Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Wysokie zwycięstwo seniorów !!
22/05/2022 14:35
Legnickie Pole 21 maja 2022 godz.17:00

Liga Okręgowa

KS Legnickie Pole - Konfeks Legnica 1:5 (1:2)

Żychoniuk, Swędzikiewicz, Przerywacz, Krupa (Konfeks) - Szalwich (Legnickie Pole)

Bramki 0:1 Przerywacz 18 min, 0:2 Nowak 22 min, 1:2 M.Wasilewski 45 min, 1:3 Przerywacz 55 min, 70 min, 1:4 Przerywacz 70 min, 1:5 Swędzikiewicz 77 min

Sędzia: Mateusz Witkowski (Del.Legnica)

Widzów: ok.80

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy tym razem pokonując na wyjeździe KS Legnickie Pole. Od początku spotkania nasz zespół dominował na boisku będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik meczu otworzył w 18 minucie Paweł Przerywacz, który technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 22 minucie ładną asystą popisuje się Pilarowski, a Piotr Nowak strzałem z 15 metrów w długi róg powyższa nasze prowadzenie na 2:0. Po między 35 a 45 minutą spotkania w naszym zespole następuje brak koncentracji co wykorzystują gospodarze gdy po rzucie wolnym Marcin Wasilewski strzałem głową ustala wynik meczu do przerwy na 2:1 dla Konfeksu.
Po przerwie nasz zespół w dalszym ciągu ma dużą przewagę czego efektem jest gol w 55 minucie Przerywacza , który zdobywa bramkę strzałem głową po ładnej asyście Nowaka. W 60 minucie Nowak z 25 metrów strzela w poprzeczkę . W 70 minucie zdobywamy kolejną bramkę po strzale Przerywacza była to bramka zdobyta po kontrze naszego zespołu. Wynik zespołu ustala w 77 minucie kapitan naszego zespołu Maciej Swędzikiewicz. W tym spotkaniu w naszym zespole wystąpiło aż 12 młodzieżowców .

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 28 maja o godz. 17:00 z Gwardią Białołęka.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Żychoniuk (60 min Zieliński), Pijarowski, Krupa, Cichy (80 min Havryliuk), Nowak (67 min Bukowski), Jazowiecki, Cerolewicz (65 min Downar), Przrywacz (86 min Szlęk)
Do jednej bramki
20/05/2022 13:59
Legnica 14 maja 2022 godz.17:00

Konfeks Legnica - Przyszłość Prusice 12:1 (7:1)

Krupa(Konfeks) - Trojanowski (Prusice)

Bramki: 0:1 Litwa 15 min, 1:1 Przerywacz 22 min, 2:1 Jazowiecki 23 min, 3:1 Przerywacz 24 min, 4:1 Nowak 34 min, 5:1 Nowak 38 min, 6:1 Krupa 40 min, 7:1 Krupa 43 min, 8:1 Bukowski 46 min, 9:1 Swędzikiewicz 54 min, 10:1 Bukowski 60 min, 11: Swędzikiewicz 65 min, 12:1 Szlęk 86 min

Sędzia: Skrzyński Tomasz (Del. Głogów)

Widzów: ok.60

Po serii słabych meczy nasz zespół wygrał zdecydowanie ze spadkowiczem klasy okręgowej Przyszłość Prusice. Mecz rozpoczął się niespodziewanie ponieważ goście w 15 minucie po strzale Artura Litwy uzyskali prowadzenie. Nasz zespół odpowiednio zareagował i szybko między 22 a 45 minutą zdobył 7 bramek po golach Przerywacza 2, Nowaka 2, Krupy 2 oraz Jazowieckiego. W przerwie spotkania trener Oleśkiewicz dokonał 2 zmian wpuszczając na plac gry m.in. Jana Bukowskiego. Był to debiut w drużynie Seniorskiej naszego 17-letniego wychowanka. Już w 20 sekundzie swojego debiutu Janek Bukowski mógł się cieszyć ze zdobycia debiutanckiej bramki w seniorach. Jak się okazało Janek w tym meczu zdobył jeszcze jedną bramkę.
Gratulujemy udanego debiutu. Ponadto w drugiej części spotkania dwie bramki strzelił kapitan naszego zespołu Swędzikiewicz oraz 16-letni Leon Szlęk. W sumie mecz bez historii z ogromną przewagą naszego zespołu. Przeciwnikowi należą się brawa za bardzo ambitną grę i życzymy temu zespołowi po przezwyciężeniu kłopot?w organizacyjnych ponownego awansu.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe o godz.17:00 w Legnickim Polu

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Krupa, Nowak (Szlęk 66 min), Żychoniuk, Cichy (Downar 57 min), Jazowiecki (Jahołkowski 57 min), Pilarowski, Cerolewicz (Bukowski 46 min), Przerywacz (Zieliński 46 min)
Przełamanie trampkarzy
10/05/2022 14:00
Legnica 7 maja 2022 godz.12:45

