Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
3 punkty w Rokitkach
09/04/2023 13:34
Rokitki 8 kwietnia 2023 godz.16:00

Liga Okręgowa

Czarni Rokitki - Konfeks Legnica 1:4 (0:1)

Ewkowski, Korniłowicz, Tuchalski, Sierpina (Rokitki) - Grządkowski (Konfeks)

Bramki: 0:1 Krupa Bartosz 17 min, 0:2 Przerywacz 48 min, 0:3 Przerywacz 61 min, Trochanowski 68 min, 1:4 Szydełko 85 min

Sędzia: Norbert Deluga - główny, Agnieszka Nowak I asystent, Hubert Zdulski II asystent

Widzów: ok.80

Od początku spotkania nasz zespół uzyskał przewagę i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.
W 17 minucie ładną indywidualną akcja popisał się Paweł Przerywacz,który z lewej strony z okolic narożnika boiska dośrodkował mocną piłkę na 5 metr i Bartek Krupa głową dał nam prowadzenie . Gospodarze próbowali zmienić przebieg spotkania przeprowadzając kilka ładnych akcji.
W 25 minucie 100% okazji nie wykorzystał Szymon Chojnowski,który z 7 metrów strzelił obok słupka. W 45 minucie powinno być 2-0 dla Konfeksu jednak Bartek Krupa z najbliższej odległości nie trafił strzałem głową w bramkę.
W 48 minucie pojedynek biegowy wygrał z obrońca gości Przerywacz i pewnym strzałem podwyższył na 2-0. W 61 minucie prowadzimy już 3-0 gdy ładną asystę Dańczaka kończy precyzyjnym strzałem Przerywacz. W 68 minucie swoją pierwszą bramkę po powrocie do Konfeksu zdobywa Marek Trochanowski, który strzałem z 8 metrów w długi róg pokonuje byłego naszego bramkarza Sasiele. Trener Oleśkiewicz w tym meczu dokonał 6 zmian dając pograć wszystkim zawodnikom. W 85 minucie zesp?ł Czarnych zostaje nagrodzony za ambitna grę bramką,która zdobył Szydełko. Zwycięstwo naszego zespołu było zdecydowane i pewne, ponieważ byliśmy zespołem dużo lepszym.
Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę tj.15.04 o godz. 17:00 z zespołem Stali Chocianów na własnym boisku, który zajmuje 3 miejsce w tabeli

Rokitki: Sasiela - Bekacz, Białek, Ewkowski, Fedoszczak, Fulas (46 min Sierpina), Korniłowicz (65 min Jędroszczyk), Krasoń (65 min Szydełko), Parczak, Sieroń, Tuchalski
Konfeks: Bentkowski - Chojnowski (67 min Cerolewicz), Grządkowski, Trochanowski, Cichy, Jazowiecki, Dańczak (80 min Bukowski), Krupa Bartosz (70 min Sinanis), Krupa Jakub (85 min Jahołkowski), Przerywacz (90 min Zwiński), Swędzikiewicz (79 min Downar)
10 porażka
05/04/2023 23:58
Legnica 5 kwietnia 2023 godz.17:00

Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice 0:1 (0:1)

Krupa, Pilarowski, Przerywacz (Konfeks) - Domagała, Kasperowicz (Bieniowice)

Bramka : 0:1 Wiśniewski 27 min

Sędzia: Mariusz Kaczmarek - główny, Kajetan Tracz I asystent, Grzegorz Woronak II asystent

Mecz z wiceliderem rozgrywek przegraliśmy 1-0 po bardzo wyrównanym meczu. Więcej sytuacji bramkowych miał Konfeks jednak nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki.
W 22 minucie zawodnik gości Śliwiński Michał strzelił z 25 metrów jednak nasz bramkarz Morawski sparował ten strzał na poprzeczkę.
W 27 minucie spotkania tracimy bramkę po strzale Wiśniewskiego. Michał Grządkowski przegrał pojedynek główkowy, a w tym czasie było brak asekuracji z tyłu i Wiśniewski podprowadzajac piłkę na 10 metr pokonał naszego bramkarza.
W 33 minucie powinniśmy zdobyć bramkę gdy bramkarz gości Kudłacz Miłosz popełnił błąd przy zagraniu piłki, jednak 100% sytuacji nie wykorzystał Dańczak.
W 47 minucie Przerywacz mając 100% sytuację bramkową za dużo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. 6 minut później ładny strzał z przewrotki z 10 metrów oddał Dańczak jednak jego strzał został wybroniony przez Kudłacza. Do końca meczu mieliśmy przewagę dążąc do zdobycia bramki,jednak tego dnia byliśmy nieskuteczni i dlatego przegraliśmy. Zespół gości pokazał że jest zespołem bardzo doświadczonym potrafiącym zabezpieczyć grę w obronie.
Jako ciekawostkę podamy fakt ,że najmłodszym zawodnikiem tego spotkania był 17 letni bramkarz Konfeksu Błażej Morawski a najstarszym 49 letni Zbigniew Antosiewicz z Kaczawy .
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę o godz. 16 w Rokitkach z Czarnymi.

