Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
10 porażka
05/04/2023 23:58
Legnica 5 kwietnia 2023 godz.17:00

Liga Okręgowa

Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 0:1 (0:1)

Krupa, Pilarowski, Przerywacz (Konfeks) - Domagała, Kasperowicz (Bieniowice)

Bramka : 0:1 Wiśniewski 27 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek - główny, Kajetan Tracz I asystent, Grzegorz Woronak II asystent

Widzów: ok.80

Mecz z wiceliderem rozgrywek przegraliśmy 1-0 po bardzo wyrównanym meczu. Więcej sytuacji bramkowych miał Konfeks jednak nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki.
W 22 minucie zawodnik gości Śliwiński Michał strzelił z 25 metrów jednak nasz bramkarz Morawski sparował ten strzał na poprzeczkę.
W 27 minucie spotkania tracimy bramkę po strzale Wiśniewskiego. Michał Grządkowski przegrał pojedynek główkowy, a w tym czasie było brak asekuracji z tyłu i Wiśniewski podprowadzajac piłkę na 10 metr pokonał naszego bramkarza.
W 33 minucie powinniśmy zdobyć bramkę gdy bramkarz gości Kudłacz Miłosz popełnił błąd przy zagraniu piłki, jednak 100% sytuacji nie wykorzystał Dańczak.
W 47 minucie Przerywacz mając 100% sytuację bramkową za dużo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. 6 minut później ładny strzał z przewrotki z 10 metrów oddał Dańczak jednak jego strzał został wybroniony przez Kudłacza. Do końca meczu mieliśmy przewagę dążąc do zdobycia bramki,jednak tego dnia byliśmy nieskuteczni i dlatego przegraliśmy. Zespół gości pokazał że jest zespołem bardzo doświadczonym potrafiącym zabezpieczyć grę w obronie.
Jako ciekawostkę podamy fakt ,że najmłodszym zawodnikiem tego spotkania był 17 letni bramkarz Konfeksu Błażej Morawski a najstarszym 49 letni Zbigniew Antosiewicz z Kaczawy .
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 16 w Rokitkach z Czarnymi.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Grządkowski, Pilarowski, Bartosz Krupa (Bukowski 83 min), Cichy, Dańczak (Strzelczyk 70 min), Jazowiecki, Przerywacz, Swędzikiewicz, Trochanowski
Bieniowice: Kudłacz - Antosiewicz, Bun, Ceglarski Krystian (Kowalski 60 min), Domagała, Jarociński (Inglot 80 min), Kasperowicz, Raczkowski, Sliwiński, Urbański (Ceglarski Adrian 67 MIN), Wiśniewski
Zwycięstwo w doliczonym czasie
02/04/2023 23:50
Legnica 1 kwietnia 2023 godz.16:00

Konfeks Legnica - Błękitni Koskowice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Przerywacz 90+4 min, 2:0 Strzelczyk 90+5 min

Swędzikiewicz, Trochanowski (Konfeks) - Hyzhka, Piżuch, Prus (Koskowice)

Sędzia: Oskar Jakubowski (główny), Marcin Goluch (I asystent), Mateusz Kruszyński (II asystent)

