Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zwycięstwo Młodzików
06/06/2022 13:07
5 czerwca 2022 godz.15:00

III Liga Okręgowa

Konfeks- Górnik Polkowice 4:2 (1:1)

Bramki dla Konfeksu: Tekiele -2, Pichowicz -1, Kenc -1.

Bardzo dobry mecz rozegrali nasi młodzicy z drużyną Górnika Polkowice, która dotychczas zajmowała 2 miejsce w tabeli.
Po porażce 2:4 w Polkowicach nasi zawodnicy chcieli zrewanżować się swoim rówieśnikom z Polkowic.
Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo źle ponieważ w 5 minucie goście po strzale Błażeja Depta zdobywają prowadzenie. Nasz zespoł nie zraża się tym i ambitnie dąży do zdobycia wyrównującej bramki.
Po początkowej przewadze gości, którzy przez 15 minut są zespołem lepszym Konfeks w 16 minucie zdobywa wyrównanie bardzo ładnym strzałem popisuje się Wojciech Tekiele, który z 15 metrów strzela w długi róg zdobywając piękną bramkę.
Do przerwy wyniki nie ulega zmianie.
W 33 minucie po kontrze naszego zespołu Mikołaj Pichowicz wychodzi sam na sam z bramkarzem i daje nam prowadzenie 2:1. W 45 minucie podwyższamy wynik spotkania na 3:1 po strzale Wojtka Tekiele, który zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Nasz zespół idzie za ciosem i w 53 minucie po pięknym strzale z 15 metrów Borysa Kenca prowadzimy już 4:1. Goście do końca dążą do zmniejszenia rozmiar?w porażki co udaje im się w 56 minucie po bramce Piotra Bochena. Wygrywamy 4:2 i rewanżujemy się za przegraną z takim samym wynikiem jak w Polkowicach.
Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół wyszedł na 2 miejsce w tabeli i praktycznie zapewnił sobie wicemistrzostwo. Do rozegrania mamy jeden mecz z Małą Unią Rosochata na wyjeździe a zwycięstwo przypieczętuje nasze wicemistrzostwo.

Konfeks: Tekiele Wojciech, Pietrukiewicz Franciszek, Pacewicz Grzegorz, Kenc Borys, Kovalchuk, Fecko ,Herman Jurek, Czarnota, Radomski, Pichowicz, Szmuc, Podskalny.

Widzów: ok.80 br>
Nasz zespół po dobrej serii gdzie w 3 ostatnich meczach odnieśliśmy dwa zwycięstwa i jeden remis pojechał na trudny mecz do Wąsosza. W pierwszym meczu na własnym boisku zremisowaliśmy z beniaminkiem IV ligi 0:0, a w rewanżu odnieśliśmy cenne zwycięstwo 2:0. Pierwsza część spotkania upłynęła przy przewadze Konfeksu , który miał 3 dobre sytuacje bramkowe, których nie wykorzystali Przerywacz oraz Nowak. W pierwszej części spotkania kontrolowaliśmy grę i byliśmy zespołem lepszym.
Druga część spotkania była wyrównana z lekką przewagą Orli, która nie wykorzystała dwóch dobrych sytuacji na zdobycie bramki. Trener naszego zespołu w 2 połowie dokonuje dobrych zmian i dwaj świeżo wprowadzeni zawodnicy zdobywają bramki dla naszego zespołu. W 79 minucie ładnym uderzeniem z 25 metrów popisuje się Wojciech Downar dając na prowadzenie 1ó0. W 85 minucie nasz zespół przeprowadza ładną zespołową akcję w wyniku której Jan Bukowski wychodzi na czystą sytuację bramkową i pewnie strzela gola na 2:0. Wypada nadmienić ,że jest to druga bramka naszego 17 letniego wychowanka w drużynie seniorów.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który gra coraz lepiej.

Ostatni mecz mistrzowski rozegramy w najbliższy piątek 10.06 o godz. 18:00 z drużyną Zawisza Serby na własnym boisku, która znajduje się na 3 miejscu w tabeli.
Zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się mecz.

