Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Przedszkole nr 2 w Legnicy na Konfeksie !
02/09/2022 1:43
W dniu 31.08.2022 na stadionie Konfeksu Legnica gościliśmy przedszkolaków Przedszkola nr 2 w Legnicy.
Młodzi przedszkolacy przebywali na stadionie Konfeksu dwie godziny podczas których grali w piłkę nożną i mieli zorganizowane wiele gier i zabaw. Ponadto zwiedzili biuro Klubu gdzie zapoznali się z Klubem, podziwiali zdobyte puchary oraz mieli słodki poczęstunek.
Wszystkie dzieci na zakończenie pobytu na naszym stadionie otrzymały drobne upominki.
Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 2 oraz Wychowawczynią za przybycie na nasz stadion oraz zachęcamy do zapisów do naszego klubu.

Przegrana na własne życzenie !
29/08/2022 12:56
Legnica 27 sierpnia 2022 godz.18:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica- Zawisza Serby 2:3 (0:3)

Chojnowski i Korczyński (Konfeks) Mróz, Przymus, Kuźmin, Gil (Serby)

Bramki dla Konfeksu: 1:3 Przerywacz 55 min , 2:3 Swędzikiewicz (84 min karny)

Sędzia: Sławomir Cierlik (Lubin)

Widzów: ok.100

Mecz dla naszego zespołu mógł i powinien rozpocząć się bardzo dobrze. Już w 4 minucie piękną indywidualną akcją popisał się Mateusz Zieliński , który minął 3 zawodników i będąc 5 metrów przed bramką strzelił w bramkarza. W 12 minucie 100 % sytuację ma Bartek Krupa ,który dostaje piłkę na 11 metrze będąc sam, niestety strzela obok słupka. Jak to bywa niewykorzystane sytuację się mszczą i w 22 minucie przy bardzo biernej postawie całego zespołu tracimy bramkę , którą zdobywa Szymon Gil. Minutę później Przerywacz będąc na 8 metrze pudłuje strzelając nad poprzeczkę . Mści się to w 27 minucie i goście po strzale Piotra Pietruszko zdobywają drugą bramkę . W 40 minucie po strzale Dawida Świdwa tracimy 3 bramkę i przegrywamy do przerwy 0-3. Druga połowa to zdecydowana przewaga konfeksu i goście tylko się dramatycznie bronią. Ww 55 minucie Paweł Przerywacz pięknym strzałem z 25 metrów w długi róg zdobywa bramkę . Pomiędzy 70 a 78 minutą mamy 4 100 % sytuacje bramkowe: Nowak z 8 metrów strzela w bramkarza, minutę później Chojnowski z 5 metrów ponownie strzela w bramkarza. W 75 minucie Przerywacz strzela z 8 metrów nad poprzeczką a 3 minuty później Szymon Chojnowski uderza z 6 metrów obok słupka. W 84 minucie obrońca gości zagrywa piłkę ręką w polu karnym a Maciej Swędzikiewicz zdobywa gola na 2:3. Dalej przeważamy, mając doskonałą sytuację w 88 minucie , której znów nie wykorzystujemy. Mecz kończy się przegraną naszego zespołu 2-3 i szkoda ponieważ z przebiegu gry i stworzonych sytuacji powinniśmy ten mecz wysoko wygrać. Bohaterem spotkania był bramkarz gości Damian Tyżlik, który wybronił przynajmniej 7 sytuacji 100 %.
Mamy nadzieję, że w następnym meczu, który rozegramy w najbliższą sobotę 03.09 o godz. 17:00 w Koskowicach zagramy zdecydowanie skuteczniej, nie tracąc w łatwy sposób bramek. Nasz młody zespół stać na bardzo dobrą grę i powinniśmy zapomnieć jak najszybciej zapomnieć o słabym starcie w rozgrywkach i zacząć systematycznie punktować w kolejnych meczach.

Konfeks: Podolak, Nowak (75 min Bukowski), Grządkowski, Przerywacz, Korczyński, Jazowiecki, Chojnowski, Krupa (46 min Cichy Norbert), Pilarowski, Zieliński (69 min Tekiele Arkadiusz), Swędzikiewicz.
Jakub Kaczemba w reprezentacji Polski U-16
26/08/2022 2:28
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek, obecnie grający w Miedzi Legnica Jakub Kaczemba w dniu 23.08.22 zadebiutował w reprezentacji Polski U-16. Polska zremisowała z Irlandią Północną 1-1, w meczu który odbył się w Lublińcu. Kuba grał w tym meczu przez pierwsze 45 minut i zanotował dobry występ. Przedstawiamy zdjęcia z gry w naszym zespole w 2013 roku. Kuba grał w naszym zespole przez kilka lat i cieszymy się, że jego kariera rozwija się bardzo dobrze. Życzymy powodzenia, szybkiego awansu do ekstraklasowego zespołu Miedzi i dużo, dużo zdrowia. Jednocześnie gratulujemy rodzicom , którzy wnieśli duży wkład w rozwój talentu syna .
3 punkty w Radwanicach
22/08/2022 3:11
Radwanice 21 sierpnia 2022 godz.17:00

