Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Porażka Seniorów !
05/09/2022 14:33
Koskowice 3 września 2022 godz.17:00

Liga Okręgowa

Błękitni Koskowice - Konfeks Legnica 4:0 (1:0)

Prus (Koskowice)

Sędzia: Witkowski Mateusz

Widzów: ok.100

Konfeks: Podolak, Nowak ( 70 min Bukowski), Grządkowski, Przerywacz (65 min Martinka), Korczyński (80 min Tekiele), Krupa Jakub, Jazowiecki, Chojnowski, Pilarowski, Zieliński Mateusz (80 min Żychoniuk), Swędzikiewicz.
Przedszkole nr 2 w Legnicy na Konfeksie !
02/09/2022 1:43
W dniu 31.08.2022 na stadionie Konfeksu Legnica gościliśmy przedszkolaków Przedszkola nr 2 w Legnicy.
Młodzi przedszkolacy przebywali na stadionie Konfeksu dwie godziny podczas których grali w piłkę nożną i mieli zorganizowane wiele gier i zabaw. Ponadto zwiedzili biuro Klubu gdzie zapoznali się z Klubem, podziwiali zdobyte puchary oraz mieli słodki poczęstunek.
Wszystkie dzieci na zakończenie pobytu na naszym stadionie otrzymały drobne upominki.
Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 2 oraz Wychowawczynią za przybycie na nasz stadion oraz zachęcamy do zapisów do naszego klubu.

Przegrana na własne życzenie !
29/08/2022 12:56
Legnica 27 sierpnia 2022 godz.18:00

Konfeks Legnica- Zawisza Serby 2:3 (0:3)

Chojnowski i Korczyński (Konfeks) Mróz, Przymus, Kuźmin, Gil (Serby)

Bramki dla Konfeksu: 1:3 Przerywacz 55 min , 2:3 Swędzikiewicz (84 min karny)

Sędzia: Sławomir Cierlik (Lubin)

Mecz dla naszego zespołu mógł i powinien rozpocząć się bardzo dobrze. Już w 4 minucie piękną indywidualną akcją popisał się Mateusz Zieliński , który minął 3 zawodników i będąc 5 metrów przed bramką strzelił w bramkarza. W 12 minucie 100 % sytuację ma Bartek Krupa ,który dostaje piłkę na 11 metrze będąc sam, niestety strzela obok słupka. Jak to bywa niewykorzystane sytuację się mszczą i w 22 minucie przy bardzo biernej postawie całego zespołu tracimy bramkę , którą zdobywa Szymon Gil. Minutę później Przerywacz będąc na 8 metrze pudłuje strzelając nad poprzeczkę . Mści się to w 27 minucie i goście po strzale Piotra Pietruszko zdobywają drugą bramkę . W 40 minucie po strzale Dawida Świdwa tracimy 3 bramkę i przegrywamy do przerwy 0-3. Druga połowa to zdecydowana przewaga konfeksu i goście tylko się dramatycznie bronią. Ww 55 minucie Paweł Przerywacz pięknym strzałem z 25 metrów w długi róg zdobywa bramkę . Pomiędzy 70 a 78 minutą mamy 4 100 % sytuacje bramkowe: Nowak z 8 metrów strzela w bramkarza, minutę później Chojnowski z 5 metrów ponownie strzela w bramkarza. W 75 minucie Przerywacz strzela z 8 metrów nad poprzeczką a 3 minuty później Szymon Chojnowski uderza z 6 metrów obok słupka. W 84 minucie obrońca gości zagrywa piłkę ręką w polu karnym a Maciej Swędzikiewicz zdobywa gola na 2:3. Dalej przeważamy, mając doskonałą sytuację w 88 minucie , której znów nie wykorzystujemy. Mecz kończy się przegraną naszego zespołu 2-3 i szkoda ponieważ z przebiegu gry i stworzonych sytuacji powinniśmy ten mecz wysoko wygrać. Bohaterem spotkania był bramkarz gości Damian Tyżlik, który wybronił przynajmniej 7 sytuacji 100 %.
Mamy nadzieję, że w następnym meczu, który rozegramy w najbliższą sobotę 03.09 o godz. 17:00 w Koskowicach zagramy zdecydowanie skuteczniej, nie tracąc w łatwy sposób bramek. Nasz młody zespół stać na bardzo dobrą grę i powinniśmy zapomnieć jak najszybciej zapomnieć o słabym starcie w rozgrywkach i zacząć systematycznie punktować w kolejnych meczach.

