Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Złota bramka Olo
21/11/2022 3:43
Legnica 20 listopada 2022 godz.12:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 2:1 (0:1)

Jazowiecki, B.Krupa, J.Krupa, Przrywacz (Konfeks) - Łuszczewski, Piotrowski, Szczepanaik (Białołęka)

Bramki: 0:1 Mamot 34 min, 1:1 Przerywacz 58 min (karny), 2:1 Jazowiecki 90+2 min

Sędzia: Łukasz Woźny

Widzów: ok.70

Mecz z Gwardią Białołęka odbył się w ciężkich warunkach atmosferycznych, ponieważ część płyty była zmrożona. Żeby mecz mógł się odbyć wymagało to wiele wysiłku i pracy ze strony KS Konfeks Legnica. Mecz mógł się rozpocząć dla naszego zespołu bardzo dobrze, ponieważ już w 7 minucie stworzyliśmy sobie 100 % sytuację bramkową, jednak minimalnie przestrzelił Szymon Chojnowski. W odpowiedzi w 11 minucie świetną interwencją popisał się nasz bramkarz Błażej Morawski, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem gości.
W 15 minucie Krupa Bartosz oddaje ładny strzał głową z 8 metrów , który świetnie broni bramkarz gości. Minutę później strzał Bartka Krupy głową ląduje na poprzeczce. Niewykorzystane sytuację jak to przeważnie bywa mszczą się i Mateusz Momot zdobywa prowadzenie dla Gwardii przy bardzo biernej postawie naszych zawodników, którzy trzykrotnie nie potrafią wybić piłki z pola karnego. W 34 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Przerywacz Paweł jednak pudłuje z 10 metrów.
W 58 minucie spotkania faulowany wpolu karnym jest Krupa Bartosz i sędzia dyktuje rzut karny ,który pewnie wykorzystuje nasz najlepszy strzelec Paweł Przerywacz. Następne minuty to uporczywe dążenie Konfeksu do zdobycia zwycięskiej bramki. W 89 minucie Alen Lizalovic oddaje ładny mocny strzał z powietrza z 5 metrów , który kapitalnie broni bramkarz gości Filip Ball. W 2 minucie doliczonego czasu gry wreszcie udaje nam się zdobyć bramkę gdy świetnie zachowuje się w polu karnym popularny Olo Jazowiecki i zdobywa zwycięską bramkę dla naszego zespołu.
Cieszy wygrana naszego zespołu w bardzo trudnych warunkach do gry .
Gratulujemy również zespołowi gości , który zagrał dobry mecz w Legnicy i dziwi fakt, że zajmują dopiero 15 miejsce w tabeli.
Wypada podkreślić bardzo dobrą i skuteczną grę w ostatnich trzech meczach Aleksandra Jazowieckiego, którego bramki w meczach ze Zrywem i Gwardią przesądziły o naszych zwycięstwach.

Konfeks: Morawski - Bukowski (46 min Cerolewicz), Chojnowski, Grządkowski (Strzelczyk 77 min), Jazowiecki, Korczyński (Zwiński 83 min), B.Krupa, J.Krupa, Pilarowski, Przrywacz (Lizarovic 65 min), Swędzikiewicz
Awans młodzikóów do Ligi Dolnośląsk
19/11/2022 15:52
Głogów 12 listopada 2022 godz.11;00

Młodzicy - Liga Okręgowa

Chrobry Głogów - Konfeks 1:6 (0:4)

Bramki: Bień- 3, Jurek Herman- 2, Kuczyński- 1

Mocnym akordem zakończyli rozgrywki nasi młodzicy wygrywając na wyjeździe z Chrobrym w Głogowie 6:1. Od początku spotkania uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę już do przerwy prowadziliśmy 4:0. Klasycznym hattrickiem popisał się Michał Bień. który zdobył bramki w 3,6 oraz w 16 minucie. Ponadto do przerwy bramkę zdobył w 26 minucie Jakub Kuczyński. Po przerwie 2 bramki w 56 i 57 minucie strzelił Jurek Herman i dzięki temu odnieśliśmy efektowne zwycięstwo. Nasz zespół w 12 meczach odniósł 11 zwycięstw, jeden remis, nie przegrywając żadnego spotkania. W sumie zdobyliśmy 34 pkt notując stosunek bramek 50:7. Następny zesp?ł w tabeli wyprzedziliśmy aż o 11 pkt. Zespół Konfeksu uzyskał awans do Ligi Dolnośląskiej.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi Patrykowi Potyczowi awansu i życzymy udanych występów na dolnośląskich boiskach .

