Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
2 listopada 2022
03/11/2022 1:40
W dniu 2 listopada o godz. 10:00 ks. Marek Mularczyk (były piłkarz Konfeksu Legnica) odprawił mszę świętą za zmarłych byłych piłkarzy Konfeksu, a także zmarłych z ich rodzin oraz za byłych i obecnych piłkarzy Konfeksu.
Msza Święta zostala odprawiona w Kościele w Poznaniu . Więcej o Księdzu Mularczyku na stronach :

W nawiązaniu do tej intencji w dniu wczorajszym odwiedziliśmy groby ludzi związanych z KS Konfeks Legnica na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy.
O przywiązaniu zmarłych do piłki nożnej i Konfeksu świadczą symbole na ich grobach.
Chcemy przypomnieć, że w tym roku zmarli m.in nasi byli zawodnicy Ryszard Kędziora i Ryszard Kita.
W e-mailu przesłanym do klubu Ksiądz Marek napisał:
Pozdrawiam kolegów. To były piękne lata. Kondycja sportowa przydała się w pracy kapłańskiej.

Dziękujemy Księdzu Markowi za pamięć z lat gry w naszym Klubie i życzymy dużo zdrowia i sukcesów w posłudze kapłańskiej
Przegrana seniorów
31/10/2022 14:04
Lubin 30 października 2022 gdz.15:00

Liga Okręgowa

Górnik Lubin - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Sędzia: Latała Szymon

Widzów: ok.70

Kolejny słaby mecz naszej drużyny. Mamy nadzieję, że to już ostatni taki występ naszego zespołu w tej rundzie.
Zapraszamy kibiców na mecz, który rozegramy na własnym boisku w dniu 5 listopada sobota o godz. 14:00 ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Morawski, Żychoniuk, Przerywacz, Korczyński, Cichy, Jazowiecki, Cerolewicz (55 min Downar), Chojnowski, (70 min Bukowski), Krupa Bartosz (80 min Biszczak), Pilarowski, Swędzikiewicz.
Hokejowy wynik
23/10/2022 2:37
Legnica 22 października 2022 godz.15:30

Konfeks Legnica - Dragon Jaczów 6:4 (2:1)

Bramki dla Konfeksu: : 1:1 Przerywacz 17 min, 2:1 Piotr Nowak 24 min, 3:2 Maciej Swędzikiewicz 49 min, 4:2 Bartosz Krupa 50 min, 5:2 Bartosz Krupa 53 min, 6:2 Chojnowski 55 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek

Widzów: ok.80

Po trzech bardzo słabych meczach nasi piłkarze wreszcie odnieśli zwycięstwo. Już w pierwszych 8 minutach powinniśmy rozstrzygnąć losy spotkania lecz duża nasza nieskuteczność spowodowała, że goście po przypadkowym zagraniu w 8 minucie zdobywają bramkę po strzale Kotwasa. W tej sytuacji Morawski pięknie broni strzał z 8 metrów jednak przy dobitce jest bezradny. W 17 minucie spotkania Paweł Przerywacz po indywidualnej akcji wyrównuje na 1-1. W 24 minucie rozgrywający dobry mecz Piotr Nowak strzałem z 10 metrów pod poprzeczkę zdobywa prowadzenie. W 32 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Przerywacz lecz przegrywa z nim pojedynek. Po przerwie w 47 minucie najlepszy zawodnik tego spotkania Kamil Kaczmar zdobywa wyrównującą bramkę dla zespołu gości. Następnie rozgrywamy najlepsze 7 minut w sezonie w ciągu których zdobywamy 4 bramki. W 49 minucie faulowany w polu karnym jest Przerywacz, a z karnego na 3-2 strzela Swędzikiewicz. W 50 minucie świetną akcją popisuje się Cerolewicz , który dogrywa idealnie do Bartosza Krupy, a ten zdobywa bramkę na 4-2. Ten sam zawodnik w 53 minucie popisuje się ładną podcinką nad bramkarzem i prowadzimy już 5-2. W 55 minucie Szymon Chojnowski ogrywa bramkarza gości i zdobywa 6 bramkę. W ciągu 3 następnych minut mamy znów dwie świetne sytuacje bramkowe , których nie wykorzystuje Cichy oraz Przerywacz. Wykorzystują to goście i w 64 minucie zdobywają swoją 3 bramkę po strzale Kaczmara.W 86 minucie ten sam zawodnik zdobywa swoją 3 bramkę w dniu dzisiejszym i prowadzimy już tylko 6-4.
W 90 minucie świetną obroną popisuje się Morawski , który broni strzał z 5 metr?w. W doliczonym czasie gry Bartosz Krupa będąc sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej. W sumie wygrywamy 6-4 jednak poza 7 minutami w których zdobywamy 4 bramki rozgrywamy kolejny słaby mecz. Irytuje bardzo słaba gra w defensywie i łatwość z jaką przeciwnicy zdobywają bramki.
Mamy nadzieję, że kolejny mecz, który rozegramy w niedzielę 30.10 w Lubinie będzie spotkaniem w którym rozegramy dobre 90 minut.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Grządkowski (80 min Zychoniuk), Jazowiecki, Cichy, Korczyński (68 min Downar), Bartosz Krupa, Piotr Nowak (46 min Cerolewicz), Maciej Pilarowski, Przerywacz (68 min Jakub Krupa), Swędzikiewicz
Wygrana tramkarzy z Chrobrym
17/10/2022 12:58
Legnica 15 października 2022 godz.13;00

