This site will look much better in a browser that supports web standards, but it is accessible to any browser or Internet device.

Hymn Konfeksu
Konfeks 2023/24
Ostatni mecz
Tabela 2023/24
1 Sparta Grębocice 40
2 Chojnowianka Chojnów 38
3 Błękitni Kościelec 31
4 Konfeks Legnica 31
5 Iskra Kochlice 28
6 Pogoń Góra 25
7 Sokół Jerzmanowa 22
8 Odra Scinawa 21
9 Stal Chocianów 19
10 Błękitni Koskowice 18
11 Kaczawa Bieniowice 17
12 Zryw Kłębanowice 16
13 Dragon Jaczów 15
14 Dąb Siedliska 10
15 Górnik Lubin 9
16 Czarni Dziewin 4
więcej
15 kolejka 18/19.11.23
Chojnów - Kościelec 2:2
Jaczów - Górnik 10:2
Góra - Kochlice 4:2
Dziewin - Kaczawa 2:5
Stal - Odra 3:2
Koskowice - Jerzmanowa 3:2
Siedliska - Sparta 3:6
Konfeks - Zryw 1:0
16 kolejka wiosna..24
Odra - Kościelec
Góra - Górnik
Chojnów - Kochlice
Siedliska - Kaczawa
Jaczów - Jerzmanowa
Konfeks - Sparta
Dziewin - Stal
Koskowice - Zryw
Snajperzy 2023/24
Ziemba Jakub 12
Krupa Bartosz 8
Swędzikiewicz Maciej 6
Przerywacz Paweł 4
Dańczak Oliwer 2
Cichy Norbert 2
Korczyński Mateusz 2
Nowak Piotr 1
Grządkowski Michał 1
Tkaczenko Ivan 1
Plebaniak Dominik 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Spotkanie po latach
28/06/2022 14:59
W sobotę 25.06.2022 na stadionie KS Konfeks Legnica odbyło się spotkanie z byłymi zawodnikami naszego klubu grającymi w latach 80 i 90.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. jeden z założycieli KS Konfeks Legnica Adam Bartnik, były kierownik drużyny Stanisław Iwanicki oraz zawodnicy i trenerzy Wojciech Kozerawski, Waldemar Uszyński,Władysław Moroch,Zbigniew Humijski, Konrad Grunt, Zbigniew Murdza, bracia Wiesław i Krzysztof Żymańczyk, Adam Zając, Andrzej Ząbek, Zbigniew Pęczkowski, Jerzy Solarski, Andrzej Kłak, Marek Kodzik, Waldemar Chrobak, Stefan Maliniak.
W naszym spotkaniu uczestniczyli także Marcin Makuch oraz Mariusz Bach, którzy są w trakcie pisania książki z okazji 50-lecia KS Konfeks Legnica.
Dzięki temu spotkaniu mogli zebrać wiele ciekawostek,zdjęć dotyczących historii klubu. Było to spotkanie przy tradycyjnym grillu podczas, którego Dyrektor Klubu Piotr Potycz wręczył Adamowi Zającowi, byłemu kapitanowi drużyny pamiątkową statuetkę z okazji 50-lecia Klubu oraz upominek. Całe spotkanie rozpoczął najstarszy działacz naszego klubu Adam Bartnik, który powitał zebranych i minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych kolegów z KS Konfeks. Adam krótko powspominał dawne dzieje i wyraził zadowolenie ,że Klub dobrze się rozwija i ma tak dużą rzeszę zawodników.
Następnie głos zabrał Adam Zając, który w imieniu wszystkich zebranych podziękował Dyrektorowi Klubu, a także byłemu trenerowi Piotrowi Potyczowi za wkład pracy na rzecz KS Konfeks Legnica . Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze i wszyscy się cieszyli ,że mogli się spotkać po wielu wielu latach i powspominać dawne dzieje. Uczestnicy spotkania umówili się na spotkanie za rok o tej samej porze. W imieniu KS Konfeks Legnica dziękujemy wszystkim byłym zawodnikom,trenerom i działaczom za zainteresowanie się losem klubu i za bardzo miłe spotkanie.
XXVII Turniej Juniorów Młodszych im. W Jantury
28/06/2022 14:41
W dniu 25.06.2022 odbył się kolejny XXVII Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych im. Włodzimierza Jantury, w którym startowały 4 zespoły: WKS ŚląskWroclaw, Górnik Polkowice, Czernomorec Odessa oraz Konfeks Legnica.
Wyniki meczów:
Czernomorec Odessa - Konfeks Legnica 0:1
Górnik Polkowice - WKS ŚląskWroclaw 0:2
Górnik Polkowice - Czernomorec Odessa1:1
WKS ŚLĄSK WROCŁAW - Konfeks 2:1
Czernomorec Odessa - WKS ŚląskWroclaw 0:2
Konfeks - Górnik Polkowice 3:1
Tabela koncowa:
1. WKS Śląsk Wroclaw 9 6-1
2. Konfeks Legnica 6 5-3
3. Górnik Polkowice 3 5-6
4. Czernomorec Odessa 0 1-7
Najlepszym zawodnikiem turnieju został - Marcel Zwiński (Konfeks)
Najlepszym bramkarzem został- Hlib Tymoszenko( WKS Śląsk Wrocław)
Królem strzelców został- Dima Borysenko ( Górnik Polkowice)-zdobywca 3 bramek.
Tytuł króla strzelców wyłonił dodatkowy konkurs rzutów karnych pomiędzy Dimą Borysenko, a Marcelem Zwińskim , którzy w turnieju uzyskali po 3 bramki. Dodatkowy konkurs rzutów karnych wygrał zawodnik z Górnika Polkowice ,który tym samym wywalczył tytuł króla strzelców.

