Nowak Piotr 1
Fraska Adam 1
Nasi Sponsorzy

.
Prosimy o wsparcie naszego Klubu przekazując 1.5% swojego podatku dochodowego za 2023 rok. Dzięki tym środkom będziemy mogli dofinansować nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe organizując turnieje i zawody sportowe. Szczegóły obok w zakładce. Z góry dziękujemy za wsparcie naszego Klubu.
.
KS Konfeks Legnica ogłasza nabór wszystkich chętnych dzieci do Sekcji Pilki Noznej urodzonych w latach 2008-2018.
Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr: 697-681-150 lub 794-362-833
Czy chcesz zostać kolejnym naszym wychowankiem, który będzie grał w Ekstraklasie i Reprezentacji Polski i pójść w ślady Grzegorza Bartczaka i Marcina Robaka ??
Zapisz się do naszego Klubu !!!

Klub Sportowy KS Konfeks Legnica informuje, że od 3 czerwca 2022 dotychczasowy stacjonarny numer telefonu 76 866 0987 jest już nieaktualny !! Prosimy kontaktować się z Klubem na nr 697 681 150 lub droga elekroniczną na nasz klubowy e-mail: ks.konfeks@onet.eu
Wiadomości
Zwycięstwo z Zagłębiem Lubin w LDM.
20/03/2023 13:52
Lubin 18 marca 2023 godz.10:00

II Liga Wojewódzka młodzików

Zagłębie Lubin - Konfeks Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Szmuc - 2

W pierwszej kolejce lidze dolnośląskiej młodzika udaliśmy się na wyjazd do Zagłębia Lubin. Od pierwszej minuty Nasz zespół przejął inicjatywę. W szóstej minucie dogodną sytuację na zdobycie bramki ma Jakub Kuczyński górą jest Bramkarz drużyny gospodarzy. Między 12-19 minutą mamy dwie sytuacje na zdobycie bramki ale brakuje precyzji. W 26 minucie meczu piękną akcję prawym skrzydłem przeprowadza Miłosz Kondratowicz który wykłada piłkę na 7 m do Patryka Szmuca i prowadzimy 1:0. W drugiej połowie Zagłębie rzuca się do ataku co prawda ma przewagę, ale w tym dniu bardzo dobrze gra nasz blok obrony. W 55 minucie Jakub Kuczyński zostaje prostopadłe podanie wychodzi sam na sam z bramkarzem i zostaje sfaulowany na 17m od bramki . Do piłki podchodzi Szmuc i pięknym strzałem zdobywa bramkę. Bardzo cieszy zwycięstwo na bardzo ciężkim terenie. W tym meczu w naszej drużynie wystąpiło sześciu zawodników urodzonych 2012 roku
Kolejnu mecz rozegramy 25.03 godz. 11 na własnym boisku z Gryfem Gryfów Śląski.

Konfeks: Czajka, Jurek Herman, Kaczmarek, Kondratowicz, Kopystański, Kuczuński, Szmuc, Zań, Zaremba, Cieszyński, Podskalny, Smykowski, Zawiślak.
Tylko remis z Radwanicami
20/03/2023 2:01
Legnica 18 marca 2023 godz.15:00

Liga Okręgowa

Konfeks - Płomień Radwanice 4:4 (3:1)

Cichy, B.Krupa, Bukowski (Konfeks), Matusiak (Płomień)

Bramki: 1:0 Bartosz Krupa 5 min, 1:1 Matusiak, 2:1 Dańczak 34 min, 3:1 Swędzikiewicz, 3:2 A.Kawecki 55 min, 3:3 A.Kawecki 57 min, 4:3 Chojnowski 68 min, 4:4 M.Kawecki 69 min

Sędzia: Tomasz Bogus - główny, Mariusz Turek - asystent 1 i Wojciech Janicki asystent 2