Konfeks: Podolak (Morawski 46 min) - Krupa, Grządkowski, Swędzikiewicz (Szlęk 88 min), Nowak (Pitner 60 min), Cichy, Jazowiecki, Pilarowski, Cerolewicz (Downar 68 min), Przerywacz (Havryliuk 88 min), Zychoniuk (Bukowski 60 min)
Zwycięstwo młodzików w Głogowie !
30/05/2022 12:29
Głogów 28 maja 2022 godz.11:00

Chrobry II Głogów - Konfeks 1:4 (0:0)

Bramki: Szmuc Patryk - 3, Pacewicz Grzegorz - 1

Dobry mecz rozegrali nasi młodzicy wygrywając z zawsze groźnym zespołem Chrobrym w Głogowie w stosunku 4:1. W meczu tym 3 bramki zdobył Patryk Szmuc , który pomiędzy 27 a 52 minutą spotkania skompletował Hat-tricka.
Wynik meczu w 53 minucie ustalił Grzegorz Pacewicz. Wypada nadmienić, że Chrobry Głogów zdobył prowadzenie w 21 minucie spotkania po strzale Smolińskiego. Odpowiedź naszego zespołu była bardzo mocna i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w Głogowie.

Kolejny mecz już w dniu dzisiejszym rozegramy z zespołem Jaworzanka Jawor o godz. 19:30 na sztucznej płycie przy ul.Grabskiego .

Konfeks: Wojciech Tekiele, Szmuc,Pietrukiewicz Franciszek, Pacewicz, Kovalczuk Mykhaiło, Fecko, Jurek Herman, Czarnota,Radomski, Mikołaj Pichowicz, Kenc.
Remis seniorów
30/05/2022 12:07
Legnica 28 maja 2022 godz.17:00

Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 0:0

Żychoniuk (Konfeks) - Karcz, Smereczniak, Dęga (Białołęka)

Sędzia: Abramowicz Rafał (Legnica)

Widzów: ok.200

Po ostatnio wysoko wygranych meczach w kolejnym meczu liczyliśmy na efektowne zwycięstwo. Już w 30 sekundzie powinniśmy prowadzić 1:0, ale strzał Piotra Nowaka trafia w poprzeczkę, a dobitkę Cerolewicza z linii bramkowej wybija obrońca gości. Goście swoją szansę mieli w 10 minucie ,ale Arkadiusz Karcz strzelił niecelnie . W drugiej połowie spotkania mieliśmy wiele sytuacji bramkowych ,ale graliśmy bardzo nieskutecznie . Doskonałe sytuacje bramkowe mieliśmy w 51,52,55,88 minucie spotkania, ale strzały kolejno Jazowieckiego, Krupy, Grządkowskiego i Pilarowskiego nie trafiają do bramki . Mecz kończy się wynikiem bez bramkowym i jest to pierwszy taki wynik w całych rozgrywkach w klasie okręgowej.

Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę na wyjeździe z Orlą Wąsosz, która zapewniła już sobie awans do IV ligi.

Konfeks: Podolak, Grządkowski, Swędzikiewicz, Nowak (70 min Downar), Żychoniuk (46 min Kulikowski), Krupa, Cichy (70 min Bukowski), Jazowiecki, Pilarowski, Cerolewicz, Zieliński (46 min Pitner).
Wysokie zwycięstwo seniorów !!
22/05/2022 14:35
Legnickie Pole 21 maja 2022 godz.17:00

KS Legnickie Pole - Konfeks Legnica 1:5 (1:2)

Żychoniuk, Swędzikiewicz, Przerywacz, Krupa (Konfeks) - Szalwich (Legnickie Pole)

Bramki 0:1 Przerywacz 18 min, 0:2 Nowak 22 min, 1:2 M.Wasilewski 45 min, 1:3 Przerywacz 55 min, 70 min, 1:4 Przerywacz 70 min, 1:5 Swędzikiewicz 77 min

Sędzia: Mateusz Witkowski (Del.Legnica)

