do głosu dochodzą zawodnicy Konfeksu, co skutkuje stworzeniem sytuacji bramkowych. Jedna z nich w 22 minucie spotkania kończy się bramką na 1:0 po świetnym uderzeniu z woleja z 16m Arkadiusza Tekiele. Zespół Gospodarzy cały czas posiada przewagę jednak oba zespoły stwarzają największe zagrożenie po kontratakach. Przed przerwą oba zespoły mają szanse strzelić bramkę jednak ich nie wykorzystują.
Drugą połowę świetnie zaczynają zawodnicy Konfeksu którzy po szybkiej wymianie podań stwarzają okazję Marcelowi Zwińskiemu który zauważa wysuniętego bramkarza i lobem zdobywa bramkę na 2:0. Drużyna Konfeksu coraz bardziej zaznacza swoją przewagę, a udokumentowaniem jej staje się bramka Olafa Kondratowicza z 65 minuty na 3:0. Po tej bramce mecz się uspokaja, drużyna Zametu stwarza jeszcze jedna dobrą okazję bramkowa jednak świetnie broni Błażej Morawski. Drużyna gospodarzy ma jeszcze kilka sytuacji bramkowych jednak są nieskuteczni. Mecz kończy się wynikiem 3:0.
Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo oraz za dobrą grę.

Konfeks: Błażej Morawski, Mateusz Krok ( 88 min Dominik Herec), Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Arkadiusz Tekiele ( 83 min Milan Gajzler), Jan Bukowski ( 75 min Kacper Kowalski), Marcel Zwiński, Dmytro Kovalchuk ( 65 min Bartosz Czarnecki), Dominik Janas ( 46 min Olaf Kondratowicz)
Remis z Lubinem
26/03/2022 17:14
Legnica 26 marca 2022 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Górnik Lubin 1:1 (0:1)

Kulikowski, Swędzikiewcz (Konfeks), Matkowski (Lubin)

Bramki: 0:1 Gracz 18 min, 1:1 Cerolewicz 73 min

Sędzia: Deluga Norbert

Widzów: ok.100

W sobotę nasza pierwsza drużyna rozegrała mecz na własnym boisku z Górnikiem Lubin. Od początku meczu było widać że drużyny chcą zdobyć komplet punktów. W 18 minucie meczu sędzia dyktuje karnego dla drużyny gości którzy pewnym strzałem zamieniają na bramkę. W tym momencie przegrywamy 0:1 Pierwsze minuty po stracie bramki były bardzo nerwowe w naszej drużynie.
W 30 minucie meczu do zdobycia bramki ma nasz zawodnik Paweł Przerywacz niestety w dogodnej sytuacji oddaje niecelny strzał. Goście przed przerwą mieli bardzo dogodną sytuację po stałym fragmencie gry po strzale zawodnika piłka ląduje na poprzeczce naszej bramki. W drugiej połowie nasz zespół zagrał o wiele lepiej . W 73 minucie meczu po ładnej akcji zespołowej Cerolewicz zdobywa bramkę na 1:1. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Mecz stał na wysokim poziomie. Dziękujemy przeciwnikowi i życzymy powodzenia.
Dziękujemy drużynie za walkę do końca.

Konfeks: Podolak, Swędzikiewcz, Pilarowski, Zieliński (79 min Strzelczyk), Krupa, Downar (40 min Pitner), Jazowiecki, Kulikowski, Przerywacz, Cerolewicz, Cichy
Zwycięstwo juniorów
14/03/2022 22:05
Legnica 12 marca 2022 godz.11:00

Liga Okręgowa JM

KS Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin Future 5:2 (1:2)

Bramki : Dominik Janas - 2, Olaf Kondratowicz, Marcel Zwinśki, Arkadiusz Tekiele po 1