Widzów: ok.80

W pierwszym meczu rundy wiosennej nasi seniorzy tylko zremisowali z Płomieniem Radwanice 4-4, prowadząc do przerwy 3-1. Już w 6 minucie zdobywamy bramkę po strzale Bartosza Krupy, który z 6 metrów zdobywa bramkę. W 30 minucie po strzale Matusiaka goście wyrównują na 1:1 wykorzystując fatalne ustawienie naszych obrońców. 4 minuty p?źniej powracający po 1,5 rocznej przerwie Oliver Dańczak do naszego zespołu ładnym strzałem z półwoleya z 20 metrów daje nam prowadzenie 2:1. W 36 minucie w polu karnym faulowany jest Cerolewicz i rzut karny na bramkę dla naszego zespołu zamienia Swędzikiewicz.
Do przerwy prowadzimy 3:1 i wydaje się,że wysoko wygramy ten mecz. W 54 minucie nasz doświadczony obrońca popełnia fatalny błąd, a chcący ratować sytuację nasz bramkarz Morawski fauluje zawodnika gości, którzy mają rzut karny. Goście zdobywają bramkę z rzutu karnego po strzale Adriana Kaweckiego i prowadzimy już tylko 3:2. W 58 minucie fatalny błąd popełnia nasz młody obrońca,który wykorzystuje ponownie Kawecki i jest remis 3:3. Szczęście dla naszego zespołu uśmiecha się w 67 minucie gdy bramkarz gości w niegroźnej sytuacji nietrafia w piłkę i Szymon Chojnowski strzela do pustej bramki na 4:3. Niestety 2 minuty później jest już 4:4 gdy po kolejnej serii błęd?w zawodnik gości Maciej Kawecki strzela na 4:4. Trudno, remisujemy tylko mecz w którym powinniśmy wysoko wygrać. Mamy nadzieję,że w kolejnym meczu zagramy zdecydowanie lepiej tym bardziej,że będziemy mogli skorzystać z czołowych naszych zawodników Marka Trochanowskiego i Pawła Przerywacza.
Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Zawisza Serby w sobotę 25.03 o godz. 16:00 na wyjeździe. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Grodzcu Małym,ponieważ boisko Zawiszy jest w remoncie.

Konfeks: Morawski - Cerolewicz (Sinanis 46 min), Chojnowski (Zwiński 72 min), Grządkowski, Korczyński, Jazowiecki, Cichy, Bartosz Krupa (Bukowski 65 min), Pilarowski, Swędzikiewicz, Dańczak (Strzelczyk 81 min).
Radwanice: Brzeziński - Adamczyk, Gancarski, Adrian Kawecki, Maciej Kawecki, Kumczyk, Łuniewski, Nazar, Szymkowoak (Kowalski 46 min), Włodarczyk (Kraska 46 min), Matusiak
Powrót Olivera
20/03/2023 1:27
Miło nam poinformować, że Oliver Dańczak wrócił po 1.5 rocznej przerwie do naszego klubu. Oliver ostatnie 1.5 roku spędził grając w Prochowiczance Prochowice. W naszym zespole grał od 2006 roku przez 15 lat.
Cieszymy się, że popularny Oli wrócił do naszego Klubu i mamy nadzieję, że w znaczący sposób wzmocni nasz zespół.
Oliver to bramkostrzelny zawodnik o dobrej technice użytkowej i mający zmysł do gry kombinacyjnej.
Witamy ponownie w Konfeksie i życzymy radości z gry w naszym klubie.
Mecz z Bieniowicami przełożony
09/03/2023 18:43
KS Konfeks informuje, że planowany mecz otwarcia rundy wiosennej legnickiej klasy okręgowej z powodu złego stanu murawy został przełożony.
Mecz z Kaczawą Bieniowice odbędzie się w środę 5 kwietnia 2023 o odz.17:00.
Konfeks rozpocznie rozgrywki w sobotę 18 marca 2023 o godz.15:00 z Płomieniem Radwanice u siebie.
Turnieje halowe KS Konfeks i DZPN Wrocław
28/02/2023 2:43
W dniach 25-26.02 Konfeks Legnica zorganizował 4 turnieje halowe w kategoriach młodzik, orlik 2012, orlik 2013 i żak 2015. Pierwszy turniej został zorganizowany w sobotę 25.02 na hali OSiR przy ul. Sejmowej. W turnieju tym startowało 5 zespołów. Grano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce w tym turnieju zdobyła drużyna Górnika Złotoryja , która w meczu o 1 miejsce wygrała z Konfeksem 3-1.
Wyniki młodzików :
Konfeks- Amico Lubin 1:0 , Górnik Zlotoryja- Chojnowianka 2:2 , Amico Lubin- Oriens Chojnów 2:2 , Konfeks - Górnik Złotoryja 1:3 , Chojnowianka- Oriens Chojnów 0:0 , Górnik Złotoryja- Amico Lubin 3:0 , Oriens Chojnów- Konfeks 3:5 , Amico Lubin- Chojnowianka 2:1 , Oriens Chojnów - Górnik Złotoryja 0:1 , Konfeks- Chojnowianka 2:0 ,
Wyróżniający się zawodnicy:
Górnik Złotoryja - Michał Kowalski, Konfeks - Wojciech Czajka, Amico Lubin- Oskar Bartków, Chojnowianka - Wojciech Kasprzak, Oriens Chojnów - Mateusz Bodzanów Tabela
1.Górnik Złotoryja
2.Konfeks Legnica
3.Amico Lubin
4.Oriens Chojnów
5.Chojnowianka
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, wszyscy zawodnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy, a wyróżniający się zawodnicy nagrody w formie sprzętu sportowego. Dla wszystkich zawodników przygotowano słodycze.

