Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zakończenie kariery sportowej i 40 ur. Marcina
12/12/2022 16:41
W dniu 10.12.22 uczestniczyłem jako przedstawiciel KS Konfeks Legnica w przyjęciu z okazji zakończenia kariery oraz 40 urodzin Marcina Robaka, kt?re odbyło się w przepięknej scenerii w Pałacu Brunów.
W spotkaniu tym oprócz najbliższej rodziny w tym żony Patrycji oraz synów Antka i Franka uczestniczyli m.in. znani piłkarze Radosław Majewski, Edi Andradina, Arkadiusz Piech i wielu przedstawicieli Polskiej Piłki, biznesu oraz znajomi Marcina.
Na tej uroczystości byli także obecni byli piłkarze Konfeksu Krzysztof Stryński i Marcin Doszczeczko. Atmosfera na spotkaniu była super, można było na luzie porozmawiać z Marcinem i innymi osobami o polskiej piłce, a szczególnie powspominać grę Marcina Robaka w KS Konfeks i późniejsze jego sukcesy.
- 252 mecze w Ekstaklasie.
Impreza była bardzo udana i trwała ponad 10 godzin, a dzięki super atmosferze na niej panującej czas minął błyskawicznie.
Jeszcze raz gratulujemy Marcinowi udanej kariery piłkarskiej i jesteśmy dumni, że KS Konfeks Legnica wychował takiego zawodnika.
Zakończył się pewien etap w życiu Marcina jako piłkarza, a obecnie zaczyna nowy etap życia i życzymy mu takich samych sukces?w jak w karierze piłkarskiej, a szczeg?lnie żeby był w dalszym ciągu takim samym otwartym i uśmiechniętym Marcinem przyjaznym dla wszystkich ludzi .
Gratulujemy pudanej rodzinki, żony i wspaniałych synów i pamiętaj zawsze, że rodzina jest najważniejsza.

Piotr Potycz - Dyrektor Klubu KS Konfeks
Zmarł Tadeusz Jazienicki
09/12/2022 13:23
W dniu 07.12.2022 r. zmarł Pan Tadeusz Jazienicki (ur.1939 r.) były trener piłki nożnej młodzieży w klubach Miedż i Konfeks Legnica.
Pan Tadeusz wychował wielu bardzo dobrych piłkarzy grających w tych klubach. Sam też był zawodnikiem K.S.Dziewiarz Legnica.
W 2021 r. z okazji 50- lecia K.S.Konfeks - odznaczony złotą odznaką Dolnośląskiego Okręgowego Zwiazku Piłki Noznej.
Msza św. w intencji zmarłego w dniu 09.12.2022 r. o godz. 10 30 w Jaszkowie, a pogrzeb o godz. 12 00 w Legnicy na cmentarzu przy ul.Wrocławskiej.
Cześć jego pamięci.
Marcin Robak zakończył karierę
01/12/2022 14:05
Nasz wychowanek i były reprezentant Polski oraz gwiazda PKO Ekstraklasy Marcin Robak ogłosił zakończenie kariery. Zrobił to w wyjątkowy dla niego dzień.
Konfeks Legnica, Miedź Legnica, Korona Kielce, Widzew Łódź, Konyaspor, Mersin IY, Piast Gliwice Pogoń Szczecin, Lech Poznań i Śląsk Wrocław - trykoty tych klubów podczas swojej niezwykłej kariery miał okazję przywdziewać Marcin Robak.
Jego nazwisko zna każdy kibic PKO Ekstraklasy. Marcin Robak na polskich boiskach spędził łącznie kilkanaście lat. Dwukrotnie został królem strzelców najwyższej ligi w Polsce.