W swoim pierwszym spotkaniu w lidze okręgowej juniora młodszego KS Konfeks Legnica podejmował Zagłębie Lubin Future.
Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem niedokładności i nerwowości z obu stron. Od 10 minuty spotkania przejmujemy inicjatywę, tworzymy 2 dobre sytuacje bramkowe których nie wykorzystujemy. W 19 minucie spotkania nasz wysoki pressing się opłaca i obrońcy przeciwnika popełniają błąd przy rozegraniu i Dominik Janas w 19 minucie spotkania strzela bramkę na 1:0. Bramka dodaje nam pewności siebie dzięki czemu przejmuje inicjatywę w środku pola, a po stracie świetnie działa nasz wysoki pressing. Przychodzi jednak minuta 27 w której przeciwnik decyduje się na strzał z 20 m, który niestety kończy się golem na 1:1. Nasz zespół przybiera postawę obronną co bardzo dobrze wykorzystuje dobrze usposobiona technicznie drużyna Zagłębia. Nasi przeciwnicy przez 10 minut nie pozwalają nam wyjść z własnej połowy czego efektem jest piękna bramka na 1:2 w 35 minucie. Po strzelonej bramce na 1:2 gra się wyrńwnała, obie drużyny miały jeszcze po jednej niewykorzystanej sytuacji przed przerwą. Wychodzimy na drugą połowę jeszcze bardziej zdeterminowani niż na pierwszą, nasz wysoki pressing powoduje duże problemy u naszego przeciwnika. Do 60 minuty spotkania Konfeks posiada inicjatywę jednak Zagłębie wyprowadza groźne kontry.
Przychodzi 67 minuta spotkania i fantastycznym uderzeniem z 25 m popisuje się Arkadiusz Tekiele. Wynik 2:2 nie zadowala naszej drużyny i świetny odbi?r zalicza Dominik Janas czego efektem jest wyjście 1 na 1 z bramkarzem, które Dominik kończy golem na 3:2. Mecz do końca toczy się pod nasze dyktando, przeciwnik nie tworzy już sytuacji. Goście postawili wszystko na jedną kartę czego efektem były nasze dwie bramki z kontrataków, w 81 minucie świetna indywidualna akcja Marcela Zwińskiego a w 84 minucie Olaf Kondratowicz zamyka to spotkanie golem z pola karnego. Cieszy wynik 5:2, ale jeszcze bardziej cieszy to że drużyna mimo przegrywania do przerwy 1:2, drugą połowę wygrała 4:0.
Gratulacje dla drużyny za wiarę i determinacje.

Konfeks: Błażej Morawski, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Arkadiusz Tekiele, Olaf Kondratowicz, Marcel Zwiński, Dmytro Kovalchuk ( 65? Dominik Herec), Dominik Janas
Do tyłu z Koskowicami
14/03/2022 0:01
Legnica 13 marca 2022 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Błękitni Koskowice 0:1(0:1)

Bramka : Shulzenko Dmytro 37 min (karny)

Sędzia: Dawid Wolan

Widzów: ok.100

Zdjęcia www.lca.pl

Trener Konfeksu Legnica Eugeniusz Oleskiewicz powiedzial po meczu:
Niestety w dzisiejszym meczu uwidoczniły się braki indywidualne szkolenia technicznego. To zadecydowało w większości o porażce. Goście mieli praktycznie jedną sytuację w końcówce meczu, przewagi zbytnio nie mieli w przekroju całego spotkania. Myśmy nie mieli w zasadzie wcale strzału w światło bramki przeciwnika - tylko ostatnia nasza akcja, kiedy bramkarz gospodarzy wybronił końcówkami palców stanowiła zagrożenie. Uważam , że generalnie mecz był na remis. Było bardzo dużo chaosu z obu stron, żaden zespół nie mógł opanować gry, nie było akcji wielopodaniowych, gra się cały czas rwała. Goście wygrywali większość pojedynków jeden na jeden, my nie chcieliśmy brać udziału w pojedynku jeden na jeden. Błękitni albo głową wygrywali akcje, albo przyjęciem piłki na klatkę i tym sposobem stwarzali sytuację sobie, z których i tak za bardzo nic nie wynikało. Zespół mój nie podjął walki do końca. Mecz na bardzo słabym poziomie. W tej rundzie drugiego gola tracimy z karnego, w tym i poprzednim meczu robimy błąd. Tam była bramka, która w niczym nam nie przeszkodziła, natomiast dziś straciliśmy punkty. A punkty są nam bardzo potrzebne w ogólnym bilansie. Może zaskoczymy, przyszedł do nas teraz Maciek Pilarowski, Olek Jazłowiecki, jest Swędzikiewicz - teraz mamy pauzę z uwagi na wycofanie się Orkana. Później gramy z Górnikiem Lubin.