Widzów: ok.80

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy tym razem pokonując na wyjeździe KS Legnickie Pole. Od początku spotkania nasz zespół dominował na boisku będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik meczu otworzył w 18 minucie Paweł Przerywacz, który technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 22 minucie ładną asystą popisuje się Pilarowski, a Piotr Nowak strzałem z 15 metrów w długi róg powyższa nasze prowadzenie na 2:0. Po między 35 a 45 minutą spotkania w naszym zespole następuje brak koncentracji co wykorzystują gospodarze gdy po rzucie wolnym Marcin Wasilewski strzałem głową ustala wynik meczu do przerwy na 2:1 dla Konfeksu.
Po przerwie nasz zespół w dalszym ciągu ma dużą przewagę czego efektem jest gol w 55 minucie Przerywacza , który zdobywa bramkę strzałem głową po ładnej asyście Nowaka. W 60 minucie Nowak z 25 metrów strzela w poprzeczkę . W 70 minucie zdobywamy kolejną bramkę po strzale Przerywacza była to bramka zdobyta po kontrze naszego zespołu. Wynik zespołu ustala w 77 minucie kapitan naszego zespołu Maciej Swędzikiewicz. W tym spotkaniu w naszym zespole wystąpiło aż 12 młodzieżowców .

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 28 maja o godz. 17:00 z Gwardią Białołęka.

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Żychoniuk (60 min Zieliński), Pijarowski, Krupa, Cichy (80 min Havryliuk), Nowak (67 min Bukowski), Jazowiecki, Cerolewicz (65 min Downar), Przrywacz (86 min Szlęk)
Do jednej bramki
20/05/2022 13:59
Legnica 14 maja 2022 godz.17:00

Konfeks Legnica - Przyszłość Prusice 12:1 (7:1)

Krupa(Konfeks) - Trojanowski (Prusice)

Bramki: 0:1 Litwa 15 min, 1:1 Przerywacz 22 min, 2:1 Jazowiecki 23 min, 3:1 Przerywacz 24 min, 4:1 Nowak 34 min, 5:1 Nowak 38 min, 6:1 Krupa 40 min, 7:1 Krupa 43 min, 8:1 Bukowski 46 min, 9:1 Swędzikiewicz 54 min, 10:1 Bukowski 60 min, 11: Swędzikiewicz 65 min, 12:1 Szlęk 86 min

Sędzia: Skrzyński Tomasz (Del. Głogów)

Widzów: ok.60

Po serii słabych meczy nasz zespół wygrał zdecydowanie ze spadkowiczem klasy okręgowej Przyszłość Prusice. Mecz rozpoczął się niespodziewanie ponieważ goście w 15 minucie po strzale Artura Litwy uzyskali prowadzenie. Nasz zespół odpowiednio zareagował i szybko między 22 a 45 minutą zdobył 7 bramek po golach Przerywacza 2, Nowaka 2, Krupy 2 oraz Jazowieckiego. W przerwie spotkania trener Oleśkiewicz dokonał 2 zmian wpuszczając na plac gry m.in. Jana Bukowskiego. Był to debiut w drużynie Seniorskiej naszego 17-letniego wychowanka. Już w 20 sekundzie swojego debiutu Janek Bukowski mógł się cieszyć ze zdobycia debiutanckiej bramki w seniorach. Jak się okazało Janek w tym meczu zdobył jeszcze jedną bramkę.
Gratulujemy udanego debiutu. Ponadto w drugiej części spotkania dwie bramki strzelił kapitan naszego zespołu Swędzikiewicz oraz 16-letni Leon Szlęk. W sumie mecz bez historii z ogromną przewagą naszego zespołu. Przeciwnikowi należą się brawa za bardzo ambitną grę i życzymy temu zespołowi po przezwyciężeniu kłopot?w organizacyjnych ponownego awansu.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe o godz.17:00 w Legnickim Polu

Konfeks: Podolak - Swędzikiewicz, Grządkowski, Krupa, Nowak (Szlęk 66 min), Żychoniuk, Cichy (Downar 57 min), Jazowiecki (Jahołkowski 57 min), Pilarowski, Cerolewicz (Bukowski 46 min), Przerywacz (Zieliński 46 min)
Przełamanie trampkarzy
10/05/2022 14:00
Legnica 7 maja 2022 godz.12:45

III Liga Okręgowa Trampkarzy

Konfeks - Sparta Rudna 3:2 (1:1)