III Liga Okręgowa Trampkarzy

Konfeks - Sparta Rudna 3:2 (1:1)

Bramki: Zieliński, Gajlzer iKacper Zakrzewski

Po serii porażek przełamali się trampkarze Konfeksu Legnica wygrywając ze Spartą Rudna 3:2. Prowadzenie dla naszego zespołu w 16 minucie uzyskał Michał Zieliński. Prowadzeniem cieszyliśmy się do 36 minuty spotkania w której Jakub Piekarski wyrównał stan meczu na 1:1. W 42 minucie spotkania tracimy bramkę po strzale Pawła Leciejewskiego i wydaje się ,że będzie to kolejny przegrany mecz. Nasi trampkarze w 70 minucie doprowadzają do wyrównania po strzale Milana Gajzlera. Idziemy za ciosem i w 76 minucie Kacper Zakrzewski zdobywa bramkę dająca na prowadzenie na 3:2. W ostatniej akcji meczu faulowany jest zawodnik gości i Sparta ma rzut karny. Świetnie spisuje się Bohdan Popel ,który broni strzał rzutu karnego i wygrywamy 3:2, kończąc tym samym serię porażek.

Konfeks: Popel - Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski, Nowak, Szuścicki, Nikifur Mazur, Kądziołka, Miłosz, Onysznko, Gajler, Domagała, Broniarz, Zieliński, Karbowiak, Radomski
Wygrana junioów
09/05/2022 0:38
Legnica 7 maja 2022 godz.11:00

Juniorzy młodsi III Liga Okręgowa

Zagłębie Lubin Future - Konfeks Legnica 2:5 (1:1)

Bramki: Dominik Janas - 3, Marcel Zwiński - 2

Juniorzy młodsi Konfeksu Legnica rundę rewanżową rozpoczynali
spotkaniem z Zagłębiem Lubin Future w Lubinie. Mecz toczył się przy wysokiej temperaturze i mocnym słońcu jednak na początku spotkania obie drużyny grały intensywnym pressingiem oraz tworzyły sytuacje.
Pierwsza kontra Zagłębia kończy się golem na 1-0. Po tej bramce następuje okres przewagi Zagłębia w której tworzą oni kolejne sytuacje jednak teraz lepiej zachowuje się nasza obrona i bramkarz. W okolicach 20 minuty nasza drużyna zaczyna kontrować drużynę gospodarzy co przekłada się na celne strzały. W 26 minucie spotkania zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Dominik Janas i strzelamy bramkę na 1-1. Do przerwy obie drużyny mają sytuacje bramkowe jednak nie wykorzystują ich. Od razu po przerwie spotkania niestety popełniamy błąd w obronie co skutkuje golem na 2:1 dla gospodarzy. Jednak nasi zawodnicy odpowiadają najlepiej jak mogli, za sprawą Dominika Janasa doprowadzamy szybko do remisu 2:2. Po tej bramce nasza drużyna wyraźnie się napędza co potwierdza 3 bramka Dominika Janasa w 54 minucie oraz bramka po indywidualnej akcji Marcela Zwińskiego na 2:4 w 61 minucie.
Obie drużyny po tej bramce dokonują sporo zmian, jednak Konfeks nadal tworzy sytuacje, jedna z nich w 90 minucie spotkania zostaje wykorzystana przez Marcela Zwińskiego i mecz kończy się wynikiem 5:2 dla naszej drużyny. Mecz bardzo ciężki dla obu drużyn ze względu na styl gry jaki one preferują czyli styl gry oparty na intensywnym pressingu. Dopóki starczyło sił obie drużyny tworzyły naprawdę dobre widowisko. Z naszej perspektywy cieszy fakt że dwa razy przegrywając potrafiliśmy wrócić do gry i wygrać ten mecz.
Gratulacje dla drużyny.

Konfeks: Bohdan Popel, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Arkadiusz Tekiele (77 min Błażej Morawski), Marcin Górka (62 min Bartosz Czarnecki), Dmytro Kovalchuk (55 min Dominik Herec), Marcel Zwiński, Dominik Janas (86 min Kamil Ciepliński)
Wypuntowani w Jerzmanowej
09/05/2022 0:22
Jerzmanowa 7 maja 2022 godz.16:00

Sokół Jerzmanowa - Konfeks Legnica 6:0 (2:0)

Gnap, Węgrzyn (Jerzmanowa)

Sędzia: Dawid Wolan (Lubin)