Konfeks: Morawski - Chojnowski, Grządkowski, Pilarowski, Bartosz Krupa (Bukowski 83 min), Cichy, Dańczak (Strzelczyk 70 min), Jazowiecki, Przerywacz, Swędzikiewicz, Trochanowski
Bieniowice: Kudłacz - Antosiewicz, Bun, Ceglarski Krystian (Kowalski 60 min), Domagała, Jarociński (Inglot 80 min), Kasperowicz, Raczkowski, Sliwiński, Urbański (Ceglarski Adrian 67 MIN), Wiśniewski
Zwycięstwo w doliczonym czasie
02/04/2023 23:50
Legnica 1 kwietnia 2023 godz.16:00

Konfeks Legnica - Błękitni Koskowice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Przerywacz 90+4 min, 2:0 Strzelczyk 90+5 min

Swędzikiewicz, Trochanowski (Konfeks) - Hyzhka, Piżuch, Prus (Koskowice)

Sędzia: Oskar Jakubowski (główny), Marcin Goluch (I asystent), Mateusz Kruszyński (II asystent)

Dramatyczny mecz nasz zespół rozegrał w Błękitnymi Koskowice. Był to mecz dwóch najbardziej doscwiadczonych trenerów w klasie okręgowej Eugeniusza Oleśkiewicza i Władysława Morocha. W 8 minucie ładny strzał z 20 metrów oddał zawodnik gości Pacanek, jednak na posterunku był nasz bramkarz Morawski. W odpowiedzi w 15 minucie ładną akcję przeprowadził Oliver Dańczak jednak jego strzał z 15 metrów wylądował na poprzeczce. W 24 minucie dobra sytuację miał Szymon Chojnowski,który z 25 metrów strzelił minimalnie nad poprzeczką. Minutę później 100% sytuacji nie wykorzystał Aleksander Jazowiecki ,który znajdując się 5 metrów przed bramką nie trafił w mocno wrzuconą piłkę. W 32 minucie kolejną 100% sytuację dla naszego zespołu nie wykorzystał Norbert Cichy, który z 6 metrów strzelił nad poprzeczką. W 38 minucie ładny strzał z 20 metrów oddał Chojnowski jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.
Goście najlepsza sytuację w meczu mieli w 47 minucie gdy Mateusz Skobelski trafił w słupek. W 53 minucie ładną indywidualną akcje przeprowadził Krzysztof Sinanis, który idealnie wyłożył piłkę na 6 metr Maćkowi Swędzikiewiczowi a ten fatalnie spudłował.
W 82 minucie Jasiek Bukowski w sytuacji z 4 metrów strzela w bramkarza. Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 5 minut. W 94 minucie wykonawca rzutu rożnego jest Jazowiecki, który kapitalnie wrzuca piłkę na długi słupek, a zamykający akcję Paweł Przerywacz strzałem głową daje nam wreszcie prowadzenie. Minutę później nasz zespół przeprowadza wzorową kontrę, Paweł Przerywacz mija siatką obrońcę gości i z lini końcowej świetnie wrzuca piłkę na 5 metr, a Karol Strzelczyk zamykając akcję zdobywa bramkę na 2-0. W sumie zasłużone zwycięstwo naszego zespołu. Duża zasługę w naszym zwycięstwie posiadają w drugiej połowie wprowadzeni zawodnicy, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Przerywacz. Dziękujemy gościom za ambitna walkę i pokazanie kilku fajnych akcji. Życzymy drużynie gości powodzenia w następnych spotkaniach.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą środę 05.04 o godz. 17 z wiceliderem rozgrywek Kaczawa Bieniowice na własnym boisku.

