Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zwycięstwo Juniorów !
02/10/2022 2:03
Legnica 24 września 2022 godz.10:45

Juniorzy młodsi - Liga Okręgowa

KS Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin Future 5:2 (3:1)

Bramki Dominik Janas - 3, Marcin Górka - 1, gol samobójczy - 1

Po ostatnim przegranym spotkaniu w Budziszowie juniorzy Konfeksu musieli czekać aż dwa tygodnie na możliwość rehabilitacji. Przeciwnikiem dobra drużyna Zagłębia Lubin Future. Na początku spotkanie dość szarpane, obie drużyny są niedokładne i sp?źnione, jednak to nasz błąd przy wyprowadzeniu piłki w 17 minucie wykorzystują zawodnicy przeciwnika i świetnym uderzeniem z 20 m pokonują naszego bramkarza. Gdy wydaje się że Zagłębie może pójść za ciosem popełniają fatalny błąd komunikacyjny który skutkuje trafieniem Marcina Górki do pustej bramki. Po tej sytuacji to my nabieramy wiatru w żagle i mocno atakujemy przeciwnika pressingiem czego efektem jest kolejny błąd który na bramkę w 26 minucie zamienia Dominik Janas. Mecz nadal pod naszą kontrolą zagłębie oddaje dwa niegroźne strzały, a my w 32 minucie spotkania za sprawą fantastycznego uderzenia Dominika Janasa z 25 m w okienko prowadzimy już 3-1. Przed przerwą my mamy jeszcze jedna dobrą sytuacje a przeciwnik dwie. Jednak nie pada już żadna bramka w tej połowie. Wychodzimy na drugą połowę z błędna myślą że już ten mecz jest rozstrzygnięty. Niestety jest to 15 minut w którym goście zamykają nas na własnej połowie, my wybijamy zamiast starać się uspokoić grę. Przeciwnik ma 3 dobre sytuacje jednak szwankuje u nich celność, my wychodzimy z jednym kontratakiem jednak jesteśmy bardzo nieskuteczni. Zagłębie w 58 minucie po dobrym dośrodkowaniu strzela kontaktową bramkę na 3-2. Gdy wydaje się że kwestią czasu wydaje się bramka dająca remis gością my powoli wracamy do gry. W 67 minucie wykonujemy rzut rożny i po błędzie bramkarza pada gol samobójczy dla naszej drużyny, mamy wynik 4-2 i znów to my mamy komfort wyniku. Mecz staje się już mocno statyczny, dominuje sporo niewymuszonych strat. W 79 minucie spotkania dobrym podaniem zostaje obsłużony Dominik Janas i w sytuacji 1 na 1 trafia swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu a piątą drużyny. Od czasu strzelenia tej bramki, mecz jest często przerywany obie drużyny nie odstawiają nogi. Mecz kończy się wynikiem 5-2 dla naszej drużyny. Patrząc na przebieg spotkania znów pozytywne jest odrobienie starty jednej bramki z nawiązką. Jednak takie słabe 15 minut jak w drugiej połowie mogło nam przysporzyć dużo więcej problemów.
Przeciwnik podarował nam trzy bramki, jednak z prezentów trzeba umieć skorzystać a my to zrobiliśmy.
Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo.

Konfeks Maciej Majerz, Mateusz Krok, Yevhen Kirchei, Kacper Kowalski, Aleksander Kułaj, Norbert Serenda, Marcin Górka (70 min Dawid Zakrzewski), Maksymilian Warchoł, Dmytro Kovalchuk (13 min Piotr Malon), Kacper Zakrzewski, Dominik Janas
Trampkarze Liderem
02/10/2022 1:53
Legnica 24 września 2022 godz.12:45

Trampkarze - Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin Future 2:0 (1:0)

Bramki: Pichowicz i Czarnota

Pierwsza połowa to ciągłe ataki naszego zespołu i brak konkretów lub celności. W 22 minucie mamy rzut rożny wykonywany przez Domagałę. Piłka spada przy dalszym słupku bramki gości, a tam z impetem głową pakuje ją do bramki Nikos Czarnota. Dalej atakujemy, ale jesteśmy nieskuteczni.
Druga połowa zaczęła się od dominacji gości, którzy zamykają nas na naszej połowie, ale nie tworzą dogodnych sytuacji. To my strzelamy bramkę w 47 minucie po strzale Mikołaja Pichowicza. Do końca meczu gra wygląda bardziej na wyr?wnaną, a stan meczu się nie zmienia. Mecz kończy się wynikiem 2:0 dla nas, efektem czego po 6 meczach możemy pochwalić się 16pkt i pozycją lidera w tabeli.
Kolejny mecz to rewanż z Oriensem Chojn?w, kt?ry zagramy w sobotę jako gospodarz.