Bramki: Zieliński, Gajlzer iKacper Zakrzewski

Po serii porażek przełamali się trampkarze Konfeksu Legnica wygrywając ze Spartą Rudna 3:2. Prowadzenie dla naszego zespołu w 16 minucie uzyskał Michał Zieliński. Prowadzeniem cieszyliśmy się do 36 minuty spotkania w której Jakub Piekarski wyrównał stan meczu na 1:1. W 42 minucie spotkania tracimy bramkę po strzale Pawła Leciejewskiego i wydaje się ,że będzie to kolejny przegrany mecz. Nasi trampkarze w 70 minucie doprowadzają do wyrównania po strzale Milana Gajzlera. Idziemy za ciosem i w 76 minucie Kacper Zakrzewski zdobywa bramkę dająca na prowadzenie na 3:2. W ostatniej akcji meczu faulowany jest zawodnik gości i Sparta ma rzut karny. Świetnie spisuje się Bohdan Popel ,który broni strzał rzutu karnego i wygrywamy 3:2, kończąc tym samym serię porażek.

Konfeks: Popel - Kacper Zakrzewski, Dawid Zakrzewski, Nowak, Szuścicki, Nikifur Mazur, Kądziołka, Miłosz, Onysznko, Gajler, Domagała, Broniarz, Zieliński, Karbowiak, Radomski
Wygrana junioów
09/05/2022 0:38
Legnica 7 maja 2022 godz.11:00

Juniorzy młodsi III Liga Okręgowa

Zagłębie Lubin Future - Konfeks Legnica 2:5 (1:1)

Bramki: Dominik Janas - 3, Marcel Zwiński - 2

Juniorzy młodsi Konfeksu Legnica rundę rewanżową rozpoczynali
spotkaniem z Zagłębiem Lubin Future w Lubinie. Mecz toczył się przy wysokiej temperaturze i mocnym słońcu jednak na początku spotkania obie drużyny grały intensywnym pressingiem oraz tworzyły sytuacje.
Pierwsza kontra Zagłębia kończy się golem na 1-0. Po tej bramce następuje okres przewagi Zagłębia w której tworzą oni kolejne sytuacje jednak teraz lepiej zachowuje się nasza obrona i bramkarz. W okolicach 20 minuty nasza drużyna zaczyna kontrować drużynę gospodarzy co przekłada się na celne strzały. W 26 minucie spotkania zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Dominik Janas i strzelamy bramkę na 1-1. Do przerwy obie drużyny mają sytuacje bramkowe jednak nie wykorzystują ich. Od razu po przerwie spotkania niestety popełniamy błąd w obronie co skutkuje golem na 2:1 dla gospodarzy. Jednak nasi zawodnicy odpowiadają najlepiej jak mogli, za sprawą Dominika Janasa doprowadzamy szybko do remisu 2:2. Po tej bramce nasza drużyna wyraźnie się napędza co potwierdza 3 bramka Dominika Janasa w 54 minucie oraz bramka po indywidualnej akcji Marcela Zwińskiego na 2:4 w 61 minucie.
Obie drużyny po tej bramce dokonują sporo zmian, jednak Konfeks nadal tworzy sytuacje, jedna z nich w 90 minucie spotkania zostaje wykorzystana przez Marcela Zwińskiego i mecz kończy się wynikiem 5:2 dla naszej drużyny. Mecz bardzo ciężki dla obu drużyn ze względu na styl gry jaki one preferują czyli styl gry oparty na intensywnym pressingu. Dopóki starczyło sił obie drużyny tworzyły naprawdę dobre widowisko. Z naszej perspektywy cieszy fakt że dwa razy przegrywając potrafiliśmy wrócić do gry i wygrać ten mecz.
Gratulacje dla drużyny.

Konfeks: Bohdan Popel, Mateusz Krok, Dominik Rakoczy, Maksymilian Warchoł, Igor Szczepańczyk, Norbert Serenda, Arkadiusz Tekiele (77 min Błażej Morawski), Marcin Górka (62 min Bartosz Czarnecki), Dmytro Kovalchuk (55 min Dominik Herec), Marcel Zwiński, Dominik Janas (86 min Kamil Ciepliński)