Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Przegrana seniorów
31/10/2022 14:04
Lubin 30 października 2022 gdz.15:00

Liga Okręgowa

Górnik Lubin - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Sędzia: Latała Szymon

Widzów: ok.70

Kolejny słaby mecz naszej drużyny. Mamy nadzieję, że to już ostatni taki występ naszego zespołu w tej rundzie.
Zapraszamy kibiców na mecz, który rozegramy na własnym boisku w dniu 5 listopada sobota o godz. 14:00 ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Morawski, Żychoniuk, Przerywacz, Korczyński, Cichy, Jazowiecki, Cerolewicz (55 min Downar), Chojnowski, (70 min Bukowski), Krupa Bartosz (80 min Biszczak), Pilarowski, Swędzikiewicz.
Hokejowy wynik
23/10/2022 2:37
Legnica 22 października 2022 godz.15:30

Konfeks Legnica - Dragon Jaczów 6:4 (2:1)

Bramki dla Konfeksu: : 1:1 Przerywacz 17 min, 2:1 Piotr Nowak 24 min, 3:2 Maciej Swędzikiewicz 49 min, 4:2 Bartosz Krupa 50 min, 5:2 Bartosz Krupa 53 min, 6:2 Chojnowski 55 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek

Widzów: ok.80

Po trzech bardzo słabych meczach nasi piłkarze wreszcie odnieśli zwycięstwo. Już w pierwszych 8 minutach powinniśmy rozstrzygnąć losy spotkania lecz duża nasza nieskuteczność spowodowała, że goście po przypadkowym zagraniu w 8 minucie zdobywają bramkę po strzale Kotwasa. W tej sytuacji Morawski pięknie broni strzał z 8 metrów jednak przy dobitce jest bezradny. W 17 minucie spotkania Paweł Przerywacz po indywidualnej akcji wyrównuje na 1-1. W 24 minucie rozgrywający dobry mecz Piotr Nowak strzałem z 10 metrów pod poprzeczkę zdobywa prowadzenie. W 32 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Przerywacz lecz przegrywa z nim pojedynek. Po przerwie w 47 minucie najlepszy zawodnik tego spotkania Kamil Kaczmar zdobywa wyrównującą bramkę dla zespołu gości. Następnie rozgrywamy najlepsze 7 minut w sezonie w ciągu których zdobywamy 4 bramki. W 49 minucie faulowany w polu karnym jest Przerywacz, a z karnego na 3-2 strzela Swędzikiewicz. W 50 minucie świetną akcją popisuje się Cerolewicz , który dogrywa idealnie do Bartosza Krupy, a ten zdobywa bramkę na 4-2. Ten sam zawodnik w 53 minucie popisuje się ładną podcinką nad bramkarzem i prowadzimy już 5-2. W 55 minucie Szymon Chojnowski ogrywa bramkarza gości i zdobywa 6 bramkę. W ciągu 3 następnych minut mamy znów dwie świetne sytuacje bramkowe , których nie wykorzystuje Cichy oraz Przerywacz. Wykorzystują to goście i w 64 minucie zdobywają swoją 3 bramkę po strzale Kaczmara.W 86 minucie ten sam zawodnik zdobywa swoją 3 bramkę w dniu dzisiejszym i prowadzimy już tylko 6-4.
W 90 minucie świetną obroną popisuje się Morawski , który broni strzał z 5 metr?w. W doliczonym czasie gry Bartosz Krupa będąc sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej. W sumie wygrywamy 6-4 jednak poza 7 minutami w których zdobywamy 4 bramki rozgrywamy kolejny słaby mecz. Irytuje bardzo słaba gra w defensywie i łatwość z jaką przeciwnicy zdobywają bramki.
Mamy nadzieję, że kolejny mecz, który rozegramy w niedzielę 30.10 w Lubinie będzie spotkaniem w którym rozegramy dobre 90 minut.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Grządkowski (80 min Zychoniuk), Jazowiecki, Cichy, Korczyński (68 min Downar), Bartosz Krupa, Piotr Nowak (46 min Cerolewicz), Maciej Pilarowski, Przerywacz (68 min Jakub Krupa), Swędzikiewicz
Wygrana tramkarzy z Chrobrym
17/10/2022 12:58
Legnica 15 października 2022 godz.13;00

Trampkarze - Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Chrobry Głogów 6:0 (1:0)