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 0:3 (0:1)

Podolak, Przerywacz (Konfeks)
Łuniewski (Płomień),

Bramki : 0:1 Chojnowski 24 min, 0:2 Chojnowski 62 min, Przerywacz 64 min

Sędzia: Razmus Mateusz (Głogów)

Widzów: ok.80

Po przegranym meczu w Bieniowicach nasi seniorzy kolejny mecz rozegrali także na wyjeździe w Radwanicach . Od początku spotkania uzyskaliśmy dużą przewagę mając w pierwszych 25 minutach przynajmniej 4 sytuacje bramkowe . W 22 minucie Bartek Krupa strzela z 16 metrów jednak jego strzał paruje bramkarz gospodarzy na słupek. W 24 minucie piękną asystą popisuje się Aleksander Jazowiecki i jego dośrodkowanie strzałem głową z 8 metrów kończy Szymon Chojnowski zdobywając prowadzenie dla naszego zespołu. W 30 minucie 100% sytuację ma Paweł Przerywacz jednak jego strzał świetnie broni bramkarz Płomienia.
W 39 minucie strzał Bartka Krupy ląduje na poprzeczce. Wypada jednak nadmienić ,że po zdobyciu bramki nasz zespół przez ponad 30 minut gra słabo co nie powinno nam się przydarzyć. W tym czasie dwukrotnie słupek ratuje nasz zespół od straty bramki.
Decydujący dla losów meczu jest okres między 62 i 63 minutą spotkania gdy w ciągu 60 sekund zdobywamy 2 piękne bramki. W 62 minucie Szymon Chojnowski z ok. 30 metrów potężnym strzałem w róg bramki daje nam prowadzenie 2-0. 60 sekund później Paweł Przerywacz strzałem z ostrego kąta z 16 metrów w długi róg zdobywa również piękną bramkę.
Od tego momentu kontrolujemy przebieg gry i pewnie wygrywamy 3:0. W kolejnych meczach oczekujemy dobrej gry naszego zespołu przez całe spotkanie , a nie tylko fragmentami.
Gratulujemy naszemu zespołowi zwycięstwa i awansu w tabeli.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 27 sierpnia o godz. 18:00 na własnym boisku z zespołem Zawisza Serby.

Konfeks : Podolak - Zieliński, (Żychoniuk 85 min), Grządkowski, Nowak (Tekiele 77 min), Pilarowski, Cichy, Jazowiecki, Krupa, Korczyński, Chojnowski (Szlęk 79 min), Przerywacz (Bukowski 68 min)
Falstart
16/08/2022 2:06
Bieniowice 13 sierpnia 2022 godz.17:00

Kaczawa Bieniowice - Konfeks Legnica 2:1 (2:1)

Domagała, Ceglarski (Kaczawa)

Bramki : 1:0 Wiśniewski 16 min, 1:1 Swędzikiewicz 37 min, 2:1 Pulikowski 41 min

Sędzia: Woźny Łukasz

Po wygranym meczu Pucharowym z Kaczawą w ubiegłym tygodniu liczyliśmy na kolejne zwycięstwo w meczu mistrzowskim. Niestety po przeciętnym meczu nasz zespół przegrał 2:1, tracąc w bardzo łatwy sposób dwie bramki. W 16 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał nasz były zawodnik Dominik Wiśniewski strzałem z 16 metrów. Od tego momentu masz zespół uzyskał zdecydowaną przewagę praktycznie nie schodząc z połowy Kaczawy. Wynikiem tego była ładna bramka naszego kapitana Macieja Swędzikiewicza , który strzałem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.
W 39 minucie powinno być 2:1 dla naszego zespołu jednak 3 strzały naszych zawodników z 5 metrów nie znalazły drogi do bramki. Zemściło się to w 41 minucie gdy przy biernej postawie całego bloku obronnego tracimy bramkę po strzale Damiana Pulikowskiego.
Po przerwie nasz zespół miał dwie doskonałe sytuacje bramkowe. W 55 minucie Krupa Bartosz strzelał głową z 6 metrów, a minutę później silny strzał debiutującego w naszym zespole Szymona Chojnowskiego z 15 metrów ofiarną interwencją zablokował obrońca gospodarzy. Kaczawa także miała sytuację bramkową w 71 minucie , której nie wykorzystał Dominik Wiśniewski.
Przegrywamy mecz 1:2 i w następnym meczy, który rozegramy w najbliższą niedzielę 21.08 o godz. 17:00 w Radwanicach liczymy na dużo lepszą grę naszego zespołu i zwycięstwo !!