Specjalną nagrodę organizatorów otrzymał za bardzo dobrą grę zawodnik z Czernomorec Odessa Chernenko Oleksandr . Wszyscy uczestniczący w turnieju zawodnicy ,trenerzy otrzymali pamiątkowe kubki wykonane z okazji turnieju . Ponadto wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody w formie sprzętu sportowego. Trenerzy wszystkich drużyn otrzymali także nagrodę w formie sprzętu sportowego.

Klub sportowy Konfeks Legnica dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju , a przede wszystkim : Saller Polska Dominik Łysak, Fundacja ESPA, Cukiernia Okoń, Urzędowi Miasta Legnica - Wydział Zdrowia ,Legnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Legnicy a także Prezydentowi Miasta Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu za ufundowanie 3 pucharów
Quo vadis Konfeksie? Jałmużna Ratusza...
27/06/2022 1:52
25 czerwca 2022 na portalu internetowym legnickie.pl ukazał sie artykuł redaktora Zbigniewa Jakubowskiego o aktualnej sytuacji naszego Klubu.


Konfeks Legnica, klub z 51-letnią tradycją i sukcesami w piłce nożnej, tenisie stołowym oraz brydżu sportowym znalazł się nad przepaścią. Czarny scenariusz zakłada ograniczenie sportowej działalności klubu z końcem 2022 roku. Powód: brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony Urzędu Miasta. - Nigdy nie byliśmy rozpieszczani przez władze Legnicy, ale zawsze dotacja samorządowa pozwalała na egzystencję klubowi - mówi Piotr POTYCZ, dyrektor klubu. Ale rok 2022 to rok totalnego koszmaru. Mocno musimy się zastanowić co dalej z klubem i pond setką dzieciak?w trenującyami w Konfeksie? Ale widocznie los usportowionych dzieciaków legnickiemu Ratuszowi jest obojętny...
Konfeks AD 2022 rok to drużyna grająca o mistrzostwo legnickiej klasy okręgowej oraz...10 (słownie dziesięć) zespołów młodzieżowych biorących udział w rozgrywkach. I teraz przechodzimy to tytułowej jałmużny Ratusza. Na sportową działalność w roku 2022 Konfeks otrzymał - UWAGA to NIE ŻART - 24 tysiące złotych. Plus 20 tysięcy na tzw. utrzymanie obiektu sportowego. To fakty będące wsadem do skeczu kabaretowego a nie do strategii rozwoju klubu.