Bramki: Nowak -2, Łuźny -2, Cichy i Ewkowski po 1

W sobotę trampkarze podejmowali na własnym boisku zawodników Chrobrego Głogów. Mecz zaczęliśmy od ataków, ale pod bramką byliśmy nieskuteczni. W 3 minucie niecelny strzał oddał Szuścicki. W 8 minucie po dograniu z rzutu rożnego uderzał Cichy, ale piłka minęła bramkę gości. 3 minuty później znów próbował Cichy, ale strzał zatrzymał bramkarz. Praktycznie cała pierwsza część to nasze nieudane próby, aż do doliczonego czasu gry kiedy z dystansu huknął Cichy i strzeliliśmy gola do szatni.
Pierwsza połowa pozostawiała sporo do życzenia, zarówno jeśli chodzi o organizację gry jak i skuteczność. Na drugą połowę wychodzimy skoncentrowani z chęcią pozostawienia lepszego wrażenia na boisku. Już w drugiej minucie drugiej części bramkę strzela Nowak. Po chwili ten sam zawodnik próbuje nieskutecznie powiększyć przewagę, a za chwilę w sytuacji sam na sam pudłuje Ewkowski. W 49 minucie ładnym wolejem bramkarza próbuje pokonać Tekiele, lecz minimalnie się myli. Dwie minuty później Cichy podaje prostopadle do Ewkowskiego, a ten tym razem pewnie wykorzystuje swoją szansę i prowadzimy 3:0. W 66 minucie w zamieszaniu po różnym bramkę strzela Szuścicki, ale znajduje się na pozycji spalonej. W 68 minucie wychodzimy w przewadzę do akcji ofensywnej i drugiego gola strzela Maciej Nowak. 4 minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Łuźny. Pięć minut przed końcem w poprzeczkę strzela Koziński, a w końcówce meczu Łuźny strzela głową po dograniu Kozińskiego.

Konfeks: Sztyler, Kovalchuk, Broniarz, Kądziołka, Domagała, Czarnota, Tekiele, Cichy, Szuścicki, Pichowicz, Ewkowski, Łuźny, Nowak, Rosiński, Koziński, Gromek
Kolejna porażka
17/10/2022 0:47
Dziewin 16 października 2022 godz.14:00

Czarni Dziewin - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)

Kraśniański, Podgórski, Białek (Dziewin)

Bramka dla Konfeksu: : 1:1 Szymon Chojnowski 52 min

Sędzia: Łukasz Woźny

Widzów: ok.50

Konfeks: Morawski - Chojnowski (80 min Żychoniuk), Grządkowski, Jazowiecki, Cichy, Korczyński (68 min Cerolewicz), Bartosz Krupa (46 min Lizalovic), Jakub Krupa, Nowak (46 min Przerywacz), Pilarowski, Swędzikiewicz
Lodowaty prysznic !!
09/10/2022 1:34
Legnica 8 października 2022 godz.16:00

Konfeks Legnica - Dąb Siedliska 0:1 (0:1)

Cichy, Jazowiecki (Konfeks), Horbal, Kopczyk (Siedliska)

Bramka dla Dębu: : Horbal 39 min

Sędzia: Mateusz Witkowski

Widzów: ok.100

Po fatalnym meczu w Legnickim Polu liczyliśmy na przełamanie i dobry występ naszego zespołu w kolejnym meczu. Niestety mamy bardzo słabe pierwsze 15 minut w meczu z Dębem i w 11 minucie tracimy bramkę. W dziecinny sposób dał się ograć nasz boczny obrońca tuż przed polem karnym sfaulował przeciwnika. Po rzucie wolnym nie kryty przez nikogo Horbal strzela głową jak się później okazało zwycięską bramkę.
W 13 minucie Bartosz Krupa znajdując się w czystej sytuacji bramkowej z 6 metrów strzela w bramkarza. W 20 minucie Bartek ładnie uderza z 20 metrów w okienko, jednak świetnie broni bramkarz gości. Minutę póóźniej po rzucie rożnym wykonywanym przez Jazowieckiego piłka trafia w poprzeczkę. Druga część spotkania jest chaotyczna w naszym wykonaniu i praktycznie nie stwarzamy sobie sytuacji bramkowych. Goście grając z kontry mają dwie dobre sytuacje bramkowe , na nasze szczęście dobrze broni Morawski.
Przegrywamy 0-1 i praktycznie obok bramkarza nie możemy wyróżnić w naszym zespole żadnego zawodnika. Gratulujemy gościom zwycięstwa, które zostało wywalczone na naszym stadionie charakterem i kolosalną ambicją wszystkich zawodników gości. W zwycięskiej drużynie świetny mecz rozegrał bramkarz Kaczmara oraz najlepszy na boisku nasz wychowanek Michał Jastrzębski.
Kolejny mecz rozegramy w najbli?sz? niedzielę o godz. 14:00 z Czarnymi Dziewin na wyjeździe .