Konfeks: Morawski - Cerolewicz, Chojnowski (75 min Bukowski), Grządkowski, Pilarowski, Cichy, Dańczak (Korczyński 75 min), Jazowiecki (Przerywacz 46 min), Bartosz Krupa (Sinanis 46 min), Swędzikiewicz (Strzelczyk 89 min), Trochanowski
Koskowice: Żółkiewski - Cieślak, Hyzhko, Korczewski, Korytek Adrian, Narewicz (Korytek Grzegorz), Pacanek, Piżuch, Prus, Tymków, Skobelski,
Jakub Kaczemba w Reprezentacji Polski U-16
31/03/2023 2:35
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek Jakub Kaczemba, który obecnie występuje w Miedzi Legnica zagrał w Reprezentacji Polski U-16, w wygranym meczu 2-0 z Luksemburgiem.
Jakub spisał się bardzo dobrze i rozegrał całe spotkanie w barwach biało-czerwonych. Jakub reprezentował barwy Konfeksu Legnica od 5 roku życia gdzie rozwijał swój duży talent piłkarski.

Następnie przeszedł do Miedzi Legnica. Obecnie gra w Centralnej Lidze Juniorów.
Gratulujemy Jakubowi dostąpienia zaszczytu gry w reprezentacji Polski i życzymy jak najszybszego debiutu w ekstraklasowej Miedzi Legnica.
Gratulujemy także jego rodzicom Marcie i Piotrowi Kaczemba, którzy mają duży wkład w rozwój talentu Jakuba.
Bez punktów z Serbami
27/03/2023 1:30
Grodziec Mały 25 marca 2023 godz.16:00

Zawisza Serby - Konfeks Legnica 2:1 (1:0)

Szczyrek (Serby), Dańczak, Grządkowski (Konfeks)

Bramki : 1:0 Radliński 21 min, 2:0 Gil 69 min, 2:1 Swędzikiewicz 83 min

Sędzia: Krzysztof Małek - główny, Gracjan Ertman I asystent, Paulina Anioł II asystent

Kolejny słaby mecz rozegrali nasi seniorzy przegrywając z Zawiszą 1:2. Zawisza zdobyła prowadzenie w 21 minucie, gdy zawodnik Jarosław Radliński w dziecinny sposób ograł naszego bocznego obrońcę i dał prowadzanie gościom.
Po przerwie w 69 minucie Szymon Gil zdobywa drugą bramkę dla Zawiszy wykorzystując łatwą stratę piłki przez naszego doświadczonego zawodnika w środku pola.
Kontaktową bramkę dla naszego zespołu w 83 minucie zdobywa z rzutu wolnego Maciej Swędzikiewicz .
Niestety jest to wszystko na co było nas stać w tym meczu. Mamy nadzieję na zdecydowanie lepszą grę naszego zespołu w kolejnym meczu, który rozegramy na własnym stadionie przy ul. Grabskiego w sobotę 01.04 o godz. 16:00 z Błękitnymi Koskowice.

Serby: Wolanin - Bandura (Zak 35 min), Ciechelski Dawid (Szczyrek 59 min), Ciechelski Kacper, Gil ( Czyczyk 78 min), Michałowicz, Mróz (Zdziechowicz 65 min), Rodliński, Szewczyk, Waluk (Wągiel 79 min), Woszkinel
Konfeks: Morawski - Chojnowski (Strzelczyk 72 min), Grządkowski, Korczyński (Sinanis 60 min), Cichy, Dańczak (Bukowski 75 min), Jazowiecki (Cerolewicz 61 min), Pilarowski, Przerywacz, Swędzikiewicz, Trochanowski
Zwycięstwo z Zagłębiem Lubin w LDM.
20/03/2023 13:52
Lubin 18 marca 2023 godz.10:00

II Liga Wojewódzka młodzików

Zagłębie Lubin - Konfeks Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Szmuc - 2

W pierwszej kolejce lidze dolnośląskiej młodzika udaliśmy się na wyjazd do Zagłębia Lubin. Od pierwszej minuty Nasz zespół przejął inicjatywę. W szóstej minucie dogodną sytuację na zdobycie bramki ma Jakub Kuczyński górą jest Bramkarz drużyny gospodarzy. Między 12-19 minutą mamy dwie sytuacje na zdobycie bramki ale brakuje precyzji. W 26 minucie meczu piękną akcję prawym skrzydłem przeprowadza Miłosz Kondratowicz który wykłada piłkę na 7 m do Patryka Szmuca i prowadzimy 1:0. W drugiej połowie Zagłębie rzuca się do ataku co prawda ma przewagę, ale w tym dniu bardzo dobrze gra nasz blok obrony. W 55 minucie Jakub Kuczyński zostaje prostopadłe podanie wychodzi sam na sam z bramkarzem i zostaje sfaulowany na 17m od bramki . Do piłki podchodzi Szmuc i pięknym strzałem zdobywa bramkę. Bardzo cieszy zwycięstwo na bardzo ciężkim terenie. W tym meczu w naszej drużynie wystąpiło sześciu zawodników urodzonych 2012 roku
Kolejnu mecz rozegramy 25.03 godz. 11 na własnym boisku z Gryfem Gryfów Śląski.