Konfeks: Bień, Bryks, Cieszyński, Drzymała, Kopystański, Kulczycki, Kurdziel, Paschenko, Stanisław Pietrukiewicz, Fecko, Herman Jurek, Kondratowicz, Kuczyński, Mikołajewski, Zaborowski.

***************************************************

Zwycięstwo Młodzików II !!

MKS Miedź Legnica - Konfeks 0:6 (0:4)

Bramki: Kuczynski - 4, Kenc - 1, Zaremba Szymon - 1.

W ostatnim meczu nasz drugi zespół młodzików grał derbowy pojedynek z MKS Miedz Legnica. Mecz ten nasz zespół musiał wygrać, żeby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Po ciekawym spotkaniu nasz zespół wygrywa 6-0 po bramkach Borysa Kenca - 8 minuta, Jakuba Kuczyńskiego - 15 i 16 minucie oraz 44 i 46 minucie oraz Szymona Zaremba w 28 minucie. Nasz zespół był zespołem dużo lepszym i zasłużenie wygrał , zespołowi Miedzi dziękujemy za ambitną i otwartą grę przez całe spotkanie.
Konfeks Legnica na 14 meczy wygrał 13 i zanotował imponujący stosunek bramek 144-8. W efekcie dało to nam 1 miejsce w tabeli i awans do wyższej ligi.
Gratulujemy całemu zespołowi i trenerowi Patrykowi Potyczowi zasłużonego awansu , tym bardziej ,że był to najmłodszy zespół w klasie rozgrywkowej.

Konfeks Czajka, Kaczmarek. Kenc,Łacny, Podskalny, Zań, Jakub Zaremba, Szymon Zaremba, Zawiślak, Fecko, Jurek Herman, Kondratowicz, Kuczyński.
Porażka z liderem
14/11/2022 14:18
Księginice 13 listopada 2022 godz.14:00

Iskra Księginice - Konfeks Legnica 4:2 (3:2)

Korczyński, B.Krupa, Pilarowski (Konfeks) - Bar, Srebrniak, B.Cichy (Iskra)
Korczyński (Konfeks)

Bramki dla Konfeksu: 1:1 Bartosz Krupa 13 min, 2:2 Jakub Krupa 26 min

Sędzia: Oskar Jakubowski

Widzów: ok.80

Nasi seniorzy rozegrali ciekawy mecz na wyjeździe z liderem Iskrą Księginice.
Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się fatalnie, ponieważ już w 6 minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym gdy cała nasza drużyna zaspała. Riposta naszego zespołu jest dobra.
W 13 minucie świetną indywidualną akcją popisuje się Szymon Chojnowski, który mija kilku zawodników i świetnie wrzuca na pole karne, a Bartosz Krupa zdobywa głową wyrównującą bramkę . W 17 minucie ponownie po rzucie rożnym tracimy bramkę , którą zdobywa strzałem głową Pilichowski. W 25 minucie ładnym strzałem popisuje się rozgrywający dobry mecz Chojnowski lecz jego strzał broni bramkarz gospodarzy na rzut rożny. W 26 minucie Jakub Krupa zdobywa wyrównującą bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym . Niestety już minutę p?źniej tracimy w dziecinny sposób bramkę po fatalnym błędzie naszego młodego obrońcy i przegrywamy 3-2. W dalszym ciągu nasz zespół prowadzi wyrównaną walkę z liderem i nie załamuje się faktem utraty w bardzo łatwy sposób trzech bramek dążąc do wyrównania.
W 48 minucie spotkania mamy kapitalną sytuację na zdobycie bramki, ponieważ sędzia dyktuje rzut karny za faul na naszym zawodniku. Niestety strzał naszego kapitana Maćka Swędzikiewicza broni bramkarz Iskry. W 56 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisuje się Przerywacz jednak znów broni bramkarz gospodarzy . 2 minuty później świetną interwencją popisuje się nasz bramkarz Błażej Morawski broniąc strzał napastnika gospodarzy. W 77 minucie Mateusz Korczyński otrzymuje 2 żółtą kartkę , w konsekwencji czerwoną i musi opuścić plac gry. Gospodarze wykorzystują grę w przewadze i w 83 minucie spotkania Srebrniak ustala końcowy wynik meczu na 4-2 dla Iskry. W meczu z liderem nawiązaliśmy wyrównaną walkę, przez większość meczugraliśmy dobrze lecz proste indywidualne błędy spowodowały naszą przegraną.