Prawda jest taka, że okoliczne tzw. wioskowe kluby mające 2 drużyny pod klubowym szyldem mogą od swoich samorządowców liczyć na wsparcie w wysokości 40-60-70 tysięcy na rok. Kluby pokroju Odra Ścinawa, Jaworzanka Jawor otrzymują z budżetu miast po 150 tysięcy a taka Sparta Rudna grubo ponad 300 tysięcy. Przypomnijmy sytuację innego klubu z klasy okręgowej - Zadziora Buczyna. Zimą z klubu odszedł trener Mariusz JURAK, który nie zdzierżył, że wójt gminy Radwanice na klub przeznaczył zaledwie 60 tysięcy...

Piotr POTYCZ nie zamierza pikietować Ratusza, przykuwać się łańcuchami do drzwi magistratu, bo nie ma czasu na takie manifestacje. Pisze wnioski, aplikuje gdzie tylko się da aby zdobyć środki potrzebne nie tyle do rozwoju ile do przetrwania klubu...

- W 2019 roku podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego przyjęliśmy uchwałę obligującą zarząd klubu do podjęcia starań w Urzędzie Miasta aby rozpoczęto poważne rozmowy na temat modernizacji, przebudowy stadionu na Grabskiego - dodaje Piotr POTYCZ. - Próbujemy, ale przypomina to walenie głową w mur. Goszczący na naszym obiekcie były trener reprezentacji Adam NAWAŁKA był zachwycony architekturą obiektu, jego położeniem i dziwił się, że w majestacie urzędniczego widzimisię obiekt popada w ruinę. My nawet nie korzystamy z boiska treningowego, bo nie stać nas na utrzymanie murawy w przyzwoitym stanie. Ten obiekt ma wszystko aby stał się wizytówką Legnicy. Jest sztuczne boisko oświetlone, bursa z basenem w budowlance, jest boisko główne, płyta treningowa. Potrzeba remontu trybun, oświetlenia, budynku klubowego z szatniami z prawdziwego zdarzenia. Nie mamy aspiracji ligowych, ale trenuje u nad ponad 150 dzieciaków, których rodzice marzą aby ich pociechy szły w ślady naszych wychowanków: Grzesia Bartczaka, Marcina Robaka czy ostatnio Huberta Krawczuna. Co sezon kilku młodych Konfeksiaków jest zapraszanych na testy do ligowych klubów takich jak Lech Poznań, Warta czy Śląsk Wrocław. Nam zależy aby tym dzieciakom dla kt?rych futbol jest pasją stworzyć po prostu przyzwoite warunki do rozwoju swojej pasji. Rozumiem, że Centrum Witelona, że AquaFun, że Plac Słowiański itp. ale nie chciałbym aby Legnica Polakom i Polsce kojarzyła się z dziurami w drodze, zagrzybionym budynkiem szatniowym Miedzi na ul. Świerkowej i rozsypującym się stadionem na Grabskiego.

Nie sposób nie przyznać racji Piotrowi POTYCZOWI, ikonie Konfeksu i legnickiego sportu. Słowa gorzkiej prawdy pewnie zabolą prezydentów, zabolą urzędników tylko, że nie o sprawianie bólu idzie...
Może ktoś w legnickim Ratuszu tak szczerze, dla swojej urzędniczej przyzwoitości i uczciwości wobec ludzi związanych z Konfeksem pochyli się nad pomocą dla Konfeksu? Nie doraźnie, nie pijarowsko, ale tak konkretnie długofalowo? Czy po prostu ktoś już dawno tereny po stadionie na Grabskiego w dalekosiężnych planach przeznaczył już na potrzeby jakiegoś developera? I agonia Konfeksu poprzez zagłodzenie jest ratuszowi na rękę...
Udane zakończenie sezonu
11/06/2022 0:07
Legnica 10 czerwca 2022 godz.18:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Zawisza Serby 6:0 (4:0)

Michałowicz, Ciechelski, Przymus, Gil, Szewczyk (Serby)

Bramki : 1:0 Nowak 2 min, 2:0 Przerywacz 19 min, 3:0 Nowak 23 min, 4:0 Przerywacz 28 min, 5:0 Przerywacz 59 min, 6:0 Grządkowski 70 min

Sędzia: Kacper Bosacki (Del. Lubin)