Konfeks: Czajka, Jurek Herman, Kaczmarek, Kondratowicz, Kopystański, Kuczuński, Szmuc, Zań, Zaremba, Cieszyński, Podskalny, Smykowski, Zawiślak.
Tylko remis z Radwanicami
20/03/2023 2:01
Legnica 18 marca 2023 godz.15:00

Konfeks - Płomień Radwanice 4:4 (3:1)

Cichy, B.Krupa, Bukowski (Konfeks), Matusiak (Płomień)

Bramki: 1:0 Bartosz Krupa 5 min, 1:1 Matusiak, 2:1 Dańczak 34 min, 3:1 Swędzikiewicz, 3:2 A.Kawecki 55 min, 3:3 A.Kawecki 57 min, 4:3 Chojnowski 68 min, 4:4 M.Kawecki 69 min

Sędzia: Tomasz Bogus - główny, Mariusz Turek - asystent 1 i Wojciech Janicki asystent 2

W pierwszym meczu rundy wiosennej nasi seniorzy tylko zremisowali z Płomieniem Radwanice 4-4, prowadząc do przerwy 3-1. Już w 6 minucie zdobywamy bramkę po strzale Bartosza Krupy, który z 6 metrów zdobywa bramkę. W 30 minucie po strzale Matusiaka goście wyrównują na 1:1 wykorzystując fatalne ustawienie naszych obrońców. 4 minuty p?źniej powracający po 1,5 rocznej przerwie Oliver Dańczak do naszego zespołu ładnym strzałem z półwoleya z 20 metrów daje nam prowadzenie 2:1. W 36 minucie w polu karnym faulowany jest Cerolewicz i rzut karny na bramkę dla naszego zespołu zamienia Swędzikiewicz.
Do przerwy prowadzimy 3:1 i wydaje się,że wysoko wygramy ten mecz. W 54 minucie nasz doświadczony obrońca popełnia fatalny błąd, a chcący ratować sytuację nasz bramkarz Morawski fauluje zawodnika gości, którzy mają rzut karny. Goście zdobywają bramkę z rzutu karnego po strzale Adriana Kaweckiego i prowadzimy już tylko 3:2. W 58 minucie fatalny błąd popełnia nasz młody obrońca,który wykorzystuje ponownie Kawecki i jest remis 3:3. Szczęście dla naszego zespołu uśmiecha się w 67 minucie gdy bramkarz gości w niegroźnej sytuacji nietrafia w piłkę i Szymon Chojnowski strzela do pustej bramki na 4:3. Niestety 2 minuty później jest już 4:4 gdy po kolejnej serii błęd?w zawodnik gości Maciej Kawecki strzela na 4:4. Trudno, remisujemy tylko mecz w którym powinniśmy wysoko wygrać. Mamy nadzieję,że w kolejnym meczu zagramy zdecydowanie lepiej tym bardziej,że będziemy mogli skorzystać z czołowych naszych zawodników Marka Trochanowskiego i Pawła Przerywacza.
Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Zawisza Serby w sobotę 25.03 o godz. 16:00 na wyjeździe. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Grodzcu Małym,ponieważ boisko Zawiszy jest w remoncie.

Konfeks: Morawski - Cerolewicz (Sinanis 46 min), Chojnowski (Zwiński 72 min), Grządkowski, Korczyński, Jazowiecki, Cichy, Bartosz Krupa (Bukowski 65 min), Pilarowski, Swędzikiewicz, Dańczak (Strzelczyk 81 min).
Radwanice: Brzeziński - Adamczyk, Gancarski, Adrian Kawecki, Maciej Kawecki, Kumczyk, Łuniewski, Nazar, Szymkowoak (Kowalski 46 min), Włodarczyk (Kraska 46 min), Matusiak
Powrót Olivera
20/03/2023 1:27
Miło nam poinformować, że Oliver Dańczak wrócił po 1.5 rocznej przerwie do naszego klubu. Oliver ostatnie 1.5 roku spędził grając w Prochowiczance Prochowice. W naszym zespole grał od 2006 roku przez 15 lat.
Cieszymy się, że popularny Oli wrócił do naszego Klubu i mamy nadzieję, że w znaczący sposób wzmocni nasz zespół.
Oliver to bramkostrzelny zawodnik o dobrej technice użytkowej i mający zmysł do gry kombinacyjnej.
Witamy ponownie w Konfeksie i życzymy radości z gry w naszym klubie.