Konfeks: Podolak, Nowak (75 min Bukowski), Grządkowski, Przerywacz, Korczyński, Jazowiecki, Chojnowski, Krupa (46 min Cichy Norbert), Pilarowski, Zieliński (69 min Tekiele Arkadiusz), Swędzikiewicz.
Jakub Kaczemba w reprezentacji Polski U-16
26/08/2022 2:28
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek, obecnie grający w Miedzi Legnica Jakub Kaczemba w dniu 23.08.22 zadebiutował w reprezentacji Polski U-16. Polska zremisowała z Irlandią Północną 1-1, w meczu który odbył się w Lublińcu. Kuba grał w tym meczu przez pierwsze 45 minut i zanotował dobry występ. Przedstawiamy zdjęcia z gry w naszym zespole w 2013 roku. Kuba grał w naszym zespole przez kilka lat i cieszymy się, że jego kariera rozwija się bardzo dobrze. Życzymy powodzenia, szybkiego awansu do ekstraklasowego zespołu Miedzi i dużo, dużo zdrowia. Jednocześnie gratulujemy rodzicom , którzy wnieśli duży wkład w rozwój talentu syna .
3 punkty w Radwanicach
22/08/2022 3:11
Radwanice 21 sierpnia 2022 godz.17:00

Płomień Radwanice - Konfeks Legnica 0:3 (0:1)

Podolak, Przerywacz (Konfeks)
Łuniewski (Płomień),

Bramki : 0:1 Chojnowski 24 min, 0:2 Chojnowski 62 min, Przerywacz 64 min

Sędzia: Razmus Mateusz (Głogów)

Widzów: ok.80

Po przegranym meczu w Bieniowicach nasi seniorzy kolejny mecz rozegrali także na wyjeździe w Radwanicach . Od początku spotkania uzyskaliśmy dużą przewagę mając w pierwszych 25 minutach przynajmniej 4 sytuacje bramkowe . W 22 minucie Bartek Krupa strzela z 16 metrów jednak jego strzał paruje bramkarz gospodarzy na słupek. W 24 minucie piękną asystą popisuje się Aleksander Jazowiecki i jego dośrodkowanie strzałem głową z 8 metrów kończy Szymon Chojnowski zdobywając prowadzenie dla naszego zespołu. W 30 minucie 100% sytuację ma Paweł Przerywacz jednak jego strzał świetnie broni bramkarz Płomienia.
W 39 minucie strzał Bartka Krupy ląduje na poprzeczce. Wypada jednak nadmienić ,że po zdobyciu bramki nasz zespół przez ponad 30 minut gra słabo co nie powinno nam się przydarzyć. W tym czasie dwukrotnie słupek ratuje nasz zespół od straty bramki.
Decydujący dla losów meczu jest okres między 62 i 63 minutą spotkania gdy w ciągu 60 sekund zdobywamy 2 piękne bramki. W 62 minucie Szymon Chojnowski z ok. 30 metrów potężnym strzałem w róg bramki daje nam prowadzenie 2-0. 60 sekund później Paweł Przerywacz strzałem z ostrego kąta z 16 metrów w długi róg zdobywa również piękną bramkę.
Od tego momentu kontrolujemy przebieg gry i pewnie wygrywamy 3:0. W kolejnych meczach oczekujemy dobrej gry naszego zespołu przez całe spotkanie , a nie tylko fragmentami.
Gratulujemy naszemu zespołowi zwycięstwa i awansu w tabeli.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 27 sierpnia o godz. 18:00 na własnym boisku z zespołem Zawisza Serby.