**************************************************
Turniej Orlików 2012
Turniej Orlików 2012 także odbył się na hali przy ul. Sejmowej. W turnieju wystąpiło 5 zespołów, grano systemem każdy z każdym, najlepszym zespołem w tym turnieju okazała się drużyna Konfeksu Legnica. Kolejne miejsca w tym turnieju zdobyły Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarskie Macieja Murawskiego Zielona Góra, Akademia Piłkarskia Falubaz Zielona Góra i Górnik Złotoryja.

Turniej Orlików 2013.
W dniu 26.02 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Tatrzańskiej 9 w Legnicy odbył się turniej Orlików 2013. W turnieju startowało 5 zespołów, Konfeks Legnica, Football Academy Legnica, Górnik Polkowice, Chrobry Głogów, Akademia Piłkarskia Macieja Murawskiego Zielona Góra. W czasie tego turnieju rozegrano 10 meczy. Było dużo dobrej gry, a najlepiej zaprezentowały się drużyny AP Murawski Zielona Góra i Chrobrego Głogów. Pozostałe drużyny także grały bardzo ambitnie , było dużo dobrej zabawy, ładnych akcji i bramek .
Wyróżniającymi zawodnikami byli:
AP Murawski Zielona Góra - Ignacy Puciński
Chrobry Głogów - Igor Horoszkiewicz
Górnik Polkowice - Igor Pielech
Konfeks Legnica- Szymon Sławiński
Football Academy Legnica - Wojciech Podsiadło.