Widzów: ok.100

Bardzo dobry mecz rozegrał nasz zespół na zakończenie sezonu. Po dobrym meczu z wiceliderem w Wąsoszu zagraliśmy jeszcze lepszy mecz z zajmującym 3 miejsce w tabeli zespołem z Zawisza Serby.
Już w 3 minucie kapitalnym uderzeniem z powietrza z 20 metrów popisał się Piotr Nowak zdobywając bramkę. W 18 minucie bardzo ładna akcje indywidualną przeprowadził Paweł Przerywacz, który zdobył drugą bramkę dla Konfeksu.
Wypada nadmienić, że nasz kapitan Maciej Swędzikiewicz rozegrał 100 mecz mistrzowski w drużynie seniorów w brawach Konfeksu. Z tej okazji zostanie uhonorowany przed pierwszym meczem mistrzowskim rundy jesiennej.
Po meczu odbyło się sympatyczne spotkanie z całą drużyna przebiegające w radosnej atmosferze i wszyscy zawodnicy zadeklarowali chęć gry w naszym zespole w następnym sezonie podpisując stosowne dokumenty.

Konfeks: Podolak (Morawski 48 min) - Zychoniuk, Grządkowski, Zieliński (Kulikowski 46 min), Swędzikiewicz, Cichy (Szlęk 80 min), Nowak (Bukowski 65 min), Jazowiecki, Pilarowski, Cerolewicz (Downar 60 min), Przerywacz (Pitner 70 min)
XXVII Turniej im. Włodzimierza Jantury
09/06/2022 22:47
Harmonogram rozgrywek XXVII Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury 25.06.2022 r.

Organizator: KS Konfeks Legnica
Turniej odbędzie się w dniu 25.06 (sobota) na stadionie w Legnicy przy ul. Grabskiego 24.
Odprawa techniczna - 09:00
W imprezie startują 5 zespołów; (ur.w 2007 roku i młodsi), gramy systemem każdy z każdym.
Czas gry: 30 minut - bez przerwy
O kolejności miejsc decydują:
1. Ilość zdobytych punktów.
2. Wynik bezpośredniego meczu.
3. Stosunek bramek.
4. Większa ilość zdobytych bramek.
5. Rzuty karne do 5 i dalej do skutku.
Drużyny muszą posiadać 2 komplety koszulek w różnych kolorach oraz ważne badania lekarskie - oświadczenie trenera.
Wszyscy zawodnicy i drużyny otrzymają nagrody rzeczowe.

Terminarz :
09:00 - KS Konfeks Legnica - Parasol Wrocław
09:35 - Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław
10:15 - Ruh Lwów - Konfeks Legnica
10:50 - Parasol Wrocław - Górnik Polkowice
11:25 - Górnik Polkowice - Ruh Lwów
12:05 - Śląsk Wrocław - Parasol Wrocław
12:40 - Konfeks Legnica - Górnik Polkowice
13:20 - Ruh Lwów - Śląsk Wrocław
13:55 - Śląsk Wrocław - Konfeks Legnica
14:30 - Parasol Wrocław - Ruh Lwów
15:15 - uroczystość zakończenia turnieju
Miłosz i Jakub na testach w Lechu Poznań
09/06/2022 13:35
W dniach 10-12 maja 2022 Miłosz Kondratowicz uczestniczył z drużyną Lecha Poznań w Turnieju Legia Bart Cup, który odbył się w Bartoszycach.
Natomiast Jakub Kuczyński uczestniczył w testach w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Zwycięstwo Młodzików
06/06/2022 13:07
5 czerwca 2022 godz.15:00

III Liga Okręgowa

Konfeks- Górnik Polkowice 4:2 (1:1)

Bramki dla Konfeksu: Tekiele -2, Pichowicz -1, Kenc -1.