Konfeks : Podolak - Zieliński, (Żychoniuk 85 min), Grządkowski, Nowak (Tekiele 77 min), Pilarowski, Cichy, Jazowiecki, Krupa, Korczyński, Chojnowski (Szlęk 79 min), Przerywacz (Bukowski 68 min)
Falstart
16/08/2022 2:06
Bieniowice 13 sierpnia 2022 godz.17:00

Kaczawa Bieniowice - Konfeks Legnica 2:1 (2:1)

Domagała, Ceglarski (Kaczawa)

Bramki : 1:0 Wiśniewski 16 min, 1:1 Swędzikiewicz 37 min, 2:1 Pulikowski 41 min

Sędzia: Woźny Łukasz

Po wygranym meczu Pucharowym z Kaczawą w ubiegłym tygodniu liczyliśmy na kolejne zwycięstwo w meczu mistrzowskim. Niestety po przeciętnym meczu nasz zespół przegrał 2:1, tracąc w bardzo łatwy sposób dwie bramki. W 16 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał nasz były zawodnik Dominik Wiśniewski strzałem z 16 metrów. Od tego momentu masz zespół uzyskał zdecydowaną przewagę praktycznie nie schodząc z połowy Kaczawy. Wynikiem tego była ładna bramka naszego kapitana Macieja Swędzikiewicza , który strzałem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.
W 39 minucie powinno być 2:1 dla naszego zespołu jednak 3 strzały naszych zawodników z 5 metrów nie znalazły drogi do bramki. Zemściło się to w 41 minucie gdy przy biernej postawie całego bloku obronnego tracimy bramkę po strzale Damiana Pulikowskiego.
Po przerwie nasz zespół miał dwie doskonałe sytuacje bramkowe. W 55 minucie Krupa Bartosz strzelał głową z 6 metrów, a minutę później silny strzał debiutującego w naszym zespole Szymona Chojnowskiego z 15 metrów ofiarną interwencją zablokował obrońca gospodarzy. Kaczawa także miała sytuację bramkową w 71 minucie , której nie wykorzystał Dominik Wiśniewski.
Przegrywamy mecz 1:2 i w następnym meczy, który rozegramy w najbliższą niedzielę 21.08 o godz. 17:00 w Radwanicach liczymy na dużo lepszą grę naszego zespołu i zwycięstwo !!

Konfeks: Morawski - Zieliński (Chojnowski 46 min), Swędzikiewicz, Grządkowski, Pilarowski, Nowak (Szlęk 80 min), Jazowiecki, Przerywacz, Cichy, Krupa Bartosz (Bukowski 69 min), Korczyński
Pierwszy sparing
24/07/2022 13:47
Legnica 22 lipca 2022 godz.18:00

Mecz sparingowy

Konfeks - Lubiatowianka Lubiatów 5:1 (2:0)

Bramki : Nowak - 2, Krupa Bartosz, Przerywacz i Grządkowski po 1

Pierwszy mecz rozegrali nasi seniorzy w ramach przygotowań do rundy jesiennej. Konfeks odniósł pewne zwycięstwo 5:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Bardzo ładne bramki w tym meczu zdobyli Piotr Nowak w 8 minucie po dokładnym technicznym uderzeniu z 20 metrów. Ładną bramką popisał się także Michał Grządkowski, który strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Piękną bramkę zdobyli róznież goście strzałem z 25 metrów w okienko.
W tym meczu trener Oleśkiewicz miał do dyspozycji tylko 15 zawodników, ponieważ część przebywa jeszcze na urlopach i wakacjach. Był to pożyteczny sparing, który toczył się przy upalnej pogodzie.
Zwycięstwo Konfeksu w klasyfikacji PRO-JUNIOR !!!!
16/07/2022 1:51
Miło nam poinformować, że KS Konfeks Legnica wygrał klasyfikację PRO-JUNIOR w Klasie Okręgowej Seniorów za sezon 2021-22
Klasyfikacja ta obejmuje zawodników w wieku do 21 lat grających w danym klubie. Nasz zespół wyprzedził drugi zespół Zamet Przemków o blisko 11 000 tys. minut.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową za sezon 2021/2022 i możemy być dumni, że Konfeks tradycyjnie stawia na swoich, młodych wychowankow !