Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Pechowa przegrana młodzików.
22/05/2023 12:51
Legnica 20 maja 2023 godz.11:00

II Liga Wojewódzka młodzików

Konfeks Legnica - Iskra Kochlice 1:2 (1:0)

Bramka dla Konfeksu: Artem Varukha

Bardzo dobry mecz rozegrały drużyny w Lidze Dolnośląskiej Młodzików drużyny Konfeksu i Iskry. Pierwsze 5 minut to przewaga zespołu gości którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. W 6 minucie bardzo ładnym podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się Miłosz Kondratowicz a Artem Varukha strzałem z 10 metrów w okienko dał nam prowadzenie 1-0.
W 12 minucie pod nasza bramka powstało duże zamieszanie Iskra kilku krotnie próbowała strzałów jednak wszystkie blokowali nasi zawodnicy. W 15 minucie pięknym uderzeniem z 25 metrów popisał się zawodnik gości jednak jeszcze ładniej obronił nasz bramkarz Kaczmarek. W 27 minucie powinno być 2-0 dla Konfeksu jednak Patryk Szmuc z 8 metrów strzelił obok słupka.
W 34 minucie kolejna 100 % sytuację miał Patryk jednak strzelił zbyt lekko i bramkarz gości obronił. Nie wykorzystane sytuację zemściły się w 38 minucie gdy zadowdnik gości z 15 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 45 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie jednak znów zawiodła skuteczność Patryka.
W 47 minucie Iskra znalazła się w dobrej sytuacji bramkowej,a świetną interwencją obronną popisał się Jurek Herman. W 53 minucie znów w dobrej sytuacji bramkowej był Szmuc jednak tego dnia piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do bramki. Mamy nadzieję że w kolejnym meczu Patryk wróci do dobrej skuteczności i będzie mógł się cieszyć z goli. W 58 minucie spotkania bardzo ładny strzał z 20 metrów oddała Iskra ,świetnie w tej sytuacji zachował się Kaczmarek broniąc ten strzał. Niestety w ostatniej minucie spotkania goście mają rzut rożny i głową zdobywają zwycięska bramkę. Szkoda straconych punktów bo z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na przegraną.
Cieszy dobra gra naszego zespołu i liczymy na zwycięstwo w kolejnym meczu , który rozegramy w dniu 27.05 sobota o godz. 13:00 w Jeleniej Górze z Karkonoszami.

Konfeks: Kaczmarek, Zawiślak, Czajka, Fecko, Jurek, Kondratowicz, Kopystański, Szmuc, Varukha, Kurdziel, Podskalny, Smykowski Szymon.
Złota bramka Bartosza Krupy
21/05/2023 23:34
Jaczów 20 maja 2023 godz.17:00

Liga Okręgowa

Dragon Jaczów - Konfeks Legnica 0:1 (0:0)

Pilarowski, Trochanowski (Konfeks)

Bramka: 0:1 Bartosz Krupa 76 min

Sędzia: główny Amadeusz Opaliński, I asystent Marcin Makuch, II asystent Patryk Wojciechowski

Widzów: ok.80

Pierwsza połowa spotkania toczyła się w szybkim tempie, obydwa zespoły dążyły do zdobycia bramki. Jednak w tej części spotkania nie zanotowaliśmy żadnego gola choć w 30 minucie po ładnej akcji naszego zespołu bramkę zdobywa Przerywacz jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną. W 49 minucie bardzo ładnym podaniem popsuje się Bartek Krupa ,który podaje do Mateusz Korczyński jednak Mateusz z 10 metrów trafia w bramkarza.
W 75 minucie ładnym strzałem z 35 metrów popsuje się Paweł Przerywacz jednak jego strzał broni na róg bramkarz gospodarzy.
W 76 minucie wykonujemy rzut rożny po którym obrońca gospodarzy wybija piłkę w boczny sektor. Piłkę przechwytuje Marek Trochanowski popisując się pięknym dośrodkowaniem a Bartek Krupa strzałem głową zdobywa jak się później okazało zwycięska bramkę dla naszego zespołu. Po bramce gospodarze próbują zdobyć wyrównującą bramkę ale nie są w stanie stworzyć żadnej czystej sytuacji bramkowej. W końcówce spotkania nowo wprowadzeni nasi zawodnicy Downar i Zwiński mają 100% sytuację bramkowe których nie wykorzustują.
W sumie zasłużone zwycięstwo naszego zespołu,który był zespołem lepszym o większej kulturze gry. Cieszy fakt,że drużyna gospodarzy nie stworzyła sobie przez całe spotkanie żadnej 100% sytuacji bramkowej.
Kolejny mecz nasz zespoł rozegra w najbliższą sobotę 27 maja 2023 na własnym boisku o godz. 17:00 z Górnikiem Lubin.
Zapraszamy !