Konfeks Legnica: Podolak Mikołaj, Grządkowski Michał, Żychoniuk Mateusz ( 46 min Krupa Jakub), Przerywacz Paweł ( 71 min Szlęk Karol), Cichy Norbert (46 min Downar Wojciech), Jazowiecki Aleksander, Pilarowski Maciej, Nowak Piotr (75 min Jahołowski Łukasz), Zieliński Mateusz, Pitner Kamil (37 min Strzelczyk Karol), Swędzikiewicz Maciej

Błękitni Koskowice: Żółkiewski, Shulzenko, Hyzhko, Prus, Narewicz (81 min Kozubal), Małkowski (80 min Rękas), Skobelski, Cieślak , Korpan, Sierak( 61 min Górczynski), Zięba (70 min Karczewski).
Pewne zwycięstwo seniorów !!
07/03/2022 7:59
Legnica 5 marca 2022 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks - Zadzior Buczyna 5:1 (3:0)

Havryliuk (Konfeks), Kotwas, Peszko (Buczyna)

Bramki dla Konfeksu: 1:0 Przerywacz 30 min, 2:0 Przerywacz 37 min, 3:0 Cichy Norbert 40 min, 4:0 Swędzikiewicz 50 min 5:1, Grządkowski 90+3 min

Sędzia: Krzysztof Dziedzic (Lubin)

Widzów: ok.80

Zdjęcia www.lca.pl

W pierwszym meczu rundy wiosennej zawodnicy Konfeksu i Zadzioru Buczyna zamanifestowali swoje poparcie dla Ukrainy i sprzeciw przeciwko agresji Rosji na Ukrainę wychodząc z flagami Ukrainy. W naszym zespole wystąpiło kilku nowych zawodników. Doszedł do naszego zespołu Pilarowski Maciej, Jahołkowski Łukasz, i po krótkim kilku miesięcznym epizodzie do naszego klubu Aleksander Jazowiecki. Od początku spotkania duża przewaga naszego zespołu i widać było ,że bramki muszą paść.
W 20 minucie ładnie z 20 metrów strzelał Jazowiecki jednak trafił w słupek. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył w 30 minucie Paweł Przerywacz , który minął bramkarza gości i z dużego kąta strzelił do pustej bramki.
W 37 minucie Paweł strzelił w poprzeczkę , a następnie przejął tą piłkę i pewnie strzelił do bramki na 2:0.
W 40 minucie ładną bramkę dla naszego zespołu strzelił Norbert Cichy, który strzelił pod poprzeczkę. Po przerwie w 50 minucie spotkania nasz nowy kapitan Maciej Swędzikiewicz ładnym technicznym strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza gości.
W 90 minucie tracimy bramkę po rzucie karnym , którą strzela Kotwas. W 3 minucie doliczonego czasu gry mamy rzut wolny z 17 metrów , który wykorzystuje Michał Grządkowski ustalając wyniki meczu na 5:1. Wypada nadmienić, że boisko do gry było trudne, ponieważ było bardzo grząsko i ciężko było rozegrać koronkowe techniczne akcje.
W tym meczu zadebiutował w naszym zespole kolejny Junior Młodszy 17 -letni Leon Szlęk. W sumie w naszym zespole wystąpiło aż 12 młodzieżowców.
Kolejny mecz rozegramy w najbliższą niedzielę 13.03 o godz. 16:00 z Błękitnymi Koskowice.
Zapraszamy serdecznie kibiców na ten mecz.