Dramatyczny mecz nasz zespół rozegrał w Błękitnymi Koskowice. Był to mecz dwóch najbardziej doscwiadczonych trenerów w klasie okręgowej Eugeniusza Oleśkiewicza i Władysława Morocha. W 8 minucie ładny strzał z 20 metrów oddał zawodnik gości Pacanek, jednak na posterunku był nasz bramkarz Morawski. W odpowiedzi w 15 minucie ładną akcję przeprowadził Oliver Dańczak jednak jego strzał z 15 metrów wylądował na poprzeczce. W 24 minucie dobra sytuację miał Szymon Chojnowski,który z 25 metrów strzelił minimalnie nad poprzeczką. Minutę później 100% sytuacji nie wykorzystał Aleksander Jazowiecki ,który znajdując się 5 metrów przed bramką nie trafił w mocno wrzuconą piłkę. W 32 minucie kolejną 100% sytuację dla naszego zespołu nie wykorzystał Norbert Cichy, który z 6 metrów strzelił nad poprzeczką. W 38 minucie ładny strzał z 20 metrów oddał Chojnowski jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.
Goście najlepsza sytuację w meczu mieli w 47 minucie gdy Mateusz Skobelski trafił w słupek. W 53 minucie ładną indywidualną akcje przeprowadził Krzysztof Sinanis, który idealnie wyłożył piłkę na 6 metr Maćkowi Swędzikiewiczowi a ten fatalnie spudłował.
W 82 minucie Jasiek Bukowski w sytuacji z 4 metrów strzela w bramkarza. Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 5 minut. W 94 minucie wykonawca rzutu rożnego jest Jazowiecki, który kapitalnie wrzuca piłkę na długi słupek, a zamykający akcję Paweł Przerywacz strzałem głową daje nam wreszcie prowadzenie. Minutę później nasz zespół przeprowadza wzorową kontrę, Paweł Przerywacz mija siatką obrońcę gości i z lini końcowej świetnie wrzuca piłkę na 5 metr, a Karol Strzelczyk zamykając akcję zdobywa bramkę na 2-0. W sumie zasłużone zwycięstwo naszego zespołu. Duża zasługę w naszym zwycięstwie posiadają w drugiej połowie wprowadzeni zawodnicy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Przerywacz. Dziękujemy gościom za ambitna walkę i pokazanie kilku fajnych akcji. Życzymy drużynie gości powodzenia w następnych spotkaniach.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą środę 05.04 o godz. 17 z wiceliderem rozgrywek Kaczawa Bieniowice na własnym boisku.

Konfeks: Morawski - Cerolewicz, Chojnowski (75 min Bukowski), Grządkowski, Pilarowski, Cichy, Dańczak (Korczyński 75 min), Jazowiecki (Przerywacz 46 min), Bartosz Krupa (Sinanis 46 min), Swędzikiewicz (Strzelczyk 89 min), Trochanowski
Koskowice: Żółkiewski - Cieślak, Hyzhko, Korczewski, Korytek Adrian, Narewicz (Korytek Grzegorz), Pacanek, Piżuch, Prus, Tymków, Skobelski,
Jakub Kaczemba w Reprezentacji Polski U-16
31/03/2023 2:35
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek Jakub Kaczemba, który obecnie występuje w Miedzi Legnica zagrał w Reprezentacji Polski U-16, w wygranym meczu 2-0 z Luksemburgiem.
Jakub spisał się bardzo dobrze i rozegrał całe spotkanie w barwach biało-czerwonych. Jakub reprezentował barwy Konfeksu Legnica od 5 roku życia gdzie rozwijał swój duży talent piłkarski.

Następnie przeszedł do Miedzi Legnica. Obecnie gra w Centralnej Lidze Juniorów.
Gratulujemy Jakubowi dostąpienia zaszczytu gry w reprezentacji Polski i życzymy jak najszybszego debiutu w ekstraklasowej Miedzi Legnica.
Gratulujemy także jego rodzicom Marcie i Piotrowi Kaczemba, którzy mają duży wkład w rozwój talentu Jakuba.
Bez punktów z Serbami
27/03/2023 1:30
Grodziec Mały 25 marca 2023 godz.16:00

Zawisza Serby - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)

Szczyrek (Serby), Dańczak, Grządkowski (Konfeks)

Bramki : 1:0 Radliński 21 min, 2:0 Gil 69 min, 2:1 Swędzikiewicz 83 min

Sędzia: Krzysztof Małek - główny, Gracjan Ertman I asystent, Paulina Anioł II asystent