Łącznie w Ekstraklasie rozegrał aż 252 mecze, w których wpisywał się na listę strzelców 120 razy. Przez całą seniorską karierę we wszystkich klubach zagrał w 465 spotkaniach, zdobywając 212 bramek i dokładając do tego 47 asyst.
Najwięcej spotkań Robak rozegrał w barwach Widzewa Ł?dź. W koszulce tego klubu wybiegał na murawę aż 142 razy. Dwukrotnie została również królem strzelców naszej rodzimej Ekstraklasy. Najpierw ta sztuka udała mu się w sezonie 2013/2014, kiedy zdobył aż 21 goli dla Pogoni Szczecin. Swój wyczyn powtórzył w kampanii 2016/2017. Wówczas strzelił 18 bramek dla Lecha Poznań.
Ostatnio był zawodnikiem Widzewa Łódź
Świetne mecze na polskich boiskach pozwoliły mu wystąpić w barwach reprezentacji Polski. Marcin dziewięć razy grał z orłem na piersi. W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w styczniu 2010 roku w przegranym meczu z Danią. Robak strzelił jednego gola w ekipie Biało-Czerwonych. Na listę strzelców wpisał się w towarzyskim meczu z Tajlandią w 2010 roku.

We wtorek Marcin 29 listopada 2022 skończył 40 lat i uznał, że to najlepszy moment, by zawiesić buty na kołku. Ogłosił zakończenie kariery na specjalnym wideo w mediach społecznościowych, które zostało opublikowane na profilu PKO Ekstraklasy.

- Przyszedł czas, żeby oficjalnie zakończyć piłkarską karierę. Kończę to, co zawsze kochałem i kochać będę. Dziękuję wszystkim kolegom, z którymi miałem okazję grać, trenerom, dzięki którym mogłem się rozwijać jako piłkarz i człowiek, prezesom, działaczom oraz pracownikom klubu, a także wszystkim kibicom, z którymi przeżyłem wiele pięknych chwil - powiedział Marcin.
Złota bramka Olo
21/11/2022 3:43
Legnica 20 listopada 2022 godz.12:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Gwardia Białołęka 2:1 (0:1)

Jazowiecki, B.Krupa, J.Krupa, Przrywacz (Konfeks) - Łuszczewski, Piotrowski, Szczepanaik (Białołęka)

Bramki: 0:1 Mamot 34 min, 1:1 Przerywacz 58 min (karny), 2:1 Jazowiecki 90+2 min

Sędzia: Łukasz Woźny

Widzów: ok.70

Mecz z Gwardią Białołęka odbył się w ciężkich warunkach atmosferycznych, ponieważ część płyty była zmrożona. Żeby mecz mógł się odbyć wymagało to wiele wysiłku i pracy ze strony KS Konfeks Legnica. Mecz mógł się rozpocząć dla naszego zespołu bardzo dobrze, ponieważ już w 7 minucie stworzyliśmy sobie 100 % sytuację bramkową, jednak minimalnie przestrzelił Szymon Chojnowski. W odpowiedzi w 11 minucie świetną interwencją popisał się nasz bramkarz Błażej Morawski, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem gości.
W 15 minucie Krupa Bartosz oddaje ładny strzał głową z 8 metrów , który świetnie broni bramkarz gości. Minutę później strzał Bartka Krupy głową ląduje na poprzeczce. Niewykorzystane sytuację jak to przeważnie bywa mszczą się i Mateusz Momot zdobywa prowadzenie dla Gwardii przy bardzo biernej postawie naszych zawodników, którzy trzykrotnie nie potrafią wybić piłki z pola karnego. W 34 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znajduje się Przerywacz Paweł jednak pudłuje z 10 metrów.
W 58 minucie spotkania faulowany wpolu karnym jest Krupa Bartosz i sędzia dyktuje rzut karny ,który pewnie wykorzystuje nasz najlepszy strzelec Paweł Przerywacz. Następne minuty to uporczywe dążenie Konfeksu do zdobycia zwycięskiej bramki. W 89 minucie Alen Lizalovic oddaje ładny mocny strzał z powietrza z 5 metrów , który kapitalnie broni bramkarz gości Filip Ball. W 2 minucie doliczonego czasu gry wreszcie udaje nam się zdobyć bramkę gdy świetnie zachowuje się w polu karnym popularny Olo Jazowiecki i zdobywa zwycięską bramkę dla naszego zespołu.
Cieszy wygrana naszego zespołu w bardzo trudnych warunkach do gry .
Gratulujemy również zespołowi gości , który zagrał dobry mecz w Legnicy i dziwi fakt, że zajmują dopiero 15 miejsce w tabeli.
Wypada podkreślić bardzo dobrą i skuteczną grę w ostatnich trzech meczach Aleksandra Jazowieckiego, którego bramki w meczach ze Zrywem i Gwardią przesądziły o naszych zwycięstwach.