Jaczów: Stanaszek (46 min Kuc) - Dobek (30 min Ziemiański), Janas (53 min Ertman), Kłosowski (85 min Smigaj), Kotwas, Kuciański, Michalski (72 min Rojewski), Mucha, Mysłowski, Opiłowski (53 min Suchocki), Stępień
Konfeks: Bentkowski - Chojnowski (85 min Zwiński), Cichy, Grządkowski, Jazowiecki, Korczyński (70 min Cerolewicz), Bartosz Krupa, Nowak, Pilarowski, Przerywacz (85 min Downar), Trochanowski
Zwycięstwo juniorów
19/05/2023 12:52
Legnica 17 maja 2023 godz.18:00

3 Liga Okręgowa Juniorów

KS Konfeks Legnica - Wilkowianka Wilków 2:0 (1:0)

Bramki: Aleksander Kułaj i Maksymilian Warchoł

Swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnotowali juniorzy Konfeksu. Po remisie z Orientem Chojnów oraz porażkach z Zagłębiem Lubin Future oraz z Orkanem Szczedrzykowice przyszło wyczekiwane zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w tabeli czyli drużyną z Wilkowa. W tym meczu chcieliśmy się też zrewanżować za wysoką porażkę 5-0 w Wilkowie. Od początku spotkania jesteśmy pozytywnie nakręceni na to spotkanie, kontrolujemy przebieg spotkania jednak pierwszą najgroźniejszą akcję zakończoną strzałem tworzą piłkarze gości. W 15 minucie spotkania po ładnej kombinacyjnej akcji po trójkącie uderzamy z 25 m na bramkę i fantastycznym strzałem pokonujemy bramkarza gości. Po bramce kontynuujemy naszą dobrą grę i tworzymy kolejne sytuacje. Przed przerwą dwie 100% okazje jednak marnujemy, najpierw trafiamy w słupek, a pózniej za sprawą naszego skrzydłowego nie trafiamy z bliskiej odległości w światło bramki. Do przerwy wynik 1-0. Po przerwie rozpoczynamy najlepiej jak to możliwe bo odrazu po dobrym rajdzie Dominika i dograniu do Maksa Warchoła podwyższamy wynik na 2-0. Pózniej tworzymy kolejne sytuacje jednak brakuje nam ostatniego podania. Przeciwnik tworzy 2 bardzo dobre sytuacje jednak w jednej swietnie interweniuje nasz bramkarz a w drugiej cała linia defensywna. Do końca spotkania nadal drużyna Konfeksu kontroluje mecz a przeciwnik zagraża tylko ze stałych fragmentów.
W końcu odnosimy długo wyczekiwane zwycięstwo. Na plus na pewno po meczu występ dużej ilości zawodników z rocznika rok oraz nawet dwa lata młodszego od wyjściowego oraz pierwszy mecz w tym sezonie na zero z tyłu. Do poprawy na pewno skuteczność bo przy lepszej moglibyśmy wygrać zdecydowanie wyżej.
Kolejny mecz juniorzy zagrają we wtorek o 18.00 u siebie z Górnikiem Złotoryja.