Konfeks: Sztyler, Kovalchuk M., Broniarz, Kądziołka M., Domagała, Czarnota N., Tekiele W., Karbowiak, Ewkowski, Cichy H., Pichowicz, Majerz, Pietrukiewicz F., Łuźny, Nowak M.
Kolejne zwycięstwo seniorów !
01/10/2022 1:27
Legnica 24 września 2022 godz.16:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Orzeł Zagrodno 5:1 (2:0)

Bramki dla Konfeksu: Nowak -2, Przerywacz -2, Korczyński -1

Sędzia: Jakubowski Oskar (Lubin)

Widzów: ok.100

Kolejne zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy pokonując na własnym boisku beniaminka klasy okręgowej Orzeł Zagrodno 5:1.
Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu w większości była bezbarwna. Emocje zaczęły się w 40 minucie. gdy Korczyński wykorzystuje dobrą akcję naszego zespołu i praktycznie z 3 metrów umieszcza piłkę w siatce. 3 minuty później ładną indywidualną akcją popisuje się Piotr Nowak który pięknym, precyzyjnym strzałem z 18 metrów w długi róg strzela na 2-0. Goście w pierwszej połowie mają jedną dogodną sytuację bramkową ,którą w 7 minucie nie wykorzystuje Kaliciak Michał strzelając minimalnie obok słupka. Druga połowa spotkania to zdecydowana dominacja naszego zespołu, który zdobywa bardzo duża przewagę. W 56 minucie Swędzikiewicz strzela w słupek , a dobitka Pawła Przerywacza ląduje w siatce. W 61 minucie Paweł Przerywacz zdobywa swoją drugą bramkę i prowadzimy już 4-0. W 73 minucie Swędzikiewicz nie wykorzystuje 100% sytuacji bramkowej strzelając z 12 metr?w obok słupka.Goście w 77 minucie po prostym błędzie naszego zespołu zdobywają honorową bramkę po strzale Kroczaka. Wynik meczu w 80 minucie na 5-1 ustala Piotr Nowak ładnym strzałem z 15 metrów. Druga połowa spotkania jest zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu od pierwszej, ponieważ w tym czasie przeprowadzamy wiele ładnych zespołowych akcji i gra naszego zespołu może się podobać. W naszym zespole w dalszym ciągu nie wykorzystujemy potencjału zawodników, ponieważ możemy grać zdecydowanie lepiej. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 16:00 na wyjeździe w Legnickim Polu. Liczymy na dobrą grę naszego zespołu przez 90 minut i na dalszy awans w tabeli

Konfeks: Podolak, Nowak(82' Martinka), Grządkowski, Krupa Jakub, Przerywacz (77'Bukowski), Korczyński(82'Downar), Jazowiecki (70'Żychoniuk), Chojnowski, Krupa Bartosz (65'Cichy Norbert), Pilarowski, Swędzikiewicz.
Zwycięstwo seniorów w Chocianowie!
01/10/2022 1:15
Chocianów 17 września 2022 godz.15:00

Liga Okregowa

Stal Chocianów - Konfeks 3:4 (0:2)

Bramki dla Konfeksu: Bukowski, Krupa Jakub, Chojnowski i Krupa Bartosz.

Sędzia:

Widzów: ok.150

W meczu ze Stalą Chocianów wystąpiliśmy bez Pawła Przerywacza, Mateusza Zielińskiego, Błażeja Morawskiego. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze ponieważ w 19 minucie po sprytnym zachowaniu w polu karnym bramkę zdobywa Jan Bukowski. 3 minuty później w 22 minucie rzut wolny wykonuje Swędzikiewicz, a Jakub Krupa z bliska zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu. W 58 minucie Szymon Chojnowski zdobywa dla naszego zespołu 3 bramkę i prowadzimy 3-0. Sytuacja ta powoduje rozprężenie w całym naszym zespole i w sztabie trenerskim , następuje kilka zmian i gospodarze w 69 minucie po strzale Radosława Czerepa zdobywają swoją pierwszą bramkę. W 80 minucie robi się groźnie ponieważ ten sam zawodnik zdobywa swoją drugą bramkę dla Stali i prowadzimy już tylko 3-2. Na nasze szczęście w 86 minucie przeprowadzamy ładną kontrę i Bartosz Krupa zdobywa 4 bramkę dla naszego zespołu. W doliczonym czasie gry w 93 minucie Jakub Zdulski strzela bramkę i ustala końcowy wynik na 4-3 dla Konfeksu. Cieszy zwycięstwo naszego zespołu. Jednak w następnych meczach musimy być wszyscy bardziej skoncentrowani przez cały mecz i grać do końcowego gwizdka , ponieważ mogliśmy ten mecz we frajerski sposób zremisować. Zapraszamy na kolejny mecz , który rozegramy 24.09 o godz. 16:00 na własnym boisku z drużyna Orzeł Zagrodno.