Bardzo dobry mecz rozegrali nasi młodzicy z drużyną Górnika Polkowice, która dotychczas zajmowała 2 miejsce w tabeli.
Po porażce 2:4 w Polkowicach nasi zawodnicy chcieli zrewanżować się swoim rówieśnikom z Polkowic.
Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo źle ponieważ w 5 minucie goście po strzale Błażeja Depta zdobywają prowadzenie. Nasz zespoł nie zraża się tym i ambitnie dąży do zdobycia wyrównującej bramki.
Po początkowej przewadze gości, którzy przez 15 minut są zespołem lepszym Konfeks w 16 minucie zdobywa wyrównanie bardzo ładnym strzałem popisuje się Wojciech Tekiele, który z 15 metrów strzela w długi róg zdobywając piękną bramkę.
Do przerwy wyniki nie ulega zmianie.
W 33 minucie po kontrze naszego zespołu Mikołaj Pichowicz wychodzi sam na sam z bramkarzem i daje nam prowadzenie 2:1. W 45 minucie podwyższamy wynik spotkania na 3:1 po strzale Wojtka Tekiele, który zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Nasz zespół idzie za ciosem i w 53 minucie po pięknym strzale z 15 metrów Borysa Kenca prowadzimy już 4:1. Goście do końca dążą do zmniejszenia rozmiar?w porażki co udaje im się w 56 minucie po bramce Piotra Bochena. Wygrywamy 4:2 i rewanżujemy się za przegraną z takim samym wynikiem jak w Polkowicach.
Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół wyszedł na 2 miejsce w tabeli i praktycznie zapewnił sobie wicemistrzostwo. Do rozegrania mamy jeden mecz z Małą Unią Rosochata na wyjeździe a zwycięstwo przypieczętuje nasze wicemistrzostwo.

Konfeks: Tekiele Wojciech, Pietrukiewicz Franciszek, Pacewicz Grzegorz, Kenc Borys, Kovalchuk, Fecko ,Herman Jurek, Czarnota, Radomski, Pichowicz, Szmuc, Podskalny.
3 punkty w Wąsoszu !!
05/06/2022 19:38
Wąsosz 4 czerwca 2022 godz.17:00

Liga Okręgowa

Orla Wąsosz - Konfeks Legnica 0:2 (0:0)

Jasiński, Szymkowiak, Borowiec (Orla) - Krupa (Konfeks),
Jasiński (Orla)

Bramki: 0:1 Downar 79 min, 0:2 Bukowski 85 min

Sędzia: Marcin Goluch (Del.Lubin)

Widzów: ok.80 br>
Nasz zespół po dobrej serii gdzie w 3 ostatnich meczach odnieśliśmy dwa zwycięstwa i jeden remis pojechał na trudny mecz do Wąsosza. W pierwszym meczu na własnym boisku zremisowaliśmy z beniaminkiem IV ligi 0:0, a w rewanżu odnieśliśmy cenne zwycięstwo 2:0. Pierwsza część spotkania upłynęła przy przewadze Konfeksu , który miał 3 dobre sytuacje bramkowe, których nie wykorzystali Przerywacz oraz Nowak. W pierwszej części spotkania kontrolowaliśmy grę i byliśmy zespołem lepszym.
Druga część spotkania była wyrównana z lekką przewagą Orli, która nie wykorzystała dwóch dobrych sytuacji na zdobycie bramki. Trener naszego zespołu w 2 połowie dokonuje dobrych zmian i dwaj świeżo wprowadzeni zawodnicy zdobywają bramki dla naszego zespołu. W 79 minucie ładnym uderzeniem z 25 metrów popisuje się Wojciech Downar dając na prowadzenie 1ó0. W 85 minucie nasz zespół przeprowadza ładną zespołową akcję w wyniku której Jan Bukowski wychodzi na czystą sytuację bramkową i pewnie strzela gola na 2:0. Wypada nadmienić ,że jest to druga bramka naszego 17 letniego wychowanka w drużynie seniorów.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który gra coraz lepiej.

Ostatni mecz mistrzowski rozegramy w najbliższy piątek 10.06 o godz. 18:00 z drużyną Zawisza Serby na własnym boisku, która znajduje się na 3 miejscu w tabeli.
Zapraszamy na ten ciekawie zapowiadający się mecz.

Konfeks: Podolak (Morawski 46 min) - Krupa, Grządkowski, Swędzikiewicz (Szlęk 88 min), Nowak (Pitner 60 min), Cichy, Jazowiecki, Pilarowski, Cerolewicz (Downar 68 min), Przerywacz (Havryliuk 88 min), Zychoniuk (Bukowski 60 min)
Starsze wiadomości