Konfeks: Maciej Sztyler, Dmytro Kovalchuk, Yevhen Kirchei, Bartosz Czarnecki, Kacper Piróg (86 min Dawid Zakrzewski), Aleksander Kułaj, Wojciech Wąsowski (76 min Marcel Rosiak), Maksymilian Warchoł, Marek Mazur (70 min Andrzej Domagała), Dominik Szuścicki (80 min Kacper Zakrzewski), Krzysztof Kurek (88 min Nikos Czarnota).
Na ławce byli jeszcze: Piotr Broniarz i Paweł Rosół.
Pewne 3 punkty po dobrym meczu
14/05/2023 12:52
Legnica 13 maja 2023 godz.17:00

Konfeks Legnica - Czarni Dziewin 5:1 (3:1)

Bartosz Krupa (Konfeks - Baczmański, Kraśniański , Mandziak, Nowakowski (Dziewin)
Jakub Krupa (Konfeks)

Bramki: : 1:0 Swędzikiewicz 13 min (karny), 2:0 Nowak 20 min, 3:0 Trochanowski 43 min, 3:1 Barowicz 45 min +4, 4:1 Korczyński 63 min, 5:1 Przerywacz 90+3

Sędzia: główny Mariusz Kaczmarek, I asystent Dawid Rokitnicki, II asystent Grzegorz Woronok

Widzów: ok.100

Bardzo dobry mecz rozegrały drużyny Konfeksu Legnica i Czarni Dziewin. Od początku spotkania obydwa zespoły darzyły do przejęcia inicjatywy w tym meczu . W 12 minucie ładną indywidualną akcję przeprowadził Krupa Bartosz, a obrońca gości sfaulował naszego zawodnika w polu karnym. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Maciej Swędzikiewicz i dał nam prowadzenie 1-0. W 16 minucie ładnym uderzeniem z 20 metrów popisał się Chojnowski jednak świetnie interweniował bramkarz gości Mandziak.
W 20 minucie ponownie popisuje się Krupa Bartosz, który świetnie podaje do Piotra Nowaka, a ten strzałem z 16 metrów w róg bramki podwyższa wynik spotkania na 2-0. W 30 minucie ładny strzał z 20 metrów oddaje Nowak jednak mija on o centymetry słupek.
W 32 minucie spotkania zawodnik gości prowokuje naszego zawodnika i powstaje duże zamieszanie. Sędzia czerwona kartką karze naszego zawodnika Krupę Jakuba, żółtą kartkę otrzymuje jego brat Bartek, a także dwie żółte kartki otrzymuje zespół gości. Mimo osłabienia naszego zespołu w dalszym ciągu gramy bardzo dobry mecz.
W 45 minucie spotkania wykonujemy rzut wolny z 40 metrów. Do piłki podchodzi Marek Trochanowski i fantastyczna bombą umieszcza piłkę w okienku bramki gości. Jest to przepiękna bramka za którą kibice nagradzają Marka owacją na stojąco. Rzadko kiedy zdarza się taka bramka i Ci kibice którzy byli na meczu mogą się cieszyć że obserwawali to na żywo. W 5 minucie doliczonego czasu gry goście zdobywają bramkę po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym. Nasz zespół czując swoją siłę w drugiej połowie spycha zespół gości do obrony. W 65 minucie ekwilibrystyczną asysta popisuje się Michał Grządkowski, a Mateusz Korczyński głową strzela bramkę na 4-1.
W końcówce spotkania ładnych akcjami popisują się Swędzikiewicz i Przerywacz jednak świetnie broni bramkarz gości. W 3 minucie doliczonego czasu gry Paweł Przerywacz zdobywa bramkę na 5-1 po świetnej asyście Wojtka Downara.
Cieszy wysokie zwycięstwo naszego zespołu nad czołowym zespołem Klasy Okręgowej, bardzo dobra gra szczególnie,że przez 60 minut graliśmy w osłabieniu.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 20.05 o godz. 17:00 na wyjeździe z Dragonem Jaczów.