Turniej Żak 2015
W dniu 26.02 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Tatrzańskiej 9 w Legnicy odbył się turniej Żak 2015.
W Żakach 2015 wystąpiło także 5 zespołów. Drużyny zaprezentowały zróżnicowany poziom gry, a najlepiej że wszystkich drużyn zaprezentowała się drużyna Konfeksu Legnica. Konfeks Legnica wystawił w tym turnieju 2 zespoły. Ponadto grały drużyny Akademia Piłkarskia Legnica, Jaworzanka Jawor i Football Academy Legnica. Zawodnicy startujący w turnieju mieli dużo radości z gry, cieszyli się z każdej udanej akcji i bramki.
Wyróżniającymi się zawodnikami byli:
Konfeks I - Krzysztof Długołęcki
A.P. Legnica - Wojciech Paluch
Jaworzanka Jawor - Karol Majdanik
Konfeks II - Franek Syput
F.A. Legnica - Bartosz Korsak.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, wszyscy zawodnicy otrzymali medale,pamiątkowe dyplomy, a wyróżniający się zawodnicy nagrody w formie sprzętu sportowego. Dla wszystkich zawodników przygotowano słodycze.
Podczas 4 turniejów organizowanych przez Konfeks Legnica ogólnie wystąpiło 200 młodych zawodników, startowało 20 drużyn w tym drużyny z Dolnego Śląska i Zielonej Góry. Turnieje były przeglądem młodych zawodników i stanowiły materiał do analizy dla trenerów, a zawodnicy mieli możliwości zademonstrowania swoich umiejętności. Cieszy duże zaangażowanie wszystkich zawodników i widać że gra w piłkę nożną sprawia im dużo radości, a to w tym wieku jest najważniejsze. Współorganizatorem tych turniejów był Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu który wydatnie przyczynił się do tego ażeby turnieje stały na wysokim poziomie organizacyjnym. Pomoc przy organizacji tego turnieju otrzymaliśmy także z Urzędu Miasta Legnicy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tych turniejów. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestniczących w zawodach zawodników oraz ich rodziców i trenerow którzy licznie przybyli na turnieje i stworzyli super atmosferę ciesząc się z gry swoich najmłodszych pociech. Warto organizować takie turnieje widząc że zawodnicy czerpią wiele radości z gry, a dyplomy i medale które otrzymali stanowią dla nich powód do dumy .
Sparing z WKS Wierzbice
27/02/2023 14:04
W sobotę nasz zespół seniorów rozegrał kolejny mecz sparingowy, graliśmy z zespołem WKS Wierzbicem, a mecz odbył się w Kobierzycach. Sparing zakończył się wygraną gospodarzy 3:0 (2:0).
WKS Wierzbice to spadkowicz z IV ligi dolnośląskiej grupa wschodnia, która obecnie występuje we wrocławskiej klasie okręgowej. Mecz odbył się na świetnej sztucznej płycie boiska w Kobierzycach.
W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem byli gospodarze , którzy swoją przewagę udokumentowali 2 bramkami. Po przerwie gra się wyrównała , a nasz zespół stworzył 3 bardzo dobre sytuacje bramkowe, których jednak nie wykorzystaliśmy.
Był to bardzo pożyteczny sparing z mocnym zespołem w którym wystąpiło 4 zawodników z Ukrainy oraz 1 Brazylijczyk. Szkoda tylko, że ponownie nie mogliśmy zagrać w najmocniejszym składzie, ponieważ z różnych względów na mecz pojechało tylko 14 zawodników. Szczególnie dało się odczuć brak Przerywacza, Grządkowskiego i Piotra Nowaka.
Mamy nadzieję, że gry sparingowe z mocnymi przeciwnikami jak Łużyce Lubań, WKS Wierzbice będą przynosiły efekty w grach mistrzowskich gdy będziemy mogli wystąpić w pełnym składzie.
Halowe Turnieje dla dzieci
25/02/2023 0:20
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuje, że w dniach 25 i 26 lutego 2023 organizuje 4 Halowe Turnieje dla dzieci w n/w terminach:
- 25.02 sobota godz. 09:00 Turniej Młodzików Hala OSiR ul. Sejmowa startuje 5 drużyn
- 25.02 sobota godz, 13:00 Turniej Orlik 2012 Hala OSiR ul. Sejmowa startuje 5 drużyn
- 26.02 niedziela godz. 09:00 Turniej Orlik 2013 SP 16 ul. Tatrzańska 9 w Legnicy
- 26.02 niedziela godz. 12:30 Turniej Żak 2015 SP 16 ul. Tatrzańska 9 w Legnicy

W/w turnieje organizujemy dzięki wydatnej pomocy DZPN we Wrocławiu. W sumie w naszych turniejach wystartuje 20 zespołów w tym m.in. Morawski Zielona G?ra, Falubaz Zielona Góra, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, Górnik Złotoryja , Jaworzanka Jawor, Amico Lubin, Konfeks Legnica i inne Kluby z Legnicy .
Zmiana meczu seniorów !!
22/02/2023 14:11
KS Konfeks Legnica informuje ,że został zmieniony mecz sparingowy naszego zespołu w najbliższą sobotę. Zamiast meczu z Pogonią Świerzawa w Legnicy rozegramy mecz na wyjeździe z WKS Wierzbice . Mecz odbędzie się 25.02 sobota o godz. 11:00 na sztucznym boisku w Kobierzycach.
WKS Wierzbice to spadkowicz z IV ligi dolnośląskiej grupa wschodnia , który w obecnym sezonie gra we Wrocławskiej klasie okręgowej plasując się na 8 miejscu w tabeli