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Cichy, Grządkowski, Jazowiecki, Korczyński, Bartosz Krupa (70 min Bukowski), Nowak (82 min Downar), Pilarowski, Przerywacz, Swądzikiewicz
Marcin Robak z wizytą w Klubie
06/10/2022 18:13
W ubiegłym tygodniu w naszym klubie gościł nasz świetny wychowanek Marcin Robak w raz z żoną Patrycją oraz synami Frankiem i Antkiem.
Wizyta rodziny Robaków była ponad 3 godzinna i związana była z nagrywaniem zdjęć do filmiku o karierze Marcina. W związku z tym, że na stadionie przy ul. Grabskiego Marcin rozpoczął swoją świetną przygodę piłkarską dlatego też na naszym stadionie robiono zdjęcia.
W sesji uczestniczył Marcin wraz z całą rodzinką. Następnie był czas do miłych rozmów zarkówno z Marcinem, Patrycją i ich synami.
Dziękujemy Marcinowi, że pamięta skąd wyszedł i ile zawdzięcza KS Konfeks Legnica.
Dwucyfrówka w Legnicy
03/10/2022 15:53
Legnica 1 pazdziernika 2022 godz.14:00 2022

Konfeks Legnica - Oriens Chojnów 13:1 (4:1)

Bramki: Broniarz 3, Ewkowski 2, Szuścicki 1, Nowak 1, Tekiele 1, Łuźny 1, Koziński 1, Czarnota 1, Domagała 1, Kovalchuk 1

W sobotę na stadionie przy ulicy Grabskiego nasi trampkarze podejmowali gości z Chojnowa. W pierwszym meczu pewnie wywalczyliśmy 3pkt. Do tego meczu mamy pełną kadrę, a w składzie aż 3 zawodników czekających na debiut w naszym zespole.
Strzelanie zaczynamy już w 2 minucie meczu. Po podaniu Szuścickiego pierwszą bramkę strzela Ewkowski. W 7 minucie bramkę strzela Karbowiak, ale sędzia odgwizduje spalonego. W 10 minucie świetnie zachowuje się Pichowicz i prostopadłym podaniem obsługuje Szuścickiego, który nie daje szans bramkarzowi. Wynik jest dla nas dobry, mamy sytuację, ale nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Goście doprowadzają do strzelenia bramki kontaktowej w 30 minucie. Spokój naszej grze przywracają dwie bramki do szatni. Najpierw po różnym strzela Broniarz, a chwilę później bramkę strzela Nowak. Do przerwy 4-1.
Druga połowa to dalej ataki z naszej strony, a drużyna przeciwna ma coraz mniej chęci aby się nam postawić. W 44 minucie o piłkę walczy Łuźny, podaje do Pichowicza, lecz jego strzał zatrzymuje bramkarz. Na szczęście w dobrym miejscu jest Ewkowski i z ostrego kąta lewą nogą strzela bramkę na 5-1. Minutę p?źniej piękną akcją i strzałem popisuje się Tekiele, który strzałem zza pola karnego zdejmuje pajęczynę z okienka bramki rywali. W 50 minucie strzał oddaje Cichy, a skutecznie dobija go Łuźny. 7-1. Następną bramkę strzela debiutujący Koziński. Najpierw jednak w 56 minucie jest na pozycji spalonej, ale 3 minuty później strzela już prawidłowego gola w debiucie po podaniu debiutującego Gromka. W 65minucie po indywidualnej akcji strzela Czarnota, dwie minuty p?źniej mocnym strzałem bramkarza pokonuje Domagała i mamy 10-1. W ostatnich 10minutach meczu udaje nam się strzelić jeszcze dwie bramki. Dwa razy w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnajduje się Broniarz i jako kapitan tego dnia zdobywa hattrick. Piękną bramkę na 12-1 zdobywa Kovalchuk. Piłka po strzale dwa razy kozłuje od ziemi na poprzeczkę i wpada do bramki na 13-1.