Konfeks:Podolak, Grządkowski,Bukowski (67' Martinka), Chojnowski (80' Janas), Korczyński (70' Tekiele Arkadiusz), Jazowiecki, Krupa Jakub (69'Żychoniuk), Krupa Bartosz,Nowak, Pilarowski, Swędzikiewicz.
Trampkarze liderem !
12/09/2022 13:16
Legnica 10 września 2022 godz.15:00

Konfeks Legnica - Górnik Złotoryja 10:1 (5:0)

Bramki: Szuścicki - 3, Radomski - 2, Cichy Hubert, Pichowicz, Karbowiak, Domagała i Tekiele Wojtek po 1

Komplet zwycięstw po trzech kolejkach.
W sobotnie popołudnie na stadionie Konfeksu w Legnicy nasi trampkarze wysoko pokonali Górnik Złotoryja.
Strzelanie zaczęliśmy już w 48 sekundzie meczu. Po odbiorze na połowie przeciwnika, strzałem przy słupku, na prowadzenie wyprowadza nas nasz kapitan, Hubert Cichy. Po chwili do dwóch sytuacji dochodzi Ewkowski, ale broni bramkarz gości. W 16 minucie prowadzenie podwyższa Pichowicz dobijając piłkę odbitą przez bramkarza po strzale naszej drużyny. Dwie minuty później, strzałem przy dalszym słupku piłkę w bramce umieszcza Karbowiak i mamy 3:0. Cały czas trwa nasz napór na bramkę gości i w 24 minucie mocnym strzałem bramkę zdobywa Radomski. Pod koniec połowy wynik na 5:0 ustala Szuścicki.
Druga połowa ma podobny przebieg. W 45 minucie gola z rzutu wolnego zdobywa Domagała. Warto odnotować, że do tej pory w każdym meczu Andrzej zamienił rzut wolny na bramkę dla naszego zespołu. Za sprawą bramek w 49 i 59 minucie meczu Szuścicki kompletuje hat-trick i z 6 bramkami jest najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu. Goście odpowiadają w 63 minucie i strzałem nad naszym bramkarzem zdobywają tak zwaną honorową bramkę. Dla naszej drużyny w zamieszaniu pod bramką w 72 minucie podwyższa Wojtek Tekiele, a wynik meczu w ostatniej minucie strzałem szczupakiem ustala Radomski.
Następny mecz rozegramy we wtorek w Chojnowie z miejscowym Oriensem o godz 17:30. Serdecznie zapraszamy.

Konfeks: Majerz, Kovalchuk Mikhaiło, Kądziołka Miłosz, Broniarz, Domagała, Karbowiak, Tekiele Wojciech, Radomski, Ewkowski, Cichy Hubert, Pichowicz, Sztyler, Pietrukiewicz Franciszek, Szuścicki, Czarnoty
Porażka juniorów
12/09/2022 13:06
Legnica 10 września 2022 godz.11:00

Juniorzy mlodsi - Liga Okręgowa

AMP Budziszów Wielki - KS Konfeks Legnica 1:0 (1:0)