Konfeks: Morawski- Chojnowski (83 min Kulikowski), Cichy, Jazowiecki, Korczyński (73 min Cerolewicz), Bartosz Krupa (65 min Przerywacz), Jakub Krupa, Nowak (46 min Grządkowski), Pilarowski, Swędzikiewicz, Trochanowski (83 min Downar)
Dziewin: Mandziak - Ajecki, Baczmański, Borowicz, Barylak, Białek (60 min Marek), Kraśniański (65 min Lazarek), Łodziński, Moroch, Nowakowski, Podgorski
Remis w rezerwowym składzie
08/05/2023 13:22
6 maja 2023 godz.16:00

Dąb Siedliska - Konfeks Legnica 1:1 (1:0)

Stępień, Wójtów (Siedliska), Jakub Krupa (Konfeks)

Bramki: : 1:0 Gołębiewski 13 min, 1:1 Swędzikiewicz 90+1 min

Sędzia: główny - Damian Pełka - I asystent Patryk Kuleta, II asystent Marko Pawliszczy

Po serii kilku zwycięstw na mecz do Siedlisk nasz zespół udał się bez siedmiu podstawowych zawodników, którzy nie mogli wystąpić w tym meczu z różnych przyczyn. Nie grali m.in. Grządkowski, Pilarowski, Trochanowski, Dańczak, Krupa Bartosz.
Mimo to liczyliśmy na zwycięstwo w tym meczu. W 14 minucie po prostym błędzie naszego obrońcy piłkę na 22 metrze otrzymuje zawodnik gości,który ładnym strzałem pokonujne naszego bramkarza. Od tego momentu posiadamy duża przewagę,a druga połowa to oblężenie bramki przeciwnika. Mamy wiele doskonałych sytuacji bramkowych,których nie potrafimy wykorzystać. Najciekawsze rzeczy dzieją się w ostatnich 3 minutach spotkania.
W 90 minucie Maciej Swędzikiewicz pięknym strzałem rzutu wolnego daje nam bramkę wyrównującą. Sędzia dolicza 3 minuty. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy po przypadkowym zagraniu ręką naszego zawodnika w polu karnym. Na nasze szczęście zawodnik Dębu nie trafia w światło bramki i mecz kończy się wynikiem 1-1.
Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu w tym meczu był Jakub Krupa, a wyróżnili się także Cichy i Chojnowski.
Następny mecz rozegramy na własnym boisku w sobotę 13.05 o godz. 17 z Czarnymi Dziewin.

Siedliska: Kaczmara - Berełkowski, , Wójtów, Bidukha, Gołębiewski (80 min Novikow), Horbal, Janeczko, Jastrzębski, Kopczyk (50 min Tomczyk), Slipets, Wójtów, Stępień (67 min Romanow),
Konfeks: Bentkowski- Cerolewicz, Chojnowski, Cichy, Jazowiecki (62 min Kulikowski), Korczyński (83 min Downar), Krupa Jakub, Nowak, Przerywacz, Sinanis ( 16 min Jahołkowski), Swędzikiewicz
Zmarł Tadeusz Augustynowicz
30/04/2023 22:36
Z przykrością informujemy że w piątek 21 kwietnia 2023 zmarł bardzo lubiany były kierownik Konfeksu Legnica Tadeusz Augustynowicz. Miał tylko 66 lat.
Tadeusz Augustynowicz przez wiele lat był kierownikiem najpierw Mewy Kunice, a następnie Konfeksu Legnica. Przez lata był także wiernym kibicem podlegnickiego klubu, który miał okazje także trenować w sezonie 2001/2002 w rozgrywkach Klasy A.
Pogrzeb odbył się w czwartek 27 kwietnia 2023 o godzinie 11 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach.
KS Konfeks składa ta drogą wyrazy współczucia dla Rodziny i Najbliższych.
Cześć Jego Pamięci
3 punkty w Zagrodnie
24/04/2023 2:44
Zagrodno 23 kwietnia 2023 godz.11:00

Orzeł Zagrodno - Konfeks Legnica 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Dańczak 9 min, 0:2 Bartosz Krupa 30 min, 1:2 Jaz 55 min

Sędzia: Wolan Dawid - główny, Paszkiewicz Marcin - I asystent, Karkowski Jakub - II asystent (Lubin)