Konfeks: Morawski - Zieliński (Chojnowski 46 min), Swędzikiewicz, Grządkowski, Pilarowski, Nowak (Szlęk 80 min), Jazowiecki, Przerywacz, Cichy, Krupa Bartosz (Bukowski 69 min), Korczyński
Pierwszy sparing
24/07/2022 13:47
Legnica 22 lipca 2022 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks - Lubiatowianka Lubiatów 5:1 (2:0)

Bramki : Nowak - 2, Krupa Bartosz, Przerywacz i Grządkowski po 1

Pierwszy mecz rozegrali nasi seniorzy w ramach przygotowań do rundy jesiennej. Konfeks odniósł pewne zwycięstwo 5:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Bardzo ładne bramki w tym meczu zdobyli Piotr Nowak w 8 minucie po dokładnym technicznym uderzeniu z 20 metrów. Ładną bramką popisał się także Michał Grządkowski, który strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Piękną bramkę zdobyli róznież goście strzałem z 25 metrów w okienko.
W tym meczu trener Oleśkiewicz miał do dyspozycji tylko 15 zawodników, ponieważ część przebywa jeszcze na urlopach i wakacjach. Był to pożyteczny sparing, który toczył się przy upalnej pogodzie.
Zwycięstwo Konfeksu w klasyfikacji PRO-JUNIOR !!!!
16/07/2022 1:51
Miło nam poinformować, że KS Konfeks Legnica wygrał klasyfikację PRO-JUNIOR w Klasie Okręgowej Seniorów za sezon 2021-22
Klasyfikacja ta obejmuje zawodników w wieku do 21 lat grających w danym klubie. Nasz zespół wyprzedził drugi zespół Zamet Przemków o blisko 11 000 tys. minut.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową za sezon 2021/2022 i możemy być dumni, że Konfeks tradycyjnie stawia na swoich, młodych wychowankow !
28/06/2022 14:59
W sobotę 25.06.2022 na stadionie KS Konfeks Legnica odbyło się spotkanie z byłymi zawodnikami naszego klubu grającymi w latach 80 i 90.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. jeden z założycieli KS Konfeks Legnica Adam Bartnik, były kierownik drużyny Stanisław Iwanicki oraz zawodnicy i trenerzy Wojciech Kozerawski, Waldemar Uszyński,Władysław Moroch,Zbigniew Humijski, Konrad Grunt, Zbigniew Murdza, bracia Wiesław i Krzysztof Żymańczyk, Adam Zając, Andrzej Ząbek, Zbigniew Pęczkowski, Jerzy Solarski, Andrzej Kłak, Marek Kodzik, Waldemar Chrobak, Stefan Maliniak.
W naszym spotkaniu uczestniczyli także Marcin Makuch oraz Mariusz Bach, którzy są w trakcie pisania książki z okazji 50-lecia KS Konfeks Legnica.
Dzięki temu spotkaniu mogli zebrać wiele ciekawostek,zdjęć dotyczących historii klubu. Było to spotkanie przy tradycyjnym grillu podczas, którego Dyrektor Klubu Piotr Potycz wręczył Adamowi Zającowi, byłemu kapitanowi drużyny pamiątkową statuetkę z okazji 50-lecia Klubu oraz upominek. Całe spotkanie rozpoczął najstarszy działacz naszego klubu Adam Bartnik, który powitał zebranych i minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych kolegów z KS Konfeks. Adam krótko powspominał dawne dzieje i wyraził zadowolenie ,że Klub dobrze się rozwija i ma tak dużą rzeszę zawodników.
Następnie głos zabrał Adam Zając, który w imieniu wszystkich zebranych podziękował Dyrektorowi Klubu, a także byłemu trenerowi Piotrowi Potyczowi za wkład pracy na rzecz KS Konfeks Legnica . Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze i wszyscy się cieszyli ,że mogli się spotkać po wielu wielu latach i powspominać dawne dzieje. Uczestnicy spotkania umówili się na spotkanie za rok o tej samej porze. W imieniu KS Konfeks Legnica dziękujemy wszystkim byłym zawodnikom,trenerom i działaczom za zainteresowanie się losem klubu i za bardzo miłe spotkanie.