Konfeks: Morawski - Bukowski (46 min Cerolewicz), Chojnowski, Grządkowski (Strzelczyk 77 min), Jazowiecki, Korczyński (Zwiński 83 min), B.Krupa, J.Krupa, Pilarowski, Przrywacz (Lizarovic 65 min), Swędzikiewicz
Awans młodzikóów do Ligi Dolnośląsk
19/11/2022 15:52
Głogów 12 listopada 2022 godz.11;00

Młodzicy - Liga Okręgowa

Chrobry Głogów - Konfeks 1:6 (0:4)

Bramki: Bień- 3, Jurek Herman- 2, Kuczyński- 1

Mocnym akordem zakończyli rozgrywki nasi młodzicy wygrywając na wyjeździe z Chrobrym w Głogowie 6:1. Od początku spotkania uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę już do przerwy prowadziliśmy 4:0. Klasycznym hattrickiem popisał się Michał Bień. który zdobył bramki w 3,6 oraz w 16 minucie. Ponadto do przerwy bramkę zdobył w 26 minucie Jakub Kuczyński. Po przerwie 2 bramki w 56 i 57 minucie strzelił Jurek Herman i dzięki temu odnieśliśmy efektowne zwycięstwo. Nasz zespół w 12 meczach odniósł 11 zwycięstw, jeden remis, nie przegrywając żadnego spotkania. W sumie zdobyliśmy 34 pkt notując stosunek bramek 50:7. Następny zesp?ł w tabeli wyprzedziliśmy aż o 11 pkt. Zespół Konfeksu uzyskał awans do Ligi Dolnośląskiej.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi Patrykowi Potyczowi awansu i życzymy udanych występów na dolnośląskich boiskach .

Konfeks: Bień, Bryks, Cieszyński, Drzymała, Kopystański, Kulczycki, Kurdziel, Paschenko, Stanisław Pietrukiewicz, Fecko, Herman Jurek, Kondratowicz, Kuczyński, Mikołajewski, Zaborowski.

***************************************************

Zwycięstwo Młodzików II !!

MKS Miedź Legnica - Konfeks 0:6 (0:4)

Bramki: Kuczynski - 4, Kenc - 1, Zaremba Szymon - 1.

W ostatnim meczu nasz drugi zespół młodzików grał derbowy pojedynek z MKS Miedz Legnica. Mecz ten nasz zespół musiał wygrać, żeby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Po ciekawym spotkaniu nasz zespół wygrywa 6-0 po bramkach Borysa Kenca - 8 minuta, Jakuba Kuczyńskiego - 15 i 16 minucie oraz 44 i 46 minucie oraz Szymona Zaremba w 28 minucie. Nasz zespół był zespołem dużo lepszym i zasłużenie wygrał , zespołowi Miedzi dziękujemy za ambitną i otwartą grę przez całe spotkanie.
Konfeks Legnica na 14 meczy wygrał 13 i zanotował imponujący stosunek bramek 144-8. W efekcie dało to nam 1 miejsce w tabeli i awans do wyższej ligi.
Gratulujemy całemu zespołowi i trenerowi Patrykowi Potyczowi zasłużonego awansu , tym bardziej ,że był to najmłodszy zespół w klasie rozgrywkowej.

Konfeks Czajka, Kaczmarek. Kenc,Łacny, Podskalny, Zań, Jakub Zaremba, Szymon Zaremba, Zawiślak, Fecko, Jurek Herman, Kondratowicz, Kuczyński.
Porażka z liderem
14/11/2022 14:18
Księginice 13 listopada 2022 godz.14:00

Iskra Księginice - Konfeks Legnica 4:2 (3:2)

Korczyński, B.Krupa, Pilarowski (Konfeks) - Bar, Srebrniak, B.Cichy (Iskra)
Korczyński (Konfeks)