Konfeks : Sztyler, Kovalchuk, Broniarz, Kądziołka, Domagała, Szuścicki, Karbowiak, Tekiele, Czarnota, Pichowicz, Ewkowski, Pietrukiewicz, Gromek, Rosiński, Łoziński, Cichy, Nowak, Łuźny
3 punkty Juniorów
03/10/2022 15:33
Złotoryja 1 października 2022 godz.13:00 2022 godz.11:00

Juniorzy młodsi - Liga Okręgowa

Górnik Złotoryja - KS Konfeks Legnica 1:5 (0:1)

Bramki: Maksymilian Warchoł - 2 Dominik Janas, Bartosz Czarnecki i Kacper Zakrzewski po 1

W sobotę 1 października juniorzy Konfeksu Legnica rozgrywali swój mecz z Górnikiem Złotoryja. W drużynie gospodarzy zawodnicy głównie z rocznika 2007 wspierani 2008, my w rocznikach 2006 i 2007. Od początku meczu widać przewagę fizyczności i szybkości u naszej drużyny, jednak to drużyna Gospodarzy gra w piłkę a my jesteśmy bardzo bierni. Pierwsze 20 minut upływa pod znakiem przewagi g?rnika i kontr naszej drużyny, próbujemy strzelić bramkę za sprawą Dominika Janasa jednak jego strzały broni bramkarz lub są niecelne. Przeciwnik oddaje tylko jeden strzał z rzutu wolnego jednak niegroźny. Po 20 minutach staramy się utrzymywać przy piłce jednak w rozegraniu jesteśmy bardzo elektryczni, przeciwnik agresywnie i szybko doskakuje a my nadal jesteśmy ospali. W 35 minucie w zamieszaniu w polu karnym znajduje się Kacper Zakrzewski i daje nam prowadzenie 1-0. Do przerwy tworzymy jedną groźną sytuacje a przeciwnik ma jedną sytuacje sam na sam dobrze obronią przez naszego bramkarza. W przerwie rozmawiamy o tym, że musimy być agresywniejsi i w końcu zagrać kilka celnych podań żeby złapać pewność siebie. Wychodzimy na drugą połowę na pewno bardziej zmotywowani jednak Górnik nadal częściej jest przy piłce, w 53 minucie przeciwnik popełnia błąd przy rozpoczęciu i Maks Warchoł wystawia do pustej bramki Dominikowi Janasowi. Nabieramy pewności siebie i przez następne 10 minut gramy w piłkę czego efektem są dwie bramki Maksa Warchoła w 60 i 63 minucie. Po bramkach przychodzi moment rozluźnienia i przeciwnik wyprowadza kontrę po której faulujemy ich zawodnika w polu karnym. Gospodarze strzelają bramkę z rzutu karnego na 1-4. Mecz po tej bramce robi się niedokładny jednak głównie za naszą sprawą, tworzymy sytuacje bramkowe jednak jesteśmy nieskuteczni, posiadanie piłki większe mają gospodarze, jednak w 78 minucie uderzeniem z 15m popisuje się Bartek Czarnecki i ustala on wynik spotkania na 1-5.
Mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu, ostatnio z Zagłębiem przespaliśmy 20 minut dzisiaj byliśmy poza meczem przez 45 minut. Mimo tego że przeciwnik był młodszy prezentował naprawdę dobry futbol, my albo zlekceważyliśmy przeciwnika albo po prostu zagraliśmy bardzo słaby mecz. Bez znaczenia co było powodem naszego słabego występu, nie może to się nam już powt?rzyć. We wtorek kolejny mecz ligowy na wyjeździe z Wilkowianka Wilków o 17.00.

Konfeks Marek Nikifur, Mateusz Krok (63 min Bartosz Czarnecki), Yevhen Kirchei, Kacper Kowalski, Aleksander Kułaj, Norbert Serenda, Dominik Rakoczy (75 min Piotr Malon), Maksymilian Warchoł, Kacper Zakrzewski (63 min Dawid Zakrzewski), Dmytro Kovalchuk (80 min Michał Zieliński), Dominik Janas