Trampkarze - Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Chrobry Głogów 6:0 (1:0)

Bramki: Nowak -2, Łuźny -2, Cichy i Ewkowski po 1

W sobotę trampkarze podejmowali na własnym boisku zawodników Chrobrego Głogów. Mecz zaczęliśmy od ataków, ale pod bramką byliśmy nieskuteczni. W 3 minucie niecelny strzał oddał Szuścicki. W 8 minucie po dograniu z rzutu rożnego uderzał Cichy, ale piłka minęła bramkę gości. 3 minuty później znów próbował Cichy, ale strzał zatrzymał bramkarz. Praktycznie cała pierwsza część to nasze nieudane próby, aż do doliczonego czasu gry kiedy z dystansu huknął Cichy i strzeliliśmy gola do szatni.
Pierwsza połowa pozostawiała sporo do życzenia, zarówno jeśli chodzi o organizację gry jak i skuteczność. Na drugą połowę wychodzimy skoncentrowani z chęcią pozostawienia lepszego wrażenia na boisku. Już w drugiej minucie drugiej części bramkę strzela Nowak. Po chwili ten sam zawodnik próbuje nieskutecznie powiększyć przewagę, a za chwilę w sytuacji sam na sam pudłuje Ewkowski. W 49 minucie ładnym wolejem bramkarza próbuje pokonać Tekiele, lecz minimalnie się myli. Dwie minuty później Cichy podaje prostopadle do Ewkowskiego, a ten tym razem pewnie wykorzystuje swoją szansę i prowadzimy 3:0. W 66 minucie w zamieszaniu po różnym bramkę strzela Szuścicki, ale znajduje się na pozycji spalonej. W 68 minucie wychodzimy w przewadzę do akcji ofensywnej i drugiego gola strzela Maciej Nowak. 4 minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Łuźny. Pięć minut przed końcem w poprzeczkę strzela Koziński, a w końcówce meczu Łuźny strzela głową po dograniu Kozińskiego.

Konfeks: Sztyler, Kovalchuk, Broniarz, Kądziołka, Domagała, Czarnota, Tekiele, Cichy, Szuścicki, Pichowicz, Ewkowski, Łuźny, Nowak, Rosiński, Koziński, Gromek
Kolejna porażka
17/10/2022 0:47
Dziewin 16 października 2022 godz.14:00

Czarni Dziewin - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)

Kraśniański, Podgórski, Białek (Dziewin)

Bramka dla Konfeksu: : 1:1 Szymon Chojnowski 52 min

Sędzia: Łukasz Woźny

Widzów: ok.50

Konfeks: Morawski - Chojnowski (80 min Żychoniuk), Grządkowski, Jazowiecki, Cichy, Korczyński (68 min Cerolewicz), Bartosz Krupa (46 min Lizalovic), Jakub Krupa, Nowak (46 min Przerywacz), Pilarowski, Swędzikiewicz
Lodowaty prysznic !!
09/10/2022 1:34
Legnica 8 października 2022 godz.16:00

Konfeks Legnica - Dąb Siedliska 0:1 (0:1)

Cichy, Jazowiecki (Konfeks), Horbal, Kopczyk (Siedliska)

Bramka dla Dębu: : Horbal 39 min

Sędzia: Mateusz Witkowski

Widzów: ok.100

Po fatalnym meczu w Legnickim Polu liczyliśmy na przełamanie i dobry występ naszego zespołu w kolejnym meczu. Niestety mamy bardzo słabe pierwsze 15 minut w meczu z Dębem i w 11 minucie tracimy bramkę. W dziecinny sposób dał się ograć nasz boczny obrońca tuż przed polem karnym sfaulował przeciwnika. Po rzucie wolnym nie kryty przez nikogo Horbal strzela głową jak się później okazało zwycięską bramkę.
W 13 minucie Bartosz Krupa znajdując się w czystej sytuacji bramkowej z 6 metrów strzela w bramkarza. W 20 minucie Bartek ładnie uderza z 20 metrów w okienko, jednak świetnie broni bramkarz gości. Minutę póóźniej po rzucie rożnym wykonywanym przez Jazowieckiego piłka trafia w poprzeczkę. Druga część spotkania jest chaotyczna w naszym wykonaniu i praktycznie nie stwarzamy sobie sytuacji bramkowych. Goście grając z kontry mają dwie dobre sytuacje bramkowe , na nasze szczęście dobrze broni Morawski.
Przegrywamy 0-1 i praktycznie obok bramkarza nie możemy wyróżnić w naszym zespole żadnego zawodnika. Gratulujemy gościom zwycięstwa, które zostało wywalczone na naszym stadionie charakterem i kolosalną ambicją wszystkich zawodników gości. W zwycięskiej drużynie świetny mecz rozegrał bramkarz Kaczmara oraz najlepszy na boisku nasz wychowanek Michał Jastrzębski.
Kolejny mecz rozegramy w najbli?sz? niedzielę o godz. 14:00 z Czarnymi Dziewin na wyjeździe .