Kolejny słaby mecz rozegrali nasi seniorzy przegrywając z Zawiszą 1:2. Zawisza zdobyła prowadzenie w 21 minucie, gdy zawodnik Jarosław Radliński w dziecinny sposób ograł naszego bocznego obrońcę i dał prowadzanie gościom.
Po przerwie w 69 minucie Szymon Gil zdobywa drugą bramkę dla Zawiszy wykorzystując łatwą stratę piłki przez naszego doświadczonego zawodnika w środku pola.
Kontaktową bramkę dla naszego zespołu w 83 minucie zdobywa z rzutu wolnego Maciej Swędzikiewicz .
Niestety jest to wszystko na co było nas stać w tym meczu. Mamy nadzieję na zdecydowanie lepszą grę naszego zespołu w kolejnym meczu, który rozegramy na własnym stadionie przy ul. Grabskiego w sobotę 01.04 o godz. 16:00 z Błękitnymi Koskowice.

Serby: Wolanin - Bandura (Zak 35 min), Ciechelski Dawid (Szczyrek 59 min), Ciechelski Kacper, Gil ( Czyczyk 78 min), Michałowicz, Mróz (Zdziechowicz 65 min), Rodliński, Szewczyk, Waluk (Wągiel 79 min), Woszkinel
Konfeks: Morawski - Chojnowski (Strzelczyk 72 min), Grządkowski, Korczyński (Sinanis 60 min), Cichy, Dańczak (Bukowski 75 min), Jazowiecki (Cerolewicz 61 min), Pilarowski, Przerywacz, Swędzikiewicz, Trochanowski
Zwycięstwo z Zagłębiem Lubin w LDM.
20/03/2023 13:52
Lubin 18 marca 2023 godz.10:00

II Liga Wojewódzka młodzików

Zagłębie Lubin - Konfeks Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Szmuc - 2

W pierwszej kolejce lidze dolnośląskiej młodzika udaliśmy się na wyjazd do Zagłębia Lubin. Od pierwszej minuty Nasz zespół przejął inicjatywę. W szóstej minucie dogodną sytuację na zdobycie bramki ma Jakub Kuczyński górą jest Bramkarz drużyny gospodarzy. Między 12-19 minutą mamy dwie sytuacje na zdobycie bramki ale brakuje precyzji. W 26 minucie meczu piękną akcję prawym skrzydłem przeprowadza Miłosz Kondratowicz który wykłada piłkę na 7 m do Patryka Szmuca i prowadzimy 1:0. W drugiej połowie Zagłębie rzuca się do ataku co prawda ma przewagę, ale w tym dniu bardzo dobrze gra nasz blok obrony. W 55 minucie Jakub Kuczyński zostaje prostopadłe podanie wychodzi sam na sam z bramkarzem i zostaje sfaulowany na 17m od bramki . Do piłki podchodzi Szmuc i pięknym strzałem zdobywa bramkę. Bardzo cieszy zwycięstwo na bardzo ciężkim terenie. W tym meczu w naszej drużynie wystąpiło sześciu zawodników urodzonych 2012 roku
Kolejnu mecz rozegramy 25.03 godz. 11 na własnym boisku z Gryfem Gryfów Śląski.

Konfeks: Czajka, Jurek Herman, Kaczmarek, Kondratowicz, Kopystański, Kuczuński, Szmuc, Zań, Zaremba, Cieszyński, Podskalny, Smykowski, Zawiślak.
Tylko remis z Radwanicami
20/03/2023 2:01
Legnica 18 marca 2023 godz.15:00

Konfeks - Płomień Radwanice 4:4 (3:1)

Cichy, B.Krupa, Bukowski (Konfeks), Matusiak (Płomień)

Bramki: 1:0 Bartosz Krupa 5 min, 1:1 Matusiak, 2:1 Dańczak 34 min, 3:1 Swędzikiewicz, 3:2 A.Kawecki 55 min, 3:3 A.Kawecki 57 min, 4:3 Chojnowski 68 min, 4:4 M.Kawecki 69 min

Sędzia: Tomasz Bogus - główny, Mariusz Turek - asystent 1 i Wojciech Janicki asystent 2