W najbliższą niedzielę 20.11 o godz. 12:00 rozegramy ostatni mecz rundy jesiennej na własnym boisku z Gwardią Białołęka na który serdecznie zapraszamy naszych kibiców !

Konfeks: Morawski - Bukowski (Grządkowski 46 min), Chojnowski (Strzelczyk 84 min), Cichy, Jazowiecki, Korczyński, B.Krupa (Cerolewicz 81 min), J.Krupa (Lizarovic 65 min), Pilarowski, Przerywacz, Swędzikiewicz
3 punkty w domu
06/11/2022 21:05
Legnica 5 listopada 2022 godz.14:00

Konfeks - Zryw Kłębanowice 2:1 (2:0)

Ryba, Sinanis i Grabowski (Zryw)

Bramki: 1:0 Przerywacz 9 min, 2:0 Jazowiecki 43 min, 2:1 Grabowski 75 min

Sędzia: Amadeusz Opaliński (Podokręg Legnica)

Konfeks: Morawski - Cerolewicz (Zwiński 46 min), Jazowiecki, Chojnowski (Zychoniuk 85 min), Bartosz Krupa, Jakub Krupa, Lizalovic (Cichy 55 min), Pilarowski, Przerywacz, Strzelczyk (Downar 65 min), Swędzikiewicz
2 listopada 2022
03/11/2022 1:40
W dniu 2 listopada o godz. 10:00 ks. Marek Mularczyk (były piłkarz Konfeksu Legnica) odprawił mszę świętą za zmarłych byłych piłkarzy Konfeksu, a także zmarłych z ich rodzin oraz za byłych i obecnych piłkarzy Konfeksu.
Msza Święta zostala odprawiona w Kościele w Poznaniu . Więcej o Księdzu Mularczyku na stronach :

W nawiązaniu do tej intencji w dniu wczorajszym odwiedziliśmy groby ludzi związanych z KS Konfeks Legnica na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy.
O przywiązaniu zmarłych do piłki nożnej i Konfeksu świadczą symbole na ich grobach.
Chcemy przypomnieć, że w tym roku zmarli m.in nasi byli zawodnicy Ryszard Kędziora i Ryszard Kita.
W e-mailu przesłanym do klubu Ksiądz Marek napisał:
Pozdrawiam kolegów. To były piękne lata. Kondycja sportowa przydała się w pracy kapłańskiej.

Dziękujemy Księdzu Markowi za pamięć z lat gry w naszym Klubie i życzymy dużo zdrowia i sukcesów w posłudze kapłańskiej
Przegrana seniorów
31/10/2022 14:04
Lubin 30 października 2022 gdz.15:00

Górnik Lubin - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Sędzia: Latała Szymon

Kolejny słaby mecz naszej drużyny. Mamy nadzieję, że to już ostatni taki występ naszego zespołu w tej rundzie.
Zapraszamy kibiców na mecz, który rozegramy na własnym boisku w dniu 5 listopada sobota o godz. 14:00 ze Zrywem Kłębanowice.

Konfeks: Morawski, Żychoniuk, Przerywacz, Korczyński, Cichy, Jazowiecki, Cerolewicz (55 min Downar), Chojnowski, (70 min Bukowski), Krupa Bartosz (80 min Biszczak), Pilarowski, Swędzikiewicz.
Hokejowy wynik
23/10/2022 2:37
Legnica 22 października 2022 godz.15:30

Konfeks Legnica - Dragon Jaczów 6:4 (2:1)

Bramki dla Konfeksu: : 1:1 Przerywacz 17 min, 2:1 Piotr Nowak 24 min, 3:2 Maciej Swędzikiewicz 49 min, 4:2 Bartosz Krupa 50 min, 5:2 Bartosz Krupa 53 min, 6:2 Chojnowski 55 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek

Po trzech bardzo słabych meczach nasi piłkarze wreszcie odnieśli zwycięstwo. Już w pierwszych 8 minutach powinniśmy rozstrzygnąć losy spotkania lecz duża nasza nieskuteczność spowodowała, że goście po przypadkowym zagraniu w 8 minucie zdobywają bramkę po strzale Kotwasa. W tej sytuacji Morawski pięknie broni strzał z 8 metrów jednak przy dobitce jest bezradny. W 17 minucie spotkania Paweł Przerywacz po indywidualnej akcji wyrównuje na 1-1. W 24 minucie rozgrywający dobry mecz Piotr Nowak strzałem z 10 metrów pod poprzeczkę zdobywa prowadzenie. W 32 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Przerywacz lecz przegrywa z nim pojedynek. Po przerwie w 47 minucie najlepszy zawodnik tego spotkania Kamil Kaczmar zdobywa wyrównującą bramkę dla zespołu gości. Następnie rozgrywamy najlepsze 7 minut w sezonie w ciągu których zdobywamy 4 bramki. W 49 minucie faulowany w polu karnym jest Przerywacz, a z karnego na 3-2 strzela Swędzikiewicz. W 50 minucie świetną akcją popisuje się Cerolewicz , który dogrywa idealnie do Bartosza Krupy, a ten zdobywa bramkę na 4-2. Ten sam zawodnik w 53 minucie popisuje się ładną podcinką nad bramkarzem i prowadzimy już 5-2. W 55 minucie Szymon Chojnowski ogrywa bramkarza gości i zdobywa 6 bramkę. W ciągu 3 następnych minut mamy znów dwie świetne sytuacje bramkowe , których nie wykorzystuje Cichy oraz Przerywacz. Wykorzystują to goście i w 64 minucie zdobywają swoją 3 bramkę po strzale Kaczmara.W 86 minucie ten sam zawodnik zdobywa swoją 3 bramkę w dniu dzisiejszym i prowadzimy już tylko 6-4.
W 90 minucie świetną obroną popisuje się Morawski , który broni strzał z 5 metr?w. W doliczonym czasie gry Bartosz Krupa będąc sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje świetnej sytuacji bramkowej. W sumie wygrywamy 6-4 jednak poza 7 minutami w których zdobywamy 4 bramki rozgrywamy kolejny słaby mecz. Irytuje bardzo słaba gra w defensywie i łatwość z jaką przeciwnicy zdobywają bramki.
Mamy nadzieję, że kolejny mecz, który rozegramy w niedzielę 30.10 w Lubinie będzie spotkaniem w którym rozegramy dobre 90 minut.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Grządkowski (80 min Zychoniuk), Jazowiecki, Cichy, Korczyński (68 min Downar), Bartosz Krupa, Piotr Nowak (46 min Cerolewicz), Maciej Pilarowski, Przerywacz (68 min Jakub Krupa), Swędzikiewicz
Wygrana tramkarzy z Chrobrym
17/10/2022 12:58
Legnica 15 października 2022 godz.13;00

Trampkarze - Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Chrobry Głogów 6:0 (1:0)

Bramki: Nowak -2, Łuźny -2, Cichy i Ewkowski po 1

W sobotę trampkarze podejmowali na własnym boisku zawodników Chrobrego Głogów. Mecz zaczęliśmy od ataków, ale pod bramką byliśmy nieskuteczni. W 3 minucie niecelny strzał oddał Szuścicki. W 8 minucie po dograniu z rzutu rożnego uderzał Cichy, ale piłka minęła bramkę gości. 3 minuty później znów próbował Cichy, ale strzał zatrzymał bramkarz. Praktycznie cała pierwsza część to nasze nieudane próby, aż do doliczonego czasu gry kiedy z dystansu huknął Cichy i strzeliliśmy gola do szatni.
Pierwsza połowa pozostawiała sporo do życzenia, zarówno jeśli chodzi o organizację gry jak i skuteczność. Na drugą połowę wychodzimy skoncentrowani z chęcią pozostawienia lepszego wrażenia na boisku. Już w drugiej minucie drugiej części bramkę strzela Nowak. Po chwili ten sam zawodnik próbuje nieskutecznie powiększyć przewagę, a za chwilę w sytuacji sam na sam pudłuje Ewkowski. W 49 minucie ładnym wolejem bramkarza próbuje pokonać Tekiele, lecz minimalnie się myli. Dwie minuty później Cichy podaje prostopadle do Ewkowskiego, a ten tym razem pewnie wykorzystuje swoją szansę i prowadzimy 3:0. W 66 minucie w zamieszaniu po różnym bramkę strzela Szuścicki, ale znajduje się na pozycji spalonej. W 68 minucie wychodzimy w przewadzę do akcji ofensywnej i drugiego gola strzela Maciej Nowak. 4 minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Łuźny. Pięć minut przed końcem w poprzeczkę strzela Koziński, a w końcówce meczu Łuźny strzela głową po dograniu Kozińskiego.

Konfeks: Sztyler, Kovalchuk, Broniarz, Kądziołka, Domagała, Czarnota, Tekiele, Cichy, Szuścicki, Pichowicz, Ewkowski, Łuźny, Nowak, Rosiński, Koziński, Gromek