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Cichy, Grządkowski, Jazowiecki, Korczyński, Bartosz Krupa (70 min Bukowski), Nowak (82 min Downar), Pilarowski, Przerywacz, Swądzikiewicz
Marcin Robak z wizytą w Klubie
06/10/2022 18:13
W ubiegłym tygodniu w naszym klubie gościł nasz świetny wychowanek Marcin Robak w raz z żoną Patrycją oraz synami Frankiem i Antkiem.
Wizyta rodziny Robaków była ponad 3 godzinna i związana była z nagrywaniem zdjęć do filmiku o karierze Marcina. W związku z tym, że na stadionie przy ul. Grabskiego Marcin rozpoczął swoją świetną przygodę piłkarską dlatego też na naszym stadionie robiono zdjęcia.
W sesji uczestniczył Marcin wraz z całą rodzinką. Następnie był czas do miłych rozmów zarkówno z Marcinem, Patrycją i ich synami.
Dziękujemy Marcinowi, że pamięta skąd wyszedł i ile zawdzięcza KS Konfeks Legnica.
Dwucyfrówka w Legnicy
03/10/2022 15:53
Legnica 1 pazdziernika 2022 godz.14:00 2022

Konfeks Legnica - Oriens Chojnów 13:1 (4:1)

Bramki: Broniarz 3, Ewkowski 2, Szuścicki 1, Nowak 1, Tekiele 1, Łuźny 1, Koziński 1, Czarnota 1, Domagała 1, Kovalchuk 1

W sobotę na stadionie przy ulicy Grabskiego nasi trampkarze podejmowali gości z Chojnowa. W pierwszym meczu pewnie wywalczyliśmy 3pkt. Do tego meczu mamy pełną kadrę, a w składzie aż 3 zawodników czekających na debiut w naszym zespole.
Strzelanie zaczynamy już w 2 minucie meczu. Po podaniu Szuścickiego pierwszą bramkę strzela Ewkowski. W 7 minucie bramkę strzela Karbowiak, ale sędzia odgwizduje spalonego. W 10 minucie świetnie zachowuje się Pichowicz i prostopadłym podaniem obsługuje Szuścickiego, który nie daje szans bramkarzowi. Wynik jest dla nas dobry, mamy sytuację, ale nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Goście doprowadzają do strzelenia bramki kontaktowej w 30 minucie. Spokój naszej grze przywracają dwie bramki do szatni. Najpierw po różnym strzela Broniarz, a chwilę później bramkę strzela Nowak. Do przerwy 4-1.
Druga połowa to dalej ataki z naszej strony, a drużyna przeciwna ma coraz mniej chęci aby się nam postawić. W 44 minucie o piłkę walczy Łuźny, podaje do Pichowicza, lecz jego strzał zatrzymuje bramkarz. Na szczęście w dobrym miejscu jest Ewkowski i z ostrego kąta lewą nogą strzela bramkę na 5-1. Minutę p?źniej piękną akcją i strzałem popisuje się Tekiele, który strzałem zza pola karnego zdejmuje pajęczynę z okienka bramki rywali. W 50 minucie strzał oddaje Cichy, a skutecznie dobija go Łuźny. 7-1. Następną bramkę strzela debiutujący Koziński. Najpierw jednak w 56 minucie jest na pozycji spalonej, ale 3 minuty później strzela już prawidłowego gola w debiucie po podaniu debiutującego Gromka. W 65minucie po indywidualnej akcji strzela Czarnota, dwie minuty p?źniej mocnym strzałem bramkarza pokonuje Domagała i mamy 10-1. W ostatnich 10minutach meczu udaje nam się strzelić jeszcze dwie bramki. Dwa razy w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnajduje się Broniarz i jako kapitan tego dnia zdobywa hattrick. Piękną bramkę na 12-1 zdobywa Kovalchuk. Piłka po strzale dwa razy kozłuje od ziemi na poprzeczkę i wpada do bramki na 13-1.

Konfeks : Sztyler, Kovalchuk, Broniarz, Kądziołka, Domagała, Szuścicki, Karbowiak, Tekiele, Czarnota, Pichowicz, Ewkowski, Pietrukiewicz, Gromek, Rosiński, Łoziński, Cichy, Nowak, Łuźny