W pierwszym meczu rundy wiosennej nasi seniorzy tylko zremisowali z Płomieniem Radwanice 4-4, prowadząc do przerwy 3-1. Już w 6 minucie zdobywamy bramkę po strzale Bartosza Krupy, który z 6 metrów zdobywa bramkę. W 30 minucie po strzale Matusiaka goście wyrównują na 1:1 wykorzystując fatalne ustawienie naszych obrońców. 4 minuty p?źniej powracający po 1,5 rocznej przerwie Oliver Dańczak do naszego zespołu ładnym strzałem z półwoleya z 20 metrów daje nam prowadzenie 2:1. W 36 minucie w polu karnym faulowany jest Cerolewicz i rzut karny na bramkę dla naszego zespołu zamienia Swędzikiewicz.
Do przerwy prowadzimy 3:1 i wydaje się,że wysoko wygramy ten mecz. W 54 minucie nasz doświadczony obrońca popełnia fatalny błąd, a chcący ratować sytuację nasz bramkarz Morawski fauluje zawodnika gości, którzy mają rzut karny. Goście zdobywają bramkę z rzutu karnego po strzale Adriana Kaweckiego i prowadzimy już tylko 3:2. W 58 minucie fatalny błąd popełnia nasz młody obrońca,który wykorzystuje ponownie Kawecki i jest remis 3:3. Szczęście dla naszego zespołu uśmiecha się w 67 minucie gdy bramkarz gości w niegroźnej sytuacji nietrafia w piłkę i Szymon Chojnowski strzela do pustej bramki na 4:3. Niestety 2 minuty później jest już 4:4 gdy po kolejnej serii błęd?w zawodnik gości Maciej Kawecki strzela na 4:4. Trudno, remisujemy tylko mecz w którym powinniśmy wysoko wygrać. Mamy nadzieję,że w kolejnym meczu zagramy zdecydowanie lepiej tym bardziej,że będziemy mogli skorzystać z czołowych naszych zawodników Marka Trochanowskiego i Pawła Przerywacza.
Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Zawisza Serby w sobotę 25.03 o godz. 16:00 na wyjeździe. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Grodzcu Małym,ponieważ boisko Zawiszy jest w remoncie.

Konfeks: Morawski - Cerolewicz (Sinanis 46 min), Chojnowski (Zwiński 72 min), Grządkowski, Korczyński, Jazowiecki, Cichy, Bartosz Krupa (Bukowski 65 min), Pilarowski, Swędzikiewicz, Dańczak (Strzelczyk 81 min).
Radwanice: Brzeziński - Adamczyk, Gancarski, Adrian Kawecki, Maciej Kawecki, Kumczyk, Łuniewski, Nazar, Szymkowoak (Kowalski 46 min), Włodarczyk (Kraska 46 min), Matusiak
Powrót Olivera
20/03/2023 1:27
Miło nam poinformować, że Oliver Dańczak wrócił po 1.5 rocznej przerwie do naszego klubu. Oliver ostatnie 1.5 roku spędził grając w Prochowiczance Prochowice. W naszym zespole grał od 2006 roku przez 15 lat.
Cieszymy się, że popularny Oli wrócił do naszego Klubu i mamy nadzieję, że w znaczący sposób wzmocni nasz zespół.
Oliver to bramkostrzelny zawodnik o dobrej technice użytkowej i mający zmysł do gry kombinacyjnej.
Witamy ponownie w Konfeksie i życzymy radości z gry w naszym klubie.
Mecz z Bieniowicami przełożony
09/03/2023 18:43
KS Konfeks informuje, że planowany mecz otwarcia rundy wiosennej legnickiej klasy okręgowej z powodu złego stanu murawy został przełożony.
Mecz z Kaczawą Bieniowice odbędzie się w środę 5 kwietnia 2023 o odz.17:00.
Konfeks rozpocznie rozgrywki w sobotę 18 marca 2023 o godz.15:00 z Płomieniem Radwanice u siebie.