Bramki dla Konfeksu: 1:1 Bartosz Krupa 13 min, 2:2 Jakub Krupa 26 min

Sędzia: Oskar Jakubowski

Widzów: ok.80

Nasi seniorzy rozegrali ciekawy mecz na wyjeździe z liderem Iskrą Księginice.
Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się fatalnie, ponieważ już w 6 minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym gdy cała nasza drużyna zaspała. Riposta naszego zespołu jest dobra.
W 13 minucie świetną indywidualną akcją popisuje się Szymon Chojnowski, który mija kilku zawodników i świetnie wrzuca na pole karne, a Bartosz Krupa zdobywa głową wyrównującą bramkę . W 17 minucie ponownie po rzucie rożnym tracimy bramkę , którą zdobywa strzałem głową Pilichowski. W 25 minucie ładnym strzałem popisuje się rozgrywający dobry mecz Chojnowski lecz jego strzał broni bramkarz gospodarzy na rzut rożny. W 26 minucie Jakub Krupa zdobywa wyrównującą bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym . Niestety już minutę p?źniej tracimy w dziecinny sposób bramkę po fatalnym błędzie naszego młodego obrońcy i przegrywamy 3-2. W dalszym ciągu nasz zespół prowadzi wyrównaną walkę z liderem i nie załamuje się faktem utraty w bardzo łatwy sposób trzech bramek dążąc do wyrównania.
W 48 minucie spotkania mamy kapitalną sytuację na zdobycie bramki, ponieważ sędzia dyktuje rzut karny za faul na naszym zawodniku. Niestety strzał naszego kapitana Maćka Swędzikiewicza broni bramkarz Iskry. W 56 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisuje się Przerywacz jednak znów broni bramkarz gospodarzy . 2 minuty później świetną interwencją popisuje się nasz bramkarz Błażej Morawski broniąc strzał napastnika gospodarzy. W 77 minucie Mateusz Korczyński otrzymuje 2 żółtą kartkę , w konsekwencji czerwoną i musi opuścić plac gry. Gospodarze wykorzystują grę w przewadze i w 83 minucie spotkania Srebrniak ustala końcowy wynik meczu na 4-2 dla Iskry. W meczu z liderem nawiązaliśmy wyrównaną walkę, przez większość meczugraliśmy dobrze lecz proste indywidualne błędy spowodowały naszą przegraną.

W najbliższą niedzielę 20.11 o godz. 12:00 rozegramy ostatni mecz rundy jesiennej na własnym boisku z Gwardią Białołęka na który serdecznie zapraszamy naszych kibiców !

Konfeks: Morawski - Bukowski (Grządkowski 46 min), Chojnowski (Strzelczyk 84 min), Cichy, Jazowiecki, Korczyński, B.Krupa (Cerolewicz 81 min), J.Krupa (Lizarovic 65 min), Pilarowski, Przerywacz, Swędzikiewicz
3 punkty w domu
06/11/2022 21:05
Legnica 5 listopada 2022 godz.14:00

Konfeks - Zryw Kłębanowice 2:1 (2:0)

Ryba, Sinanis i Grabowski (Zryw)

Bramki: 1:0 Przerywacz 9 min, 2:0 Jazowiecki 43 min, 2:1 Grabowski 75 min

Sędzia: Amadeusz Opaliński (Podokręg Legnica)

Konfeks: Morawski - Cerolewicz (Zwiński 46 min), Jazowiecki, Chojnowski (Zychoniuk 85 min), Bartosz Krupa, Jakub Krupa, Lizalovic (Cichy 55 min), Pilarowski, Przerywacz, Strzelczyk (Downar 65 min), Swędzikiewicz
2 listopada 2022
03/11/2022 1:40
W dniu 2 listopada o godz. 10:00 ks. Marek Mularczyk (były piłkarz Konfeksu Legnica) odprawił mszę świętą za zmarłych byłych piłkarzy Konfeksu, a także zmarłych z ich rodzin oraz za byłych i obecnych piłkarzy Konfeksu.
Msza Święta zostala odprawiona w Kościele w Poznaniu . Więcej o Księdzu Mularczyku na stronach :

W nawiązaniu do tej intencji w dniu wczorajszym odwiedziliśmy groby ludzi związanych z KS Konfeks Legnica na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy.
O przywiązaniu zmarłych do piłki nożnej i Konfeksu świadczą symbole na ich grobach.
Chcemy przypomnieć, że w tym roku zmarli m.in nasi byli zawodnicy Ryszard Kędziora i Ryszard Kita.