W drugiej kolejce okręgowej ligi juniora młodszego zawodnicy Konfeksu wybrali się do Budziszowa Wielkiego. Początek spotkania był chaotyczny, obie drużyny toczyły walkę w środkowej strefie boiska. Po 10 minutach mecz uspokaja się i lekka przewagę ma drużyna Konfeksu, tworzymy dwie dobre sytuacje jednak dwa razy dobrze interweniuje bramkarz. Pierwsza połowa jest na naszą korzyść jednak błąd w ustawieniu w 39 minucie spotkania powoduje że przeciwnik wychodzi na czystą pozycje i po niefortunnej interwencji obrońcy piłka wpada do naszej bramki. Po tej bramce drużyna z Budziszowa jeszcze dwa razy groźnie zagroziła naszej bramce, jednak nieskutecznie. My tworzymy jedną sytuacje przed przerwą jednak jesteśmy bardzo nieskuteczni. Druga połowa rozpoczyna się mocnym pressingiem z naszej strony czego efektem są 3 doskonałe sytuacje w przeciągu 5 minut. Około 60 minuty spotkania mecz na naszą niekorzyść zaczyna się uspokajać, nadal widoczna jest nasza przewaga jednak w tym fragmencie spotkania nie tworzymy sytuacji. Przychodzi 75 minuta spotkania i ponownie w krótkim odstępie czasu tworzymy kilka dobrych sytuacji bramkowych jednak jesteśmy tego dnia bardzo nieskuteczni. Mecz kończy się rozczarowującym wynikiem dla nas, 1-0 dla przeciwnika, mimo wielu sytuacji bramkowych nie jesteśmy w stanie chociaż doprowadzić do remisu.
Po meczu czujemy wielkie rozczarowanie, jednak taka jest piłka nożna, w tym meczu w naszym wykonaniu było wszystko, od pressingu, szybkich i celnych podań po agresywnego i skutecznego odbioru w obronie, zabrakło niestety najważniejszego czyli bramki? Kolejny mecz juniorzy zagrają w sobotę u siebie o 12.00 z Orientem Chojnów.

Konfeks: Górka, Janas, Kirchei, Kowalchuk, Kowalski, Krok, Kułaj, Majerz, Serenda, Warchoł, Zakrzewski Kacper. Ponadto grali: Nikifur, Zakrzewski Dawid, Zieliński Michał.
Paweł Przerywacz na szóstkę !!
12/09/2022 2:10
Legnica 11 września 2022 godz.16:00

Konfeks Legnica - Czarni Rokitki 8:1 (4:0)

Nowak i Pilarowski (Konfeks), Bekacz (Rokitki)

Bramki: Przerywacz - 6 (2,17,37,45+1,65 i 69 min), Bartosz Krupa (85 min) i Bukowski Jan (87 min) po 1

Sędzia: Opaliński Amadeusz (Lubin)

Po bardzo słabym początku sezonu wreszcie nasz zespół zagrał dobrze i pewnie pokonał przeciwnika 8-1. Bohaterem spotkania był Paweł Przerywacz, który zdobył 6 kolejnych bramek w ciągu 70 minut gry. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze ponieważ już w 2 minucie Paweł wychodzi na czystą pozycję i pewnym strzałem zdobywa prowadzenie dla konfeksu. W 17 minucie rozgrywamy popisową kontrę i po asyście Chojnowskiego Przerywacz strzela swoją 2 bramkę.
Goście mają swoją sytuację w 25 minucie jednak strzał głową z 10 metrów Ratajczyka mija naszą bramkę . W 37 minucie Przerywacz pięknym strzałem w okienko z 20 metrów zdobywa swoją 3 bramkę . Tuż przed przerwą w 45 minucie znowu Przerywacz strzela na 4-0.
Po przerwie fatalny błąd naszego doświadczonego obrońcy wykorzystują goście i strzelają jak się okazało później honorową bramkę. Kolejną 5 bramkę dla naszego zespołu w 62 minucie zdobywa Paweł Przerywacz, który wyprzedza obrońców i pewnym strzałem w róg bramki zdobywa gola. Swój festiwal bramkowy Przerywacz kończy w 66 minucie spotkania strzelając swoją 6 bramkę w tym meczu.
4 minuty później w 70 minucie Paweł przy gromkich brawach zebranej publiczności opuszcza plac gry. Kolejne bramki dla naszego zespołu zdobywają w 85 minucie Krupa Bartosz, który ładnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza gości, minutę później na listę strzelców wpisuje się 17-letni Jan Bukowski, który ustala wynik meczu na 8-1 dla Konfeksu !!
W najbliższą sobotę nasz zespół o godz. 17:00 rozegra mecz w Chocianowie ze Stalą i będzie to prawdziwy sprawdzian form naszego zespołu.

Konfeks: Podolak,Nowak (60 min Krupa Bartosz), Grządkowski, Zieliński (62 minTekiele Arkadiusz), Przerywacz (70'Bukowski), Swędzikiewicz, Korczyński (75 min Żychoniuk), Cichy Norbert (82 min Martinka), Jazowiecki (82 min Krupa Jakub), Pilarowski, Chojnowski.