Orzeł: Mucha - Grzeszczyk, Sokołowski, Radkowski, Józefów, Bielecki, Nycz (72 min Perlak), Kroczak, Jaz, Kot (46 min Wiszniowski), Kaliciak

Konfeks: Morawski- Trochanowski, Grządkowski, Korczyński (80 min Sinanis), Cichy, Jazowiecki, B. Krupa (65 min Nowak), Pilarowski, Chojnowski (75 min Cerolewicz), Swędzikiewicz (68 min J. Krupa), Dańczak (85 min Strzelczyk)
Dobry mecz Konfeksu
16/04/2023 1:40
15 kwietnia 2023 godz.17:00

Konfeks Legnica - Stal Chocianów 3:2 (2:1)

Dańczak, Nowak, Przerywacz, Trochanowski, Downar (Konfeks) - Walasek, Kasprzyszak (Stal)
Otocki (Stal)

Bramki: 0:1 Żmuda 5 min, 1:1 Korczyński 6 min, 2:1 Przerywacz 21 min, 3:1 Przerywacz 71 min, 3:2 Walasek 90+2 min

Sędzia: Rafał Abramowicz - główny, I asystent Sobczak Jakub, II asystent Sobczak Kamil

Dobry mecz rozegrali drużyna Konfeksu I Stali Chocianów. Stal przed meczem w Legnicy plasowała się na 3 miejscu w tabeli i marzyła jeszcze o awansie do IV ligi. Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się bardzo źle ponieważ już w 5 minucie po rzucie rożnym goście zdobywają prowadzenie po strzale Żmudy. Odpowiedź naszego zespołu jest bardzo szybka i już po 60 sekundach zdobywamy wyrównującą bramkę po strzale Mateusza Korczyńskiego . W 12 minucie Paweł Przerywacz jest w dobrej sytuacji bramkowej jednak jego lob z 20 metrów jest minimalnie niecelny. W 16 minucie dobrą sytuację mają goście jednak także są nieskuteczni. W 21 minucie prowadzimy 2-0 po ładnej indywidualnej akcji Przerywacza, który ponad 40 metrowego rajdu mija dwóch zawodników oraz bramkarza i strzela do pustej bramki. W 54 minucie zespół Stali przeprowadza groźny atak jednak świetnie zachowuje się w polu bramkowym Szymon Chojnowski, który wybija piłkę zmierzająca do bramki. W 61 minucie piękny strzał z 25 metrów w okienko oddaje Dańczak jednak kapitalnie broni bramkarz gości Kołodziejski. W 71 minucie kapitalna asysta popisuje się Oliver Dańczak, który wyprowadza podaniem Przerywacza a ten po 30 metrowym biegu pewnie strzela do bramki i prowadzimy 3-1. W 88 minucie kapitalna sytuację bramkową ma Downar jednak nie potrzebnie, zamiast strzelać podaje do Grządkowskiego , którego strzał jest zablokowany. W 90 minucie kolejny raz świetnie rzut rożny wykonuje Korczyński i Jahołkowski nie wykorzystuje sytuacji bramkowej. W 2 minucie doliczonego czasu gry zawodnik gości po rzucie rożnym Walasek zdobywa strzałem głową bramkę dla Stali.
Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu,który pokazał dobrą grę i wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą niedzielę 23.04 o godz. 11 w Zagrodnie z drużyna Orła. Liczymy na kontynuację zwycięskiej serii. Po spotkaniu ze Stalą nasz zespół plasuje się na 6 miejscu.

Konfeks: Bentkowski - Trochanowski, Grządkowski, Korczyński, Przerywacz (86 min Downar), Cichy (87 min Jahołkowski), Jazowiecki, Chojnowski (80min Sinanis), Nowak (67min Cerolewicz), Pilarowski, Dańczak.
Stal Chocianów: Kołodziejski - Frankowski, Gogosz, Kulbiński (58 min Wywiał), Kuriata, Mędrek, Otocki (83 min Czerep), Stachów (85 min Jaskulski), Tomaszewski, Walasek, Żmuda