Konfeks: Podolak - Stzrelczyk (55 min żychoniuk), Pitner (44 min Jazowiecki), Grządkowski, Swędzikiewicz, Krupa, Cichy, Kulikowski, Nowak (75 min Havryliuk), Pilarowski, Cerolewicz (55 min Downar)
Wyróżnienia - Gwiazdy 50-lecia KS Konfeks
05/05/2022 23:01
W dniu 30.04 przed meczem Konfeks Legnica - Iskra Kochlice odbyła się miła uroczystość nagrodzenia dwóch naszych świetnych wychowanków .
Sławomir Kułyk i Przemysław Szuszkiewicz otrzymali pamiątkowe patery Gwiazdy 50-lecia KS Konfeks Legnica oraz drobne upominki.
Sławek Kułyk grał w naszym Klubie w latach 90-tych, dał się poznać jako bramkostrzelny napastnik, następnie grał m.in.w Miedzi Legnica ,Górniku Polkowice, Arce Gdynia, ŁKS Łódź oraz niemieckim zespole FCGROSSALMERODE.
Natomiast Przemysław Szuszkiewicz grał w drużynach młodzieżowycha następnie drużynie seniorów naszego Klubu na początku lat 2000. Występował na pozycji lewego obrońcy, następnie grał w Zagłębiu Lubin, Śląsku Wrocław, KS Polkowice oraz niemieckim zespole TSV ABTSWIND. Z drużyną Śląska Wrocław w sezonie 2011-2012 wywalczył tytuł Mistrza Polski.
Z ramienia KS Konfeks Legnica wyróżnienia dla naszychświetnych wychowanków wręczali Piotr Potycz, Jerzy Pawliszczy i Jacek Krawczun.
Sławek Kułyk i Przemysław Szuszkiewicz zostali nagrodzenia brawami przez zgromadzoną publiczność.
Dziękujemy Wam za przybycie na nasz stadion i powspominanie gry w KS Konfeks Legnica.
Mecz Juniorów z Ruchem Lwów
05/05/2022 22:58
Legnica 29 kwietnia 2022

Mecz sparingowy juniorów młodszych

KS Konfeks Legnica - Ruch Lwów 1:5 (1:1)

Bramka dla Konfeksu: Jan Bukowski - 1

W piątek 29 kwietnia juniorzy Konfeksu podejmowali towarzysko zespół Ruchu Lwów.
Przed spotkaniem został odegrany hymn Ukrainy, a zawodnikom oraz trenerowi Ruchu Lwów zostały wręczone upominki. Mecz odbywał się przy bardzo dużej liczbie kibiców co dodatkowo mobilizowało obie drużyny.
Od początku spotkania widać przewagę wumiejętnościach indywidualnych zespołu z Ukrainy, jednak to my pierwsi strzelamy gola poświetnym uderzeniu Jana Bukowskiego. Grę prowadzi drużyna ze Lwowa jednak my dobrze kontratakujemy.
W 12 minucie spotkania faulujemy przeciwnika na 20 m, niestety kończysię to pięknym golem z rzutu wolnego. Przy wyniku 1:1 gra staje się bardziej otwarta obiedrużyny mają swoje sytuacje, u gospodarzyświetnie na lewej stronie wygląda Marcel Zwiński jednak brakuje wykończenia, uprzeciwników brakuje zdecydowania w akcjach ofensywnych. Świetnie w bramce Konfeksu spisuje się Bohdan Popel i dzięki jego interwencją na przerwę schodzimy z wynikiem 1:1. Zgodnie z ustaleniami przedmeczowymi na drugą połowę wychodzimy na 3 obrońców co przekłada się na pewne braki w zrozumieniu naszej drużyny które szybko wykorzystuje przeciwnik strzelając 2 bramki. Na drugąpołowę drużyna Ruchu wychodzi bardziej agresywnie co przekłada się na zmuszenie naszej drużyny do błędów i oddaniu rywalowi piłki, tak właśnie pada gol na 1:4 po naszym błędzie w komunikacji i doskoku. Gra nadal siętoczy pod dyktando drużyny z Ukrainy coprzekłada się na ostatnia bramkę w tym meczuw 76 minucie spotkania.
Pod koniec spotkania marnujemy dwie bardzo dobre sytuacje i meczkończy się wynikiem 1:5 dla drużyny ze Lwowa. Po meczu możemy być bardzo zadowoleni z pierwszej połowy trochę mniej z drugiej. Jednak takie mecze chciałoby się rozgrywać co tydzień,świetny rywal, dużo kibiców i bardzo dobre widowisko. Drużynie z Ukrainy życzymy dalszego rozwoju sportowego oraz aby ten ciężki czas dla nich skończył się jak najszybciej.

Konfeks : Bohdan Popel, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Arkadiusz Tekiele, Jan Bukowski, Dmytro Kovalchuk, Marcel Zwiński, Dominik Janas Na zmiany wchodzili: Kacper Kowalski, Milan Gajzler, Bartosz Czarnecki, Dominik Herec, Marcin Górka, Kamil Ciepliński, Iwan Khorodin