Przed meczem Konfeksu Legnica z Zadziorem Buczyna wyróżniono kolejne osoby z okazji 50-lecia Konfeksu Legnica.
Piotr Potycz otrzymał statuetkę w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz Klubu.
Zbigniew Murdza otrzymał złotą odznakę PZPN oraz paterę Gwiazda 50-lecia Konfeksu Legnica.
Statuetkę Przyjaciel Klubu Konfeks Legnica otrzymali: Jerzy Koziński, Marcelina Strojek (tenis stołowy) i fotoreporter portalu lca.pl Wojciech Obremski .

Gratulujemy

Konfeks: Podolak, Grządkowski, Żychoniuk, Przerywacz (75 min Jahołkowski), Cichy (78 min Krupa), Jazowiecki (75 min Havryliuk), Downar (46 min Zieliński), Pilarowski, Nowak (75 min Szlęk), Pitner (65 min Strzelczyk), Swędzikiewicz.
Ostani sparing
28/02/2022 10:10
Legnica 26 lutego 2022 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks Legnica - KS Męcinka 4:1 (1:0)

Bramki: Cerolewicz,Downar,Swędzikiewicz, Zieliński.

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek nasi seniorzy pokonali lidera Klasy A KS Męcinka 4:1. Był to ciekawy mecz, ponieważ w zespole gości występuje wielu zawodników którzy grali w wyższych klasach rozgrywkowych . Na tle bardzo doświadczonego zespołu gości nasz młody zespół wypadł dobrze i był zespołem, który wygrał zasłużenie. Wypada nadmienić, że w naszym zespole nie wystąpiło dwóch czołowych zawodników Paweł Przerywacz i Piotr Nowak.
W pierwszej połowie bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Cerolewicz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Na 2:0 po przerwie podwyższył Downar po ładnej asyście Zielińskiego.
Kilka minut później zespół gości zdobył kontaktową bramkę. Nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli bramką Maćka Swędzikiewicza, który wyprowadził nas zespół na 3:1.
Wynik meczu ustalił pięknym strzałem głową Zieliński. W naszym zespole wystąpił Aleksander Jazowiecki, którego drużyna powitała z radością.
Liczymy, że Olo będzie mocnym punktem naszego zespołu.
Tradycyjnie w naszym zespole wystąpiło 18 zawodników , którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Pierwszy mecz mistrzowski rozegramy w najbliższą sobotę 05.03 na własnym boisku o godz.15:00 z zespołem Zadzior Buczyna.
Serdecznie zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Popularny Olo znów w Konfeksie
25/02/2022 15:31
Miło nam poinformować, że po pół rocznej przerwie do naszego Klubu wrócił Jazowiecki Aleksander.
Olo to nasz wychowanek, który w Konfeksie grał od najmłodszych lat, grając we wszystkich kategoriach wiekowych.
Jest zawodnikiem bardzo lubianym przez kolegów, trenerów i działaczy.
Cieszymy się z jego powrotu i życzymy zadowolenia z gry w naszym Klubie
Promocja książki - Miedź Legnica 50 lat
21/02/2022 9:51
W dniu 18.02.2022 siedzibę naszego klubu odwiedzili Marcin Makuch i Mariusz Bach autorzy książki pt. Miedź Legnica pół wieku piłkarskiego klubu.
Autorzy książki wręczyli Piotrowi Potyczowi jeden egzemplarz książki w podziękowaniu za pomoc przy jej powstaniu. W czasie godzinnej rozmowy poruszyliśmy wiele tematów piłkarskich w tym przede wszystkim związanych z tym wydawnictwem.
Zachęcamy wszystkich kibiców piłkarstwa do zakupu tej książki, która zawiera wiele ciekawych informacji, statystyk, zdjęć z 50-letniej historii Miedzi Legnica.

Piotr Potycz
Starsze wiadomości